goede bril 22,5° J.J.v.d.Wiel 0.95 4. 4.95 10.90 0.85 TYPISTE RANI U koopt prima kwaliteit U koopt tegen lagere prijs 50 2.95 79.- _2.25 8.50 8.75 DINSDAG 16 JUNI 1959 Vader trachtte zijn kind te doden (Speciale berichtgeving) De politie heeft gisteravond te Utrecht een 18-jarige expeditie knecht aangehouden, verdacht van moord c.q. poging tot moord c.q. poging tot doodslag op zijn 17 da gen oud kind. De man heeft, na een echtelijke twist, met een bajo net viermaal door de kap van de kinderwagen gestoken, waarin de baby lag te slapen. Het kind werd echter niet geraakt. De vader en zijn vrouw hebben geen huis. 's Nachts slapen zij in het ge meentelijk tehuis voor daklozen op het Vaaltterrein, overdag bivakkeren zij bij de ouders van de man in de Orion- straat. Gistermorgen hadden ze ruzie gekre gen. De vrouw was daarop met de kin deren naar het huls van haar moeder, Spinozaweg 70, gegaan. Later op de dag bracht zy het oudste kind weer naar de ouders van haar man. Versobering Indonesische buitenlandse dienst De woordvoerder van de Indonesische diplomatieke vertegenwoordiging te Den Haag heeft vandaag verklaard, dat in de Indonesische buitenlandse dienst een versobering wordt doorgevoerd. In dit licht moet men de sluiting zien van de Indonesische ambassade te Ma drid. Inplaats van een ambassadeur zal in de toekomst een Indonesisch zaakge lastigde naar Madrid worden gezonden. De sluiting van de diplomatieke missie te Helsinki, de sluiting van verscheidene posten in het Midden-Oosten en de sa menvoeging van enige andere in dat deel van de wereld, zyn een ander gevolg van dit streven naar versobering, aldus de woordvoerder. Toen de vader later op de dag thuis kwam, en het oudste kind vond, wilde hij wraak nemen. Hij haalde een bajo net uit de schuur en ging op de fiets naar de Spinozaweg. Met de woorden: „Eerst het kind. dan jij" stak hij vier maal met de bajonet door de kap van de kinderwagen, die in de gang stond. De rest van zijn woorden kon hy niet meer waar maken, want zijn vrouw was het huis uitgegaan toen zy hem aan had zien komen. De man ging daarop weer terug naar het tehuis voor daklozen, waar de po litie hem later aanhield. Berisping voor advocaat In verband met zijn houding in de zaak Meulenbelt Naar wy vernemen heeft de Raad van Toezicht van de Orde van Advocaten een berisping uitgesproken tegen de Amsterdamse advocaat mr. R. P. Kokos- ky. zulks in verband met het feit, dat deze op een volgens de raad niet toe laatbare wyze medewerkte aan een serie artikelen in een Amsterdams dagblad inzake de behandeling van het artsen- echtpaar Meulenbelt. De raad is van mening, dat in de ge noemde publikaties veel reclame voor mr. Kokosky is gemaakt. Een advocaat is het aan de eer van zyn beroep ver plicht een dergeiyke ophef te voorko men, aldus de raad. Ook heeft de raad het mr. Kokosky kwalyk genomen, dat hy tekort is ge schoten in zijn respect voor de magistra tuur door stelling te nemen tegen een artikel van mr. P. Meyes, raadsheer in het Gerechtshof te Den Haag, die in het Juristenblad zyn opinie over de zaak Meulenbelt had gegeven. De berisping is