Wedstrijd in Rijnsburg voor achttien brandweerploegen VROUWEN! Met een enkel woord Agenda MAANDAG 8 JUNI 1959 Zaterdagmiddag werden in Rijnsburg, op een terrein langs het Kanaal, brandweerwedstrijden in klasse III gehouden, georganiseerd door het algemeen wedstrijdcomité van de Nederlandse Vereniging van Brandweercommandanten in Zuid-Holland. Aan deze wedstrijd werd deelgenomen door de brandweerkorpsen van Rijnsburg, dat de organisatie in banden had, Noordwijkerhout, Hazerswoude, Gouda, Zoetermeer, Krimpen aan de Lek, Berkel en Rodenrijs I en II, 's-Gra- venzande I en II, Schiedam, Numansdorp, Benthuizen Barendrecht, V<>roolders, Middelharnis, Zwartewaal en Sassenbeim. Ere-doctoraat voor prof. dr. B. v. d. Pol te Wassenaar De universiteit van Geneve heeft, ter gelegenheid van zijn vierhonderdjarig bestaan, het eredoctoraat toegekend aan prof. dr. Balthasar van der Pol te Was senaar. Prof. Van der Pol, die zeventig jaar Is, was van 1949 tot 1956 directeur van de te Geneve gevestigde Internationale Raadgevende Commissie voor Radiover bindingen (CGER)Hij ls reeds eredoctor van de Technische Hogeschool te War schau en ere voorzitter van de Interna tionale Vereniging voor Radioweten schap (URSI). Prof. Van der Pol was van 1938 tot 1949 hoogleraar te Delft. Advertentie Er bestond voor dit sportief gebeuren veel belangstelling. Wij merkten o.m. op de burgemeester van Berkel en Roden rijs, hoofdinspecteur Van Lange uit Den Haag, plaatsvervangend inspecteur Ever wijn Lange uit Utrecht, burgemeester Koomans, wethouder K. Zandbergen, secretaris J. J. van Dijk uit Rijnsburg. Ook de commissaris van de Koningin in Zuid-Holland, mr. J. Klaasesz, woonde een gedeelte van de oefeningen bij. Hij werd verwelkomd door burgemeester Koomans. Na enige tijd de wedstrijden te hebben gade geslagen bezocht de com missaris ook nog de brandweerkazerne. Na afloop van de wedstrijden werden de prijzen uitgereikt in de brandweer kazerne. Burgemeester Koomans sprak een welkomstwoord, waarna wedstrijd leider adjudant A. Bloem een kort over zicht gaf van de gemaakte fouten. Hij bracht speciaal dank aan het korps te Rijnsburg dat onder leiding van de heer C. C. v. d. Gigten had gezorgd voor een goede organisatie. Tot slot sprak de plaatsvervangend inspecteur, de heer Everwijn Lange, die erop wees, dat de wedstrijden zeer belangrijk zijn voor de korpsen. Men kan er iets leren. Voorts wees spreker op het belang van het be zit van diploma's. Hierna reikte burgemeester Koomans de prijzen uit. Hazerswoude had 200 pun- Trouw aan het evangelie van Jezus Christus BOODSCHAP VAN PRINSES WILHELMINA Ter gelegenheid van de nationale synode van de Hervormde Kerk van Frankrijk, waarop het 400-jarig be staan van deze kerk werd herdacht, heeft H.K.H. Prinses Wilhelmina de volgende boodschap aan de synode gezonden: Gelukkig de mens, geluk kig de groep mensen tot wie de Mees ter kan zeggen: gij hebt Mijn woord bewaard en Mijn Naam niet ver loochend. Een christen weet echter steeds, dat, indien hij trouw blijft, dit niet geschiedt uit eigen kracht. Het gebeurt door de genade van Hem die zegt: Ik ben met U alle dagen tot aan de voleinding der wereld. De Heer heeft nooit opgehouden met zijn geest te spreken tot de Her vormde Kerk van Frankrijk. Ook heden nog is Hij het alleen, die in de harten der mensen werkt, in de kerken als ook daar buiten. Hij is het, die het diepe verlangen wekt en onder houdt, het zuchten zoals Paulus zegt, naar de eenheid in Hem en Zyn Geest, waaruit de liefde tot de naaste voort komt. Wij gevoelen wel, dat het woord van Christus gehoord en gehoorzaamd moet worden en dat het moet voeren tot een levend christendom, dat geheel openstaat voor de roepstemmen van onze