Claeryn Laatste nieuws RAPENBURG EEN OCHTEND DOOR DE VVSL BEZET Nog enkele agendapunten voor de Leiderdorpse gemeenteraad Agendapunten Oegstgeester raad VRIJDAG 26 JUNI 1959 Zonnig festijn in regen Zeer fraai vernieuwd gebouw onder grote belangstelling in gebruik genomen Vanochtend, toen de eerste regen sinds lange tijd op de uitgedroogde stad viel, scheen op het Rapenburg de zon van de vrouwelijke stude rende jeugd: het'hart van Leiden was voor het verkeer afgesloten, om buiten vóór de VVSL de bijeenkomst te kunnen houden ter gelegen heid van de officiële in gebruik neming van het geheel gerestaureerde clubgebouw van de vrouwelijke studenten. Er werden vele woorden gesproken, er regende tussen de water druppels een stroom confetti uit de ramen, er werd een vlag gehesen, er werden geschenken aangeboden en bovenal: er werd door velen, onder wie autoriteiten op Universitair, gemeentelijk en departementaal terrein bewonderende blikken geslagen op het bijzonder aantrekkelijk vernieuwde interieur van het gebouw, dat hiermee tot een van de mooiste van de Sleutelstad is geworden. Wij hopen morgen uitvoeriger terug te komen op deze voor Leiden zeer bijzondere gebeurtenis, welke wij hier slechts in beeld brengen met een opname, gemaakt tijdens deze unieke openluchtbijeenkomst. Foto LD/Van Vliet HAAGS JEUGDKADER Leger des Heils op bezoek Dit weekeinde zal het Leger des HeiLs hier ter stede een aantal korpskadetten, behorende tot het korps Den Haag-Con greszaal, ontvangen. Deze jeugdige Heilsoldaten behoren tot het toekomstig kader van het Haagse Korps, waarin zy worden opgeleid tot meer doelmatiger Legerarbeid. Behalve muziek en zang zal door deze groep de proloog: „De wapenrusting van Gods strijders" en de epiloog ..Gods roepstem" worden opgevoerd. De bijeen komsten, die zaterdagavond om 8 uur en zondag om 10 uur en half 8 aanvan gen, worden gehouden in de korpszaal aan de Hooigracht. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Pietje, dr. van-. A. Schouten en L. van Duijn; Gabriel, zn. van M. Gressie en S. M. Blok; Catharlna Maria Frederlca. dr. van F. van Dam en C. Kloos; Christina Hendrika Theresia, dr. van J. J. Werk hoven en N. M. Waasdorp; Willem Fre- derik Johannes, zn. van W. G. van Zwet en A. Gutterswijk; Maria Cornelia, dr. van A. S. Slingerland en A. M. van den Bors; Adrlanus Theodorus Franciscus, zn. van A.S. Slingerland en A. M. van den Bors; Helena Elizabeth, dr. van P. Sprin ger en A. M. Heijmans; Emmy Marga rita, dr. van A. J. P. Lanzing en I. Brantz Maria Catharina Joanna, dr. van A. Kienjet en A. M. J. P. de Gunst; Catha rina Johanna ,dr. van L. J. Henzing en M D. J. de Groot; Catharlna Susanna Maria, dr. van C. G. de Bode en E. Riet veld. GETROUWD W. van Egmond en S. M. Schlagweln; F. L. Pieters en A. Fasseur; J. G. C. van Kan en M. A. C. van Heteren; L. W. J. van Kesteren en J. Bavelaar; A. J. Schreu- der en A. M. Tol; C. de MeiJ en H. Bur gemeester; G. Mulder en S. A. Pracht; G. Hundersmarck en J. Hofman; P. A. Verhoeks en A. D. Stubbe; J. P. Luurssen en J .G. Kluivers; W. H. Guldemond en H E. Ravensbergen; W. Harteveld en B. Boonstra; W. Quint en A. M. Boonstra; B. Keller en A. A. van Westbroek. OVERLEDEN J. Simonis, 36 Jr.. man; J. van der Wiel 62 Jr. man; J. J. Swaan, 