Laatste Berichten Wat de raad van Leiderdorp morgen te behandelen krijgt DONDERDAG 25 JUNI 1959 Oefening „Panta Rei" Generaal Speidel tevreden In de nacht van woensdag op don derdag zijn 11.000 manschappen van de Landmacht, gesteund door 2000 voertui gen, begonnen aan het hoogtepunt van de vijfdaagse legeroefening „Panta Rei", ,de oversteek van de Maas tussen Mook en Venlo. Omstreeks vier uur in de nacht bij het krieken van de dag heeft de aanvallende partij (de Blauwen), het regiment infanterie Oranje Gelderland, onder leiding van kolonel P. A. Christen, commandant van de 41ste gevechtsgroep Ermelo, de grote aanval ingezet. Vanmiddag zullen „de Blauwen" hun aanval voortzetten. De Navo-generaal Speidel, generaal- majoor F. van Veen, commandant van de vierde divisie .die de algehele lei ding van de oefening heeft, alsmede di verse buitenlandse attaché s woonden de oefening bij. Generaal Speidel sprak vanmorgen zijn bijzondere tevredenheid uit over het verloop van de oefening tot dat mo ment. Hij zei getroffen te zijn door de grote geestdrift, waarmee de deelnemers zich hebben ingezet. Genootschap Sowjet-UnieNederland opgericht Er Is gister te Moskou een genoot schap Sowjet-UnieNederland opge richt, aldus heeft Tass gemeld. De we reldkampioen schaken, Botwlnnik, werd tot voorzitter gekozen. Botwinnlk wees in een toespraak op de langdurige culturele, handels- en we tenschappelijke banden tussen de twee landen. Op de oprichtingsbijeenkomst werd een resolutie aangenomen waarin wordt gezegd dat de oprichting van het ge nootschap in overeenstemming is met de oprechte wens van het Russische volk de vriendschappelijke contacten met het Nederlandse volk te versterken. De tweede secretaris van de Neder landse ambassade te Moskou, de heer K. W. Reinink, heeft de aanwezigen dank gezegd voor de vriendelijke woor den aan het adres van Nederland. f21.000 verdwenen HUISKNECHT DE SCHULDIGE? (Speciale berichtgeving) De politie te Nigtvecht kreeg aangifte van een inwoner, dat hij uit een geld kistje een bedrag van f. 21.000 mist. In samenwerking met de Rijksrecherche uit Amsterdam werd een onderzoek in gesteld, o.a. met een speurhond, waar bij men sorteerproeven heeft genomen, omdat men vermoedde, dat de schul dige wel eens de 27-jarige huisknecht kon zyn. Deze is tegelijkertijd met het geld verdwenen. Zijn verblijfplaats is onbekend. De sorteerproeven wezen ook in die richting. Men zoekt thans naar de verblijfplaats van de huisknecht. In het geldkistje bevond zich ook een aan tal sieraden, doch deze zijn niet aange roerd. VOETBAL AmsterdamMadrid op t.v.-scherm (Speciale berichtgeving) Onderhandelingen tussen de NTS en de organisatoren van de voetbalwedstrijd versterkt Amsterdams elftal tegen Real Madrid op dinsdag a.s. in het Olym pisch Stadion te Amsterdam, zijn gaan de. Het is de bedoeling dat de NTS deze wedstrijd op dinsdagavond zal uitzenden. Gezien de zeer grote belangstelling van de zijde der voetballiefhebbers verwacht men, dat aan de belangrijkste voorwaar de voor een uitzending - een geheel uit verkocht stadion - kan worden voldaan. WIELRENNEN Toiu* de France Hedenmorgen om half elf zijn te Mul house 120 renners gestart voor de Ronde van Frankrijk. De eerste etappe voert naar Metz over een afstand van 238 ki lometer. De renners startten in een hittegolf uit het in carnavalsstemming verkeren de Mulhouse. In