Alphia (40 jaar) recipieerde zaterdag in Avifauna Geen promotie voor „Noordwijk" Leiden op tie derde plaats het Vierbondentoernooi in MAANDAG 1 JUNI 1959 Voorzitter C. P. Mulder kreeg insigne van verdienste van Afdeling Leiden K.N.V.B. Zaterdagmiddag recipieerde de Voetbalvereniging Alphia in Avi fauna ter gelegenheid van haar 40-jarig bestaan. De voorzitter van de Jubileumcommissie, de heer C. J. Brouwer, opende de receptie met een woord van welkom, waarbij hij in het bijzonder hulde bracht aan de heer C. P. Mulder, de hui dige voorzitter, die van de oprich ting af lid is geweest van Alphia (32 jaar bestuurslid, 22 jaar voor zitter). Spreker memoreerde de vele veran deringen. die zich in de loop van de ja ren bij Alphia hebben voltrokken, waar van de voornaamste was, dat het klei ne clubje van 40 jaar geleden is uitge groeid tot een vereniging van bijna 500 leden. Wethouder Ph. H. Rogaar bood na mens het Gemeentebestuur gelukwen sen aan en wees op het belang van de sport voor de opvoeding van de jeugd, daar een belangrijk deel van de karak tervorming plaats vindt op het sport veld. Sprekende over de toestand van de terreinen aan de Heul zei de wet houder. dat dit niet alleen een teleur stelling voor de vereniging is, maar eveneens voor het gemeentebestuur. De grondaankopen ten behoeve van het nieuwe aan te leggen Sportpark zullen geschieden in overleg met de sportver enigingen. Met een persoonlijk woord voor een succesvolle toekomst besloot de heer Rogaar zijn toespraak. De heer J. C. Brinkman bracht de fe licitaties over van de Landelijke Bond van Amateurs en sprak daarbij over de verbeterde verhouding tussen het ge meentebestuur van Alphen en de voet balverenigingen. Als competitieleider en als lid van de strafcommissie kon hij getuigen, dat Alphia geen „lastige klant" was, waarna hij het bestuur een ere-vaantje aanbood. Mr. J. J. de Jongh, voorzitter van de Afdeling Leiden van de KNVB zeide, dat Alphia een belangrijke plaats in neemt in de Alphense sportgemeen- schap. De heer De Jongh complimen teerde in het bijzonder voorzitter Mulder, wiens prachtige staat van dienst het bestuur van de Afdeling Leiden wenste te onderstrepen met het Insigne van Verdienste van de Afdeling. De heer Been feliciteerde Alphia na mens de KNVB en overhandigde het bestuur de traditionele Bondsvlag. De heer C. J. Winninghoff, sprak na mens de Sportbelangencommissie en bood namens de zuster-verenigingen een stel nylon-doelnetten aan. De Jeugdcommissie van Alphia werd vertegenwoordigd door een welp. een ad spirant en een junior, die het bestuur een stel nieuwe hoek- en grensrechter- vlaggen overhandigden. De heer W. Vet kwam namens 't tribune-bouwfonds met een stel doelnetten en een nieuwe mast voor de Bondsvlag. Felicitaties werden verder aangebo den door de AS uit Leiden, de v.v. Woerden, de PSVA. AAV36C, de gym nastiekvereniging Hou-Vast, het Laura- comité, de heer J. Verkerk en Joop Zwaan, de vroegere goalgetter van Al phia. Aan het slot van de receptie sprak de heer Mulder, woorden van dank aan het adres van hen, die zoveel goede wensen aan het bestuur hadden doen toekomen. Persoonlijk zei spreker, dat hij veel aan Alphia te danken had; hij had in de voetbalsport leren winnen. ZEILEN Lange afstandwedstrijd van KZRM „De Kaag" Zaterdag werd door KZRM „De Kaag" weer de lange afstandwedstrijd gevaren. Een lange baan dus, die voerde langs de mooiste gedeelten van de plassen. Een kruisrak in de Ringvaart was wel de grootste attractie; zo niet voor de zei lers. dan wel voor de toeschouwers, die genoten van het fraaie schouwspel. Uitslag: Sharpies: 1. C. Guldemond. Valken; 1. E. Rolf van den Baumen, 2 J. M Snijders, 3. D. 