80 Jr., man; H. van Leeuwen, 56 Jr., man; M. T. Frok- lage, 92 Jr., weduwe van M. Boudewijn; D. van der Bent, 51 Jr., man; P. H. Kiel, 59 Jr., man. Officiële publikaties verkeersmaatregelen Burgemeester en wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis, dat zij hebben besloten met ingang van heden voor de duur der verbeteringswerkzaam heden aan de Hooigracht: a. de Sint Pancrassteeg af te sluiten voor het verkeer met motorrijtuigen op meer dan twee wielen in belde rich tingen; b. de voor de Middelweg geldende geslo tenverklaringen op te heffen. LEIDS JEUGDORKEST EN DRUMBAND „DEN BURCHT BRACHT SERENADE Gisteren was het echtpaar P. v. d. Klauw-Mulder in de Dillenburgerstraat 2 50 jaar in de echt verbonden. Ter ge legenheid van dit feit bracht het Leid- se Jeugdorkest „Den Burcht" het gou den echtpaar een serenade. Na een dap per geblazen „Lang zullen ze leven", volgde een massale felicitatie en werden de jeugdig» muzikanten onthaald op verfrissingen. De Ia r E. w. Stipdonk alhier is agd voor het diploma-B van de CCV-vakbekwaamheidsexamen 1959 voor bedrijfschauffeurs. Het Leidse Jeugdorkest „Den Burcht" verleent morgen muzikale me dewerking aan de collecte ten bate van het Anjerfonds. In de Bevrijdingsbuurt zal, na een rondgang, op het 5 Meiplein een openluchtconcert worden gegeven. Onweerszone trekt over ons land (Speciale berichtgeving) Een grote onweerszone trekt op het ogenblik over Nederland. Den Haag meldde in het middaguur veel regen. Naar verwachting zal de onweerszone, die zich in noordoostelijke richting uit breidt tegen de avond een lijn hebben bereikt van Alkmaar naar Coevorden. De regenval is wisselvallig- Vanochtend trok de storing over België en veroor zaakte daar een onafgebroken periode van regen en onweer van 4 tot 5 uur. Het is de vraag of door deze onweers zone nu de weg is vrijgekomen voor de oceaan-depressies. Herstel van het hoge drukgebied blijft na het passeren van de buien mogelijk. Hoge onderscheiding voor prof. Waterman Bij K.b. is benoemd tot Commandeur in de Orde van Oranje Nassau, prof. dr. ir. H. I. Waterman, hoogleraar aan de Technische Hogeschool te Delft. Prof. Waterman heeft deze onder scheiding gekregen bij zijn afscheid als hoogleraar wegens het bereiken van de 70-jarige leeftijd. De versierselen zijn hem vanmiddag namens de minister van O. K. en W. uitgereikt door dr. C- H. van der Leeuw president-curator van de Technische Hogeschool te Delft. Mijnongeluk bij Aken Bij een mijngasontploffing in de Gou- ley-Laurwegmijn te Würselen nabij Aken zijn gisteravond zes mijnwerkers om het leven gekomen. Volgens d§ red dingsploegen die de lijken boven brach ten waren de mannen onmiddellijk dood. De explosie deed zioh voor op een diepte van 530 meter. Noor ontkent achteloos met vuur te zijn omgegaan Volgens de Noorse pers zal wellicht een Noor terecht moeten staan in ver band met de hotelbrand te Stalheim, die aan 24 mensen het leven heeft gekost. De politie zou hebben meegedeeld, dat de man had toegegeven dat hij op zijn kamer had zitten drinken. Hij had ech ter ontkend, dat hij achteloos met vuur zou zijn omgegaan. Het Noorse blad „Arbeiderbladet" heeft aangedrongen op instelling van een commissie, bestaande uit brandweerdes kundigen en