V° 3'° IN FRANKRIJK KAN MEN HELE (ONTVOLKTE) DORPEN KOPEN v. d. MEER KEURSLAGER halve prijs NETTE MEISJES TE KOOP WOONHUIS Ook n particulier kan nog ivel een aardige slag slaanmaar erg gemakkelijk is het niet PRIMA KOUDE PERMANENT 10.- Dameskapsalon VAN HEERINGEN MODELWASSERIJ „THIJSWIJK" N.V. beschaafde verkoopster Fa. DE WILDE Deze week extra reclame MAANDAG 8 JUNI 1959 (Van onze Parijse correspondent) Het ideaal van iedere rechtgeaarde Franse stedeling is nog altijd een eigen huisje met icat grond op het platteland, of wel de „campagne", te bezitten. Frankrijk is een groot en dunbevolkt land, en zo blijkt dit ideaal met wat moeite, speurzin en bescheiden offers ook vandaag soms nog wel eens te verwerkelijken. In elk geval zijn het in Frankrijk heus niet alle maal groot-kapitalisten, die hun vakantie, en vaak ook wel hun weekeinde, in hun eigen buitenhuisje doorbrengen om daar de longen met ioat frisse lucht te kunnen ventileren. Maar naarmate alle levenskosten hoger wor den, stijgen natuurlijk ook de prijzen van grond en huizen, vooral op be reikbare afstand van de grote steden, en van Parijs in de eerste plaats. Boerderijtje met 10 ha grond voor ƒ1400 Met een scherpe neus en wat onder nemingszin kun je echter toch ook in dit verband nog wel eens iets bereiken. Een onzer vrienden, een jonge Parijse componist-dirigent, heeft vorige zomer zo met twee kameraden, in het departe ment van de Vaucluse, zelfs een heel dorpje opgekocht, waarin geen kip maar wel veel wilde konijnen! meer leefde (n) en waarvoor zij niet meer dan driehonderdduizend franken ofwel een f. 2200 neer moesten tellen. Het gehucht was, met inbegrip van de kerk en de school, door al zijn inwoners al tientallen jaren geleden verlaten, en de tegenwoordige eigenaars hebben maanden moeten speuren en onderhan delen, alvorens ze alle koopcontracten met vertrokken bezitters of nabestaan den bij de notaris konden tekenen. Daarna hebben ze, met eigen handen, de nodige en omvangrijke herstelwerk zaamheden verricht, waterputten gegra ven en elektriciteitsleidingen aangelegd. Maar nu mogen ze zich dan ook de fiere heren en meesters van een heel berg dorp van drie hectares oppervlakte noe men. Voetangels en klemmen Er bestaan wel meer van die moge lijkheden, doch de talrijke obstakels, voetangels en klemmen dient men, vol gens onze vriend en zegsman, beslist niet te onderschatten. Wanneer men als toerist door Frankrijk toert, dan kan men, buiten de grote heirwegen, op tien tallen, zo geen honderden dorpjes stui ten, die geheel of bijna volledig zijn ver laten. Die ontvolking van de arme berg en andere streken, is in de eerste we reldoorlog al begonnen. Vele mannen keerden na de krijgsverrichtingen toen niet meer terug, en de vrouwen en kin deren trokken elders bij familie in. An dere gebieden bleken te weinig vrucht baar om modernisering van de achter lijke landbouwmethode te rechtvaardi gen en een paar achtereenvolgende slechte seizoenen hebben op hun beurt het doodvonnis over vele kleine en een zame dorpjes geveld. En tenslotte was er dan nog de trek naar de steden, waar een gemakkelijker leven leek te lokken en die duizenden Franse dorpe lingen ertoe bracht huis en hof voor al tijd te verlaten. Nog maar voor de helft... Het vreemdelingenverkeer, het „social toerisme" en tenslotte