om in té Agenda Met een enkel woord iü DONDERDAG 2 JULI 1959 avond mannen (Van onze t.v.-medewerker) De „oudere" we bedoelen hiermee de .langere" kijkers zullen evengoed als zij, die Johnny Ray voor de eerste maal aanschouwden en hoorden, ver deeld zijn in hun waardering. Op gevaar af velen tegen de haren in te strijken, moeten wij echter verklaren best te be grijpen, dat de herhaling van zijn om streeks maart/april 1958 opgenomen programma voor velen een vreugdevolle gebeurtenis is geworden. Want deze jongen, Johnny Ray, lijkt ons aanzien lijk beter dan zijn onstuimige reputatie. Hij heeft zeker geen onmannelijk, noch een erg onestetisch uiterlijk en weet op vakkundige wijze zijn gehoor te boeien. Hij doet aat helemaal niet door een overdreven gebruik van zijn stem te maken en door huilerige uithalen. Het is naar ons gevoel geen nare jongen, maar een eerlijke, hardzwoegende, goed getrainde showman, die soms wel eens even een soort trance-toestand schijnt te benaderen, maar meer een nerveus mensenkind lijkt te zijn. die zijn eigen remmingen in een soort krampachtig heid wil wegzingen. De regie van Ger Luchtenburg, die beheerst was, viel ook artistiek te loven door prettige en rus tige toch karakteristieke beeldwisselin gen. Het slot van het AVRO-programma werd gebracht door mr. Hilterman met een aflevering van „De wereld waarin wij leven". Er zullen niet veel kijkers zijn, die vinden, dat Hilterman een zwakke t.v.-persoonlijkheid heeft. Het heeft dus nauwelijks zin over hem nogmaals de loftrompet te steken, maar wij kunnen niet anders dan eer dere oordelen met klem en overtuiging herhalen en versterken. Wat gisteren gepresteerd werd, behoort in zijn soort tot het beste, wat vertoond is. Hilterman steeg boven zijn eigen hoge niveau uit en bracht een documentaire, evenwich tig, smaakvol, instructief en soms aan grijpend over het oudste volk en de jongste staat, waarvoor wij hem zeer dankbaar zijn. Het in Israël gepresteer de werk is zeer zinrijk. Dat is het werk van de NAVO in een geheel ander opzicht natuurlijk ook, maar het was toch een beetje vreemd om direct na de spanning vol bittere ernst het spel der NAVO-mannen zich te zien ontrollen. Want al moge nu hun functie ons hoeden voor veel ellende, wat ons ge toond werd was niet meer dan spel. een 6pel van volwassenen weliswaar, maar dan toch spel, tijdpassering Het excel- seren was een staaltje van uitzonderlijke training, welhaast vlekkeloos, maar het was een soort circus. Moet de tijd van 64 mannen, die ver van hun land toeven (en het geld, dat ze kosten steenhar de dollars) niet beter besteed worden dan met de training voor een aardig kijkspel? Maar goed, het was goed. Het zelfde kan gezegd worden van de muzi kale bijdrage, hoewel ons die niet zo boeiend leek als die van de verregende Delftse taptoe. Regisseur Leen Timp heeft zijn best gedaan, maar het was geen sinécure deze stramme, wat steriel aandoende Arnhemse manifestatie een menselijk element mee te geven. Had één man zich nog eens vergist, had 1 stramme figuur nu maar eventjes zijn lachen niet kunnen houden! Hij zou misschien „een week zwaar" hebben gekregen, maar is het niet wat waard een paar miljoen mensen even wat ontspanning te schen ken? leger Indonesische komt in actie Strenge maatregelen ter verbetering toestand Antara heeft een communiqué gepubliceerd van regionale com mandanten van het Indonesische leger waarin verklaard wordt dat het leger strenge maatregelen zal treffen teneinde op korte termijn verbetering te bréngen in de deplo rabele financiële en economische toestand van het land. De commandanten hebben hiertoe be sloten tijdens een conferentie van drie dagen onder leiding van de chef van de Indonesische legerstaf, luit.