vertegenwoordigers van het hotelbedrijf en van reisbureaus, die maatregelen zou moeten bestuderen om herhaling van een dergelijke brand te voorkomen. Er komen in Noorwegen nog veel van dergelijke grote hotels voor die geheel uit hout zijn opgetrokken. GAS VERSTIKKING TE TILBURG In Tilburg is de 77-jarige mevrouw Naaijkens—van Boetel door gasverstik- king om het leven gekomen. Bij het koken had zij wel de gaskraan openge draaid, doch vezuimd het gas aan te steken. Toen men haar vond waren de levensgeesten reeds geweken. Djoeanda niet naar Rusland De Indonesische minister-president. Djoeanda heeft afgezien van zijn voor nemen, in juli een bezoek te brengen aan Rusland. Dit werd heden te Dja karta medegedeeld. Men voegde hieraan toe, dat Djoeanda heeft besloten in Djakarta te blijven met het oog op de huidige politieke crisis in Indonesië. LOU BANDY WORDT MORGEN BEGRAVEN Het stoffelijk overschot van de woens dag j.l. op 69-jarige leeftijd te Zand- voort overleden Lou Bandy zal morgen op de Oude Algemene Begraafplaats te Doorn ter aarde worden besteld. De stoet zal morgenochtend om 10 urn- van het stationsplein te Zandvoort naar Doorn vertrekken. De begrafenis volgt daar om 12 uur. De heer H. W. Feitkamp alhier is aan de Gem. Universiteit van Amster dam geslaagd voor het doctoraal examen Duits. Onze stadgenoot, de heer J. Hen zen is te Arnhem geslaagd voor het di ploma stedebouwkundig tekenaar. Geld voor muziektent In een brief van 20 juni j.l., deed de Culturele Raad de suggestie om op post 474 van de begroting voor 1958 (d.i. sub sidies, op advies van de Culturele Raad in de loop van het jaar te verdelen) overblijvende gelden te reserveren voor culturele doeleinden. Op deze post is een bedrag van f 2900 geraamd, terwijl de raad in de laatst gehouden vergade ring besloot over 1958 voor in totaal f2025 aan subsidies toe te kennen; dus is er nog f 875 beschikbaar. De werk zaamheden van de Culturele Raad heb ben zich totnutoe steeds beperkt, tot het geven van advies in subsidie-aangele genheden, aan plaatselijke instellingen. Het voornemen bestaat echter, om zo dra daartoe de gelegenheid aanwezig is, aandacht aan het culturele werk in rui mere zin te besteden. En dit zal kosten met zich brengen. Met het oog hierop deed de Culturele Raad bovengenoemde suggestie. Alhoewel deze suggestie de volle instemming heeft van B. en W., menen zij toch deze niet realiseerbaar. Het geld kan alleen voor het verlenen van subsidies worden gebruikt. Daarbij hebben B. en W. gedacht aan een mu ziektent, die toch te eniger tijd moet worden aangeschaft. B. en W. stellen nu de raad voor de f 875 beschikbaar te stellen aan de Har moniekapel „Leiderdorp", op voorwaarde dat dit geld wordt geserverveerd voor een muziektent. Andere noodwoning De aan de Achthovenerweg staande noodwoning verkeert thans in een der gelijke staat, dat een enigszins verant woorde verbetering daarvan niet wel mogelijk is. Om het gezin, dat thans deze noodwoning, die in 1945 werd ge bouwd, bewoont nog langer in deze wo ning te doen verblijven is zowel uit een oogpunt van volksgezondheid als om sociale redenen niet meer verantwoord. De bewoners moet dus aan andere woon ruimte geholpen worden, maar B. en W. zien voorshands geen mogelijkheid an dere c.q. betere