de traditionele idealen der stedelingen van een „huisje op het land", hebben de laatste jaren voor die verlaten dorpjes, die de staat van ruïne steeds dichter naderen, weel een bescheiden hoop op leven en red ding geopend. In 1956 kwam een amb tenaar van het Franse ministerie van Publieke Werken zelfs op het lofwaar dige denkbeeld een volledige inventaris op te maken van alle hele en halve hui zen, die in Frankrijk aan de ondergang waren prijsgegeven. De opgave bleek echter al gauw zo omvattend en gecom pliceerd, dat de functionaris nog niet halverwege in zijn onderneming is blij ven steken. Niettemin heeft hij ver scheidene burgemeesters, prefecten en bestuursleden van toeristenverenigingen tot actie weten te brengen. En zo zijn er nu dan toch al enkele streken waarvan een globaal al enkele streken waarvan een globaal overzicht bestaat inzake verlaten dorp jes en huizen. Er zijn zelfs een paar brochures uitgegeven, waarin woningen en gehuchtjes in lichte of verdere staat van verval, met omschrijving staat aan gegeven. De prijzen? Voor driehonderd gulden wordt soms al een huis met een flinke lap grond van de hand gedaan. Maar men mag gerust achter dat cijfer nog een nul plaatsen alvorens het be drag is bereikt van alle kosten die voor de elementaire herstelwerkzaamheden moeten worden uitgetrokken. Vakantiekolonies voor fabriekspersoneel De gemiddelde prijs voor een huisje van twee kamers met een stuk verwil derde grond schommelt rond de veer tienhonderd gulden. Maar voor een op trekje, dat enigszins bewoonbaar is, moet toch wel een drie A vierduizend gulden worden uitgetrokken. In het de partement van de Lot (Midden-Frank rijk) wordt echter nog een koopje aan geboden: 10 ha terrein, een boerderijtje van zeven kamers waarvan er twee nog (bijna) onder de pannen schuilen, en kele fragmenten stal, alles bijeen voor, pak mee, veertienhonderd gulden. Ver scheidene dorpjes die moederziel verla ten lagen, zijn de laatste jaren ook al wel door directies van grote onderne mingen, fabrieken of kantoren, opge kocht om er vakantiekolonies voor het eigen personeel van te maken. Het avontuur van onze vriend, de Parijse componist, bewijst echter dat ook in kleiner verband het particulier initiatief nog wel eens wat bereiken kan. Er zijn zelfs enkele plaatsen in Frankrijk waar de, intussen ook al vertrokken, burge meester zijn laatste handeling van edel achtbare heeft verricht door aan de in gang van het gehucht een bordje te plaatsen met het opschrift: Dorp te koop Demonstranten met de sabel verjaagd Zaterdagavond liep door de Kalver- straat in Amsterdam een stoet van on geveer 100 personen, die stroken papier met de opschriften „geen wijziging dienstplichtwet" als spandoeken met zich meedroegen en spreekkoren aanhie ven met de leuze „geen uitzending naar Nieuw-Guinea". Toen de demonstranten niet aan het verzoek van de politie om uiteen te gaan voldeden zijn zij door twee agen ten, die van hun sabel gebruik maak ten, verjaagd. Dodelijk gewond meisje op straat gevonden Het bijna 5-jarige dochtertje van de familie W. de Kruijk, wonende bij de Lekpoort te Vianen, is vrijdag dodelijk gewond door een ongeluk, waarvan de toedracht nog niet is vastgesteld. Omstreeks twaalf uur 's middag werd het kind onder de Lektoren gevonden met bloedende verwondingen