tijd. Opdat de mensheid opnieuw overtuigd zij van de onvervangbare tegenwoordigheid van Christus, moet de christen steeds meer het middel zijn van waaruit het levende water vloeit tot hulp van de geestelijke nood van onze wereld. Het is in deze geest, dat ik er prijs op stel de synode te groeten, die In Parijs vergaderd is om het vierde eeuwfeest te gedenken van het opstellen van de eerste hervormde geloofsbelijdenis. Bovenal wil ik, met U, God vragen, dat Hij in Zijn genade ons wil verenigen, ons wil bewaren en ons trouw doen zijn aan het zuivere evangelie van Jezus Christus". Een van de wedstrijd ploegen aan het werk. (Foto L.D./Van Vliet) ten verzameld en won zodoende de eerste prijs, iets waarop deze ploeg helemaal niet had gerekend. Men had n.l. aan vankelijk nogal met moeilijkheden te kampen. Twee leden van de ploeg kon den niet op tijd aanwezig zijn en zo doende vertrok men een uur te laat uit Hazerswoude, hetgeen als een slecht voorteken werd beschouwd. De sombere verwachtingen zijn dus helemaal niet uitgekomen. De tweede prijs ging naar Zwartewaal (199 p.), 3. Middelharnis (194% p.), 4. Benthuizen (192 p.), 5. Berkel en Roden rijs I (187% p.). De ploeg van Noordwij kerhout kon niet de gehele wedstrijd bij wonen, daar zij werd opgeroepen een brandje in het dorp te blussen. Vijftigste conventie van de Rotary International Van 711 juni wordt in New York het 50ste jaarlijkse congres gehouden van Rotary International, dat door 16.000 Rotarians met hun familieleden, afkom stig uit 112 landen, wordt bijgewoond. Het hoofdmotief van dit congres, dat 10.200 Rotaryclubs en 477.000 leden ver tegenwoordigt, is de aandacht te vesti gen op het internationale karakter van Rotary en haar streven naar bevorde ring van het onderlinge begrip, de good will en de vrede. Tot de sprekers behoren o.a. Dag Ham- marskjöld, secretaris-generaal van de Verenigde Naties, dr. Werner von Braun, de bekende ruimtevaart-specialist, de Nobelprijswinnares Pearl S. Buck en Nelson A. Rockefeller, gouverneur van de staat New York. De president van R. I., Clifford A. Randall, deelde in de openingszitting mede dat gedurende de laatste elf maan den 313 nieuwe Rotary-clubs zijn opge richt in 47 landen. WERELDGEBED VOOR VLUCHTELINGENHULP In het door de Verenigde Naties uit geroepen vluchtelingenjaar, dat op 1 juni is begonnen, zullen in de gehele wereld de handen ineen worden geslagen om het probleem van de vluchtelingen een belangrijk stuk nader tot een oplossing te brengen. Tijdens het weekeinde van 27 en 28 juni zullen de gelovigen van alle ker ken zich tot God richten in een gebed voor het welslagen van deze poging, al dus deelt de „Stichting Oecumenische hulp aan kerken en vluchtelingen" te Utrecht mede. Protestanten, orthodoxen, rooms- katholieken en joden en naar gehoopt wordt ook boeddhisten en mohammeda nen, zullen hieraan deelnemen. De presidenten van de Wereldraad van Kerken. Paus Johannes de 23e en op perrabbijnen van vele landen hebben reeds toegezegd bekendheid aan deze ge bedsdag te willen geven. Advertentie. Vrouwen hebben vaak moeilijke en Pijnlijke tijden. Zij kunnen deze aan merkelijk verlichten, ja die pijnen doen verdwijnen door het gebruik van Togal, de grote pijnverdrijver. Togal is onschadelijk voor hart, nieren en maag. Bij apotheek en drogist f 0.95, f 2.40 en f8 9 Vervolg van pag. 1 Stormachtige week in Westduitse hoofdstad Erhard tot tweemaal toe voor voldongen feit (Van onze correspondent in Bonn) Van Erhards terugkeer verwacht men, dat duidelijk zal worden, dat het spel rond de presidentskandidatuur en het kanselierschap nog niet ten einde is. Men wijst allereerst op het feit, dat Er- hard tot tweemaal toe voor een voldon gen feit door