U.V.S. overklaste Xerxes en won verdiend met 3—0 PSY (Wiersma in grote vorm) hield Sparta van winst af De wind was zaterdag vele zeilers te bar Goed spel van Goosen, die tevens fraai doelpunt scoorde Hattrick van Canjels in strijd tegen experimenterend Willem 2 Kanaries wonnen „Kriel beker"' na nek-aan-nek raee met Roodenburg MAANDAG 25 MEI 1959 Koos v. d. Putten weer onder de lat FRAAI DOELPUNT De eerste snelle aanval was voor Xer xes en de kans die Molenbeek kreeg was fraai. Hy kwam alléén voor v. d. Putten en men dacht al aan 10. De Leidse goalie was echter op zijn post en dook het felle schot er goed uit. UVS zette over de rechtervleugel een tegenaanval op. Het leer kwam by Frans van der Zeeuw terecht en met diens vliegend schot had Vermeer de grootste moeite. Hierna werd vanuit de half linie een aanval opgezet: Freek Filippo gaf op tyd Van een onzer verslaggevers) UVS kwam weer eens tot winstl Met 3—0 nog wel lieten de blauwwitten te gast bij Xerxes in Rotterdam de oude club van Coen Rijshouwer aan de verkeerde kant van de score achter. Technisch waren onze stadgenoten de Maasstedelingen verre de baas en de overwinning had met een beetje meer geluk bij het schieten beslist groter kunnen zijn. De UVS-doelman Koos van der Putten, die indertijd zijn pols brak, vierde in dit sportieve duel zijn come-back en bleek zijn „vak" nog niet te hebben verleerd! Een ander nam afscheid, namelijk arbiter Govers. Vandaar dat er vele officiële personen acte de presence gaven en er vele vriendelijke woorden werden gesproken. Een en ander maakte dit competitierestant je tot een gezellig geheel, waarbij het goede spel van comingman Goosen nam tevens een fraai doelpunt voor zijn rekening! opviel. af aan Ryshouwer en de pass die Goo sen kreeg was zó mooi, dat de Leidse linksbinnen op fraaie wyze Vermeer kansloos kon slaan: 01. Er waren toen pas 10 minuten gespeeld. UVS werd vervolgens duidelijk ster ker en wU zagen soms goede staaltjes voetbal. Vooral van Goosen, die echter enkele malen door zyn mede voorwaart- sen niet voldoende begrepen werd. Ondanks dit Leidse overwicht kwam niettemin tweemaal 11 heel dicht in het verschiet. De eerste maal na een misverstand tussen v. d. Putten en An dre Hak; gelukkig stond Jan Verkuylen nog op de doellijn. De andere keer knal- ere de Rotterdammer Hendriks uit vrije positie hard over. De vele mooie acties van UVS bleven - helaas - aanvallend in de grondverf staan. Voor een tikje glans zorgde Henny Bekkering kort vóór de rust: diens kogel werd echter door de deklat gekeerd. STERK OVERWICHT Direct na de thee wandelde linksbin nen Goosen door de gehele Xerxes-de- femie. doch lepelde voor doelman Ver meer gekomen, de bal juist over de lat. Door een fatale fout van linksachter Klomp kreeg Ryshouwer in de 8ste mi nuut onverwacht een niet te missen kans. De Leidse Rotterdammer faalde niet en zó kwam 20 voor UVS op het bord. Aan de andere kant gebruikte stopper Hak, in het nauw gebracht, binnen de lynen zyn hand, doch gelukkig wuifde de heer Govers elk protest weg. Twee doelrype kansen - kort na elkaar - voor Henny Bekkering werden door te hoog mikken niet benut. De aanvallen die Xerxes zo nu en dan ondernam liepen steeds vast op de hechte UVS-defensie, waarin Koos v. d. Putten zich weer een betrouwbaar wachter toonde. Zo werd Congres