AGENT/BEZORGER Laatste Berichten WARMOND BEPERKT AANTAL RACEBOOT-VERGUNNINGEN WOENSDAG 1 JTJLI 1959 Prof. Van Stuijvenberg naar Brussel Prof. dr. J. H. van Stuijvenberg. hoog leraar in de economische en sociale ge schiedenis aan de Nederlandse Econo mische Hogeschool te Rotterdam, is te beginnen met het cursusjaar 1959/1960 benoemd tot buitengewoon hoogleraar in de economische geschiedenis van de 18de eeuw af aan de Universiteit Libre te Brussel. Deze benoeming kan gezien worden als een uiting van het streven naar tweetalig onderwijs aan genoemde uni versiteit. De colleges zullen in het Ne derlands worden gehouden. Amsterdamse nozems berecht De rechtbank te Amsterdam heeft aan 12 Amsterdamse nozems in de leeftijd van 18 tot 24 jaar terzake van een reeks diefstallen in vereniging door middel van inklimming en braak straffen opgelegd variërende van 9 maanden waarvan 4 voorwaardelijk tot maximaal 20 maanden gevangenis, straf met aftrek van het voorarrest. Twee der knapen hoorden zich zelfs tot drie straffen veroordelen voor dief stal in vereniging met verschillende vrienden gepleegd. Het was geen bende geweest, maar de jongelui, die elkaar in café's en bars ontmoetten en daar plannen smeedden, waren er in groep jes van drie of vier op uitgetrokken. De meesten hebben reeds een aanzienlijk strafblad. Bijzonderheden bezoek Koning Boudewijn Inzake het bezoek van Koning Bou dewijn aan H. M. de Koningin en Z. K. H. de Prins der Nederlanden, pu bliceren wij nog de volgende bijzonder heden: De Koning zal vergezeld wor den door de eerste minister, de heer G. Eyskens, de minister van Buiten landse Zaken, de heer P. Wigny en de Groothofmaarschalk, G. Graaf d'As- premont Lynden. Aan het noenmaal op woensdag 8 juli ten paleize in Amsterdam zullen ook de Prinsessen Beatrix en Irene aanzitten. Ook aan het galadiner, dat de eerste dag besluit, zullen de beide Prinsessen deelnemen. Uit de helikopter, waarmee Koning Boudewijn donderdag 9 juli een tocht boven de Deltawerken maakt, zal de hoge gast een krans neerlaten nabij Willemstad ter nagedachtenis van de Belgische militairen, die er in 1940 het leven lieten. Koningin Juliana zal van haar helikopter uit hetzelfde doen. De voorstelling van „Troilus en Cres- sida" in de Amsterdamse Stadsschouw burg zal ook worden bijgewoond door dc Prinsessen Beatrix en Irene. Op vrijdag 10 juli zal het noenmaal, aangeboden door de Raad van Minis ters, gebruikt worden in de Trèveszaal op het Binnenhof te 's-Gravenhage. De Prinsessen Beatrix en Irene zullen hier bij aanwezig zijn. s' Middags zal de Koning een receptie geven voor de Belgische kolonie in Ne derland, die door ongeveer 1000 per sonen zal worden bezocht. Zaterdag 11 juli te 11 uur zal de Belgische gast afscheid nemen van de voorzitters der Eerste en Tweede Ka mer, de minister-president, de minis ter van Binnenlandse Zaken en an dere hoge autoriteiten. Deze plechtig heid heeft plaats op het vliegveld Val kenburg, vanwaar de Belgische Ko ning naar Limburg vertrekt. Generaal Nasoefion: „Soekarno zal crisis oplossen" Generaal Nasoetion heeft verklaard, dat president Soekarno „in de komende dagen'' maatregelen zal treffen om de constitutionele crisis, die ontstaan is door het verwerpen door het Parlement van de grondwet van 1945, op te lossen. Hij zei voorts, dat een bijeenkomst van legeroversten besloten heeft drastische maatregelen te nemen tegen corruptie en bureaucratie. Generaal Nasoetion herhaalde een eerder afgelegde verklaring, dat de In donesische regering niet zal onderhan delen met de opstandelingen op Sumatra en Celebes, die een andere regering wil len uitroepen. MARKTBERICHTEN AALSMEER. 