't Hooft, 4. J. P. J. Bakker. Regenbogen: 1. J. Hofland, 2. A. Land man, 3. J. C. v. d. Velde. Olympiajollen: 1. S. Haaksma. Vrijheidsklasse: 1. J. R. de Vries, 2. E. Tissing, 3. W. Bakker, 4. J. Bakker, 5. J. Korswagen Sternklasse: 1. F. Beek, 2. R, Steens- ma, 3. Th. Tirion. 16 m2 klasse: 1. W. Grimm, 2. E. A. Goosen, 3. G. v. d. Akker, 4. H. Worst, 5. J. van Bergen. Pampusklasse: 1. G. K. Pauli, 2. H. J. Greevelink, 3. E. A. Labouchere, 4. G. Biesot. 12 Voetsjollen: 1. mevr. Plantenga, 2. mej. H. F. Hageman, 3. H. Walenkamp, 4. mej. M. Holtrop, 5. mevr. Stades. Jeugdklasse: 1. A. Hofland, 2. mej. E. v. Tienhoven, 3. R. Kagchelland, 4. T. Westen, 5. K. Nater. De heer Been overhandigt namens de KNVB het Alphia-bestuur de traditionele bondsvlag. (Foto Leidsch Dagblad) maar ook leren verliezen, en juist dit laatste is vaak zo belangrijk in het maatsch appel ijk leven. Tijdens de reünie van oud-deden werd door de voorzitter een ere-vaantje uit gereikt aan de echtgenote van de secre taris, Mevrouw A. Bouthoorn-Uithol, als lid van verdienste van Alphia. De Muziekvereniging „Crescendo" bracht het bestuur van Alphia tijdens de receptie een serenade. Pietrangeli won in Parijs De Zuidafrikaan Ian Vermaak, die op verrassende wijze in de halve finales heren enkelspel van de open Franse tenniskampioenschappen de Chileen Ayala uitschakelde, is er niet in geslaagd de titel te bemachtigen. In de eindstrijd werd hij verslagen door de Italiaan Pietrangeli met 36, 63, 64, 61. De 18-jarige Engelse Christine Tru man. Zij versloegen Yola Ramirez en sloeg in een finale, die nog geen uur duurde, de Hongaarse Suzy Kormoczy, dier haar titel verdedigde, met 64, 75. De finale dames-dubbelspel werd ge wonnen door de Zuidafrikaanse speel sters Sandra Reynolds en Renée Schuur- manxi. Zij versloegen Yola Ramirez en Rose Marie Reyes (Mex.) met 26, 60, 6—1. De Italianen Sirola en Pietrangeli zegevierden in de finale heren dubbel spel. Zij versloegen Emerson en Fraser (Australië) met 6—3, 6—2, 14—12. Yola Ramirez en Knight (Mex./GB) zegevier den in de eindstrijd van het gemengd dubbelspel over Renée Schuurman en Laver (Z.-Afr./Austr.) met 64, 64. HANDBAL HVL start promotiestrijd met nederlaag tegen Animo HVL heeft de eerste promotiewed strijd voor de eersteklasse tegen het Haagse Animo niet in winst weten om te zetten. Jammer, omdat die winst er zeker in zat. Tien minuten voor het einde leek de zege zelfs zeker, toen de roodhemden door een machtig schot van Duursma op 98 waren gekomen en Animo een inzinking kreeg. Aanval op aanval rolde op het Haagse doel af. Ge vaarlijke aanvallen, die het uiterste vroegen van de Animo-defensie. Bijle- veld en Duursma waren niet bijster ge lukkig met het schot in de slotfase. Liefst driemaal brachten paal en lat redding voor de reeds royaal geslagen Haagse doelman. En juist toen HVL sterk in de aanval was scoorde Animo by een snelle uitval via zyn linksbuiten 9—9. HVL kon dat niet direct verwer ken. Het werd 11—9 voor Animo voor dat de Leidse vuurlinie weer van zich deed spreken, 1110 door Bijleveld. Daarna twee sublieme treffers van de Animo-voorhoede, 1310. Rijnsburger benutte een penalty voor HVL, 1311. Met HVL in de aanval komt dan het einde. Twee Europese records gebroken De Nederlandse tienkamper Eef Kamerbeek van PSV uit Eind hoven heeft dit weekeinde twee maal zijn Nederlands record op de 110 meter horden geëvenaard. Za terdag werd hij bij internationale wedstrijden te Leverkussen in 14.4 sec. tweede achter de Duitser Lauer en zondag liet Kamerbeek tijdens nationale wedstrijden te Amsterdam (men zie hiervoor elders in dit blad) wederom 14.4 sec. voor zich afdrukken. De