indré Darrigade stond Graczyk als )eloning in Rennes etappezege toe De Tour in cijfers Franse Nationalen deelden in kopgroep de lakens uit (tsso) BARRY MACKAY VERSLAAT GEPLAATSTE NEAL FRASER pgericht 1 maart 1860 Dinsdag 30 juni 1959 Derde blad no. 29782 Zesde plaats voor Piet de Jongh «Advertentie) André Darrigade demonstreerde op het knusse elerbaantje van het feestende Rennes de macht de Franse nationalen. Lachend wees de jnde sprintcrack op zijn ploegmaat Jean Grac- k, aan wie Darrigade als beloning voor het rde werk in de op één na langste etappe van Tour van Rouen naar Rennes over 286 u de eer had gegund om als eerste over de idstreep te gaan. Darrigade zorgde er wel voor, t zijn groene trui niet in gevaar kwam door met n banddikte verschil voor zijn concurrent Vito ivero als tweede te finishen. Vier Franse nationalen bevonden zich in de kopgroep van tien man, die 100 kilometer voor het einde ontstond. Is het een wonder, dat zij in die slotfase in de hoofdstad van Bretagne de zege konden afstaan aan de man, die het hardst had gewerkt om de tegenstand van Piet de Jongh, de Spanjaard Galdeano, de Italianen Baffi en Favero, de Belg Hoevenaers en de Breton Pipelin te bre ken? Want hoe gretig en ijverig dit zestal in de laatste dertig kilometer ook getracht had om aan de aandacht van de nationalen te ontsnappen, de overmacht was te groot. Sokken wassen.... Jaap Kersten zorgde maandag avond in hotel Astrid in Rennes voor het Iachnummer van de dag. Voor de Nederlands-Luxemburgse ploeg althans, niet voor de directie van het hotel Terwijl Gcrrit Voorting onder handen was van de Italiaanse mas seur Ferri, was Jaap Kersten in de kamer boven hem aan de was. Die witte sokken mogen wel eens een beurt hebben, dacht hij. De sterke renner uit Siebengewald gooide de sokken in de wasbak en zette de kraan open. Intussen lag Voorting op de massagetafel naar 't plafond te staren. Op een gegeven moment werd zijn blik getroffen door de wit-glazen bol van de plafondver lichting, die op een vreemde spook achtige manier begon te verkleu ren. „Ik dacht dat ik een halluci natie kreeg", vertelde hij later. Het bleek dat de glazen bol langzaam maar zeker vol water liepDe verklaring voor het unieke schouw spel dat een plafonnière, zichzelf met water vult, was weldra gevon den toen ook een andere zwakke plaats in het plafond van Voor- ting's kamer begon door te lekken. Jaap Kersten had de kraan verge ten dicht te doen! Dit werd nog eens te meer duidelijk in die laatste ronde op de smalle betonnen elerbaan, toen de gevaarlijke Italianen door de vier Fransen volkomen inge- jten werden en noch Favero noch Baffi zjjn gescherpte eindspurt in het geding n brengen. Piet de Jongh, als laatste het stadion binnengekomen, veroverde g een verdienstelijke zesde plaats en werd met Daan de Groot de best ge- i aatste Nederlander in het algemeen klassement. Samen bezetten zij de 17de 1 aats want door de enkele minuten winst maakten Graczyk, Favero, Baffi, oevenaers en Galdeano een enorme sprong in de klassering en nestelden zij i cli voor de Nederlanders. 