Uw krant naar uw vakantie-adres Geldlening maakt de bouw van een bejaardencentrum thans mogelijk CWI\K Gaat U met vakantie? Gem. regeling voor regionaal woonwagenkamp aan de Broekweg Opgericht 1 maart 1860 Dinsdag 16 juni 1959 Tweede blad no. 29770 Voorstellen aan Leiclse raad Aanleg van een heempark in Kikkerpoltler Zoals bekend lag het in de bedoeling van B. en YV. van Leiden om de bouw en exploitatie van een bejaardencentrum in handen te leggen van een Stichting tot exploitatie van Bejaardencentra. De oprichting van deze Stichting heeft inmiddels op 2 juni j.l. plaats gevonden. Artikel 4 van de statuten bepaalt o.m., dat de stichting wordt beheerd door een Raad van Bestuur, welke uit 11 leden bestaat. De leden van deze raad wor den ten getale van 6 door de Raad er ten getale van 5 door het College be noemd. Ingevolge artikel 6, eerste lid, van de statuten benoemt het College één der leden van de Raad van Bestuur tot voorzitter van die raad. B. en W. zijn inmiddels tot benoe ming van 5 leden en de voorzitter over gegaan. Tot leden zijn benoemd mej. A. J. van Nienes en de heren mr. J -Bool, A. J. Jongeleen, W. A. Kasteleijn en S. Menken, terwijl de heer W. A- Kaste leijn tevens tot voorzitter van de Raad van Bestuur is benoemd. Voor benoeming door de raad komen naar de mening van het College van B. en W. in aanmerking de dames M. Buurman-den Hollander, mr. B. G von Meyenfeldt-Bakker, Th. J. M. Noord man en de heren D. van Eek, P. G. Hil gersom en A. J. Schoneveld. In_ verband met deze bouw heeft de Leidsche Spaarbank zich bereid ver klaard aan de Stichting thans een geldlening te verstrekken van 1.020.000 gulden tegen een rente van 4%% per jaar. Indien de middelen zulks in een later stadium van de bouw zouden toelaten, is de Spaarbank in beginsel bereid ook de verdere bouw. waarvoor nog f 800,000 nodig is. te financieren. Met deze aanbieding, waarvoor B. en W. de Leidsche Spaarbank zeer er kentelijk zqn, is de financiering van de bouw van het bejaardencentrum voldoende verzekerd om tot uitvoering van de plannen over te gaan. Het komt B. en W. bij nader inzien evenwel doelmatiger voor. dat deze le ning ten laste van de gemeente wordt aangegaan. De gemeente zal deze gel den, uiteraard tegen hetzelfde renteper centage en met doorberekening van de op de lening vallende zegelkosten, door geven aan de Stichting in de vorm, waarin de gelden voor de financiering van dit object nodig zullen zijn, waar door de overliquiditeit met het daaraan verbonden renteverlies tijdens de bouw en liquiditeitsmoeilijkheden tijdens de exploitatie voorkomen worden. De geld- geefster kan zich met deze wijziging verenigen. B. en W. achten de aanbieding, die in overeenstemming is met het gelden de rentegamma, alleszins aanvaardbaar en stellen de raad voor in deze geest een besluit te nemen. Uitbreiding woonwagenkamp Door de in 1957 tot stand gekomen wijziging van de Wet op Woonwagens en Woonschepen, waarbij tevens de uit voering van de bij of krachtens die wet gestelde voorschriften, welke voordien berustte bij de Minister van Justitie, werd opgedragen aan de Minister van Maatschappelijk Werk, is de mogelijk heid geopend, tot een regionale samen werking tussen gemeenten te geraken inzake de aanwijzing van een gemeen schappelijk woonwagenkamp, voor het doen verblijven van woonwagens bin nen het gebied, dat de samenwerkende gemeenten omvatten. Vooruitlopend op de totstandkoming van de hierboven bedoelde wetswijziging is reeds in 1956, op instigatie van het Ministerie van