30 Juni C.V. Centr. Aalsm. Velling G A. Per stuk: Clematis 35 50; Gerbera 1030; Bouvardla 1025; Violieren 817; Chrysanten gr. bl. 40 65; Eremurus 2044; per kelk: Amaryllis 815; Lelies 1835; per bos: Esther Read 3057; Lathyrus 2055; Colvilleï 3552; Gladiolen 80130; Orntthogalum 70120; Alstroemeria 2046; Liatris 70100; Sca- blosa 6085; Dahlia kl. bl. 3064; per stuk Calla 1532. Anjers: rood 616; roze 717; wit 615. Rozen: Better Ti mes 410; Rosalandia 37; Edith Helen 821; Parel v. Aalsmeer 413; Geh. Duisburg 616; Pechtold 38; Verschu ren 38; Towny Gold 410; Mad. Off- mann 614; Stokman 38: Baccarat 20 46; Montezuma 819; Sweetheart 7 14; Moulin Rouge 714; Nympf 1530. Potplanten. Grote pot - kleine pot: Adlanthum 4555; Anthurium 300 700, 150190; Asplenium 100125 25 35; Aphelandra 250330. 100120; Be gonia semp. 8090. 25—42; idem win- t/rkl. 150200, 3590; Bladbegonia 120 150. 3540; Bougalnvlllea 400690. 180240; Cactussen en vetplanten 125 350. 1240: Coleus 5075, 1222; Cras- sula 150320, 80130; Campanula Iso- phylla 150—220. 60—100; Croton 180— 350 90110; Cyclamen 80155; Die- fenbachla 300450. Eupharbia Spl. '100150. 3540; Ficus 250350. Glo xinia 150360. Hedera bont 150180, 3040: Hortensia 150220. Monstera 300550. Nephrolepis 200300. Pr mula Obconica 5085 4070; Sanse- vleria 200400 125185; Stephanotls 400780. St. Paulla 5070; Tra- descantla 6070. 1225; Varens gem. 3040; Gem. planten 6090; Philo- dendron Scandens 4050: Sclndapsus 6080; Gesnerla 6586. KATWIJK AAN DEN RIJN. 30 Juni Groenteveiling: waspeen A export (per kist) 8.7010.90; waspeen B export (per kist) 911.60; waspeen binnenland (per kist) 3,106; bloemkool I (per 100 st.) 35—54; bloemkool II (per 100 st.) 10—30; kroten (per 100 bos) 1416; uien 17; komkommers (per 100 st.) 22; aardbeien (per doosje 200 gr.) 3646; tuinbonen 1318; bospeen (per 100 bos) 3755; sjalotten 1718; sla (per 100 st.) 34.70; bonekruld (per 100 bos) 18; peterselie 'per 100 bos) 1015; aardappelen (per kist) 3.309.20. Aanvoeren: waspeen 106 000 kg. waarvan 85.000 kg. voor export werdv erkocht; bospeen 5000 bos: bloem kool 4000 st. TER AAR. 30 Juni Groenteveiling: Kassnijbonen 80100: Idem B 7075; ld. stek 2852; doppers 3441; blauwschok kers 51 alles per kg; tuinbonen 1.802.50 Ser 10 kg. Augurken; basterd 35; grof A 1; grof I 35; OD 25; E 22; E geel 10 alles per kg. WOERDEN, 1 Juli Kaasmarkt: Aan voer 165 partijen eerste kwal. 2.152.23; £weede kwal. 2.082.14; extra kwal. 2.30. Handel matig. Jonveemarkt: Aanvoer 111 lammeren, fcoïering 4560. Handel redelijk. Negen doden bij ontploffing in Pcdang Negen mensen, allen vrouwen en kin deren, zyn vandaag gedood by een ont ploffing van een handgranaat op de drukke markt van Padang op West-Su matra. De oorzaak van de ontploffing is nog onbekend. Padang is de hoofdplaats van de op standelingenactiviteit op Sumatra. In deze plaats geldt nog steeds de avond klok. STADSNIEUWS Begrafenis mej. D. M. J. Coebergh Na een plechtige uitvaartdienst in de St.-Willibrorduskerk te Oegstgeest vond hedenmiddag op het R.