41 SECRETARESSE Prins Albert en Prinses Paola gaan in kasteel Belvedère wonen J heeft alles mee j Grote schade bij brand in Venlo Met een enkel woord Agenda ZATERDAG 27 JUNI 1959 MEN kan bepaald niet zeggen, dat premier Kassem van Irak op ro zen zit. Over enkele weken, ora precies te zijn op 14 juli, gaat hij zijn eerste jubileum vieren. Want dan be staat zijn bewind, dat in de zomer van het vorig jaar aanving met de opstand tegen Koning Feisal en diens Westers- gezinde premier Noeri es Said, precies een jaar. Zoals wij al eens eerder schre ven: men kan de vorst en zijn eerste minister wel doden en zelf naar de macht grijpen, maar dat behoeft dan nog niet te betekenen, dat het land, in dit geval het olierijke land tussen Euf- raat en Tigris, inderdaad een betere toekomst tegemoet gaat. Deze algemene regel, namelijk dat een negatieve daad vrij wat gemakkelijker is dan het zelf beter te doen. geldt in het geval-Kas- sem zoals in vele andere des te sterker, omdat de nieuwe leider geen enkele be- stuurservaring had. Een geestige Frans man heeft eens gezegd, dat kritiek af komstig pleegt te zijn van mensen, wier horloge vijf minuten voorgaat op oe horloges van anderen. Dat kan dus be tekenen, dat zo'n rebel op een zeker ogenblik gelijk heeft. Het is echter de vraag, of zijn horloge voor blijft lopen! NADAT Kassem een klein jaar ge leden met de „imperalisten" had afgerekend, heeft hij achtereen volgens met nog twee tegenstanders de strijd moeten aanbinden, waarbij het zelfs de vraag is, of hij de tweede wel de baas kan. De eerste verzetsgroep was die van de aanhangers van president Nasser, wier voornaamste exponent de man was, die door Kassem tot ambas sadeur in Bonn werd benoemd: Aref, maar daar toch niet ver genoeg „in bal lingschap" zat om het de premier niet lastig te kunnen maken. Men kent zijn lot: hij werd door een rechtbank ter dood veroordeeld en zou zoals be voegde waarnemers zeggen reeds lang geexecuteerd zijn indien Kassem zelf zijn terechtstelling totnutoe niet verhinderd had. In feite kan men Aref aanduiden als de man. die inzake de behartiging van de Arabische belangen in het Midden-Oosten meer vertrou wen heeft in het hoofd van de Verenig de Arabische Republiek, dan in Kas sem. Laatstgenoemde nam dus het ze kere voor het onzekere en schakelde het gevaar van die zijde uit door Aref op te sluiten. Het is overigens merk waardig, dat de aanvallen in pers en radio van de VAR tegen het tegenwoor dige bewind in Irak in de laatste tijd sterk afgenomen zijn. Ook Nasser be grijpt, dat hij op dit ogenblik de Iraak- se premier niet voor de voeten moet lopen. WANT de rivaliteit vanuit Cairo moge niet aangenaam geweest zijn voor Kassem, zij berekende toch eigenlijk maar weinig in vergelij king met het ernstige gevaar, dat zijn regime thans bedreigt van de zijde der communisten. Het is nog altijd niet he lemaal duidelijk of de premier uit een zekere naiviteit met de roden heeft aangepapt dan wel uit berekening en met de gedachte in het achterhoofd, dat hij, de vruchten plukkende van samen werking met Moskou, de communisten wel de baas zou blijven. Hoe dit zij, in elk geval moet hij dan nu tot de ge volgtrekking zijn gekomen, dat het met de rode heren kwaad kersen eten is. Gelukkig heeft hij met zijn koers verandering niet lang gewacht. Van de Britten krijgt hij weer wapens, van na tionalisering der oliemaatschappijen is geen sprake en. wat juist dezer dagen sterk de aandacht heeft getrokken: aan de rebellen van Mosoel, die enige tijd geleden tegen hem in opstand kwamen, is amnestie verleend. Het is duidelijk wat Kassem met deze en dergelijke maatregelen beoogt: het vormen van een tegenwicht tegen de rode infiltra tie. waarvan hij het gevaar onderkend heeft en gelukkig op een tijdstip, dat zijn maatregelen nog niet te laat zijn. BEHALVE het scheppen van een soort „reserve", of als men wil: het op de been brengen van „hulp troepen", heeft Kassem toch ook nog meer gedaan. Hij schuwt blijkbaar ae rechtstreekse aanval niet. Men weet, dat hij een aantal hooggeplaatste Iraakse officieren gevangen heeft laten nemen, omdat die verdacht werden van communistische sympathieën en rode insluiping in het leger uiteraard bijzon der gevaarlijk is voor een man in zijn positie, die in sterke mate op de be trouwbare gezindheid van de strijd krachten is aangewezen. Weliswaar komt dit bericht uit Egyptische