r Bedrijfsleven moet invloed hebben op prijsvaststellingen! ISO Sfeer van ,,Montmartre^ in Leiden G. J. den Heeten ondervoorzitter F. BONNET Emigratiereis naar Australië eindigde met ruzie in Monrovia Studentenweerbaarlieclen defileren voor generaal Norstad in Parijs Afd. Leiden Kon. Ned. Ver. voor E.H.B.O. reikt diploma's uit Opgericht 1 maart 1860 Vrijdag 5 juni 1959 Tweede blad no. 29761 Kamer van Koophandel By de opening van de gistermiddag gehouden vergadering van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland heeft de wnd. voorzitter, de heer C. F. Meerpoel, het overlijden herdacht van de heer N. Parlevliet te Katwijk aan Zee. Spreker herinnerde er aan, dat de heer Parlevliet vele jaren de Kamer en het bestuur trouw heeft gediend. Wij hebben hem leren kennen als een oprecht mens, die een rechte koers voer en de Kamer steeds met raad en daad terzyde stond. R. B. van Waveren lid der Kamer Nadat één minuut stilte in acht was genomen, schonk de heer Meerpoel in het kort aandacht aan de positie van het bedrijfsleven, mede in verband met de Euromarkt, en de problemen t.o.v. lonen, huren en prijzen. Bij de hierna volgende behandeling van de agenda besloot de Kamer adhesie te schenken aan een verzoek van het gemeentebestuur van Alphen aan den Rijn voor de oprichting van een zieken huis in deze Rijnstreekgemeente. Nadat de financiële stukken waren besproken en goedgekeurd, werd de heer R. B. van Waveren in de vacature van zijn over leden vader tot lid der Kamer benoemd. Hierna werd ir. J. J. G. van Hoek, zoals wij gisteren reeds in een deel van onze oplage hebben gemeld, benoemd tot voorzitter van de K. van K. Een door het overlijden van de heer T. M. H. van Waveren opengekomen plaats in het be stuur, zal worden bezet door het lid dei- Kamer, de heer G. J. den Heeten, die tot ondervoorzitter werd gekozen. De heer Meerpoel, die in zijn kwaliteit van wnd. voorzitter ir. Van Hoek als voorzitter der Kamer installeerde, wees op het prettig contact, dat de Kamer nu reeds vele jaren met hem heeft en dat leidde tot een vruchtbare samenwerking op tal van terreinen. Ir. Van Hoek, die dankbaar was voor het in hem gestelde vertrouwen, dankte wederkerig de heer Meerpoel voor de wijze, waarop hij nu enkele maanden de overleden voorzitter heeft vervangen. U deed dit, aldus spreker, met enthousias me, in grote bescheidenheid en met veel kennis van zaken. Een woord van welkom in het bestuur werd vervolgens gericht tot de heer Den Heeten, die van zijn kant beloofde dc belangen van de Kamer nauwgezet te zullen dienen. voegdheid zou worden verleend de prij zen op elk gewenst peil vast te stellen. Reeds in 1955 heeft de regering advies gevraagd aan de S.E.R. over dit Ont werp Prijzenwet, waarbij duidelijk bleek, dat de S.E.R. waarborgen wenst om trent de economische- en rechtszeker heid van de ondernemer in verband met zijn te berekenen prijzen van goederen of diensten. Summier uitgedrukt bete kent dit S.E.R.-advies, dat bij prijsvoor- schriften het bedrijfsleven gehoord dient te worden (door middel van een grote vaste commissie), terwijl, indien de Overheid een prijsvoorschrift afkondigt in afwijking van het advies dezer com missie, vaststelling van dit voorschrift by wet door de Staten Generaal nood zakelijk is. Helaas heeft de thans afgetreden re gering deze „veiligheidsklep", aldus de heer Meerpoel, niet overgenomen. Het ware zeer wenselijk, dat de tegenwoor dige regering deze suggestie alsnog in overweging zou nemen. Indien er toch een nieuwe Prijzen wet moet komen dient in ieder geval een regeling in de wet zelf te worden neergelegd, waardoor het bedrijfsleven vooraf een redelijke invloed kan uit oefenen op de te nemen maatregelen resp. prijsvaststellingen. Dit zou kun nen geschieden door de regering te verplichten de erkende organisaties vooraf branchegewys te horen. Komt langs minnelijke weg géén overeen stemming tot stand, dan zou overeen komstig het voorstel van de S.E.R. be krachtiging van het prijsvoorschrift bij de wet moeten worden gevorderd. Daarmede zouden, volgens de heer Meerpoel, althans enige noodzakelijke waarborgen gegeven zijn, dat niet on nodig aan de ondernemer zijn eigen ver antwoordelijkheid ten aanzien van de prijsvaststelling van zijn produkt of ar tikel wordt ontnomen. Na een korte discussie sloot ir. Van Hoek de vergadering. 