De leegstaande nieuwe woningen maar ingericht voor toeristen Met een enkel woord Agenda VRIJDAG 5 JUNI 1959 Folklore op televisie Van een folkloristisch schouwspel, dat op zondag a.s. op de Grote Markt te Brussel zal worden opgevoerd in aan wezigheid van Prins Albert van België en zijn verloofde zal de Nederlandse televisie een rechtstreekse reportage geven in een gezamenlijk programma van AVRO, KRO. VARA en VPRO. De uitzending zal duren van kwart over vijf tot kwart over zes 's middags. Advertentie Vallen en opstaan (Van onze t.v.-medewerker) Niemand, ook niet minister Luns zelf. zal wel erg gelukkig geweest zijn met het hortende en stotende toespraakje, dat ter gelegenheid van het NAVO-congres werd gesproken. Kennelijk was de zo sterk voor t v. geporteerde bewindsman slecht gedisponeerd, maar dan had de NTS-regisseur toch de moed moeten hebben om te zeggen: „Over, Excellen tie". Nu bleef hy in gebreke. De NCRV kwam met een uitzending, die wel uit zeer verschillende elementen bestond. Eerst de expeditie Sterrengebergte. De verwachting, welke we de vorige maal hebben uitgesproken, is in vervul ling gegaan. Na de wat primitieve aan loop, gaf dit verslag echt houvast. Er zat actie in. de zaak was goed gemon teerd en het commentaar was van een brandende actualiteit. Net hadden de mannen zich dapper opgericht door aan de slag te gaan. of een andere slag deed hen bijkans vallen. Men kan de onfor- tuiniyke groep natuuriyk verwyten, dat zij op een te wankele financiële basis is gestart, maar als het mensen waren, die geen enkel risico hadden durven nemen, waren ze thuis gebleven. Neen, het is verkwikkend, dat er in ons midden nog lieden zijn als zy, en het is zeer te hopen, dat de middelen om de meest recente tegenslagen te overwinnen, als nog worden gevonden. Indien deze Vervolg van pag. 1 Adenauers gezag zal stellig afnemen Gesol met presidentschap is onwaardige vertoning (Van onze correspondent in Bonn) De achtergrond van Adenauers wei gering te elfder ure om de CDU-kandi- datuur voor het Bondspresidentschap te aanvaarden, kan aan de hand van de volgende punten worden geschetst: ten eerste: de tegenwerking van de grote meerderheid der CDU-fractie tegen Adenauers streven om Etzel en niet Erhard naar voren te schuiven, overtuigde de Bondskanselier ervan dat zonder hem de regeringsparty een on stabiele eenheid zou vormen, met alle gevolgen vandien voor het regerings beleid; ten tweede: Adenauer wenst pertinent niet dat Eihard voorstander van een vrijhandelszone en bepaald geen over tuigd aanhanger van de op intieme Frans-Duitse vriendschap gebaseerde Europese politiek van de Bondskanse lier hem zal opvolgen; ten derde: het debat achter de scher men over de presidentsverkiezing op 1 Juli te West-Berlijn, waarbij socialisten en Bondsdagvoorzitter Gerstemmaier als mede enkele andere CDU-ers bleven vasthouden aan West-Berlijn, toonde aan dat er een groeiende onwil in Bonn bestaat tegen de tactiek der Westelijke ministers op de Geneefse conferentie; Adenauer is het met de Westelijke mi nisters eens, dat de presidentsverkiezing op 1 Juli te Benün onnodige spanning schept. De gevolgen De gevolgen van Adenauers besluit zyn nog niet te overzien, maar men kan er van op aan, dat het in elk geval tot het volgende zal leiden. Het ambt van Bondspresident, zo moeizaam en succesvol door prof. Heuss op een zeer hoog niveau gebracht, daalt erdoor in aanzien. Er is met de presi dentskandidatuur door de grootste par ty, de CDU, een klein half Jaar lang ge sold. Er is aan getrokken en er is mee gespeeld, er is over geroddeld en er is mee geleurd. Het slot is dat, toen men tenslotte de populairste politicus van West-Dultsland, Adenauer, voor het ambt had warm gemaakt, en toen het niveau ervan op hoog peil scheen te zullen blijven, deze gevierde politicus het niet over zUn 'hart kon verkrygen af scheid te nemen van de politiek van de dag. En dat zal afbreuk doen aan het niveau van het president schap. De populariteit van Adenauer, tien Jaar lang gedragen door daverende po litieke successen, zal door dit besluit stellig afnemen. Geen politicus kan het zich veroorloven, zo meent men te Bonn eerst een kandidatuur voor het hoogste ambt in de staat te aanvaarden om haar daarna terug te