Adenauer is gesteld: eerst in maart, toen de Bondskanselier tijdens Erhards vakantie en afwezigheid uit Bonn doorzette, dat laatstgenoemde kor te tijd als kandidaat voor het president schap op het CDU-schild werd verheven en daardoor weggepromoveerd van het kanselierschap in de toekomst, daarna vorige week toen Adenauer, tijdens Er hards verblijf in Amerika, zijn eigen kandidatuur voor het presidentschap in trok en daarmee onder Ex-hards kansen op het kanselierschap een streep zette. Toen Erhard vorige week in Washington arriveerde, moest hij daar van journalis ten vernemen, dat Adenauer kanselier zou blijven - en dat zou president Eisen hower tien dagen eerder reeds van Adenauer persoonlijk hebben gehoord!! In de Ver. Staten heeft Erhard alles vermeden wat maar kon lijken op een soort kortsluiting bij zichzelf. Hij re ageerde op Adenauers besluit zoals men van een man van allure mag verwach ten: hij toonde over goede zenuwen te beschikken, hij liet blijken dat Ade nauers methode hem niet aanstond en dat hij zich als het ware in de rug voel de aangevallen. In een gesprek met een Amerikaanse journalist maakte Erhard duidelijk, dat hij thans twee kanten uit kan: of hij blijft minister onder voorwaarde, dat Adenauer hem tot zijn opvolger ver klaart, bijvoorbeeld in 1961, of Erhard werpt Adenauer de handschoen toe en probeert aanhangers te winnen voor een eigen kanselierschap. De vice-kanselier heeft dit uiteraard niet bevestigt en toont in alles dat hU iedere verdere stap thans alleen wil doen na rijp overleg, zonder enige haast, zonder enige al te openlijke slag in het gezicht van Adenauer. De kanselier is de afgelopen week niet zo kieskeurig ten opzichte van Erhard geweest. In de fractievergadering van vrijdag heeft Adenauer namelijk o.m. gezegd: „Meneer Erhard is een uitste kende man en een goed minister van Economische Zaken maar voor de bui tenlandse politiek niet ervaren genoeg. Wanneer men mij een penseel en een palet in de hand zou drukken, zal ik nog geen schilderijen kunnen maken. Zo ver gaat het meneer Erhard wat de buiten landse politiek aangaat", aldus Ade nauer Dom Mintoff, ex-premier en leider teren op een bijeenkomst *te Pawla, in de omgeving van de hoofdstad La Valette, in A.1. .-.1 rrl XfoltaTOrC BINNENLAND De luchtpostsluitingen voor de op- vorenden van onderstaande schepen zijn als volgt vastgesteld: Hr. Ms. De Zeeuw: 8 juni te 08.00 uur; 17 Juni te 13.00 uur. Hr. Ms. Urania: 9, 17 en 25 juni te 13.00 uur. De brieven dienen geadresseerd te zijn: p.a. Amsterdam-C.S.-Marine. Hrs. Ms. Van Speyk: Point Fortln 9 Juni te 13.00 uur. De brieven dienen geadresseerd te zijn: p/a. Office, Point Portin. Trinidad. Enige hectare bos en heide in de Beekse Bergen onder de gemeente Hllva- renbeek, zijn zaterdagavond ten offer ge vallen aan een bosbrand. Door het ener giek optreden van de brandweer en mili tairen kon het vuur snel worden inge perkt. Omtrent de oorzaak van de brand is nog niets bekend. De minister van Defensie, de heer S. J. v. d. Bergh, zal op donderdag a.s. een werkbezoek aan de Koninklijke Marine te Nieuwedlep (Den Helder) brengen. Prof. dr. W. A. P. Smit uit Utrecht heeft zaterdagavond de tentoonstelling geopend, die ter gelegenheid van de hon derdste geboortedag van de dichter Jac ques Perk in het Dordrechts Museum tot 28 juni wordt gehouden. De openings plechtigheid werd ingeleid door de burge meester van Dordrecht, mr. J. A. H. J. van den Dussen. Hij verwelkomde onder an deren enkele Franse nakomelingen van het geslacht Perk. In april 1959 zijn ln Nederland, zoals blijkt uit gegevens van het Centraal Bu reau voor de Statistiek, 6.361 nieuwe wo ningen opgeleverd. In april 1958 werden 7.417 woningen voltooid. In