Duitser Lauer, die te Leverkussen eerste werd, bracht een tijd van 13.5 sec. op de chronometers. Deze prestatie bete kende een verbetering van het Europees record, dat sedert 31 juli 1957 met 13.7 sec. op zijn naam stond. Lauer heeft op 16 mei j.l. te Zürich eveneens een tijd van 13.5 sec. genoteerd, doch naar ver luidt zou deze prestatie niet als nieuw Europees record zijn erkend, aangezien bij deze wedstrijden een windsterkte van 2.10 meter per seconde was waargeno men. Behalve Eef Kamerbeek kwam nog een drietal Nederlandse atleten uit op de in ternationale wedstrijden in Leverkussen. Hans Smit startte op de 100 yards en de 200 meter. Het eerste nummer werd bij verrassing gewonnen door de kleur ling Omagmebi uit Nigeria in 9.4 sec. De Duitser Armin Hary eindigde met de zelfde tijd op de tweede plaats en ver beterde daarmee het Europees record op deze afstand met 0.1 sec. Joycelyn De lecour (Fr.) kwam als derde door de fi nish (9.5 sec.) en de Vlug en Lenig-at- leet werd vierde in 9.8 sec., ééntiende se conde boven het Nederlands record. Daarna volgden Alain David (Fr.) in 9.8 sec. en Sundermann (Did.) in 9.9 sec. De 200 meter bracht onze landge noot meer geluk. Hier won hij in de B- groep in 21.8 sec. Voor Joep Delnoye (Kimbria, Maas tricht) en de Hagenaar Meindert Blan- kenstein waren er twee eervolle vierde plaatsen met bijzonder goede tijden. Del noye maakte een tijd van 8 min. 17 sec. op de 3000 meter, de beste Nederlandse prestatie van dit jaar en een verbetering van zijn persoonlijk record met niet min der dan zes seconden. Het nummer werd gewonnen door de Brit Gilligan in 8 min. 11.2 sec. Blankenstein tenslotte werd vierde op de 1500 meter in 3 min. 49.5 sec. Overi gens zat er tussen de eerste vier niet veel ruimte: één werd Barris (Spanje) in 3 min. 48.8 sec., tweede met dezelfde tijd, de Engelsman Everett, derde Schwarte (Duitsland) in 3 min. 48.9 en vierde de Trekvogel-atleet. ROEIEN Tweede prijs voor Die Leythe in nachtwedsfrijd Willem 3 De jaarlykse nachtwedstrijd van Wil lem 3 is gewonnen door een der ploegen van de organiserende vereniging onder commando van de heer A. L. C. Simons. Het grootste struikelblok in deze nacht wedstrijd, die bij uitstekend weer werd gevaren, was de open controle in de Muyeveldse Wetering by Loosdreöht. Sommige ploegen raakten hier het spoor van de wedstrijd kwijt en voeren soms een uur rond alvorens zij weer op het rechte „water" kwamen. De uitslag werd: 1. Willem 3 (4), kapitein A. L. C. Simons. 4 strafpnt; 2. Nereus/Willem 3 combinatie, kapitein J. Boelen, 13 strafpnt; 3. Die Leythe 2, kapitein J. Lubbers, 26 strafpnt; 4. De Aanstel 1, kapitein A. F. Mulder, 33 straf- punten; 5. Nautilus, kapitein L. M. Draayer, 49 strafpunten. Van de 34 gestarte ploegen bereikten er 15 de finish. De verenigingsprijs werd gewonnen door Willem 3. VOLLEYBAL Celebes en DES veroverden nationale titels In de Veilinghal te Alkmaar werden zaterdag de wedstrijden can de Neder landse volleybalkampioenschappen ge houden. In de finale dames plaatsten zich Ce lebes en Boemerang. Celebes won met 3-2 en daarmee werden de Haagse da mes voor de vijfde maal kampioen. Bij de heren plaatsten zich DES en RVC in de eindstrijd. DES (Voorburg) won met 3-1 en onderstreepte daarmee duidelijk dat haar kampioenschap in de geweste lijke hoofdklasse geen toevalligheid is geweest. GYMNASTIEK SUCCES VOOR BRUNHILDE De Leidse Dames Gymnastiek Ver eniging Brunihilde heeft in de Apollohal te Amsterdam deelgenomen aan senio renwedstrijden van het KNGV. De Leidse dames wonnen in bedde af delingen een tweede prijs voor vrije oefeningen. HONKBAL Sikkens behoudt bovenste plaats door 53 zege