'n droomscooter MOTORHANDEL LEVENDAAL 132 - TELEF. 20624 Jan Pasveer nieuwe dirigent van C.O.V. Con Amore Naar wij vernemen zal de heer Simon C. Jansen, die eind van deze maand af scheid zal nemen als dirigent van de Chr. Oratorium Vereniging „Con Amo re", worden opgevolgd door de 26-jarige dirigent Jan Pasveer uit Zaandam. Het prijzenbeleid Na een korte pauze gaf de heer Meer poel zijn visie op het wetsontwerp Prij zenwet. Spreker, die hiervoor even in de historie terugging, wees erop, dat het prijspeil tot 1938 werd bepaald door het inzicht van de ondernemer. In 1939 kwam daarin een radicale ver andering en werd door de regering in verband met de toenmalige wereldsitua tie de z.g. Prijsopdrijvings- en Hamster- wet 1939 afgekondigd. Niemand kan, aldus spreker, met enige redelijkheid de waarde van deze wet, in gesteld door onze wettige Nederlandse overheid, ontkennen. Onder de druk der oorlogsomstandigheden werd in de be zettingstijd deze Prijsopdrijvings- en Hamsterwet 1939 aangevuld met de vol gende voorschriften: het Prysvormings- beslui't 1941 en het Prijsaanduidingsbe- sluit 1941. Dit drietal werd algemeen be schouwd als één geheel. Na twintig jaar zou men mogen ver onderstellen, aldus de heer Meerpoel, dat de bijzondere omstandigheden inmiddels wel voorbij zouden zijn! Logisch redene rend zou men dus mogen verwachten het buiten werking stellen van dit drietal regelingen en het terugkeren tot de vroegere, normale toestand. In 1952 kwam wèl een verandering in de prijs vaststellingsprocedure tot stand, waarbij men niet meer de prijs vooraf behoefde te laten vaststellen, doch men was later toch rekenplich'tig door het voorgeschre ven calculatieschema. De indiening van een Ontwerp Prijzenwet thans, in nor male omstandigheden, heeft echter het vertrouwen, dat de toestand van vroeger wederom zou terugkeren, in rook doen vervliegen, aldus spreker. De noodwet van 1939 wordt nu omgezet in een blij vende conjunctuurwet, dus een wet om het economische leven blyvend te doen beheersen. Het Ontwerp Prijzenwet Stelt nu uit drukkelijk, dat een ingrijpen van de Centrale Overheid by voortduring dient te kunnen plaats vinden en wel by Mi nisteriële Beschikkingen, waardoor de regering in principe de onbeperkte be- Jeugdorkest „Den Burcht" bij Avondvierdaagse Een wijziging in het programma bracht mee, dat gisteravond naast de 10 km niet de 15 km doch de 20 km toch werd gelopen. Na een bezoek aan War mond via de 20 km-route en aan Voor- schoten-Zuid op de 10 km-tocht, konden alle deelnemers, die de eindcontrole be reikten, terugzien op een prachtige wan delavond. Slechts 2 deelnemers moesten onderweg opgeven. Gezien de program, mawyziiging zullen hedenavond dus de 10- en de 15 km-afstanden worden ge lopen en zal de route gaan via de Pro- fessorenwijfc, Kanaalweg en Delfts Jaag pad, waarna alle deelnemers de Haag- weg zullen passeren. Dit heeft tot doel om de deelnemers aan deze avondvier daagse een verrassing te bereiden, die de organisatoren tot de laatste avond in petto hebben gehouden. Direct nadat vanavond om 7 uur de laatste deelnemer aan de Hooglandse Kerkgracht is ge start zal ook het Leidse Jeugdorkest „Den Burcht" starten om via de Bree- straat. en Noordeinde de wandelaars tegemoet te gaan. De ontmoeting zal plaats vinden op het Stationsemplace ment S S. aan de Haagweg. waarna met het Jeugdkorps voorop, de laatste kilo meters van deze