woonruimte beschik baar te stellen. B. en W. menen een op lossing te hebben gevonden nï. om de bestaande houten noodwoning te doen vervangen door een nieuwe houten, dub belwandige. De kosten zullen f5300 be dragen. Hierin zijn dan begrepen het aanbrengen van een keukeninrichting, van een watercloset en aansluiting op het waterleiding en elektriciteitsnet. B. en W. vragen de raad haar mede werking te verlenen en f 5500 beschik baar te willen stellen. Aankoop van grond en water Eén der laatste agendapunten, die de raad van Leiderdorp hedenavond te be handelen krygt betreft de aankoop van grond en water ter realisering van het uitbreidingsplan. Hangende de onteige ningsprocedure zyn B. en W. alsnog met de eigenaar, de heer Smit, tot overeen stemming gekomen. Het voorstel behelst de aankoop van 1600m2 voor f 4.55 per ca. Dit is de prijs, die de daarvoor dooi de gemeente aangewezen deskundige taxeerde. Afhankelijk van de juiste grootte dat de koopprijs ongeveer f 7.280 bedragen. Verder werd overeen gekomen om aan de heer Smit een deel van de gedempte sloot over te dragen, inclusief de daarop uitgebrachte erf- afscheiding. B. en W. stellen de raad voor deze besprekingen goed te keuren. Eerste proef met verkeersschijf te Breda Als eerste van de 23 gemeenten, waar toe de ANWB zich dezer dagen richtte met het verzoek een proef te nemen met de verkeersschijf, heeft de gemeente Breda de ANWB thans geantwoord, dat zij graag het aanbod van de Bond aan vaardt om samen met de ANWB een proef te nemen met de parkeerschijf zodra dit wettelyk mogelijk is. De ANWB deelt mee, dat de parkeer schijf, behalve in Metz, Straatsburg, Parijs, Rome, Bologne, Salzburg en We nen, nu ook is ingevoerd in Klagenfurt (in Oostenrijk). Tevens is de parkeer schijf dezer dagen in gebruik genomen op het eiland Jersey, namelijk ln de stad St. Heiier. Geologie bij V.U. Directeuren en curatoren der Vrije Universiteit te Amsterdam hebben be sloten met ingang van de cursus 1960- 1961 een begin te maken met de oplei ding in de geologie- Deze opleiding be tekent een belangrijke uitbreiding van de Vrije Universiteit, in het bijzonder van de faculteit der wis- en natuur kunde. In verband hiermede hebben directeuren op voorstel van curatoren met ingang van 1 januari 1960 de he ren dr. A. J. Wiggers en dr. J. R. van de Fliert benoemd tot gewoon hoog leraar, voor het onderwijs resp. in de fysische geografie en kwartairgeolo- gie en in de historische en tectonische geologie. In de loop van 1960 wordt nog een hoogleraar benoemd voor de mineralogie en petrologie. Vliegtuigje neergestort EEN DODE EN EEN ZWAARGEWONDE In de omgeving van Varsseveld (Gld.) iseen Piper Super Cup-vliegtuig van dd groep lichte vliegtuigen van de vliegba sis Ypenburg neergestort. Volgens de Luchtmachtvoorlichtings dienst is één persoon gedood en een an der ernstig gewond. Het vliegtuig was op een instructie- vlucht voor laagvliegen. Het kwam neer achter een boerderij in de omgeving van Varsseveld. OEGSTGEEST UITSTAPJE DUTIM Stralend zomerweer, een zonnig hu meur, heerlijk rijdende bussen, ziedaar drie factoren welke de jaarlijkse reis van de directie en het personeel van de NV Dutim te Oegstgeest tot een onver getelijke hebben gemaakt. Na de start, gistermorgen omstreeks 7.30 uur. werd koers gezet in de rich ting Rotterdam en vervolgens naar Bel gië. Bij Zundert werd de grens gepas seerd, waarna enkele kilometers verder in Brasschaet koffie werd gedronken. Via Antwerpen ging vervolgens de reis verder naar St.