AMERSFOORT WON DRIEKAMP TEGEN DELFT EN LEIDEN Leids waterpoloteam verloor met 10-0 van Amersfoort De Kikkers besloten het seizoen met gelijkspel tegen Voorburg HALFZWARE - ZACHT EN TOCH PITTIG! MMO promoveert naar le klasse Ian Black stelt wereldrecord 400 m. wisselslag scherper MAANDAG 8 JUNI 1959 Ovatie voor turnsters Ria Prins en Fransje van Deursen (Van onze Amersfoortse correspondent) De traditionele sportstedenwedstrijd Amersfoort—LeidenDelft, die zaterdag in Amersfoort is gehouden, heeft in alle opzichten aan het doel het kweken en onderhouden van vriendschapsbanden be antwoord. Bovendien werd een felle strijd om de punten gevoerd. Naarmate de uitslagen van de onderdelen bekend werden, steeg de spanning. Toen de eindstand kon worden opgemaakt, bleek Amers foort de overwinning te hebben behaald met dertien punten. Tweede werd Delft met 12^ punt en derde Leiden, dat punt behaalde. Amersfoort veroverde eerste prijzen met judo, zwemmen-waterpolo en volleybal. Delft eiste deze eer voor zich op bij de nummers handbal, korfbal en turnen. De Delftenaren lieten bij volleybal verstek gaan, omdat enkele verenigingen uit deze plaats in een zware promotie degradatiestrijd gewikkeld zijn en daardoor geen spelers hadden wil len afstaan. Dit heeft in het eindklassement de doorslag gegeven, want had wèl een team van Delft meegedaan, zou dit, al waren alle wed strijden verloren, één punt hebben gekregen en daarmee Amersfoort voorbij zijn gestreefd. Nu werd het een nul. Voor Leiden was ditmaal op geen enkel onderdeel een eerste plaats weggelegd. In de middaguren werden de deelne mers verspreid over velden en sportcen tra in de stad,, waar een groot aantal wedstrijden werden afgewerkt, 's Avonds verzamelden allen zioh in de grote zaal van de Markthal voor een aantrekkelijk programma op de onderdelen judo, vol leybal en turnen. De wethouders van sportzaken uit Amersfoort en Delft en de voorzitter van de Leidse Sportstich ting vertegenwoordigden de gemeente besturen. Na een opmars van de -turn. en en- 6embleploegen gaven de twee beste da mes van elke stad blijk van hun kunnen aan de ringen. Menigmaal klonk een daverend applaus in de overvolle Maikt- lhal op. De jeugdige turnsters Ria Prins en Fransje van Deursen uit Leiden kon den een ware ovatie in ontvangst ne me voor de wijze, waarop zij hun num mer afwerkten. Bij het onderdeel ensemble-oefeningen kwam. Leiden het best voor de dag. Deze ploeg gaf blijk van een goede opbouw en uitstekende techniek van de vrij moeilijke knotsoefeningen, die op goede, passende muziek werd uitgevoerd. Bij het rekturnen bleek, dat jongere krachten in de ploegen waren opgesteld, die weliswaar zeer goed werk lieten zien, maar voor wie de oefening in enkele gevallen toch nog wat te zwaar was. De wijze, waarop de meervoudige Neder landse turnkampioen Klaas Boot dit nummer afwerkte ontlokte een groot enthousiasme. De uitslag van het turnen was: Dames: Leiden, toestellen 244.45 pnt., ensemble 55.00 totaal 299.45; Delft resp. 235.45, 49.40 en 284.75; Amersfoort resp. 217.35, 44.40 en 261.75. Heren: Delft 200.20, Amersfoort 199, Leiden 180,30. Volleybal Hoewel de dames van de Amersfoortse ploeg over een betere techniek beschik ten dan hun Leidse tegenstandsters, ver loren zij drie van de vijf sets. De dames uit de Sleutelstad hadden hun overwin ning voornamelijk te danken aan het uitstekend serveren, waarin vooral Els de Wit bijzonder