-K. kerkhof aan de Zijlpoort onder grote belangstelling de teraardebestelling plaats van het stof felijk overschot van mej. D. M. J. Coe bergh. die ruim 38 jaar deel uitmaakte van het bestuur van de Leidse Voogdij raad. In deze kwaliteit heeft zij op het terrein van het sociaal-maatschappelijk leven van de Sleutelstad prachtig werk verricht Onder de aanwezigen, die in de kerk, resp. het kerkhof van hun belangstelling blijk gaven waren deputaties van licha men en organisaties waarvan mej. Coe bergh indertijd deel uitmaakte en een vertegenwoordiging van het Kath. Vrou wengilde. De plechtige H. Mis van Requiem werd opgedragen door pastoor J. J. C. M. Looyaard, met assistentie van prof. v. d. Boog uit Warmond en kapelaan Van der Klugt. Op het kerkhof werd de absoute verricht d<^r de celebrant, die in de kerk de H. Mis opdroeg, eveneens met dezelfde assistentie. Mr. W. H. F. Coebergh dankte aan het graf voor het medeleven in deze dagen uit zo grote kring ontvangen. DAMMEN J. H. v. Leeuwen kampioen hoofdklasse LDDB In de laatste ronde van het toernooi om het persoonlijk L.D.D.B. damkam pioenschap speelden Th. Zwetsloot en J. H. v. Leeuwen een onregelmatige par ty, waarin Zwetsloot, die moest winnen om een kans op de titel te behouden, zeer veel risico's nam. Hiermede wist v. Leeuwen wel raad en forceerde in het middenspel fraai schijfwinst, waarna de rest slechts een kwestie van techniek was. Door deze overwinning werd J. H v. Leeuwen kampioen van de L.D.D.B. Hoofdklasse. W. Heemskerk en N. B. Imming speel den een gesloten klassieke party, waar in wit belangrijk tempovoordeel had. In het middenspel forceerde Heemskerk, via een verrassende voortzetting, groot overwicht en voerde de partij daarna snel tot winst. A. v. d. Zwan en H. Brouwer beland den in de Utrecht-variaat, waarin wit al vrij spoedig schijfwinst forceerde en spoedig daarna de partij. De partij W. Leeuwenburg en W. v. d. Reijden ein digde na een gelijkopgaande strijd in remise. De uitgestelde partij tussen Th. Zwet sloot en A. v. d. Zwan werd remise, ter wijl W. Heemskerk zijn afgebroken partij tegen Th. Zwetsloot won. De eindstand luidt: 1 en kampioen. J. H. v. Leeuwen, 11 punten uit 7 partijen; 2, W. Heemskerk, 10—7; 3. Th. Zwetsloot, 8—7; 4. A. v. d. Zwan, 77; 5. W. Leeuwenburg, 56; 6. W. v. d. Reyden, 5—7; 7. N. B. Im ming. 57; 8. H. Brouwer. 36. In de le klasse moesten zich door om standigheden J. v. Vuren en J. Dubbel- deman terlugtrekken. Hierdoor werd er slechts één party gespeeld, n.l. C. v. d. Meij en A. de Ko ning, die door laatstgenoemde werd ge wonnen. De stand is hier: 1, H. Voorzaat, 42; 2. A. de Koning, 3—2: 3. H. Klinkenberg, 3—3; 4. C. v. d. Meij, 03. De partij tussen A. de Koning en H. Voorzaat moet hier dus de beslissing brengen. Geen gekozene bij eerste stemming in Berlijn Geen van de drie kandidaten voor het Westduitse president schap heeft bij de eerste stemming op de nationale conventie te West- Berlijn een absolute meerderheid gekregen. Stoffelijk overschot van man in duinen gevonden Enkele heren van de Duinwaterlei- dingdienst hebben gistermiddag te on geveer 3 uur in het duingebied te Was senaar het stoffelijk overschot gevonden van een ongeveer 45-jarige man. De Wassenaarse politie heeft de ge hele ochtend besteed om de identiteit van het lijk te onderzoeken. De politie vermoed gesteund door de bevinding van dr. Zeldenrust, die de lijkschouwing verrichtte dat de man onwel is ge worden en daarna overleden. Er zijn geen aanwijzingen voor misdrijf. De dood trad reeds ongeveer 12 dagen ge leden in. Oegstgeestenaar