4 '"DWiï Met een enkel woord Agenda DINSDAG 16 JUNI 1959 Vlucht van artsen en technici gaat voort Prof. Gerhard Winter uit Oost- naar West-Berlijn (Van onze correspondent in Bonn) Prof. Gerhard Winter, een van de meest vooraanstaande artsen in Oost- Duitsland is naar West-Duitsland ge vlucht. Hij was hoofd van de gy naecologische kliniek van de Humboldt- universiteit in Oost-Berlün. Deze vlucht van prof. Winter heeft nog eens duide lijk gemaakt, dat de vluchtelingenstroom van communistisch Oost-Duitsland naar het Westen nog altijd voortduurt. Prof. Winter geniet internationale vermaard heid. Het is opvallend, dat Juist in de eerste weken van deze maand zovele artsen en technici uit Oost-Duitsland zijn ge vlucht. Onder meer betreft het hier in genieurs van staatsontwikkelingsbureaus, chef-constructeurs van metaalbedrijven, bedrijfsleiders van staatsfabrieken e.a. Men spreekt ten deze in de Bondsrepu bliek van de vlucht van de Oostduitse technische intelligentia. Sedert het be gin van dit Jaar tot en met mei zijn reeds 730 ingenieurs en andere leidende Dreigend conflict in het Engelse drukkersbedrijf (Van onze Londense correspondent) Morgen is de kritieke dag in het con flict in het Engelse drukkersbedrijf. In dien partijen dan niet tot elkaar zijn gebracht, waarop thans zo goed als geen kans is, lijkt een staking onvermijdelijk, waarbij honderdduizend man betrokken zullen zijn. Periodieken, tijdschriften en ander drukwerk, zoals verpakkingsmateriaal voor voedsel, chemicaliën en sigaretten, zullen geleidelijk verdwijnen. Alleen de nationale dagbladen, welke niet bij het conflict, dat gaat over loonsverhoging en de eis tot invoering van een 40-uren week betrokken zijn, zullen blijven ver schijnen. Drukkersfirma's hebben de af gelopen weken wanhopige pogingen ge daan him orders naar Nederland over te hevelen, waar reeds veel voor Engeland wordt gedrukt, maar daartegen beston den zoals begrijpelijk bezwaren van de zijde van de Nederlandse typografen, terwijl natuurlijk ook de Nederlandse drukkerscapaciteit beperkt is. In Oostenrijk schijnt de zon weer na de regen Door twee nieuwe verdrinkingsgeval - len in opper-Oostenrijk is het dodencij fer van de jongste overstromingen in het Alpengebied van Oostenrijk en Bei eren maandag tot vijf gestegen. In Zuid- Duitsland zijn nog verscheidene dorpen door het water geisoleerd, maar Oosten rijk baadde maandag weer in het zon licht. Wel is er nieuwe regenval voor speld en rijst het peil van de Donau door de sterke regenval van de laatste dagen nog, maar de zijvieren zakken ge stadig en het trein- en wegverkeer is na genoeg weer normaal. Ook in Joego-Slavië heeft men - voor al in Noord-Bosnië - veel van de regen te lijden gehad, die reeds meer dan een week aanhoudt. Vele landerijen en hon derden huizen staan hier blank. Brits kabelschip na brand misschien nog te redden Het zag er gisteravond naar uit, dat een ernstige brand aan boord van. het Britse kabelschip „Ocean Layer" op 600 mijl ten zuidwesten van Ierland geblust kon worden. Eerder al waren al le opvarenden van 't 4.534 ton metende schip door sloepen van het Duitse schip Flavia (5.326 ton) overgenomen en aan boord van dit schip gebracht. De be manning telde 88 koppen maar er wa ren ook nog twaalf vertegenwoordigers van Amerikaanse en Franse telefoon- en telegraafdiensten aan boord. De Ocean Layer was namelijk Ingeschakeld bij het leggen van de tweede nieuwe transatlantische kabel tussen Amerika en Frankrijk. Aanvankelijk was gemeld, dat er twee man zoek waren, maar toen deze zich nog aan boord van het bran dende^ schip bleken te bevinden, werden zij door een reddingboot afgehaald. Heden, dinsdag, werd een Duitse sleepboot verwacht om de Ocean Layer naar een haven te slepen. Een aantal zeelieden var. de Flavia is aan boord van het kabelschip gegaan om een voorlopige sleepkabel vast te maken. Italiaanse bankdirecteuren zelf achter de loketten Het hogere personeel van de Ita liaanse banken is gisteren inge sprongen om de voornaamste zaken lopende te houden daar het lagere personeel voor het verkrijgen van betere arbeidsvoorwaarden in sta king is gegaan. Voor de loketten vormden zich lange rijen cliënten en de directeuren zelf en hun voor naamste medewerkers verwisselden hun bureaustoelen voor de krukjes achter de loketten om afrekeningen te maken en stukken af te stempe len. Het bankpersoneel heeft een „pakketvoorstel" van de directies van de hand gewezen