de straten hingen over al de vlaggen uit en een grote mensen menigte deed de renners, die werden gevolgd door een stoet motoren, politie agenten, fotografen, journalisten en pu bliciteitsagenten, uitgeleide. Het tempo, dat werd bepaald door de Nelux-ploeg, die voorin het peloton re den, lag vrij hoog. Bij Bitschwiller (na 22 km.) kwamen de renners in gesloten gelederen door met een voorsprong van twee minuten op het tijdschema. Louis Bergaud (Frankryk Centraal- Midden) passeerde als èerste de top van de Col du Busang, een heuvel van de derde categorie. Bergaud had een voor sprong van zes seconden op Gerard Saint van de West-Zuid-Westploeg en Cardoso (Int. ploeg). Het peloton volg de met een achterstand van 13 seconden. Bij de doorkomst in Thillot (na 56 km.) waren alle renners weer bij elkaar. LEIDERDORP RAADSAGENDA De gemeenteraad komt morgenavond om 7.45 uur in vergadering bijeen. Op de agenda staan o.m. de volgende pun ten vermeld: Voorstel tot het verlenen van mede werking aan de Herv. Schoolvereniging voor aanschaffing van nieuwe leermid delen voor de school aan de Kastanje- laan; idem voor de school aan de M. P. Splinterlaan als mede het aanbrengen van een naamsaanduiding op deze school; idem voor de R.-K. School aan de Ericalaan; tot het verlenen van me dewerking aan de Hervormde School vereniging voor het stichten van een kleuterschool op een terrein in de om geving van de Meyeweteringtot ver huur van 16 middenstandswoningen aan de Resedastraat en Hoofdstraat; tot subsidiëring van de Protestants-Inter kerkelijke Stichting voor maatschappe lijk werk en gezinsverzorging; tot af wijzing van een tweetal verzoeken om subsidie in het nazorgwerk onder doof stommen: tot het bouwen van een woning voor de bode-concierge; tot verhuur van strookje grond naast het perceel Hoofdstraat 12; tot verhuur woningen Kerklaan 4 en 5; tot het plaatsen van een nieuwe houten nood woning voor de heer P. v. d. Hoeven; tot intrekking van het raadsbesluit van 6 februari 1959 tot onderhandse aan besteding van de bouw van 15 woning wetwoningen; tot benoeming van een iid van het Bureau Sociale Zorg in de vacature ontstaan door de benoeming van de heer Meerburg tot voorzitter van het bureau; tot vaststelling van een {•eineenschappelijke regeling regionaal '4 om wagenkamp. Haar kindje met zuigfles gedood (Speciale berichtgeving) Een jaar gevangenisstraf, waarvan vier maanden voorwaardelijk, met aftrek en toezicht van het Leger des Heils, heeft de officier van Justitie by de Haarlemse rechtbank geëist tegen een 30-jarige ge detineerde inwoonster van Haarlem, wie ten laste is gelegd dat zü in de nacht van 18 op 19 januari haar kind van ze ven weken met een glazen zuigfles te gen het hoofdje heeft geslagen met de bedoeling het kind om het leven te brengen. De rechtbank beval na het pleidooi van de raadsman de onmiddel lijke invrijheidsstelling van verdachte. De officier wees o.a. op het psy chiatrisch rapport volgens hetwelk ver dachte verminderd toerekeningsvatbaar is en het reclasseringsrapport. dat de aandacht vraagt voor de huisvestings moeilijkheden van het gezin. De officier wilde deze verzachtende omstandigheden in aanmerking nemen. De raadsman, mr. J. D. A. Viskil, zag veel twyfelpunten. De vrouw had niet met de opzet om haar kind te doden ge handeld. Zij had geestelijk en materieel geen weerstand meer en voelde zich