de eerste vier maanden van 1959 werden 22.034 wonln- ;en voltooid, tegen 27.472 in de overeen- :omstige periode van 1958. BUITENLAND De twintigjarige Catherine Dowset, die er in de pinksterdag met Edouard Langley vandoor was gegaan om in Schot land zonder toestemming van haar ouders te kunnen huwen, maar achterhaald werd en van de rechter het verbod kreeg om Langley nog ooit te ontmoeten, is opnieuw verwenen. Haar signalement is over ge heel Engeland verspreid. - Premier Stoica van Roemenië heeft ean Griekenland een nota gestuurd, waar in hij zijn aanbod va ntwee Jaar geleden om een bijeenkomst van alle Balkanpre miers te beleggen, herhaalt. Stoica beoogt er samenwerking tussen de Ealkanlanden mee te bereiken en voorts „beveiliging van de regiona.e vrede". HfJ hoopte dat Kroesjtsjefs voorstel voor een kernwapen- vrije zone in de Balkan de steun van alle betrokken r geringen zal krijgen en dat de grote mogendheden hun besluiten zullen waarborgen. De Verenigde Arabische Republiek (EgypteSyrië) heeft, volgens een bericht uit Damascus, bij Turkije geprotesteerd tegen schendingen van het Syrische lucht ruim. Dit zou de vorige week meer dan drie maal zijn geschied. een toespraak verklaard, dat de Maltezers niet sterk genoeg zijn om Engeland op eigen kracht te verslaan, „doch wij zullen toeslaan, wanneer Engeland elders vecht en daardoor nog maar op één been staat". Van welingelichte zijde ln Genève wordt vernomen, dat de Indiase premier Nehroe de secretaris-generaal der Ver enigde Naties, Hammarskjold, een bood schap over de toestand in Laos heeft ge zonden. De Inhoud van de boodschap werd niet onthuld. Een Portugees particulier vliegtuig is zondag in de omgeving van Oporto neer gestort. De zes inzittenden, twee mannen, een vrouw en drie kinderen, zijn om het leven gekomen. Alle inzittenden hadden de Portugese nationaliteit. Volgens een bericht ln de Israëli sche staatscourant zullen in het vervolg alle gegevens over Immigratie in Israel als vertrouwelijk worden beschouwd. Publl- katle van berichten hierover, met ge bruikmaking van andere dan door de re- fering verstrekte gegevens, kan met v(jf- len jaar gevangenisstraf worden bestraft. Voor het ter kennis van onbevoegden brengen van dergelijke gegevens kan le venslange gevangenisstraf worden opge legd. In Saksen. In Oost-Duitsland, ls een autobus met kinderen van tien tot veer tien jaar op een onbewaakte spoorweg- kruising door een trein gegrepen. Zes kin deren hebben hierdoor het leven verloren, terwijl er negen ernstig werden gewond. In het park voor natuurbehoud in Wenen zijn draagbare radio's verboden. Bezoekers hadden geklaagd, dat zij de vo gels niet meer konden horen zingen door net kabaal van de radio's, die ..jazz fans" naar het park meenamen. (Een verstan dig Oostenrijks besluit, dat elders navol ging verdient en dan niet alleen om de vogels te horen zingen, maar uit doodge woon respect voor rust en stilte. Red. L.D.). Een woordvoerder van het Iraaks mi nisterie van Buitenlandse Zaken heeft de Verenigde Arabische Republiek er gisteren van beschuldigd „misdadigers" naar Irak te zenden, met de opdracht daar ver te zenden, soorten van sabotage te be drijven. Hij deed een beroep op de auto riteiten der V.A.A. om op te houden met deze „uitdagende handelingen, die recht streeks tegen Irak gerichte aanvalsdaden" zijn. De woordvoerder verklaarde dat volk en leger ln Irak ten volle achter de re publiek staan en dat zij een „onneem bare hinderpaal voor hebzuchtigen en sa menzweerders" vormen. Het Amerikaanse genootschap tegen kanker zal in oktober a.s. een zeer groot opgezet onderzoek naar de oorzaken van kanker beginnen. Een miljoen Amerikanen zal men In zes jaren tijds bij de