op HCK 5 De 50 voorsprong, waarmee Sikkens de laatste inning inging, was voor de ploeg bijna nog funest geworden. Want al stak de verdediging (zonder Biesbrouck) met werper Groen aan het hoofd in grootse vorm, de veilig gewaande voor sprong deed de aandacht van de Sikkens ploeg op het einde van de wedstryd enigszins verslappen, waardoor H.C.K. een verdiend aantal tegenpunten kon scoren en zelfs de overwinning nog even in gevaar bracht. Drie innings lang hadden de verdedi gingen van H.C.K. en Sikkens de stand dubbel blank weten te houden. In de vierde inning schonk de overigens uit stekende werper Schuittger van H.C.K. aan Post en Sint een honkslag, dat even zovele punten betekende. Toen Looyenga in de 5de inning de bal een geduchte slag gaf kon Kloos de thuisplaat bereiken waarmede de stand op 30 werd gebracht. Post en Sint war enechter nog niet uitgeslagen. Op nieuw haalden beide spelers het stoute kunstje uit een honkslag te forceren, waarmede de stand 50 werd. Hierna meende Sikkens dat de over winning reeds een voldongen feit was met het bovenvermelde bijna noodlottige gevolg. Groen vond echter nog op tijd zijn balans terug en toen catcher Kim man voor de laatste keer de bal in zijn vuist omhoog stak betekende dit de 11de 3 slag voor werper Groen, waarmede deze speler zijn klasse nogmaals over duidelijk toonde. Schuittger (H.K.C. 12 x 3, 6 x4, 5 honk- slagen tegen. Groen (Sikkens) 11 x 3, 1 x 4, 3 honk- slagen tegen. Stand 4e-klasse KNHB: Sikkens 1 4—8 Bloemendaal2 3—2 Haarlem 2 46 H.C.K. 5 31 D.I.O. 2 3—3 Halfweg 3 2—0 O.G. 3 3—2 Behalve de reeds eerder genoemde spelers en speelsters is ook W. Maris in geschreven voor het toernooi te Wimble don van 22 juni tot en met 4 juli. Schaakcompetitie (Van onze schaakmedewerker) Het kampioenstiental van de L.S.B., „Daniël Noteboom" te Noordwijk heeft zaterdag in Rotterdam tegen de kam pioen R.S.B. „Rotterdam II" een zeer zware nederlaag moeten incasseren. Na het gelijke spel tegen Delft op 26 april zou een overwinning aan Noordwijk het 2e klasserschap K.N.S.B. hebben Rondom de korf Met een totaal van 11 wedstrijdpun- ten eindigde Leiden in het Zuidhol landse Vierbondentoernooi als derde, achter Den Haag (14 pnt) en Rot terdam (13 punten), doch vóór Dor drecht ,dat 10 punten behaalde. Op zichzelf een tamelijk bevredigend re sultaat. dat echter in hoofdzaak aan het Leidse KNKB-jeugdteam te dan ken was. want dit team won al zijn wedstrijden en scoorde aldus 6 punten voor onze stad. Dit was overigens het enige Leidse 12 - tal. dat in de door ons gepubliceerde opstellmg binnen de lijnen kwam. Bij de overige 3 Leidse teams waren niet niet minder dan 10 afschrijvingen bij de secretaris van de 12-tal die van de LKB binnengekomen, een aantal, dat te hoog is om te geloven dat deze allemaal se rieus genomen kunnen worden, m.a.w. menen wij, dat niet alle gekozenen er gebrand op waren in een vertegenwoor digend team gekozen te worden! De jeugd gaf in deze echter een prachtig voorbeeld, hetgeen voor de toekomst een verheugend teken genoemd mag worden. Overigens verliep het programma daar in Rotterdam op uitstekende wijze en werd op sportieve wijze door de deelne mende ploegen gestreden. De totale re sultaten hiervan zijn: 2e klasse KNKB: Rotterdam—Dor drecht 2-5; LeidenDen Haag 3-1; Den HaagRotterdam 4-2; DordrechtLei den 3-0; LeidenRotterdam 3-5; Dor drechtDen Haag 4-0. 