pa Hoofdpijn? Eerste ondiepwatermijiienveger „De Alblas" te water gelaten Ook de K.A.B. teleurgesteld Bescherm Uw haar tegen zon en water met haarcrème Studentenhotel „Casa Academica te Amsterdam met 400 kamers Agenda Met een enkel woord DINSDAG 30 JUNI 1959 Offerde zichzelf door anderen te sparen Gistermiddag is op de scheepswerf „De Noord" N.V. te Alblasserdam de eerste van een serie van 16 ondiepwatermünenvegers, „De Alblas", door de echtgenote van de bevelhebber der zeestrydkrachten, mevrouw E. J. Brouwer-Dommering, te water gelaten. Onder belangstelling van vele Marine-autoriteiten vond het schip op voorspoedige wtfze zijn element. By de plechtigheid waren o.m. aan wezig de Amerikaanse ambassadeur, de heer Philip Young, de Amerikaanse marineattaché in Nederland, captain W. O. Spears jr., de bevelhebber der zee strijdkrachten vice-admlraal L. Brouwer, de commandant zeemacht Nederland vice-admiraal G. B. Fortuijn, de vlagofficier materieel vice-admiraal W. J. Kruys, benevens de ouders van de naamgever van deze mijnenveger, de heer en mevrouw Alblas. De bouw van deze eerste ondiepwatermljnenveger wordt gefinancierd door de V.S. in het kader van het „off-shore procurement program". Het schip zal na oplevering aan de V.S. aan ons land worden overgedragen. Na de tewaterlating voerden het ■woord de heer J. U. Smit, directeur van de werf „De Noord" N.V., vice-admiraal W. J. Kruys, kolonel A. A. J. J. Thomson en admiraal Brouwer. Kolonel Thomson sprak over de naamgever van deze ondiepwatermijnenveger. A. H. Alblas was luitenant ter zee voor speciale dien sten derdeklas van de Kon. Marine. Hij heeft zioh onderscheiden in de strijd door het bedrijven van uitstekende daden van moed, beleid en trouw, door na op 4 juli 1941 als tweede Nederlandse agent, met een valscherm in bezet Nederland te zijn neergelaten de hem gegeven opdracht op zeer lofwaardige wijze uit te voeren. DaarbU baande hy zich een weg temidden van de bijzonder gevaarlijke vijand, zulks in een tijd, dat het nog niet geheel was doorgedrongen, dat de vijand toch niet onoverwinnelijk zou zyn. Tengevolge van zijn beleidvol en moe dig optreden heeft hy gedurende meer dan twee jaar stand gehouden en vele berichten naar Engeland overgeseind, daarby de vyand afbreuk doende met middelen, die onevenredig waren aan die van de tegenstander. Hy offerde zichzelf op door anderen te sparen, waarbij onder de moeiiykste omstandigheden zijn devies bleef „Voor Koningin en vaderland", totdat hy tenslotte op 16 juli 1943 werd gevangen genomen en op Lintvis gevangen in de Noordzee De IJmuidense motortreiler „Postboy" IJM. 35 van de N.V. Visserij onderne ming de VEM heeft gisteren aan de visafslag te IJmuiden een voor deze omgeving zeldzame vis aangevoerd. Het betrof hier een lintvis, die als diepzee- vis gewoonlijk in de Indische Oceaan wordt aangetroffen. De Postboy ving dit exemplaar in de Noordzee. Voor de twee meter lange vis bestond by de IJmuidense groothandel geen belang stelling. De rederij heeft de vis voor onderzoek afgestaan aan het Ryksinsti- tuut voor Visseryonderzoek te IJmui den. 0 Vervolg van pag. 1 Een prijsreactie is te verwachten „De welvaart is na de beste dingsbeperking weer toegenomen. Maar van een arbeidersaandeel daarin, vóórdat er een nieuwe huurverhoging komt, is vrijwel geen sprake. Bovendien, de vooruitzichten voor een vrijere loonpolitiek zijn uitermate gering, zo niet nihil te achten". Dit zijn twee van de conclusies, waartoe het dagelijks bestuur van de Katholieke Arbeidersbeweging gisteravond in Utrecht kwam aan het einde van een vergadering, waarin ampele besprekingen aan de regeringsnota werden gewijd. De eerste indruk van de nota is, dat er oppervlakkig en op korte termijn ge zien wel enkele aantrekkelijke punten in zitten. Met name lyken de compensaties aan de ruime kant en deze kunnen aan vankelijk maar nog niet eens voor allen enig voordeel bieden. Voor het overige meent de KAB ech ter, dat de nota duidt op een beleid dat