Maatschappelijk Werk, met de gemeenten Leiderdorp, Oegst- geest. Rijnsburg, Sassenheim, Voor schoten, Warmond en Zoeterwoude, overleg geopend, teneinde te geraken tot de totstandkoming van een gemeen schappelijke regeling inzake de aan wijzing van het aan de Broekweg te Leiden gelegen woonwagenkamp tot re gionaal woonwagenkamp. De onderhan delingen terzake, welke in verband met verschillende omstandigheden meer tijd hebben gevorderd dan zich aanvankelijk liet -aanzien, hebben in middels tot algehele overeenstemming met de besturen van de hiervoor ge noemde gemeenten geleid. Met de onderhavige gemeenschappe lijke regeling wordt beoogd te komen tot een verantwoorde oplossing voor de inrichting van een regionaal woonwa genkamp, dat uit een oogpunt van ruim te en outillage geschikt is te achten voor een effectieve maatschappelijke opheffing van de in dat kamp verblij vende bevolking. Het lag voor de hand, hierbij uit te gaan van het bestaande woonwagenkamp dezer gemeente aan de Broekweg, zulks niet slechts met het oog op de gunstige, centrale ligging van dit kamp. doch vooral ook in verband met het feit. dat in dit kamp naast een mogelijkheid tot uitbreiding, reeds een zekere mate van gerief aanwezig is. In dit verband memoreren B. en W. de in het kamp gevestigde school voor woon wagenkinderen, voor de bouw waarvan het nodige krediet 23 dec. 1957 beschik baar werd gesteld. De verdere inrichting van het regio nale woonwagenkamp zal omvatten de uitbreiding van het terrein van het bestaande woonwagenkamp, waardoor het aantal standplaatsen van 45 tot 68 zal worden vergroot, voorts uitbrei ding van de verlichting, de bouw van een dienstgebouwtje voor het kamp- hoofd, van een toiletinrichting voor mannen en vrouwen en van een kampgebouw; het laatstbedoelde ge bouw zal o.m. een zaal bevatten ten behoeve van het groepswerk (gods dienstige- en culturele verzorging, op voeding en ontspanning), ecm spreek kamer voor de maatschappelijke werkster en een gelegenheid voor me dische controle. De kosten van rente en afschrijving van de met de inrichting van het regio nale woonwagenkamp gemoeide, van wege deze gemeente reeds verrichte en nog te verrichten investeringen, zome de de nettokosten, voortvloeiende uit de sociale zorg ten behoeve van de woon wagenbevolking in het regionale kamp, zullen jaarlijks worden gebracht ten laste van de exploitatie van het kamp, in de kosten waarvan door de deel nemende gemeenten wordt bijgedragen naar rato van het inwonertal dier ge meenten. Indien de raad zich met dit voorstel kan verenigen, zijn B. en W. voornemens de met betrekking tot de voorzieningen ten behoeve van het re gionale woonwagenkamp reeds uitge werkte plannen, waarmede de Minister van Maatschappelijk Werk heeft inge stemd. in de eerstvolgende vergadering in bespreking te brengen. De gemeente Leiden zal worden aan gemerkt als de centrale gemeente, aan welke het beheer en de exploitatie van het regionale woonwagenkamp is opge dragen. Voorts zaï in het leven worden geroepen een Commissie van Bijstand en Toezicht, waarin naast vertegen woordigers van elk der aangesloten ge meenten ook zitting zullen hebben vertegenwoordigers van de besturen (Ier organisaties, welke zich daadwerkelijk met de maatschappelijke verzorging van de woonwagenbewoners in het woonwagenkamp bezig houden, in over eenstemming met welke commissie het algemene en financiële beleid betref fende het beheer en de exploitatie van het regionale woonwagenkamp wordt vastgesteld. Volledigheidshalve