volgens mr. Kokosky hem reeds enkele weken geleden opge legd. Hy heeft tegen het besluit van de raad beroep aangetekend by het Hof van Discipline. Grote opdracht voor Ballastmaatschappij Graafwerk in Aruba Een der grootste oliemaatschappijen op Aruba, de Lago Oil and Transport Company Ltd. heeft besloten tot uit breiding van haar havengebied in de Sint-Nicolaasbaai op Aruba. Het werk bestaat uit het verdiepen van de gehele oliehaven van Sint-Nicolaas alsmede het versmallen van het rif dat deze ha ven van de Caraibische zee afsluit. Hier toe zullen rond 1 miljoen kubieke meter grond, grotendeels bestaande uit losse koraalformaties, worden weggegraven. Het is de bedoeling een der grootste nieuwe Nederlandse cutterzuigers, de Queen of Holland" van de Amsterdam- sche Ballast Maatschappy, daartoe in te zetten. Deze zal worden voorzien van een cyclooninstallatie welke het opge zogen mengsel verdicht, waarna dit in de z.g. klapbakken geleid wordt, welke vervolgens de specie buitengaats in zee zullen lossen. Een viertal motoronder- lossers zal hiertoe eveneens in dit werk worden gebruikt. Het baggerwerk zal op 1 augustus a.s. aanvangen. Men hoopt in Januari 1960 met het werk gereed te zyn. De waarde van het contract bedraagt ruim f. 7 miljoen. De cutterzuiger „Queen of Hol land" zal a.s. zaterdag, 20 juni uit IJmuiden vertrekken, gesleept door L. Smit en Co's internationale sleepdienst. De monopolieheffingen De minister van Landbouw en Vissery ziet geen aanleiding op dit moment de afschaffing van de egalisatieheffingen op geïmporteerde granen op te heffen. Hy zegt dit in antwoord op schriftelyke vragen van het Tweede Kamerlid Borst, die de minister o.m. had gevraagd of de sinds januari gestegen monopolieheffin gen de concurrentiepositie van Neder land op de internationale bacon- en eiermarkt niet byna onmogelyk maakt. De minister merkt hierover nu op, dat de kostprysverhoging ten gevolge van deze egalisatieheffingen, voor wat be treft de veehouderyprodukten, welke Koning Boudewijn naar de Philipsfabrieken Over het programma van het Staats bezoek van Z.M. de Koning der Belgen aan Nederland van 8 tot 11 juli a.s. kan nog de volgende aanvulling worden me degedeeld De Koning der Belgen, de Koningin en de Prins zullen vrydag 10 juli een bezoek aan Eindhoven en aan de Phi lipsfabrieken brengen. De vorsten vliegen 's morgens met een Fokker-Friendship van Schiphol naar de vliegbasis Welschap, waar zij om half elf aankomen. Per auto wordt naar Eindhoven gereden; er zal een rondrit door de stad worden gemaakt. Omstreeks elf uur arriveert het hoge gezelschap by Philips, Het bezoek aan de fabrieken zal ongeveer een uur in beslag nemen. Na het bezoek wordt van de vliegbasis Welschap gevlogen naar het vliegveld Ypenburg by 's-Gravenhage voor het bezoek aan de residentie. Kopa terug naar Reims Raymond Kopa, een van de Franse topvoetballers, die reeds enige jaren uitkomt voor Real Madrid, keert terug naar zyn oude club, Stade de Reims. Tydens zyn verblyf in Angers heeft hy bekend gemaakt, dat hy een contract voor vyf jaar met Stade de Reims heeft getekend, dat echter eerst