knap was. De Doorslag gaf echter het grote enthousiasme van de Leidse supporters, die de ploeg sterk stimuleerde en trouwens ook in de avonduren voor sfeer in de Markthal zorgde. De Amersfoortse herenploeg gaf des ondanks de Leidse heren geen schijn van kans. In drie van de vijf sets, die alle drie door Amersfoort werden gewonnen, was het pleit beslecht. De betere tech niek en vooral het uitstekende smashen van o.a. Tiel de Wüde gaf de doorslag. De Amersfoortse jeugd kwam tegen de Leidse juniores goed voor de dag en zorgde ook voor een aandeel in de eind uitslag door met 31 te winnen. Judo De Amersfoortse Judoka's staken met „kop en schouders", boven him tegen standers uit. Zij verzamelden in de mid daguren in de Sportschool Boersma heel wat punten. Het sluitstuk van dit onder deel in de Markthal viel wat tegen, door dat ln vele gevallen de arbiter het „on beslist" moest uitspreken. Slechts een enkele maal kon een winnaar worden aangewezen. De judo-resultaten waren: Leiden— Amersfoort 40—80. Amersfoort—Delft 85—30, Leiden—iDelft 3575. Zwemmen en polo Hoewel Amersfoort prominente Nep- tunus-zwemmers moest missen, waren de Keistedelingen op de onderdelen zwem men en waterpolo superieur. Jammer was, dat de organisatie aanvankelijk niet best klopte. Zo ontbrak in het begin een geluidsinstallatie waardoor alle polowed. strijden achter elkaar moesten worden afgewerkt. Ver over tüd kwam het einde, toen het publiek reeds lang verdwenen was. Bij deze onderdelen was van sfeer ook weinig sprake. Het Amersfoortse poloteam, dat hoofd, zakelijk uit AZ en PC'ers bestond, had weinig moeite om met 100 van Leiden te winnen. Het was een spel van kat en muis. Leiden was ook tegen Delft niet opgewassen en verloor met 50. Amers foort had met Delft aanvankelijk wat meer moeite, doch toen het een 30 voorsprong verkreeg, was Delft in feite reeds een verloren ploeg. De eindstand werd 72. De Amersfoortse polodames volgden het goede voorbeeld van de heren en wonnen met 3—1 van Delft en met 60 van Leiden. De polosters uit de Sleutel stad werden door Delft met 52 versla gen. Op de zwemnummers gaf Amersfoort eveneens de toon aan en eindigde dan ook op de eerste plaats, zij het met vrij gering verschil op Leiden. Vooral de Amersfoortse dames en meisjes lever den een belangrijk aandeel in deze zege. Op de verschillende estafettenummers eisten de drie steden hun aandeel in de eerste plaatsen op. De einduitslag van het zwemmen was: 1. Amersfoort 1438 pnt.; 2. Leiden 1453.4 pnt.; 3. Delft 1493.6 pnt. Handbal Op het handbalfront is felle strijd ge leverd, waarbij de krachten in de meeste wedstrijden weinig uiteenliepen. Bij de dames gaf Delft en bij de heren Amers foort de toon aan. Leiden kwam er, met in totaal drie punten, het slechtst af. Terwijl de Amersfoortse heren de Lei- denaren, na aanvankelijk gelijk opgaan de strijd een 105 overwinning afdwon gen, versloegen de Leidse dames de gast vrouwen met 10. De Delftse dames, die wat schotvaar- diger waren dan de Sleutelstad-verte genwoordigsters, startten met een ver diende 53 zege. Zij moesten echter, te gen de verwachting in, met een 33 spel tegen Amersfoort genoegen nemen. De heren uit Delft trokken, na een span nende strijd tegen Leiden, met 76 aan het langste eind, doch zij waren tegen de Keistedeldngen niet opgewassen. (115). Korfbal De wedstrijden van het onderdeel korfbal hebben over het algemeen niet aan de