en een sohedelbasisfractuur. Het zwaar gewonde meisje, dat direct naar een ziekenhuis te Utrecht werd overgebracht, overleed tijdens het vervoer. Omtrent de oorzaak van het ongeluk vermoedt de Rijks politie dat het kind onder de Lektoren door een passerend motorvoertuig is ge raakt. Luchtgevecht aan de Jordaans-Syrische spanning Een Israëlische militaire woord voerder heeft meegedeeld dat Israëlische jagers zondagochtend een kort luchtgevecht hebben ge leverd met Egyptische ,,Mig-17"- straaljagers, die boven de Negeb- woestijn vlogen. De Egyptische jagers werden, na een uitwisseling van schoten, verdreven. Er is niets gemeld over slachtoffers. Reuter meldt uit Cairo, dat een Egyp tische militaire woordvoerder heeft ver klaard dat twee Israëlische vliegtuigen twee Egyptische toestellen hebben aan gevallen, die een oefenvlucht boven Egyptisch gebied maakten. Volgens hem werd een der Israëlische vliegtuigen bij de vuuruitwisseling getroffen, waarna de toestellen naar Israël terugvlogen. De woordvoerder deelde niets mede omtrent de plaats, waarboven zich het incident had voorgedaan. Hij verklaarde voorts dat de Verenigde Arabische Republiek bij de gemengde bestandscommissie een protest over het incident heeft ingediend. De Jordaanse minister-president, Haz- za Madjali, heeft zaterdag te Amman bekendgemaakt, dat Jordanië de Ver. Naties op de hoogte heeft gesteld van een besluit van de Ver. Arabische Repu bliek de Jordaans-Syrische grens te slui ten en het weg- en spoorwegverkeer tus sen Libanon en Jordanië te verbieden. Het is de tweede maal dit jaar dat een dergelijk besluit is genomen. Van doorgaans welingelichte zijde te Damascus werd zaterdag vernomen, dat de Jordaanse regering van haar kant vrijdagavond de Syrisch-Jordaanse grens heeft gesloten en vrachtauto's en perso nenauto's heeft verboden Syrië binnen te rijden. grens van Israël Van Syrische zijde was Jordanië te kennen gegeven dat de reden van de grenssluiting het Jordaanse verbod was om Syrische boeren hun land aan de Jordaanse kant van de grens te laten bewerken, de uitdagende versterking van de Jordaanse troepen lan&s de grens en de Jordaanse weigering voor een ge meenschappelijk onderzoek naar een grensincident in april. Jordanië noemde alle redenen vals. Het Landbouwschap niet tevreden over regeringsverklaring Het dagelijks bestuur van het Land bouwschap heeft zich gewend tot de minister-president en tot de minister van Landbouw met een brief, waarin gezegd wordt, dat de passage over het landbouwbeleid in de door de regering in de Tweede Kamer afgelegde verkla ring ernstige ongerustheid heeft gewekt in de kringen van het georganiseerde agrarische bedrijfsleven. Deze ongerust heid vindt haar oorzaak in de weinig positieve bewoordingen, waarin aan dacht is gewijd aan het agrarische structuurbeleid, voorts in het onver meld laten van de bijzondere positie van de agrarische bedrijfstak in het verband van het loonbeleid. en ten slotte in de onzekerheid, die de rege ringsverklaring laat bestaan met be trekking tot de te voeren landbouw- prijspolitiek en het garantiebeleid. Het dagelijks bestuur van het Land bouwschap acht het noodzakelijk de re gering onder het oog te brengen, welke grote belangen op het stuk van de drie hierboven genoemde punten voor de landbouw op het spel