bron, maar men mag aannemen, dat het niet ver van de waarheid verwijderd is. Een andere maatregel is, dat hij de Natio nale Democratische partij opdracht heeft gegeven zichzelf te ontbinden, een groep, die een soort mantelorganisatie van communisten moet zijn geweest. Het was in elk geval opmerkelijk, dat de communistische partij zich gehaast heeft in een lang communiqué verzet aan te tekenen tegen deze daad, die eventjes lachen een „aantasting van de democratische grondslagen van het nieuwe Irak" zou betekenen. Waar de demooratie al niet goed voor is! Na tuurlijk vrezen de communisten ook, dat hun partij eenzelfde lot kan tref- fe,n, vandaar hun ogenblikkelijke reac tie. DAT de Iraakse premier door deze besluiten de situatie nu volkomen in de hand heeft, zal men intus sen niet mogen beweren. De roden zijn niet voor één gat te vangen en zij heb ben nog verscheidene vergiftige pijlen op him boog. Daartoe behoort o.m. de organisatie van Boerenverenigingen, die een soort monopolie heeft op dit gebied en nu ook al aanspraak maakt op krachtige financiële steun van staats wege. Hoe Kassem ooit toestemming heeft kunnen geven tot vorming van deze nu reeds machtige organisatie (135 verenigingen met ongeveer honderd duizend leden) is een raadsel maar deze crypto-communistische bond be staat en is een sterk wapen in de strijd, die nu tussen de rode leiders en Kassem aan de gang is. Volgens een correspon dent van de Neue Zürcher Zeitung gaat het de communisten thans vooral om versterking van hun posities, met name door snelle groei van massa-organisa ties, waarin zij aan de touwtjes trekken, alsmede door infiltratie in de diploma tieke dienst van Irak. Premier Kassem moge dit spel scherp in het oog houden en reeds zijn maatregelen hebben ge nomen. hij zal toch nog heel wat zor gen hebben met een tegenstander, die niet onderschat mag worden. Irak zal in de komende tijd ongetwijfeld her haaldelijk „in het nieuws" zijn! Meer dan 400 buitenlandse journalisten naar Brussel om het huwelijk te verslaan Het oude(rwetse) protocol over boord gegooid (Van onze Brusselse correspondent) De voorbereidingen voor het huwelijk van Prins Albert, prins van Luik en prins van België, met donna Paola Ruffo di Calabria, zijn thans in een vergevorderd stadium. In het staatsblad van Bel gië is thans het koninklijk besluit gepubliceerd, ondertekend door Koning Boudewijn, waardoor Prins Albert, ,,onze geliefde broeder" de toestemming krijgt om in het hu welijk te treden. Dit is vanzelf sprekend slechts een formaliteit, welke voortvloeit uit een artikel van de Belgische grondwet, waar bij alle Belgische prinsen van ko ninklijke bloede de toestemming Een ogenschijnlijk onschuldige brand, die zondagmiddag in de kelder van het Boerenbondsmagazijn te Grubbenvorst Venlo was ontstaan, heeft een grote na sleep gehad. Toen het brandje zondag middag ontdekt was en was geblust, kon men de kelder niet betreden wegens de giftige dampen, die zich uit de hier op geslagen chemicaliën (bestrijdingsmid delen ten dienste van de landbouw) hadden ontwikkeld. De speciale gasmas kers, benodigd in dergelijke situaties, bleken alleen maar in beperkte mate in Venlo aanwezig te zijn. Bovendien wa ren ze niet gebruiksklaar. Men was van plan deze maskers in Maastricht in ge reedheid te laten brengen. UITSLAANDE VLAMMEN Een half uur, nadat gisteravond de laatste werknemer het bedrijf te Grub benvorst had verlaten, ontdekte een werkmeisje, dat het kantoor schoon houdt, rook, afkomstig uit de kelder. Even later sloegen de vlammen reeds naar buiten. De brandweer van Grub benvorst werd door het meisje en door voorbijgangers gealarmeerd. Toen men bij het magazijn arriveerde, bleek het vuur reeds in het gehele gebouw te woe den. Ook de brandweren van Lottum, Hout-Blerick en Venlo werden gealar meerd. Met zes spuiten werd per minuut 2500 liter water in de vuurhaard gewor pen. Men slaagde er in de gebouwen grotendeels te behouden. Maar de voor raden, machines en verdere inventaris liepen grote schade op. ANDERHALF TON Het bedrijf omvatte een maalderij voor mengvoeders, opslagplaatsen voor granen en bestrijdingsmiddelen, kunst mest en dergelijke. De schade aan de granen wordt geraamd op f 60.000. die aan het gebouw zeer voorlopig op f 35.000.