Engelse luelitmaarschalk landde op Valkenburg voor afscheidsbezoek PIANIST hr. Nationaal Vakverbond viert egin juli het gouden jubileum Ientraal in Utrecht, daarna nog regionaal Jubileumreis N.V. Meelfabriek De Sleutels" v. li. De Koster Co. v> UVS eist overspelen van de tweede lielft tegen Volendam Het LEIDSCH DAGBLAD Tarief „SLEUTELTJES" MAANDAG 25 MEI 1959 Vanmorgen om precies 11 uur kwam het Marine Vliegkamp Valkenburg toestel tot stilstand, dat lucht- arschalk Sir Bryan V. Reynolds naar land bracht. Sir Bryan V. Reynolds geallieerd opperbevelhebber der luoht- ïjdkraohten in de Kanaal-zone en het tel ijk gedeelte van de Atlantische eaan en legt binnenkort zijn functie Hij brengt thans een bezoek aan land om afscheid te nemen van de ioriteiten met wie hij geruime tijd >ft samengewerkt. De vlag-officier rine-luchtvaartdienst, schout-bij- iht J. M. van Olm heeft de schei- luchtmaarechalk een cocktail igeboden. ladat het vliegtuig was geland op de r ine-basis Valkenburg werd de lucht- maarschalk begroet door de comman dant van de Marine luchtvaartdienst, kapitein ter zee vlieger W. O. P. R. Aer- nout, en de eerste offioier, de kant. lt. t. z. G. H. Woudstra. Hierna speelde de Marinierskapel, die met de gewapende maoht van de Mariniers onder com mando stond van de majoor der Ma riniers Van Boric. „De jonge prins van Friesland", het officiële eerbewijs voor vlagofficieren. Hierna werd Sdr Bryan V. Reynolds begroet door schout bij nacht J. M. van Olm en de marine-attaché van Enge land, captain D. Sanderson. Direct daarop inspecteerde de luchtmaarschalk de ere-wacht, waarna hij In snelle vaart naar Den Haag vertrok. 1 juli a.s. bestaat het Christelijk itionaal Vakverbond in Nederland 50 lar. Het gouden jubileum van het [N.V, waarbij op het ogenblik 26 or- inisaties met in totaal meer dan >0.000 leden zijn aangesloten, zal op en 3 juli in Utrecht worden gevierd, laarnaast zullen de 360 plaatselijke psturenbonden in het najaar nog re- lonale festiviteiten organiseren. te jubileumviering begint met een «dienst in de Utrechtse buurkerk, die t de NCRV zal worden uitgezonden, ekers op deze bijeenkomst zijn dr. A. Koolhaas, praeses van de Hervormde bde en ds. P. N. Kruyswijk. praeses de Synode der Gereformeerde Ker- vrijdag 3 juli wordt de jubileum- ng voortgezet in de Margriethal van ton. Ned. Jaarbeurs, die plaats biedt 5000 personen. gehele ochtendzitting wordt uitge- en. voorzitter van het C.N.V.. de heer uppert, zal de officiële i ubileumrede ireken. dens de ochtendbijeenkomst wordt het cadeau van de aangesloten or ganisaties aangeboden: tien bungalows voor het CNV-vakantieterrein in Oud- Millingen. De middagzitting wordt geopend met de uitreiking van een gouden CNV-in- signe met lauwertakje aan enkele van de drie vierhonderd veteranen, die reeds 50 jaar of langer christelijk geor ganiseerd zijn. Daarna volgt de symbolische aanbie ding van een rusthuis aan het fonds ..Draagt Elkanders Lasten", een jubi leumgeschenk van de leden. Tijdens het spelen van „De jonge prins van FrieslandTweede van links Sir Bryan V. Reynoldsnaast hem kapt. t.z. Aernout en kapt. lt. t.z. Woudstra. Geheel links de ad- judant van de luchtmaarschalk. BINNENBRAND PERCEEL MORSSTRAAT Zaterdagavond omstreeks halfelf woedde er een felle binnenbrand op de zolderverdieping van het perceel Mors- straat 4. Ondanks krachtig optreden van de brandweer, die met uitgebreid materiaal ter plaatse was, kon niet wor den voorkomen, dat twee zolderkamers en de overloop geheel uitbrandden. De oorzaak is te wijten aan het feit, dat de bewoonster de stekker van een strijkijzer, welke met een fitting op de lamp was aangesloten, bij het ontsteken van de verlichting niet uit de fitting had verwijderd. Een divan, waarop het strijkijzer stond, vatte toen vlam. Tijdens de blussingswerkzaamheden werd de commandant van de brand weer. de heer S. W. Hagedoom, door vallend glas aan het hoofd gewond. Hoe warm het was en hoe ver