1JtLI-7eETAPPE190KM luim twee minuten na de kopgroep am het gehele peloton met alle leden n de Neluxploeg binnen. En dit be ende, dait Graczyk en Everaert zich gele trui-drager Cazala, Stablinsky Darrigade onder de eerste twintig in algemeen klassement schaarden, ;een zo belangrijk is voor het alge- en ploegenkl assement. Iet is echter de vraag of Marcel Bi- zo ingenomen zal zijn met de voor lied van zijn pupillen. Het ligt immers or de hand, dat dit vijftal zo lang »gelijk voor de eigen klassering zal :hten, terwijl Bidot hen misschien 1 spoedig nodig zal hebben omde gro- bazen bij te staan. En dan zal het lang van de kleineren op de achter end gesteld moeten worden. De ploeg- der van de Franse tricolores kan van probleem bijna niet slapen Revolte Dit zijn trouwens niet de enige zor gen van Bidot. Op hem rust de zware, taak om Rivière. Bobet, Anquetil en Geminiani in toom te houden tot de tfrftd werkelijk ontbrandt- En het kan onmogelijk de bedoeling zijn, dat de Franse wielerhelden in de vlakke etappes elkaar afslachten. Met diepe rimpels zag Bidot vanmorgen dan ook toe, hoe Roger Rivière, een van de lastige raspaarden, rebelleerde door tot tweemaal toe te trachten de een minuut vóór het peloton rijdende Duitser Hans Reitz te bereiken. De tweede maal lukte de uitval van wereldkampioen der achtervolgers het kostte het peloton een inspan- nde jacht om de vluchtelingen terug halen. Na dit opwindende begin te idden van uitgestrekte boomgaarden, e de bakermat zijn van de beroemde Ier, hield Bidot het hart vast en niet n onreohte. Want het voorbeeld van vière werkte aanstekelijk en inspi- erde Geminiani later qp de dag om men met Ercole Baldini. een der ge- arlijkste concurrenten, aan de haal te an. In Rennes zal ongetwijfeld na het felen over deze revolte een harde noot kraakt zijn. Geen wandeling Wie gedacht mocht hebben, dat na bijna 1000 kilometer van de eerste r dagen de renners het in deze mon- er-etappe, vooral met het uitzicht op tijdrit van dinsdag, wel zouden ge- yen, kwam bedrogen uit. Na de vlucht in Reitz en de jacht van Rivière bleef •t onrustig. Nauwelijks was de be- mwde vallei van de Seine achter de ig en trok de karavaan de sprookjes- ihtige donkere wouden in, of het be- >n te regenen. Dat was in de buurt van may, ha 55 km. Terwijl het peloton om regencape-tjes igon te schreeuwen, maakten enkelen, ider meer Daan de Groot, gebruik van gelegenheid om de hielen te lichten, et gelukte niet. Meer uitzicht op suc- s boekte de Amsterdammer tien kilo eter verder in het gezelschap van ismondi. Planckaert. Christian, De ru\Tie, Utset en Everaert. Zij verover en in het land van de Calvados een orsprong van 1 min 25 sec. Toen hield stortregen op en zetten twintig ren- irs. onder wie Baldini, Anquetil, Bobet aul, Geminiani. Cazala, Rivière en iet de Jongh zich op het spoor en nog nor de heuvel van Vimoutiers (94 km) de rust weergekeerd. Voort ging het over historische grond It de tweede wereldoorlog. Waar in juni 1944 generaal Patton met zijn j tankleger een ontzettend gevecht tegen 1 de Duitse tijgertanks had geleverd trok Piet de Jongh met de Italiaan Gismon- di ten strijde. Weer was het Cazala, die met enkele anderen na de ravitaillering in het na D-day voor driekwart ver woeste. maar herrezen Argentan (124 j km), de stoutmoedigen tot de onvoor waardelijke overgave dwong. Beddini plaagt j Er ging een schok door de karavaan j toen Baldini zich na 157 km bij La Fer- te-Mace voor het eerst liet zien. Met j Marcel Janssens en Bram Kool knaag de de wereldkampioen aan het moreel van zijn concurrenten, die hoewel met tegenzin wel samen moesten i werken om de wereldkampioen terug te j halen. Op dit moment kreeg Martin van den Borgh een lekke band. Dank- i zij de steun van Piet de Jongh en Jem- j pie Schinitz en ook mede dank zij het stilleggen van de koers na de speldeprik van Baldini kon de Limburger echter