— en die aan de machines even eens voorlopig, op f 50.000. Een grote partij kolen, die in de kel der was opgeslagen, vormde een hard nekkige vuurhaard, zodat men eerst rond 9 uur gisteravond klaar was met het blussingswerk bovengronds. In de kelder was toen het vuur nog steeds niet bedwongen. De brandweren hadden een riskante taak, omdat gevaar be stond, dat vaten olie zouden exploderen. Door de brand zijn ongeveer 125 boeren ernstig gehandicapt in hun bedrijfsvoe ring, omdat men op de gemengde be drijven in Noord-Limburg veelvuldig ge bruik maakt van de diensten van deze coöperatieve maalderij. van de Koning moeten hebben om te trouwen. Donderdag hebben de Koning en de minister van Defensie de jonge Prins Albert bevorderd tot kapitein ter zee. Over enkele dagen zal de regering een amendement indienen bij de begroting van de dotaties, dat wil zeggen de be groting voor de koninklijke familie, waardoor Prins Albert een eigen jaar vergoeding zal krijgen van circa mil joen Belgische franken of circa 210.000 gulden. Het kasteel Belvedère wordt klaarge maakt voor het jonge bruidspaar. Wan neer Koning Leopold en de koninklijke familie het kasteel van Laeken verlaten voor een nieuwe residentie, die nog niet is vastgesteld, zal Koning Boudewijn vaak de gast kunnen zijn in het volle dig gemoderniseerde Belvedère, dat ge durende de Wereldtentoonstelling het hoofdkwartier was van de commissaris- generaal, de huidige graaf Moens de Fernig. De dag van 2 juli wordt voor België een groot feest, men kan dit reeds nu bemerken. In het departement van Bin nenlandse Zaken zitten de voorlichtings ambtenaren met de handen in het haar, daar circa 400 500 buitenlandse jour nalisten naar Brussel willen komen om het huwelijk te verslaan! Het zal niet mogelijk zijn alle persvertegenwoordiger in de kerk van St.-Goedele binnen te laten, noch in het paleis van de Koning te Brussel, waar het burgerlijk huwelijk wordt voltrokken, noch in het kasteel van Laeken, vanwaar de koninklijke Stoet vertrekt. Intussen gaat Prins Al bert iedere dag nog stipt naar zijn kam toor van het Rode Kruis in Brussel, waarvan hy een actief voorzitter is. Prinses Paola arriveert morgen, zon dag, in Brussel. Een markant feit is dat het Belgisch hof het oude protocol voor de huwelijksceremonie geheel over boord heeft gegooid, de grootste wijziging in het protocol is wel, dat Prins Albert zelf zijn bruid naar het altaar zal voeren in de historische St.-Goedele. Over deze zaak is door gewichtig doende hofdigni- tarissen uitvoerig gediscussieerd! Het was in het raam van het oude protocol zo, dat de bruid naar het altaar wordt gevoerd door haar vader en de bruidegom door zyn moeder. In dit ge val is Prins Paola's vader, een beroemd Italiaans luchtmachtofficier uit de eer ste wereldoorlog, reeds jaren geleden overleden, terwijl Prins Alberts moeder, wjjlen Koningin Astrid was. Advertentie De enig volledige 10-maandscursus. Kon. Erk. PITMANSCHOOL Plantsoen 65 - Telef. 26558 Pers op een droogje Het Eerste Kamerlid, de heer Geuze, heeft de minister van Landbouw en Visserij schriftelijk de volgende vragen gesteld: 1. Is het waar, dat de minister amb tenaren van zijn departement, met name de groep Rijkslandbouwconsulenten, heeft verboden, mededelingen aan de pers te verstrekken over de gevolgen van dehuidige droogte in de landbouw? 2. Indien de voorgaande vraag beves tigend wordt beantwoord, is de minister dan bereid mede te delen om welke rede nen dit verbod is uitgevaardigd? 3. Is de minister, indien zodanig ver bod inderdaad bestaat, bereid dit verbod op te heffen? Katwijker bij Varsseveld omgekomen Gistermorgen is gelijk gisteren kort gemeld een Piper Super cub-vliegtuig van de basis Ypenburg neergestort ach ter een boerderij in de omgeving van Varsseveld. De inzittenden, de 28-jarige eerste luitenant R. C. F. van der Touw uit 's-Gravenhage, die gehuwd was en een kind had, en de 24-jarige ongehuwde sergeant C. M. Schalks uit Katwijk kwamen om het leven. Het toestel was op een laagvlieg- orientatie oefening en moet in een bocht zijn afgegleden. Het kwam met de neus in de grond terecht. De Amerikaanse minister van Bui tenlandse Zaken. Herter. zal binnenkort een bezoek aan West-Berlijn brengen. Hij is uitgenodigd door burgemeester Willy Brandt, zo heeft een woordvoerder van het ..State Department" gisteren ln Wash ington bekend gemaakt. BINNENLAND Met de volgende schepen kan zee post worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tussen haakjes, achter de naam van het schip vermeld. Argen tinië: ss „Alioth" (30/6); Australië: ss ..Himalaya" (29/6), ss „Woodarra" (4/7); Brazilië: ss „Alioth" (30—6), ss „Uru- ;ay" (4/7); Canada: ss „Statendam" ,2/7); ss „Nieuw Amserdam" (4/7); Chili: via New York (4/7); Indonesië: ss „Antilochus" (30/6), ms „Borneo" (2/7), Ned. Antillen: ms „Oranje Nassau" (30/6) Suriname: ms „Mentor" (29/6); Unie v. Z.