geven. Geen politicus ook kan het in een democratie de ge wone kiezers duldelijk maken, dat hij o(> 83-Jarige leeftijd onmisbaar is en dat het dan nog geen tyd is de teugels uit hinden te geven. De positie van minister van Econo mische Zaken Erhard die meende rechten op het kansellerschap te kun nen doen gelden wordt door Adenau ers handelwijze wel byzonder pyniyk. Het is de laatste weken doorlopend dul. deiyk gemaakt, dat hy niet de geschikte man wordt geacht om de politiek van Adenauer voort te zetten. Thans moet hy naast Adenauer ervoor zorgen, dat diezelfde politiek zal lelden tot een nieuwe verkiezingszege voor de CDU in 1961. En Erhard mag zyn werk verder biyven doen in de schaduw van de grote man en zo'n Erhard wordt een verbit terde Erhard, vreest men te Bonn, expeditie zou sneuvelen, zou het een nationale schande zyn. Het geroep over een Nederlandse roeping in Nieuw- Guinea dient in dat geval wel vervangen te worden door een schaamtevol zwijgen. De film ter gelegenheid van de Cal- vyn-herdenking was het aankyken en -horen best waard, maar had meer van doen met de geschiedenis van het Pro testantisme in het algemeen dan met Calvyn. wy proefden een wat zelfge noegzame tendens, want de ontdekking van het proletariaat en de pogingen tot kerstening van primitieven zyn toch bepaald wel zaken, waarin de gehele christenheid haar rol speelde, met vallen en opstaan uit de aard dezer moeliyke opdrachten. Ook by de bewering over de rol van het Calvinisme in de oecumeni sche beweging plaatsten wy in alle bescheidenheid een vraagteken. En tot slot van het wel zeer gevarieer de drieluik: Rat in de val. Daaraan was nogal wat pittige publiciteit vooraf ge gaan en dat brengt zo zyn risico's mee, want het spant de verwachtingen hoog. Te groter ls onze vreugde te mogen constateren, dat daaraan volledig werd voldaan. Het was een sterke tekst (dat zal ook diegene moeten toegeven, die van het soort niet houdt) een scherpe intrigue, het werd uitstekend geregis seerd, prachtig soepel door de camera's uitgebeeld en rolvast door een toege wijde „cast" gebracht. De rollen waren alle acteurs als op het lijf geschreven. Behalve de gevallenen, konden aan het slot alle betrokkenen weer opstaan en vrijmoedig het leven tegemoet treden. Onze hulde voor het gehele team, dat van wanten wist en zich door geen rat liet kisten. Week geëist tegen schoppende agent Zeven dagen gevangenisstraf eiste de Officier van Justitie by de rechtbank te Breda gisteren tegen een agent van po litie uit Tilburg wegens mishandeling van een arrestant in februari 1957. Een Tilburger werd op straat aange houden wegens het rijden onder invloed op een fiets. De man wilde naar huis gaan maar de agent die geassisteerd werd door een adspirant-agent die Inmiddels uit de dienst is ontslagen bracht de arrestant naar het politie bureau. Tijdens deze overbrenging werd de arrestant geslagen met de vuist en geschopt. Hij zou ook met een gummi stok zijn geslagen maar verdachte ont kende een gummistok by zich te hebben gehad. Volgens verdachte had de arres tant verzet gepleegd. Na een mislukte ontvluchtingspoging had verdachte meermalen geschopt. Verdachte gaf dit toe met de opmerking dat geweld on- vermydeiyk ls wanneer er verzet ge pleegd wordt en dit verzet gebroken moet worden. De vraag was nu, of de agent hierby te ver was gegaan. De arrestant verklaarde als getuige, dat er voor de ontvluchtingspoging en kele woorden waren gevallen en dat hy was gevlucht, omdat hy geschopt werd. Ook nadat hy weer was gepakt, was hy geschopt en geslagen, zyn vrouw kwam verklaren, dat haar man blauwe plekken had gehal. Tegenover deze verklaringen bracht verdachte in het midden, dat hy. door hernia gehinderd, zyn arrestant voor zich uit had moeten dryven en daarbij inderdaad geschopt en geslagen had. De officier van Justitie zag voldoende bewijs en aanleiding om zeven dagen onvoorwaardelijk te eisen. De politie mag niet slaan en handhaven van het gezag op deze manier is beslist onjuist, aldus de Officier in zyn requisitoir. De verdediger verzocht met een geld boete t« volstaan. Over veertien dagen uitspraak. Bij gebrek aan kopers Aalsmeerse makelaar is thans hotelhouder (Van onze Amsterdamse correspondent) Aalsmeer is niet de enige gemeente, waar