staan. Het ver trouwt ,dat de regering aan deze belan gen grote aandacht zal willen schenken bij de nadere uitwerking van haar be leid ten aanzien van de landbouw. Dr. A. Günther volgt mr. J. M. Kan op (Van onze Haagse correspondent) Het ligt in het voornemen dr. A. Günther, secretaris-generaal van het departement van Volkshuisvesting, te benoemen tot secretaris-generaal van het departement van Binnenlandse Za ken, als opvolger van mr. J. M. Kan, die, zoals gemeld, tot lid van de Raad van State, is benoemd. Dr, Günther, die in 1908 te Haarlem werd geboren, is onder meer werkzaam geweest op de provinciale griffie van Zuid-Holland en in 1948 werd hij raadadviseur van Wederopbouw en Volkshuisvesting. In 1955 volgde zijn benoeming tot secretaris-generaal. NEDERLANDSE REGERING WIL ARBITRAGE IN HET CONFLICT FOKKER-RIO (Van onze Haagse correspondent) De Nederlandse regering acht het ver. standig het conflict tussen de Brazi liaanse regering en het in Rio de Janeiro gevestigde assemblagebedrijf van Fok ker te laten beslechten door arbitrage. De minister van Buitenlandse Zaken, mr. Luns heeft de Braziliaanse ambassa deur in Den Haag, de heer J. de Sousa. Leao verzocht het standpunt van Neder land aan zijn regering voor te leggen. Hoe het Nederlandse plan door Brazilië zal worden opgenomen is in Den Haag nog niet bekend. Een woordvoerder van Fokker deelde ons inmiddels mede, dat de maatschap pij officieel van het Nederlandse stand punt tot instelling van arbitrage nog niets bekend is. Aangenomen kan echter worden, dat Fokker arbitrage zal toejui. chen. De fabriek waarmee de Brazi liaanse regering in conflict is, is opge richt als een zelfstandige eenheid, waar in Fokker is geïnteresseerd. Er is echter een Nederlandse staf, waaronder twee directeuren, die thans bij het conflict zijn betrokken. Het is voor Fokker in Nederland moei. lijk een juist beeld te krijgen van de si tuatie in Rio de Janeiro. Men heeft ech ter de indruk dat Fokker Brazilië in een „politiek wespennest" is getrokken. De zelfstandige status van het Braziliaanse bedrijf maakt bemoeiing vanuit Neder land formeel onmogelijk. Daarom zal arbitrage bij Fokker wel in goede aarde vallen. EEN HALF SCHIP TE WATER GELATEN Bij de N.V. Boele's Scheepswerven en Machinefabriek te Bolnes is zaterdag middag omstreeks 18.15 uur te water gelaten het nieuwe voorschip, bestemd voor het Zwitserse motorschip „Nyon". Het schip brandde in november 1958 op de Engelse kust nabij Newcastle on Tyne en verloor het voorschip. Na de brand kon van het schip slechts net achterschip met de machines worden geborgen. Het voorschip werd eraf ge brand. Vanmorgen zijn zowel het achterschip als het nieuwe voorschip bij het ge meentedok vier te Rotterdam aange komen en daarin opgenomen. Daarna zijn de deskundigen begonnen het voor- en achterschip tegen elkaar te passen, een karwei, waarmee men vanmiddag hoopte klaar te komen, zodat dan het eigenlijke samenvoegen kan beginnen. De delen zullen gelast worden en men denkt hiervoor enige dagen nodig te hebben. Dreigement van Kroest! Kroesjtsjef, de Russische minister sident, heeft zaterdag, na zijn tert, uit Hongarije, te Moskou op een n. bijeenkomst in het Sportpaleis g; dat, indien Griekenland en Itali Russische voorstellen voor een v> zone op de Balkan niet aanvaarde