spoedig zijn plaats weer innemen. De j aanval van Baldini en Geminiani bij Bagnoles-de-l'Orne (163.5 km) liep door de eendrachtige samenwerking van de Belgen en de Neluxploeg ook al op niets uit. De slag valt Op weg naar Fougeres, dat zijn naam dankt aan de metershoge varens, die de weiden in deze streek aan het oog van de toerist onttrekken, viel de beslissen de slag. Even voor Chantrigne na 185 km demarreerden de Spanjaard Gal deano en de Franse nationaal Privat. Piet de Jongh. die met Jaap Kersten, Bram Kool, en Aldo Bolzan vrijheid van handelen had gekregen, ging met Baffi, Everaert en Pipelin mee. Ook Darriga de. Hoevenaers en Graczyk en Favero klopten aan voordeur en zo ontstond de kopgroep, die in Rennes van de aanvan kelijke voorsprong van 3 min en 25 se conden bij Le Loroux (226.5 km) nog ruim een minuut verspeeld bleek te hebben. Pipelin, die naar zijn geboorte streek reed, slaagde er, door de strenge bewaking van de Franse nationalen in de laatste tien kilometer niet in, weg te komen, maar hij kreeg een behoorlijke troostprijs: de homdderdduizend fran ken voor de strijdlustigste renner. WIELRENNEN Swift Uitslag recordrit: A-klasse (34 km) 1. A. v. d. Kaay 51.09; B-klasse (34 km) 1. P. Kooyman 51.12; C-klasse (17 km) 1. A. Kloosterman 25.52; D-klasse (17 km) 1. Schaverius 29.09. Uitslag zomercompetitie-rit: A en B- klasse (51 km) 1. A. v. d. Kaay 1.20.03; C-klasse (51 km) 1. A. Steen voorden D-klasse (34 km) 1. H. Boele 57.35. Pelotonrit: A en B-kïasse 51 km) 1. A. v. d. Kaay 1.19.23; C-klasse (51 km) 1. F. v. d. Broek 1.19.23; D-klasse (34 km) 1. F. Leemans 57.03. Bertus Zoet won zaterdag een nieuwe lingenwedstrijd te Uithoorn. DENK EVEN NA EN U begrijpt dat sparen op motorolie een zuinig heid is. die de wijsheid bedriegt. Verversdaarom geregeld met de beste: Esso Extra Motor Oil. Volmaakte smering geeft extra bescherming, extra vermogen, extra zuinigheid. Ook voor het tanken even denken I Goed zo, stop bij Esso, want MET ESSO BENT U BETER UIT! Wimbledon-kampioenschappen Neal Fraser uitgeschakeld! Dat! was gisteren de grote verrassing j van Wimbledon. Het was de 23-'; jarige Amerikaan Barry Mackay thans in militaire dienst bij de Amerikaanse luchtmacht en op bevel van zijn superieuren naar Wimbledon gezonden die voor dat stoute stukje zorgde. In een heroïsch gevecht dat meer dan 2 x/2 uur duurde, schakelde de jeugdige Amerikaan op het centre court de Wimbledon-finalist van 1958 in de kwart-finales van het heren enkel spel uit. De laatste vier. die woensdag zullen strijden voor de finaleplaatsen, zijn thans bekend. Het zijn de Australiërs Roy Emerson en Rod Laver en de Ame rikanen Alex Olmedo en Barry Mackay. Aangezien Laver tegen Mackay moet WIELRENNEN Ronde van Oostenrijk De derde etappe van de Ronde van ostenrijk, een rit over 196 km van Wels tar Woergl, is gewonnen door de Oos- nrijker Kurt Schweiger. Zijn tijd was uur 18 min. 4 sec. De tweede, derde en erde plaats werden Ingenomen door den van de Belgische equipe, n.l. door ené van der Vecken, Constant Goos- tns en André Durnez. De uitslag was verder: 5. Ruiner (Oos- inrijk), 6. Thalmaier (Oostenrijk); 7. laupe (Oostenrijk); 8. Mueller (Oosten- ik) 9. Hoffmans (Ned.)10. Enthoven Ned.); 11. Malipaard (Ned.), allen in delfde tijd als de winnaar. Het algemeen klassement na drie 'appes luidt: 1. Goossens (B.) 13.56.19; 2. Mascha 0.) 