optimistische aannemers huizen bouwden, in de hoop, dat woningzoeken den deze wel zouden kopen. En Aals meer is ook niet de enige plaats, waar de optimistische aannemers bedrogen uitkwamen Anderhalf Jaar lang stonden bij een rij splinternieuwe woningen aan de Pro vinciale weg de bordjes „te koop". En makelaar Dierdorp, die met de verkoop was belast, voelde dit wel erg zwaar op de maag liggen. De kopers kwamen niet! Activiteit Maar plotseling werd er hard gewerkt in het rijtje huizen, zy werden grondig gereinigd, er werden gordynen opgehan gen en tal van vrachtauto's sleepten meubilair aan. Kwamen er toch bewo ners? Wie nu gaat kijken, kan zien, wie er wonen: de auto's voor de hulzen zyn vrywel alle van een Duits nummerbord voorzien. Op de slaapkamers leggen zich 's avonds tientallen toeristen ter ruste. Makelaar Dierdorp heeft van de nood een deugd gemaakt. Hy heeft een rytje van zes huizen voor eigen rekening ge kocht, plaatste op de slaapkamers in to taal vyftig bedden en richtte een aantal woonkamers tot eetzaaltje in. De heer Dierdorp is nu hotelhouder. Geen vergunning Of eigenlijk kan men nog niet spreken van een hotel. De heer Dierdorp heeft trouwens geen vergunning om een hotel- bedryf te exploiteren. Maar hy mag wel doen, wat vrijwel alle Aalsmeerders doen: kamers verhuren aan vreemdelin gen, die in de weinige plaatselijke hotels geen onderdak hebben kunnen vinden. De Aalsmeerse V.V.V. heeft evenals het gemeentebestuur de vergroting van het aantal voor toeristen bestemde bed den toegejuicht. Sinds enkele jaren heeft V.V.V. een reserveringsbureau, waar de vreemdelingen, die vooral in het voor jaar en de vroege zomer in groten ge tale naar het bloemendorp trekken, nachtlogies kunnen bespreken. Er kun nen thans ongeveer 1000 mensen by par ticulieren worden ondergebracht. Welliehr hotel Op het ogenblik vallen de vyftig bed den van makelaar Dierdorp ook onder deze V.V.V.-reserveringsregeling. Het ligt echter in de bedoeling van de heer Dier dorp om de vergunningen te verkrygen, die nodig zyn om van zyn zes huizen een officieel hotel te maken. De onver koopbare woningen maken een goede kans een florerend hotelbedrijf te wor den. En misschien is de tyd niet ver meer, dat makejaar Dierdorp bly is dat zich destijds geen kopers hebben gemeld. Minder werklozen Het aantal werkloze mannen is in mei gedaald van 54.182 tot 41.687. De gere gistreerde arbeidsreserve, die behalve de werkloze mannen ook de werknemers omvat die op aanvullende werken zyn geplaatst, nam af van 72.596 tot 53.796. Ofschoon deze daling voornamelyk het gevolg is van het voorschrijden van het seizoen, was daarnaast de invloed van de verder aantrekkende conjunctuur op de arbeidsmarkt duidelijk waar te nemen, zo zegt het ministerie van So ciale Zaken en Volksgezondheid in een toelichting. Dit blijkt onder meer hier uit, dat het voor het seizoen gecorri geerde cijfer van de geregistreerde ar beidsreserve van mannen een forse daling vertoonde van 72.000 tot 65.000. Een andere aanwyzing, aldus het minis terie. wordt gevormd door een toeneming van het aantal openstaande aanvragen van werkgevers, die uit het seizoen al leen niet te verklaren is. J. J. Viirtheim overleden Te Den Haag is dinsdag in de ouder dom van 62 jaar overleden de heer J. J. Viirtheim, consul-generaal van Ethiopië. De heer Viirtheim was commandeur in de Orde van Menelik II van Ethiopië en commandeur in de Orde van Bene- merentia van Portugal. De teraardebestelling is zaterdag a.s. te 11 uur op de begraafplaats Oud Eik en Duinen in Den Haag. de IllCht van transpiratie in enkele minuten verdwenen i Mej. Jo Stael, Brinkgrcver- weg, Deventer, schrijft: „Ik durfde gewoon niet I meer uitgaan, want ik transpireer ontiettend en dat ia ook voor an deren erg hinderlijk. Ik heb toen maar eena geprobeerd of Arrid aou helpen en ja hoor. na énkele minuten hield de transpiratie op en was de lucht ook weg." Transpiratie is niet alleen een kwestie van warmte of lichamelijke inspanning. Véél sterker, véél onaangenamer ls de lichaamsgeur door „emotie" - opwin ding. spanning, angst, zenuwen. Dat kan iedereen overkomen, of het koud is of warm. op elk uur van de dag. Neem daarom het krachtigste middel tegen transpiratie en lichaamsgeur: ARRID in