in theorie inderdaad een vrijere loon politiek in uitzicht stelt. Maar door huurverhoging en melkprysstijging pri mair te stellen wordt in werkelijkheid zoveel beslag gelegd op de beschikbare ruimte, dat er voor een effectieve vrijere loonpolitiek hoegenaamd geen ruimte overbiyft. Als loonronde Bovendien is de KAB van oordeel, dat de bedryfslasten op één datum niet zo aanzieniyk verhoogd kunnen worden zonder dat dit in de prijzen te zien zal zyn. Dus heeft zy hiertegen hetzelfde bezwaar als tegen een algemene loon ronde. Derhalve vreest de KAB, dat de aanvankelijke geringe voordelen voor de werknemers spoedig zullen verdwijnen. Voor deze vorm van zogenaamde vryere loonpolitiek wenst het dagelijks bestuur van de KAB geen enkele ver- antwoordeiykheid te dragen. Het staat namelijk op het standpunt, dat van een produktivlteitsbevorderende en stimule rende loonpolitiek voor de eerstkomende jaren, naar het zich laat aanzien, niet veel terecht zal komen. 7 september 1944 te Mauthausen werd gefusilleerd. Tijdens zyn verhoor van 100 uur achtereen heeft hij geen hem toevertrouwd geheim losgelaten of namen van personen, waarmede hy in verbinding stond, bekend gemaakt. A. H. Alblas werd op 20 september 1918 te Middelharnis geboren en op 28 augustus 1941 kwam hij in bovenge noemde rang by de Kon. Marine Reser ve. Hy werd postuum met de Militaire Willemsorde onderscheiden. Advertentie Soekarno terug in Djakarta President Soekarno is gisteren van zijn reis om de wereld in Djakarta teruggekeerd. Hij verklaarde bij aan komst, dat hij niet van plan is als een dictator op te treden. Hy zal zich bij een besluit over de kwestie van terug keer tot de grondwet van 1945 uit sluitend baseren op de wensen van de meerderheid van het volk, zo verklaar de hij. Aan de vooravond van zijn vertrek uit Indonesië, op 22 april, had de president de grondwetgevende vergadering ge vraagd een terugkeer tot de revolutio naire grondwet goed te keuren, doch by drie stemmingen in 't Parlement werd niet de vereiste meerderheid van twee derde behaald, zodat de kwestie nog niet is geregeld. Het Indonesische persbureau P.I.A. meldt voorts dat de minister van Bui tenlandse Zaken, Soebandrio, met de minister van Landbouw. Sadjarwo, en de minister van staat Jamin heeft ge sproken over het verplaatsen van de markt voor Indonesische produkten van Nederland naar Antwerpen, Bremen en andere Europese havensteden. Daarby is aandacht besteed aan het besluit van het gerechtshof van Bremen, dat de Ne derlandse opvatting heeft verworpen volgens welke de naar Bremen gezonden Indonesische tabak nog steeds Neder lands eigendom is. Strenge rtiaatregelen Meer dan ooit waren bij de terug keer van Soekarno veiligheidsmaatre gelen getroffen om incidenten te voor komen. Gehelmde militairen door zochten twee uur lang alle huizen langs de route van het vliegveld naar het paleis. Op het vliegveld werd Soe karno verwelkomd door de leden van het kabinet en alle territoriale mili taire commandanten, die in Djakarta confereren over de politieke en econo- „Alle vrijheid" De verantwoordeiykheid voor deze politiek ligt, volgens de KAB, primair by de regering en de volksvertegenwoordi ging. De KAB zal zich onder de huidige omstandigheden alle vrijheid moeten voorbehouden om in overleg met de an dere vakcentralen de belangen van de werknemers te behartigen. Aangezien het in de regeringsnota uit' gestippelde beleid van de regering wijst op een totaal ander loonbeleid van de KAB met de door haar verdedigde vrijere loonpolitiek voor ogen staat, zal het uitgebreide verbondsbestuur nog in de loop van deze week bijeenkomen om zich nader op de situatie te beraden. Advertentie Bouw begint in oktober V) Het ganse per soneel bestaat uit studenten (Van onze Amsterdamse redacteur) In september 1961 zullen 388 studenten te Amsterdam een kamer vinden in een enorm gebouw, dat haast evenveel bedden zal tellen als het nog op papier staande Hiltonhotel: in oktober zal aan het mr. Treubplein