3e kl. KNKB: Rotterdam—Dordrecht 3-1; Leiden—Den Haag 0-8; Den Haag- Rotterdam 4-; DordrechtLeiden 1-8; DordrechtDen Haag 1-4; Leiden Rotterdam 3-4. Ie kl. Erk. Bonden: Rotterdam—Dor drecht 4-4; LeidenDen Haag 0-2; Den HaagRotterdam 2-1; DordrechtLei den 2-2: DordrechtDen Haag 2-1; LeidenRotberdam 2-3. Jens Protector won vierde koers van Europees - kampioenschap Double Six M en Theo Messidor vijfde in hun serie Op de fraaie baan van Charlottelund, nabij Kopenhagen, heeft de Noorse hengst Jens Protector zondagmiddag het Internationale Kampioenschap van Ko penhagen gewonnen, de derde race van de negen die meetellen voor het Euro pees kampioenschap draven. Het was een grote verrassing. Alge meen werd verwacht dat de Franse crack Jamin, die de drie voorgaande koersen van het „Grand Circuit Euro- pien" alle op zijn naam schreef, ook deze race zou winnen. Maar Jamin, met de Zweed Lep Hanover, het enige paard dat op 1620 meter startte (de afstand was 1600 meter) werd slechts vierde. Het heeft lang geduurd voor de finale gereden kon worden. Slechts twee paar den, Jamin en Lep Hanover, hadden een winsom boven de 150.000 kronen en zou den daarom op 1620 meter moeten star ten. Dan zou de vreemde situatie ont staan van één serie met twee die zich dan automatisch plaatsten voor de finale en een serie met zo'n kleine twintig paarden. Om de koers te redden besloot de leiding, die tweede serie dan maar te splitsen en de eerste drie van iedere heat in de finale te plaatsen. De beide Nederlandse vertegenwoor digers. Double Six M, met P. M. Smit en Theo Messidor met W H. Geersen op de Sulky, kwamen elk in een andere serie. Double Six M werd vijfde in de eerste, die gewonnen werd door Jens Protector met een kilometertijd van 1.16.3, een nieuw baanrecord. De tijd van Double Six M was 1.18.3. De tweede race was voor de Zweed Inventor. Tweede werd de Zweeds-Rus sische merrie Pitcha en derde de Belg Jaboune, gereden door onze landgenoot Jan Kruithof. Theo Messidor werd in 1.18.4 vyfde en verbeterde daarmede zijn km-record aanzienlijk (het was 1.20.2). Een race voor de ongeplaatste paar den werd gewonnen door Gibs Bulwark (Zweden) met Double Six M op de twee de plaats. De uitslagen luiden (de series werden met autostart gereden) le serie: 1. Jens Protector (Noorwe gen) (1.16.3); 2. Prince Lad (Zweden); 3. Fifi Beau Gosse (Duitsland)5. Dou ble Six M (Nederland) (1.18.3). 2e serie: 1. Inventor (Zweden); 2. Pich- ta (Zweden); 3. Jaboune (België); 5. Theo Messidor (Ned.) (1.18.4). 3e serie: 1. Jamin (Frankrijk) (1.18.4); 2. Lep Hanover (Zweden) (1.19.8). Finale: 1. Jens Protector (Noorwegen) 1.17.4; 2. Prince Lad (Zweden) 1.17.9; 3. Inventor (Zweden) 1.18.-; 4. Jamin (Frankrijk) 1.17.4; 5. Pichta (Zweden) 1.19.1; 6. Jaboune (België) 1.19.4; 7. Fifi Beau Gosse Duitsland) 1.19.7; 8. Lep Hanover (Zweden) 1.20..7. Race voor de niet-geplaatste paarden: 1. Gibs Bulwark (Zweden); 2. Double Six M (Nederland); 3. Orkane Frisco (Denemarken)4. Theo Messidor (Ned.) Jeugdteam KNKB: RotterdamDor drecht 4-1; LeidenDen Haag 3-2; Den HaagRotterdam 6-4; DordrechtLei den 1-2; LeidenRotterdam 4-1; Dor drechtDen Haag 2-4. Totaalresultaat: 1. Den Haag 14 pun ten; 2. Rotterdam 13 punten; 3. Lelden 11 punten; 4. Dordreoht 10 pnt. SERIEWEDSTRIJDEN In Den Haag nam Fluks met zijn eerste twaalftal, dat enigszins verzwakt binnen de lijnen kwam, deel aa/n de roodwitten wonnen van Luto met 5-4, roodwitten wonnen van Leito met 5-4, doch verloren van Die Haghe met 3-1, en van Ons Eibernest met 4-2. In Delft behaalde een combinatie van de roodwitten in de tweede afdeling een eerste prijs (na strafworpen met De Al gemene) en in de derde afdeling ein digde een combinatie van De Algemene eveneens als eerste. De resultaten in de Prinsenstad waren: le afd.: AchillesDe Algemene 4-0, DKC—Ready 1-6; De AlgemeneDKC 2-2: AchillesReady 3-2; Achilles DKC 4-3: ReadyDe Algemene 5-1. le prijs: Achilles. 