-Afrika: ss „Zuiderkruis" (1/7) en Z.- W.-Afrika: ms „Edinburgh Castle" (4/7); Brits Oost-Afrika: ss „La Bourdonnais" (4/7). Bij de Tweede Kamer is een wets ontwerp ingediend tot herziening van de regeling omtrent het beheer van de voogd, de ouder en de curator. BUITENLAND Enkele artsen, die de Jazz-trompet- tlst Louis Armstrong behandelen, zijn van mening, dat hij nog niet buiten ge vaar is. Armstrongs lijfarts was optimisti scher. Hij verklaarde in een gisteren uit gegeven bulletin, dat de trompettist niet meer in levensgevaar verkeert. Armstrong zelf voelde zich vrijdag zo goed, dat hij ln een onbewaakt ogenblik zijn kamer verliet om een bad te nemen. Het Oostdultse persbureau meldde flsteravond. dat in de loop van de dag wee Westdultse Jachtvliegtuigen van het type F-84 in het gebied van Ellrich-Nord- hausen in Saksen het Oostdultse lucht ruim hebben geschonden. Dit zou opzet telijk zijn geschied. Een woordvoerder van het Westduitse ministerie van De fensie verklaarde desgevraagd, dat hij van een dergelijke schending niets wist en dat er geen officiële klacht was ontvangen. De schoolraad van Little Rock (Arkansas) heeft besloten de vier middel bare scholen die wegens de verplichte opheffing der rassenscheiding waren ge sloten. in september open te stellen voor i blanke en negerleerllngen. Gouverneur Faubus had dé scholen vorig Jaar sep tember gesloten, doch het federale ge rechtshof heeft onlangs verklaard, dat de sluiting ln strijd waa met de grondwet. De eerste Amerikaanse ambassadeur bij de nieuwe republiek Guinea. John Howard Morrow, een geziene neger-op voedkundige. heeft dezer dagen de eed afgelegd ten overstaan van minister Herter. De Oostduitse regering heeft de vrij gelaten Engelse atoomspion dr. Klaus Fuchs naar zijn eigen verklaring het Oostdultse staatsburgerschap verleend. Fuchs verblijft momenteel te Wandlitz waar zijn vader woont. De feestcommissie, die in de En gelse plaats Derby voor het zomerfestival zorgt, heeft een dame van 62 jaar, mevr. Martha Staley, tot zomerkoningin van Derby gekozen. Gevraagd naar de reden voor deze toch vrij ongewone verkiezings uitslag. deelden de heren gecommitteerden mede. „dat zij schoon genoeg hadden van bakvissen die alleen belangstelling heb ben voor geld en bontmantels". De autoriteiten van twee Parijse ge vangenissen hebben de watertoevoer naar de cellen van vijfhonderd Algerijnen af- geslote"n om een einde te maken aan een hongerstaking die reeds negen dagen duurt. De stakers, die vastzitten ln ver band met de activiteit van Algerijnse op standelingenorganisaties in Frankrijk en de voorrechten van politieke gevangenen eisen, kunnen melk krijgen. Degenen die melk weigeren en gevaarlijk zwak dreigen te worden, zullen naar een gevangenis ziekenhuis worden overgebracht. Griekse en Turkse leiders op Cyprus hebben gisteravond voor het eerst mel ding gemaakt van voortgang over het probleem der gescheiden gemeenten in de voornaamste steden van het eiland. Na een vergadering van vijf uur zei aarts bisschop Makarlos: „Wij hebben een aan zienlijke vooruitgang geboekt. Er is geen reden waarom het overleg zou misluk ken". Ook een Turkse woordvoerder sprak van goede vorderingen. Tass heeft gisteren bekendgemaakt dat de verantwoordelijkheid voor de op leiding -van specialisten en alle vormen van hoger onderwijs in de Sovjet-Unie overgedragen is aan de regering van de diverse republieken. Het ministerie van hoger- en specialistisch middelbaar on derwijs van ae gehele Sovjet-Unie zal nu verantwoordelijk zijn voor de coördinatie van het werk dat door de republieken op dit gebied wordt gedaan. Krachtens het huidige zevenjarenplan moeten de Rus sische universiteiten en hogescholen ln deze termijn 2.300.000 specialisten afle veren tegen M0Q.000 tussen 1952 en 1958. Eindexamens chr. lyceum In Alphen aan den Rijn Van de afdeling Gymnasium slaagden de volgende leerlingen van het Chr. Lyceum alhier voor het diploma A: G. J. F. Leene Boskoop, D. C. Raaphorst, Leiden, P. Roos, Alphen, mej. E. Rijk