Sovjet-Unie, Albanië, Bulgarije er dere landen van het Pact van War- gedwongen zullen zijn lanceerbane: raketten dichter bij de bases vs aanvallers te bouwen". Het verstandigste zou zijn, Kroesjtsjef, van de Balkan een g zonder atoom- en raketwapens te n. Kroesjtsjef zei voor zijn vertre Boedapest tegen een corresponden het Hongaarse persbureau MTI, c internationale toestand nu beter i drie jaar geleden. Ook over Genèvi hij optimistisch gestemd en laakt „pessimisme uit de Westelijke laij Kroesjtsjef zei niet te willen wijken Westelijke druk om tot een akkoo komen waarbij het bezettingsbewq West-Berlijn gehandhaafd wordt. Eén procent De secretaris-generaal van de Int( tionale Federatie van Vrije Vakv« gingen, de Nederlander J. Oldent heeft zaterdag op het Atlantisch1 gres te Londen verklaard, dat indit vrije landen één procent van hut tionale inkomen zouden reserveren' de hulp aan minderontwikkelde g den, deze in staat zouden worden g( zich op economisch en sociaal terre ontwikkelen. De heer Oldenbroek zei, dat de» drage - neerkomend op ongeveeri 1 miljoen dollar - voor de levensstand in de ontwikkelde landen niets za tekenen. „Thans is het echter zo 1 het Westen nog steeds zijn levens daard verbetert en de minderontwik gebieden achteruit gaan". Japanse kunstwerken no Nederland Met het K.L.M.-toestel uit Tok i riveerden op Schiphol leden vai 5 directie van het Japanse daj „Yomiuri Shimbun", dat de organ) op zich had genomen van de Vij van Gogh-tentoonstelling, welke 1958 met zoveel succes in Tokio Kyoto werd gehouden. j De heer Dojun Hashimoto, dire) van het blad, dat een oplage heef: vijf miljoen exemplaren per etimaj eigenaar is van een television schappij, die o.a. twee uur per da: perimentele kleurentelevisie geeft, I de mede. dat veertig werken van m: ne Japanse kunstenaars per boot Nederland worden gezonden, was van augustus af in het Kröller—Mil museum op de „Hoge Veluwe" z worden tentoongesteld. De tentoonstelling in Otterloo ze weken duren. Het is voor de eerste j dat werken van Japanse „moderne Nederland worden getoond. Kerkelijk Levi GEREF. KERKEN Bedankt voor Buitenpost A. IJkea Tweede Exoërmond. Aangenomen Sint Pancras J. C. Rietveld, kaïi 's-Gravenhage, die bedankte voor burg-Westkapelle, Gees (Dr.) Han en voor Wateringen. mi CHR. GEREF. KERKEN de Bedankt voor Haarlem-noord S ne Zwoll te Kampen; voor Nieuwpoc W Slagboom te 's-Gravenzande. Al BAPTISTEN GEMEENTEN H Aangenomen de benoeming tot legr dikant met standplaats Den Haag 1 H te Nieuwe-Pekela. V: la: vli SLEUTELTJES GEVRAAGD Kapster. Ie en 2e kapster gevr. Het Kappershuis J. Rijn bende, Hoofdstraat 67. Noord- wijk aan Zee .tel. 2498. Privé tel. 3408. Meisjes, komt bij ons werken in de mangelkamer. Wasserij „Nooit Gedacht", v. d. Valk Boumanweg 27 A, Leiderdorp. Gevraagd een meubelma- kersleerling, circa 15 A 16 Jaar. Gijzenij meubelbedrijf, Lange- straat 47. Gevr. laag yzeren kajuit- bootje, plm. 6 m. lang. Opgaaf motor en prijs. Brieven bur. v. d. blad onder no. 8705 k. Voor jong katje, gewend aan Felix, goed tehuis gezocht. Timorstraat 4. Jongelui, die wensen te trouwen, zoeken woonruimte in Leiderdorp, liefst ZijLkwar- tier of omgeving. Brieven bur. van dit blad no. 8817 k. H Hulp gevraagd voor 1 ft 2 ochtenden per week. Aanm. 