-generaal Nasoetion. De bijeenkomst eindigde dinsdagavond en werd ook bijgewoond door regionale bestuurders. „Een commissie onder voorzitterschap van de commandant van West-Java, kolonel Kosasih, heeft „drastische" maatregelen ontworpen die zullen voor zien in een versnelde economische ont wikkeling en ordening in en versnelling van de activiteiten op het gebied van financiën en economie", aldus het com muniqué. Onder deze maatregelen beho ren ook bestrijding van de bureaucratie, een efficiënter aanpak van de proble men en verbetering en stimulering van de produktie. De deelnemers aan de conferentie waren het er over eens, dat de voor naamste taak van het leger in dit tijdsbestek gelegen is in de handha ving van de veiligheid en de discipline in zijn gelederen en loyaliteit aan de chefstaf en de president. Volgens Antara zijn de aangekon digde maatregelen de eerste stap tot de terugkeer naar de „revolutionaire" grondwet van 1945, die president Soe- karno in staat zal stellen regerings besluiten te nemen bij decreet. Onder de punten van het programma worden genoemd: het streven naar re organisatie van het bestuursapparaat en de werkwijzen ervan, zowel in Djakarta als in de buitengewesten; betere coör dinatie in het werk van instellingen voor de maatschappelijke zorg, en be strijding van onnodige bureaucratie: pogingen „om orde te scheppen" in de verscheidene sectoren van het finan ciële en economische leven (vervoer, landbouw, industrie, invoer en uitvoer en belastingen); het streven naar een oplossing voor de financiële en econo mische problemen, die tussen Djakarta en de Buitengewesten bestaan. Marine-revolte ten einde De moeilijkheden bij de Indone sische marine men sprak van een marine-opstand welke begonnen toen 20 piloten van de Indonesische marine luchtvaartdienst by hun terug keer uit Engeland werden gearresteerd, zijn thans ten einde, aldus wordt ver klaard in kringen, welke in nauw con tact staan met het paleis van Soe- karno. Medegedeeld werd, dat de chef van de marinestaf, vice-admiraal Soebiakto „voorlopig" in functie zou .blijven. Op de Indonesische premier, Djoeanda, was een beroep gedaan om als arbiter in deze crisis op te treden. Volgens verdere mededelingen van deze zegslieden zou een aantal marine schepen van de vlootbasis te Soerabaja, tegen de bevelen in, buitengaats zijn gevaren. Doch zij waren steeds in de Indonesische wateren gebleven en zijn thans naar hun basis teruggekeerd. nog uit Ben-Goerion stelde zijn aftreden enkele dagen Premier Ben-Goerion van Israel heeft zijn aftreden uitgesteld, nadat hij gis teren met 57 tegen 45 stemmen, bij zes onthoudingen, het vertrouwen van het parlement had gekregen voor zyn wapentransactie met West-Duitsland, waarmee meer dan tien miljoen gulden is gemoeid. Uit de omgeving van de premier wordt vernomen, dat hij zijn beslissing enkele dagen heeft uitgesteld. Hij heeft .dit ge daan, zo neemt men aan, om er de na druk op te leggen dat hij niet toegeeft aan de eis van de linkse ministers tot aftreden. Ben Goerion verklaarde in het parle ment dat de jodenvervolgers zijn ver nietigd of verdwenen en dat men te genwoordig de discipelen van Hitler in het Midden-Oosten moet zoeken, waar zij de naburige Arabische landen leiden. Hij herinnerde aan de nadelen van een isolement en de voordelen van samen werking met de vrije landen. Doordat Is rael niet met enig blok verbonden is, hetgeen Ben Goerion betreurde, kon het geen wapens tegen verminderde prijs krijgen. Voor het geld, dat het van WeSt-Duitsland zou krijgen voor de le vering van anti-tankwapens, zou Israel nieuwe wapens kunnen kopen. Parlementaire waarnemers zijn van oordeel, dat de breuk in de regerings coalitie niet meer te helen is. De twee linkse partijen van de coalitie, die te gen de premier hebben gestemd, zijn de Andoeth Haavoda en de Mapam. Waarnemers achten het niet uitge sloten dat Ben-Goerion de twee dagen uitstel zal gebruiken om de kansen van een nieuwe regeringscombinatie te pei len. Japanse spionnen tie tleur gewezen De president-directeur van de Deutsche Werft in Hamburg, Scholz, heeft geweigerd een groep Japanse scheepsbouwers tot de werf toe te laten. „Japan ruïneert de Europese scheepsbouwindustrie met prijzen die ver beneden het gemiddelde op de wereldmarkt lig gen. Wij hebben de groep beleefd maar dringend de deur gewezen verklaarde hij. De president-directeur van de grote werf achtte het niet minder dan een belediging dat de Japanse scheepsbouwers deskundigen naar Europa sturen, die camera's bij zich hebben om de werven te foto graferen. Niet alleen de Westduitse scheeps bouwers klagen over Japans plagiaat. Tijdens de speelgoedbeurs in Neurenberg