tegenover het Amstelstation de eerste paal worden geheid van het studentenhotel „Casa Academica". Negen maanden van het jaar zullen de studenten hier kunnen wonen. De drie overige maanden zullen 450 toeristen tegelijk het gebouw kunnen bevolken en zij zyn het, die de exploitatie van het zes miljoen gulden kostende hotel mogelijk zullen maken. De vreemdeling, die met zyn logies prijs de begroting sluitend moet maken, vormt de toverformule, waarmee het Kopenhaagse studentenhotel „Egmont" nu reeds zes jaar lang het hoofd boven water houdt. De tekeningen voor het Amsterdamse „Casa Academica" lagen reeds lang gereed; het wachten was tot dusver op het startsein van het Stich tingsbestuur. Advertentie Einduitslag van de IJslandse verkiezing De einduitslag van de IJslandse ver kiezingen van zondag .1. is als volgt; onafhankelijkheidspartij 20 (winst een); progressieven 19 (winst twee): communisten 7 (verlies een); sociaal- mocraten 6 (verlies twee). De verliezen van de communisten (zij verloren bijna een kwart van de in 1956 verkregen stemmen) is waarschijn lijk nog een vertraagde nawerking van de Hongaarse opstand, die het commu nistische aanzien op IJsland zeer heeft geschaad. mische toestand. Er was een grote menigte, die hem geestdriftig ontving. Tot in de paleistuin verzamelde Dja- kartanen zei het Indonesische staats hoofd, dat hij „binnen enkele dagen de finitieve stappen zal nemen" om de vraagstukken van het land op te lossen. De menigte had spreekkoren gevormd en vroeg Soekarno „krachtige stappen te nemen". Soekarno zeide voorts, dat ty dens zyn afwezigheid berichten uit In donesië door „imperialistische" kranten waren overdreven en dat het een „leu gen" is te zeggen, dat Indonesië ineen stort. „De Republiek Indonesië zal op de been blijven", zeide hij. Dat bestuur is dit weekeinde in gezel schap van Amsterdams V.V.V.-directeur J. N. Strijkers, van K.L.M.-vertegen- woordiger mr. H. J. Kruis, van hoofd ambtenaren van de gemeente Amster dam en van vertegenwoordigers uit het bedrijfsleven, te gast geweest bij de Denen. En zy hadden ook enkele hoofd ambtenaren van het ministerie van O. K. en W. meegenomen, want détt minis terie moet voor een belangrijk deel van de stichtingskosten een garantie geven. De groep is enthousiast in Nederland teruggekeerd. Het Egmont-hotel in Kopenhagen blijkt zeer in trek te zyn. Niet alleen bij de studenten, maar voor al bij de exploitatie onontbeerlijke toe risten. En wat de initiatiefnemers hier hebben gezien heeft hun de overtuiging gegeven, dat hun theorie geen mooie droom behoeft te blyven, maar praktisch bruikbaar is. Vandaar dat de kogel door de kerk kan in dit geval de eerste paal in de grond. Evenals in Kopenhagen het geval is, zullen de toeristen, die van hun logies ongeveer f. 15 zullen moeten betalen, in Amsterdam hotelpersoneel vinden, dat bestaat uit werkstudenten. Mis schien wel dezelfde studenten, die na het vreemdelingenseizoen de hotel kamers zullen bewonen. De serveer sters en de schoonmaaksters, de lift bedienden en de kelners, de portiers en de receptionisten, zij zullen allen studenten zijn. Behalve de koks: die zullen vaklui zyn, want men wil graag, dat „Casa Academica" een goede naam in het buitenland krijgt. Het hotel, dat een welkome aanvulling zal betekenen in de hoofdstedelijke hotelaccommodatie, zal elf verdiepingen tellen. De tekeningen zijn reeds goed gekeurd. Het wachten is nog op de garanties. Want Amsterdam heeft geen rijke industrieel zoals Kopenhagen, waar een drukker het gehele stichtings kapitaal van het „Egmonthotel" op tafel legde VOOR HEDENAVOND Hilversum I 402 m. KRO: 18.00 Lichte muz. 18.30 V. d. Jeugd. 18.45 Gram. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Gram. 20.15 Vakantie-(WetenBw) aardigheden. 20.40 L'assassino nella Cat- tedrale .opera. 22.05 Sport. 22.10 Cello en piano. 22.35 Gram. 22.45 Avondgebed en lit. kal. 23.00 Nws. 23.15 Lichte muz. 23.35—24.00 Gram. Hilversum II, 298 m. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Tour de France. 