-Niklaas-Waas, waar een groot farmaceutisch bedrijf werd be zocht, De directie stelde het bezoek van de Hollandse bedrijfsgenoten zo op prijs dat zij als blijk van waardering een uit gebreid diner aanbood. Teruggereden naar Antwerpen werd vervolgens een boottocht op de Schelde ondernomen. Na nog een kort bezoek aan de binnenstad gebracht te hebben, aanvaardde het gezelschap de terug reis. In Dordrecht werd weer de inwen dige mens versterkt, waarna de tocht huiswaarts verder werd voortgezet. Om streeks half elf werd Oegstgeest weer bereikt. ZOMERCONCERT W.W. Het eerste zomerconcert op het Kas teelplein van „Endegeest" zal worden ge geven op 30 juni a.s. door de Harmonie „Werkmans Wilskracht". Aanvang 8 uur. Het programma luidt: 1. Strike up the band, Gershwin, arr. Molenaar; 2. Sem per Dixieland (two-beat), John Philip Sousa; 3. When the Saints go marching in (Dixieland mars, L. Wolters); 4. Mor- genblatter, Strauss-Mellema; 5. B B. en C.F. mars, Ord-Huma; 6. Jubelklanken marsch populair, arr. Adr. J. Maas; 7. Show boat (operette selectie), Kern- Mellema; 8. Nigthfall in Camp, D. A. Pope; 9. Sans Peur, mars, Watelle; 10. March de la Gendarmerie Nationale Bei ge, A. Prévost. VOORSCHOTEN PATROUILLEWEDSTRIJDEN Zaterdagmiddag worden in Voorscho ten door de gezamenlijke padvinders -sters -organisaties patrouillewedstrij - den gehouden. Hieraan zullen alle pa trouilles en alle ronden deelnemen. In totaal zijn er dan een 30 patrouilles, wel een massale demonstratie dus. De wed strijden duren van 2 tot 6 uur. Een jury van 16 personen zal de wed strijden beoordelen. De leiding daarvan berust bij hopman G. Moolenaar (NPV), mej. T. Boom (NPG), mej. R. v. d. Werf (R.-K. Gidsen) en Oubaas J. Peeters (KJBi. De bekerhoudster is de Duiven- voordegroep. WARMOND UITSTAPJE SCHOOL MET DEN BIJBEL Gisteren maakten de leerlingen van de klassen 1. 2 en 3 van de School met den Bijbel een uitstapje onder het wakend oog van het onderwijzend personeel. Om 9 uur vertrok men van de gemeenteha ven met een motorboot. De tocht ging via de Zijl en de Vliet naar Rijswijk naar de prachtige speeltuin „Drievliet". Hier konden de kinderen volop genieten van de vermakelijkheden. Nadat ze hier ongeveer drie uur hadden vertoefd ging het gezelschap weer huiswaarts om te ongeveer 6 uur weer in Warmond te ar riveren, waar de ouders hun kinderen opwachtten aan de gemeente haven. WASSENAAR - Op woensdag 1 juli zal dokter Wa felbakker, de directeur van de gemeente lijke geneeskundige en gezondheidsdienst zijn wekelijkse spreekuur niet houden. - Op dinsdag 30 mei a.s. zal officieel afscheid genomen worden van de heer H. L. J. Koenen aan wie op zijn verzoek eervol ontslag verleend Is als admini strateur van de BB in Wasenaar. Op uitnodiging van het gemeente bestuur van Alphen aan den Rijn zal de Wasenaarse muziekvereniging Excel sior met de nieuwe drumband deelne men aan een grote taptoe aldaar. BURGERLIJKE STAND Geboren: René, zn van H. Prins en C. A. M. van Keppel; Elisabeth J.. dr. van