waardoor de onderhandelingen in het slop ge raakten. Het hogere personeel, dat een eigen organisatie heeft, besloot niet aan de staking deel te nemen. Besprekingen „geleide democratie" ten einde De waarnemende Indonesische presi dent Sartono heeft zjjn besprekingen met de leiders van de vier grote poli tieke partijen, over het afwijzen van Soekarno's geleide democratie, beëin digd. Uitgenodigd voor dit overleg waren de communistische partij, de Nahdatoel Oelama, de nationalistische PNI en de thans in oppositie zijnde Masjoemi. Het was de eerste keer, dat de oppositie voor zulk hoog overleg uitgenodigd werd. Het doel van de besprekingen, die in Soekarno's palels gehouden zijn, was materiaal te verzamelen voor een rap port over de kwestie aan Soekarno, die nog in het buitenland vertoeft. De com munisten hadden voorgesteld, dat Soe karno zijn „geleide democratie" thans per decreet in toepassing brengt, met voorbijgaan van de grondwetgevende vergadering. technici naar het Westen gevlucht. In dezelfde periode vluchtten circa 410 art sen. De maand april vooral geeft een hoog vluchtellngencijfer aan, te weten 215 ingenieurs en 118 artsen. De gevol gen van deze aanhoudende vlucht van vooraanstaande en voor elk land onont beerlijke technici en artsen moeten voor communistisch Oost-Duitsland metter tijd catastrofaal worden. Technisch dwingt dit het Oostduitse regime onder meer tot een vergaande automatisering. Maar wat de artsen be treft, die veelal vluchten omdat men hun kinderen verhindert een academische opleiding te volgen, is er geen vervan gen aan en komt men onherroepelijk voor enorme problemen te staan, die men slechts kan oplossen door artsen uit Roemenië en andere communistische landen te halen, zoals de laatste tijd ge regeld is geschied. 35 zwanen uit Amsterdamse Slotermeer gestolen (Van onze Amsterdamse redacteur) Van de 50 zwanen, die de gemeente Amsterdam twee maanden geleden naar de Sloterplas, het recreatie-centrum tussen de nieuwe tuinsteden heeft ge bracht, zijn er nog vijf over. Tien heb ben een broedplaats in de omgeving ge zocht, maar de rest, 35 zwanen is weg. Tot deze conclusie kwam de afdeling be plantingen van de gemeente. De politie, die de zaak in onderzoek heeft genomen, is ervan overtuigd, dat de 35 zwanen zijn gestolen. Men vermoedt dat de dieven de zwanen tijdens het afgelopen week einde met voer hebben meegelokt. Wat zij met die zwanen denken te doen? De handelswaarde is ongeveer f. 50.per dier. Het zal echter niet gemakkelijk zijn de zwanen te koop aan te bieden zonder dat de politie er lucht van krijgt. „Pluisjes" en geen einde Sinds vrijdag wordt op nagenoeg de gehele Veluwe en in de Gelderse vallei, zelfs tot over de Utrechtse heuvelrug in het Sticht, overlast ondervonden van grote zwermen zaadpluisjes. „Men ziet ze vliegen" is een gezegde, dat in dit geval een letterlijke betekenis heeft ge kregen. Want de kleine witte wolach tige pluisjes zijn sinds vrijdag nog niet uit de lucht geweest. De pluisjes drin gen zelfs de huizen binnen. Op sommige plaatsen langs de IJsselmeerkust bereik te de stroom van pluisjes zo nu en dan zulk een dichtheid, dat het van verre soms leek of het sneeuwde. Men neemt aan dat de pluisjes afkomstig zijn van de rietvelden, distels en onkruid van de nieuwe Zuiderzeepolder. Van die rich ting uit worden de pluisjes namelijk vanuit het IJsselmeer door de wind naar het binnenland meegevoerd. Groot contra klein (Van onze Amsterdamse redacteur) Het Duitse circus Krone, het grootste circus ter wereld, heeft bü de president van de Groningse Rechtbank een kort geding aanhangig gemaakt tegen circus Boltini, het kleinste circus van Neder land. De directie van Krone, welke on derneming thans in Amsterdam staat, beweert dat het circus Boltini profi teert van de goodwill, die Krone in Ne derland heeft opgebouwd. In en om Groningen heeft Boltini affiches geplakt met het opschrift „Wij komen niet in september, maar wij zijn er nu al". Voorts staat er in grote let ters „Duitse circuskunst" en tenslotte „orkest onder leiding van Bob Kroonen", met de nadruk op Kroonen. Directeur Carl Sembach van Krone, die wordt bijgestaan door de Groningse mejuffrouw mr. A. Bleeker, eist dat de affiches binnen 24 uur worden verwij derd op straffe van een dwangsom van f. 1000,—. Voor de directeur van Boltini, de heer A. Akkerman uit Zeist, zal op treden mr. R. A. Vos. Circus Krone, dat vanavond in de hoofdstad de première geeft, zal