2e afd.: FluksAohilles 4-2; Algeme ne—DKC 2-2; DKC—Fluks 2-2; Achil lesDe Algemene 1-4, AchillesDKC 3-1; De AlgemeneFluks 2-2. 3e afd.: DKC—Fluks 1-3; Achilles— De Algemene 1-3: FluksAchilles 2-0; DKC—De Algemene 1-3; DKC—Achil les 2-1; AlgemeneFluks 3-1. le prijs: De Algemene. COMPETITIE-UITSLAGEN KNKB: Kampioen van Nederland: PSV—Rohda 2-13. Zuid-Holland IIIA: DKCSucces 5-2. Res. 3e kl. A: Vicus Oriëntis 3—HKV 4 7-8. L.K.B. Adspiranten: 3A: De Algemene cZijlkwartier a 2-3. 3B: KNS d—Vic. Oriëntis e 2-1; Fluks eZijlkwartier b 5-0; Fluks fDe Da naïden d 0-1. Competitie CKB Van de twee onbelangrijke wedstrijden in de hoofdklasse West ls er zaterdag één bepaald een klucht geworden. Kam pioen VES betrad na een verre reis het veld tegen Vriendenschaar, dat maar liefst zes reserves telde en wel uit zeer lage twaalftallen! Er konden diezelfde dag namelijk twee teams van Vrienden schaar kampioen worden. Uitstel had ditmaal toch wel op zijn plaats geweest. VES ,won" nu met 117, maar voelde zich bepaald genomen. Merwede was te zwak voor het sterke PKC, dat met 210 won. Toch zien we Rotterdam Zuid door betere doelcijfers nog op de 2e plaats komen. Thans resteren nog de wedstrijden VriendenschaarRotterdam Zuid en Merwede—Excelsior. VES 18—31 Vr'schaar 17—16 PKC 18—28 Merwede 17—10 R'dam Zd. 1726 Ons Eiland 1810 Pernix 18—22 TOP (Rd.) 18— 6 Excelsior 17—21 DES 18— 6 Eigenlijk tegen de verwachting in is in IA toch een definitief einde van de competitie gekomen. Reeds donderdag avond stelden Pernix 2 en Fiks zich ge heel veilig. Fiks leidde bij rust met 12 en daarna met 1—3. Via 4—3 werd het een 44 spel. Zaterdag verloor Pernix 2 echter van DES 2 met 48 na een 33 ruststand. Daarmee is het overspelen van KVSPernix 2 overbodig geworden, want KVS kan DES 2 toch niet meer be reiken en moet degraderen. Oranje Nas sau verloor met 16 van VES 2 en is dus de tweede degradant. Voor VES 2 be tekende deze overwinning de titel, ter- gebracht. De Rotterdammers toonden zich echter verreweg de sterksten en zullen ongetwijfeld in de 2e klasse een geduchte tegenstander blijken. Van meet af zijn de Maasstedelingen aan vrijwel alle borden in de meerder heid geweest en na enige uren spelen was hun overwinning, gezien de stelin gen, reeds een zekerheid. Alleen Bizot, die een aardig loperoffer had gebracht, scheen een overwinning te zullen be halen. Een ogenblik van onoplettendheid in gewonnen stelling kostte hem echter de kwaliteit en zo werd ook dit een Noordwijkse nederlaag. De enige die zijn taaie volharding beloond zag was Hoek (bord 8). Hij wist een hevige aanval op zijn koningsstelling te weerstaan en daarna op zijn beurt in het vijandelijke kamp binnen te dringen. Dit zou het enige, maar dan ook welverdiende winst punt voor Noordwijk worden. Een heel goede partij speelde ook ds. De Lange. Hoewel hij de hele partij beter had ge staan bleek het eindspel van loper tegen paard niet meer dan remise te zijn. Zoals reeds vermeld, in de overige par tyen hebben de Noordwijkers geen reële kans gehad. Zij stonden feitelijk met de rug tegen de muur, verdedigden zich tot het uiterste, maar moesten, de een na de ander, zich gewonnen geven. Dit resultaat is in de eerste plaats teleurstellend voor deze enthousiaste Noordwijkse ploeg. Maar ook voor de Leidse Schaakbond is het een reden tot bezinning. Behalve het LSG I, dat zich volwaardig voor de le klasse toonde en Philidor I, dat nog juist zich wist te handhaven in de 2e klasse .slaagt geen der teams van de LSB erin öf te promo veren óf langer dan één seizoen in die 2e klasse te blijven. Hier ligt, o.i. een taak voor het LSB-bestuur, n.l. kan er wat gedaan worden om het spelpeil en vooral dat van de beste LSB-teams, zo