al leen gelaten. De raadsman bepleitte een straf waarvan het onvoorwaardelijke deel gelijk zou zijn aan de tijd in voor arrest doorgebracht. De rechtbank ging in raadkamer en beval hierna de onmid- delijke invrijheidsstelling van verdachte. Uitspraak 9 juli a.s. Armstrong gaat achteruit In alle vroegte is hedenochtend een hartspecialist geroepen bij de jazz- trompetist Louis Armstrong, die dinsdag voore en longontsteking - aanvankelijk vreesde men voor een hartaanval - naar een ziekenhuis in de Italiaanse stad Spoleto was gebracht, 's Nachts was de toestand van Armstrong achteruit ge gaan. Nog woensdag had men gemeld dat hij aan de beterende hand was en dat de voorgenomen voorstellingen door gang zouden kunnen vinden. Later ver klaarden ziekenhuisfunctionarissen dat Armstrong vlagen van delirium heeft. P.T.T.-er verduisterde f 40.000 10 MAANDEN MET AFTREK OPGELEGD (Van onze Haagse redactie) De Haagse Rechtbank heeft, over eenkomstig de eis van de officier van Justitie, een gevangenisstraf van 10 maanden ma., waarvan 3 maanden voorwaardelijk met een proeftijd van 3 Jaar en onder toezichtstelling van de Protestants Christelijke Reclasserings- vereniging, opgelegd aan een 34-jarige postbeambte, die op 17 januari j.l. te Delft uit een zending een brief verduis terde, inhoudende een bedrag van f. 40.000, bestemd voor het bijkantoor van de Amsterdamsche Bank te Delft. De Lord Mayor en Lady Mayoress van Londen, Sir Harold en Lady Gillet, brengen van 26 tot 30 augustus a.s. een bezoek aan de burgemeester van Rotter dam, wiens gasten zij zullen zijn. STADSNIEUWS Aanvaarding lectoraat dr. J. J. A. van lersel Dinsdag 30 Juni as. te 4 uur hoopt dr. J. J. A. van lersel benoemd tot lec tor in de faculteit der wis- en natuur kunde voor de experimentele dierkunde De voorzitter van de Ned. Ver. van Wettelijke Aansprakelijkheids-Verze keraars (WAV), de heer H. van Barne- veld, heeft gisteren de leden van de reeds eerder ingestelde raad van toezicht op het wettelijke aansprakelijkheidsver zekeringsbedrijf geïnhtalleerd. Tot leden van deze raad van toezicht zijn benoemd de heren: prof. mr. G. J. Wiarda, voor zitter; mr. F. J. de Jong, vice-voorzitter; mr. F. P. E. Bloemarts. mr. A. H. C. Gie- ben, mr. B. Ph. baron van Harinxma thoe Slooten. Op vragen van het Tweede Kamer lid mevrouw Tellegen-Veldstra betref fende de totstandkoming van de salaris regeling voor leerkrachten, werkzaam aan opleidingsscholen voor kleuterleid sters heeft de minister van O. K. en W. medegedeeld, dat er op mag worden vertrouwd, dat de nieuwe regeling in de maand september a.s. haar beslag zal hebben verkregen. zijn ambt openlijk te aanvaarden met het uitspreken van een openbare les in het Groot Auditorium. Dr. K. E. H. Oppenheimer opgenomen in Diaconessenhuis Dr. K. E. H. Oppenheimer, hervormd predikant te Leiden, speciaal belast met het werk onder de studenten aan de Leidse Universiteit, is heden ln het Dia conessenhuis opgenomen voor het onder gaan van een operatie. ZILVEREN JUBILEUM ZR. M. WILDSCHUT Mejuffrouw zuster M. Wildschut zal 1 juli a.s. 25 jaar werkzaam zijn in de Jelgersmakliniek. Men moge eraan her innerd worden, dat zr. Wildschut als lei dinggevende verpleegster van de Depen dance zeer velen aan zich heeft ver plicht. Haar grote psychologische kijk op de mensen heeft haar bij uitstek ge schikt gemaakt voor de aan haar zorg toevertrouwde patiënten. In de oorlogsjaren heeft zjj veel voor haar landgenoten gedaan en zij heeft door haar stilzwijgendheid meerderen gered van de Duitse terreur. Uit haar spreuk; „Niet klagen, maar dragen en bidden om kracht" blijkt wel, dat ook haar de moeilijkheden niet be spaard zijn gebleven. Door droeve familieomstandigheden zal zuster Wildschut 1 juli uitstedig zyn. Eerlijk en echt (Van onze t.v.