Am sterdam eerder verlaten (op 1 juli), dan de bedoeling was, de directie verwijt de gemeente Amsterdam dat het terrein, waarvoor f. 450,per dag moet worden betaald, onbegaanbaar is, doordat het niet, zoals aanvankelijk met de gemeente was overeengekomen, was afgedekt. Na Amsterdam bezoekt Krone Haarlem. Bij O. K. en W. twee Staatssecretarissen De heren G. C. Stubenrouch en mr. Y. Scholten Bij K.b. van heden zijn benoemd tot staatssecretarissen van O., K. en W. a. met ingang van 16 juni 1959 de heer G. C. Stubenrouch litt. class, drs., wethouder van On derwijs van Breda; b. met Ingang van 1 juli 1959 mr. Y. Scholten, advocaat en pro cureur te Amsterdam. H.M. de Koningin heeft heden middag op het paleis Soestdijk de nieuwbenoemde staatssecretaris de heer G. C. Stubenrouch beëdigd. Het ligt in het voornemen van minis ter Cals om mr. Scholten na diens ambtsaanvaarding meer in het bijzon der te belasten met de behartiging van de zaken liggende op het terrein van de jeugdvorming en de volksontwikkeling, de lichamelijke opvoeding en de sport, de kunsten, de oudheidkundige en na tuurbescherming, alsmede de radio, tele visie en pers. Mr. Scholten neemt der halve de taken van de onlangs afgetre den staatssecretaris, mr. Höppener over. De heer Stubenrouch zal meer in het bijzonder belast worden met de behar tiging van de zaken, welke liggen op het terrein van de afdelingen lager onder wijs, nijverheidsonderwijs, alsmede van het sociaal-pedagogisch onderwijs en het vormingswerk voor de leerplichtige jeugd. Het salarisbeleid zal echter ook voor deze sectoren blijven berusten bij de minister, onder wiens leiding eveneens de verdere behandeling en uitvoering van de wet op het voortgezet onderwijs zal geschieden. De heer Stubenrouch werd op 8 fe bruari 1918 in Nijmegen geboren, stu deerde daar aan de R.-K. Universiteit en behaalde in 1946 zijn doctoraal exa men klassieke taal en letteren. In dat zelfde jaar werd hij te Breda benoemd tot leraar aan het Onze Lieve Vrouwe Lyceum. Hij is onder meer tevens leraar aan de R.-K. School voor Maatschappe lijk Werk. In 1952 werd hij in Breda fractievoorzitter van de KVP. De heer Stubenrouch is o.m. voorzitter van de Rijkskieskring Tilburg van de KVP en lid van de Partijraad en wel voor de buitenlandse commissie culturele sectie. Behalve bestuurslid van de Amster damse Universiteits Vereniging is de ad vocaat mr. Y. Scholten, zoon van prof. dr. P. Scholten, bestuurslid van de af deling Amsterdam van het Nederlands Genootschap van Internationale Zaken, juridisch adviseur van afd. persoonlijke en gezinsmoeilijkheden van de Herv. Stichting voor Geestelijke Volksgezond heid voor Amsterdam en omgeving. Ook is hij voorzitter van de afdeling Am sterdam van de AMVJ. Mr. Scholten is geboren te Amster dam op 1 februari 1918. Mr. Scholten is Ned. Hervormd, be hoort niet tot een politieke partij, maar is de Chr. Hist, beginselen toegedaan. Robert Schuman voert besprekingen in ons land jen naar de Koningin Morge De voorzitter van het Europese Par lement Robert Schuman is gisteravond in Den Haag gearriveerd waar hij enige dagen zal verblijven. Vanmorgen is hij ontvangen door de minister-president en door de minister van Buitenlandse Za ken. Vanmiddag is de heer Schuman aanwezig op een receptie die te zijner ere in het gebouw van de Tweede Kamer wordt gehouden terwijl hij vanavond zal aanzitten aan een diner dat de voorzit ter van de Tweede Kamer hem aanbiedt. Morgen zal Robert Schuman om 11 uur door H.M. de Koningin in audiëntie worden ontvangen. Wrak van Russische bommenwerper bij Moermansk gevonden In het gebied van Moermansk boven de Poolcirkel is het wrak van een bommen werper van de Russische luchtmacht gevonden dat blijkens kogelgaten in de stuurcabine aan een luchtgevecht heeft deelgenomen, aldus meldde Radio-Mos kou maandagavond. Drie vliegers werden dood aangetrof fen. De zender, die niets meedeelde over de datum van het gebeurde, gaf te ken nen, dat de munitie van het toestel op was. Delen van de stuurcabine zaten vol gaten. Het militaire commando van Moermansk stelt een onderzoek in. Woordvoerders van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken en de luchtmacht zeiden, dat er geen be richten waren ontvangen dat een Ame rikaans toestel bij een incident betrok ken is geweest. 