danig op te voeren, dat een redelijk re sultaat tegen die uit andere bonden mogelijk is! Tenslotte nog: de gedetailleerde uit slag: mr. W. H. Sandifort (R'dam II)— G. Marijt (D.N.) 10; L. B. Jansen— J. Turk 10; C. van SantenJ. Slee boom 10; ir. H. van Bekkum-H. Veen- stra 10; drs. J. v. d. BrinkP. Bedijn 1—0; P. H. J. Stam—J. J. Bizot 1—0; mevr. M. C. VreekenTh. Admiraal 1-0; P. OordF. Hoek 01; drs. J. W. A. Paardekooperds. R. C. de Lange Vz C. LiesveldK. Veefkind 10. Rot terdam 8% p.; „Dan. Noteboom" 1% p. Kreijermaat en v. d. Kuil naar Feyenoord (Speciale berichtgeving) Als Feyenoord het met Elinkwyk en Ajax eens kan worden over de transfer som, zullen volgend seizoen Kreijermaat en Van der Kuil voor de Rotterdamse Stadionclub spelen. De carrière van Piet Steenbergen is voorlopig beëindigd. Hij lijdt aan een rugmalheur, welke hem het voetballen belet. Misschien dat een volledige rust kuur hem nog kan helpen, doch daar omtrent Is men In Rotterdam niet zeker. wijl Tonego van VEO met 3—7 verloor. De zege van VEO mocht dus niet meer baten, maar de Voorburgers hadden reeds een belangrijk succes geboekt door zich van promotie te verzekeren. De eindstand in IA is als volgt: VES 2 18—30 ODI 18—15 VEO (prom.) 18—29 Fiks 18—14 Ijsvogels 1825 DES 2 1814 Tonego 1816 Or. Nassau 1811 Pernix 2 18—16 KVS 18—10 Het langst gaat de' competitie in 2A duren, omdat Velocitas 2 nog drie en VEO 3 nog twee wedstrijden moet spelen, terwijl een beslissingswedstrijd tussen deze beide teams niet denkbeeldig is. Za terdag werd hier slechts één wedstrijd gespeeld. Met 7-1 won Fluks van Tempo. In 2B is de zaak geheel rond. Woens dagavond slaagde VES 4 erin om kam pioen VEO 2 met 62 te verslaan. Za terdag herstelden de kampioenen zich echter tegen Pernix 3. Echter pas na een 55 stand won VEO 2 gedecideerd met 510 en dat betekende tevens het slot van de competitie. De eindstand luidt hier: VEO 2 14—23 Pernix 3 14—13 VES 4 14—19 ASSO 14—10 TOP (S.) 14—16 Fluks 2 14— 8 Velocitas 1415 Ijsvogels 2 146 Velocitas twee strafpunten. In 3A werd Pernix 4 zaterdag kam pioen met een grote 16—1 zege op Be Fair. Het junioren D-team van Pernix werd door winst op Fiks D kampioen in afdeling B.B. 1 Cricket-uitslagen SPARTA II—LCC lste-klasse A: VOC (116)RW (184); VRA (131)—HCC 1 (188 voor 2. W. v. Gallois82 en Heimei 75 (not out); Quiri-c H. (111)—Hermes DVS (126); HCC II (201 voor 5)—ACC (198). lste-klasse B: Haarlem (95)Sparta (114); Excelsior (171)—WV (96); Quick N. (110)—HBS (85). 2de-klasse C: Sparta II (180)LCC (108); CCG (151)—HCC IV (147 voor 9, tijd): draw; Krekels'41 Grn Hook: afgelast. 2de-klasse E: Ajax L. (193 voor 6) Excelsior n (107); CVHW (132)—Haar lem n (134 voor 5); RW IV (128)—Con cordia (130 voor 9); HBS II (123)— BMHC (139 voor 9). LCC zonder T. Kantebeen en de twee bowlers Den Hoed en Laman, heeft des ondanks moedig weerstand kunnen bie den aan een sterker Sparta. Dat het de overwinning aan de Spar tanen moest laten stond eigenlijk voor de aanvang van de wedstryd reeds vast. Sparta opende met haar sterkste bats, waarvan v. d. Linde 28 en Aarsen 33 later tot de topscores bleken te behoren. W. Crama en G. Wondergem bowlden bijna 2% uur achtereen. W. Crama bowlde beter dan zijn collega, die echter niet gelukkig was; W. Crama 762, G. Wondergem 183. Totaal Sparta 180. LCC batte daarna zeer moedig, P. Mont- foort 36 (5 x 4) en P. Kantebeen (18) legden de basis voor het redelijke totaal van 108 voor LCC. Van de zeven Sparta-bowlers was H. Manna 519 de beste; alle anderen kon den niet imponeren. LCC speelt dit seizoen haar thuiswed strijden op het Roomburg-complex. JITDEUKEN SPUITEN lSTOFFEPEN Er wertl tocli nog vis