actie betrekken. Vijftigduizend vrijwilligers starten ln de herfst met vertrouwelijke en quêtes onder hun persoonlijke kennissen. De studie ls gebaseerd op de theorie dat de meeste kankers hun oorzaak vinden in omgevingsfactoren. Het dodental van de treinramp in de Braziliaanse staat Sao Paulo was za terdag tot 56 gestegen. Er waren ruim 150 gewonden, van wie dertig zwaar. De oor zaak is waarschijnlijk een sein, die bij vergissing op veilig was gezet. In de beide treinen zaten arbeiders die van hun werk naar huis gingen. De dag van de Normandische invasie op 6 juni 1944, D-day, is zaterdag op vele plaatsen in Frankrijk herdacht. Ameri kaanse en Engelse pelgrims bezochten de slagvelden en stranden van Normandië en in vele steden werden kransen gelegd. Burgemeesters van Nederlandse, Bel gische. Italiaanse. Duitse, Zwitserse. Lux emburgse en Oostenrijkse steden zijn za terdagavond in Algerije aangekomen voor een bestudering van ae gemeentelijke toe standen en problemen in dit land. Het bezoek staat onder auspiciën van de Na tionale verenigingen van Gemeenteambte naren. Gouverneur-generaal Cornells van Belgisch Kongo heeft zaterdag ln de uni versiteit van Leopoldstad de eerste kern reactor in Afrika in werking gesteld. De Dalai Lama heeft in een vraag- gïsprek met „The Statesman" (Nieuw- elhi) gezegd dat de bevolking van Tibet „dag en nacht bloot staat aan ondraag lijke kwellingen". Hij hoopte, dat landen als India „diegenen zullen steunen die de waarheid aan hun zijde hebben en niet degenen die alleen maar over macht be schikken". „Een land als India moet er naar streven, dat gerechtigheid heerst, zelfs al is men zwak, want. gerechtigheid is niet afhankelijk van de omvang van een land, maar van zijn eerbied voor de waarheid". De nieuwe regering van Mazdali heeft zondag in het Jordaanse Lagerhuis met 49 tegen nul stemmen bij één ont houding een vertrouwensstemmlng gewon nen. Madzali, die op 6 mei na het aftre den van Samir Rifai aan het bewind kwam. verklaarde de vorige week in het parlement, dat zijn regering het commu nisme en ondermijnende politieke activi teit zal bestrijden en het Oosten noch Westen zal begunstigen. Het anti-communistische verbond van Maleise. Chinese en Indische partijen heeft zaterdag bij de verkiezingen voor de wetgevende vergadering van de staat Pe- nang 17 van de 24 zetels ln de wacht ge sleept. De socialistische oppositie kreeg de overige 7 zetels. Het anti-communistische verbond heeft nu bij de verkiezingen voor de wetgevende vergaderingen in zeven staten van Malakka 147 van de in totaal beschikbare 172 zetels veroverd. Het Nederlandse ministerie van Bui tenlandse Zaken wijst eigenaren van hui zen en van bouwgrond binnen bebouwde kommen ln Joego-Slavlë op een nieuwe nationalisatiewet van de Joegoslavische regering Krachtens deze wet, welke ln de cember 1958 werd uitgevaardigd, worden hulzen, welke niet door de eigenaren zelf worden bewoond, alsmede nog niet be bouwde bouwgrond ln stadsgebieden ge nationaliseerd. De nationalisatie geldt zo wel voor Joegoslavische staatsburgers als voor buitenlanders. VOOR HEDENAVOND Hilversum I, 402 m. NCRV: 18.00 Orgelspel. 18 30 Koorzang. 19 00 Nws. en weerber. 19.10 Orgelconc. 19.30 Radiokrant. 19.55 Gram. 20.00 Idem. 20.30 Jeugdconc. 21.10 Het Hammerklavier van Christofori (1709-1959). klankb. 21.50 Gram. 22.00 Volk en Staat. caus. 22.15 Mil. Kapel. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nws. en S.O.S.-ber. 28.1524.00 Muz. dis cussie. Dozystraat: Speeltulnver. „Rondom de watertoren". Volksdansavond. Gulden Vlies: Ledenverg. Ned. Ver. tot Bescherming van Dieren. 8 uur nam. (Schuttersveld: Evangelisatie Tentweek. 