avondvierdaagse, via de Witte Singel, Douzastraat, v. d. Werf- park. Steensohuur en Gangetje worden afgelegd. SPORTAVONDEN LEIDSE CJMV's Zoals bekend kon de jaarlijks door de Leidse OJMV's en Jongensclubs geor ganiseerde sportdag op 2de pinksterdag, niet plaatsvinden omdat geen terreinen beschikbaar waren. In plaats daarvan zal nu een aantal sportavonden worden gehouden en wel op maandag 8 juni, dinsdag 9 juni, vrydag 12 juni, maandag 15 juni, en dinsdag 16 juni. De wedstrij den vinden 's avonds om 7 uur plaats op het Pomona-terrein aan de Nachtegaal, laan. Paardenslager uit Leiden lioort nu zware O straf tegen zich eisen Een wonderlijke emigTatiereis naar Australië of Nieuw Zeeland in 1952, die in Monrovia eindigde met ruzie, heeft thans nog een nasleep gekregen voor de Haagse rechtbank, waar de officier van Justitie wegens verduistering een jaar en drie maanden gevangenisstraf eiste tegen een paardenslager en paardenkoop man uit Leiden. De 51-jarige verdachte was niet verschenen. De sfeer van de romantische straatjes van Montmartre - de Franse schilders wijk - en de Place du Tertre hebben de leden van de Leidse schilder- en teken academie „Ars Aemula Naturae", in de 18de eeuw opgericht door Frans van Mieris, overgebracht naar Leiden. Daar toe aangetrokken door het mooie zomer weer, hebben zij hun schildersezels naar buiten gebracht. Ditmaal bleef men nog dicht bij huis: in de achter de tekenaca demie gelegen Schoolsteeg, met de con touren van de Pieterskerk op de achter grond, vond men een uitstekende omge ving om impressies op te doen. Een met overhangende klimop begroeide muur, een oud poortje en de ingang van het in deze steeg gevestigde Klein Sionshof oefenden eveneens hun aantrekkings kracht op deze volgelingen van een Van Mieris en een Floris Verster en een Breitner uit, want ook deze laatsten hebben een werkzaam aandeel in „Ars" gehad. Onder het kritisch oog van de Haagse schilder Joop Kropff. leider van dc cursus schilderen, was men - onze foto geeft daarvan 'n indruk - met te- kenstift, penseel en palet enthousiast aan de slag. waarmede in dit oude Leidse straatje een ongekende sfeer werd gebracht. (Foto LD/Van Vliet) Op donderdagochtend a.s. Uit Leiden, Utrecht, Amsterdam en Delft De gezamenlijke sturlentenweerbaar- heden uit Leiden .Utrecht, Amster dam en Delft zuilen dinsdagochtend a.s. in alle vroegte met bussen naar Parijs rijden om daar in het hoofd kwartier van de Shape ter gelegen heid van het tienjarig bestaan van de NAVO een parade te houden voor de opperbevelhebber, generaal Norstad. De plechtigheid is vastgesteld op don derdag 11 juni a.s. om 11.30 uur 's ochtends. Commandant E. H. A. de Mol van Otteiioo van deze uit circa 200 studen ten bestaande weerbare groep, die van het Rijk geweren en enkele sabels mee krijgt, zal de opperbevelhebber in het Engels toespreken en hem een oorkonde aanbieden waarop vermeld staat dat de Nederlandse studenten met de parade „hun erkentelijkheid betuigen aan het NAVO-opperbevel voor het gevoerde be leid. waardoor mede de Westeuropese landen gevrijwaard zijn gebleven van oorlogshandelingen" Verwacht wordt, dat. generaal Norstad een Engelse in spectie van de groep zal uitvoeren, waarbij hij dus eerst voor en daarna achter de in ceremonieel tenue opge stelde studenten langs zal lopen. De groep wordt begeleid door de garnizoens commandant van Amsterdam, overste Rouffaer en het Fanfarekorps van de Limburgse Jagers, dat bij de parade de muziek zal verzorgen. Tijdens de ceremonie zal de opperbevelhebber waarschijnlijk zelf ook het woordvoeren. Op de terugweg, vrijdag 12 juni, wordt de groep door de Philipsfabrieken in Eindhoven een schuttersmaaltijd aan geboden. Bij deze gelegenheid zal het Eindhovense publiek de studenten door de stad zien marcheren. Het Fanfare korps van de Limburgse Jagers zal bo vendien een taptoe verzorgen. De Amsterdamse commandant