verwachtingen beantwoord. De meeste ploegen konden niet op hun sterkst uitkomen. Delft ging bij de se nioren en Leiden hij de junioren met de eer strijken. De scores gaven verrassende hoge cij fers te zien. De ploegen, die tussen hun eerste en tweede wedstrijd van rust kon- De Amsterdammer Joop Captein heeft zondag de Ronde van Eysden, een wegwedstrijd voor profs en onafhanke- lijken, gewonnen. Hij had voor de 125 km 3 uur 18 min. 28 sec. nodig. De be slissing viel in de eindsprint. De Belg Machiels werd tweede, Arnold Ehlen (Broeksittard) derde, Arie van Wetten vierde en de Belg Bar vijfde in dezelfde tijd als de winnaar. den genieten, zagen kans met veel ver schil te winnen van hun tegenstanders, die twee wedstrijden achter elkaar moes ten spelen. De uitslagen senioren Delft Leiden (81) en junioren Delft Leiden (112) zijn hiervan wel een spre kend bewijs. Atletiek De invitatie-atletdek-wedstrijden, die voor de eerste maal in het programma van deze stedenontmoeting waren opge nomen, doch niet voor de puntentlijst telden, hebben volledig aan de verwach tingen beantwoord. De sfeer was bijzon der goed en de prestaties gaven ook veel voldoening. Op dit onderdeel moest Lei den verstek laten gaan. zodat het een krachtmeting tussen Amersfoort en Delft is geworden, die tenslotte Amers foort, met 96 punten, een overwinning opleverde. Delft kreeg 69 punten. Totaalklassement (in punten) A L D Handbal 2 13 Korfbal 12 3 Judo 3 12 Volleybal 3 2 0 Zwemmen/polo 3 1% 1% Turnen 12 3 Einduitslag 13 9% 12% Bodegraven werd ingemaakt door Spoorwijk 6—0 Zo goed Bodegraven zondag j.l. de promotiecorapetitie heeft ingezet, zo slecht heeft zy het er ditmaal afge bracht. In de uitwedstrijd tegen Spoor- wyk kregen de roodzwarten vrijwel ge durende de gehele wedstrijd geen been aan de grond en de smadelijke neder laag was tenslotte verdiend, te meer, waar Bodegraven zelfs geen kans zag ook maar één tegenpunt te scoren. De eerste aanvallen waren direct voor Spoorwijk en resulteerden in een corner, welke werd weggewerkt. Succes kon ech ter niet uitblijven en in de 20ste minuut gaf mid voor Toornburg Spoorwijk de leiding door van korte afstand onhoud baar te scoren. Bodegraven werd geheel op eigen helft teruggedrongen, doch slaagde er tot de rust in, de achterstand tot 10 te beperken. Wie gedacht had, dat Bodegraven na de hervatting met het windvoordeel het nog wel zou plooien, kwam bedrogen uit. Reeds na 5 minuten zag de goed doorlopende mid- voor Toornbrug kans, wederom van kor te afstand, Voordouw kansloos te passe ren en voordat er een kwartier was ver streken, had Spoorwijk de voorsprong reeds tot 50 opgevoerd. Hoewel de thuisclub het toen verder wat gemakkelijker opnam, zag Bodegra ven toch geen kans, het doel te vinden en het verbaasde tenslotte niemand, dat de linksbuiten van Spoorwijk het halve dozijn volmaakte. Katwijk speelde zaterdag een vriend schappelijke wedstrijd tegen Noordwijk. Beide ploegen traden met enkele inval lers aan. De uitslag werd 44. Het scoreverloop was als volgt: Wassenaar 01, Spiering 11, Hensbergen 12, Wameling 13, rust, Spiering 23, Spie ring 3—3, Haasnoot 3—4, Herberts 44. Afscheid van de derdeklas: 3-3 Ook voor Lugdunum is thans het competitievoetbal afgelopen. De Kik- kers besloten met de uitwedstrijd te gen Voorburg, die in een (33) ge lijkspel is geëindigdnadat de jonge groenwitten aanvankelijk zelfs tegen een 31 achterstand hadden aange