I.O.C. Geen profs naar Olympische Spelen Dr. Hans Seidel, de minister-president van Beieren, heeft zaterdagmiddag in de feesteiyk versierde congreszaal van het „Huis der Sport" te München het 55e congres van het Internationaal Olympisch Comité geopend. Gedurende dit congres zal waarsehynlyk op 27 mei, de laatste dag de beslissing wor. den genomen waar in 1964 de Spelen van de 18e Olympiade zullen worden ge houden. De „favorieten" zyn voor de Zomerspelen Tokio en voor de winter spelen Innsbruck. Een recordaantal v«n 61 leden van het IOC luisterde naar de lange rede van Avery Brundage, de president van het IOC. De 72-jarige Amerikaan ver klaarde o.m. dat het IOC meer gedaan had, dan zich alleen maar te verzetten tegen politieke invloeden. „Er zijn zeker ook positieve beslissingen genomen. Twaalf jaar al poogit men Oost- en West-Duifcsland te herenigen. Nog steeds is dat niet gelukt. Maar in 1956 nam, zowel aan de Winterspelen van Cortina d'Ampezzo als aan de Zomerspelen van Melbourne, een gezameniyke Duitse ploeg deel, gekleed in dezelfde Olym pische uniformen en marcherend onder dezelfde vlag". Voor het door enkelen naar voren ge brachte voorstel de Olympische Spelen ook open te stellen voor professionals had Brundage uiteraard geen enkel goed woord. „Eén van de meest onzinnige voorstellen die ooit naar voren zyn ge bracht", riep hy uit, „is het denkbeeld de Olympische Spelen open te stellen voor professionals". De president van het IOC besloot zyn rede met de woorden: „toelating van professionals zou het gehele karakter van de Olympische Spelen aantasten. De spelen moeten biyven zoals baron De Coubertin ze ontworpen heeft en zoals het IOC ze tot dusver gehandhaafd heeft". VOETBAL Luxemburse onderscheiding voor Lo Brunt Ter gelegenheid van het gouden ju bileum van de Luxemburgse Voetbal bond is de heer L. Brunt, seer.-pen- ningmeester van de KNVB, door de Luxemburgse regering benoemd tot Rid der in de Orde van het Eikenloof. In 1960 KNDB gaat gouden feest vieren Alle provinciale bonden waren vertegenwoordigd op de jaarver gadering van de Kon. Ned. Dam- bond, welke zaterdag te Utrecht het Erasmushuis werd gehouden. De heren J. Eppenga (Zeist), A. Jesse (Leiden) en A. Kootmei- ners (Rotterdam) werden wegens hun grote verdiensten voor de bond tot leden van verdienste be noemd. By de bespreking van het bestuurs beleid werd uitvoerig gesproken over de afvaardiging van ir. van Dyk, kam pioen 1958, naar de Challenge Mondial te Monaco in plaats van de heer B. Du. kei (IJmuiden), kampioem 1959. Met name de heren Keiler en Springer ble ken het, met alle respect voor ir. Van Dijk, met deze keuze niet eens te zijn en stelden dat de heer Dukel daarvoor in aanmerking had moeten komen. Van achter de bestuurstafel werd betoogd, dat ir. Van Dyk op grond van zyn kam pioenschap 1958 rechten had die in dat jaar niet gehonoreerd konden worden, omdat er geen internationale evene menten van betekenis werden georga niseerd. „Wij zullen, zo betoogde het bestuur, alles doen wat mogelijk is om de rech ten, die de heer Dukel als kampioen 1959 heeft zo mogelyk nog dit jaar, maar anders in 1960 te honoreren". In I960 bestaat de KNDB 50 jaar. Het gouden feest zal o.m. herdacht wor. den met. een z.g. major-toernooi met het wereldkampioenschap als Inzet. Maxi mum 12 deelnemers, die een