-medewerker) Louis Fréquin ontving, als gastheer voor de KRO optredend, de nieuwe mi nister van Sociale Zaken (en voors hands nog van Volksgezondheid boven dien) in de studio. Het was een gewoon gesprek, waarin de oud-burgemeester van Eindhoven liet merken en weten, dat hij precies wist, wat hij wilde. Zo wel de huiselijkheid als de directheid beschouwen wij als pluspunten, die Fréquin lang niet altijd weet binnen te slepen, maar gisteren werd hem een forse hand gereikt, die hij als ervaren vakman met beide handen aannam. Over naar Hillegom waarvoor wij om eerlijk te zijn eigenlijk waren gaan zitten. Dat werd het tegendeel van van een teleurstelling. Het was een goed gecomponeerd programma waarin veel vakman (en vrouw-) schap werd gedemonstreerd en de camera over het algemeen goed werk deed. Wij vonden de Engelse meisjes die zo hun best had den gedaan op een paar Nederlandse woorden, charmant .alleen als blaas- tertjes (wat een woord) waren ze niet op haar best- De Nederlandse acroba tische groep die onder de naam Ormi- ni's opereert belooft door jeugdige le nigheid wel het een en ander. Een smaakvolle verrijking van het vader landse repertoire! De rolschaatsers wa ren bedreven maar bleven iets te lang hangen wat enkele misgrepen van de regisseur accentueerde. Trapeze, fietsers en wat er nog meer gepresenteerd werd het was echt de moeite waard, omdat er veel zorg aan was besteed en de re sultaten naar verhouding waren. Een vol Treslong heeft kunnen genieten en het was prettig ,dat zovele honderddui zenden dat op hun beurt rustig in de huiskamer konden meevoelen. Toen kwam er een gevaarlijk numertje aan gefladderd de introductie van de nu reeds zeer omstreden Joseph Schmidt- film. Dat we niettemin ook voor dit deel van het programma ons opschrift dur ven hand-haven, is een compliment aan de KRO, die met veel smaak en vaar digheid de problematieke, ja zeg maar rustig de dubieuze, passages had weten te elemineren waardoor er niets ge wrongens in het geval overbleef en het geheel een waarmerk van echtheid kreeg, dat door de bewogen vriend Bom li nog eens extra werd geaccentueerd. Bovendien leek het een soort ver broederingsfeest met VARA en AVRO te worden, maar dat is natuurlijk van wege de vereiste neutraliteit van de bo ven de partijen staande spreker. De KRO kon de eenheidspret toen ook niet meer op en liet aankondigen, dat. ja nu wel niet in navolging, maar dan toch wel in opvolging van VARA en NCRV, ook de afkomellngen van de Maastrichtse toneelacademie hun t.v.