8 uur nam. DINSDAG Herv. Wijkcentrum „Het Boshuis" (ach ter Hoflaan 76)Bezichtiging 89.30 uur nam. Prediker: Spr. evangelist H. M. van Ameron. 8 uur nam. SchuttersveldEvangelisatie Tentweek. 8 uur nam. Van der Werfpark. Concert „Trouw en Durf". 8 uur nam. WOENSDAG: Acad. Ziekenhuis (Kerkzaal): Halfuur van Bezinning. 12 501.20 uur nam. Gew. Arbeidsbureau (Doezastr. 2a) Voorlichtingsavond over Nieuw-Zeeland. 8 uur nam. Hortus Botanicus: Blaaskwintet Leids Academisch Kunstcentrum. 8.30 uur nam. Rehoboth: Ledenverg. Bond van Chr. Plattelandsvrouwen Spr.: J. den Houten „De ouders of de kinderen?" 8 uur nam. Schouwburg: Uitvoering Speeltulnver. „Ons Eiland". 7.30 uur nam. SchuttersveldKindersamenk. Evan gelisatiewerk. 3 uur nam. Schuttersveld: Evangelisatie Tent week. 8 uur nam. Steenschuur 6: Ledenverg. „De Natuur vriend". 8 uur nam DONDERDAG: Boerhaavezaal (L. Vrouwenkerksteeg) Voorlichtingsavond. Plaatselijke Cie Vak opleiding Bouwbedrijf. 8 uur nam. Levendaal 1: Feestavond Cie voor Huish. Voorlichting. 8 uur nam. Schuttersveld: Evangelisatie Tentweek. 8 uur nam. StationspleinStrandwandeling Ned. Chr. Reisverenlging. 7j1S uur nam. Wassenaar: Clubgebouw SV Wasse naar: Jaarvergadering supporters ver. 8 Wassenaar. Kasteel Oud-Wassenaar Viering 30-Jarlg bestaan Vrouwen ver. tot bevordering van het geestelijk-sociale le ven ln Wassenaar. 2.30 uur (voor leden) en 8.30 (voor belangstellenden). VRIJDAG Schuttersveld: Evangelisatiebijeenkomst 8 uur nam. ZATERDAG. Breestraat 19: Evangelisatie Ohrlsten- gem. „EcdLesia". 8 uur nam. Doopsgez. KerkAdventkerk: Bijbelstudie te 10 uur voorin.: prediking te 11 uur voorm. Stationsplein: Excursie Kon. Ned. Na tuurhistorische Ver. naar de Brasem. 2 uur nam. SchuttersveldEvangelisatiesamenkomst voor kinderen 3 uur nam.; idem voor ouderen 8 uur nam. v ZONDAG. Breestraat 19: Volle Evang. Kerk. Spr. B. W. J. Robert. 2.30 uur nam. SchuttersveldEvangellsatlesamenkomst voor kinderen 3 uur nam.; idem voor ouderen 8 uur nam. DE BIOSCOPEN Trianon: „The big country", 14 Jaar Werkd. 2 en 8 uur. Zondag 2. 5 en 8.15 uur. Casino: „The horses mouth", 14 jaar Werkd. 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. Luxor: .De vrouw die tweemaal leefde" (Vertigo). 18 jaar. Werkd. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 u. Lldo: „Flitsende degens", 14 Jaar. Werkd. 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur Rex: „De hofnar". Alle leeftijden. Werkd. 2.30, 7.15 en "9.15 uur. Zondag 2.30. 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Donderdagcyclus: „Lie- be. Tanz und 1000 Sohlager". TENTOONSTELLINGEN Academiegebouw. Rapenburg 73: Drie Haagse kunstenaars, tot eind Juni. Lakenhal: Tentoonstelling Het Neder landse portret sinds 1880. Werkd. 10 uur voorm.5 uur nam.; zond. 15 uur nam. (tot 31 augustus) Museum voor Volkenkunde: Expositie Zuidzee. (Dagelijks van 10 tot 4 uur; 's zondags van 14 uur) t.e.m. 5 oktober. Rijksmuseum Geologie en Mineralogie v d Werfpark 1: Tentoonstelling geolo- fle van Nederland. Op werkdagen van 012 en 24 Zon- en feestdagen 24 uur. Te Leiden geopend de Zuider-apotheek, Lammenschans weg 4. tel. 23553. BU geen gehoor bij Uw huisarts of specialist (of diens waarnemers) bel op dokterstelefoon 22222. Hilversum 2, 298 m. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Pol. caus.: PSP. 18 25 Amateursprogr. 18.50 Openbaar kunstbezit. 19.00 Muzikale caus. 19.25 Mondharmonica en piano. 19.45 V. d. jeugd. 20.00 Nws. 20.05 Radioscoop. 23.00 Nws. 23.15 Beursber. te New York. 23.16 Act. 23.3024.00 Gram. De Venetlaanse gondeliers hebben zaterdag zes uur gestaakt als protest tegen de Instelling van een snelheidsbeperking in de kanalen. De Britse minister van Financiën, Heathcoat Amory, heeft zondag met zijn Jacht schipbreuk geleden. Het Jacht, de „Allanthus", liep bij St.