De Mol van Otterloo, vertelde ons, dat het initiatief tot deze manifestatie is gebo ren uit een vlaag van overmoed, waarin hij verleden jaar bij zijn intrede als commandant het plan bekend maakte. Maar de Amsterdamse garnizoenscom mandant vond het plannetje nog niet zo gek. Hy steunde het en ook de NAVO voelde veel voor het defile. „De geweren, die wij meekrijgen zijn speciaal ten behoeve van de studenten te vroeg afgekeurd voor het leger". De kosten van deze excursie, die in totaal 12.000 gulden bedragen, worden voor een kwart door de deelnemers ge dragen en voor de rest door een fonds, dat door het bedrijfsleven is bijeen gebracht. Bij Kon. besluit is ingesteld een commissie, die in het jaar 1959 belast zal zyn met het afnemen van het exa men, vermeld in art. 55, tweede lid. van de middelbaar-onderwijswet en van het examen, bedoeld in art. 3 van het K.b. van 27 december 1934. Tot leden dezer commissie zijn o.a. benoemd de heren mr. D. A. Holtz (tevens secretaris), J. A. H. Cranssen en dr. J. P. Duyverman, allen alhier, J. J. P. Boezeman en J. Posthumus, beiden te Wassenaar, W. H. Heyl te Oegstgeest en J. Smit en M. A. Taal te Alphen aan den Rijn. Onze stadgenoot, de heer J. Teske. is geslaagd voor het juweliersexamen. De heer J. Schrama alhier ,c- b' noemd tot voorzitter der examen-com missie voor de commerciële vakken der schoenmakerij. Eindexamen Gymnasium Van de groep B II van de eindexamen kandidaten van het Gymnasium slaag den de dames: A. M. Haantjes, H. Haan tjes. M. Haantjes, allen te Leiden, C. A. M. Saris te Warmond, de heren: W. Ch. van Evert, P. S. Kamma. beiden te Lei den, P. O. Hofkes te Katwyk aan Zee. Met 1 kandidaat wordt het examen voortgezet. Ten laste was gelegd, dat verdachte, zich in augustus 1952 een Nederlands vaartuig, dat hij als schipper onder zich had, in Liberia (Monrovia) had toege ëigend. subsidair dat hij het aandeel van de verkoopsom van vijfduizend dollar, dat aan zijn twee partners toekwam, zich had toegeeigend. Het betrof hier een schip dat oor spronkelijk „Theodora" heette en dat later werd omgedoopt tot „Lord Wil liam". De slager had dit schip in 1952 gekocht, samen met een 51-jarige elek tricien-technicus, die nu te Liberia woont maar die met verlof in Nederland vertoeft, .en een 55-jarige kantoorbe diende uit Amsteram. Samen met hun familieleden, die dienst deden als be manningsleden, met nog enkele families zouden ze per boot emigreren. Ze wisten nog niet precies of het Nieuw Zeeland of Australië zou worden. De kantoorbediende was de eerste die afstapte en wel in Dakar, waar hij doodziek achterbleef, nadat hij een an der had gemachtigd zijn aandeel in ontvangst te nemen als het schip even tueel verkocht zou worden. Het schip voer verder .maar aan boord was er steeds onenigheid en die liep zo hoog dat men in Monrovia uit elkaar ging. Een aantal mensen vestigde zich hier. Besloten werd het schip te verkopen. Inderdaad werd de boot voor vyf- duizend dollar verkocht aan een Libe riaan. Over de koopsom ontstond in Li beria ai een rechtsgeding en daar werden al allerlei mensen gehoord, maar tot uitsluitsel kwam men niet. Nu ging de zaak verder voor de Haagse rechtbank. PAARDENSLAGER VERDWEEN MET GELD. De slager bleek na de verkoop na melijk spoorloos met het geld verdwe nen te zijn. In het dossier bevond zich nu echter een papier, waarop stond dat dat de slager het schip mede namens de anderen verkocht had en op dat papier prijkte ook de handtekening van de elektricien. Uitgemaakt was dat dit 'n echte hand tekening is, maar de man beweert dat hij nooit een dergelyke verklaring heeft ondertekend. Hij opperde als getuige, dat hij wel vaker handtekeningen had gezet op minder belangrijke stukken en dat men de tekst wellicht later zou heb ben veranderd. Bovendien waren er drie verklaringen van Liberianen dat hij niet bij de verkoop aanwezig is geweest. Tijdens