wijzen B. en W. erop dat. behalve een bijdrage ineens van maximaal f45.000,-, in de kosten van op- en inrichting van een kampge bouw en een bijdrage per jaar van ten hoogste f2500.in de jaarlijks ten be hoeve van het kampgebouw en de in ventaris te maken kosten, door het Mi nisterie van Maatschappelijk Werk sub sidie wordt verleend in de salariskosten (inclusief sociale lasten en eventuele pensioenkosten) van een tweetal krach ten, die in het kader van het maat schappelijk werk ten behoeve van de woonwagenbevolking in het regionaal woonwagenkamp werkzaam zijn. Heempark in Kikkerpolder B. en W. delen de raad mede, dat in het recreatieplan Kikkerpolder mede begrepen is de aanleg van een heem park, hetwelk is geprojecteerd tussen de Haarlemmertrekvaart en de aan te leggen verkeersweg van het Maredijk- viaduct langs de sportvelden* naar de laan van Oud-Poelgeest te Oegstgeest. Het heempark zal als een klein natuurreservaat worden aangelegd en bestaan uit een beplanting met in heemse gewassen, gerangschikt tot een aantrekkelijk geheel, waarbij rekening wordt gehouden met de groeiplaats in verband met de grond soort, vochtigheidsgraad van de grond en de grondwaterstand. Zo zal het mogelijk zijn veenmoeras- klei-, zand- en watervegetatie te forme ren, weer aangevuld met een bijpassende houtvegetatie. Door een afwisseling van paden en waterlopen is een nadere ken nismaking en bestudering van deze plantengroei mogelijk, waartoe een goed vorderen. Ter voorkoming van vernie ling zal het nodig zijn. dat het park tus sen zonsondergang en zonsopgang afge sloten is. Voor de aanleg en beplanting is een intensieve grondbewerking nodig en zal op enkele plaatsen de onderlig gende veengrond naar boven moeten worden gebracht. De paden worden met koolas verhard. Over de waterlopen zul len houten vlonders worden gelegd en langs hun oevers wilgen worden geplant. Naar de mening van B. en W. leent de aanleg van het heempark zich uiter mate als werkobject voor werkloze hand arbeiders in het kader van de gemeente lijke sociale werkvoorzieningsregeling. De aanleg van het park vraagt naar raming aan arbeidstijd 938 manweken, hetgeen neerkomt op een tijdsduur van plm. 38 weken voor 25 man, die hun werk onder deskundige leiding van de afdeling plantsoenen van de dienst van gemeentewerken zullen verrichten. De kosten van de aanleg en beplanting van het heempark worden, na aftrek van het aandeel in de kosten aan arbeids lonen en sociale lasten, dat het Rijk voor zijn rekening neemt f. 32.000. De voor het heem park nodige grond, ter oppervlakte van 2.14.61 ha. dient uit het grondbedrijf te worden genomen voor een bedrag van f. 10.730.50. De totale voor rekening van de gemeente komende kosten bedragen derhalve f. 32.000 plus f. 10.730.50 is f. 42.730.50. De commissie voor gemeentelijke sociale werkvoorzieningsregeling kan zich met uitvoering van de onderhavige werken als object in het kader van de regeling verenigen. B. en W. voegen hieraan nog toe, dat het onderhavige object is voorbereid om aan werkloze handarbeiders werk te verschaffen. Tot de uitvoering der wer ken zal dan ook eerst worden overge gaan, wanneer deze werkkrachten be schikbaar zyn. EERSTE INRICHTING OPENBARE ULO-SCHOOL LEIDEN-NOORD Op 12 mei 1958 besloot de raad, zoals bekend, tot vermeerdering van het aan tal openbare lagere scholen met een school voor u.l.o. in Leiden-noord. In afwachting van de totstandkoming van een nieuw gebouw zal deze school, zulks in afwijking van de aanvankelijke be doeling, met ingang