's morgens voor 12 uur. Mevr. Spendel, Maarsmanssteeg 8. Leiden. Nette jongeman zoekt bij verdienste in de avonduren. Onversch. wat. Brieven bur, v. d. blad onder no. 8848 k. Flinke zelfst. liulsh. hulp gevr. ,in gezin met jonge kin deren. Hoog loon. Aanmelden tel. 30888 of Hofbrouckerlaan 9 Oegstgeest. Gevraagd net meisje voor de huishouding, van halfne- gen tot halfeen. Ben Hiuljnink, Steenstraat 23, Leiden. Schrijfwerk gevraagd door half-invalide dame tegen zeer geringe vergoeding, (om dagen te vullen). Brieven bur, van dit blad onder no. 8847 k. AANGEBODEN Houthandel Morspoort. Uw adres voor bergkasten, onver woestbaar ft f 60, schuimplas- tic plafondtegels ft f 0.75 p. st. Colovinyltegels voor Uw vloer a f 0.55 p. stuk. Gratis advies. Morsstraat 58. B Overliemdenreparalle. Boor den en manchetten enz. ver nieuwen onder garantie, ook no iron. „Smits" overhemden en kousenreparatiebedrijf. Nieuwe Rijn 94, tel. 25391. Te koop aangeb. 1 I. pr. st. z. inzinkb. Singer trapnaai- maSi. met ronde spoel. Prijs f 100. Bevrijdingsplein 4 (bij 5 Meiplein). Tel. 33557. H Te koop 1 ha. grasland, maalrijp. Te zien bijC. Tlm- mers, Ofwege 1, Woubrugge. Tc koop aangeb. Ford Tau- nus 1951. prijs f 900. Prins Bernhardlaan 81, telef. 3892. Katwijk aan den Rijn. "COLVADUR SATIN" matglanzend en soepel... Een echte zomerstof met bloem motieven fleurig-fris op witte fond 90 cm breed, normaal 4.50, maar nü tijdelijk slechts Hier zijn de zomerstoffen voor uw zonnigste Japonnen, fris en vrolijk van kleur en dessinen zo verrassend, zo plezierig laag geprijsd t "COTON IMPRIMÉ" uitbundige dessins op fond van hagelwit... Kleuren als abricot, lila, royal bleu... 90 cm breed, normaal 5.75, maar nü tijdelijk slechts uw Modehuis LEIDEN BREESTRAAT 142 LEIDEN BREESTRAAT 142 T.L 25838 Wassen - watergolf f 2.50 Moderne kapsels. MORSSTRAAT 16 TELEFOON 23309 TE NOORDWIIK AAN ZEE BURGERWOONHUIS, gebouwd 1942, leeg te aanvaarden. Koopsom f 17.500. Te bevragen J. Rijnbende, Hoofdstraat 67, Noordwyk aan Zee, telefoon 2498. Na 6 uur telefoon 3408. Gevraagd: voor diverse afd. (event, geh. vrouwen, voor zo nodig enkele dagen per week). Hoog loon. Reiskostenvergoeding. Pickéstraat 35 Noordwijk - Telef. 2203 Wij zoeken een liefst met het vak bekend. Leeftijd bij voorkeur 25 a 30 jaar. Sollicitaties schriftelijk of mondeling bij BREESTRAAT 93 LEIDEN 500 gram VET SPEK 0.75 500 gr. VERSE WORST 1.28 LAMSVLEES zonder been, vanaf 1.60 6 Braadworstjes f 1. 4 Hamburgers f 1. 3 Slavinken f 1.— VLEESWARENCONSERVEN. Bij aankoop van 2 blikjes, het DERDE van gelijke waarde voor de Korevaarstraat 4 Aangeb. Solex f 75. Tevens damesfiets aangeb. f35. Nic. Beetsstraat 50, Leiden. Te koop 6 stuks, in prima staat zijnde herenrijwielen, merk Gazelle. Stations rijwiel stalling onder het station. Ver koop woensdagavond 10 Juni 7 uur. Salon woonwagen te koop. 6.20 m. lang, (met balkon) 7.20 m. lang. Te bevragen: J. Prins, woonwagenpark, Sassenheim. Plastio tuinslang 0.28 p. m„ gazonsproeiers, gieters, tuinnet- ten, tuinbanken, schoppen, spaden, rieken, zaden, schof fels. kantstekers, grasmachines bladharken f 1.35, cultivators, kippegaas, harm.gaas. nertz- gaas. puntdraad enz. Hartwijk. Nwe. Beestenmarkt 7-9-4. Lei den. tel. 26627. Zongordijnen (Balastore). Wij hebben de eohte (Balatum fabriek). Blijft vriendelijk licht in Uw vertrek. Zon