13.57.32; 3. Maliepaard (Ned.) 358.24; 4. Enthoven (Ned.) 13.58.28. Hoffmans bezet de veertiende plaats in J4.07.51 en Van Geel is zestiende in 14.09.49. uitkomen en Emerson tegen Olmedo zijn er, met betrekking tot de nationa liteiten die in de eindstrijd zullen zijn vertegenwoordigd, nog drie mogelijk heden. Die finale van het „hoofdnum mer" kan even goed een geheel Austra lische als een geheel Amerikaanse aan gelegenheid worden, ook zou het niet vreemd zijn wanneer een Amerikaan en een Australiër zaterdag om de hoogste eer moet strijden. Zoals gezegd, ruim 2\'i uur heeft de man uit Dayton nodig gehad om de als nummer twee geplaatste Fraser uit te schakelen. Vijf sets duurde het gevecht, dat zich aanvankelijk in het geheel niet gunstig voor Mackay ontwikkelde. De eerste set verloor hij, de tweede bracht hij weliswaar met zeer veel moeite op zijn naam (108), doch daarna scheen de beslissing al te worden ingeleid: het werd 60 voor de geroutineerde Austra liër. Maar Mackay kwam terug, hij kwam zelfs overtuigend terug. De cijfers waren niet meer voor tweeërlei uitleg vatbaar. Door de vierde set met 63 en de vijfde zelfs met 61 in zijn voordeel te beslissen plaatste de Amerikaan zich in de halve finales. Ook de „Peruaanse Amerikaan" Alex Olmedo, de grote favoriet voor de titel, had het lang niet gemakkelijk. Hij kreeg de Chileense kampioen Luis Ayala als nummer zes geplaatst als tegenstander. In vier sets (75, 36, 63, 62) versloeg Olmedo de Chileen. De Australiërs Laver en Emerson had den aanmerkelijk minder moeite om zich te handhaven. Beiden hadden aan drie sets voldoende voor een plaats bij de laatste vier. Rod Laver zegevierde met 63, 63, 60 over de Fransman Maolinari en Roy Emerson schakelde j met 6—3, 64, 62 Bobby Wilson uit. Daarmee werd meteen de Britse hoop vernietigd eindelijk, na 22 jaar, weer eens in de halve finale heren enkelspel vertegenwoordigd te zijn. De uitslag van de zesde etappe Rouen- Rennes (286 km) luidt: 1. Graczyk (Fr.) 8 uur 6 min. 36 sec. (met bonificatie 8.05.36)2. Darrigade (Fr.) 8.06.36 (met bonificatie 8 06.06); 3. Favero (It.), 4. Hoevenaers (België), 5. Baffi (It.), 6. De Jongh (Nelux), 7. Pipe lin (West-zuid-west), 8. Galdeano (Sp.), 9. Privat (Fr.), 10 Everaert (Fr.) allen in 8.06.36; 11. Bruni (Italië) 8.08.54; 12. Van Aerde (België); 13. Altweck (Zwitserland/Duitsland)14. Van Ge- neugden (België), 15, Anquetil (Fr.), 16. Fabbri (It.), 17. Groussard (West- zuid-west), 18. ex aequo het grote pelo ton in 8.08.54, waarin alle favorieten en Nelux-renners. ALG. KLASSEMENT Het algemene klassement na de vijfde etappe ziet er als volgt uit: 1. Cazala (Fr.) 32.59.14; 2. Gauthier (Centraal-Zuid) 32.59.41; 3. Vermeulin (Parijs-Noord-Oost) 33.00.56; 4. Annaert (Parijs-Noord-Oost) 33.00.59; 5. en 6. Picot (West-Zuid-West) en Schullem- berg (Zwits./Dld) 33.01.10; 7. A. Desmet (België) 33.01.15; 8. Pauwels (België) 33.01.29; 9 Stablinski <Fr.) 33 01 42; 10. Batista (Int. ploeg) 33 02.41; 11. Darri gade (Fr.) 33.06.56; 12. Graczyk (Fr.) 33.08.32; 13. Favero (It.) 33.08.42; 14. Baffi (It.) 33.08.46; 15. Hoevenaers (B.) 33.09.18; 16. Galdeano (Sp.) 33.10.03; 17. t.m. 20. De Groot (Nelux), De Jongh (Nelux), Evenraert (Fr.) en Pipelin (West-Zuid-West) 33.10.15; 21. Baha- montes (Sp..) 33.10.31; 23. ex aequo o.a. Piet van Est (Nelux) 33.10.50; 30. en 31. Kersten en Kool (Nelux) 33.11.17; 35. ex aequo o.a. Riviere (Fr.), Baldini (It.), Anquetil (Fr.), Gaul (Nelux), Ernzer (Nelux), L. Bobet (Fr.) 33.12.00; 49. ex aequo o.a. Bolzan (Nelux) en Damen (Nelux) 33.12.19; 83. Van den Borgh (Nelux), 85. Voorting, 90. Schmitz. PLOEGENKLASSEMENT