van 1 september a.s. voorlopig gehuisvest kunnen worden in het gebouw van de 'hulpschool aan de Madoerastraat. In verband hiermede zal voor 2 leslokalen, een tekenlokaal en een fysica-biologie-lokaal nieuw meubi lair moeten worden aangeschaft. De kosten hiervan zullen naar raming f. 12.250 bedragen. Daar het voornemen bestaat de school met twee eersteklassen te doen begin nen, zullen voor 1959 slechts leermidde len voor het eerste leerjaar behoeven te worden aangeschaft, hetgeen een uit gave zal vergen van f. 10.604. In 1960 zal wegens leermiddelen voor het tweede leerjaar een bedrag van f. 3.878 nodig zyn. In totaal zal met de aanschaffing van meubilair en leermiddelen een bedrag zijn gemoeid van f. 26.732. Voorts komen in de raadsvergadering van maandagmiddag as. in de onder wijssector de volgende voorstellen in be handeling: aan het bestuur van de Stichting Roomsch-Katholieke Scholen te Leiden medewerking te verlenen voor het aanschaffen van meubilair en leer middelen ten behoeve van de school voor kinderen met leer- en opvoedings moeilijkheden aan het Rapenburg 48; idem voor het aanbrengen van een cen trale verwarmingsinstallatie in de r.-k. kleuterschool aan de Potgieterslaan 7, die zal worden aangesloten op de be- verzorgde etikettering zal bijdragen. Een staande ketels in de school voor gewoon en ander zal de liefde tot de natuur bij lager onderwijs aan de Potgieterslaan 7; het bezoekende publiek zeer kunnen be- idem aan het bestuur van de Eerste Mr. P. E. Briët tachtig jaar Mr. P. E. Briët, advocaat en procu reur hier ter stede, die ons land, de provincie en de Sleutelstad in vele belangrijke functies heeft gediend, vandaag tachtig jaar geworden. Een weerspiegeling van de algemene achting, welke men de tachtigjarige in zo ruime kring toedraagt, was de ver jaarsvisite mr. Briët wenste deze dag zeer eenvoudig te houden welke heden velen in zijn woning aan het Rapenburg tezamen bracht. Reeds in de ochtend uren kwamen velen gelukwensen aan bieden. Onder hen waren zeer vele con frères, bestuur en commissarissen van de Leidsche Spaarbank, de oud-kanton- rechter, mr. F. Lichtenberg en mr. W. de Clercq, die felicitaties aanbood namens de orde van advocaten. Ook in de mid dag maakten vele deputaties van ver enigingen en organisaties, waaraan mr. Briët in de loop der jaren zijn krachten heeft gegeven, hun opwachting bij de 80-jarige, die kennelijk verheugd was, dat hij deze dag door zovelen werd om ringd. Ook tal van schriftelijke en tele grafische gelukwensen en vele geschen- ^ei?r. wo- ve*e bloemstukken, gaven reliëf aan de tachtigste verjaardag van een sympathiek en door vele hooggeacht Leidenaar. Rustiger zitting voor kantonrechter Het was gisteren, zowel bi) de ochtend- als bij de middagzitting, van de plv. kan tonrechter mr. W. de Koning merkbaar, dat vorige week zo'n grote stroom van zaken zijn berecht. Het ging nu was rus tiger aan, hetgeen niet wegnam, dat ook gisteren weer enige opmerkelijke eisen werden gesteld en vonnissen geveld. Voor een aantal verdachten betekende dat een flinke straf,. Zo bijvoorbeeld de zaak van een 3 jarige Haagse automobilist, die op 3 maart geen gevolg gaf aan het stopteken van twee agenten en met onverminderde snelheid de Breestraat uitreed. Op het Rapenburg werd hij achterhaald en toen bleek, dat verdachte niet bepaald nuchter was. Hij moest uit zijn auto ko men en proces-verbaal werd opgemaakt. Onverwacht kroop verdachte weer ach ter het stuur en ging er met vol gas van door. Hij werd weer achterhaald