-Helens fort op het eiland Wight op de rotsen. De mi nister en de andere opvarenden twee ma rine-officieren en veertien adelborsten) werden door een kotter van de marine aan wal gebracht. De Sovjetrussische minister van De fensie .maarschalk Rodion Malinofsky, zal aan het hoofd van een delegatie generaals en officieren de volgende week een vriend- schapsbezoek aan Oostenrijk brengen. De Russen zijn uitgenodigd door de Oosten rijkse minister van Defensie, Ferdinand Graf. De Amerikaanse radio-omroep in West-Berlijn, Rias, heeft zondag „om po litieke redenen" geweigerd een concert uit te zenden van het Philharmonisch Orkest van Berlijn met de bekende Amerikaanse dirigent Stokowskl als gastdlrlgent. Sto- kowski heeft onlangs bij een bezoek aan Oost-Duitsland o.a. verklaard, verheugd te zijn dat de Oostdultse leider Ulbricht de ministers van de Grote Vier had uitgeno digd een bezoek aan Oost-Duitsland te brengen. Dat was volgens Rias niet ln overeenstemming met het „politieke standpunt van ae Berlljners en de bevol king va nde Sovjet-zone". Aan prof. Pickard, de bekende stra tosfeer- en diepzeeonderzoeker, is zondag te Neurenberg de ..Rudolf Diesel-medaille" in goud van de Duitse uitvindersvereni ging overhandigd. Honderden negers en blanken hebben zondag in Londen deelgenomen aan een optocht van Hyde Park naar Trafalgar Square ter herdenking van Kelso Cochra ne. de Westindiër die de vorige maand in het Londense district Notting Hill door een bende jonge blanken is vermoord. Op Tra falgar Square werden de betogers door verscheidene sprekers opgewekt een einde te maken aan de rassenhaat. TELEVISIEPROGRAMMA VPRO; 17.00 V. d. kind. VOOR DINSDAG 9 JUNI Hilversum I, 402 ni. KRO: 7.00 Nws. 7.15 Gram. 7.30 De Douche. 7.40 Gram. 7.45 Morgengebed en lit. kal. 8.00 Nws. 8.15 Gram. 8.50 V. d. vrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Schoolradio. 10.00 V. d .kind. 10.15 Lichtbaken, caus. 10.30 Gram. 11.00 V. d. vrouw. 11.30 Chan sons. 11.50 Als de ziele luistert, caus. 12.00 Middagklok - noodjklok. 12.03 Gram. 12.30 Land- en tuinbmeded. 12.33 Gram. 12.50 Aot. 13.00 Nws. 13.15 Zonnewijzer. 13.20 Gram. 13.30 Amus.muz. 14.00 Pianorecital. 14.26 Gram. 14.35 V. d. vrouwen v. h. land. 14.45 Gevar. progr. 16.00 V .d. zieken. 16.30 Zleklof. 17.00 V .d. jeugd. 17.40 Beurs ber. 17.45 Regerlngsulte.: Uitwissellngs- progr. over Joego-SIavië. In sarnenw. met Radio Nederland Wereldomroep KRO: 18.00 Amateursprog. 18.20 KVP. pol. caus. 18.30 V. d. jeugd. 18.45 Piano spel. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Sport- praatje. 19.36 Gram. 20.30 Omr.ork.. groot koor en sol. 24.46 Aan de poorten van een nieuwe tyd, caus. 22.15 Orgelconc. 22.45 Avondgebed en lit.kal. 23.00 Nws. 23.15 Lichte muz. 23.3624.00 Gram. Hilversum 2, 298 m. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Meditatie. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Gym. 9.10 De Groenteman. 9.15 Gram. 9.40 Morgenwijding. 1000 Gr. 10.50 V. d. kleuters. 11.00 V. d. zieken. 12.00 Dansmuz. 12.20 Regeringsuitz. 12.20 Landb.rubr. Bedrijfsvoering en boekhou ding. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Liohte muz. 13.00 Nws. 13.16 Meded. of gram. 13.20 Promenade-oik. 13.56 Beurs ber. 14.00 Mag ik mij even voorstellen? Mlln naam ls Cox. hoorsp. 14.40 School radio. 16.00 Blaastrio. 15.30 V. d. vrouw. 15.45 Vocale polyfonie. 16.30 V. d. Jeugd. 17J30 Orgel en zang. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Pianospel. 18.30 Theaterork. 18.5'5 Paris vous parle. 19.00 Gram. 19.46 Filmpraatje. 20.00 Nws. 20.05 Gram. 20.40 Met voorbedachte rade, hoor spel. 2>1.20 Liohte muz. 21.40 Rendez-vous ln Israël, reisrep. 