en warmte houdt U buiten, van 40 tot 260 breed, 210 lang. R h. J. Blok, Hogewoerd 62, tel. 23123. Te koop een woonschip. bev. berghok met w.c., keuken, kamer en slaapkamer, liggende te Koudekerk. Te bevr. bij: S. Ie Maitre, Pieterskerkstraat 6A, Leiden. Wonderverfü 1 x verven. Prachtige glans, enorme dek kracht. superkwaliteit ,'t Is niet te geloven, probeer het zelf en overtuigt U. Alleen ver koop. Rich. J. Blok, Hogewoerd 62. tel. 23123. Erkend schilder behanger. Te koop aangeb. witte trouwjapon met sluier, mt. 42. Br. J. Guyt, Agent L.D., Park laan 3, Katwijk aan Zee.. Ter overname aangeb. een tweeling-kinderwagen, in pri ma staat. Prijs nader overeen te komen. Adres: L. J. Jonker, De Kempenaerstraat 17. Oegst geest. Te koop aangeb. Batavus Biolet Sport, ln staat van nieuw, vele accessoires, 15 ltr. tank. Te zien en te bevragen: na 7 uur 's avonds. W. Wal- laart Jr., Stieltjesstraat 33, (Prof.wijk). Leiden. Aangeb. in z. g. st. huis orgel, Amerikaans orgaan met bash ar p, 2£ spel. Langestraat 1, Leiden. Fraaie ronde eiken tafel met gebeeldhouwde voet, la- denkastjes met beslag, Franse mahonie praohtlegkast. eiken prachttafels ln soorten, mo dern prima dressoir, leeuwekop ameublement (iets aparts). W. F. Kooreman, 9 Nieuwe Rijn 9 ,t/o. V. en D„ tel. 23261. Perl Juli v. rustige dame, b. b. h... flinke kabinet, str. wa ter, kast. mooi uitzicht, prijs incl. g.. e„ w. f 35 p. m. Brie ven met enige inlichtingen bur. van dit blad no. 15933. Nieuwe ougebr. koffer schrijfmachine (Royal), wegens omst. aangeb. Brieven bur. v. d. blad onder no. 8836 k. Aangeb. per 1 juli, zonnige zolder, zit- of studeerkamer m. slaapkamer, voor rustige dame. b. b. h.h. Eventueel met ge bruik van keuken. G. stand. Prijs incl. g.. e„ w. resp. f 55, f 45 r>. p. p. m. Brieven bur. van dit blad ao. 15934 k. Ondanks de stijging van de ledermarkt blijven wij onze zo laag gestelde prijzen handha ven. Zie adivertenties. „De Con current", Noordelmde 2 B. Iedereen is enthousiast als wij Uw matras overtrekken met damast, éénpers. vanaf f 19.50, tweepers. f 26.50. Smlt's bedden-tapijtenmagazijn. Mare 98, Vrouwensteeg 9, tel. 23913. Wilt U van kwaliteit en ser vice verzekerd zijn. Koopt dan uw r.aalmaohlne bijVan Steyn, Nwe Rijn 46 B, telef. 24809. Gloednieuwe voor export be stemde stofzuiger f89.50, was machine f 125.—. Belde met schoonheidsfoutje. volledige garantie. Eventueel gemakke lijke betaling. Vrijblijvende demonstratie. C.M.F. fabrleks- kantoor Spui 214, Den Haag, telef. K 1700 11.34.91 b.g.g. 11 53.96. Voorkom prikkelbaarheid die vaak de oorzaak van slecht en onrustig slapen is met Cal- ma Dragees f2.bij elke dro gist. Prijzen der schoen reparaties Dameszolen en -hakken 3.50. Dameszolen 3.00. Dameshakken 50, 75. 1.00. Ook nylonhakken voor bovenstaande prijzen. „De Concurrent", Noordeinde 2 B. Iedereen en zonder borg kredieten van f 500.t/m. f 4000 voor aankoop meubelen en woningtextiel, rechtstreeks van fabriek. Bovenstaande kre dieten tegen uiterst soepele be taling. Vraagt vrijblijvend in lichtingen: Postbus 1083, Rot terdam. Prijzen der schoen reparaties. Herenzolen en -hakken 4.50. Herenzolen 3.50. Herenhakken fl.Uitgevoerd in de beste kwaliteiten leder en rubber. De Concurrent, Noordeinde 2 B Uw adres voor rotan meube len, mandenwerk, wiegen en bekleden