hadden Japanse bezoekers geen toegang tot de Engelse stands, en zij werden ook van de Westduitse geweerd, uit vrees dat nieuwe ontwerpen binnen korte tijd vanuit Japan de Europese markt zou den overstromen. Scholz verklaarde dat minister Er- Diploma-uitreiking Tuinbouwschool Rijnsburg Burgemeester B. H. Koomans, de plaatsvervangend consulent van de Rijkstuinbouw te Lisse, de heer J. J. Kwaad, het bestuur van de Tuinbouw school en vele ouders waren gisteravond in de school aanwezig alwaar de diplo ma's van klasse B aan de scheidende leerlingen werden uitgereikt. De voor zitter, de heer T. Kralt, opende deze avond op de gebruikelijke wijze. In zyn openingswoord wees spreker op het be lang van het leren en het behalen van een diploma. Hij feliciteerde de leerlin gen en de ouders met het behaalde suc ces. Hierna lazen drie leerlingen een op stel voor o.a. over aardappelenteelt, nar- cissenteelt en anjerteelt. Hierop werd overgegaan tot het uitreiken der diplo ma's door de heer Kwaad. Namens de leerlingen werd aan het hoofd van de school, de heer G. Docter, een ligstoel aangeboden. De heer Docter sprak hier na een kort woord waarbij hij allereerst de leerlingen dank bracht voor hun geschenk en vervolgens wees op de be langrijkheid om bij het bereiken van een mijlpaal zoals deze terug te zien op het verleden. Het speet de heer Docter dat de heer C. v. Loo die ongeveer 5 jaar op deze school had les genomen wegens uitbrei ding van zijn werkkring de school gaat verlaten. Spreker dankte de heer Van Loo voor zijn medewerking. De voorzit ter had reeds eerder op de avond een boekenbon aan de heer Van Loo over handigd. De heer Van Loo dankte voor het in hem gestelde vertrouwen. Tot slot sprak een der ouders. De heer D. v. Eg- mond sloot deze avond met dankgebed. Aan de volgende leerlingen werd een diploma uitgereikt: Leo Baas en Hans Spek. Leiderdorp; Jan Berbee, Lisse; Arnold van Dijk, Katwijk aan Zee; Cornelis Koelewijn, Katwijk aan den Rijn; Cor Scheffers, Leiden; Machiel Verhaar, Daan Ravens- bergen, Cornelis Grieken te Oegstgeest; Engel Knoppert, Cornelis Guyt te Voor hout; Victor Zonneveld te Noordwijker- hout; Piet Remmerswaal en Jan Zwa nenburg te Katwijk aan Zee. Cor de Ruyter te Noordwijk; Anton Drieber, Cornelis van Egmond, Bas Heemskerk, Gerrit Kralt, Dik de Mooy, Jan de Mooy, Frans de Rover allen te Rijns burg. Overeenstemming nieuwe C.A.O.'s grafisch bedrijf Het Centraal Bureau voor de grafi sche bedrijven maakt bekend, dat tus sen de werkgevers- en de werknemers organisaties in het grafisch bedrijf al gehele overeenstemming over de ver nieuwing van de collectieve arbeidsover eenkomsten, met inbegrip van de loon- bepalingen, is bereikt. Het ligt in het voornemen van partij en binnen de kortst mogelijke tijd de werkgevers en werknemers volledig in te lichten, opdat zij hun goedkeuring aan alle overeengekomen wijzigingen in de arbeidsvoorwaarden kunnen hechten. Met het gistel-middag bereiken van al gehele overeenstemming is een langduri ge periode van onderhandelingen waarbij de wens van werknemerszijde tot verkorting der arbeidstijd van 48 tot 45 uur een der knelpunten was afge sloten. De C.A.O.'s voor de chefs en het ad ministratief personeel liepen reeds af op 31 januari 1958. die voor het technisch personeel op 31 mei van dat jaar. Na dat deze CAO's op 1 november 1958, niet opnieuw waren verlengd brak een con- tractloze periode aan, die op 2 maart j.l. eindigde toen op voorstel van een uit 3 leden van de SER bestaande commissie van goede diensten de geexpireerde CAO's voor drie maanden opnieuw wer den aangegaan. Tenslotte volgde eind mei nogmaals een verlenging voor de maand juni. had ontvangen dat de Japanse scheeps werven hun prijzen zouden verhogen. Maar daarvan is tot dusver, al enkele maanden na Erhards bezoek, niets ge bleken. Hij liet doorschemeren dat er tussen de Westduitse en de Japanse scheepsbouwers een felle concurrentie bestaat. Kortgeleden heeft de Hambur ger Deutsche Werft in de Verenigde Arabische Republiek een bouwopdracht voor een tweetal tankschepen van 20.000 ton weggekaapt voor de neuzen der Ja panse concurrenten. Hiervoor moest de prijs ongewoon laag worden gehouden, maar het ging