- debuut zouden maken. Dr. Jan Staring Uit deze wrakstukken van een be stelauto, die hedenochtend in Vinkeveen door een trein werd gegrepen op een onbewaakte overweg, werd de bestuurder ern- tig gewond gered, doch zijn zoon tje, dat naast hem was gezeten, kwam bij de botsing om het leven. Van het bestuur der Hervormde Schoolvereniging is een verzoek ontvan gen om gelden uit de gemeentekas te mogen ontvangen ten behoeve van haar school aan de M. P. Splinterlaan voor: het doen aanbrengen van een naams aanduiding van de school: het doen wegnemen van een rozenperkje; het aanschaffen van een methode voor het verkeersonderwijs. B. en W. menen, en de inspecteur van het lager onderwijs is het met deze zienswijze eens dat het aanbrengen van een naamsaanduiding behoort tot de stichtingskosten, dit dient dus norma liter te geschieden bij de bouw van een school. B. en W. willen dit verzoek wel inwilligen, echter zal het schoolbestuur een waarborgsom ad 15% van de kos ten verschuldigd zijn. Het tweede ver zoek is inmiddels ingetrokken, terwijl B. en W. tegen de inwilliging van het derde verzoek geen bezwaar hebben. Zij stellen daarom voor aldus te besluiten. Ook aan het R.-K. Kerk- en Schoolbe stuur zouden B. en W. willen toestaan een naamsaanduiding op de school aan deEricalaan aan te brengen. Nieuwe herv. kleuterschool Het bestuur der Herv. Schoolvereni ging heeft een verzoek ingediend om medewerking te mogen ontvangen voor de bouw van een nieuwe kleuterschool op een terrein in de omgeving van de Berkenkade. De overgelegde stukken voldoen aan de wettelijke eisen. Niet overgelegd is een zogenaamde ouderverklaring, waaruit blijkt, dat de school na haar opening bezocht zal wor den door tenminste 30 kleuters. Aange zien het hier een school in een nog te bouwen woonwijk betreft, meent het schoolbestuur te kunnen volstaan met een verklaring zynerzijds, zonder dat deze verklaring door handtekeningen wordt gedekt. Het schoolgebouw zal ruimte moe ten bieden aan tenminste 60 kleuters en twee gewone en een speellokaal moeten bevatten. B. en W. stellen voor de gevraagde medewerking te verlenen. Aangezien in deze gemeente reeds 'n neutrale kleuterschool geves tigd is en er nog nimmer wensen naar voren gekomen zijn om een openbare kleuterschool te stichten, menen B. en W., dat daaraan nog geen behoefte bestaat. Tot het stichten van laatst genoemde kleuterschool zal dus niet worden overgegaan. Punt 10 van de agenda betreft een verzoek van het Rudolf Meesinstituut te Rotterdam en de Prot.-Chr. Stichting voor Maatschappelijk Werk nm per oud leerling f. 14 subsidie te mogen ontvan gen, in verband met de kosten aan het nazorgwerk onder de doofstomme oud leerlingen van deze Instellingen. Reeds in voorgaande jaren hebben B. en W. het daadwerkelijke resultaat van deze bemoeienissen met de in Leiderdorp woonachtige pupillen in twijfel getrok ken. Daarom adviseren B. en W. de raad deze subsidie-aanvrage af te wijzen. Bouw woning concierge Zolang de gemeente een bode-concierge ln dienst heeft, doet zich het probleem voor van de huisvesting van deze func tionaris. In het voorstel wordt gezegd, dat het geen betoog hoeft, van hoeveel belang het is, dat de concierge in of bij het gemeentehuis woonachtig is. In ver band met het toenemende aantal avond vergaderingen ten gemeentehuize, is steeds de aanwezigheid van de concierge gewenst. Tot nu toe was er geen gele genheid in de huidige situatie verbete ring te brengen. Nu echter de voormalige, aan het ge meentehuls grenzende ambtswoning is ontruimd en als secretarieruimte in ge bruik zal worden genomen is de moge- lykheid aanwezig om een woning voor de concierge te bouwen. De gemeente architect heeft een schets gemaakt, waar uit blijkt, dat de woning kan worden gebouwd, op de plaats, waar zich nu de bijkeuken van de voormalige