9 Vervolg van pag. 1 Lübke kandidaat Lübke's positie is om de volgende re denen bepaald niet benijdenswaard: IIÜ kwam pas aan bod nadat in de C.D.U. een compleet drama om de kan didatuur was opgevoerd, dat èn het pre sidentschap èn het kanselierschap zeker niet ten goede kwam; hij is de derde man na Erhard en Adenauer, die offi cieel voor de kandidatuur is gevraagd. Zijn verkiezing op 1 juli staat niet eens vast, omdat de Deutsche Partei, die de CDU-CSU in de Bondsvergadering op 1 juli aan een meerderheid moet hel pen, vanwege Lübke's landbouwbeleid hem zeker niet welgezind is. De laatste dagen is van DP-zijde duidelijk ge maakt, dat men een kandidatuur-Lübke niet zonder meer wilde steunen Met Lübke komt waarschijnlijk op de presidentiële zetel een representant van een volksgroep, de Duitse boerenstand, die in het vóór-Hitleriaanse en het na oorlogse West-Duitsland zeker niet de spits heeft afgebeten, waar het de be vordering der democratische ideeën be treft. Hij is niet als Heuss een typische vertegenwoordiger van het Duitse gees telijke leven, evenmin een typische re presentant van de Westduitse econo mische opbouw gelijk Erhard of van de Duitse politieke herrijzenis als Ade nauer. In de reeks Duitse presidenten sedert 1919 valt hij ietwat buiten de po litieke werkelijkheid, zoals die wel gold voor Ebert (1919-'25). Hindenburg (1925 —1934) en Heuss (1949-1959). Hij is politiek en ook anderszins ge zien bepaald niet van het formaat van zijn onmiddellijke tegenstander op 1 juli, de sociaal-democratische prof. Carlo Schmid en zelfs niet van de FDP- er dr. Max Becker, beiden eveneens pre sidentskandidaten. Zelf zei Lübke gis teren: „Ik weet niet of ik wel geschikt ben voor een dergelijk hoog ambt." Met Lübke wordt de nieuwe Bonds president een rooms-katholiek waardoor zowel het staatshoofd als de regerings leider (Adenauer) in dit land met een sterk Evangelische (protestantse) groep van meer dan de helft van dezelfde confessionele richting zullen zijn. En dit alles terwijl minister Lübke een integere figuur is en een op zijn ge bied internationaal bekend man. die in de Bondsrepubliek zelf de oude tegen stelling boer-consument met succes met zijn „groene plan" heeft bestreden. In de nazi-periode werd hij vervolgd en zat hij verscheidene malen om zijn anti- nationaal-socialistische gezindheid ge vangen. Hij is sedert 1953 bondsminister van Voedselvoorziening, landbouw en Boswezen. BINNENLAND Gistermiddag la op de spoorlijn Am sterdam-Haarlem een ongeluk gebeurd, dat de 48-jarige arbeider C. van Oostrum uit Laren (N.-H.) het leven heeft gekost. De man die op de lijn bezig was met grondwerk, zag of hoorde een naderende trein niet aankomen. Hij werd aangereden en viel bewusteloos langs de baan. De man werd onmiddellijk naar het St .-Elisabeths- ziekenhuis te Haarlem vervoerd waar hij is overleden. Op de Meldersloseweg ln de gemeente Horst (L.) is gistermiddag het driejarige zoontje van de familie Cuppen door een auto aangereden. Het jongetje werd op slag gedood. Gistermiddag omstreeks zes uur is brand uitgebroken in de bossen bij de Malisflcamp gelegen onder de gemeente Rosmalen. De brandweer uit Rosmalen heeft het vuur met zand geblust. Twee ha. bos en helde zyn verloren gegaan. Ook langs de rijksweg Den Bosch-Nijmegen heeft een brand gewoed. Hier kon men de brand met neveltankwagens meester wor den. Een klein oppervlak bos en helde ging hier verloren. In belde gevallen is de oorzaak van de brand onbekend. Op 1 Juni bedroeg het aantal aan gegeven radio-ontvangtoestellen 2.548.734, tegen 2.538.717 op 1 mei. In hetzelfde tijd vak steeg het aantal televisietoestellen van 465.504 tot 477 966. Op 1 lunl waren er 499.711 aangeslotenen op het draad- omroepnet. tegen 501.438 op 1 mei. Dr. D. C. Geljskens. directeur van het Surinaams Musevim te Paramaribo, is benoemd tot correspondent van de afde ling natuurkunde der Kon. Ned. Akademie van Wetenschappen. Dr. GeySkes. die in Nederland geboren is en te Leiden stu deerde promoveerde te Bazel. Hij heeft zeer veel gedaan voor de verrijking van de kennis van de fauna van Suriname. De Surinaamse regering is voorne mens. tegen het einde van het Jaar een nieuwe serie postzegels uit te geven on der de naam opbouwzegels". Zaterdagavond ls uit de Rljks-psy- chlatrische inrichtingen te Eindhoven een 24-jarige man ontsnapt. Hij was veroor deeld tot 1 Jaar en terbeschikkingstelling van de regering en heeft op tweede kerst dag 1955 op een verlaten terrein achter de OosterbegTaafplaats te Enschede een 17- Jarig Enschedees meisje vermoord. Ook ln 1958 ls hij erin