er ditmaal om de Japan ners te laten zien dat de Westduitse werven nog meetellen, vertelde Scholz. In Bonn is het vermoeden uitgespro ken dat andere grote Westduitse werven Verkiezing 9 Vervolg van pag. 1 zonder enige waardigheid Maar tussen elf en vier uur hebben de 2.500 aanwezigen in de Jaarbeurszaal zelf nu juist geen toonbeeld van een stijlvolle houding ten beste gegeven. Het begin was bemoedigend geweest: Met een stem als een kerkklok don derde een bondsambtenaar de woorden: ,Der Prasident" door de enorme zaal, waarna de kleine dr. Eugen Gersten- maier met vlugge schreden naar zijn ze tel stapte. Daar gaf Gerstenmaier, vóór de eerste ronde, in een klein kwartiertje een stukje politieke onafhankelijkheid weg. Hij motiveerde omslachtig de ver kiezing te Berlijn en vrij diep ging hij. vele malen toegejuicht, in op zijn besluit om de Berlijnse kiesmannen tegen de wil van minister van Binnenlandse Za ken Schroder het volledige kiesrecht in deze bondsvergadering te geven. Hij sprak van een bewijs van trouw aan Berlijn en het daarop volgend applaus spoelde alle kritiek van de onpopulaire Schröder die juridisch wel een beetje gelijk zou hebben, wegHet respect van Ger stenmaier voor de grondwet betoonde in de daarna volgende vijf uur niet ieder een: men stond, terwijl tweemaal ach tereen de meer dan 1.000 kiesmannen hun plicht deden en hun stem uitbrach ten, te praten en te lachen. Hoevelen hadden niet de moeite genomen om zich voor deze parlementair-democratische gebeurtenis van de eerste orde, in een donker kostuum te steken? Hoevele kiesmannen namen geen loopje met het protocol, met de noodzakelijke stijl voor dit gebeuren? Er heerste in deze zaal, waar over het hoogste ambt in de staat werd gestemd, de roezemoezige sfeer uit de pauze van een volkstoneelvoorstel ling. waar men mannen op sandalen en in lichte pakken kan zien voorbijtrek ken. Het feit, dat slechts eenmaal in de vijf jaar in de bondsrepubliek een pre sident wordt gekozen en dat dus ook maar eenmaal in de vijf jaar de bonds vergadering, representerende de gehele Bondsdag en de parlementen van do elf deelstaten, bijeen kan komen dat alles had voldoende moeten zijn om dit eve nement althans een stuk plechtigheid en uiterlijke waardigheid te geven. De vrees voor het monumentale en de angst om zogenaamd „typisch Duits" iets met overdaad te organiseren hebben ten deze de Westduitsers parten gespeeld en van deze verkiezing zonder fleur, zonder bloemen en zonder warmte, een bepaald niet stijlvol geheel gemaakt, alleen een mechanisch steminstrument van één man per drie k vijf seconden! De sfeer kwam pas 's avonds op een ontvangst, gegeven door Gerstenmaier. En dat was te laat! hard tijdens zijn recente bezoek aan Ja- spoedig eveneens een verbod op Japanse pan van de Japanse regering toezegging 1 „werkbezoeken" zullen uitvaardigen. Advertentie Rode infiltratie in Cubaanse luchtmacht De bevelhebber van de Cubaanse luchtstrijdkrachten Lanz, heeft maan dag een ontslagbrief bij president Ur- rutia ingediend, waarin hij zich keert tegen de communistische infiltratie in de regering en de strijdkrachten. De brief is dinsdag gepubliceerd. De president heeft de ontslagaan vrage niet aanvaard omdat Lanz vol gens hem bij minister-president Fidel Castro ontslag moet vragen. Lanz keert zich o.m. tegen het feit, dat hij in feite onder de door Fidel Castro benoemde Almeida staat. Vol gens Lanz zou Castro Almeida deze in feite hogere positie hebben gegeven om dat hij. Lanz, zich steeds heeft verzet tegen de benoeming van communisten op hoge posten in de strijdkrachten en op de ministeries. Lanz is sedert een maand met ziekte verlof. Almeida zei tot de journalisten dat Lanz' ontslagaanvrage een list is „om ons van communisme te beschuldigen". Er is een bevel tot inhechtenisneming van Lanz uitgevaardigd wegens verraad aan de revolutie. Hij zal voor een revo lutionaire rechtbank worden geleid. DONDERDAG Borneostraat: Kinderoptocht Speeltuin- ver. „Oosterkwartier". 7 uur nam. Kagerstraat 1: Ledenverg. Ver. voor Chr. M.O. en VHO. 8 uur nam. Borneostraat: Tuinkermis Speeltuinver. Oosterkwartier. 7.30 uur nam. Haarlemmerstraat 167171: Receptie firma Demmenie. 