Het ploegenklassement van de vijfde etappe luidt: 1. Frankrijk (Graczyk. Darrigade, Privat) 24.18.18; 2. Italië 24.22.06; 3. ex aequo: België, Nelux (De Jongh, Van Est, Van den Borgh), West-Zuid-West en Spanje, allen 24.24.24; 7. ex aequo: Zwitserland/Duitsland, Intern, ploeg, Parijs-Noord-Oost en Centraal-Zuid- Frankrijk 24.26.42. Het algemeen ploegenklassement ziet er nu als volgt uit: 1. Frankrijk 99.07.52; 2. België 99.12.02; Jean Graczyk gaat te Rennes als winnaar over de eindstreep en André Darrigade (tweede van rechts) gunt hem die zege van harte. (Telefoto) 3. Parijs-Noord-Oost 99.13.55; 4. Cen traal-Zuid 99.21.29; 5. West-Zuid-West 99.22.55; 6. Zwits./Duitsland 99.24.00; 7. Internationale ploeg 99.26.41; 8. Italië 99.28.13; 9. Nelux (De Groot, De Jongh, Van Est) 99.31.20; 10. Spanje 99.31.38. PUNTENKLASSEMENT 1. Darrigade (Fr.) 219; 2. Favero (It.) 177; 3. Graczyk (Fr.) 130; 4. Bruni (It.) 127; 5. Van Aerde (België) 119; 6. Dejouhannet (Centraal-Zuid-Frankrijk) 112 7. Cazala (Fr.) 108; 8. Hoevenaers (België) 107; 9. Baffi (It.) 90; 10. De Groot (Nelux) 83. Pipelin (West-Zuid-West) werd uitge roepen tot de strijdlustigste renner van de vijfde etappe. Hij kreeg 57 stemmen, terwijl de Nederlander De Jongh slechts 18 stemmen vergaarde. In het algemeen klassement voor de strijdlustigste renner heeft Piet van Est nog steeds de leiding met 73 punten Pipelin is nu tweede met 57 pnt. De prijs voor de ongelukkigste renner werd in de vijfde etappe niet uitgekeerd. WIELRENNEN Dit jaar Tour Benelux De Stichting Sportmanifestaties te Amsterdam heeft van de KNWU de li- censie verkregen tot het organiseren van de Tour de Benelux, die voor de eerste maal gehouden zal worden en wel van 11 tot en met 20 september a.s. Deze eerste tour zal door Nederland en België voeren en ongeveer 2500 km lang zijn. Door de Stichting Sportmanifestaties die onder voorzitterschap staat van de heer L. R. A. van Oest, is als organi sator van de nieuwe tour de heer O. van Erp aangezocht, die tot dusverre de Ronde van Nederland organiseerde. Het ligt in de bedoeling de start en finish van deze tiendaagse wielerwed strijd deze eerste keer in Amsterdam te houden. SCHAKEN Landentoernooi voor jeugdschakers Van maandag 6 t.m. zaterdag 11 juli zal in het Caltexgebouw aan de Conrad- kade in Den Haag de jeugdschaak- olympiade voor West-Europa plaats heb ben. Op initiatief van de jeugdschaakleider van de KNSB werd in 1957 dit toernooi voor de eerste maal gehouden. Zes lan- den-equipes van 4 streden toen in Den Haag om de grote wisselbeker van de KNSB. Het Nederlandse team veroverde de trofee. Dit jaar zullen deelnemen: Nederland, Oostenrijk, Zwitserland, Bel gië, Engeland, West-Duitsland. Dene marken en Noorwegen. Het Nederlandse team zal bestaan uit Fr. Kuypers (Breda), jeugdkampioen van Nederland, K. Zuidema (Amstel veen), H. van Oosterom (Hilversum) en B. Fietje (Den Haag). GEWICHTHEFFEN De 18-jarige Nederlandse jeugdkam pioen Hans Zirkzee, lid van de Leidse Krachtsportvereniging L.K.V., is. even als zijn trainer S Stokkel. opgenomen in de centrale training, die wekelijks in Arnhem wordt gehouden. PAARDESPORT Hairos II niet naar Amerika De Franse in Nederlands bezit zijnde hengst Hairos II, die zondag J.l. op Duindigt de Grote Prys der Lage Lan den won, zal niet starten in de race om het „officieus wereldkampioenschap", dat 1 augustus op de Roosevelt Raceway te Westbury bij New York gehouden wordt. Eigenaar Voordouw had hiervoor on