het vooronderzoek had ver dachte beweerd dat de elektricien er wel bij was en dat zij samen de verkoopsom hebben gedeeld. Getuige ontkende dit uiteraard. De derde partner de kantoorbediende die ook zijn aandeel niet heeft gehad, had al een civiele procedure tegen de slager gewonnen, waarbij uitgemaakt is dat hij een derde deel tegoed heeft van de opbrengst. In augustus 1954 had deze getuige trouwens reeds een klacht inge diend die tot deze rechtzaak aanleiding BUITENKANSJE VOOR SCHOOLKLAS In een opstelwedstrijd over levensver zekering, uitgeschreven door de Neder landse Vereniging ter Bevordering van het Levensverzekeringwezen, is een eer ste prijs gewonnen door Toos van Hoorn, leerlinge van de opleiding Huishoudas- sistente II aan de R.-K. Huishoud- en Industrieschool, Galgewater alhier. De prijs bestaat uit een bedrag van f. 50, terwijl de winnares tevens met haar klassegenoten een uitstapje van een dag zal kunnen maken. De opstel wedstrijd was verbonden aan het gebruik van een schoolboekje, getiteld „Levens verzekering - Inleiding ten dienste van het onderwys". BOUW DIERENASIEL BEGONNEN Nu met de bouw van een Leids dieren asiel aan de Besjeslaan bij de Hoge Rijndijk onder Zoeterwoude is begonnen, is ook het werkcomité van de afdeling Leiden en omstreken van de Ned. Ver eniging tot Bescherming van Dieren weer in actie gekomen. Een drie tal activiteiten is voor de komende maanden op touw gezet. Men gaat nl. bouwsteentjes verkopen, op 10 oktober een straatcollecte en op 13 en 14 no vember een fancy-fair in de Stadsge hoorzaal houden. Bij de te 's Gravenhage gehouden examens van de Haagse Costuumschool slaagden voor lingerie-naaien de dames T. van Santen en M. van Sweris, voor costumière de dames T. van Aalst, N. Houwaart en N. v. d. Velden en voor coupeuse mej. S. Terbe. Kou. onderscheiding v oor C. P. Kouwenberg gaf. Het vooronderzoek heeft evenwel lang geduurd. Het bleek dat ten tijde van de verkoop van het schip de slager op een bank te Monrovia vijfduizend dollar had gestort. Hij zegt dat dit spaargeld was. De kan toorbediende kondigde ter zitting aan. dat hij een procedure voor de helft van een derde aandeel zou beginnen tegen de elektricien, omdat in de stukken staat dat de handtekening onder de ver koopovereenkomst inderdaad van hem is. De rechter vond het een moeilijk ini tiatief om met een notedop te gaan emi greren. Hij sprak zijn bewondering uit voor de ondernemingsgeest van de be trokkenen, maar hij betreurde het dat deze reis zo voor de rechter moest ein digen. Uitspraak 18 juni. De heer C. P. Kouwenberg. fitter eer steklas by de Stedelyke Lichtfabrieken te Leiden, is vandaag vlak voor zyn pensionering Koninklijk onderschei den. Op 25 april 1919 trad hij -in dienst als ..handlanger", waarna hij nog geen jaar later tot hulpfitter werd aangesteld. In 1923 volgde zijn benoeming tot fitter en de laatste tyd was hy als fitter eer steklas speciaal belast met de klachten- dienst. Door ziekte kon zyn huldiging op 25 april niet doorgaan. Wethouder S. M. Wethouder S. M. Stplp speldt de Koninklijke onderscheiding op. (Foto L.D./Van Vliet) Stolp, die vanochtend een en ander releveerde, speldde de heer Kouwenberg daarna de bronzen medaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau op. Ook de directeur van de lichtfabrieken, ir. Y. Ykema, was by de uitreiking van de onderscheiding tegenwoordig. De afdeling Leiden van de Kon. Ned. Ver. voor E.H.B.O. hield gisteren in het St.-Antoniusclubhuis een feestavond ter gelegenheid van de diploma-uitreiking, cursus 1958/59. Precies om 8 uur heette de voorzitter, de heer J. D. Slegtenhorst, de talrijke aanwezigen hartelyk welkom en richtte zich daarbij in het bijzonder tot de docenten dokter E. H. Kusen en dokter J. J. Hamming, de voorzitter van de E.H.B.O.