en nu drastischer aangepakt. Veel had ver dachte niet tot zijn verweer te zeggen; de feiten spraken voor zichzelf. In een zeer scherp gesteld requisitoir hekelde de officier, mr. H. J. F. Zandhuis, het optreden van verd. en eiste, naast f. 25 boete, een week onvoorwaardelijke hech tenis tegen hem. De plv. kantonrechter, hoewel van mening, dat verd. inderdaad een flinke straf verdiende, wilde deze keer nog niet overgaan tot een onvoor waardelijke hechtenis. In zyn vonnis verhoogde hij de boete tot f. 75 subs 20 dagen en de week hechtenis werd „voor waardelijk met één jaar proeftijd". Automobilisten, die vanaf de Hoge Rijndijk links of rechts afslaande de vertakking naar rijksweg no. 4A (z.g. Europa weg) willen oprijden, verzuimen nogal eens om de rechtdoor rijdende bromfietsers en wielrijders voorrang te verlenen. De gevolgen blijven dan ook niet uit en gisteren stonden een 22- jarige chauffeur uit Voorschoten, een 51-jarige chauffeur uit Den Haag en een 61-jarige Rotterdammer voor boven genoemde overtreding terecht. Vooral het verzuim van de 22-jarige verdachte had zeer ernstige gevolgen, daar de bromfietser, die hij aanreed, 6 weken in het ziekenhuis moest worden verpleegd. Na een zeer ernstig vermaan, eiste de officier resp. f. 75, f. 60 en f. 75 boete subs. 15 dagen tegen deze verdachten. De plv. kantonrechter, van mening zijnde, dat zij alle drie een even hoge boete ver dienden, vonniste met f. 75 subs 15 da gen voor ieder. Deze hoge boetes zullen mogelijk dienen ter waarschuwing voor anderen. Leidse Schoolvereniging, voor het aan schaffen van zes stoelen, vier tafels, een schrijftafel en vijf kastjes, alsmede voor het uitbreiden van de rijwielstalling, een en ander ten behoeve van de school voor gewoon lager onderwijs aan het Noordeinde 1; idem aan het bestuur van de Geref. Schoolvereniging, voor het aanschaffen van leer- en hulpmid delen voor het gymnastiekonderwijs ten behoeve van de school voor uitgebreid lager onderwijs aan de Hooglandse Kerkgracht en van de scholen voor ge woon lager onderwijs aan de Stadhou derslaan en aan de Lusthoflaan, zulks voor zover deze aanschaffing niet strekt tot vervanging van leer- en hulpmidde len, die tengevolge van langdurig ge bruik niet meer gebruikt kunnen wor den. Voorts moeten enkele regelingen getroffen worden t.a.v.. vergoedingen en voorschotten aan enkele takken van onderwijs. BENOEMINGEN EN ONTSLAG B. en W. wensen tot leraren in de algemeen vormende vakken aan de ge meentelijke bedrijfstechnische school, alhier, te benoemen: a. voor de proeftijd van één jaar, de heer D. Visser en b. in vaste dienst, de heer H. van Wagenin- gen. Op eigen verzoek zal eervol ontslag worden verleend aan a. mej. W. F. de Haan uit haar bebrekking van onder wijzeres aan de openbare Montessori school voor gewoon lager onderwijs aan de Roodenburgerstraat; b. mej. A. M. Vastbinder uit haar betrekking van onderwijzeres aan de openbare school voor gewoon lager onderwijs aan de Timorstraat; c. mej. R. M. Behrens uit haar betrekking van onderwijzeres aan de openbare school voor gewoon lager onderwijs aan de Damlaan en d. de heer J. A. Schadee uit zijn betrekking van onderwijzer aan de openbare school voor gewoon lager onderwijs aan de Drie Octoberstr. Verder is er een voorstel om mej". S. M. C. Lut, onderwijzeres aan de openbare Montessori-school voor gewoon lager onderwijs aan de Roodenburger straat, over te plaatsen naar de open bare school voor buitengewoon lager onderwijs aan de Marnixstraat en om mej. J. M. Hilarius, onderwijzeres