geslaagd te ontsnappen uit genoemd inrichtingen, doch de man melade zich na enkele dagen weer aan. De Poolse luchtvaartmaatschappij „Lot" zal morgen haar eerste offiolèle vlucht op haar nieuwe lijn Amsterdam Oost-BerlijnWarschau maken. Ter ge legenheid daarvan heeft de directie van de Poolse luchtvaartmaatschappij een aantal Nederlandse en buitenlandse auto riteiten uitgenodigd deze vlucht mee te maken. Het gezelschap zal morgenmiddag van Schiphol vertrekken met een ..Con- valr"-vllegtulg van de „Lot". Zaterdag wordt het op Schiphol terugverwacht. De Kon. Ned. Automobiel club zal op 4 Juli as. op het parkeerterrein aan de strandweg voor het Grand Hotel te Sche- venlngen een openluchtentoonstelling en concours van koetswerken houden. Gister ls te Oudewater de 7-jarige Hansje van Vliet vlakbij zijn ouderlijke woning ln een vijver geraakt en verdron ken. Het kereltje, dat een dag vry van school had, was ln de ochtenduren bul ten gaan spelen. Om halfdrie miste men het kind. De politie werd gealarmeerd en dregde met behulp van tientallen omstan ders de vijver af. Pas om twaalf uur des avonds haalde men het kind op. BUITENLAND Een felle brand heeft gisteren een aanzienlijk deel van het Canadese stadje Lanark ln de provincie Ontario, op 55 km ten zuiden van de hoofdstad Ottawa, in as gelegd. Gisteravond was men de brand eindelijk meester geworden, maar toen wa den niet door de vlammen aangetast. Drie ren ln de zakenwijk nog slechts vier pan en veertig gezinnen waren toen dakloos geworden. Een sterke wind had de vlam men aangewakkerd. Lanark is een stadje met 35.000 Inwoners. Ex-koningln Marle-Jcusé van Italië, die op enkele kilometers van Genéve woont, heeft een internationale prijs voor componisten in het leven geroepen, die haar naam zal dragen. De prijs bedraagt 7.000 Zwitserse franken en is bestemd voor toondichters onder de vijftig jaar. Het voor de eerste wedstrijd, in november 1960, gekozen onderwerp is een snaar kwartet met een zangstem. Een felle brand heeft in de nacht van zondag op maandag een fabriek van schrijfbehoeften in het centrum van Lon den in as gelegd. Ongeveer 100 brandweer lieden met 25 brandspuiten hebben het vuur bestreden. Verwacht wordt dat de ruïnes met het geheel of half verbrande papier nog dagenlang zullen blllven smeu len De schade wordt geacht op twee mil joen gulden. Prof. P. J. Oud. voorzitter van de In ternationale Vereniging van Gemeentelilke Autoriteiten., heeft gisteren te Berlijn meegedeeld, dat 1290 burgemeesters uit 30 landen zullen deelnemen aan het congres, dat van 19 tot 23 lunl in West-Berlijn zal worden gehouden. Het ls een record aantal voor dit congres, dat na de oorlog om de twee Jaar werd gehouden. Door een brand in een circus te Sap poro op het Japanse eiland Hokkaido, waarbij onder de 1200 toeschouwers pa niek uitbrak, zyn maandag dertig perso nen gewond. Een aantal dieren, waaronder leeuwen, tijgers en een olifant kwam in de vlamimen om. Volgens het Arabische nieuwsagent schap zou het Jemenltlsche leger maan dag de controle over de voornaamste ha ven van Jemen, Hodeida, in handen heb ben genomen nadat het vrydag jl. Talz waar de regering zetelt, in zijn macht had gekregen. De imam van Jemen. Ahmad. Is op het ogenblik voor een medische be handeling ln Italië en de kroonprins ls regent. In Egypte zullen degenen die zich voor officiële verkiezingen kandidaat stel len. voortaan niet meer door de overheid worden geselecteerd. Deskundigen van de Russische PTT hebben een apparaat gebouwd waarmee ruim tien keer zoveel gesprekken over de bestaande telefoonleldingen kunnen wor den gevoerd als totnogtoe aldus Tass. Een transatlantische telefoonkabel met deze apparatuur uitgerust zou tegeiykertijd 360 gesprekken kunnen verwerken in plaats van de huidige 36. De flits van een kernontploffing op grote hoogte kan iemand tot op een vijf honderd km afstand blind maken, zo heeft de Amerikaanse Commissie voor Atoomenergie gisteren meegedeeld. Voor deze proef gebruikte men konynen. Het blad „Zycie Warszawy" heeft kri tiek geleverd op de Poolse r.