dubbele tonde zullen spelen, kunnen hieraan meedoen. In de laatste speelweek van het major-toernooi wordt een minor- toernool georganiseerd voor Nederlandse en Europese dammers. Op Hemelvaarts dag wordt een nationale damdag gehou den. éénmaal een schuiver van Molenbeek prachtig door hem gestopt! Tenslotte kwam toch nog een verdien de 30 stand uit de bus. Henny Bekke ring gebruikte daarvoor een goed geno men hoekschop. Niets meer aan de orde zUnde sloot men dit sportieve duel dat rustig geleid werd, alzo met een 30 zege voor de blauwwitten. Drie protesten bij Gouda-De Spartaan De tweede beslissingswedstryd tus sen Gouda en De Spartaan voor het kampioenschap van de eersteklasse A (amateurs), gistermiddag op het ter rein van VUC in Den Haag gespeeld, die na de officiële speeltijd eindigde met de stand 21 in het voordeel van Gouda, krygt nog een vervolg voor de spelregel- en protestcommissie. Niet minder dan drie protesten zijn er nameiyk ter tafel gebracht, waarvan twee door De Spartaan en één door Gouda. Dit maakte een verlenging noodzakelyk. Aanvankelijk was dopr de heer J. C. Brinckman, lid van de algemene verga dering amateurvoetbal en tevens dis trictsbestuurder, in overleg met enkele officials bepaald, dat er 4 x 7Vt minuut zou worden verlengd, doch dit werd later gewyzigd in die zin, dat er een ein de aan de extra speeltyd zou komen, zodra er een doelpunt was gescoord. Dit laatste geschiedde in de tweede verlen- ng, toen Frederiks Gouda's derde vol- effer lanceerde. De Spartaan protesteerde tegen het niet toekennen van een doelpunt, dat J. van Scherpenzeel in de 29e minuut scoorde uit een hoge pass van Hem- minga. Hierby zou Van Scherpenzeel een tegenstander echter op ongeoorloof de wijze hebben belaagd, waarvoor de scheidsrechter floot. Het tweede protest gold Gouda's tweede doelpunt, in de 22e minuut van de tweede helft gescoord door Kruitbosch, volgens de Spartanen in buitenspelpositie, welke mening de grensrechter deelde, gezien zijn vlaggen. Na overleg met deze keurde scheids rechter C. J. v. d. Berg het doelpunt niettemin goed. Daarop tekende Gouda protest aan tegen het eerste doelpunt van De Spar taan, dat door Zijde werd gescoord uit een strafschop, welke onrechtmatig zou zijn toegekend. Het was Hemminga. die zich op unfaire wijze een scoringskans had zien ontnomen door de Goudse achterspeler De Vries en dat in het strafschopgebied. De scheidsrechter was dan ook radicaal in zyn vonnis: straf schop. Door dozc protesten is èn de uit slag, èn het kampioenschap van Gouda, op losse schroeven komen te staan. Er zyn nu nog vele mogeiykheden, waarby Gouda echter wel aan de meest gun stige kant zit Koersen Mere veld De uitslagen van de gisteren gehouden draverijen lulden: Beekprijs: 1. Woelwater (H .C. ten Ha gen) (1.31.9); 2. Victor Maire; 3. Wirna O. Tot.: w. f 13.60; pl -f3.20. 3,10, 3,60; gek. f 16,90; cov. f 7,—. Eygelshovenprijs: 1. Walküre (P. M. Smit) (1.28.2); 2. Wanda van Gonny; 3. Wilma Zora. Tot.: w. 12.80; pl .f 1,80, 2.70. 3,70; gek. f 10,20; cov. f 9,60. Geulleprys: 1. Vrolijke Frans (P. A. Strooper) (1.29.6); 2. Van H.; 3. Valeur. Heerlenprbs: 1. Vanadis (A. R. Nottel- man) (1.24.6); 2. Vlieger D.; 3. Vivant Hollandia. Tot.: w. f3.20; pl. fl,30, 1,40, 1,40; gek. f 9,10; cov. f 4. KlLmmenprys: 1. Uranus (F. J. Eeren- berg) (1.26.4); 2. Uranla; 3. Ukas. Tot.: w. 12,60; pl. fl,20, 1,10; gek. f2,30; cov. f3,70. 