aan de openbare school voor gewoon lager onderwys aan de Zuidsingel, over te plaatsen naar de openbare school voor gewoon lager onderwijs aan de Lorentz- kade. Tenslotte komen in deze zitting de volgende voorstellen in behandeling: de heer J. G. Hagens in de vacature van mevr. mr. J. E. Glastra van LoonBoon te benoemen tot lid van de krediet beoordelingscommissie; het aanbrengen van een wijziging in de begroting voor het jaar 1959, het beschikbaar stellen van een bedrag van f. 27.500 voor het doen van kapitaalsuitgaven t.b.v. de dienst van gemeentewerken en de aan koop van het perceel Uiterstegracht 42 (f. 2.170). President De Gaulle van Frankrijk tijdens zijn bezoek aan de lucht vaarttentoonstelling op Le Bourget. Deze expositie wordt, zoals ook in de foto in beeld wordt gebracht, beheerst door de modernste raket ten van Amerika en Engeland. Tydens werkzaamheden met een koi'renzuiger vloog van deze zuiger de sluif af, waardoor een gemeente-arbei der werd gewond. De man sloeg tegen de grond en liep een hersenschudding op. Amerikaanse industrie krijgt in Leiden eerste vestiging in Europa Indien de raad maandag a.s. akkoord gaat met een daartoe door B. en W. ingediend voorstel, krijgt Leiden een nieuwe Amerikaanse industrie op zyn grondgebied. Met vertegenwoordigers van de „Reese Corporation", een in de Verenigde Staten van Amerika, te Waltham (Massachusetts), gevestigd bedrijf, dat zich bezig houdt met de vervaardiging van machines voor de kledingindustrie, zyn onderhandelingen gevoerd omtrent de uitgifte van een terrein voor de vestiging in deze gemeente van een dochteronderneming. Daarvoor komt in aanmerking industrieterrein aan de Rooseveltstraat. Dit terrein heeft een oppervlakte van 12.000 m2. Machines voor confectie-industrie De onderhandelingen hebben geleid tot overeenstemming omtrent de uitgifte in erfpacht, met het recht van koop. De Reece-Corporation, een concern met 137 vestigingen en verkooporganisa ties over de gehele wereld, legt zich toe op de fabricage van knoopsgatenmachi nes en andere speciale machines. Deze industrie is gevestigd in de buurt van Boston en bestaat reeds ongeveer 80 jaar. De zich steeds uitbreidende export en verkoop over de gehele wereld, met name op het vasteland van Europa, de den de behoefte ontstaan, een eigen fa- bricage-afdeling op dit contingent te vestigen. In Nederland bestaat reeds een verkooporganisatie, met enkele vestigin gen door het gehele land. Tydens een recent bezoek aan ons land van de heren Franklin A. Reece en John B. Reece, resp. president en vice- president van de maatschappij, werden diverse steden bezocht, teneinde te on derzoeken, waar de meest geschikte plaats zou kunnen worden gevonden voor de vestiging van deze fabrieken. De keus is thans gevallen op Leiden, waartoe een terrein is gereserveerd aan de Roosevelt straat. Op dit terrein zal de als eerste fase een tijdelijk houten gebouw verryzen, waarin men reeds zeer binnenkort hoopt aan te vangen met de opleiding van de te werk te stellen arbeiders voor de de finitieve fabriek. Ook met de bouw van de fabriek zal zo spoedig mogelijk wor den begonnen. De bouw bestaat uit een fabriek en een kantoorgebouw met daarnaast een kantine en een was- en kleedruimte voor het personeel. Latere uitbreidingen zijn mogelijk, daar hiermede bij de opstelling van het plan reeds rekening is gehouden. De opdracht voor de bouw zal aan de Aanneming Maatschappij „Panagro" NV te Warmond worden gegeven. De fabriek is een ontwerp van het eigen