aard, Zwammerdam, P. Vermaat, Ba- rendrecht en L. Visser, Koudekerk aan de Rijn. Diploma B: J. S. de Graaf, J. W. J. Pilon, H. Scholtens allen uit Alphen, J. van Dijkhuizen en P. Dijkstra uit Gouda, J. D. Enthoven uit Nieuw Vennep, C. Müller uit Bodegraven en mej. J. A. Wagenaar uit Zwammerdam. Nieuw Oostenrijks kabinet in ziclit (Van onze Weense correspondent) Na harde en zeer taaie onderhande lingen, die zeven weken hebben geduurd, schijnt nu een oplossing in zicht te ko men, waardoor er een einde komt aan de regeringscrisis in Oostenrijk. Nadat kanselier Raab op 15 juni het bevreem dende aanbod had gedaan de portefeuil le van Financiën aan de socialistische partij aan te bieden, kwam de openba re mening, vooral in de burgerlijke krin gen zodanig in opstand, dat Raab, ook onder de druk van zijn eigen partij, dit aanbod moest intrekken. Daarop open den de socialisten een scherp offensief, waarin zij zeer hoge eisen stelden. Wan neer zij dan afstand moesten doen van de portefeuille van Financiën, die hun eerst was aangeboden, dan wilden zij tenminste een staatssecretaris in dit ministerie hebben en bovendien het ministerie van Buitenlandse Zaken of van Economische Zaken. Nadat de fronten in de afgelopen twee weken zo fel tegenover elkaar hadden gestaan, scheen er vooralsnog geen kans te be staan op een compromis. In de laatste dagen echter is het ge zonde verstand doorgebroken en is aan beide kanten alles in het werk gesteld om tot een oplossing en de zo nodige samenwerking te komen. De verdien sten hiervoor mogen voor een aanzien lijk gedeelte aan de socialisten worden toegeschreven. Zij hebben volledig af stand gedaan van de portefeuille van Financiën, eisen zelfs geen socialistische staatssecretaris en verklaren zich be reid om met de vroegere minister van Financiën, prof. Kamitz, samen te wer ken. Zijn competenties zullen ook niet worden beknot. Ook het ministerie van Buitenlandse Zaken blijft in handen van de (katholieke) Volkspartij. Nu de vroegere minister van Buiten landse Zaken Figl voorzitter is gewor den van de Tweede Kamer, zal deze portefeuille aan dr. Maleta worden over gedragen. De socialistische partij eist echter, dat er weer een afzonderlijk mi nisterie voor genationaliseerde bedrij ven in het leven zal worden geroepen, dat dan onder het beheer van deze par tij zal komen. Kandidaat voor deze functie is de vroegere socialistische staatssecretaris, dr. Kreisky. Dit bete kent dan een terugkeer tot de toestand, die ook in het tweede kabinet van Raab in 1953 bestond. Terwijl de socialisten zeer optimistisch zijn en voor 95% op een gunstige oplossing rekenen, is men in de kringen van de Volkspartij iets minder optimistisch, maar ook daar sluit men de mogelijkheid van een spoe dige oplossing niet uit. Ad verten tip Grote collectie moderne cassettes mandersloot donkersteeg 14 ZATERDAG Breestraat 19: Evangelisatie Chrlsten- gem. „Ecclesia". 8 uur nam. De Harmonie: Jaarvergadering Ver. van Gerepatrleerden Leiden en omstreken. 8 uur nam. Stadszaal (foyer): Toneelgroep „Euri pides" speelt: „Waar is mijn dochter?". 8 uur nam. Wassenaar. Sportfondsenbad: Zwem wedstrijden lagere schooljeugd. 7 uur nam. ZONDAG Gerecht 10: Eredienst Soefl-beweging. Spr. ir. J. Pool. 11 uur voorm. Hogewoerd 175: Openbare toespraak: Jehovah's Getuigen „De ware God Iden tificeren". 4 uur nam.; en Wachttoren studie Jehovah's Getuigen: 5 uur nam. Pieterskerk: Jeugddienst o.l.v. ds. P. Lugtigheid van Den Haag. 10 uur voorm. Stationsplein (perron 13); Excursie Kon. Ned. Natuurhistorische Ver. naar de Woerdense Verlaat. 9 uur voorm. MAANDAG Pieterskerk: Holland Festival Gem. Toonkunstkoor zingt „Hohe Messe" van J. S. Bach. 7.45 uur nam. Prediker: Spr. evangelist Joh. Maas- bach. 8 uur nam. WOENSDAG Acad. Ziekenhuis (Kerkzaal): Halfuur van Bezinning. 12.501.20 uur nam. De Beukenhof, Oegstgeest: Receptie zil veren Jubileum Leidsche Wolspinnerij en dhr. A. A. Verhoef. 3.305.30 uur nam. Garenmarkt: K. en O.-excursie naar de Deltawerken. 8 uur voorm. Pieterskerk: Avondstilte. 7.308 uur nam. TrompstraatOpenluchtsamenkomst Baptisten Gem. 8 uur nam. DONDERDAG Borneostraat: Kinderoptocht Speeltuin ver. „Oosterkwartier". 7 uur nam. Kagerstraat 1_: Ledenverg. Ver. voor 8 uur 3 VRIJDAG TENTOONSTELLINGEN Academiegebouw Rapenburg 73: Drie Haagse kunstenaars tot eind lunl Lakenhal: Ten toonstelling Het Neder landse portret sinds 1880. Werkd. 