011mbrichtprlj8: 1. Typhoon (P. A. Strooper) (1.25.4); 2. Query Hanover; 3. Simone. Tot.: w. f 1,70; pl. f 1,20, 1,50; gek. f3,70; cov .f3,50. MaasbrachtprUs: 1. Truax (J. Wagenaar jr.) (1.28.3); 2. Tarzan Hanover; 3. Trek- duif S. Tot.: w. f3,20; pl. f 1.80, 2,20, 2,80; gek. f 6,cov. f 6,80. Ned. Spoorwegenprijs1. Theo Messidor (F. J. Eerenberg) (1.23.6); 2. Sirona; 3. Rentinus. Tot.: w. f 1,60; pl. f 1,10, 1,40; gek. f 4,70; cov. f 2,90. Nederweert-prijs: 1. Goa B (J. Voor- haar) (1.27.2); 2. Qui Saint; 3. Norton Williams. shdrul,ijh2 shrdlu Williams. Tot.: w> f2,30; pl. 1,40, 1,50, 1,80; gek. f3,80; cov. f4,50. Totalisatoromzet: f 143.729,50. (Advertentie) DAAROM is Mascotte 3 x beter Belangstelling is tanende Nu de kampioenen en de degra danten bekend zijn, begint de be langstelling voor de competitie sterk te tanen. Feyenoord kon voor de thuis wedstrijd tegen Sportclub Enschede niet meer dan 15.000 toeschouwers naar de kuip van Bas van Krimpen lokken. Dat is dit seizoen wel eens anders geweest! Het was geen „big match". Vooral in de eerste helft stond de strijd vaak op een zacht pitje. Toch kon men dooi de bank genomen ook weer niet spreken van „saai" of „slaapverwek- Hollandia - zeilwedstrijden (Van onze zeilmedewerker) Hoewel de zon het zeilfestyn van de Kon. Zeil- en Roeiver. „Hollandia" extra luister bijzette, was de wind zaterdag vele zeilers toch te bar. Vandaar dat slechts weinig jachten startten. Daarby kwam nog, dat de internationale klassen, de Draken, Finnjollen en Flying Dutchmanklasse slecht bezet waren in verband met de Olympische training op het IJsselmeer. Er werden dit jaar drie wedstrijden In het weekeinde gevaren. Zondag was de n.o.-wind beduidend minder en sterk schifterig. Tegen de middag zelfs afnemend in kracht, hetgeen zijn invloed deed gelden op de ochtendrace, vooral in de kruisrakken. Door de schiftingen kwamen er in verschillende klassen grote verschuivingen in de volgorde. In de middaguren evenwel was de wind belangryk sterker en bovendien veel constanter. kwam hij toen voor Wlm Klomp uit. die steeds het veld aangevoerd nad. In de tweede ronde heroverde Klomp nog zyn positie, maar weer was v. d. Steen krui send de meerdere. Klomp revancheerde zich in de middagrace en kreeg zo de hoofdprys voor v. d. Steen. De Valkenwedstryden waren na een overwinning op zaterdag door Egon Rolf v. d. Baumen, verder een privé aange legenheid voor lr. H, F. Zuiderbaan, die wel byzonder hard ging. zowel in de wind als ruimschoots. Ir. Zuiderbaan won de hoofdprys voor Rolf v. d. Bau- men. E. J. Hoppe. A. v. d. Meer en Dick 't Hooft. Typisch was het en een goed bewys voor degelijkheid in krachten dat in de 16 M2 Streepklasse. drie zeilers P. Verhoeven. A. Endstra en Wim Griinm gelijk uit de bus kwamen, ieder met 40 punten. P. Verhoeven kreeg de hoofdprijs om dat hij de laatste race won voor Grimm. Endstra werd tweede in het klassement en Grimm derde. kend". Er was echt wel een prikkel om te winnen, zeker by Enschede. Met name Voges en Van der Wel zochten evenwel te weinig de „vrije ruimte" en de aan valsdrift van de Enschedeërs werd dan ook met slechts twee treffers gehono reerd. Feyenoord ging slimmer te werk en een hattrick van Schouten en een treffer van Mouiyn