vermist De groepscommandant der Rijkspolitie te Oegstgeest verzoekt namens de ouders te worden bekend gemaakt met de ver blijfplaats van George Cornells Blonk, oud 33 jaar, wonende te Oegstgeest. Hij is op 29 juni 1959 per rijwiel uit Noord- wijkerhout vertrokken, doch niet thuis aangekomen. Hij is toevallijder. Een on geluk wordt gevreesd. Signalement: lang 1.73 meter, gezet postuur, zwart aan de slapen, enigszins grijzend, achterovergekamd haar, dikke neus, rond gelaat. Is gekleed in grijs kostuum met klein ruitmotief, wit over hemd, zwarte schoenen. Hij is in het bezit van een zwart gelakt herenrijwiel. Een ieder, die inlichtingen kan geven, wordt verzocht zich in verbinding te stellen met voornoemde groepscomman dant, te bereiken onder netnummer 01710, abonneenummer 20.360, of met de politie in zyn of haar woon- of ver blijfplaats. Meerderheid voor premier Ben-Goerion Het Israëlische parlement heeft woensdag met 57 stemmen 45 stemmen by zes onthoudingen zijn fiat gegeven aan de wapenleveranties aan West- Duitsland. Eisenhower aanvaardt het ontslag van Strauss President Eisenhower heeft het ont slag van Lewis Strauss als minister van Handel aanvaard. De Senaat had op 19 juni niet de vereiste goedkeuring van Strauss' benoeming verleend. Invloed rijke Democraten hadden o.m. gezegd, dat hij te grote geheimhouding tegen over het congres had betoond. Strauss was ook een omstreden figuur toen hij als voorzitter van de Commissie voor kernenergie optrad. President Eisenhower zei in een brief aan Strauss o.m. „ik heb meermalen uiting gegeven aan mijn overtuiging dat öl tegen u uitgebrachte beschuldigingen volkomen ongerechtvaardigd zijn". Dit was de eerste benoeming van de presi dent welke door de Senaat ongedaan werd gemaakt en pas de zesde in de ge schiedenis der V.S. VOORSCHOTEN Schoolsportdag Donderdag a.s. zal voor het eerst in Voorschoten een schoolsportdag gehou den worden, waaraan alle leerlingen van de 3e tot en met de 7e klas van de lagere scholen zullen deelnemen. Het aantal deelnemers bedraagt daardoor 1206. Op 4 velden van de gemeentelijke sportterreinen aan de Juliana van Stol berglaan zal worden gewerkt. 's Morgens zullen de meisjes en jon gens van de 3e en 4e klassen op deze velden moeten balwerpen, vèrspringen, hardlopen en aan een behendigheids- eis moeten voldoen. 's Middags komen de meisjes en jon gens van de 5e, 6e en 7e klassen aan de beurt. Al naar gelang de eisen, waaraan vol daan is, zullen vijf soorten diploma's worden uitgereikt. De leerlingen van de 5e en hogere klassen zullen die dag 's morgens een wandeltocht door het dorp maken van ongeveer 7% km., terwijl de jongere deelnemers 's middags ongeveer 5 km. zullen wandelen. Voor de groepen, die het ordelijkst en naar het oordeel van de jury het meest marsvaardig wande len zullen groepspryzen beschikbaar worden gesteld. Aan de vroeger gehouden sportdagen werd alleen deelgenomen door de leer lingen van de 5e en 6e klassen, terwijl dan geen diploma's worden uitgereikt. Nu kan tenminste ieder kind een di ploma behalen en bovendien bestaat dan de mogelijkheid, het volgend jaar aan zwaardere eisen te voldoen, waar door dan een hoger diploma behaald kan worden. Als het weer zo is ,dat de sportdag niet kan doorgaan, worden de proeven maandag 6 juli afgelegd. BURGERLIJKE STAND Geboren: Peter J.. zn v. R. O. Schnez- Ier en A. van Geldere; Gerda. dr v. H. A. Verkalk en