H. J Toet en N. M. van Clngel; Elisabeth J., dr. van L .A. v. d. Ham en J. G. Ro- zemeijer. Ondertrouwd: L. G. Visser en C. L. van Someren; I. van Vuren en J. A. M. Al- bers; J. de Graaf en A. M. Katwijk; A. J. Bltterling en J. H M. Engels. Getrouwd: L. W. M. Vegels en M. A. A Oliehoek. A. A. Calame en L. O. A. Palm; T. de Bruin en E. Jongkind C. J. Rameau en C. A. N. Tlel Overleden: G M. Apeldoorn, 56 Jr.; J. W. Loenen, 40 jr. Grondaankopen De gemeenteraad van Oegstgeest komt op 1 juli a.s. bijeen. Ook in deze vergadering komen niet onbe langrijke grondaankopen aan de orde. In totaal zal daarmede gemoeid zijn een bedrag van f 264.500, Het gaat allereerst om de gronden toebehorende aan de heer C. J. van Grieken, in totaal groot 1.83-30 ha- Met inbegrip van de toe te kennen schade vergoeding wordt de totaalprijs van deze gronden f 192.660. Voorts een ge deelte van een perceel in eigendom van de fa. C. M. den Hollander en Zonen. De totaalprijs hiervan is f 5000, inclu sief schadevergoeding. Ten slotte een perceel van de heer L. J. Hogervorst. De schadevergoeding inbegrepen zal hiervoor worden betaald f 66.840.Al deze gronden liggen in het uitbreidings plan Oegstgeest-Noord. Tot onteige ning daarvan was vorig jaar besloten. Tegen het verzoek van de heer G. v. d. Horst, Oude Rijnzichtweg 22 om een strookje grond te kunnen kopen bij zijn woning bestaat geen bezwaar. De prijs zal zijn f 25,per m2. Doortrekking rijwielpad Ter verkrijging van een grotere ver keersveiligheid i> met de Provinciale Waterstaat overleg gepleegd omtrent de doortrekking van het fietspad langs de Abtspoelweg, dat thans loopt van de Leebrug tot aan de hockeyvelden. Een plan is gemaakt om dit rijwielpad via de buitenzijde van het hockeyveld en de parkeerplaats van de tennisbanen door te trekken tot ongeveer de Kwaak laan. Een begroting voor dit werk tot een bedrag van f14.300 is gemaakt. Ver wacht. mag worden dat behalve voor een gedeelte van genoemd bedrag groot f 1000.aan voorbereiding en toezicht een subsidie van 75% van de provincie kan worden tegemoet gezien. Een aan vrage diaartoe is bij G.S. ingediend. Tot uitvoering zal worden overge gaan zodra G.S- het gevraagde subsi die hebben toegezegd. Vakantieregeling melkzaken Het merendeel van de melkhandela ren heeft zich tot B. en W. gewend met het verzoek voor de gemeente met uit zondering van de Mors en het gedeelte nabij Rijnsburg. een verplichte vakan tieregeling voor de melkhandel in te voeren. De Kamer van Koophandel heeft tot een verplichte vakantieslui ting geadviseerd. Het college van B. en W. zal nu voor iedere winkel de datum van de vakantie regelen zodat deze va kanties aaneensluiten en het publiek zo weinig mogelijk hinder ondervindt. Verhuur sportterrein De huur van het sportterrein aan de Abtspoelweg verhuurd aan de Leidse Mixed Hockey-Club loopt 1 september a.s. af. Tegen verlenging van deze ver huur voorlopig voor de tijd van .twee jaar bestaat geen bezwaar. Aan de zijde van de Abtspoelweg zal, indien het rijwielpad wordt doorgetrokken een strook grond van het terrein moeten worden afgenomen. Het speelveld wordt hierdoor echter niet aangetast. Door de gemeente wordt op de nieu we afscheiding een hekwerk geplaatst. Het land naast de rioolwaterzuive