hielden met 42 de winst in Rotterdam. Een prikkel om te winnen had ook PSV in de wedstryd tegen kampioen Sparta. Weliswaar verzetten de Spar tanen, by wie de boog natuurlyk niet zo strak meer gespannen stond, zich vry fel. maar zy konden de Eindho- venaren, by wie stopper Wiersma in grootse vorm stak, toch niet van de winst afhouden. AjaxRapid JC was een rustig par- tytje zomervoetbal, waarin de Limbur gers door treffers van Haenen en Lenz met 02 aan het langste eind trokken en de Ajacieden een verbazend groot aantal „droomkansen" onbenut lieten. ZONDER SCHUURMAN ADO moest het in de uitwedstryd tegen Elinkwyk o.m. zonder midvoor Schuurman doen en daarmee was de Haagse voorhoede in produktiviteit zwaar gedevalueerd. Twee treffers van Marbach en een door Kreyermaat be nutte strafschop brachten de Utrechtse ploeg op 30, waarna Theo Timmer mans de Haagse eer redde. Het in hoog tempo spelende Blauw Wit legde MVV in Maastricht aanvankeiyk haar wil op en binnen een kwartier leidden de Am sterdammers met 02. MW slaagde er evenwel in zich te herstellen, had bij de rust de balans al weer in evenwicht en won tenslotte met 4—2. Ryk aan tref fers was het duel tussen VW en NOAD. Niet minder dan negen maal werd raak geschoten. VVV had éénmaal meer suc ces en won dus met 54. Bij de thuis club was Sleeven bijzonder op dreef. Hy scoorde viermaal. By Fortuna '54DWS/A was de animo niet groot. Het werd, dank zij een tref fer van Angenent in de laatste minuut, nog een 21 zege voor de Geleense club. Feller en spannender ging het er op Houtrust aan toe in de wedstryijd tus sen hekkesluiter SHS en DOS. Het duel werd afgesloten met een 33 stand. Twee van de treffers kwamen van de schoen van international Tonny van der Linden. Willem 2 was aan het experimenteren geslagen in de thuiswedstrijd tegen NAC. Het was geen succes. De Tilburgse club verloor met 1—5. Canjels verrichtte een hattrick. Veteranentoernooi aan de Vaart Het was voor vele wedstrydzeilers een kennismaking met het nieuwe wed strijdreglement en herhaaldelijk «reeg nien te maken met het feit. dat een ruimschootszeilend bakboord jacht het recht van de weg had over een in de winds zeilend stuurboordjaent. Te be treuren was het dat de stait voor de winds was, waardoor grote moeilyk- heden ontstonden bij het eerste merk teken. Herhaaldelijk hebben wij er reeds op gewezen dat onder het nieuwe reglement een dergelijk eslart oeslist vermeden moet worden, omdat anders avery niet te vermyden is, vooral wan neer het eerste te ronden merkteken kort na de startlijn ligt. zoals nu op de Braassem het geval was. Het is echter nog allemaal goed afgelopen hoewel het er in de Regenbogen en Valken vaak zeer bedenkeiyk uitzag. Het was Jan van Staveren, die, mede door zyn grote kennis van de plaatse- ïyke omstandigheden en zyn kundig kruisen, de boventoon voerde bij dè 12M2 Sharpies. Driemaal stuurde hy zijn jacht winnend door de lijn. Met 50 p. werd Van Staveren hoofd- prijswlnnaar vóór Guldemonri. Vlek en Barth. Kraan. In de wedstryd van de Regenbogen (zondagmorgen) toonde ook C. van Staveren, dat hy de Braassem, zijn eigen plas terdege kent. In de variabele wind haalde hy in de kruisrakken grote winst en verdreef J .C. v. d. Velde' van de leiding. Achter Van Staveren lagen toen J. H. C. Sieverts. v .d. Velde en J. Hofland. Ir. G. A. Bakker