keken, dit seizoen. Aanvalsleider Pet scoorde alle Leidse treffers in deze sportieve, doch door arbiter Oldenmans zwak geleide wedstrijd. Een wedstrijd, die tevens de laatste was in de derde klas, want zoals bekend, mogen de Kikkers volgend seizoen hun geluk in de 4de-klasse beproeven. Aanvoerder Leget won de toss doch verkoos de eerste helft tegen de wind in te spelen. Met succes ook, want na een minuut of tien spelen namen de groen witten de leiding. De prima spelende rechtsbuiten van Lugdunum - De Kier - legde voor deze vreugdevolle ouverture de basis. Midvoor Pet gebruikte deze ba sis om aan zijn hattrick te beginnen: 01. Een lelijke vergissing van doelman Kerkvliet bracht Voorburg weer naast Lugdunum. Inplaats n.l. de bal naar een eigen speler te gooien, belandde het leer precies voor de voeten van een Voor burg-aanvaller. Voordat de Leidse goalie zich zijn fout gerealiseerd had vloog 1—1 tegen de touwen. Tot de rust liep men verder zonder resultaat beurte lings op de doelen aan. ACHTERSTAND Met wind mee was Lugdunum na de thee in de meerderheid, maar door en kele ongelukkige momenten keken de groenwitten niettemin tegen een 31 stand aan. Een botsing tussen de Voor- burg-midvoor en stopper Crama leverde 21 op. Beiden moesten even down op de grasmat toezien hoe de linksbinnen van de thuisclub de eenzame bal mee nam - in offside-positie - en tot vreugde van de thuisclub Kerkvliet geen kans gaf. Een weifelende houding stelde de rechtsbinnen van Voorburg in staat om de score tot 31 op te voeren. Een en ander was tegen alle verhoudingen in. Gelukkig bleek het moreel goed en Lug dunum bleef sterker. Midvoor Pet, afge zwenkt naar links, ging twee man voor bij en zijn schot bracht de groenwitten weer iets nader tot Voorburg: 3—2. Een kwartier voor het einde maakte Pet de hattrick vol. Het begon op rechts bij De Kier. Aanvoerder Leget in teruggetrok ken positie schoof in tweede instantie de bal naar zijn midvoor. De schietgrage Pet zorgde toen voor 33. Daar bleef het bij, al heeft er voor Lugdunum toch nog wèl iets meer inge zeten. Zo besloot groenwit dit slechte seizoen dus met een 33 spel. Hopelijk zullen de verrichtingen van Lugdunum in het nieuwe seizoen - als vierdeklasser - héél wat beter uitvallen. Advertentie GOLDEN MIDWAY SUPER is de ENIGE Halfzware die voldoet aan de twee voornaamste wensen van veeleisende rokers: ZACHT EN TOCH PITTIG. En... verpakt in handige tabakszak! Probeer hem vandaag nog. A Er is ook GOLDEN MIDWAY Halfzware shag in de gewone verpakking. Lisse deelde winst met 's-Gravenzande De belangstelling voor de promotie wedstrijd tussen 's-Gravenzande en Lis- se, welke zaterdagavond gespeeld werd, bleek heel groot. Het is een wedstrijd van grote allure geweest, daar beide partijen zich ten volle gaven en vele sensationele spelmo menten voorkwamen. Het gelijke spel is wel de beste ver houding van deze opwindende kamp, al hoewel Lisse kort voor het einde een ju weel van een kans voor de overwinning verloren liet gaan, toen Elfering alleen voor de doelman kwam te staan, maar Voetbal in de Afdeling Leiden (Van onze L.V.B.