handige rol-top flacon - dub bel aktlef door Transtop. dubbel zacht door lanollne. Arrid verdwijnt onmid dellijk in de huid wég transpiratie, weg lichaamsgeur, voor méér dan 24 uur! Geen vlekken ln uw kleding: uw huid blijft koel en droog - altijd, onder alle omstandigheden. Complete Arrid rol-top f 3.50, vulling f JL- Berlijnse kwestie in een kritiek stadium? Moskou niet pessimistisch De Oostduitse party leider, Walter Ul- bricht, en premier Otto Grotewohl zul len maandag aan het hoofd van een delegatie naar Moskou vliegen, zo wordt in gezaghebbende kringen in Genève vernomen. De leider van de Oostduitse delegatie op de Geneefse conferentie, Bolz, vertrekt na de plenaire vergade ring van de ministers van vandaag naar Berlijn om verslag uit te brengen. Het ls nog niet bekend of hy mee gaat naar Moskou. Diplomatieke waarnemers zien hierin een bevestiging van de opvatting dat de Geneefse conferentie by de behandeling van de Berlynse kwestie een kritiek sta dium heeft bereikt. De Sovjetrusslsche premier Kroesjtsjef is op het ogenblik in Boedapest, doch hy kan gemakkelyk bijtijds in Moskou terug zijn als hy per soonlijk met Ulbricht en de zynen wil spreken. De Geneefse ministerconferentie ls gisteren voortgezet met een besloten ver gadering in de villa van de Franse mi nister Couve de Murvllle. Na afloop sloeg de Franse woordvoerder, die de pers moest voorlichten, alle records door alleen maar te verklaren dat de heren anderhalf uur bijeen waren geweest, dat er voor gisteravond een diner by Couve de Murville op het program stond en dat er vrijdagmiddag een plenaire ver gadering zou worden gehouden. In ant woord op vragen over de korte duur van de beperkte vergadering, verklaarde de Franse woordvoerder alleen: „Het was warm". De persconferentie duurde pre cies drie minutenNaar verluidt is er gisteren alleen maar gesproken over Berlijn, zonder dat de standpunten na der tot elkaar kwamen. Radio Moskou zei hedenochtend,, in een commentaar op de Geneefse bespre kingen, dat men niet moet denken dat de ministersconferentie een roemloos einde naby is. In de Sovjet-Unie gelooft men dat er positieve resultaten zullen komen. Berichten uit Genève geven aan, dat men thans verscheidene belangrijke vraagstukken op zakelijke wjjze onder zoekt. Maar om succes te oogsten zullen de vier ministers meer dan één obstakel moeten ruimen. Het ls enkel te danken aan de inspanning van de Sovjet-Unie dat alle kansen op overeenstemming nog niet verkeken zijnAlles hangt nu van de goede wil van het Westen af, aldus de commentator, die tenslotte de aandacht vestigde op de „ongure rol van West-Duitsland dat geen groot-Duitse oplossing wil". KUS MET GEVOLGEN Een zoentje, dat de Indonesische pre sident Soekarno de filmactrice Joan Crawford op de wang gaf, heeft tot nieuwe voorschriften voor de pers in Indonesië geleid, zo bericht Reuter, ge woonlijk betrouwbare bronnen aanha lend. De woordvoerder van het leger heeft gisteravond de instructie gegeven, dat alle inkomende persberichten over de reis van de president voor publikatie moeten worden voorgelegd by het kabi net van de president, het ministerie van Voorlichting of de voorlichtingsafdeling van het leger. Volgens de zegslieden van Reuter werd deze stap genomen om een einde te maken aan „ongunstige artikelen betref fende de president tydens een periode van politieke spanningen in Indonesië". BINNENLAND Tydens de op 13 Juni as. in het Olympia Stadion te Berlijn te houden culturele manifestatie ..Der grosse Tag zullen voor de honderdduizend bezoekers Nederlandse bloemen uit hellkopterswor- den uitgestrooid. Deze bloenvengroet is mede door de vereniging ,.De Nederlandse Bloemisterij" mogelijk gemaakt. President Soekarno ls, na beëindi ging van een driedaagse niet-offlciele tocht door Zuld-Callfornlë, gisteren per vliegtuig van Los Angeles, vertrokken naar Tokio. Op Honolulu maakte het vliegtuig een tussenlanding. Voor belangstellenden ligt aan ons bureau de passagierslijst ter inzage van het ms. „Johan van Oldenbarnevelt van de Mil ..Nederland", dat op 30 april van Fremantle ls vertrokken en op 19 Juni ln Amsterdam wordt verwacht Gistermiddag ls de 28-Jarige R. Scheurink uit Terwolde ln Elspeet veron gelukt. HIJ bestuurde een trekker, waar achter