van kracht wordt by het begin van het seizoen 1960/61. Eerst dan zal hy dus weer voor Reims kunnen uitkomen. ROEIEN Njord heeft zondag deelgenomen aan een bumpingrace te Naarden over 3.000 meter. De Leidse Vier won de race. waaraan 10 ploegen deelnamen, vóór Proteus, Argo, Triton en Naarden. worden geëxporteerd, wordt geresti tueerd. Dit betekent, dat de concurren tiepositie van onze veehouderyproduk ten op de wereldmarkt niet nadelig wordt beïnvloed door het bestaan van egalisatieheffingen op granen. K er kelijk L even NED. HERV. KERK Aangenomen naar Eist (U.) A. Steke lenburg te Linschoten. Bedankt voor Oud-Beijerland P. de Jong te Kootwyk. GEREF. KERKEN Beroepen te Klundert (2de pred, pl.) in combinatie met Zevenbergen A. Verschoor te Vllssingen. Aangenomen naar 's-Gra- vendeel G. de Vries te Zeist. CHR. GEREF. KERKEN Tweetal te Werkendam G. Blom te Meerkerk en M. Vlletstra te Eemdijk. Actie kerkbouw Ned. Herv. Kerk IN EEN JAAR MOET F. 16 MILJOEN BIJEENKOMEN De snelle ontwikkeling om grote ge bieden in Nederland, gevolg van in dustrialisatie, drooglegging, uitbreiding en grote openbare werken zoals in het Delta- en het Botlekgebied, stelt ook de Ned. Herv. Kerk voor de noodzaak haar arbeid aan te passen aan snel gestegen Nieuw kamerlid (Van onze parlementaire redacteur) De heer J. Corver (VVD), wethouder van Heemstede, is vanmiddag geinstal- lerd als nieuw lid van de Tweede Ka mer als opvolger van de heer H. A. Korthals. Samenstelling der Nederlandse binnenvloot Op 1 januari jl. bestond de Neder landse binnenvloot uit 18.136 vaartuigen, inclusief circa 2000 dekschuiten e.d. die voor 1959 niet werden geregistreerd. Van dit totaal waren 889 tankschepen, 13.235 vrachtschepen en 4.012 schepen voor speciale doeleinden. Per 1 januari 1958 bestond de binnenvloot uit 16.019 en per 1 januari 1957 uit 15.708 vaartuigen. Het laadvermogen van de binnenvloot per 1 Januari jl. was 4.866.067 ton. aldus het Centraal Bureau voor de Statistiek. behoeften. In gebieden en plaatsen waar eertijds enkele kerken en gemeenten vol doende waren, voltrekken zich grote veranderingen op sociaal gebied. De ge meenteleden ter plaatse moeten zich aanpassen aan een nieuw levensmilieu. Daarby voegen zich honderden en dui zenden die zich komen vestigen. Dit heeft tot gevolg, dat men zich vaak moet behelpen, door diensten te houden in barakken, verenigingsgebouwen, gymnastiekzalen en dergelyke. De wen- selyke voorzieningen gaan de financiële draagkracht van de kerkelijke gemeen ten verre te boven. Om aan deze situatie het hoofd te kunnen bieden is onder voorzitterschap van ds. H. J. F. Wesseldijk te Den Haag een comité opgericht, genaamd „actie kerkenbouw der Ned. Herv. Kerk". Dit comité stelt zich ten doel om in een jaar tijd 16 miljoen gulden bijeen te brengen, om daarmee 160 kerken te kunnen bou wen. Het programma, dat het comité daarvoor heeft opgesteld, is zuiver afge stemd op de bestaande en te verwachten behoeften. Deze kerkenbouw zal dus niet alleen ten goede komen aan enkele gro te concentraties maar integendeel een grote spreiding over Nederland te zien geven. Zonder afbreuk