-medewerker) In de Afdeling Leiden is thans ook de beslissing gevallen ten aanzien van de bezetting van de eerste plaats in de tweedeklasse van de zondagcompetitie. Op het terrein van SVLV in Voorscho ten hebben de elftallen van MMO en UDO voor een bijzonder talrijk publiek in een sportief gespeelde wedstrijd elkaar de overwinning en daarmee het kam pioenschap en de daaraan verbonden promotie naar de lste-klasse fel betwist. De strijd is echter gelukkig geen enkele keer buiten de perken gegaan, waaraan de uitstekende leiding van de heer Van Geen stellig niet vreemd was. Over het algemeen was het vooral in de eerste helft van beide kanten een zenuwachtig gedoe, waarvan MMO zich het eerst wist te herstellen. Dank zij een treffer van Jan Jansen wisten de groen witten vrij spoedig een voorsprong te nemen, welk doelpunt naar later bleek ook het kampioenschap zou opleveren. UDO wist weliswaar eveneens een doel punt te scoren, maar dit kon scheids rechter Van Geen terecht niet goedkeu ren wegens buitenspel. In de tweede helft ontstonden er voor beide doelen wel kansen, maar benutten kwam blijkbaar in het woordenboekje van de voorhoedes niet meer voor. Voor al de voorhoede van Hoogmade sprong nog al vreemd met deze kansen om. waarbij een keer de lat werd getroffen. Dit herhaalde zich daarna ook aan de andere kant. Toen het laatste fluitsig naal weerklonk overstroomden de Hoog- madese supporters het terrein om hun favorieten geluk te wensen, waaraan die van de Afdeling Leiden werden toege voegd door de heer Dusée. ALPHEN VERLOOR EERSTE PROMOTIEWEDSTRIJD Het eerste optreden van het zaterdag elftal van Alphen (kampioen van de Het kampioenselftal van MMO. Staande v.l.n.r. Jan Jansen, C. Borst, P. Witte man, P. Volwater, J. Wolfers en N. de Dubbelde; knie lend: W. Silledorp, C. v. d. Voorn, J. v. d. Ing, B. Disseldorp en C. Disseldorp. (Foto Leidsch Dagblad) Afd. Leiden) in de promotiecompetitie is op een teleurstelling uitgelopen. De ontmoeting tegen het Waddinxveense Be Fair eindigde in een 12 zege voor de bezoekers. Indien Jae. de Bruijn in de tweede helft een strafschop benut had, wellicht dat de strijd dan een ander beeld te zien had gegeven. Nu het Alphens kanon echter het doel ergens bij de hoekvlag zocht, verspeelde Alphen de kans op de gelijkmaker. Al spoedig bleek, dat Be Fair beslist een betere spelopvatting had dan de thuisclub en het viel dan ook niet te verwonderen, dat de linksbuiten, toen deze te veel vrijheid kreeg, hiervan dankbaar profiteerde en met een tam schot Ram het nakijken kon geven: 01. Uit een der weinige tegenaanvallen knalde Arie Groeneveld eenmaal keihard tegen de deklat, waardoor een kans ver loren ging. Kort voor de thee kwamen de gasten opnieuw aan een doelpunt, toen midvoor Den Hertog een fout in de Alphen defensie afstrafte 02. De tweede helft gaf een sterker Alphen te zien, hetgeen echter voorlopig geen doelpunten opleverde. De Bruijn miste daarna de strafschop, waarna v d. Nagel uit een voorzet van De Bruijn uiteindelijk de achterstand wist te ver kleinen: 12. Daarna trokken de gasten zich in de verdediging terug en wisten met succes de kostbare 12 voorsprong te behouden. zijn schot veel te zacht was om succes te hebben. Het begin was zeer onzeker, maar ge leidelijk kwam er meer vaart in, het spel werd beter, zoaat deze ontmoeting tot een vurig promotieduel groeide. Doel man Baak kreeg na 10 minuten een venijnige kogel te verwerken, maar wist op zeer verdienstelijke wijze het lastige schot van de linksbuiten onschadelijk te maken. De Lisse voorhoede ondernam ook verschillende aanvallen, o.a. wist de doelman van de thuisclub enige felle sefhoten van Bon te keren. Na een kwartier nam 's Gravenzande de leiding toen de