35 uur nam. ZATERDAG Borneostraat: Kermis Speeltulnver. ..Oosterkwartier". 36 en 711 uur nam. Breestraat 19: Evangelisatie Chrlsten- gem. „Ecclesia" 8 uur nam. De Doelen: Aandeelhoudersverg. Rie del Limanadefabrieken NV. 4.30 uur nam. ZONDAG Breestraat 19: Volle Evang. Kerk. Spr. B. W. J. Robert. 2.30 uur nam. Station N.S.: Excursie Kon. Ned. Na- tuurhistorische Vereniging naar „Duin en Kruldberg 8.21 uur voorm. BINNENLAND Bfj K.b. is benoemd tot ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw de heer J. G. Wackwitz, wonende te Heemstede, directeur van de NV Handelsvereeniglng „Amsterdam" en van de Verenigde HVA- Maatschappyen NV. Bij K b. is m.i.v. 1 juli 1959 aan dr. F. S. P. van Buchem, op zijn verzoek eer vol cmtslag verleend als hoogleraar aan de Rijksuniversiteit te Groningen. Mr. C. J. Enschede, vice-president van de rechtbank te Rotterdam, staat als nummer 1 op de voordracht, welke B. en W. van Amsterdam de gemeenteraad heb ben voorgelegd ter benoeming van een ge woon hoogleraar in het strafrecht en de strafvordering aan de Gemeente Univer siteit te Amsterdam. De vacature zal ont staan aan het einde van het studiejaar 1958/'59 in verband met het emeritaat van mevr. prof. D, HazewinkelSuringa. Als nummer 2 vermeldt de voordracht mr. A. Mulder, raadsadviseur in algemene dienst bij het ministerie van Justitie. Aan de fungerend advocaat-gene-' raai bij het Hof van Justitie in Ned. Nleuw-Guinea is verlof verleend, hangen de een op verzoek van de gouverneur van Ned. Nieuw-Guinea. door het Hof van Justitie in te stellen onderzoek naar de gedragingen in dienst van een hoofdamb tenaar. Bij dit onderzoek zal tevens wor den betrokken de vraag, in hoeverre in het verleden censuur zou zyn uitgeoefend op in- en uitgaande poststukken BUITENLAND De Amerikaanse fabriek voor lucht- vaartlnstrumenten heeft een atoomklok vervaardigd die in duizend Jaar nog geen seconde voor of achter loopt. Met de klok. die in een kunstmaan zal worden ge plaatst, willen Amerikaanse geleerden pro beren de relativiteitstheorie van Einstein te bevestigen. Robin Douglas-Hame die vorig Jaar dong naar de hand van Prinses Marga- retha van Zweden zal op 9 Juli in Londen in het huwelijk treden met de achttien- Jarige mannequin Sandra Paul. Volgens de laatste opgave zyn er in Columbia als gevolg van het buiten de oevers treden van de Combeima 250 men sen verdronken. Er zijn 125 lijken gevon den. Het bestuur van de provincie Com beima heeft verklaard dat het onmogelijk zal zijn het juiste aantal slachtoffers vast te stellen, omdat zij voor een deel door het water over grote afstand worden meegesleurd. Het communistische persbur. Nieuw- Chlna meldt dat China het internationa le metrieke stelsel voor maten en gewich ten heeft aanvaard. In de rechtszaal van Tavares in Flo rida hebben gisteren acht jongens van tien tot vijftien jaar een flink pak slaag van hun ouders gekregen. Met behulp van een leren riem. die de politie ter be schikking had gesteld, werden zeven jon gens door hun vader en de achtste door zijn moeder getuchtigd. De Jongens had den zich schuldig gemaakt aan misdrij ven. De rechter liet de ouders de keuze tussen een eigenhandig toe te dienen pak slaag of gevangenisstraf van drie maan den voor hun lieverdjes. Zij kozen allen de goedkope, zij het ook pijnlijke regeling. In Bangkok zijn dinsdagavond in te genwoordigheid van premier Sarit Tha- narat 9000 opiumpijpen ter waarde van 100.000 dollar in het openbaar verbrand ten teken van „het einde van het opium gebruik in Siam". De 88 gelegenheden voor het schuiven van opium, waar de pijpen in beslag waren genomen, zijn ge- sloten en staan onder toezicht van de po- I lltie De 60 000 opiumschuivers die bil de politie bekend zijn. staan nu ook onder toezicht. Degenen die verslaafd blijven, j zullen worden beboet en zij zullen een ontwenningskuur moeten ondergaan. Sinds het einde van het vorige Jaar is het opiumgebruik in Siam verboden. 