-<k. primaat kardinaal Wyszynski. die in een preek op Sacramentsdag protesteerde tegen de ver- wy derlng van vijf kruisen en twee weg kapelletjes door het gemeentebestuur van Warschau. Volgens de hoofdredacteur van genoemd blad. Henryk Korotynski. die plaatsvervangend lid van het centrale co mité van de communistische partij is. moest de betrokken weg naar Krakau verbreed worden en de kruisen en ka pelletjes naar elders overgebracht. Een der betrokken pastoors had hiermee Inge stemd Korotynski neemt het de kardinaal kwalijk dat hij ln verband met dit geval van godsdienstvervolging sprak. Het aantal doden tengevolge van de overstromingen ln Hongkong is maandag tot 43 gestegen. De regens die de overstro mingen veroorzaken, namen gisteren in hevigheid af. Officieel worden er nog vijf mensen vermist. Prinses Paola, de verloofde van Prins Albert van België, is gisteren in het be gin van de middag per vliegtuig uit Brus sel naar Rome vertrokken. De Prinses zal waarschijnlijk op 28 Juni naar België te rugkeren. De Nleuwzeelandse bergbeklimmer en Poolvorser Sir Edmund Hillary heeft in de Adelaide gezegd, dat hy een nieuwe expeditie naar de Mount Everest wil lei en om de berg aan de noordelijke zijde te beklimmen. ..Het houden van deze expedi tie zal echter afhangen van de houding van communistisch-Ohina. dat op het ogenblik niet gunstig daartegenover staat". Een nieuwe verkeerswet die per 1 Juli ln Italië ln werking treedt, brengt een drastische verhoging van boeten met zich mee en voor het eerst gevangenis straffen voor bepaalde overtredingen. De wet Ls gericht op vermindering van het aantal ongelukken op de weg, dat de laatste tyd op alarmerende wijze ls toe genomen. Vorig Jaar kwamen evenveel Italianen om bij verkeersongelukken als door t.b.c.. namelijk meer dan achtdui zend. tegen een kleine zevenduizend het jaar daarvoor. VOOR HEDENAVOND Hilversum I, 402 m. KRO: 18.00 Chansons. 18.20 Gram. 18.30 V. d. jeugd. 18.45 Gram. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Sportpraatje. 19.35plm. 23.15 Tristan und Isolde, opera (in de pauze: plm. 21.0021.30 wetensch. caus.) 23.15 Nws. 23.3024.00 Gram. Hilversum II, 298 m. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Pianospel. 18.30 Lichte muz. 18.55 Paris vous parle. 19.00 Lichte muz. 19.45 Toneelbeschouwing. 20.00 Nws. 20.05 Gram. 21.00 Wat ls er met Eugenie, hoorsp. 22.00 Lichte muz. 22.15 Act. 22.30 Sopr. en plano. 23.00 Nws. 23.15 Beursber. v. New York. 23.17 New York calling. 23.22—24.00 Gram. TELEVISIEPROGRAMMA 20.00 Journ. en weeroverz. 20.20 Film- progr. 20.3022.00 Speelfilm. VOOR WOENSDAG 17 JUNI Hilversum I, 402 m. NCRV: 7.00 Nws. 7.13 Gram. 7.50 Een woord voor de dag. 8.00 Nws. 8.15 Gewijde muz. 9.00 V. d. zieken, fl.30 Gram. 9.35 Waterst. 9.40 V. d. vrouw. 10.15 Gram. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram. 11.35 Or gelspel. 12.05 Klavecimbel en hobo. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Lichte muz. 12.53 Gram. en act. 13.00 Nws. 13.15 Met PIT op pad, caus. 13.20 Promenade-ork. en soliste. 14.00 Calvyn en de Oecumene, toespr. 15.05 Orgelconc. 16.00 V. d. Jeugd. 17.20 Musette-ork. en solist. 17.40 Beurs ber. 17.45 Spectrum v. h. chr. organlsatle- en verenigingsleven. NCRV: 18.00 Leeer des Heils-progr. 18.15 Boekbespr. 18.30 RVU: Enkele stromingen in de Japanse cultuurgeschiedenis, door J. Fontein. Tweede lezing: De betrekkingen tussen Japan en China. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Orkestconc. 19.30 Radio krant. 19.55 Gram. 20.00 Planorecital. 20.15 Radio Philharmonlsch Ork. en solist. De droom van Iedere man en vader electrisch scheren Gegarandeerd mesglad, sneller en comfortabeler scheert U zich met de Braun. Dank zij het ge patenteerde flinterdunne scheer- blad. Overtuigender dan iedere bewe ring: de vergelijkende scheer- proef. Type Combi met tondeuse In luxe plastic étui f. 59.75. Type Special In cartonnen doos f. 44.75. Nieuw type Standard In cartonnen doos f. 37.50 Imp. N.V. Hapé, Amsterdam-C. Telefoon 63957 (4 lijnen). Gev. 1913. Hongersnood op Bali In de plaats Kloengkoeng, in zuidoost Bali, zijn 171 mensen gestorven tenge volge van een hongersnood, die bij 200 andere inwoners ondervoeding tenge volge heeft gehad. Dit is medegedeeld door Gusti Made Moedera, hoofd van het plaatselijk bestuur. Hij heeft aan de centrale regering een dringend beroep gedaan voor hulp aan de slachtoffers. DINSDAG Prediker: Spr.; evang. Joh. Maasbach. 8 uur nam. Stadszaal (foyer): Uitreiking zilveren ster aan BB-ers. 8 uur nam. Waaggebouw: Holland Festival. Bèrtok- concert o.l.v. Theo Olof. 8.15 uur nam. WOENSDAG Acad. Ziekenhuis (Kerkzaal)Halfuur van Bezinning. 12.50—1.20 uur nam. Prins Hendrikplein: Openluchtsamen komst Baptistengemeente. 