ringsinstallatie heeft de gemeente niet direct nodig. Het zal daarom worden WISSELKOERSEN AMSTERDAM, 26 JUNI Londen 10.60%-10.61%, New York 3.77 -3.77V4, Montreal 3.94%-3-94%. Parijs 76.87%-76.92%, Brussel 7.54%-7.54%, Frankfort 90.24 %-90.29%, Stockholm 7290-72.95. Zurich 87.50%-87.55%, Mi laan 60.741/2-60.79,/2 Kopenhagen 54-80>/2 -54.85i/2, Oslo 52.99%-53.0414. Wenen 14.57%-14.58%, Lissabon 13.22%-13.23%, Ankara 3.76%-3.77%, Praag 52.84-52.94. verpacht en wel aan G. J. van der Meer, aan wie in verband met de uit breiding van de gemeente voortdurend minder land in de omgeving van de Piet Heinlaan verpacht kan worden. Doordat de tweede openbare school spoedig gereed zal zijn en daardoor ruimte vrijkomt in de nood school is het mogelijk deze noodschool thans be schikbaar te stellen aan het bestuur van de gereformeerde streekschool ,in afwachting totdat een blijvend school gebouw voor deze school in gebruik kan worden genomen. B. en W. stellen voor medewerking te verlenen voor de bouw van twee gewone leslokalen ten behoeve van de vglo-school Duinzicht. BEURSOVERZICHT Kon. Olies vast Amsterdam. 26 juni De affaire was vandaag, voor de laatste beursdag van deze week. van een vrij behoorlijke om vang en hierin hadden aandelen Kon. Olie de leiding. Het was lange tijd ge leden dat er in deze hoek weer eens flink voor de vuist weg voor posten van 500 stuks werd geboden en gelaten. Al werden dergelijke posten dan niet „af genomen" of „aangelapt", er werd flink gehandeld. De arbitrage was voor Zwit serse rekening actief en nam tevens voor eigen rekening wat stukken mee naar huis met de bedoeling, deze later op de dag in Wallstreet met winst te kunnen slijten. De aandelen werden rond de f. 158.40 verhandeld en dit be tekende een koerswinst, t.o.v. de slot- koersen van gisteren, van bijna vier gulden. De aandelen noteerden ruim bo ven pariteit New York. De gunstige slot- koersen uit Wallstreet waren verder een stimulans voor de overige internationa le waarden, die alle boven de slotnoterin- gen van de vorige dag uitkwam. Uni levers handhaafden de vaste tendentie van donderdag en waren ruim drie pun ten hoger. Philips eveneens drie punten beter terwijl AKU's ruim twee punten verbeterden. In het laatste beurskwar- tier moesten vrywel alle internationale waarden een gedeelte van de behaalde koerswinsten echter weer afstaan, aan de stijging van aandelen KLM in New York kwam gisteren een einde met een koersdaling van dollar. Dit had tot gevolg, dat de aandelen in Amsterdam wederom lager werden getaxeerd en op het laagste niveau van deze week be landden. De dollar-obligaties echter kon den zich vrij goed handhaven. Vandaag viel er geen koersavance voor de Scheep vaartwaarden te constateren. De stem ming was in deze sector doorelkaar prijshoudend. In de leidende Cultures kwamen HVA's in een ruime open hoek. flink naar voren met een koerswinst van ca. vier punten waarvan tegen het slot een of twee punten afgingen. Deli na een ruime koerswinst goed prijshoudend. Amsterdam Rubbers vrijwel onveran derd. Op de Staatsobligaties ligt nog steeds een geringe druk en hierin zal vermoedelijk verandering komen, wan neer de storting op de nieuwste staats lening op 1 juli a.s. groot f.400 min heeft plaatsgevonden. De stemming was kalm bij minimale omzetten. Walvisvaarten werden hoger geta xeerd i.v.m. het gunstige verloop van de conferentie in Londen. Bankaan delen vast op Duitse aankopen. Advertentie i/l /"A a/s /.Jonpe" moef zyff/ Beurs van Amsterdam Vrydag 26 juni ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000.