die de wed stryd van zaterdag in de narde wind met een grote voorsprong gewonnen had. viel sterk terug. In de middagrace werkten Cor Kist en Leen .ie Wit zich al strijdend naar voren voor de rest van het veld. De Wit zeilde zich vry van Kist en deze moest »ok nog ir. Bakker voorbij laten gaan. Zo kwam ir. Bakker aan de hoofdprijs voor De Wit. van Staveren en Sieverts. Ex-Sharpiezeiler Bouw van Wijk heeft in zyn nieuwe Vryheidsklasse ..Rakker" de slag weer te pakken. Drie maal toonde hij zich overtuigend de meerdere van zijn tegenstanders, die zijn rode zeilen slechts op grote afstand voor zich zagen. Van Wijk werd in het klassement opgevolgd door J. de Reu ver, B. Saur en A. Bakker. Een bijzondere aardige race was de ochtend wedstryd op zondag van de vier deelnemende Draken. Hier maakte H. W. v. d. Steen in het kruisrak een lan ge, doorgezette stuurboordslng. die hy beeindlgde. toen de wal een ongunstige werking ging geven. Over bakboord Felle strijd tussen de Regenbogen op de woelige Braassem tijdens de Hollandia-zeilwedstnjden. Mej. H. F. Hageman gaat dit jaar zeer goed in de 12 voetsjollen. Zij won de wedstrijd van zaterdag en zondag middag. Haar voornaamste concurrente was mevr. Plantenga. die zondag ochtend won. Mej. Hageman werd hoofdpryswin- nares voor mevr. Plantenga en W. van Wijngaarden. H. J. Greevelink versloeg in de Pam- pusklasse in de laatste, beslissende wed stryd Henk de Ruyter, die zich hier door de hoofdprys zag ontgaan. Zelfs G. K. Pauli kreeg meer punten in het klassement dan de Ruyter. Greevelink won de hoofdprys. Verdere uitslagen: Stemklasse: 1. P. v. d. Winden. 2. H. v. d. Rest. 3. W. de Knoop. Finnjollen: 1. D. Wayboer. F.D.: 1. O. Steegstra. O. jollen: 1. S. S. wysenbeek. Jeugdklasse: 1. J. van Maanen, 2. Kees Nater, 3. A. Kerkhoven. Van een onzer verslaggevers) Het traditionele voetbaltoernooi voor veteranen om de „Krielbeker" werd ditmaal - ter gelegenheid van Lugdunums jubileum - gehouden op de velden aan de Vaart. De gehele dag streden de oudjesvan ASC, UVS. LFC, Roodenburg, Lugdunum, LDWS en Docos met inzet van al hun energie en het vertoeven op de groenwitte velden temidden van zo- velen met een naam die een tiental jaren terug tot het publiek sprak, ivas bijzonder genoeglijk. De vetera nen van LFC wonnen ook dit jaar de ere-prijs, dank zij de 10 zege (penalty), die de Kanaries op hun grootste concurrent Roodenburg be haalden. Zevenmaal kwam elke ploeg binnen de lijnen <2 x 10 minuten) en in dit aantal wedstrydjes legde ASC beslag op de der de prys. De roodzwarten waren de eni- Hockey - spelregels werden gewijzigd (Speciale berichtgeving) In het komend seizoen zullen, by wyze van proef, de hockeyérs wanneer een strafbully wordt toegewezen, deze met twee spelers mogen uitvoeren met alleen de doelman van de tegenparty voor zich. Dit besluit werd genome.i op de onlangs te Londen gehouden verga dering van de international hockey board. Het kwam tot stand om by een toegekende strafbully de kans op een doelpunt sterk te vermeerderen. Definitief werd nu reeds net besluit, dat die strafbully niet meer op 5 yards afstand van het doel, doch op 3 yards ervan zal worden genomen. Andere wyzigingen waren, dat in het vervolg de aanvoerders van twee elftal len vóór de wedstryd met elkaar mogen afspreken de rust langer te nemen dan