10 uur voorm.—5 uur nam.: zond 15 uur nam (tot 31 augustus) Museum voor Volkenkunde: Expositie Zuidzee (Dagelijks van 10 tot 4 uur; 's zondags van 14 uur) t.e.m 5 oktober Rijksmuseum Geologie en Mineralogie v d Werfpark 1 Tentoonstelling geolo gie van Nedenand. Op werkdagen van 10—12 en 21 Zon- en feestdagen 2—4 VOOR HEDENAVOND Hilversum I 402 m. KRO: 14.00 Rep. TT-races. 14.10 4.30 Amateursprogr. 15.15 Gre gorlaanse zang. 15.45 Boekbespr. (Tussen 15.55 en 17.30 Rep. Tour de France). 15.55 V. d. jeugd. 16.05 Gram. 16.10 Rep. TT-races. 16.30 V. d. jeugd. 17.00 Rep. TT-races. 17.05 Lichte muz. 17.25 Idem. 17.45 Rep. TT-races. 18.00 Journalistiek weekoverz. 18.10 De Springplank. 18.30 V. d. jeugd. 18.45 Vragenbeantw. 19.00 Nws. 19.10 Act. en tennlskamp.-Wimble don. 19.25 Lichtbaken, caus. 19.40 Rep. Tour jle France. 19.55 Kamerork. 20.50 RejD. 22.35 wy luiden de zondag in. Aanslui tend: Avondgebed en lit .kal. 23.00 Nws. 23.15 Nws. ln Esperanto. 23.2524.00 Nou- veauté's. Hilversum II, 298 m. VARA: 14.20 Streekuitz. 14.45 Lichte muz. 15.10 Boekbespr. 15.30 Kunstmaand- ork., koor en sol. 16.45 Wethouder Wi- baut, de Machtige, caus. 16.30 Nieuwe gram. 16.55 Vakantietlps. 17.30 Week- journ. 18.00 Nws. en comm. 18.20 Gram. 19.00 Artistieke Staalkaart. VPRO: 19.30 Wie A zegt, moet B zeggen, caus. 19.40 Het Bybels Paradijsverhaal door de eeuwen, caus. 19.55 Deze week, caus. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Gram. 20.35 Pro menade ork. en solist. 21.15 Soc. comm. 21.30 Gevar. progr. 22.00 Sportnws. 22.30 Instr. sextet. 23.00 Nws. 23.1524.00 Gram. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. VPRO: 20.20 Gesprek a .d .schrijftafel. 20.30 Ge- var. progr. 21.15 Oude films. 21.35 Gevar. progr. uit Parijs. VOOR ZONDAG 28 JUNI Hilversum I, 402 m. KRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 8.25 Hoog mis. NCRV: 9.30 Nws. en waterst. 9.45 Geestelijke liederen. IKOR: 10.00 Muz. v. d. zondag. 10.15 Heilige dienst der Mis. 11.30 Vragenbeantw.. 11.45 Caus. NCRV: 12.00 Gram. KRO: 12.15 Apologie. 12.35 Instr .octet. 12.55 Gram. 13.00 Nws. 13.05 De hand aan de ploeg. caus. 13.10 De Wadders, hoorsp. 13.30 Lichte muz. 13.45 Boekbespr. 14.00 Radio Phllharmonlsch Ork. 14.20 Viool en pianomuz. 14.50 Zang en piano. 15.20 Muz. caus. 16.00 Sport. 16.30 Vespers. Convent van kerken. 17.00 Kerkd. NCRV: 18.30 Gram. 19.00 Kerke lijk nws. 19.05 Jeugdkoren. 19.30 Het Evangelie van Johannes, caus. KRO: 19.45 Nws. 20.00 Gram. 20.40 Gram. 21.20 U bent toch ook v .d. partij?, caus. 21.30 De werkers v. h. elfde uur. hoorsp. 22.25 Lichte muz. 22.45 Avondgebed en lit. kal, 23.00 Nws. 23.15 Omr.ork. 23.50—24.00 Gram. Hilversum II. 298 m. VARA: 8.00 Nws. en postduivenber. 8.18 V. h. platteland. 8.30 Gevar. progr. 9.45 Geestelijk leven, caus. 10.00 Lichte muz. 10.30 Boekbespr. 10.40 Cabaretprogr. 11.15 Gram. AVRO: 12.00 Lichte muz. 12.30 Sportspiegel. 12.35 Orgelspel. 13.00 Nws. en SOS-ber. 13.07 De toestand ln de we reld. 13.17 Meded. of gram. 13.20 Gevar, progr. v .d. sold. 14.00 Boekbespr. 14.20 Omr.ork. en soliste. 15.15 Weerzien 1_. verre Oosten, caus. 15.30 Klavecimbelspel. 15.50 Dansmuz. (Met rep. Tour de Fran ce). 16.30 Sportrevue. VARA: 17.00 Lichte muz. 17.30 V .d. jeugd. 17.50 Nws., sport- uitsl. en sportjourn. VPRO: 18.30 Kerkd. IKOR: 19.00 V. d. Jeugd. 19.30 De open deur. caus. AVRO: 20.00 Nws. 20.05 Gram. 20.50 Inspecteur Vlijmscherp ondervraagt, hoorsp. 21.25 Lichte muz. 21.50 Cabaret progr. 22.20 Act. en Tour de France. 22.35 Piano-improvisaties. 23.00 Nws. 23.15 Or- gelmuz. 23.3024.00 Lichte muz. Radio Bloemcndaal 10 uur ds. Gabe van Duinen van Wassenaar (uitzending van de dienst gehouden op 21-6-1959 om 2 uur nam.); 11.15 uur ds. G. Toornvliet van Bloemendaal (uitz. van de dienst voor belangstellenden d.d. 21-6-1959 om 7.30 uur nam.); 2.30 uur Kinderdlenst voor kinderen van 511 jaar. 3.45 uur ds. H. U. Buitink van Baarn (rechtstreek se uitzending). TELEVISIEPROGRAMMA KRO: 20.00 Tele-Dubbel, quizprogr. 21.00 Opera Kalchas. Gezamenliik progr. v. AVRO. KRO. VARA en VPRÖ. Sport- actuallteiten. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service. 330 m. 12.10 Kritieken. 12.55 Weerber. 13.00 Nws. 13.10 Kon. bezoek aan Canada. 13.40 Klankb. 14.00 Wenken v. d. tuin. 14 30 Ork.conc. 15.20 Caus. 16.15 Gram. 16.30 Muzikale caus. 17.00 V .d. kind. 17.55 Weerber. 