ambtswo ning bevindt, met gebruikmaking van een deel van de by het gemeentehuis behorende tuin. B. en W. menen, dat het besluit tot de bouw van de woning voorlopig kan worden beschouwd als een beginselbesluit. Door de benoeming van de heer C. Meerburg, tot voorzitter van het Bureau Sociale Zorg moet worden voorzien in de daardoor ontstane vacature van een ge woon lid van genoemd bureau. Het volgende dubbeltal is gesteld: 1. de heer J. H. F. van den Berg; 2. de heer J. M. Neervoort. B. en W. kunnen zich met dit dubbel tal verenigen. Met de gemeente Leiden, Oegstgeest, Rijnsburg, Sassenheim, Voorschoten, Warmond en Zoeterwoude, zal onze ge meente moeten komen tot een gemeen schappelijke regeling inzake de aanwij zing van het aan de Broekweg te Leiden gelegen woonwagenkamp tot een regio naal woonwagenkamp. Deze week heeft de raad van Leiden deze kwestie al be handeld en heeft een en ander uitvoe rig in dit blad gestaan. BEURSOVERZICHT Vaste markt AMSTERDAM, 25 juni Bij kalme affaire was het Damrak vanmiddag vast voor de internationale waarden onder leiding van de Unilever. Van Wall Street ging een flinke stimu lans uit, doordat de Nederlandse waar den aldaar weer in de belangstelling stonden en vast sloten. Daarnaast waren ook de Amerikaanse waarden tegen het slot in New York aan de vaste kant. De gang werd er vandaag in Am sterdam in gebracht, hoofdzakelijk door aankooporders van Duitse zyde en dan voornamelijk in Unilever. Ook voor Aku had Duitsland wederom belang stelling. Het publiek plus de beroepshan- del gingen tot aankopen over. De ver schreef er een éénacter voor, waarin verschillende mogelijkheden per indivi du voor 't viertal gelukkigen verscholen lagen en die ze met meer of minder succes aan het uitbuiten sloegen. We zijn er echt niet van onderste boven geraakt, maar willen het kwartet toch heus nog wel eens aan het werk zien. Ze leken ons een toegewijd stel knop pen, die na het ontluiken tot heel goe de, misschien wel fraaie bloemen kun nen uitgroeien. De oudste, Jan van Kaste ren (28) leek ons de rijpste, maar zal nog wel wat moeite hebben wat van zijn accent kwyt te raken- Een Lim burgse op de planken kan boven de Moerdijk een handicap zijn. De jongste Gee Nijsen, het blondje van net 20 lentes, had niet de dankbaarste rol, maar was stellig niet de minste van het klaverblad. Als ze eerlijk blijven en echt. zullen ze hun weg, die moeilijk en lang is, wel vinden. De Universiteit van Oxford heeft gisteren het eredoctoraat verleend aan prof. dr. P. C. A. Geyl en aan de danseres Margot Fonteyn. De eredoctoren bij het verlaten van het Universiteitsgebouwwaar de plechtigheid werd bijgewoond door sir Anthony Eden. kooplimites waren wederom schaaks. De koerswinst voor Unilevers beliep ca. 16 punten, voor Philips en Aku ca. 5 pun ten. Aandelen Kon. Olie waren bijna een gulden hoger en noteerden boven pariteit New York. De Scheepvaarten kwamen goed voor de dag met koerswinsten van 1 tot 3 punten. Aan de forse winst van de vorige dag voor certificaten Deli, werd vandaag nog een paar gulden toege voegd. Ook Amsterdam Rubber en HVA werden gevraagd. Staatsfondsen op het niveau van gisteren. Aandelen Albatros kregen vanmiddag slechts een bied. en een laatkoers. Het dividendvoorstel van Güntzel en Schu macher van 12% in contanten tegen vorig jaar 7% was een zeer prettige verrassing. De koers was 165 