de totnutoe voorgeschreven vyf minu ten. De rust mag echter niet langer worden dan tien minuten. Ook is het nu in de nieuwe regels mo gelijk geworden, een speler tydelyk het veld uit te sturen, hetgeen totnutoe al leen voor de gehele duur van de wed strijd mogelijk was. De uit het veld ge stuurde speler moet zich gedurende de tijd, dat hij wordt verwijderd naast zyn eigen doel opstellen. Tenslotte werd bepaald, dat de uitslag definitief in de plaats zal komen van de uit-bully. Tevens, dat elke vrye slag toegekend op minder dan zestien yards van de doellijn, op zestien yards van de doellijn mag worden genomen. Hockey-uirslagen Kampioenschap van Nederland: Gro ninger StudentenSCHC 01; Venlo— DKS 1—0. De stand is nu: SCHC 5 4-18 11—3 Venlo 5 3 117 1&—4 DKS 5 2 1 2 5 53 Gr. Stud. 5 - - 5 - 2—24 gen die ongeslagen bleven. De ASC-ers speelden echter viermaal 00 en eindig den met de doelcyfers 50. De meeste treffers scoorde Rooden burg nJ. 13 met slechts één tegen, terwijl winnaar LFC er zeven scoorde met even eens 1 tegen. Een greep uit de bekende gezichten die actief achter de bal renden: Beek man en Hansen (UVS)Van Waveren, Kukler, Senteur en Byi (LFC)Du Prie, Van Polanen en Lens (Roodenburg); Gys de Lange (LDWS)Plet Mooten en Van Dorp (ASC). De volledige uitslagen waren: LFC—Roodenburg 1—0; ASC—Lugdu num 3—0; UVS—LDWS 0—0; Rooden burg—Lugdunum 40; UVSASC 00; LFC—LDWS 1—0; DOCOS—Lugdunum 0—0; LFC—ASC 0—0; Roodenburg— LDWS 1—0; DOCOS—LFC 1—2; DO- COS—UVS 2—1; Lugdunum—UVS 0—1; Roodenb—ASC 0—0; DOCOS—LDWS 01; LugdunumLFC 00; UVSRoo denburg 0—2; DOCOS—ASC 0—0; UVS —LFC 0—3; LDWS—Lugdunum 2—1; Roodenburg—DOCOS 6—0; ASC—LDWS 2—0. Eindstand: 1. LFC 11 pnt., 2. Rooden burg 9 pnt., 3. ASC 8 pnt.. 4. LDWS 5 pnt., 5. UVS 4 pnt., 6. DOCOS 4 pnt., 7. Lugdunum 2 pnt. Frederiks won 25 km. Voor de door Lycurgus gehouden 25 km-loop ln Krommenie bestond grote belangstelling. De plaatseiyke favoriet Piet Bleeker zette in de eerste van de drie ronden een dermate hoog tempo in. dat hy by het ingaan van de tweede ronde ruim 1 minuut op al zyn tegen standers voor lag. Hy had echter biyk- baar te veel gegeven, kreeg last van een oude rugblessure, werd ingelopen door Frederiks en staakte toen de stryd. Fre deriks won nu onbedreigd. De uitslag: 1. Frederiks (Daventrla, Deventer) 1 uur 24 min. 25 sec.; 2. Van der Sande (Mlchaelis, Best) 1.27.30; 3. Smits AAV '36, Alphen aan den Ryn) 1.27.54; 4. Van Hoorn (Schaesberg, Lim burg) 1.29.51; 5. Buter (Trekvogels. Den Haag) 1.32.55. Enerverende 100 meter Het hoofdnummer van de internatio nale atletiekwedstrijden, zaterdagna middag en -avond in Parys, was de 100 meter waarop Europees kampioen Ar- min Hary (Duitsland), de Franse top- sprlnter Joycelyn Delecour en de Jonge Engelse student Peter Radford tegen el kaar uitkwamen, Delecour had de beste start. Tot op de helft van de race kon hy de zo ver kregen kleine voorsprong behouden toen lagen Hary en Radford weer gelijk met hem. Op één lyn stoven de drie cracks op de finish af en met voor het oog niet waarneembaar verschil ginren ze door het lint. De foto bracht de be slissing. Armin Hary en Joycelyn Dele- cour ex aequo als eerste en Radford d'e enkele centimeters achter was. derde, maar voor allen dezelfde snelle tyd van 10.3 sec.

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 9