te doen aan plaatselyke en reeds voortreffelyk wer kende initiatieven van de afzonderlyke gemeenten hoopt men door diverse cam pagnes de gelden bijeen te kunnen brengen. KONINGIN ONTVING STAF-CHEF LEGER DES HEILS Koningin Juliana heeft gisteren de chef van de internationale staf van het Leger des Heils te Londen, commissioner William J. Dray, op paleis Soestdijk ontvangen. Commissioner Dray zal in ons land het jaarlykse officierencongres en de velddag, die donderdag te Baarn gehou den wordt, bijwonen. Bij de ontvangst op Soestdyk, die een half uur duurde, waren mede aanwezig mevrouw Dray en commissioner en mevrouw Ahlberg, lei ders van het Leger des Heils in Neder land. De Koningin vroeg de heer Dray allerlei over de toestand en het werk van het Leger des Heils. voor circa 1 2 maanden direct gevraagd. Gehuwd geen bezwaar. Sollicitaties, telefoon 30225. Gevraagd: EXPEDITIE- MAGAZIJNKNECHT. leeftyd 1720 Jaar. Aanm.: woensdag tussen 7—8 uur Volmolengr. 6-10 - Leiden Voor een IN ELKE PRIJS naar NIEUWE RIJN 62 TEL. 24108 LEIDEN Bondstentenverhuurder Reserveert nu Uw tent, lucht bed, butagas, enz., by FRITS DE GOEDE, Janvossensteeg 37 - tel. 20607 Leiden DAMES, voor een permanent de Vorstin der permanenten. DAMESKAPSALON „ANNY", Janvossenst. 65 - Tel. 24799 SLEUTELTJES Bremmer vraagt te koop antieke meubelen, koper. Sak sisch porselein, goud, zilver. Verder alle soorten antiek. gremmer, Goegerritst. 1, telef. 5791. (Steno)typistes Iet op Uw saeck. Hoogste uitzendtarleven (tot f 15.per dag) en aan deel ln winst. Gehuwd geen bezwaar. Soil, onder no. 15167 k bur. van dit blad of na tel. afspraak 33658. Te koop gevraagd: kinder box. Brieven bur. v. d. blad no. 9788 k. Jong 6tudenten-echtpaar zoekt woonruimte. Br. bur. v. d. blad onder no. 9817 k. Wie wil myn zesdelig ko nijnenhok met nog 2 hokjes en een prima Vlaamse reus en tien Jonge Hollanders rullen voor klppennachthok met ren? Br. bur. v. d .bl. no. 9815 k. Jazz-gitarist zoekt aanslui ting bij Jazzband of combo. Hof laan 189. Heer (werkzaam L.O.I.) zoekt kamer met of zonder pension. Fontelnstraat no. 33. Leeuwarden. Echtpaar (30 Jaar) zoekt voor tljaelijk kamers. Leiden of omgeving. P. C. Hooftstraat no. 53, Leeuwarden. Gevraagd door gezin met twee kinderen, ongein, ka mers of etage. Niet ln bezit van een groepskaart. Br. bur. v. d. blad onder no. 9845 k. Gevraagd door bejaarde In dische dame een gem. gest. kamer met keuken ;lngaande augustus. Blieven bur. van dit blad onder no. 9709 k. Naaister gevraagd voor nieuw en veranderwerk. Een dag per maand. Marlënpoel- 6traat 15. Nette Jongeman, In bezit van bromfiets, zoekt net kost huis; geen beroeps. Br. met prijsopg. bur. v.d. bl. no. 9715k. Uw kans om met vakantie te gaan! Jongeman, 6 J. gymn., zoekt baan vanaf 29 Juni voor plm. vijf weken. Komt na af spraak desgewenst persoonlijk langs. Br. bur. van dit blad onder no. 9718 k. Uiiblinkers zijn echter niei onbeperki verkrijgbaar Wachi dus niet, maar profiteer nü van de belangrijke UITBLINKERS- VOORDELEN Hier kuni U slapend op vertrouwen Deze wekker wekt U op het gewenste uur, op de gewenste minuut I Deze