A. Noort; Jelmer. zn v. M. Siersema en J. de Leede: Theodora J. J., dr. van L. J. J. M. v. d. Werf en T. E. M. Rotteveel; Cornelia W.. dr. v. G Lam- boo en C. A. Zonneveld; Judith, dr v. L. J. van der Bijl en A. M. Stlkvoort; Jaco bus H. A. M. zn v. J. A. van den Berg en C. H. J. Goeman; Theodorus J. A„ zn v. P. H. v. d. Krogt en M. W. A. Lagerbe Hubertus C. W. M., zn v. H. B. Dulvi voorde en C. M. Disseldorp; Hendrik J., zn v. H. H. van Klaveren en M. H. Rel- singer. Ondertrouwd: E. M. Pütz en A. van Ast; P. E. C. Brama en B. D. Nell; C. T. M. van Hest en G. E. C. Soeters; H Turkenburg en A. J. Kranenburg. Getrouwd: J. J Duindam en G. Biel- sma; A. van Leeuwen en C. Segaar; M. Bavelaar en T. J. M. van Ballegoijen. Overleden: C. J. van Haasteren. 77 jr, echtgen. v. H. A Niersman; A. C. Zonne veld. 52 Jr echtgen. v. L. J. C. Zllveren- tant; M. F. G. M. van Hemert, 71 Jr. WASSENAAR Afscheid H. L. J. Koenen De heer H. L. J. Koenen heeft gis teren afscheid genomen als administra teur van de Bescherming Bevolking in Wassenaar, een functie die hij 7 jaren vervuld heeft en wel, zo bleek uit vele toespraken, op een voortreffelijke wijze. De eerste spreker die hem daarvoor dank bracht was de burgemeester, dr. S. F. A. C. M. Baron van Wijnbergen. Burgemeester van Wijnbergen zeide, dat de heer Koenen in de plaatselijke BB- organisatie een inspirerende figuur ge weest is. Voor zijn waardevolle werk ten dienste van de B.B. verdient de heer Koenen aller hoogachting en waar dering. De burgemeester bood de schei- Advertentie Verordening binnenkort op de helling Feestverlichting aangekocht Onder voorzitterschap van de burge meester jhr. mr. L. M. E. von Fisenne kwam de raad van Warmond in open bare vergadering byeen. Afwezig was de heer V. C. Groenendijk iKVP). Een voorstel tot het aangaan van een gemeenschappelijke regeling inzake een regionaal woonwagenkamp werd aange houden, ofschoon er reeds een principe besluit is genomen, omdat de gemeente raad van Leiden de redactie van het stuk heeft gewijzigd en dit eerst weer bestudeerd moet worden. De Vispoort in Elburg, de enige nog resterende van de vier poorten van het stadje aan het Ijsselmeer, vormt in zijn gerestaureerde staat een van de belangrijkste toeristische attracties van deze plaats. Aan de R.-K. Meisjesschool St.-Ursula werd medewerking verleend tot de aan schaf van meubilair en een band- opname-apparaat resp. voor bedragen van f2116.30 en f460.Eveneens aan de R.-K. Jongensschool St.-Nicolaas. Aan deze school is nogal het een en ander te doen, te weten: voor het ver beteren van de huidige vloerconstructie van de R.-K. Jongensschool St.-Nicolaas werd f 8122.gevoteerd, voor het verbe teren van enkele raampartijen f2800. voor het vernieuwen van elektrische in stallatie f3560. voor het verbeteren van de riolering f 1800.en voor de aanschaf van meubilair een bedrag van f 2198.60. Aan de Stichting tot Viering van Warmonds Feesten werd een lening ver strekt van f600.— tegen een rente van 3% pet. af te lossen in 10 jaar. Naar aanleiding van de 17e begrotingswijzi ging betreffende het afvoeren van de gemeentelijke bijdrage in de stichtings- kosten van een houten verenigingsge bouw, merkte de heer Van Vliet op dat er wegens het terugkeren van de eige naresse van de grond waarop het ge bouw zou worden gesticht er mogelijk nog een gunstige wending in deze zaak zal komen. Vorig jaar tijdens de Kaagweek waren er twee bomen in het dorp verlicht met oranje balonnen. Voorzitter vond het aantal ballonnen nogal schraal en stel de voor het aantal te verdubbelen. Ver der was er door de gemeentearchitect een rapport opgesteld waaruit bleek dat de aanschaf van deze verlichting even duur was, als de huur voor drie jaar. Kosten f 916.