een met kiel geladen wagen was gekoppeld. Hij kwam hiermee uit het bos en moest bi) het afdalen van een heuvel remmen. De zware klei wagen duwde de trekker omver, waarbij S. onder het voer tuig terecht kwam. De bijrijder wist bij tijds van de trekker te springen. Het slachtoffer was onmiddeliyk dood. S. was ongehuwd, dooh zou volgende week ln on dertrouw gaan. Door een nog onbekende oorzaak zijn gistermiddag omstreeks twee uur tussen Heerhugowaard en Alkmaar de twee laat ste wagons van een goederentrein, be staande uit vijf wagons, ontspoord. Over ongeveer tachtig meter lengte geraakte het spoor onklaar. Het treinverkeer tus sen belde plaatsen was daardoor gestremd. Reizigers werden met bussen vervoerd. Tussen Hoorn en Heerhugowaard werd een pendeldienst ingesteld, evenals tussen Den Helder en Heerhugowaard. Omstreeks kwart voor vier was de stremming weer opgeheven en kon er weer over één spoor gereden worden. De burgemeesterszoon uit Blokker, Ben Easing, zal tijdens de vierdaagse af standsmarsen eind Juli as. op een terrein aan het Keizer Karelplein te Nij megen een showtent gaan exploiteren. Hierin zal optreden de ook reeds van de Expo ln Brussel bekende Oberlandler Ka- pelie van Maler Hl as. Het stoffelijk overschot van de woensdagavond aan een hartaanval over leden Indiase ambassadeur ln 's-Graven- hage John A. Thlvy, zal zondag per KLM charter-vliegtuig naar Rome worden over gebracht en van daaruit per vliegtuig van Air India International naar Madras. De weduwe en de zes kinderen, twee zonen en 4 dochters, die de heer Thlvy achter laat. zullen met hetzelfde toestel naar India reizen. BUITENLAND De president van de nieuwe Afri kaanse republiek Guinea, Sekoe Toere, zal eind oktober op uitnodiging van presi dent Eisenhower een bezoek aan de VS brengen. Het bestuur van de Unesco, de or ganisatie der VN voor onderwijs en cul tuur, heeft eenstemmig een plan goedge keurd om oude tempels die door werken aan de Assoean-dam ln Egypte verloren zouden gaan, voor vernietiging te behou den. Egypte had om internationale hulp verzocht omdat het niet alleen voor het behoud der tempels kan zorgen. De bekende Italiaanse modiste Con cetti na Buonanno heeft donderdag de hu welijksuitzet met uitzondering van de bruids.laoon en een avondjurk bij Prinses Paola bezorgd. Op vragen van de Journa listen deelde zij mede dat het besluit om ln Brussel het huwelijk te sluiten haar noopte veel haast te maken ora op tijd klaar te zijn met de bruidsjapon Concet- tlna zal waarschijnlijk ook zelf naar Brus sel gaan om deze Japon aan de Prinses te overhandigen. De ..Vanguard", het Britse viermo torige 6ohroef-turbtnevllegtutg, heeft op een proefvlucht van Londen naar Rome een afstand van 1450 km. het traject af- eelegd ln de tlld van 2 uur 20 minuten. Nog nimmer heeft een schroef-turblne- toestel een dergelijke afstand ln zo'n kor te tijd afgelegd. Een zegsman van de Vlckers Armstrongfabrlek deelde donder dag mede dat de „Vanguard" geschikt ls voor massavervoer en zo economisch vliegt, dat zijns Inziens de tarieven op dergelijke trajecten met vijftig procent kunnen worden verlaagd. Burgemeester Brandt van West-Ber lijn heeft het hoofd van de Morele Her bewapening dr. Prank Buchman. gisteren vanuit. Duitsland oneebeld In Amerika om hem te feliciteren met zijn fil-ste verjaar dag HIJ bedankte dr. Buchman voor wat hll en zijn vrienden gedaan hebben voor Duitsland en ln het bijzonder voor West- Beriya. De premier van Irak. generaal Kas- sem. heeft gisteravond bekendgemaakt, dat Irak besprekingen met Engeland voert om uit het steriinggebled te treden. Ge neraal Kassein, die het eerste congres van de Iraakse Vereniging van Ingenieurs opende, zeL. dat de besprekingen met En geland thans in het „laatste stadium" verkeren. HU voegde hieraan toe: „WU zyn vastbesloten uit het sterllnggebied te treden, doch wy zullen vrienden blijven met Engeland" De bekende Amerikaanse filmregis seur Oharles Vidor ls vannacht onver wacht te Wenen overleden. Vldor maakte ln Oostenrijk opnamen voor een film over het leven van de componist Franz Ll6zt, „De heilige vlam", Hjj was zestig Jaar. Van Hemelrijök, ls gisteren uit Brussel naar Leopoldstad gevlogen. HU zal be sprekingen met plaatselijke autoriteiten voeren. Het