wekker, verkrijgbaar in diverse pastel tinten, heelt een duidelijke witte wijzer plaat, zwarte Qijfers, radium punten en wijzers. Deze wekker kost Bent U gevoelig van huid, of houdt U zomaar van een heerlijk stukje zeep? Dan is deze aan bieding karnemelk zeep iets voor UI Normaal f0 25 per stukje. Nu - voor uw huid5 stukken voor Zó van de koe (wanneer U kampeert) of zo bij de melkboer (als U thuis bent) haalt U uw melk in <Jeze plastic melkbus. Plastic, met prima afsluitende deksel. Behalve als melkbus geschikt voor vele doeleinden I Dat zijn schoenen om te springen! 8asfeetballschoenen 1e kwaliteit finnen, met verende binnenzool. Blauw-wit en zwart wit. Sterke, soepele loopzooi. De prijs is ook om te springen I Maal 26 </o> 27 #25 28 i 34 3.75 35 t/m 42 4.25 43 *1m 47 4.75 Wij garanderen een warme vacantie! Deze kampeerdekens zijn Van extra zware kwaliteit. Ze zijn in grijs en beige en hebben een frisse fantasie rand. De afmetingen: 1 50 x 200 cm. De prijs Uw keuken is fris... en hygiënisch me» een pedaal-emmer. Onbreekbaar plastic ene» pitneembare emmer. Verchroomde beugel. Diverse pastelkleuren. Jarenlang zitten 'Jarenlang heerlijk zitten in deze sierlijke metalen fauteuil. Zitting en rug zijn van plastic draad, het irame is zwart. In de kleuren geel, wit. groen, rood en blauw. Een behage'ijko aanwinst voor uw interletrc 1 Wat zijn sautoirs? Sautoirs zijn lange kralen kettingen. Ze zijn 1 50 cm. lang. Ze zijn - in 3 modellen en in zeer vele kleuren -ver krijgbaar bi) V. D. voor Daar kunt U over lopen jarenlang, over deze Bouclé-karpetten. Daar zijn ze op gemaakt Ze behouden hun zeer geslaagde dessins I Ze blijven mooi f 200 x 285 cm-, Uw bedje gespreid bij V.&D. Gespreid met lakens en slopen, vervaardigd van de beste Amerikaanse garens. 150x220 cm. 4.50 180 x 230 cm, 5.50 bijpassende slopen 1.25 Zij zijn goed gevuld Uw kussens en matrassen met deze prima Java kapok. Per 500 gram Een pop koopt U bij V. D. l Een baby van vinyl met slaapogen en kambaar haar. lengte 36 cm. De - onbreek bare I - lieveling van uw dochtertje I Naadloos - weergaloos! Naadloze dameskousen in extra fijne kwaliteit. In prachtige „zonnebrandkleuren". Per 2 paar Per paar 2.50 Per 2 paar 4.50 Er loopt een streepje door een zeer modern streepjesdessin, wel te ver staan I Verder is deze haarvelours loper 70 cm. breed en enorm laaggeprijsd. Per meter Goed tehuis gezocht voor jonge hondjes. Te bevr. na 7 uur: Koreman, Buys B allot - straat 47. Gevraagd nette longens, van 1419 jaar. Kistenfabriek C. Guldemond, Katwijk a. d. Riln. tel. 2843. Na 6 uur tel. 3587. Kanier gevraagd door ver pleegster; moet telef. aanwe zig zijn-; ged. gestoff. of ge- meub. Brieven bur. v. d. blad no. 9761 k. Goed tehuis gezocht voor een Jong zwart katertje (zin delijk). P. J. Blokstraat 21. Meisjes, komt bij ons werken ln de mangelkamer. Wasserij „Nooit Gedacht", v. d. Valk Boumanweg 27 A, Leiderdorp. Gevraagd een winkeljuf frouw. Aanmelden donderdag en vrijdagavond na 7 uur. Tex- tlelmagazijn L. J.B1J1. DeKem- penaerstraat 30. Oegstgeest. Kapster. Wegens huwelijk gevraagd een le en 2e kapster voor vast of seizoen. Hoog loon Het Kappershuls J. Rijnbende, Hoofdstraat 67. NoordwIJk aan Zee, tel. 2498. Na 6 uur 3408. BI Gevr. 16 m2. B.M.