22.00 Hawaiian muz. 22 15 Act. 22.30 Pianorecital. 23 00 Nws. 23.15 Beursber. v. New York. 23.2124.00 Gram. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. 20.20 Filmprogr. 21.0022.80 Speelfilm. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service. 330 m. 12.00 Ork.conc. 12.55 Weerber. 13.00 Nws. 13.10 Discussie v. act. vraagstukken. 13.55 Cricket/uitsl44 00 V. d. scholen. 15.00 Hoorsp. 15.30 Liohte muz. 16.00 Hersen- gym. 16.46 Oaus. 17.00 V. d. kind. 17.55 Weerber. 18.00 Nws. 18.15 In the South- East. 19.00 Gram. 19.30 Klanlcb. 20.00 Gev. muz. 20.30 Twintig vragen. 2*1.00 Nws. 21.15 Caus. 21.45 Donderdagavondconc. 22.45 Pari. overz. 23.00 Nws. 23.06—23.36 Pianorecital. Engeland. BBC Light Programme. 1500 en 247 m. 12.00 Gram. 12.30 Nws. en pr. v. d. arb. 13.00 Cridketrep. 13.30 Nws. en gevar. muz. 13.45 V. d. kind. 14.00 V. d. V. d. vrouw (Om 14.30 Nws.) 15.00 Dans muz. (Om 15.30 Nws.) 15.45 Lichte muz. 16.30 Nws. en Mrs. Dale's dagboek. 16.45 Sportuitsl. en orgelspel. 17.15 Pianospel. 17.30 Nws. en samenzang. 18.00 Cricket - rep. 18.30 Cricketuitsl. 18 35 Weerber. en nws. 18.38 Act. caus. 18.45 Hoorsp. 19.00 Journ. 19.26 Siport. 19.30 Nws. en hoorsp. 20 00 Hoorsp. 20.30 Nws. en gevar. muz. 21.30 Nws. en hoorsp. 22.00 Gram. 22.30 Nws. 22.40 Gevar. muz. (Om 23.30 Nws.) 23.55—24.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk, 309 m. 12.00 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.15 Gev. muz. 16.00 Ork.conc. 17.00 Nws. 17.45 Or- eelsp. 17.55 Lichte muz. 19.00 Nws. 19.55 Pianospel. 20.15 Verz. progr. 21.45 Nws. 23.30 Kamermuz. 24.00 Nws. 0.101.00 Dansmuz. Frankrijk 3, 235 en 280 m. 12.00 Nws. 12.05 Ork.conc 14.10 Sollstenconc. 14.40 Koorzang. 16.25 Gewtfde muz. 47.00 Ka mermuz. 17.25 Gram. 19.16 Knapenkoor. 20.00 Kamermuz. 21.50 en 23.13 Gram. 23.53—24.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 m.: 12.00 Gram. 12.15 Pianospel. 12.30 Weerber. 12 34 Pianospel. 12.55 Koer sen. 13.00 Nws. 13)14 Gram. 14.00 School radio. 16.45 Gram. 16.00 Koersen. 16.20 Gr. 16.30 Gram. 17.00 Nws. 17.10 Planorecital. 17.45 Boeflebespr. 18 00 De Jeugd musiceert. 18.30 V. d. sold. 19.00 Nws. 19.30 Gram. 19.50 Caus. 20 00 Gram. 21.00 Dansmuz. 21.45 Gram. 22.00 Nws. 22.15 Israëlitische ultz. 2*2.40 Konkrete muz. 22.5523 00 Nws. 484 m.: 12.00 Gram. 12.30 Chansons. 13.00 Nws. 13.20 Gram. 14.00 Idem. 14 45 Ork.oonc. 15.20. 15.30. en 16.30 Gram. 17 00 Nws. 18.30 Gram. 19 10 Idem. 19.30 Nws. 20.00 Symf.ork. en sol. 22.00 Nws. 22.55 Idem. Advertentie. dealer: GEBR. HUISMAN Hogewoerd 6668, tel. 22962, Leiden Het Leidsch Dagblad Ce krant voor iedereen WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) Amsterdam Den Helder Ypenburg Vlisslngen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Z.-Limburg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort Münohen Zürich Genève Locarno Wenen Innsbruck Athene Rome Ajaccio Madrid Mallorca geh. bew. onbewolkt geh. bew. onbewolkt onbewolkt onbewolkt half bew. zwaar bew. zwaar bew. half bew. regen lioht bew. geh. bew. regen geh. bew. half bew. a k S Stii E Cm zzw 7 19 10 0 zw 8 18 10 0 zw 6 19 11 0 zzw 8 17 10 0 z 4 23 5 0 zzw 4 21 7 0 zw 2 23 11 0 regen onbewolkt onbewolkt geh. bew. zwaar bew. zwaar bew. geh. bew. zwaar bew. regen zwaar bew. half bew. onbewolkt zwaar bew. onbewolkt onbewolkt half* bew. onbewolkt geh. bew. 3 22 4 22 5 21 w 2 27 zw 6 20 wnw 2 24 z 8 18 zw 9 21 zzw 4 21 w 2 21 w 2 20 wnw 1 19 wnw 1 23 nnw 5 25 n 4 31 wstll 27 wzw 4 27 nnw 2 wzw 3 ono 2 ozo 3 26 w 1 30 w.stil 26 ono 2 30 no 11 2 14 0.1 11 0.6 11 0 9 1 10 0 11 0 19 0 16 0 16 0 14 0 14 16 14 2 16 0 15 0 13 22 20 0 17 0 13 0 7 0

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 2