ls z(Jn derde bezoek aan Kon go sedert de onlusten van Januari J.l. De Sjah van Perzië ls gisteren van zijn Europese reis van een maand, waar bij hij o.a. Nederland bezooht ln Tehe ran teruggekeerd. Nog dit Jaar zullen tweehonderdvijf- tig vertalingen van Amerikaanse schrij vers ln de Sovjet-Unie verschijnen, aldus een bericht van het Russische persbureau Tass. Het betreft o.a. werken van Mark Twain. Jack Lcmden, Edgar Poe en Drei ser. maar ook van moderner auteurs. BU de verkiezingen voor een deel van de Japanse Senaatszetel hebben de socialisten 38 van de 127 omstreden zetels in de wacht gesleept. ZiJ hebben nu 85 Senaatszetels, éénderde van het totale aantal, hetgeen betekent, dat zij elke po ging van de liberale regering om de na oorlogse grondwet te wlljizigen, kunnen verhinderen. De aan het bewind zijnde liberale partU kreeg 71 van de 127 zetels, waardoor zij nu in de Senaat over 132 zetels beschikt. De regering streeft grond wetswijziging na, omdat zij de defensie van Japan wlï versterken en het defen sieve verbond met de VS wil handhaven. De Oostenrijkse regering heeft zloh bereid vertelaard zes miljoen dollar te be talen aan slachtoffers van het nazi-regi me. zo deelt het Amerikaanse departe ment van Buitenlandse Zaken mede. Het gaat om een vergoeding voor financiële verliezen. Naar schatting zullen zich 000 mensen voor schadevergoeding aan- woont In de igeveer Verenigde ©tarten. VOOR HEDENAVOND Hilversum I. 403 m. NCRV18.00 Accordeonmuziek. 18.20 De hangmat. 18.50 Regeringsuitz.; De ont wikkeling van de werkgelegenheid ln de landbouw. Vraaggesprek met ir. A. J. de Wildt, consulent voor de arbeidsvoorzie ning en landbouw van het Ministerie van Sociale Zaken en Volksgezondheid. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Kamermuz. 19.30 Radiokrant. 19.55 Gram. 20 00 Idem. 20.30 De hangmat. 20.45 Musettemuz. 21.05 Kunstrubriek. 21.25 Gram. 21.30 Piano recital. 22.00 Jaarvergadering v. d. Ver bond v. Prcft. Chr. Werkgevers. 22.45 Avondoverdenklng. 23.00 Nws. en SOS-ber. 23.15 Fragm. uit ..De Antieke Oomedle", hoorsp. 23.4524.00 Gram. Hilversum II, 298 m. 18.00 Nws. 18.15 Pol caus. 18.25 Llohte Het platteland nu. gesprek. 19.45 VPRO: nws. 2000 Nws. 20.05 Boekbespr. 20.10 Flilmrubr. 20.20 Bariton en plano. 20.35 Benelux, caus. 20.45 Op bezoek ln de stad Zorg om de mens, gesprek. 23.00 Nws. 20,15—24.00 Gram. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Week J our n. 20.3021.45 Opera buffa-conc. VOOR ZATERDAG 6 JUNI Hilversum I, 402 m. KRO: 7.00 Nws. 7.15 GewUde muz. 7.30 V. d. Jeugd. 7.40 Gram. 7 45 Morgengebed en liturg, kal. 8.00 Nws. 8.15 Gram. 8.50 V. d. vrouw. (9 359.40 Waterst.) 10.00 V. d. kleuters. 10.15 Gram. 10.30 Ben Je zestig? 11.00 V. d. zieken. 11.45 Gram. 12.00 Middagklok - noodklok. 12.03 Metro- CONFERENTIE BAPTISTENVOORGANGERS Onder voorzitterschap van ds. D. Slort uit Apeldoorn heeft de Broederschap van Baptistenvoorgangers een conferentie gehouden op ,.De Vinkenhof", het Nederlandse Baptistencentrum in Bosch en Duin by Utrecht. In de zakelijke ver gadering werd als opvolger van de perio diek aftredende voorzitter ds. N. J. van Beek uit Delfzijl gekozen. Penningmees ter werd ds. C. Mostert uit Harllngen, die ln de plaats van ds. J. van Dam uit Haarlem optreed. Dr. M. Stearns uit Brussel, leraar aan de Bijtoelschool der Belgische Evangeli sche Zending, sprak ln een lezing over het fundamentalisme. Ds. Ph. Lindeman uit Sneek refereerde over ,.De gemeente ln de welvaartsstaat". De heer J. Relling uit Bilthoven, rector van het Baptistenseminarium overwoog de mogelykheid van een dialoog met de ongelovige. Advertentie verlovingsringen mandersloot donkersteeg 14 De Doelen: Ledenverg. Ned. Roode Kruis afd. Lelden en ometreken. 8 uur nam. Schuttershof: Ledenverg. Ned. Handels reizigers ver. over de rechtspositie. 8 uur nam. ZATERDAG: St.-Antonlusclubhuls: Toneelclub Veglo êpeelt „Het mysterie van Pah Djo- Jodemo". 8 uur nam. Beestenmarkt: Openluchtsamenkomet Leger des Hells. 8 uur nam. Breestraat 19: Evangelisatie Ohrlsten- gem. „Ecolesla". 8 uur nam. Doopsgez. Kerk: Adventkerk. Evange- llsatiedienst te 3 uur nam. Station NS: Excursie Ned. Chr. Relsver. naar Kennemerduinen. 1.50 uur nam. ZONDAG Breestraat 19: Volle Evang. Kerk: Spr. B. W. J. Robert. 