18.00 Nws. 18.15 Journ. 18.45 Lichte muz. 19.30 Amerikaanse nieuws brief. 19.45 Godsd. progr. 20.25 Liefda- dlgh.opr. 20.30 Hoorsp. 21.00 Nws. 21.15 Klankbeeld 22.15 Ork.conc. 22.50 Epiloog 23.00 Nws. 23.06—23.36 Strijkkwart. Engeland, BBC Light Programme. 1500 en 247 m. 12.00 Verz.progr. 13.15 Ge var. progr. 13.45 Hoorsp. 14.15 Gevar. pro gramma. 15.45 Filmprogr. 15.30 Gevar. muz. 16.30 Hoorsp. 17.00 Gram. 18.00 Liedjes. 18.30 Twintig vragen. 19.00 Hoor spel. 19.30 Nws. 19.35 Verz.progr. 20.30 Samenzang. 21.00 Gevar. progr. 22 00 Lichte muz. 22.30 Nws. 22.40 Gram. 23.30 Gevar .muz. 23.50 Avondgebeden. 23.55 24.00 Nws. Norduestdeutscher Rundfunk, 309 m. 12.00 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.10 Ork - conc. 14.30 Volksmuz. 16.45 Dansmuz. 18.15 Ork.conc. 18.50 Bariton en piano. 19.00 Nws. 20.00 Auf der grünen Wiese. operette. 21.50 Nws. 22.35 Dansmuz. 23 00 Lichte muz. 23.15 Ork.conc. 24.00 Nws. 0.05 Ork.conc. 1.154.30 Gevar. muz. Frankryk 3, 280 en 235 15.45 Le voyage en Chine, opera. Hoorsp. 17.30 Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25) Tentoonstellingen grafisch werk Nono Reinhold en Brusselse amateurfotografen, (t/m. 15 augustus). BIOSCOPEN Trianon „De naakte Maja" (18 Jaar). Werkdagen; 2.30, 7 en 9.15 uur; zon dag: 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Rex „Dwars door de hel" (14 jaar). Werkdagen: 2.30, 7.15 en 9.15 uur; zon dag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Casino „Het Donkozakkenlled" (alle leeftijden). Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Donderdagcyclus: „Geen plaats voor wilde dieren". Lido „De vlam en de pijl" (14 Jaar). Werkdagen: 2.30. 7 en 9.15 uur; zon dag: 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. Luxor „Hoe vertel ik het mijn doch ter?" (18 jaar). Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. AVOND- EN NACHTDIENST VAN DE APOTHEKEN. Te Leiden is Steenstraat 35. geopend tot zaterdagmiddag 6 uur Apo theek Herdingh en Blanken. Hogewoerd 171, tel. 20502. geopend Apotheek Reyst, tel. 20136. Bovendien is De Oegstgeester Apotheek. Wilhelmina- park 8, tel. 26274, is zondag geopend van 12 tot 13 en 's avonds na 18 uur. ZONDAGSDIENST DER HUISARTSEN. Voor spoedgevallen zyn van zaterdag middag 2 uur tot maandagmorgen 8 uur bereid waar te nemen de doktoren Den Haan. Mastenbroek. Veldhuyzen, Van Wingerden en Pleiter. Te Oegstgeest dokter Held. tel. 24649. Bij geen gehoor by CJw hulsarts of specialist (of diens waarnemers) bel op .dokterstelefoon 222ZX Gram. 17.45 Ork.conc. 19.40 Lichte muz. 20.15 Ork.conc. 22.45 Nws. 22.50 Gram. 23.05—24.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 m.: 12.15 Amus.muz. 12.30 Weer ber. 12.34 Amus.muz. 13.00 Nws. 13.15 V. d. sold. 14.00 Opera-conc. (16—17.00 Rep. Tour de France). 16.15 Gram. 17.15 Idem. 17.30 Sportultsl. 17.37 Gram. 18.00 Pianorecital. 18.30 Godsd. halfuur. 19.00 Nws. 19.30 Koorz. 20.00 Gevar. progr. 21.30 Gram. 23.00 Nws. 23.0524.00 Gram. 484 m.: 12.15 Gram. 13.00 Nws. 13.15 en 14.00 Verz.progr. 17.00 Nws. 17.05 Verz. progr. 17.45 Gram. 19.30 Nws. 20.00 Weense muz. 20.40 Gram. 21.00 L'Ours, opera. 21.40 Gram. 22.00 Nws. 22.10 en 23.00 Gram. 23.55 Nws. VOOR MAANDAG 29 JUNI ultsl. 8.25 Gewijde muz. 9.30 Gram. 9.35 Waterst. 9.40 V. d. vrouw 10.15 Theologische etherleergang. 11.00 Gram. 11.20 Voordr. 11.40 Gram. 11.55 KI. amusementsork. en sol. 12.25 Voor boer en tuinder 12.30 Land- en tulnb.- meded. 12.33 Gram. 12.45 Rep. v .d. ope ning v .d. St.-Laurens zeeweg. 13.00 Nws. 13.15 Lichte muz. 13.45 Gram. 14.05 Schoolradio. 14.30 Gelijk oversteken, ver- keersspel. 15.35 Gram. 16.00 Bijbellezing 16.30 Blaasens. 17.00 V .d. kleuters. 17.15 V. d. Jeugd. 17.30 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Regerlngsuitz.: Rijksdelen overzee: Suriname de expeditie naar de Tafelberg door dr. D. C. Geyskes. NCRV: 18.00 Orgelspel. 18.30 Friese uitz. 18.45 Jazzmuz. 19.00 Nws. 19.10 Or- gelconc. 19.30 Radiokrant. 19.55 Gram. NATIONAAL PROGRAMMA: 20 .00 Nws. 20.05 Toespr. 20.10 Gevar. progr. 21.40 Quizprogr. 22.20 Metropole-ork. 23.00 Nws. 23.15 Stereofonische uitz. 23.5024.00 Dagsluiting. Hilversum IT. 298 m. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8 00 Nws. 8.18 Gram. 9.05 Gym. 9.15 Gram. VPRO: 10.00 Morgenwijding .VARA: 10.20 Gram. 10.40 Voordr. 11.00 Promenade- ork. en solist. 11.40 Gram. 12.00 Orgel- muz. en zang. 12.30 Land- en tuinb.