1 Van 23 tot 31 juli zal in de Zuid- zweedse stad Malmö een Nederlandse week worden gehouden. Verscheidene artistie ke evenementen staan op het progTamma Een Nederlandse duikbootjager zal in die week een bezoek aan Malmö brengen. Tegen Dave Back, de gewezen leider van de Amerikaanse vakbond van vracht autochauffeurs. is een arrestatiebevel uit gevaardigd. Hij is niet voor de rechter verschenen om te antwoorden op de be schuldiging. dat hij 200.000 dollar aan steekpenningen heeft aanvaard. Back is reeds door het gerechtshof van Seattle veroordeeld wegens verduistering van 1900 dollar uit de fondsen van zijn vak bonden en door een rechtbank te Tacoma wegens belastingfraude tot een bedrag van 240.000 dollar. Hij bevond zich op vrye voeten hangende de behandeling van het beroep dat hij tegen deze ver oordelingen had aangetekend. Arabische vluchtelingen in geheel Libanon hebben gisteren een staking van van 24 uur gehouden uit protest tegen een rapport van de VN over het vluch telingenvraagstuk. In Beiroet werden vier personen, die revolvers droegen, aange houden. zy namen deel aan een protest mars. In het VN-rapport beveelt de se cretaris-generaal. Hammarskjöld, verdere hulp van de VN aan Palestijnse vluchte lingen aan. in afwachting van het ogen blik waarop zij weer worden ingeschakeld in het produktleve leven in het gebied". De Arabieren verklaren recht te hebben op terugkeer naar Palestina. De Finse president heeft de stich ting van zes nieuwe steden in Finland (Hyvinkaa. Kouvola, Riihimaki, Rovanle- mi Salo en Selnajoki). verordend. De nieuwe steden krijgen hun stadsrechten met ingang Van komend jaar. Voor deze v-as Lahti de laatst gestichte stad. in 1905. De stedelijke bevolking van Finland is in de tijd van ziin zelfstandig bestaan sterk toegenomen zy bedroeg aan het begin van deze eeuw nog slechts 393.613 men sen tegen einde 1958 1.262.289 personen. VOOR HEDENAVOND AVRO: 17.55 Tennlskamp. Wimbledon. 18.00 Nws. 18 15 Herh. Tour de France. 18.30 Lichte muz. 19.00 Gevar. progr. v. d. sold. 19.45 V. d. Jeugd. 20.00 Nws. 20.05 II mondo della luna. opera (In de pauze: Weerzien v. h. Verre Oosten, caus.). 22.40 Act. 22.50 Sportact. 23.00 Nws. 23.15 Beursber. uit New York. 23.2524.00 Dis- cotaria. Hilversum II, 298 m. NORV: 18.00 Llohte muz. 18.30 Gevar. muz. 18.50 Gram. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Fluit- en orgelrecital. 19.30 Act. 19.50 A.R.. pol. caus. 20.00 CNV-Jublleum. 21.30 Gelijk oversteken, radloverkeersspel. 22.15 Tijdschriften kron. 22.25 Orgelspel. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nws. en S.O.S.-ber. 23.15—24.00 Gram. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 9.5012.50 Rep. huwelijksvoltrek king ZKH Prins Albert en Donna Paola. NORV: 17.00 V. d. kind. NTS: 17.30 V. d. Jeugd. 20.00 Journ. en weerber. NOR/V: 2050 Fllmprogr. 20.30 De Gilde viert, t.v.-spel. 22.00 Dagsluiting. VOOR VRIJDAG 3 JULI Hilversum 1.402 m. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 9.05 Gym 9.15 Gram. (Om 9.35—9.40 Waterst.). VPRO: 10.00 De vrouw ln haar huls, caus. 10.05 Mor- genwydlng. VARA: 10 20 V. d. vrouw. 11.00 V. d kleuters. 11J5 FFlult en klavecimbel 11.40 Orgelspel. AVRO: 12.00 Gram. 12.20 Regeringsuitz.: Landb. rubr.: Waarom moet melk snel en diep gekoeld worden? 12.30 Land- en tulnb.med. 12.33 Sport en prognose. 12.50 Pianospel. 13.00 Nws. 13.15 Meded. en gram 13.25 Dansmuz. 13.55 Beursber. 14.00 Haags Kamerkoor. 14.30 (Advertentie) Heerlijk zacht en geurig I Panter Mignon. Al 25 jaren het grote merk onder de kleine sigaartjes. In hel bekende hondige blikje 10 stuks fi4<> Ook in 20 stuks f2.80 M I G M O M MAANDAG Geref Kerk (Oude Vest)Geref, Kerk koor (m.m v. solisten) 8 uur nam. 3 uur nam. Stadszaal deelnemers 3-oktoberoptocht. Kindi van 12''16 Jaar te 7 uur nam.; volwasse nen vanaf 8.30 uur nam. DINSDAG Gulden VliesAandeelhoudersverg. Textielfabrieken. Gebrs. Van Wijk en Co NV, 3 uur nam. Pieterskerk: Holland Festival: Concert gebouworkest ol.v. Bernard Haltlnk. 8.15 uur nam. Stadhuisplein: K. en O.-excursie naar Deltawerken. 8 uur voorm. Oegstgeest: (Geverstr. 30): Jaar- verg. van aandeelhouders Kamsteeg's Automoblelbedryf NV 2 uur nam. WOENSDAG: Acad. Ziekenhuis (Kerkzaal)Halfuur van Bezinning. 12.501.20 uur nam. Den Haag (Gemeentemuseum): K. en O.-excursie naar Tentoonstelling „30 eeuwen Mexicaanse Kunst". 8 uur nam. Oegstgeest (Hofbrouckerlaan 3 Aandeelhoudersverg. NV Rexim-Appenda- ges. 2 uur nam. TENTOONSTELLINGEN Lakenhal: Tentoonstelling Het Neder landse portret sinds 1880. Werkd. 