2.30 uur nam. Hogewoerd 175: Wachttorenstudie Je hova's getuigen. 5.30 uur nam. Zoeterwoude. Ver.gebouw, Schen- kelweg: Opvoering „Het wonderpaard van Marjoiyntje". 3 uur nam. MAANDAG Den Burcht (foyer): Afscheidsreceptie J. G. van der Zeeuw als voorzitter Alg. Bedri.Jfsbond Voedings-en Genotmiddelen. 46.30 uur nam. Gulden Vlies; Ledenverg. Ned. Ver. tot Bescherming van Dieren. 8 uur nam. Prediker: Spr. evangelist Joh. Maasbach. 8 uur nam WOENSDAG: Rehoboth: Ledenverg. Bond van Chr. Plattelandsvrouwen Spr.: J. den Houten „De ouders of de kinderen?" 8 uur nam. SchuttersveldKlndersamenk. Evan gelisatiewerk. 3 uur nam. Schuttersveld: Evangelisatie Tentweek. 8 uur nam. Acad. Ziekenhuis (Kerkzaal): Halfuur van Bezinning. 12.501.20 uur nam. DE BIOSCOPEN Trlnnon: „The big country". 14 Jaar Werkd. 2 en 8 uur. Zondag 2, 5 en 8.15 uur. Casino: „The horses mouth", 14 Jaar Werkd. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30. 4.45, 7 en 945 uur. Luxor: ,X)e vrouw die tweemaal leefde" (Vertigo). 18 Jaar. Werkd. 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 u. Lido: „Flitsende degens". 14 Jaar. Werkd. 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur Re\: „De hofnar". Alle leeftijden. Werkd. 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4 45, 7.16 en 9.15 uur. Donderdagcyclus: „Lle- be. Tanz und 1000 Schlager". TENTOONSTELLINGEN Academiegebouw. Rapenburg 73: Drie Haagse kunstenaar», tot eind juni. Lakenhal: Tentoonstelling Het Neder landse portret sinds 1880. Werkd. 10 uur voorin.5 uur nam.; zond. 15 uur nam. (tot II augustus) Museum voor Volkenkunde: Expositie Zuidzee. (Dagelijks van 10 tot 4 uur; 's zondags van 14 uur) t.e.m. 5 oktober. RUksmuseum Geologie en Mineralogie v. d. Werfpark 1: Tentoonstelling geolo gie van Nederland. Op werkdagen van 1012 en 24 Zon- en feestdagen 24 uur. AVOND- EN NACHTDIENST DER APOTHEKEN Te Lelden ls geopend: Apotheek Her- dingh en Blanken. Hogewoerd 171. tel. 20502. Bij geen gehoor by Uw huisarts of specialist (of diens waarnemers) bel op dokterstelefoon 22222, pole ork. en soll6te. (123012.33 Land en tuinbjmeded.) 12 50 Act. 13.00 Nwe. '13A5 Zonnewijzer. 1330 Lichte miuz. 13.45 V. d. jeugd. KRO: 14.10 Gram. 1430 V. d. Jeugd. 14.25 Gram. 1430 Kron. v. letteren en kunsten. 15 05 V. d. Jeugd. 15.15 AmateuTs- 5gr. 15.40 Boekbespr. 15.50 V. d. Jeugd; 00 De schoonheid van het Gregoriaans. 1630 Voor de Jeugd. 17.00 Lichte muziek. 11730 Amusementsmuziek. 17.40 Lichte muziek. 18.00 Journalistiek weerkover- zicht. 18.10 Strijkorkest 18.30 Voor de Jeugd. 18.45 Van klanten en wanten we ten. caus. 19.00 Nws. 19.10 Act. 1935 Liohtbaken. caus. 19.40 Gram. 20.35 Gev. progr. 21.55 De knlpperbol. oaus. 22.05 Amus.muz. 2235 Wil lulden de zondag ln. Aansluitend.: Avondgebed en lit. kal. 23.00 Nws. 23.15 Nws. ln Esperanto. 23 3224.00 Gram. Hilversum II, 298 m. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 730 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.5a V. d. vrouw. 9.05 Gym. v. d. vrouw. 9.15 Gram. VPRO: 10 00 TydelUk ultgesohakeld, caus. 10.05 Morgenwijding. VARA: V. d. vrouw. 1045 Promenade-ork. en sol. 1135 Buitenl. weekoverz. 11.40 G1 asharmonlka en koper kwint. 12.00 Lichte muz. 1230 Land- en tulnbmeded. 12.33 Hammondorgelspel m. zang. 13.00 Nws. 13.15 Jazzmuz. 13.36 Mu- zlekkiosk. VARA: 14.00 V. d. Jeugd. 14.10 Idem. 14.40 Merck toch hoe sterek, Nationaal spel. 14.45 Accordeon ork. 15.10 Boekbespr. 15.30 Merck toch hoe sterk, Nat. spel (verv.) 15.35 Radio Pihi'lharm. ork. en solist 16.25 Van de1 wieg tot het graf, caus. 16.40 Meisjeskoor. 17.00 Vakantietlps. 17.30 Act. 18.00 Nws. en comm. 18.20 Gram. 18.45 Hamimondtrlo. 19 00 Artistieke Staal kaart. VPRO: 19.30 Passepartout, caus. 19 40 In Bljbelland, caus. 19 55 Deze week, oaus. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Gram. 20 35 Metropole ork. 21.15 Soc. comm. 21.30 Gr. 22.00 Sportnws. 22 30 Zlgeunerork. 