b tegen gisteren 148. WISSELKOERSEN Amsterdam, 25 Juni. Londen 10.60%—10.61ft; New York 3.773.7714Montreal 3.94%—3.954; Parijs 76.90—77.00; Brussel 7.54%7.55; Frankfort 90.254—90.304Stockholm 72.90—72.95; Zlirich 87.504 87.554 Milaan 60.74460.7914; Kopenhagen 54 804—54.85%Oslo 53.004—53.051* Wenen 14.574—14.584; Lissabon 13.224 —13 24; Ankara 3.764—3.77%; Praag 52.84—52.94. B°urs van Amsterdam Donderdag 25 juni ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000. Vorige Slotkoers koers v. heden Ned. '58 4 4 100%GB lOOft Ned. '59 4 4 100% 100A Ned. '53 3% 94% L 944 Grootboek obl. 34 81% Ned. '47 34 (3) 93 9211 Ned '51 34 93% 93% <Jed. '53 (34) 93 93 Ned. '56 34 92 IJ 92% Ned '48 34 8814 884 Ned. '59 44 97%GB 97% Ned. '54 3 4 88,V Ned. '55 I 34 88,1* 884 Ned. '55 II 34 90% 91 Ned. '37 3 90% 91 Dollarlng '47 3 904 91 Investeringscert 3 974 GB Ned 62-64 3 984 984 Indië '37 A 3 92% 92% Grootboek '46 3 Ned. WJ. 6% 112% 1124 ACTIEVE AANDELEN Clt. Handl. en Ind. B. 414 404 Nat. Handelsbank 1464GB 145 Ned. Handelmy220 2224 Amst. Rubber 944 95UGB HV-A. 150% 1534 Senembah 190 4 1904 A.K.U345 348 u Berkel's Patent (v.) 239GB 240GB Calvé Delft cert. 537^ 542 Deli Mij .en (Ver.) 170 170GB Kon. Pap v. Gelder 226GB 2284 Hoogovens cert5004 GB 500 Muller en Co. N.B. 305GB 305 Ned. Kabelfabr379GB 3794 6254GB 6284 Philips pref234 4 236 Sm!eVer0 5574GB 571% Wilton Feyenoord oni u, ->04 Biliton 2de r059 252 Dordtse Olie gew. .9714 egots Kon °lle «20.-, Si0 ?56 80 IS6!!1 4 20 154.10GL 154.60 Holl Amer lun ,54 759 Java China Paket 145 147 K.L.M jog 124 Kon Ned Stmv Mfj 14R4 150% Kon Paket My {JS/J loV Stoomvaart My Ned imji 1541: Nievelt Goudr cert 122 1224 v Ommeren cert 94sr/R 248 Kon Rott Lloyd Ned Scheepv Unie 138^ 139GB NIET-ACTIEVE OBLIGATIE Prov.- en Gem. leningen A'dam 47 (34) 3 94 944 idem "48 34) 94 94 4 R'dam '52-1 (44) 984 99 Idem '37 I-III (34) 944 idem '38-1 (34) 94% Bankwezen Bank N. G. '58 (5%) 104H 105 id. N.W8. '52 (4%) 98% Industr. Obligaties Philips Dollarlng '51 98 ft 98 A Premieleningen A'dam '53 3 100 A'dam '51 24 86 87 A'dam '56 I 24 80 804 A'dam'56 ÏX114 94% 94% Eindhoven '54 24 81 Enschede '54 24gOrV 80 Den Haag '52 I 24 89 89L Idem II 24 95 L 95 ?„'dam„5?i 214 89% 89 Idem H 24 pou po Idem '57 24 Utrecht '52 24 qA,* Z.-Holl. 1957 24 95^* 95 NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietinstellingen Robeco 19950 200.50 Amst Bank 286 4 285% H.B.U. cert225 227 Rott Bank 256 258 Twentsche Bank 237 235 Industrie Ondernemingen Albert Heyn395 3974 Borneo Sum. H. My. 59 4 63 Ned. G. en Sp. fabr. 257 259 Kon. Ned. Grofsm. 132 133 Internatio127 128 Int. Kunststoffenind. 51 51B Leidse Wolspinnery 346 350 Rott. Droogdok My. 5914 5914 Sikkens Lakfabr. '53 5154 513 Ned. My Walv.vrt. 113 115% Zaalberg 104 B 106 Spoorwegen Deli Spoorweg My. 8% 8% Araerik. fondsen Canadian Pacific R. 29 29% Intern. Nickel 96% 954 Anaconda 62 4 63 4 Bethlehem Steel 53 4 54 Cities Service 53 52% General Motors 49% 49,T« Kennecott106 104% Republic Steel 74% 76 Shell Oil 75% 75 Union Pacific 34% Un. States Steel 97 98% Nog enkele fondsen alt Lelden en omgeving Aandelen V.K. 24/6 Edelmet. Kon AA 66 65 Pref w.a idem 72 Electrolas B 290 Holl Constructie 380 380 Ing bur v Bouwnyv 227 226GB Ver Touwfabrleken 248 Wernlnk's Betonm 118% 120%GB Van wyk Textiel 65%GB 66GL

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 5