—. De voorzitter stelde daarom voor, temeer daar het toch in de bedoeling ligt deze verlichting steeds weer aan te leggen, tot de aanschaf er van over te gaan. De raad ging hier mede akkoord met een afschrijvingster mijn van 5 jaar. De heer Scheepers WD had in de waterkampioen gelezen dat het uitrei ken van vergunningen aan bezitters van race-boten enz. was gebonden aan een bepaald aantal. Hy kon zich hier mede niet verenigen, omdat de veror dening helemaal geen aantal noemde. De voorzitter deelde mede dat B. en W. dit besluit genomen hadden omdat zy anders de verantwoording niet meer durfden te dragen. Zy hadden derhalve bepaald dat er 50 vergunnin gen zouden worden afgegeven voor een week van vijf dagen en daarnaast nog 25 vergunningen voor een week plus het weekeind. De heer Scheepers zei dat er destijds vastgesteld is, dat iedereen een vergunning kan krygen en zich daarby te houden heeft aan de voorwaarden hierby gesteld. De heer Willemsen merkte op dat de verordening in het leven is geroepen om indien nodig op te kunnen treden en verder niets. De voorzitter bleef zyn standpunt ver dedigen, maar kan toch niet tegen de druk van de raadsleden op, die hierin een eigenmachtig optreden van B. en W. zien. Het gevolg was dat de verordening op de helling wordt genomen. Voor dit seizoen, zullen als tussenmaatregel, gelden voor de week van 7 dagen en het aantal verhoogd worden tot 100, een een ander op voorstel van wet houder Dekker. De N.V. LEIDSCH DAGBLAD te Leiden vraagt voor haar agent schap te LEIDERDORP (met flinke helper) wonende in Leiderdorp. Aanmelden bureau Leidsch Dagblad N.V., Witte Singel I, Leiden. dende functionaris als afscheidsge schenk een molen voor een werphengel aan. Commissaris J. J. Maandag sprak vervolgens een hartelijk woord van dank voor de activiteiten van de heer Koe nen. Namens de vrienden die de heer Koenen zich onder het politiekorps maakte, bood spreker hem een vulpen aan en mevrouw Koenen een boeket bloemen. Inspecteur G. J. Boven nam afscheid namens de docenten, die de scheidende administrateur een sigarenaansteker aanbood. Adjunot-hoofdbrandmeester A. Bloem kwam met een geschenk dat door de brandweer zelf gemaakt is: een fraai tuinameublememt. Er werden nog enkele toespraken ge houden. door het kringhoofd van de B.B., de heer K. D. Gerth van Wijk. oud-wijkhoofd G. J. van der Stoel, plaatsvervangend wijkhoofd A. Moens en het blokhoofd, de heer Wielenga. Tenslotte sprak de heer Koenen een dankwoord. De afscheidssamenkomst werd bijge woond door wethouder mr. dr. J. Ha zenberg, leden van de plaatselijke BB- staf en verschillende blokhoofden en andere BB-funotionarissen. De commandant van het Marine opleidingskamp Hilversum, de kapitein ter zee J. N. J. van der Mey. zal op vrij dagmiddag a.s. o.m. onze plaatsgenoot, de luitenant ter zee tandarts der 2e klasse K.M.R. H. P. van Gorcum, beëdigen. RIJNLANDS LYCEUM Geslaagd voor Gymnasium A: de da mes: M. L. Haardt, I. S. Kakebeeke, H. H. M. Simons en de heer G. C. van den Steenhoven. Geslaagd voor HBS-B; de dames: Ch. C. M. Bouland, M. van Dyk, G. A. J. Heuff, Ch. Keers; de