— Vorige Slotkoers koers v. heden Ned. '58 4% 100ft 100% Ned '59 4% lOOft 100% Ned. '53 3% 94% 94% Grootboek obl. 3% 81% Ned. '47 3% (3) 92tl 93A Ned '51 3% 93% 93% led. '53 (3%) 93 9211 Ned '56 3% 92% 92% Ned '48 3% 88 ti 88f| Ned '59 4% 97% 97% Ned '54 3% 88 iV 88 Ned '55 I 3% 88% 88 Ned. '55 n 3% 91 91% Ned. '37 3 91 90% Dollarlng '47 3 91 91 Investeringscert. 3 97%GB 97 GB Ned 62-64 3 98% 98 Indië '37 A 3 92% 92% Grootboek '46 3 Ned WJ 6% 112% 112% ACTIEVE AANDELEN Clt. Handl. en Ind. B. 40% 40% Nat. Handelsbank 145" 146%GB Ned. Handelmy222% 224*% Amst. Rubber 95^GB 95 GB H-v-A- 15314 156% faenembab 190% 191% AK.U 348% 349% £atent (v> 240GB 245 GB Calvé Delft cert. 542 539% Deli Mij .en (Ver.) 170gb 171.25 Kon. Pap v. Gelder 228% 230 GB Hoogovens eert500 510 G B Müller en Co. NJB. 305 303 Ned. Kabelfabr. 37914 382 £[}jj!ps 628% 629 GB Phi hps pref236 237 Unilever 571S' 572 GB Wilton Feyenoord o04 202 Biliton 2de r252 259 Dordtse Olie gew. fiq0ii 7U3/4 Kon. Olie (f20.—) 156 «0 159.70 SS? i50 4h!-20-) 154:60 157.80 Holl. Amer. Ujn 156 155% Java China Paket 147 K.L.M124 124. Kon Ned Stmv My 150v 151GL Kon Paket MU {j^4 128% Stoomvaart Mij Ned 1541/ 154^ Nievelt Goudr eert 122% 124% v Ommeren eert 248 247 Kon Rott Lloyd 136a, 138 Ned Scheepv Unie 139J,E i38,4 NIET-ACTIEVE OBLIGATIE Prov.- en Gem. leningen A'dam '47 (3%) 3.. 94% 94% idem '48 (3%) 94% 94 R dam '52-1 (4%) 99 99% idem '37 I-III (3%) 94% Idem 38-1 (3%) 94% 94% Bankwezen Bank N. G. '58 (5%) 105 104% id. N.WH. '52 (4%) 98% 98% Industr. Obligaties Philips Dollarlng *51 98 A 98^ Premieleningen A'dam '53 3 100 99% A'dam '51 2% 37 86% A'dam '56 I 2% 80u 80% A'dam '56 II 2% Sïi? 95^ Eindhoven '54 2% 8i 8i Enschede '54 2%.... 80 80 Den Haag '52 I 214 89 L 88% Idem II 2% q= 95 R'dam '52 I 2% oq Idem n 2% 0054 Idem '57 2% q7,* 9oi- Utrecht '52 2% qA{? qn 2 Z.-Holl. 1957 2% gg 9474 NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietlnstellingen Robeco 200.50 202 Amst. Bank 285% 289% HJ3.U. eert227 227% Rott. Bank 258 256% Twentsche Bank 235 236 Industrie Ondernemingen Albert Heyn397% 388ex.d. Borneo Sum. H. My. 63 65 Ned. G. en Sp. fabr. 259 260 Kon. Ned. Grofsm. 133 133 Internatio128 131 Int. Kunststoffenind. 51B 51 Leidse Wolspinnery 350 350 Rott. Droogdok My. 591% 591% Sikkens Lakfabr. '53 513 518 Ned. My Walv.vrt. 115% 117% Zaalberg 106 107% Spoorwegen Dell Spoorweg My. 8% Amerik. fondsen Canadian Pacific R. 29% 29% Intern. Nickel95% 96% Anaconda 63% 62% Bethlehem Steel 54 54 Cities Service 52% 54% General Motors 49 iV 50% Kennecott104% 104 Republic Steel 76 76% Shell Oil 75 76% Union Pacific 34% Un. States Steel 98% 98 Nog enkele fondsen uit Leiden en omgeving Aandelen VK. 25/6 Edelmet. Kon. AA 65 66% Pref w.a idem 72 Electrolas B 290 Holl Constructie 380 383 Ing bur v Bouwnyv 226GB 226GB Ver Touwfabrieken 248 Wernlnk's Betonm 120% GB 123GB Van Wyk Textiel 66GB 70GB

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 5