van wiegen. Fa. v. d. Vaart. Lange Pieterskerkkoor- steeg 24, reparatie-inrichting, tel. 30534. Alle motoronderdelen heeft motorsloperij Cor Bolman, Hekkei aan 223, Den Haag, te lefoon 11.45.01. Aangeb. Singer bandnaal- machine f 55. Singer trapnaal- machine ln salonkast f 145. Verkoop met garantie. Naai machinehome, Haagweg 172 A, Leiden. Kamperen. Verhuur en ver koop van tenten, luchtbedden, slaapzakken, Buta-kookappa- raten enz. Huna Erk. A.N.W.B. verhuurbedrijf, Regentesseplein 20. Den Haag, tel. 39.31.20. Testeursus. Ouders laat Uw kinderen eens vrijblijvend tes ten voor wedstrijdzwemmen of waterpolo. Iedere dinsdagavond van 8—8.40 uur (11—14 laar). 9—9.40 14—18 jaar. L.Z.P.V. „De Sleutelstad". Grote drlezlts bankstellen f 195.-, met zuiver wollen epinglé. geheel verend. Haast U. Tijdig bestellen. Gemakke lijke betaling. Jacob v. d. Does- Wegens emigratie nieuwe elektrische zig-zag naaima chine van f 550 voor f 325, met garantie. Brieven bur. van dit blad onder no. 15931 k. In liuur aangeboden 1 eiken Duitse kruissn. pla: bijp. kruk. mooie klank, m., event, ook koop. B: ur. van dit blad no. 8| Aangeboden zo go? nieuwe racefiets. Te ben bijC. Rijsbergen, Mar| straat 14. Leiden. Na 6 Tel. 20569. Z. g. a. n, tweelingws wagen, tevens gr: tekeï xnech. en tropisch aqu» met alle toebehoren en n Wijngaardenlaan. 103, i schoten. Emigratie. Door ploti vertrek naar Nieuw-Zt aangeboden, open toen» boot met prima 4 cii| motor, geheel elektr., ma afgewerkt worden, voor zef ge prijs. Te bevragen: 4 straat 28. Leiden. Na 6 i G«m. zit-slaapkamer1 geboden op goede stand tram en spoor. Boerhaat 17, telef. 21716. Te koop prima woonst Je. bevat: kamer, keuk., t kamer, w.c., elektr. licht,: gas. onderbouw Westlaat f3750 (contant). Brievet van dit blad no. 8744 k. Aangeboden een kind gen, tafelstoel, box m. vi> tegen e. a. b. Nicolaas straat 32 A, Lelden. S| Aangeboden z. g. a. i ngelse kinderwagen. M. P. Splinterlaan 83, 1/ dorp, ZijLkwartier. Leuk vakantiewagentj loopt zeer zuinig, des» onderzoek toegestaan, t. b. Narmstraat 10, Leidt Typen. Aanv. dagelijks juli en aug. Scholieren tarief. Kon. Erk. Pitman.' Plantsoen 65. tel. 26558. d en 2 aangeb N.V, b 14—16. 'lympia te koop Calex Autobedrijf Kort Galgewater 1416. 33355. c Aangeboden poppewa# t goed als nieuw, f 35c Ringkade 15 (Kooi), j C.Z. motorrijwiel, 15 s met voor- en aohtertele.' spotprijs. Ook genegen t< len voor bromfiets. Raan 71 (bij de Korevaarstraa" Damessportflets met I remmen, ls nog niet be: spotkoopje f 135.1 Oude Vest 33 D. c Wegens vertrek Philips BX 760 A van f685 voor 1 Simplex herensportfiets Engelse damesfiets f 65,1 stofzuiger. 125 V. f30. Alexanderstraat 7. Kredieten t/m. f3000 der borg) voor aankoop' beien en woningtextiel, t c van fabriek, in iedere 2 klasse. Enorme keuze e I sparing. Prettige betalii Vraagt vrijblijvend inlitj gen. Geheimhouding ver® Postbus 538, Den Haag. Te koop een pickup, a. n. f 100. een valhelm platen 78 toeren f 0.75,1 45 toeren f 1.75, koekoek f 45. Alleen woensdag v. uur, donderdag van 7—5 P. Turk, Ringkade 12. Wy leggen voor soorten vloeren, specialist! colovinyl, tegen concurrei prijzen. Brieven bur. va' blad onder no. 8824 k. Voor spijkerloze repa' zolen „De Concurrent", K> einde 2B.

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 8