-Raad, de heer L H. Piek. de afgevaardigden van de zusterverenigin gen en de afd. Woubrugge. de heer W. P. Koolhaas van de BB., de afgevaar digden van het Leidse Politiekorps en de heer G. Wydoogen, oud-secretaris van de afdeling Leiden. Spreker dankte de docenten voor het vele werk, dat zy in het belang van de afd. Leiden hebben verricht en liet de echtgenoten van de docenten in de hulde delen met de aan bieding van een prachtige boeket bloe men. Alvorens tot de uitreiking van de diploma's over te gaan, dankte dokter Kusen de Instructeurs, die hem bij het lesgeven ter zyde hebben gestaan. Ver volgens richtte spreker zich tot de pas geslaagden en wees 'hen nog eens met nadruk op de verantwoording, die zy nu als E.H.B.O.'ers(sters) krygen te dragen. De materie was de meesten vreemd en door veel te studeren en 'hard werken hebben uiteindelyk 34 cursisten het diploma behaald. Doe nooit meer, dan verantwoord is by een hulpverlening en U zult de afdeling Leiden eer aan doen, aldus spreker. Na de uitreiking, dankte de heer C. H. Steenwinkel namens de cursisten, docent en instructeurs voor de wyze lessen en bood hy dokter Kusen een fraai uitge voerde sigarettenaansteker met rookge rei aan, waarna ook de instructeurs sigaren resp. sigaretten ontvingen. Nadat dokter Kusen en de voorzitter, mede namens de overige instructeurs, hun dank voor de ontvangen attenties hadden uitgesproken, kondigde de voor zitter een primeur voor Leiden aan. Gedurende de cursus zyn de cursisten n l. zonder enige voorkennis, door de docent en de instructeurs nauwkeurig geobserveerd en kregen een cyfer voor kennis, yver, grondigheid enz. De beste cursist was de heer J. van Ryn, die als beloning een toeristenverbandtrommel kreeg. Na de pauze begon het feestelijke ge deelte, dat werd verzorgd door tempre Avanti's „Jong en Jolig" o.l.v. Koos Kukler, onder het motto „In Vakantie Stemming". Goede wyn behoeft geen krans! Te ruim half twaalf sloot de voorzitter deze zeer geslaagde avond. Het diploma werd uitgereikt aan de dames: J. A. OudeElferink. W. Adema. J. A. v. Amsterdam, M. v. Gelderen, M. F. S. Karreman, J. A. v. Wingerden, en de heren: M. Kouwenhoven, C. P. Bak ker, J. A. v. d. Blom, A. Buikstra, A. M. Doeleman, C. Dreef, W. F. Fakkel. C. M. Steenwinkel. W. C. Hoogduin, J. Hovius, D. v. Rijn, Sj. Mazurel, A. v. d. Meer. G. M. Mooy, B. Nieuwenhuizen, H. Oude Elferink, L. C. Rietbergen. J. H. B Jan sen, J. v. Ryn, J. Talens, A. Trippenzee, P. v. Veen, P. Houmes, N. de Vries, J. Wissink, Th. Witteman, F. Zwart en L. L. A. v. d. Zwet. TENTWEEK EVANGELISATIEWERK De Contactcommissie voor Evangelisa tiewerk te Leiden houdt van 8—14 juni op het Schuttersveld haar jaarlijkse tentweek. Sprekers van verschillende kerkge meenschappen zullen een toespraak hou den over: „RuimtevaartWaarheen?" Medewerking verlenen diverse koren, en Frans v. d. Reijden, piano. Voor de kinderen zyn er 3 samenkomsten, n.l. op woensdag-, zaterdag- en zondagmiddag om 3 uur. Als inleiding op de tentweek wordt op I het Stadhuisplein een openluchtsamen- komst gehouden. ACADEMISCHE EXAMENS Geslaagd voor het kand.ex. Ned. Recht mej. C. E. H. van den Berge te Voor burg, mej. P. van der Windt, te Vlaar- dingen, mej. E. van Ditmarsch te Haarlem en de heren B. J. H. Holties te Delfzyl, H. E. van Delden te Groenlo en R. Haverschmidt te Heerlen. K e r k e I ij k Leven Ned. Herv. Kerk: Bedankt voor Ommen A. J .de Jong te Schevenlngen voor Vreeswijk (toez.) J. Smit te Groot-Ammers. Benoemd tot directeur bijzondere Jeugdzorg te Rotter dam H. J ter Haar Romeny, waarnemend Jeugdpredlkant te 's-Gravenhage. Geref. Kerken Beroepen te Bant (N.O.P.) J G H. Schout te Den Bommel. Bedankt voor Numansdorp P C. L. de Ji,'er te Raams- donk-Drimmelen voor Ri|swi]k (Z-H) (3de pred. pi.) W. Griffioen te Nykerk Doopsgez. Broederschap Aangenomen naar 's-Gravenhage (4d® pred. pi.) G. J. W. den Herder te Amster dam.

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 3