10 uur voorm.5 uur nam.: zond 15 uur nam (tot 31 augustus) Museum voor Volkenkunde: Expositie Zuidzee (Dagelijks van 10 tot 4 uur; 's zondags van 14 uur) t.em 5 oktober Rijksmuseum Geologie en Mineralogie v d Werfpark 1: Tentoonstelling geolo- fle van Nederland Op werkdagen van 012 en 24 Zon- en feestdagen 24 uur Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25): Tentoonstellingen grafisch werk Nono Reinhold en Brusselse amateurfotografen, (t/m. 15 augustus). BIOSCOPEN Trianon „De naakte Maja" (18 Jaar). Werkdagen: 2.30. 7 en 9.15 uur; zon dag: 2.15. 4.30, 7 en 9.15 uur. Rex „Dwars door de hel" (14 Jaar). Werkdagen: 2.30, 7.15 en 9.15 uur; zon dag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Casino „Het Donkozakkenlied" (alle leeftijden). Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Donderdagcyclus: „Geen plaats voor wilde dieren". LIUo .De vlam en de pijl" (14 Jaar). Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zon dag: 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. Luxor „Hoe vertel lk het mijn doch ter?" (18 Jaar). Werkdagen: 2.30. 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur, AVOND- EN NACHTDIENST DER APOTHEKEN. Te Leiden is geopend Apotheek Reyst. Steenstraat 35. tel. 20136. BU geen gehoor bij Uw halsarts of specialist (of diens waarnemers) bel op dok:erstelefoon 22222. Voordr. 14.50 Ork. en pianorecital. 15.05 Ga er eens even voor zitten. VARA: 16.00 Holl. Festival 1959: Intern. Belaardcon- cours. Event, rep. Tour de France. 16.10 Hammondorgelspel. 16.30 V. d. zieken. 17.00 V. d. jeugd. 17.25 Vakantletlps. 17.55 Actualiteiten. VARA: 18.00 Nws. 18.15 Pol. caus. 18.25 Herh. rep. Tour de Franoe. 18.35 Lichte muz. 18.50 De puntjes op de l. caus. 19.00 V. d. Jeugd. VPRO: 19.30 Het platteland nu, gesprek. 19.45 Op bezoek bij anderen. 20.00 Nws. 20.05 Boekbespr. 20.10 Gram. 2015 Theater kron. 20.25 Koorzang. 20.35 Benelux, caus. 20.45 Daar gaat een domi nee voorby. caus. VARA: 21.00 Tour de France. 21.10 Vrijdagavondretour. 22.25 Buitenl. weekoverz. VPRO: 22.40 Zorg om de mens. gesprek. VARA: 23.00 Nws. 23.15 24.00 Gram. Hilversum II. 298 m. NORV: 7.00 Nws. 7.10 Gewyde muz. 7.50 Een woord voor de dag. 8.00 Nws. 8 15 Gram. 9.00 V. d. zieken. 9.30 Gram. 9.40 V. d. vrouw. 10.15 Morgendienst. 10.45 Jublleumbyeenkomst t.g.h. 50-jarig be staan v.h. Christeiyk Nat. Vakverb. in Nederl. 12.15 Gram. 12.30 Land- en tulnb. meded. 12.33 Lichte muz. 12.53 Gram. en act. 13.00 Nws. 13.15 Metropol© ork. 13.55 Pianorecital. 14.05 V. d. Jeugd. 14.25 Ka- merork. en sol. 15.10 Voordr. 15.30 City theater ork. A'dam en sol. 16.00 Caus. ber. 17.45 Gram. NORV: 18 00 Accordeonmuz. 18.20 De Hangmat. 18.50 Regerinsuitz.De werk gelegenheid In land. en industrie: Gelijk gerichte belangen. Gesprek met lr. A. J. de Wildt en drs. W. A. van den Berg, con sulenten v. d. arbeidsvoorziening. 19 00 Nws. en weerber. 19.10 Rep. CNV-Jubi- leum. 19.30 Radiokrant. 19.55 Gram. 20.10 Kunstrubr. 20.30 Omr.örk. en sol. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nws. en S.O.S.- ber. 23.15 Toneelfragm. 23.4524.00 Gram. GR AMMOFO ONPL ATENPRO GR AMM A DRAADOMROEP (Over de vierde lUn van 1820 uur) I Gioacchino Rossini: Ouverture „Wil helm Teil". Philharmonisch Orke6t van Berlyn o.l.v. Paul van Kempen. n. Vincenzo Bellini: 1. uit „I Capulettl ed 1 Montecohl" Deh! tu heil' anima. Glu- letta Simlonato, mezzo-sopraan. Orkest van de Accademia di Santa Cecilia, Rome. o.l.v. Franco Ghione. 2. uit „I Purltani", O rendeteml la speme; Qui la voce. Maria Meneghlnl Callas, sopraan met Nlcola Rossi-Lemenl, bas, Rolando Paneral, ba riton en het Orkest van de Opera te Mi laan o.l.v. Tullio Serafin. III. Gaetano Donizetti: 1. uit „Lucia di Lammermoor": a. Tombe degli avl miei: Fra poco a me rlcovero. b. Tu ohe a Dio splegasti Tali. Mario del Monaco, tenor. The New Symphony Orchestra, Londen o.l.v Ail'berto Erede. 