heren: P. C. W. Alberda van Ekenstein, E. P. Th. Althuis, P. Geerlings, J. J. Hillen, F. s' Jacob, E. C. Kamerbeek. D. Kleyn, L. G. Krol, S. G. Lange, H. Polstra, M. H. G. Rempt, G. F. van Till, F. H. M. Venema, J. M. G. de Vries d'Amblée, B. F. Atsma, M. A. van den Bergh, H. Bolten, F. G. B. Bra- ckel, H. F. Dankmeijer. N. G. de Jong, J. E. de Josselin de Jong, J. P. van der Meulen, P. W. Oosterling. H. Rogaar, J. A. G. Sandberg, F. H. Schreve, G. W. Stronck, R. M. V. Teixeira, F. van Za lingen. Afgewezen 2 kandidaten. WARMOND BURGERLIJKE STAND Ondertrouwd: W. Mensen, 26 Jr en F. J. M. van Dam. 29 Jaar; C. A. van der Voort), 30 Jaar en A. P. Koks, 27 Jaar. Getrouwd: Th. A. J. Bemelman en A. A. Kennis. De burgemeester is verhinderd mor gen zijn wekelijkse spreekuur te houden. ZOETERWOUDE AANBESTEDING. Gistermorgen hebben B. en W. dezer gemeente in het openbaar aanbesteed het verlagen van de Witte Brug met bestaande opritten. Er waren 13inschryf- biljetten ingekomen. De uitslag was van hoog tot laag: J. van Noort te Benthuizen f24.900; J. Visscher te Leiden f21.500; H. van Halem te Den Hoorn f20.100; Fa. Bunschoten te Noordwyk f19.800; A. Th. Stuijfzand te Leiden f19.700; H. van Driel te Koudekerk a/d Rijn f 18.985; A. Leenheer te Koudekerk a/d Rijn f18.775; Erven Paardekooper te Zoeterwoude f17.100; L. P. van der Geer, Leiden f 16.950; J. Rodewyk te Zoeterwoude f16.900; C. A. Langeveld te Alphen a/d Rijn f16.900; wed. H. van Driel te Koudekerk a/d Rijn f 16.850 en Gebr. N. en Th. Overdevest te Voor schoten f 15.450. Het Leidseli Dagblad De krant voor iedereen 8EURSOVERZICHT Markt zonder belangstelling AMSTERDAM, 1 juli. Men begint aan het Damrak meer en meer te spreken over de vakantiestem ming. Voor de derde maal deze week immers is de handel uitermate beperkt en ontbreekt elke activiteit van de zijde van het publiek, van de daghandel en van de arbitrage. Het verloop van Wall- street draagt er weinig toe bij om hier enige levendigheid teweeg te brengen. De koersen in Amerika zijn eveneens aan weinig veranderingen onderhevig en in Amsterdam wordt dit voorbeeld nauwlettend gevolgd. In de hoek van de Walvisvaart wist men nog niet, hoe het nieuws inzake het uittreden van Nederland uit de conven tie moet worden opgevat. Men verkeert hierover nog in het onzekere. De KLM- lening is nu definitief. Er zal f.30 mil joen ter inschrijving worden aangeboden tegen 98%, bij een rente van 4 3/4. Zo wel aandelen als debentures KLM wa ren iets luier. Evenmin viel in de ad viesprijzen van de Veenendaalse Stoom spinnerij, Zwaardemakers en Leidsche Wol (een verrassend jubileum-dividend) enige reactie op het nieuws te bespeu ren. De handel verliep bijzonder traag. Zeer bevredigende belangstelling bestond er voor de vandaag geïntroduceerde aan delen der Monsanto Chemical Company, het tweede Amerikaanse fonds dat hier deze week op de beurs is gebracht. De Nederlandse staatsfondsen waren prijs houdend en stil en werden onbeïnvloed door de storting van heden op de jong ste staatslening. De Internationale fond sen wisten zich merendeels goed te handhaven, hoewel in het verdere ver loop een neiging tot afzwakking ont stond. Kon. Olie was ruim f.1,lager en Aku moest weer 4 punten prijsgeven. De Scheepvaartfondsen waren weinig veranderd, uitgezonderd K.N.S.M. en Scheepvaart Unie die aan de vaste kant waren. Cultures konden zich slechts met moeite