23.00 Nws. 23.15—24.00 Gram. Ludwig van Beethoven. „Fidello". Opera ln twee bedrtjven ,op tekst naar het Frans van J. N. Boullly, van Joseph Sonnlelth- en tijd van handeling: Een Spaanse ner en Georg Friedrlch Treltschke. Plaat» van de achttiende eeuw. Medewerkenden: staatsgevangenis bil Sevllla aan het einde Don Fernando, minister. Kleth Engen; Don Plzzarro. gouverneur van een Staats gevangenis. Dietrich Fischer Dleskau/Wal- ter Franck; Florestan. een gevangene. Ernst Hafllger/Siegmar Schneider; Leonore zijn vrouw onder denaam Fidello. Leonle Rysanek/Anne Kersten; Rocco, een gevan genbewaarder. Gottlob Frlck/wllhelm Borchert; Marcellino, zUn dochter, Irm- gard Seefrled/Ruth Hellberg; Jaqulno, een poortwachter, Friedrlch Lenz/Wolfgang Spier. Gevangenen, wachten, volk. Dla- loogregle: Rudolf Hartmann. Het Koor van de Beierse Staatsopera. Ingestudeerd door Alfred Leder. Het Beiers Staatsorkest. Dirigent: Ferenc Frlcsay. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. KRO: 203 0 6 Juni 1944. 204-5 Gevar. progT. 21.10 Sportprogr. NTS: 21.30 „Visie op Europa", progr. v. d. 12 Burovlslelanden. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service, 330 m. 12.00 Ork.conc. 12.55 Weerber. 13.00 Nws. 13.10 Gevar. progr. 13.40 Gram. 14.10 Hoorsp. 15.10 Oik.conc. 1530 Caus. 15.45 Ork.conc. 16.45 V. d. kind. 17.55 Weerber. 18 00 Nw». il845 Sport. 18.45 Gevar. muz. 19.15 Pari. overz. 19.30 Interv. 20.00 Gev. progr. 21.00 Nws. 21.15 Hoorsp. 22.45 Avondgebeden. 28.00 Nw». 23.0623.36 Blaastewlnt. Engeland, BBC Light Programme, 1500 en 247 m, 12.00 Hersengym. 12.30 Nws. en llohte muz. 13.00 Te6t. Mat oh. 13.35 Gevar. muz. 14.45 Sport. 1440 On the Promenade. 1435 Sport. 16.30 Ork. conc. 17.00 Sportultsl. 17.10 On the Promenade. 17.30 Test Match. 18.35 Jazzanuz. 19.00 Journ. 19.30 Nws. en dansmuz. 20.00 Fes tival v. lichte muz. 20.40 Gram. 21.00 Fes tival v. llohte muz. 22.00 Lichte muz. 22.30 Nws. 22.40 Lichte muz. 23.00 Gram. (Om. 23.30 Nws.) 23.55—24.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk 309 m. 12.00 Amusmuz. 13.00 Nws. 13.15 Ham mondorgelspel. 13.30 Jazzmuz. 14.00 Lich te muz. 1530 Koorzang. 1630 Lichte muz. 17.30 Duitse schlagers. 19.00 Nws. 19.30 Koormuz. 20.00 Gevar. progr. 21.46 Nws. 22.10 Symf.ork. en sollet. 24.00 Nws. 0.05 Dansmuz. 1.00 Amus.conc. 2455.30 Gev. muz Frankryk 8, 280 en 235 m. 10.00 Nws. 12.05 Ork.conc. 13.05 Gram. 14.80 Concert. 16.00 La Fanclulla del West. opera. 18 40 Kamermuz. 19.41 Gram. 20.00 II pastor fido. opera. 23.05 Gram. 23.5324.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 m.: 12.00 Gram. 12.30 Weerber. 12.34 Gesproken aperitief. 12.45 Gr. 13.00 Nws. '1341 Radio-almanak. 1430 Radlojourn. 15.00 Accordeon recital. 15.15 Gram. 15.45 Accordeonrecital (verv.) 16.00 Gram. 16.45 Engelse les. 17.00 Nws. 17.10 Dagklapper en lit. kal. 17.20 Gram. 18.00 Orgelconc. 18.30 V. d. sold. 10.00 Nws. 19.30 Gram. 20.00 Gevar. muz. 21.00 Gram 21.15 Annus, ork. 22.00 Nws. 22.15 Verz.progr. 23.00 Nws. 23,0524.00 Gram. 484 m.: 12.15 Gram. 12.54 Idem. 13.00 Nws. 13.15 Verz.progr. 14.20 Int. wedstr. voor vlooi Koningin Elisabeth. 16.00 Disco club. 17.00 Nws. 17.10 Gram. 17.20 Bel Canto. 18.38 Gram. 1040 Idem. 19.30 Nws. 20.00 Gram. 22.00 Nws. 22.10 Gram. 22.15 Jazzmuz. 22.55 Nws. 23.00 Gram. 23.55 Nws. Advertentie. dealer: GEBR. HUISMAN 5 Hogewoerd 6668, tel. 22962, Leiden 2 WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) V n a D. 1 S E^ L 6 i -a a a£ Den Helder vrflw. onb. ozo 1014 18 16 Ypenburg lloht bew. ono 1012 16 14 Vllsslngen lloht bew. zo 1012 16 14 Eelde vrtjw. onb. ozo 1016 16 12 Twente lloht bew. 5ZO 1015 17 15 De Bilt. vrijw. onb. ozo 1013 17 14 Eindhoven vrijw. onb. >zo 1013 17 14 Z.-Limburg onbewolkt jZO 1013 19 15 1 «i 5 bb "j ts 3 a 5 cca Helsinki geh. bew. O 1 16 0 Stockholm onbewolkt wzw 1 15 0 Oslo zwaar bew. o 2 14 0 Kopenhagen onbewolkt o 2 13 0 Aberdeen geh. bew. windstil 9 0 Londen lloht bew. ozo 3 16 0.5 Amsterdam onbewolkt o 3 17 0 Brussel onbewolkt windstil 18 0 Parijs zwaar bew. w 4 17 1 Bordeaux mist windstil 16 10 Grenoble zwaar bew. windstil 16 0 Nice half bew. nniw 5 16 0 Berlijn onbewolkt zo 2 15 0 Frankfort onbewolkt nno 3 16 0 München onbewolkt o 2 12 0 Zlirich onbewolkt w 1 13 0 Genève zwaar bew. windstil 16 0 Locarno geh. bew. windstil 19 0 Wenen onbewolkt windstil 11 0 Innsbruck onbewolkt www 2 12 0 Rome licht bew. o 3 19 0 AJacclo zwaar bew. ono 2 17 0 Madrid half bew. zo 2 13 8 Mallorca licht bew. windstil 17 0 Algler» onbewolkt windstil 16 A

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 2