18.30 Lichte muz. 18.55 Paris vous parle. 19.00 Lichte muz. 19.40 Tenniskamp. Wimbledon. 19.45 Toneelbesch. 20.00 Nws. 20.05 Eens komt de kans. radio-operette. 21.40 Tour de France 21.50 Lichte muz. 22.15 Act. 22.30 Sopraan en pianomuz. 23.00 Nws. 23.15 Beursber. v. New York. 23.17 New York calling 23.22—24.00 Gram. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. 20.20 Tekenfilm. 20.30 Fllmprogr. 20.40 Docu mentaire. 21.00 Speelfilm. VOOR WOEN9DAG 1 JULI Hilversum I, 402 m. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 9.05 Gym. 9.15 Gr. en waterst. VPRO: 10.00 Mijn kind heeft vakantie, caus. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 .V. d. vrouw. 11.00 Gram 12.00 Holl. Festival 1959: Inter, beiaard- conoours. 12.10 Orgel en zang. 12.30 Land en tuinb. meded. 12.33 V. h. platteland. 12.38 Musette-ork. en soliste. 13.00 Nws. 13.15 Lichte muz. 13.50 In de wolken, rep. 14 00 Gram. 14.30 Muz. caus. en event. Tour de France. 15.00 V. d. Jeugd. 17.00 Vakantietips. 17.50 Regeringsultz.Emi- gratlerubr.: Het emigratiepraatje v. H. A. v. Luyk. VARA: 18.00 Nws. en com. 18.20 Herh. rep. Tour de France. 18 30 RVU: Kanker bestrijding Eerste lezing: Vrees en onwe tendheid als belemmering bij de kanker bestrijding door dr. G. C. Cath. 19.00 V. d. kind. 19.10 Lichte muz. VPRO: 19.30 V. d. Jeugd. VARA: 20.00 Nabeschouwing Tour de France. 20.15 Promenade ork. en sol. 20.50 Brieven v h. front, hoorsp. 21.45 Holl. Festival 1959: Residentie ork. 22.25 Pieterskerk: Holland Festival Gem Toonkunstkoor zingt „Hohe Messe" van J. S Bach. 7.45 uur nam. Advertentie. BINNENLAND Gisteren heeft men in de haven van Antwerpen het stoffelijk overschot opge haald van de 22-jarige Nederlandse zee man. Edward Naerden. in leven beman ningslid van het Nederlandse schip „Zon- newijk". Hij was vorige week bij het ba den met andere bemanningsleden, in het dok verdronken. De algemeen directeur van het Cen traal Bureau van de Tuinbouwveilingen in Nederland, mr. L. Niemöller, zal don derdag as. 40 jaar ln dienst zijn van dit bureau. Het bestuur van het Centraal Bu reau zal hem ter gelegenheid hiervan een receptie aanbieden op donderdagmiddag van 3 tot 5 uur in het Kurhaus te Sche- veningen. Het „Nationaal Overleg voor Gewes telijke Cultuur" zal op 18 en 19 septem ber ln Amersfoort een congres houden over de communicatiemiddelen. De Rotterdamse sleepboot „Maas" is er ln geslaagd de „Staniel" vlot te slepen en naar de haven van Lowestoft te bren gen. Het ln Groningen thuishorende 330 ton metende kustvaartuig ..Gronltas" heeft gistermiddag een langs het Eems- kanaal opgestelde heistelling omvergeva ren. doordat de mast van het schip de over het kanaal gespannen staaldraden van de heistelling deed afknappen. Aan het werk met de heistelling is een scha de van naar schatting f. 30.000 veroor zaakt. De werkzaamheden zullen vermoe delijk drie weken gestagneerd zijn. By K.b. is met ingang van 16 Juli a s. benoemd tot burgemeester der gemeente Hattem (Gld.) de heer R. Th. Byieveld. met toekenning van geiyktydig eervol ontslag als burgemeester der gemeente Borger (Dr.) BIJ K b. Is m.i.v. 1 september 1959 benoemd tot gewoon hoogleraar ln de afdeling der scheikundige technologie aan de Technische Hogeschool te Eindhoven om onderwijs te geven in de fysische tech nologie: dr. K. Rietema. thans weten schappelijk medewerker aan het Koninklijk Shell Laboratorium te Amsterdam: la ge rekend van 1 Januari 1959 benoemd tot gewoon hoogleraar ln de faculteit der wls- en natuurkunde aan de Rijksuniversiteit te Utrecht om onderwijs te geven in de algebra en analyse: dr. T. A. Springer, thans buitengewoon hoogleraar aan deze Universiteit. De Nederlandse organisatie voor zui- ver-wetenschappelijk onderzoek heeft de heer J. E. Ellemers te Amsterdam een subsidie verleend om, tezamen met zyn echtgenote, een sociaal onderzoek ln te stellen naar de tweede generatie van Eu ropese immigranten in Israël. Bij K.b. is benoemd tot Ridder ln de Orde van de Nederlandse Leeuw mr. A. Diemer Kool directeur van de Amster damse Bank NV te Amsterdam, wonende te Laren (N.