gevangen De massale vissterfte ten spyt hebben tal van hengelsportverenigingen bij de opening van het seizoen wedstrijden ge organiseerd. Erg best was de vangst niet, maar hier en daar mocht men toch ook weer niet mopperen. De Bliek (Haarlemmertrekvaart, 2715 gram) 1. J. Zandvliet (wisselbeker le- prijs en gr. voorn), 2. H. Schouten, 3. C. Zandvliet, 4. A. Bey, 5. W. de Vink, 6. W. van Leeuwen, 7. Chr. Schouten* gr. bliek), 8. Chr. Schouten jr., 9. C. v. d. Wijngaard, 10. A. de Vink. Gulden Voorn (Ringvaart bij Leimui- den, 1183 gram) 1. C. v. d. Zwan (gr. blei), 2. F. Velthuizen (gr. voorn), 3. M. P. Hoogkamer, 4. M. v. d. Zwan, 5. G. Harland, 6. Joh. Azier, 7. A. ten Dam, 8. N. Nachtegaal. DVS (Vliet, 3842 gram) 1. W. vanBer- kel, 2. A. Filippo, 3. L. J. Vernet, 4. W. van Loon, 5. W. Koreman (gr. voorn), 6. L. Schuchhard, 7. H. W. Schuchhard sr., 8. J. Bouman, 9. J. van Loon, 10. H. Schuchhard. VIOS (Vliet, 6800 gram) 1. G. Tege laar, 2. W. Tegelaar (gr. bliek), 3. C. v. Weeren (gr. voorn), 4. C. Vermeer, 5. J. v. Went, 6. J. Petiet, 7. J. Bekker, 8. H. Tegelaar, 9. M. Keereweer, 10. S. Sprin ger. WIELRENNEN Ronde van Italië De veertiende etappe van de Ronde van Italië is gewonnen door de Belg Rik van Looy. Hij legde de 143 km van Ve rona naar Rovereto af in 4 uur 30 sec. 1. Rik van Looy (B) 4.00.30 (gem. snelheid 34.664 km/uur); 2. Vito Favero (It.); z.t.; 3. Diego Ronchini (It.) z.t.; 4. Imerio M assign an (It.) op vier seconden; 5. Cleto Maule (It.) op 22 sec. 6. Alessandro Fantini (It.) z.t.; 7. Gas- tone Nencini (It.) z.t.; 8. Guido Carlesi (It.) z.t.; 9. Charly Gaul (Lux.) op 25 sec.; 10. Jacques Anquetil (Fr.) z.t. De vijftiende etappe van Trento naar Bolzano over 198 kin. is gewonnen door de Spanjaard Miguel Poblet in 6 uur 41 min, 4 sec. De uitslag was verder: 2. Rik van Looy (Belgie) z.t.; 3. Vito Favero (It.) z.t.: 4. Graziniano Battis- tini (It.) z.t. 9. Contemo (It.) op 9 sec. z.t.; 6. Aurelio Cestari (It.) z.t., 7. Jac ques Anquetil (Fr.) z.t., 8. Diego Ron chini (It.) z.t., 9. ontemo (It.) op 9 sec. Het algemeen klassement na de 15e etappe luidt: 1. Anquetil (Fr.). 63 uur 51 min. 32 sec. 2. Van Looy (Belg), op 1 min. 37 sec., 3. Gaul (Lux.) op 148: 4. Ronchini (It.) op 3.13, 5. Massignan (It.) op 4-01, 6. Poblet (Sp.) op 4.08. Swift De eindstand van de voor- jaarscampetitie luidt: A. en B-klasse: 1. Kooyman 55 pnt; 2. v. d. Kaay 27 pnt; 3. v. Zeist 23 punten. C-klasse: 1. A. Kloosterman 59 pnt; 2. N. Kooien 54 pnt 3. F. v. d Broek 54 punten; 4. W. Holgersom 35 punten. D-klasse: 1. F. Leemans 66 punten; 2. H. Boele 55 punten; 3. F. Britten 54 pnt. Morgenavond om 7 uur wordt een recordrit gehouden. Start bij de Zijl. DUIVENSPORT De Kring Leiden en Omstreken (N.B. v.Z.) hield een wedvlucht vanuit Libra- mont. In concours 525 vogels. Uitslag: I. C v. d. Zwart; 2. E. v. d. Hooff; 3. L. v. Duyn; 4, 7, 18. M. de Vreugd; 5. A. Hus; 6, 11. J. Roest; 8, 25 L. Drost; 9. 23. Gebr. Pauw; 10, 12, 17 K. v. d. Berg; 13. Jungerius; 14. H. v Niekerk; 15. 20. K. Noort; 16, 22 R. Slikkerveer; 19. P. Krom; 21. B. ter Beek; 24. C. Vonk. Tijdens de internationale regatta, die zondag in Gent is gehouden, heeft Rentmeester van Willem 3 het senioren skiffnummer om de Grote Prijs van de Koning gewonnen Zijn tijd was 5 min. 19.3 sec. Van Weezenbeek van de roei vereniging Dordrecht eindigde als twee de op 0.3 sec. De Belg Bteenacker werd derde. Het Nederlands elftal zal op 3 april op een nog nader te bepalen plaats ln ons land de returnwedstrijd spelen te gen Bulgarije. Drie weken later, op zon dag 24 april, volgt de wedstrijd België— Nederland.

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 9