rechtsbuiten een fraaie pass naar zijn midvoor gaf, die van korte afstand de Lisse doelman niet de minste kans gaf 10. Hoog laaide het enthousiasme na dit doelpunt op, met scherpe aanvallen werd de verdediging van 's Gravenzande ver schillende malen danig op de proef ge steld, maar in laatste instantie was de doelman zeer betrouwbaar. Maar de Lisse stormaanvallen bleven aanhouden en de verdiende gelijkmaker ontstond na een doelworsteling, waaruit A. Bon met een kalm en goedgericht schot onder grote geestdrift van de bezoekers, de doelman tevergeefs naar de bal liet grijpen. 11. De tweede helft werd ingeluid door een verwoed offensief van de thuiscub, doelman Baak en spil v. d. Poel kregen druk werk. maar zij hielden stand. Voor. al de linksbuiten van de thuisclub was een nachtmerrie voor de Lissenaren. De Lisse voorhoede trachtte met ver rassende snelle uitvallen een doelpunt te scoren, maar ook de doelman van 's Gravenzande deed voor zijn collega niet onder. Opvallend waren de verschillende kopduels tussen de lange 's Graven- zandse midvoor en v. d. Poel en naar mate het einde naderde was het zowel op als om het veld een en al spanning. Lisse kreeg de beste kans voor de zege zoals in de aanhef werd vermeld, maar de stand onderging geen wijziging meer. ARC in volgende bekerronde Door een overwinning op Heerjansdam plaatste ARC zich in de volgende ron de van het toernooi om de KNVB-beker. Het heeft echter lang geduurd voor ARC de zege veilig kon stellen, want na een aanvankelijk overwicht, dat al direct in het begin van de wedstrijd met een doelpunt van de voet van invaller P. Borst werd beloond, kwamen de gepro moveerde 4e-klassers fel opzetten. ARC verloor de heerschappij op het middenveld en zo kon het gebeuren, dat de strijd zich voornamelijk op de ARC- helft afspeelde. Het plaatsen van de mannen uit Heerjansdam was veel beter verzorgd, en het was dan ook zeer zeker verdiend, toen kort voor rust de rechts binnen uit een corner de gelijkmaker scoorde. Na de rust was het geruime tijd Heer jansdam, dat de toon aangaf door fel op de bal te zitten; soms wat al te fel, zodat het eenmaal tot moeilijkheden leidde, wat voor de scheidsrechter aan leiding was, om de midvoor van de gas ten naar de kleedkamer te sturen. Eerst nadat de jeugdige De Bruin zich had laten vervangen door Spek, kwam er wat meer vaart in het spel van de rood zwarten. Het was Bogaard, die uit een schermutseling voor het doel onhoud baar in de bovenhoek de stand op 21 bracht. Nog eenmaal wist Heerjansdam te scoren, doch de scheidsrechter annuleer de terecht dit doelpunt wegens buiten spel, terwijl korte tijd later het geluk doelman Van der Mark te hulp kwam, toen een der voorwaartsen voor het doel volkomen faalde. Het laatste kwartier gooide ARC er nog een schepje bovenop en dit bleek de gasten te machtig. Met twee doelpunten van uitstekend gehalte stelde Jaap de Bruin de zege veilig en kunnen de roodzwarten gaan uitzien naar de volgende tegenstander in het beker-toernooi. Ian Black, de Schotse equivalent van de Australische wonderzwem' mer John Konrads, heeft zaterdag tijdens wedstrijden in Cardiff twee wereldrecords en één Europees record op zijn naam gebracht. De 17-jarige Schotse schooljongen, die bij de Europese kampioenschappen te Boedapest drie titels behaalde, zwom de 440 yards wisselslag persoonlijk in 5 min. 8.8 sec. en bleef daarmee ruim beneden PAARDESPORT leare IV