-H.) - Woensdag 1 juli zullen van onge veer 10 uur des avonds af meer dan 1600 brandende kaarsen het stadhuis van Gou da verlichten. Dit ter gelegenheid van het Holland Festival Concert, dat die avond ln de St.-Janskerk wordt gegeven. BUITENLAND Kaznatsjeef, de Russische ambassa defunctionaris in Rangoon die de vorige weeto» van de Amerikaanse ambassade asiel verkreeg, is gisteren met een vlieg tuig van de Amerikaanse luchtmacht uit Rangoon naar Manilla vertrokken. Voor het vertrek was hij ondervraagd door Blr- maanse functionarissen, die zich ervan overtuigden dat hij werkelijk uit vrije wil vertrok. Kaznatsjeef verklaarde zaterdag tegenover journalisten, dat hij was over gelopen wegens de gedwongen Sovjet- spionage-activltelt. Een blok van vier zeldzame Neder landse postzegels vyfcentszegels uit 1852 is op een veiling te Londen voor 370 pond (ruim 3900 gulden) ln handen van een Engelse verzamelaar gekomen. De zegels maakten deel uit van een Ne derlandse collectie van uitsluitend zegels van Nederland en koloniën. Op de eerste dag van de velling. die twee dagen zou duren, werd voor ruim 6275 pond (ruim 65.000 gulden) omgezet. Het departement voor Archeologie te Amman deelt mee. dat ln Djabal Eld- jofeh ten noorden van de Jordaanst hoofd stad een begraafplaats is ontdekt welke dateert uit het tweede Ijzeren tijdperk, de achtste eeuw voor Chr. De archeologen hebben aarden voorwerpen, bronzen ge reedschappen. armbanden en een spiegel gevonden. De actrice Sarah Churchill, dochter van Sir Winston Churchill marcheerde gisteren evenals enige anderen ln een sandwichbord door dë straten van Ports mouth om reclame te maken voor het to neelstuk waarin zij optreedt. Haar toneel groep besloot tot deze wijze van adver teren omdat een aantal kranten wegens staking niet verschijnt. President Nasser van de VAR zal in december de eerste steen leggen voor de bouw van de dam van Assoean. De dam zal ln 1960 gereed zijn. Syngman Rhee. de 84-]arige presi dent van Zuid-Korea, zal bij de presi dentsverkiezingen ln mei 1960 weer kan didaat zijn voor de aan het bewind zijnde liberale partij. HU heeft een partijvoor- stel dienaangaande aanvaard. De commissaris voor de volksgezond heid van de stad New York. dr. Leona Baumgartner, heeft in een televisie-uit zending meegedeeld, dat er ln de stad, die een bevolking van 8.010 000 heeft, evenveel ratten als mensen zijn. De Jordaanse politie heeft gisteren 15 leden van de ontbonden communisti sche partij gearresteerd van wie zes ln een vluchtelingenkamp te Bethlehem en vlugschriften ln beslag genomen, zo I Is ln Amman meegedeeld. Rel in Italiaanse haven In Torre dei Greco, een kleine haven in de golf van Napels, zijn maandag 21 mensen gewond bii gevechten die ont stonden doordat zeelieden de sluiting van winkels en oafé's eisten, uit solida riteit met hun staking die reeds drie weken duurt. Zes der gewonden vijf zeelieden en een vrouw moesten in een zieken huis worden opgenomen. Politieverster- kingen herstelden de orde met traangas en waarschuwingsschoten. Twee poli tie jeeps werden door de stakers omver geworpen. Een uur later dromden de zeelui weer samen en trachtten het raadhuis te bestormen maar tegen mid dernacht was de politie de toestand weer geheel meester. Twintig betogers werden gearresteerd. Zoals bekend staken de Italiaanse zee lieden voor hogere lonen en betere ar beidsvoorwaarden. Door de staking moeten ongeveer honderd schepen in Italiaanse en buitenlandse havens blij ven liggen ,maar in de afgelopen twee dagen zyn verscheidene schepen uitge varen. Een visser van Kolding (Denemar ken) heeft de kalkwitte ,.Albino"-aal ge vangen. een bijzonder zoölogische ver- schynsel, met gele vinnen. Vier Zuidafrikaanse negerartiesten, die met het gezelschap „Golden City Dl- een tournee door Zweden maken, hebben maandag de Zweedse autoriteiten