-tuig en/ of zeil compl. Juffermansstr. 54, Oegstgeest, tel. 21793. Spoed! Ambtenaar vraagt f 1000 te leen. Condities nader overeen te komen. Brieven bur. van dit blad onder no. 9864 k. DIVERSEN Verloren zilveren armband op zaterdag 13 juni, op de weg van Leiden naar Voorhout. Teg. bel. terug te bez.: Mare- dijk 115. Wonlngrull. Aangeboden in aanbouw zijnde 3-kamerflat met modern comfort ln Lel den. zuidwest, ln september/ oktober te aanvaarden. Gevr. benedenwoning met tuin in Leiden of directe omgeving. Br. bur. v. d. blad no. 9857 k. Ruiling. Heel huis bestaan de uit kamer en suite, grote keuken, achtertuin met schuur en kolenklst, boven 3 kamers en groot balkon en zolder, huur f 11.25 p .w., voor 4-ka- merflat. Cburchilllaan. Brie ven bur. v. d. blad no. 9867 k. Net eenvoudig werkman, 44 jaar, zoekt kennismaking met dito vrouw, 1 kind geen be zwaar. Brieven bur. v. d. blad onder no. 9814 k. Wonlngrull LeldenOegst geest. Aangeboden herenhuis, omgeving Cobetstr.. 6 kamers, badkamer, zolder. Gevr. klel- a Wonlngrull Katwijk—Lei den. Aangeboden te Leiden, Professor en wijk, ruime 3-k.- flat, nw.bouw, huur f 76.p. m. Gevraagd 4-k.womlng te Katwijk. Brieven bur. van dit blad onder no. 9712 k. Te ruil aangeboden te Rot- terdam-Z., 4-kamerwoning en keuken, huur f 40 p, mnd. Ge zocht te Leiden of randge meenten, soortgelijke woning. Br. bur. v. d. blad no. 9719 k. Wonlngrull DordrechtLei en e.o, Aangeb. Dordrecht- Krlspljn, vrije woning, gr. ka mer, keuk., hal, 2 sik., (1 bal kon), douche, schuur. f 45 p. maand. Gevr. Iets dergelijks (liefst 3 ai.k.). Hogere huur geen bezwaar. Brieven: Rhijn- vis Felth6traat 18, Dordrecht. Wonlngrull. Aangeb. heel huls. best. uit kamer en suite, keuken, douche, tuin en ach terom, boven 3 slaapkamers, vaste wastafel en zolder, om geving Zijlsingel. Gevr. iets dergelijks. Brieven bur. van dit blad onder no, 9728 k. |fl Wonlngrull. Aangeboden 4- kamerbovenwonlng, zolder en hal. Drlftstr. (a/d. Lage Rijn dijk). Gevraagd 2- of 3-kamer- flat (omgeving 5 Meilaan). Br. bur. v. d. blad no. 9730 k. Wonlngrull. Aangeboden betrekkelijk klein heel huls met tuin. ln de buitenwijk, in ruil voor groter. Brieven bur. van dit blad no. 9754 k. WoningrulL Aangeb. goed onderhouden 3-kamerwoning, etc. (vrij uitzicht), omgeving Plantage. Gevraagd 2- of 3- kamerflat. Brieven bur, v. d. blad onder no. 9758 k. Te koop Lelden, goed on derhouden zonnig huls, tuin, schuur, bliiiyke prys, wegens omstandigheden, in ruil voor huurwoning, heel huisje, bo venwoning, Leiden of omstre ken voor twee bejaarde men sen. Brieven bur. van dit blad onder no. 9780 k. Aangeb. omg. Deventer, vrU huls, 5 kamers, keuken, dou che. huur f 47 p. m. Gevr. vrij huls. omg. Leiden-Haarlem. Br. bur, v. d. blad no. 9856 k. Plano te ruil voor brom fiets. defect geen bezwaar. Hof laan 189. Spoed. Wie kan mU f300.- lenen? Met rente terug te be talen. Brieven bur. van dit blad onder no. 9717 k.

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 4