construc tie- en ontwerpbureau van deze aanne ming Maatschappij. Het kantoor is ont worpen door de heer H. le Grand, archi tect BNA. Ds. J. van der Wiel Naar wij vernemen is de toestand van ds. J. van der Wiel, die vorige week in het Diaconessenhuis werd opgenomen, van dien aard, dat het stellig geruime tijd zal duren voordat hij zijn ambts bezigheden zal kunnen hervatten. EINDEXAMEN CHR. KWEEKSCHOOL Voor het eindexamen van de Chr. Kweekschool zijn geslaagd de dames T. K. Vuijk te Bodegraven, T. Westdijk te Bodegraven en de heren G. Slootweg te Leiden, L. de Vos te Katwijk aan Zee en J. Willemsen te Leiden. De fabriek, welke ingericht wordt met machines, die uit Amerika komen, zal de eerste tijd werk geven aan ongeveer 50 arbeiders. De echce Engelse sigaret van distinctie en goede smaak BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN: Ronnie, zn v. J. F. A. van Nolje en C. W. A. van den Dop; Theresia Christina Jacoba, dr v. H. Janzen en C. Honsbeek; Robert, zn v. W. Tol en J. C. de Jong; Harm Sjoerd, zn v. R. J. Hazenberg en H. Schiltman; Margaretha, dr v. W. Sloos en H. van Houten: Gerrlt. zn v. G. de Jong en S. de Tombe; Sylvia Yolanda Yvonne, dr v. B. Blokpoel en J. A. Groeneveld; Teuntje Elisabeth, dr v. M. van Dorp en J. van Dlggele; Jan Willem, zn v. C. van Huisstede en J. Grootendorst; Wllma. dr v. B. Slnteur. GETROUWD H. M. van Dort en M. G. T. Willems; O. J. Verkerk en C. J. de Llgny. OVERLEDEN: A. van Wieringen. 70 jaar. echtgote v. A. J. Nleumeijer; J. M. Papera. 3 dagen, z. Als U Uw vakantie in Nederland doorbrengt, kunt U ons blad zonder extra kosten op Uw vakantie-adres ontvangen. Gaat U met vakantie naar het buitenland, dan worden U alleen de porto-kosten in rekening gebracht. Schenk aandacht aan de volgende 5 belangrijke punten. 1. Verstrek vooral volledige inlichtingen, d.w.z. behalve Uw volledig vakantie-adres en de duur van Uw verblijf, ook Uw (vaste) huis adres en tevens of U week-, maand- of kwartaalabonnee bent. 2. Verstrek deze gegevens schriftelijk en adresseer ze aan onze abonnementenafdeling. Zaterdags kunnen vakantie-adressen niet telefonisch worden op gegeven. Voor telefonische opgaven, noch voor die, welke ons via onze bezorgers bereiken, kunnen wij echter volledig instaan. 3. Gebruik voor Uw opgave het formulier, dat wij eenmaal per week in de krant zullen afdrukken. Daardoor bespaart U ons veel extra werk. 4. Geef Uw vakantie-adres tenminste 2 dagen vóór de dag van eerste opzending aan ons op. Nummers, welke op de dag van ontvangst reeds zijn verschenen, .worden niet nagezonden. 5. Weekabonnees moeten geen abonnementsgeld betalen aan de bezorger over die weken, waarin zij 's maandags met vakantie zijn. Ook als zij na maandag thuiskomen, moeten zij het abon nementsgeld over die week niet aan de bezorger betalen. Na hun thuiskomst wordt per kwitantie over dit weekabonnements- geld gedisponeerd. Abonnees, die op kampeerterreinen of in vakantie-oorden verblijven, moeten zich met de beheerder van dit terrein verstaan over de wijze waarop zij de krant in hun bezit krijgen. Niet overal wordt n.l. door de post aan tenten of huisjes bezorgd. Het LEIDSCH DAGBLAD gaat met U mee - wanneer U deze bon ingevuld aan ons toezendt. Naam: Straat:No. Woonplaats: Kwartaal abonnee Maand Week Post doorhalen wat niet van toepassing is ALS BRIEF FRANKEREN VAKANTIE-ADRES p.a. Straat: Te: Eerste dag van toezending: Laatste dag van toezending:. No. ALLE gegevens invullen.

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 3