om asiel gevraagd. Zij z(jn uit Durban afkomstig en hebben verklaard ln Zweden te willen blijven gezien de gebeurtenis sen die zich ln deze stad hebben afge speeld. A Het bestuur van de Federatie van Amerikaanse geleerden, welke 2200 leden telt, onder wie natuurkundigen die voor de commissie voor kernenergie werken, heeft maandag zijn „grote bezorgdheid uitgesproken over de overeenkomsten aan gaande de kernenergie die de VS met Ca nada. Engeland, Frankrijk. Griekenland, f e j1 r1 a n d. Turkije en West-Duits- ,and hebben gesloten. Het vreest voor ver spreiding van do kernwapens als gevolg van de overeenkomsten, welke naar de mening van het bestuur een gecontro leerde staking der kernproeven ln gevaar kunnen brengen. - Het debat in 't Israëlische parlement over de kwestie van de wapenverkoop aan West-Duitsland. dat gisteren zou worden gehouden, is tot hedenmidag uitgesteld. Het coalitiekabinet heeft maandag met meerderheid van stemmen (die van de mi nister van de Mapai-partij en van de pro gressieve partij) een voorstel van twee linkse ministers verworpen om de leveran tie niet door te laten gaan. De Roskilde-baal in Denemarken blijkt een waar graf van vikingschepen te zijn. Gedeelten van die in oude tijden ge zonken schepen zijn reeds omhoog ge bracht en ln het Nationaal Museum on dergebracht. Mep heeft echter tot nog toe geen compleet schip kunnen bergen. Het zou hier gaan om handelsschepen die met opzet door ze met stenen te verzwaren tot zinken zouden zijn gebracht, dwars over het vaarwater, mogelijk als verdedigings maatregel tegen Invallers. De grote meerderheid van de fa brieksarbeiders ln de Indiase staat Kerala hebben gisteren te Trlvandrum het werk neergelegd. Deze actie van de nlet-com- munlstlsche vakbonden maakt deel uit van de champagne tegen het communis tische bestuur van de staat. By optreden van de politie in vier steden van Kerala zyn gisteren minstens vijftig betogers ge wond. Ook aan de zllde der politie zouden gewonden zijn gevallen. Voor een bierhuis in Durban, dat voor het eerst na de onlusten van tien dagen geleden weer open was. is gisteren door Bantoes een betoging gehouden. De politie voerde charges uit en verrichtte 40 arrestaties: 38 vrouwen en twee mannen. ZIJ worden beschuldigd van ordeversto ring. Prediker: Spr. evangelist Joh. Maas- bach. 8 uur nam. WOENSDAG Acad. Ziekenhuis (Kerkzaal)Halfuur van Bezinning. 12.50—1.20 uur nam. De Beukenhof. Oegstgeest: Receptie zil veren jubileum Leldsche Wolspinnerij en dhr. A. A. Verhoef. 3.30—5.30 uur nam. BorneostraatFeest Speeltulnver „Oos terkwartier". 7.30 uur nam. Garenmarkt: K. en O.-excursle naar de Deltawerken. 8 uur voorm. Pieterskerk: Avondstilte. 7.30—8 uur nam. TrompstraatOpenluchtsamenkomst Baptisten Gem. 8 uur nam. DONDERDAG Borneostraat: Kinderoptocht Speeltuln ver. „Oosterkwartier". 7 uur nam. Kagerstraat 1: Ledenverg. Ver, voor Chr. M.O. en VHO. 8 uur nam. VRIJDAG Borneostraat: Tuinkermis Speeltuinver. Oosterkwartier. 7.30 uur nam. Haarlemmerstraat 167171 Receptie firma Demmenle. 35 uur nam. ZATERDAG BorneostraatKermis Speeltuinver. ..Oosterkwartier". 36 en 7—11 uur nam. Breestraat 19: Evangelisatie Christen- gem. „Ecclesia" 8 uur nam. De Doelen: Aandeelhoudersverg. Rie del Limanadefabrieken NV. 4.30 uur nam. ZONDAG Breestraat 19: Volle Evang. Kerk. Spr B. W. J. Robert. 2.30 uur nam. Station N.S.: Excursie Kon. Ned. Na tuurhistorische Vereniging naar „Duin en Kruidberg". 8.21 uur voorm. MAANDAG Mare 1: Jaarlijkse vergadering van aan deelhouders NV De Leldsche Broodfabriek. 3 uur nam. TENTOONSTELLINGEN Academiegebouw. Rapenburg 73: Drie Haagse kunstenaars, tot eind Juni. Lakenhal: Tentoonstelling Het Neder landse portret sind6 1880. Werkd. 10 uur voorm.5 uur nam.: zond 15 uur nam (tot 31 augustus) Museum voor Volkenkunde: Expositie Zuidzee. (Dagelijks van 10 tot 4 uur; "s zondags van 14 uur) t.em 5 oktober Rijksmuseum Geologie en Mineralogie v d Werfpark 1: Tentoonstelling geolo gie van Nederland. Op werkdagen van 1012 en 24 Zon- en feestdagen 24 uur. Ryksprentenkabinet (Kloksteeg 25) Tentoonstellingen grafisch werk Nono Relnhold en Brusselse amateurfotografen, (t/m. 15 augustus). BIOSCOPEN Trianon „De naakte Maja" (18 Jaar). Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zon dag: 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Rex „Dwars door de hel" (14 Jaar). Werkdagen: 2.30, 7.15 en 9.15 uur; zon dag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Casino „Het Donkozakkenlied" (alle leeftyden). Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Donderdagcyclus: „Geen plaats voor wilde dieren". Lldo „De vlam en de pyi" (14 Jaar). Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zon dag: 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. I.uxor „Hoe vertel ik het myn doch ter?" (18 Jaar). Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. AVOND- EN NACHTDIENST DER APOTHEKEN. Te Leiden is geopend Apotheek Reyst. Steenstraat 35, tel. 20136. Bij geen gehoor bij Uw huisarts of specialist (of diens waarnemers) bel op dokterstelefoon 22222. De weg naar volwassenheid, caus. 22,40 Lichte muz. 23.00 Nws. 23.15 Gram. 28.80 Orgelspel. 23.50—24.00 Soc. nws in Espe ranto. Hilversum II, 298 m. 7.00 Nws. 7.13 Gewijde muz. 7.50 Een woord voor de dag. 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 V. d. zieken. 9.30 Gram. 9.40 V. d. vrouw. 10.15 Gram. 10.30 Morgendienst. 1100 Gram. 11.30 Orgelmuz. 12.00 Plano en vioolrecital. 12.30 Land- en tulnb. med. 12.33 Pianospel. 12.53 Gram. en act. 13.00 Nws. 13.15 Met PIT op pad. caus. 13.20 Conc. orch. 13.50 Gram. 15.30 Klavierson. 16.00 V. d. Jeugd. 17.20 Lichte muz. 17.40 Beursber. 17.45 Omr. Kamerkoor. NCRV: 18.15 Spectrum v. h. Christelijk organisatie- en verenigingsleven, caus. 18.30 Leger des Hellsprogr. 18.45 Boekbe spreking. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Harmonle-ork. 19.30 Radiokrant. 19.55 Gram. 20.00 Pianomuz. 20.15 Holl. Festi val 1959: Resldentie-ork. 19.30 Radiokrant. 19.55 Gram. 20.00 Pianomuz. 20.15 Holl. Festival 1959: Residentie ork. en solist. 21.15 Muz. caus. 21.30 Geestelijke liede ren. 22.00 Amus.muz. 22.45 Avondoverd. 23.00 Nws. en SOS-ber. 23.15—24.00 Nieu we gram. GRAMMOFOONPLATENPROGRAMMA DRAADOMROEP (Over de vierde ïyn van 18—20 uur) National emblem. Orkest Edmundo Rosi April in Portugal (Ferrao): Love la a ma ny splendoured thing (Fain). Orkest Ray Martin; True love (Porter), Tango in the rain (Olias). Orkest Werner Mtlller; Tan go of the drums (Ollas), The man that got awav (Arlen), Orkest Ray Martin; Unchained melody (North), La vie en rose (Dublin). Orkest Edmundo Ros; Un der the bridges of Paris (Scotto), The whistler and his dog (Prvor), The Alley Cats; Sing little birdie (Butcher) Teddy Johnson, Pearl Carr: Let the great big world keep turning (Grey), Eddie Calvert; Problems (Bryant). The Everley Brothers; Music, music, music If you were the only girl ln the world I'm nobody's sweetheart now Yes Sir, that's my ba by. Russ Conway; Suzie darlln' (Luke), Chris Rowland; Hot cappucohino (M. Ru- blnohlk). Orkest Lou Busch: Torero (Ca- rosone), Fred Bertelinann; Golden striker (Lewis), The Oscar Peterson Trio; Diana (Anka). Connie, das Hansen Quartett; Across the alley from Alamo (J. Greene), The Jackie Davis Trio. We should be together (Loudermllk)The Cordettes; Happy days and lonely nights (Fisher), Orkest Phil Tate; To know him is to love him (Ph. Spector), Evelyn Kingsley; LImehou6e blues (Furber), The Alley Cats; Plove (D. Modugo). Umberto Marcato: Angelina (Hart). Eddie Calvert; Come prima (Taccani), Quartetto Enzo Gallo; Some of these days The honey suckle and the bee Hello! Hello! who's your ladyfrlend In a shanty ln old Shantvtown, Russ Conway: Bird dog (Boudleaux) The Everley Brothers: Cayo coco (A. Haeue), Orkest Lou Busch; Ha waiian wedding song (King). Andy Wil liams: Bve bve blackbird (Henderson), The Oscar Peterson Trio: All of a sudden mv heart sings (Rome), Paul Anka; What's the trouble (J. Davis). The Jackie Davis Trio; Honeysuckle rose (Wallen), Sir Charles Thomson Quartet; Sweet Lor raine (H Edison) It's onlv a paper moon (H. Edison). Nat King Cole: Old time modern (Urble Green). Lullaby of bird- land. Orkest Urble Green. TELEVISIEPROGRAMMA NTS- 20.00 Jchirn. en weeroverz. AVRO: 20.20 Sportpanorama. 