2. Ouverture Linda di Chamonlx". Or kest van de Magglo Musicale Florentino o.l.v. Gianandrea Gavazzeni. IV. Giuseppe Veri „II Trovatore". Ope ra ln vier bedrijven op tekst van Salvatore Cammarano. Plaats en tyd van handeling: Spanje in de 15e eeuw. le en 2e bedryf. Medewerkenden: De Graaf van Luna - Ugo Savarese. bariton; Gravin Leonora - Renata Tebaldi. sopraan; Azucena, zigeu nerin - Glulletta Slmionato, mezzo-so praan: Manrlco. troubadour - Mario del Monaco tenor; Ferando, opperbevelheb ber - Giorgio Tozzl. bas: Inez, vertrouwe linge van Gravin Leonora - Lulsa Marag- liano, sopraan: Ruiz, vriend van Manrico - Athos Cesarlni. tenor; Een zigeuner - Antonio Balbi. bariton; Een boodschap per - Athos Cesarlni. tenor. Verder Ge zellinnen van Gravin Leonora Bedienden van de Graaf. Krijgslieden, Zlgeviners en Zigeunerinnen - het koor van de Magglo Musicale Fiorentino. Het Orkest van het Grand Thé&tre de Genève. Dirigent: Al berto Erede. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: Eurovisie: 16.3018.30 Tennisrep. Wimbledon. NTS: 20.00 Weekjourn. 20.30 21.30 Het Feest van de Rhone, folklor. progr. Engeland, BBC, Home Service, 330 m. 12.00 Gevar. muz. 12.45 Meded. 12.55 Weerber. 13.00 Nws. 13.10 Populaire muz. 13 50 Golfrep. 13.55 Cricketuitsl. 14.00 V. d. scholen. 15.00 Sportrep. 17.00 V. d. kind. 17.55 Weerber. 18.00 Nws. 18.15 In the South-East 19 00 Gevar. progr. 19 30 Mu zikale uitz. 20.00 Ork.conc. 21.00 Nws. 21.15 Caus. 21.45 Gevar. progr. 22.15 En- felse liederen 22.45 Pari. overz. 23.00 Nws. 3.0623 36 Gevar. muz. Engeland, BBC. Light Programme, 1500 en 247 m. 12.00 Gevar. muz. 12 30 Nws. en gevar. progr. 13.00 Test match. 13.30 Nws. en gevar. muz. 13.45 V. d. kind. 14.00 V d. vrouw. (Om 14.30 Nws.). 15,00 Fa- brleksfanfare (Om 15.30 Nws.). 15.45 Lich te muz. 16.30 Nws. en Mrs. Dale's dag boek. 16.45 Uitslagen v. races en liederen. 17.30 Nws. en tenni&kamp. Wimbledon. 18.00 Test match. 18.38 Act. 18.45 Hoorsp. 19.00 Journ. 19.25 Spdrt. 19.30 Nws. en hoorsp. 20.00 Gevar. muz. 20.30 Nws. en gevar. progr. 21.00 Gevar. muz. (Om 21.30 Nws.). 22.00 Hoorsp. 22 30 Nws. 22 40 Ten nlskamp. Wimbledon 22.45. Lichte muz. 23 30 Nws. en lnstr. septet 23.5524.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk. 309 m. 12.00 Vierhandig pianoconc. 13.00 Nws. 13j15 Ork.conc. 14 00 Operettemuz. 16.00 Pianorecital. 17.00 Nws. 17.45 Gevar. muz. 19 00 Nws. 19.20 Lichte muz. 20.15 Opera- conc. 21 45 Nws. 23.35 Kamermuz. 24.00 Nws. 0.10 Dansmuz. 1.154.30 Gevar. muz. Frankrijk 3. 280 en 235 m. 12.05 Ork. conc. 16.55 Gram. 18.30 Nieuwe gram. 20.00 Holland Festival: H mondo della luna. opera. 23.10 Solistenconc. 23.52 24.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 m.: 12 00 OmT.ork. 12.30 Weerber. 12.34 Gram. 12.55 Koersen. 13.11 Gr. 14.00 en 15.40 Gram. 16.00 Koersen (tussen 16.0017.00 Rep. Tour de France). 16.02 Gram. 17.00 Nws. 17.10 en 17.45 Gr. 18.00 Vlaamse liederen. 18.10 Voordr. 18.20 Vlaamse liederen. 18.30 V. d. sold. 19.00 Nws. 19.30 Gram. 19.45 Kinderweelde, 20.00 Symf.ork. en sol. 21.30 Zang en plano. 22.00 Nws. 22.15 Opera-liederen. 22.25 23.00 Nws. 184 m.: 12.00 Gram. 13.00 Nws. 14.00 en 15.20 Gram. 16.05 Dansmuz. 17.00 Nws. 17 10 Gram. 18.30 Idem. 19.30 Nws. 20.00 Intern, viool-concours. 22.00 Nws. 22.10 Gram. 22.55 Nws. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) Amsterdam regen Den Helder regen Ypenburg regen Vlissingen geh. bew. geh. bew. regen Eel de De Bilt Twente Eindhoven geh. bew. Z.-Limburg geh. bew. Helsinki regen Stockholm geh. bew. Oslo zwaar bew. Kopenhagen regen Aberdeen half bew. Londen motregen Brussel geh. bew. Luxemburg regen Parys motregen Bordeaux mist Grenoble Nice onbewolkt licht bew. regen Beriyn Frankfort geh. bew. München Zürlch Genève Locarno Wenen richt bew. half bew. geh. bew. Inrsbruok zwaar bew. Belgrado zwaar bew. Rome AJaccio Madrid Mallorca onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt ft a wzw 10 wzw 12 W 10 wzw 16 w 10 wzw 8 wzw 7 wzw 7 zw 6 nw 6 wzw 4 no 3 zw 7 w 3 w 9 zw 8 w 6 w_stll w.stll nnw 6 zzw 5 zw 6 wzw 5 ozo 2 w.stll W-Stll w.stll wnw 3 o 2 ono 1 n 2 w^til 18 15 3 16 16 2 18 16 2 17 16 0 17 14 9 18 15 3 18 10 4 20 15 0 19 15 0. 15 12 27 24 12 0 25 13 0. 22 13 3 20 9 3 23 17 1 20 16 0. 17 13 0. 22 17 0. 24 10 0 20 10 0 24 17 0 22 14 4 19 15 0 16 12 10 14 11 3 18 10 0 26—0 19 14 0 16 10 20 13 27 13 24 11 30 14 28 19 0.1

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 2