handhaven. Ook tegen het slui ten van de markt behield de beurs zijn lusteloos aanzien. WISSELKOERSEN Amsterdam ,1 JuM. Londen 10.6010.60%: New York 3.76%3.77Montreal 3.94%—3.95%; Parijs 76.85—76 95; Brussel 7.55%— 7.55%; Frankfort 90.21V2—90.26%; Stock holm 72.88—72.93; Ztirich 87-49%— 87.54%; Milaan 60.74%—60.79%Ko penhagen 54.79—54.84 Oslo 52.97%— 53.02%; Wenen 14 57%—14.58%; Lissa bon 13.21%—13.23; Ankara 3.76%— 3-77 y4. Beurs van Amsterdam Woensdag 1 juli ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000. Ned. '58 4% Ned. '59 4% Ned. '53 3% Grootboek obi. 3% Ned. '47 3% (3) Ned '51 3% -Jed '53 (3%) Ned '56 3% Ned '48 3% Ned '59 4% Ned '54 3% Ned '55 I 3% Ned. '55 II 3% Ned. "37 3 Dollarlng '47 3 Investeringscert 3 Ned 62-64 3 Indië '37 A 3 Grootboek '46 3 Vorige Slotkoers koers v heden 100% 100% 100%GL 93% 93% 81% 92% 93 93% 93% 92% 92A 92% 92% 90% 88% 97 97%GB 88 87% 87% 87% 90 90% 90% 91% 91 90% 97AGB 97GB 98 98GB 92% 92A 111A 111% ACTIEVE AANDELEN Clt. Handl. en Ind. B. Nat. Handelsbank Ned. Handelmij Amst. Rubber H.V.A Senembah AK.U Berkel's Patent (v.) Calvé Delft cert. Dell My.en (Ver.) Kon. Pap v. Gelder Hoogovens cert Müller en Co. NB. Ned. Kabelfabr Philips Wilton Feyenoord Billton 2de r Dordtse Olie gew. Kon Olie (f20.—) idem (50 f.20.—) Holl Amer lijn Java China Paket K.L.M Kon Ned Stmv My Kon Paket Mij Stoomvaart Mij Ned Nievelt Goudr eert v Ommeren eert Kon Rott Lloyd Ned Scheepv Unie NIET-ACTIEVE OBLIGATIE Prov.- en Gem. leningen A'dam '47 (3%) 3.. %S6 93% idem '48 (3%) 93% 93% R'dam '52-1 (4%) 99'/* 98% Idem '37 I-III (3%) 94 94 Idem '38-1 (3%) 94% 94 41% 40% 145GB 144 228GL 228 94% GB 94 154% GB 152% 191% 190% 347% 343 %GB 260GB 256 540 170.35 169 234GB 230 515GB 520GB 305 301 389GB 389 632GB 631% 238 240 574% 573 %GL 199% 200% 260 260 718% 715 162 161.— 160.80 159.40GL 153% 155 146% 145 123.50 123.50 151% 152% 122%exd. 123 154 154 124% 125 246% 245% 134% 135 127exd. 130GB Bankwezen Bank N. G. '58 (5%) 104% 104% id. N.W.B. '52 (4%) Industr. Obligaties Philips Dollarlng *51 98 A 97% Premieleningen A'dam "53 3 ioo 99% A'dam "51 2% 86% 86B A'dam '56 I 2% 80% 80V» A'dam '56 II 2% 95^ 96 Eindhoven '54 2% gl 81 Enschede '54 2%80 80 Den Haag '52 I 2% 88% 90 Idem II 2% 94£ g4L R'dam '52 I 2% Idem II 2% 88r/ 88% Idem '57 2% Q9 Utrecht '52 2% 90 Z.-Holl 1957 2% 95 4 96% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credletinstelllngen Robeco 203 203 Amst Bank 290 295 HB.U eert 228% 228% Rott Bank 251 257% Twentsche Bank 234 234 Industrie Ondernemingen Albert Heyn390 B 395B Borneo Sum. H.Mij. 67 66% Ned. G. en Sp. fabr. 264% 264% Kon. Ned. Grofsm. 134 133 Internatio131 130 Int. Kunststoffenind. 49% 49% Leidse Wolspinnerij 373 372L Rott. Droogdok Mij. 590% 593 Sikkens Lakfabr. '53 518 635 Ned. Mij Walv.vrt. 116 115% Zaalberg 108 108% Spoorwegen Deli Spoorweg MiJ. 8% 18%B Amerik. fondsen Canadian Paclfio R. 29A 29% Intern. Nickel97% 96 Anaconda 64% 64% Bethlehem Steel 55 55 Cities Service 55% 55% General Motors 50% 50% Kennecott105% 103%e.d. Republic Steel 76% 75% Shell OU 77% 76ex.<L Union Pacific 34% 34 Un States Steel 98% 98% Nog enkele rondsen uit Leiden en omgeving Aandelen VJK. 30/6 Edelmet. Kon. AA 68GB 70GB Pref. w.a. Idem 72 288 Holl Constructie 387GB 393GB Ing bur v Bouwnyv 228GL 225% Ver Touwfabrieken 248 Wernink's Betonm. 123 118% Van Wijk Textiel 75GB 80GL

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 9