20.50 Fllmprogr. 21.25 De Wereld waarin wfl leven, eau*. 21.55 Navo Taptoe. Arnhem. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland. BBC Home Service .330 m. 12.00 Gr. 12.30 V. d. boeren. 12.55 Weer ber. 13.00 Nws. 13.10 Hoorsp. 13.40 In termezzo. 13.50 Golf ren. 13.55 Crlcketultsl, 14.00 V d. scholen. 15.00 Sport rep. 16.00 Vespers. 16.45 Kon. bezoek aan Canada. 17.10 V. d. kind. 17.55 Weerber. 18 00 Nws. 18 15 In the Scmth-East. 18.50 Volksdan sen 19.00 Klankb. 19.30 Hersenevm. 20 00 Ork. conc. 2.1.00 Nws. 21.15 Interviews. 2145 Volksmuz. 22.15 Wetensch. overz. 22.45 Pari. overz. 23.00 Nws. 23.0623.47 Pianokwart. Engeland. BBC Light Programme. 1500 247 m. 11.30 Nws. en lichte muz. 12.30 Nws. en ge var. progr. 13.00 Dansmuz. (Om 13.30 Nws.) 13 45 V. d. kind. 14.00 V. d. vrouw (Om 14.30 Nws 15.00 Verz.progr. (Om 15 30 Nws). 15.45 Lichte muz. 16.30 Nws. en Mrs. Dale's dagboek. 16.45 Ultsl. v. races en snort rep. 17.00 Sportrep. (Om 17.30 Nws.l18 32 Act 18.45 Hoorsp. 19 00 Journ. 19.25 Sport. 19.30 Nws. en gevar. progr 20 00 Hoorsp. 20.30 Nws. en gevar. nrogr. 21.30 Nws. en verz. nrogr. 22.15 Soortren. 22.30 Nws. 22 40 Tenniskamn. 22 45 Gevar progr. (Om 23.30 Nws.). 23.55 —24.00 Nws. Nordwestdentscher Rundfunk 309 m. 12 00 Kamermuz. 13.00 Nws. 13.15 Lichte muz. 14 15 Ork.conc. 16 00 Idem. 17.00 Nws. 17.35 Gevar. muz. 19.00 Nws. 19 35 Ork conc. 21.45 Nws. 22.10 Jazzmuz. 22.30 bariton en nlano. 23.20 Gevar. muz. 24.00 Nws. 0.10 Lichte muz. lil®4.30 Gevar. muz. Frankrlik 3. 780 en 235 m. 12.00 Nws. 12.05 Gram. 13.25 Idem 14 20 Int. solis ten. 15 10 Kamermuz. 15.55 Gevar. muz. 16.55 Gram. 20.16 Hoorsn. 2146 Gram. 23.10 Idem. 23.53—24 00 Nws. Brussel. 324484 m. 324 m.: 12.00 Gram. 12.30 Weerber. 12 34 Gram. 12 55 Koersen. 13 00 Nws. 13.11 Gr. 14 00 en 15.00 Gram. 16 00 Koersen. 16.02 Omr.ork. 16.30 Gram. (16.0017.00 rep. Tour de France) 17.00 Nws. 17.10 Gram. 17.20 Boekbespr. 17.45 Gram. 17.50 De boekenmarkt. 18 00 Gram. 18.10 Leken- moraal en -filosofie. 18 30 V. d. sold. 19.00 Nws. 19 30 Vlaams liederen. 20.00 Hoorsn. 21.15 Gram. 21.30 Omr.ork. 22 00 Nws. 72.15 Volksmuz. 22.55 Nws. 23.00 V. d. zee lleden. 484 m.: 12.00 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Gram. 14.00 Idem. 14.15 Belgische muz. 15.15 Omr. koren 15 30 Gram. 16 05 Dans muz. 17.00 Nws. 17-10 Gram. 17.20 Plano recital. 18.30 Jazz-muz. 18.55 Gram. 19.30 Nws. 20.00 Gala-conc. 22.00 Nws. 22.10 Vrije tijd. 22.55 Nws. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) C. 00 ,:S1 i .3 C5 w S a sa 1 Amsterdam regenbul w 6 18 13 1 Den Helder regen wnw 12 17 13 8 Ypenburg geh. bew. wnw 8 19 14 0.4 VlLssingen half bew. wnw 8 18 14 0 Eel de regenbul w 6 19 12 17 De Bilt geh. bew. w 8 19 13 1 Twente regen wzw 5 20 12 4 Eindhoven half bew. w 2 21 10 1 Z.-Limburg zwaar bew. wzw 4 19 12 3 Helsinki regen ono 4 21 10 Stockholm regen no 6 15 11 Oslo zwaar bew. nno 4 18 12 Kopenhageri licht bew no 1 21 13 Aberdeen geh. bew. nnw 412 9 Londen regen wnw 4 20 12 Brussel half bew. wzw 4 21 12 Luxemburg regenbul w 3 17 10 0.6 0.1 Parijs licht bew w 6 20 11 3 Bordeaux half bew. w 1 20 10 2 Grenoble regenbui ono 2 20 11 18 Nice licht bew n 4 29 17 0 Berlijn onbewolkt wnw 4 23 14 0.1 Frankfort zwaar bew. wzw 4 20 12 15 München regen w 7 17 10 9 Ztirich regenbul wzw 3 18 10 8 Genève regenbui w.stil 22 11 10 Locarno zwaar bew. w.stil 22 10 13 Wenen regen wnw 6 18 13 16 Innsbruck regen w.stil 18 9 15 Belgrado zwaar bew. w.stll 28 17 0 Athene onbewolkt w.stil 31 22 0 Rome zwaar bew. zzw 2 27 19 0.4 Ajaccio zwaar bew. w 4 26 18 0.1 Lissabon onbewolkt nnw 13 2616 0

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 2