8 uur nam. Recreatiezaal HCW (Zoeterwoudseweg) Dlplomauitrelking Ver. EHBO-dlenst Lei den. 7.45 uur nam. Oegstgeest. (Witte Huls)Uitrei king zilveren ster aan BB-ers. 8 uur nam. Pieterskerk: Avondgebed. 7.30 uur nam. DONDERDAG Stadhuisplein: K. en O.-excursle naar Amersfoort. 8.45 uur v.m. VRIJDAG Stationsplein: Exoursle Broederschap v. oud-padvinders en oud-padvindsters. 8.20 uur nam. ZATERDAG Breestraat 19: Evangelisatie Chrlstengem. „Ecclesia". 8 uur nam. Doopsgez. Kerk: Adventkerk. 10 uur: Bybelstudle; 11 uur: prediking. Leiderdorp. Zwembad Polo-wed- strydBlau Welss. 7 uur nam. Leiderdorp. Sportveld Hoogmade- seweg: Sportmiddag ring Koudekerk Leiderdorp-Hazerswoude der J.V. op Ger. Grondslag. 3 uur nam. ZONDAG Wassenaar: (Theehuis Duinrell) Hondenrallye. Kynologenver. „Rijnland" 12.30 uur nam. MAANDAG Stadhuis: Gemeenteraad. 2 uur nam. TENTOONSTELLINGEN Academiegebouw Rapenburg 73: Drie Haagse kunstenaars tot eind Juni Lakenhal: Tentoonstelling Het Neder landse portret sinds 1880. Werkd 10 uur voorm.5 uur nam.; zond 15 uur nam. (tot 31 augustus) Museum voor Volkenkunde: Expositie Zuidzee (Dageiyks van 10 tot 4 uur; 's zondags van 14 uur) t.e.m 5 oktober Rijksmuseum Geologie en Mineralogie v d Werfoark 1: Tentoonstelling geolo gie van Nederland Op werkdagen van 1012 en 24 Zon- en feestdagen 24 uur Casino „The horse's mouth" 14 Jaar. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zon dag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Li<lo „Sterker dan de nacht" 18 jaar. Werkdagen: 2.30. 7 en 9.15 uur. Zon dag: 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. Lldo: Dinsdag, woensdag en donderdag: „Le Ronde" (18 jr.) I.uxor „Hoe vertel ik het mijn doch ter?" 18 jaar. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Trianon ,,'s Nachts langs de trottoirs". 18 jaar. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Rex „Het lokaas van Fort Bellou". 14 Jaar. Werkdagen: 2.30. 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. AVOND- EN NACHTDIENST DER APOTHEKEN Te Lelden is geopend de Haven-apo theek Haven 18 tel. 2.00.85. Bü geen gehoor bij Uw buisarts of specialist (of diens waarnemers) bel op doklerstelefoon 22222. 21.05 In het voetspoor van Johannes Cal- vijn, klankb. 21.35 Geestelijke liederen. 22.05 Amus.muz. 22.35 Gram. 22.45 Avond overdenking. 23.00 Nws. en SOS-ber. 23.15 Sportultsl. 23.2024.00 Gram. Hilversum II. 298 m. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.05 V .d. vrouw. 9.15 Gram. VPRO: 10.00 Schoolradio. VA RA: 10.20 V. d. vrouw. 11.00 Gram. 12.00 Orgelspel. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 V. h. platteland. 12.38 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.15 Dansmuz. 13.50 In de wolken, rep. 14.00 Gram. 14.30 Muz. caus. 15.00 V. d. Jeugd. 17.00 Vakantietips. 17.50 Regeringsultz.: Emigratierubriek. Het emigratiepraatje van H. A. van Luyk. VARA: 18.00 Nws. en comm. 18.20 Po litie Kapel. 18.50 Act. 19.00 V .d. kind. 19.10 Jazzmuz. VPRO: 19.30 V. d. Jeugd. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Prom.ork. en sol. 20.45 Door het verleden bedrogen, hoorsp. 21.50 Hammond kwint, en soliste. 22.20 De weg naar volwassenheid, caus. 22.35 Kamerork. 23.00 Nws. 23.15 Gram. 23.50 24.00 Soc. nws. ln Esperanto. (Over de 4e lyn van 1820 uur) Tonlgiht (Allen), Orkest Steve Allen; Hit the read to dreamland (Arlen), Fred Waring and The Penmsylvanians; Isn't it romantic (Rodgers). Orkest Steve Allen; Who do you know in heaven (de Rose), The Five Keys; Dream (Mercer); It can't be wrong (Gannon), Orkest Steve Allen: Hora staccato (Dlnicu). Fred Waring and The Pennsylvanians; Lolly too dum dey; I'm glad there is you (Madeira). Orkest Steve Allen; Boom boom (McFarland), The Five Keys; From the bottom of my heart (Willis); For the very first time (Berlin). Orkest Steve Allen; Way back home (Waring), Fred Waring and The Pensylvanians; Dry bones; The man with the horn (Jennie), Orkest Steve Allen; Smart and charming (Böttcher), Gerhard Gregor; Oh Marie (dl Ceglie); Mond- schelnpartle (Hoffmann), Margot Eslkens Silvio Francesco; No can do (Simon), Or kest Erwln Halietz; Lass mioh nle, nle, nle mehr alleln (Gletz). Peter Alexander; South of the border (Kennedy), Orkest Erwin Halltz; Hula hoop (Kohier), Dan ny Mann; Duoky (Bones), Orkest Bert Kampfert; Sugar baby (Scharfenberger), Peter Kraus; Midnight blues (Grothe), Orkest Bert Kampfert; Zwel blonde Se- norltas (Halietz), Alice en Ellen Kessler; Just one of those things (Porter). Charlie MoKenzle; Rockin' chair (Carmiphael); It might as well be spring (Rodgers) Mar garet Whiting; Mezcal (Menzis), The Goyo's Cats; Memories are made of this (Gllkyson). Dean Martin; Tlene Cerlllos (Mure) The Goyo's Cats; Wheel of for tune (Benjamin). Kay Starr; Ruby (Roemheld), Orkest Les Baxter; False hearted girl (Delmore). Tennessee Ernie Ford; Blue moon (Rodgers), Paul Smith; I'm thrilled (Llppman), June Christy; What's the trouble (Davis), Jackie Davis; St. Louis blues (W. C. Handy), Orkest Bob Crosby; Way down South where the blues began (W.C. Handy); Beale Street blues (W. C. Handy); The Memphis blues (W. C. Handy). TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 17.00 V .d. kind. KRO: 17.10 V. d. Jeugd. NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. VARA: 80.20 Artlsact. 20.40 Documentaire rep. 21.10 Eindexamen van de Toneel school Amsterdam. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service, 330 m. 12.00 Gram. 12.30 V. d. boeren. 12.55 Weer ber. 13.00 Nws. 13.10 Hoorsp. 13.40 Plano- spel. 13.55 Crlcketultsl. 14.00 V. d. scho len. 15.00 Hoorsp. 16.00 Vespers. 16.45 Progr. v. oudere luisteraars. 17.00 V. d. kind. 17.55 Weerber. 18.00 Nws. 18.15 In the South-East. 18.30 Sport. 18.40 Volks dansen. 19.00 Gram. 19.30 Quiz. 20.00 King Arthur, opera. 21.00 Nws. 21.15 King Ar thur .opera (verv.). 22.00 Literair progr. 22.30 Voordr. 22.45 Pari, overz. 23.00 Nws. 23.0623.36 Pianotrio. Engeland, BBC Light Programme. 1500 en 247 m. 12.30 Nws. en gevar. progr. 13.00 Lichte muz. 13.30 Nws. 13.45 V. d. kind. 14.00 V. d. vrouw. 14.30 Nws. 15.00 Ork.conc. 15.30 Nws. en rep. Royal Ascot. 15.55 Lichte muz. 16.30 Nws. en Mrs. Da le's Dagb. 16.45 Ultsl. Flatraces en Zweed se muz. 17.30 Nws. en dansmuz. 18.00 Ge var. progr. 18.45 Hoorsp. 19.00 Journ. 19.25 Sport. 19.30 Nws. en gevar. progr. 20.00 Hoorsp. 20.30 Nws. en gevar. progr. 21.30 Nws. en verz.progr. 22.30 Nws. 22.40 Lichte muz. 23.30 Nws. 23.5524.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk, 309 m. 12.15 Symf.ork. en soliste. 13.00 Nws. 13.25 Kamerconc. 15.00 Koor- en lnstr. muz. 16.20 Amus.conc. 17.55 Symf.ork. en solist. 19.00 Nws. 19.20 Symf.ork. en solist. 21.00 Volksmuz. 21.45 Nws. 21.55 Klass. muz. 23.00 Ork.conc. 24.00 Nws. 0.051.00 Symf.ork. Frankr(|k 3, 235 en 280 m. 12.00 Nws. 12.05 Symf.ork. 13.25 Gram. 14.20 Sollstenconc. 15.10 Franse muz. 15.55 Gevar. conc. 20.16 Gram. 23.10 Idem. 23.53 24.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 m.: 12.00 Gram. 12.55 Koersen. 13.00 Nws. en rep. 13.11 Gram. 14.00 en 14.40 Idem. 15.00 Ork.conc. 16.00 Koersen. 16.02 Gram. 17.00 Nws. 17.10 Pianoduo. 17.50 Boekbespr. 18.00 Gram. 18.10 Lekenmoraai en filosofie. 18.30 V. d. sold. 19.00 Nws. en rep. 20.00 Hoorsp. 21.15 Gram. 22.00 Nws. en rep. 22.15 Pedagogische caus. 22.40 Rep. 22.55 Nws. 23.00 V. d. zeelleden. 484 m.: 12.00 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Gram. 14.00 Idem. 14.15 Belgische muz. 15.15 Koorzang. 15.30 Gram. 16.05 Dans muz. 17.00 Nws. 17.10 Gram. 17.20 Idem. 18.30 Jazzmuz. 18.55 Gram. 19.10 Idem. 19.30 Nws. 20.00 Hoorsp. 22.00 Nws. 22.10 Vrije tljd. 22.55 Nws. Advertentie. Hogewoerd 66— 68, tel. 22962, leiden 5 .1 WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) P< p. a, a s •3 3 a'l 3 12 s» a as B ÖC1 Amsterdam licht bew. wnw 4 17 6 0 Den Helder half bew. nw 8 15 11 0 Ypenburg half bew. nnw 4 17 11 0 Vllsslngen licht bew. nw 4 12 10 0 Eelde half bew. wnw 4 15 7 0 De Bllt licht bew. nw 3 20 5 0 Twente zwaar bew. wnw 3 20 6 0 Eindhoven llcht bew. wnw 1 22 3 0 Z.-Limburg licht bew. wnw 3 23 6 0 Helsinki half bew. wzw 2 14 5 5 Stockholm regem wnw 5 18 6 0.8 Oslo onbewolkt n 4 17 7 0 Kopenhagen onbewolkt wzw 4 15 8 3 Aberdeen zwaar bew. w 4 17 8 0.2 Londen Uoht bew. wnw 2 22 9 0 Brussel llcht bew. wn w 2 22 7 0 Luxemburg zwaar bew. nno 6 25 7 0 Parfjs onbewolkt n 2 29 13 0 Bordeaux llcht bew. zzw 1 27 11 0 Grenoble half bew. nno 3 23 5 0 Nice llcht bew. nnw 3 23 16 0 Berlijn zwaar bew. wnw 7 23 9 0 Frankfort half bew. w.stll 26 8 0 Mlinchen zwaar bew. nnw 4 23 11 0 Zürich half bew. nno 2 24 9 0 Genève half bew. w.stll 25 11 0 Locarno half bew. w.stil 26 13 0 Wenen half bew. nw 3 24 15 0 Innsbruck llcht bew. w 2 8 0 Belgrado llcht bew. zw 2 21 10 0 Athene onbewolkt w.stll 26 Rome zwaar bew. w.stil 26 15 0 Ajacclo onbewolkt no 2 23 12 0 Mallorca Uoht bew. w^tll 27 13 0 Lissabon Uoht bew. W 4 25 15 0

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 2