- meded. 12.33 V. h. platteland 12.38 Piano duo. 13 00 Nws. 13.15 V .d. middenstand. 13.20 Lichte muz. 13.45 Oog voor de toe komst, caus. 14.00 Koperkwartet. 14.15 Gram. 14.30 Kunstmaandork. en sol. (Tussen 14.3016.00 Rep. Tour de Fran ce). 15.45 Gram. 16.00 Zestig minuten voor boven de zestig. 17.00 Volksmuz. 17.15 Vakantietips .17.50 Mil. comm. VARA: 18.00 Nws. en comm. 18.20 Rep. Tour de France. 18.30 Lichte muz. 18.50 Openb. kunstbezit. 19.00 Pari. overz. 19.15 Regerlngsuitz.: De Zilvervloot. Een spaar- potpourri met authentieke Antilliaanse muz. v. li. duo Julian Coco en Ottmar Fraai. 19.30 Lichte muz. 19.50 Nabeschou wing Tour de France. NATIONAAL PRO GRAMMA: 20.00 Zie Hilversum I. TELEVISIEPROGRAMMA KRO: 17.00 V. d. kind. NATIONAAL PROGRAMMA: 20.0021.00 Interv. met Prins Bernhard. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland. BBC Home Service. 330 m. 12.00 Ork.conc. 12.55 Weerber. 13.00 Nws. 13.10 Gram. 13.40 V. d .scholen. 15.00 Tennlskamp. 17.00 V .d. kind. 17.55 Weer ber. 18.00 Nws. 18.15 In the South-East. 19.00 Ork.conc. 20.00 Gevar. progr. 21.00 Nws. 21.15 Hoorsp. 22.45 Pari. overz. 23.00 Nws. 23.0623.36 Pianorecital. Engeland, BBC Light Programme. 1500 en 247 m. 12.00 Gevar. progr. 12.30 Nws. en dansmuz. 13.00 Jazzmuz. 13.30 Nws. 13.45 V .d. kind. 14.00 V. d. vrouw. 14.30 Nws. 15.00 Ork.conc. 15.30 Nws. 15.45 Lichte muz. 16.30 Nws. en Mrs. Dale's dagboek. 16.45 Uitslagen v. races en lichte muz. 17.30 Nws. en orgelspel. 18.00 Ten- niskamp. 18.32 Act. 18.45 Hoorsp. 19.00 Journ. 19.25 Sport. 19.30 Nws. en hoorsp. 20.00 Discussie. 20.30 Nws. en gram. 21.00 Gevar. progr. 21.30 Nws. en gevar. progr. 22.30 Nws. 22.40 Tennlskamp. 22.45 Dans- kampioenschappen. 23.30 Nws. 23.55 24.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk 309 m. 12.00 Jazzmuz. 13.00 Nws. 13.15 Liederen. 14.15 Gram. 15.00 Lichte muz. 16.00 Ork.- 17.00 Nws. 17.45 Lichte muz. 19.00 Nws. 19.30 Volksliederen. 21.00 Klassieke muz. 21.45 Nws. 22.10 Jazzmuz. 22.30 Lichte muz. 23.00 Gevar .muz. 24.00 Nws. 0.10 Lichte muz. 1.154.30 Gevar. muz. Frankryk 3. 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.05 Ork.conc. 13.30 Gram. 13.50 Idem. 14.25 Idem. 14.30 Gewijde muz. 15.00 Ork.conc. 17.30 Gram. 18.05 Kamermuz. 19.46 Gram. 21.00 Ork.conc. Nws. Brussel, 324 en 484 m. 321 m.: 12.00 Gram. 12.30 Weerber. 12.34 V. d. landb. 12.42 Gram. 12.55 Koersen. 13.00 Nws. 13.11 Kamermuz. 14.00 Gram. 15.00 Hobo. klarinet en fagot. 15.35 Gram. 15.45 Idem. 16.00 Koersen 16.02 V. d. zieken. 17.00 Nws. 17.10 Gram. 17.45 Meisjeskoor. 18.00 Franse les. 18.15 Kinderlied. 18.20 Gram. 18.30 V .d. sold. 19.00 Nws. 19.30 en 19.45 Gram. 20.00 Ork.conc. 21.20 Kunstkaleidoscoop. 21.25 Gram. 21.30 Amus.ork. 22.00 Nws. 22.15 Oude muz. 22.45 Gram. 22.55 Nws. 23.00 V. d. zeelieden. 484 in.: 12.00 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Gram. 14.00 Kamermuz. 15.30 en 16.05 Gram. 17.00 Nws. 17.10 Gram. 17.20 Piano en viool. 17.55 Gram. 18.40 Idem. 19.30 Nws. 20.00 Lichte muz. 21.51 Gram. 22.00 Nws. 22.10 Kamermuz. 22.55 Nws. Advertentie. GEBR. HUISMAN Hogewoerd 66—68, tel. 22662, Leiden WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) p. weer wind <n a Is 1 SU) a ill t„ Cei Amsterdam geh. bew. z 4 22 13 6 Den Helder geh. bew. z 4 24 14 9 Ypenburg regen zzw 4 20 14 12 Vllssingen zwaar bew. z 5 20 14 8 Eelde mist z 2 27 14 2 De Bilt geh. bew. z 5 24 13 7 Twente mist zzw 4 23 14 3 Eindhoven regenbui zzw 2 24 12 12 Z.-Limburg zwaar bew. zzw 3 23 13 4 Helsinki zwaar bew. nw 2 27 12 2 Stockholm licht bew. 11W 1 30 13 0 Oslo half bew. nnw 1 30 15 0 Kopenhagen onbewolkt no 3 23 14 0 Aberdeen zwaar bew. w-sfcil 18 11 0.3 Londen regen geh. bew. w 4 23 13 3 Brussel zzo 2 21 13 6 Luxemburg zwaar bew. n 2 21 13 14 Parys geh. bew. zw 4 24 16 0 Bordeaux zwaar bew. zw 3 23 14 0 Grenoble zwaar bew. nnw 6 20 17 18 Nice half bew. nnw 5 24 19 1 Berlijn onbewolkt ono 2 25 14 0 Frankfort half bew. w 2 28 16 0.1 München geh. bew. nw 3 25 16 0.2 Zürlch regen w 2 21 16 15 Genève half bew. W-stll 22 15 11 Locarno zwaar bew. ozo 1 19 17 47 Wenen regen ono 2 25 23 5 Innsbruck regen wstll 24 15 9 Athene onbewolkt wsti! 31 21 0 Rome regenbul z 6 29 20 2 Ajacclo regenbui nno 2 30 17 45 Madrid onbewolkt n 2 30 15 0 Mallorca onbewolkt n 1 16 geh, bew. a 6 M 17 0

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 2