won in Göteborg QUICKSIVER S VIERDE De grand Prix d'Alby, de vijfde koers voor het Europees kampioenschap dra ven, die zondag in Göteborg werd ge houden, is gewonnen door het Italiaanse paard Icare IV. De km-tijd van de win naar, die werd gereden door W. Baron- cini, was 1 min. 19.3 sec. De Nederlandse vertegenwoordiger in de race, Quicksilver S, die vierde werd, heeft daarmee een uitstekende prestatie verricht in dit zeer sterke veld. V oetbaluitslagen Amateurs KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND GoudaESC A 22 Gouda en ESCA hebben beide thans drie punten, S.C. Irene is nog puntloos. PROMOTIE NAAR le-KLASSE Baarn—HFC 1—1 VFCSVW 2—2 SVW 4 2 115 11—8 HFC 4 12 14 4—3 Baarn 4 12 14 6—7 VFC 4-212 5—8 PROMOTIE NAAR 2e-KLASSE HIONOvermaas 25 TYBB—Excelsior '20 0—1 Excelsior '20 2 2 4 41 Overmaas 2 11 3 63 TYBB 2—111 1—2 HION 2 2 3—8 PROMOTIE NAAR 3e-KLASSE SpoorwijkBodegraven 60 's-GravenzandeLisse 11 Lisse 2 11—3 4—1 Spoorwijk 2 1—12 6—3 Bodegraven 2 1 12 37 's-Gravenzande 2 111 24 3e-KLASSE A VoorburgLugdunum 33 Om de KNVB-beker KWARTFINALES HVC—ADO 1—4 VVVZwartemeer 51 Zaterdagvoetbal OM DE ZATERDAGBEKER 3e ronde ARCHeerjansdam 41 Excelsior MZwart Wit 22 4e-klasse A Alphia—SVOW 2—7, RAS—De Lier 2—2, De LierHoekse Boys 33. Reserves KNVB BETAALD VOETBAL Velox 2—ONO 2 8—2. ZATERDAGVOETBAL Res. 2e-klasse: Zwaluwen 2Quick Boys 2 44. Res. 3e-klasse A: Semper Altius 2 Leiden 2 00, Ter Leede 2—Rijnsburgse Boys 3 3—3. de limiettij d voor het wereldrecord, die op 5 min. 24.0 sec. is gesteld. De prestatie van Black betekende ook een verbetering van het wereldrecord en het Europese record op de 400 meter IAN BLACK wisselslag persoonlijk, die op naam staat van de Rus Vladimir Strujanov. Stru- janov bracht het wereldrecord op 21 oktober 1957 te Moskou namelijk op 5 min. 12.9 sec., zodat Black er zaterdag op de langere 55 yards baan nog ruim 4 sec. onder bleef. Ian Black is sedert het vorige jaar reeds houder van de Europese records op de 400, 800 en 1500 meter vrije slag. MOTORSPORT Surtees won op Man ook 500 cc klasse De Senior Tourist Trophy (500 cc) is door de Engelsman John Surtees met MV Agusta gewonnen. Veel spanning heeft deze race, op het eiland Man die vrijdag wegens de slechte weersom standigheden werd uitgesteld, niet ge bracht. Surtees nam onmiddellijk na de start de leiding en heeft deze niet meer afgestaan. In de eerste ronde verbeterde hij het ronderecord (staande start), daarna werden de tijden door het slechte weer het regende en er stond een straffe wind ongunstig beïnvloed. Alistair King, een Engelsman, die met Norton deelnam, bezette de tweede plaats en de Australiër Bob Brown, eveneens met Norton, eindigde als derde. Voor John Hartle (M V Agusta) is deze race minder prettig afgelopen. Hij kwam in de derde ronde, toen hij in tweede positie lag, ten val. Met een her senschudding werd hij naar een zieken huis vervoerd. De uitslag luidt: 1. John Surtees (GB) met M V Agusta 425 km in 3 uur 00 min. 13.4 sec. (gem. snelheid 141.51 km/h)2. Alistair King (GB) met Norton 3.05.21 (136.87 km/h); 3. Bob Brown (Australië) met Norton 3.10.56.4 (133.87 km/h). De stand van de competitie om het wereldkampioenschap motorcoureurs 500 cc klasse luidt thans: 1. Surtees (GB) 16 pnt.; 2/3. Venturi (It.) en King (GB) beiden 6 pnt.; 4/5. Hocking (Rhodesia) en Brown (Austr.) beiden 4 pnt.

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 6