langs een uitnodiging ontvangen. Trai ner Geersen is echter van mening dat het beter is niet naar Amerika te gaan. Het heeft bijna een half jaar geduurd om Hairos na zijn zware ziekte de hengst had een ernstige beenontsteking weer in vorm te krijgen en de reis en de harde baan in Westbury zouden wel eens, zoals meer gebeurd is met Europese paarden die enkele koersen in de Verenigde Staten liepen, het einde van Hairos' draverscarrière kunnen be tekenen. Om deze redenen heeft de heer Voordouw nu besloten de eervolle invi tatie niet te aanvaarden. Wel zal Hairoa de komende maanden uitkomen in ver schillende grote koersen in Europa. Zo start de hengst zondag 5 Juli in het Eliterennen to Gelsenkirchen, een inter nationale draverij gedoteerd met over 2500 meter 40.000 mark. Z\jn grootste tegenstanders van Duindigt, Jamin en Icare IV, zijn ook hier van de party. Zij moeten hem opnieuw 20 meter geven. Ook het Duitse paard Ivacourt start in Gelsenkirchen, evenals de Nederlander Quicksilver S, gereden door Jan Wage naar. TENNIS Nog een promotie bij Roomburg Het jeugdteam van Roomburg Ol- ga Kruisman, Marian Wieriks. Helga Ubbink en J. v. Zuilen is door een 62 overwinning op 't Spieghel 8 ge promoveerd naar de 4e-klasse van de KNLTB-competitie. Hoed verslaat Gonzales Door een overwinning op Pancho Gonzales heeft Lewis Hoad het tennis toernooi te Forest Hills gewonnen. De blonde Australiër van wie wordt ver wacht, dat hij Gonzales reeds vijf jaar wereldkampioen der profs ein delijk zal kunnen onttronen, won de fi nale met een indrukwekkend vertoon van overmacht. De cijfers waren 61, 5—7. 6—2. 6—1. CRICKET 41 GARRISON HOOK—L.C.C. LCC heeft ook tegen de '41 Garrison Hook geen overwinning kunnen boeken. De Engelsen wonnen de toss en stuur den de Leidenaars naar de wickets. Op de zeer goede bowlery (vooral de Indiër Tingling bowlde uitstekend) van de Hook, was het moeilijk om tot scoren te komen. Toch kwamen nog 4 LCC'ers in de dubbele cijfers, t.w. P. Kantebeen met 35; F. Hop 21; G. Wondergem 14 en W. Crama 10. Het totaal werd 100. De start van de Garrison-innings was zodanig, dat er nog een kans kwam voor LCC. N. de Hoek had al 3 wickets ver overd toen de score pas 17 runs bedroeg. De captain van de Hook, Bentson. bracht echter verbetering. Met 44 bleef hij not out, uitstekend terzijde gestaan door Biggs 32 not out. Voor het verlies van 3 wickets werd het Leidse totaal ge passeerd. Alleen N. de Hoed had met de bal succes. Zijn cijfers waren 3 wickets voor 31 runs. De andere bowlers konden geen succes boeken. DUIVENSPORT P.V. De Blauwkras hield een concours vanaf St.-Quentin. Gelost om 6 uur. In concours 72 vogels. Aankomst le vogel 8.52.16 uur. Uitslag A. Rijsbergen 1; H. Phlippo 2. 3; P. J. Hansen 4; H. Moe- nen 5; W. Gijsman 6; K. v. d. Steen 7; W. v. d. Wei 8; Oh. v. Weeren 9, 10. Vonnissen in Belgische methyl-alcoholzaak Tien mannen die beschuldigd werden van medeplichtigheid aan de dood van acht mensen die klandestien gestookte alcohol hadden gedronken, zijn gisteren in Antwerpen veroordeeld tot gevange nisstraffen van zes maanden tot twee jaar en tot 2.000 Belgische franken boe te. Zeven van hen werden beschuldigd van dood door schuld, twee werden ver oordeeld wegens het veroorzaken van verwondingen en de tiende wegens he ling. Bovendien werden zij veroordeeld tot het betalen van meer dan negentien miljoen franken wegens het ontduiken I van betaling van accijnzen.

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 7