Zaterdag vond onder begunstiging van buitengewoon fraai voorjaarsweer de ju- bileumereis plaats, welke de directie van de Meelfabriek „De Sleutels" aan het gezamenlijk personeel ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van het bedrijf in het vooruitzicht had gesteld. Des morgens om 7 uur vertrok een extra-trein met 304 feestgangers en H.C.W. en N.E.M. goed van orders voorzien Dividend H.C.W. 20% Zaterdagmorgen vond in het gebouw der NV de jaarlijkse algemene vergade ring van aandeelhouders der NV Hol- landsche Contructiewerkplaatsen plaats onder presidium van mr. H. J. M. Loeff, die in korte woorden het overlijden me moreerde van de heer ir. M. Bongaerts, die vele jaren commissaris en president commissaris is geweest der NV en die enkele weken geleden vrij plotseling is overleden. Mr. Loeff schetste hem als een zeer kundig, ondernemend, integer en innemend mens, die zich jaren gele den de belangen der HCW had aange trokken en het genoegen heeft mogen smaken, dat de NV onder verschillende directies tot bloei is mogen komen. Op de vergadering waren 12 aandeel houders vertegenwoordigd met 53.320 aandelen, uitbrengend 9040 stemmen. Bij de bespreking van de balans en verlies- en winstrekening wees de voor zitter erop, dat het jaar 1958 zeer gun stig voor de HCW is geweest en dat de jaarrekening een bedrag over de 4 mil joen gulden aangeeft, het hoogste tot dusver bereikt terwijl er een saldo winst is van ruim 2 miljoen gulden, waarvan 57% in het bedrijf biyft. T.a.v. de bedrijfsvoorraden op de ba lans van f. 1.871.473 tegen een bedrag van f. 3.570.817 in het voorafgaande jaar merkte de directeur, de heer ir. E. F. E. Bongaerts naar aanleiding van een ge stelde vraag op, dat twee jaar geleden grote voorraden moesten aangehouden (Foto L.D./Van Vliet) worden i.vjn. de lange levering voor de Anders civiele Israëlische kustwacht houdt Egyptisch vaartuig aan Een vaartuig van de Israëlische kust wacht heeft zondagochtend een kleine Egyptische vraohtboot aangehouden, die binnen de Israëlische territoriale wateren zou hebben gevaren. De boot was met een lading van 200 ton op weg van Egypte naar Libanon. De Israëliërs namen het vaartuig op sleeptouw naar Haifa. Waarnemers te Haifa zien in dit in- procedure De donderdag j.l. voor de derde ronde van het toernooi om de KNVB-beker ge speelde wedstrijd UVS-Volendam schijnt een ingewikkelde staart te gaan krijgen. Zoals bekend verschenen de Volen- dammers in deze wedstrijd, die zij met 12 wonnen, na rust in het veld met een vervanger voor rechtsbuiten Jonk. Tegen deze wijziging, die in strijd was met de reglementen betaald voetbal, wel ke na de 44ste minuut geen invaller toe staan, werd door UVS-aanvoerder Hak protest aangetekend bij arbiter Veldhuy- zen. Deze wimpelde de bezwaren van de Leidenaar af. Toen na 20 minuten spe len in de tweede helft Bekkering van UVS geblesseerd geraakte, stond de heer Veldhuyzen voor deze speler geen inval ler toe. Formeel stond de arbiter daarbij in zijn recht omdat Bekkering, die tus sen twee man in naar de kleedkamers was gestrompeld, zich niet had afge meld. Hiervoor kreeg de UVS-speler na afloop een officiële waarschuwing. Na afloop diende UVS een protest in by arbiter Veldhuyzen, die dit evenwel niet accepteerde. cident een indirect Israëlisch antwoord op de inbeslagneming van de Deense vrachtboot „Inger Toft", die donder dag te Port Said door de V.A.R. werd aangehouden toen het met een uit Israël afkomstige lading door het Suez- kanaal wilde varen. De Leidse vereniging wendde zich daar op de volgende dag tot het bondsbureau, waar men met het geval danig in de maag bleek te zitten. Men heeft gepoogd, aldus vernamen wij van de zyde van het UVS-bestuur, de zaak op het spel- regelvlak te trekken en daar protesten in bekerwedstrijden tegen de spelregels niet mogelijk zijn, zou men dus de zaak netjes geregeld hebben. UVS, dat geprotesteerd heeft te gen een foutieve interpretatie van het wedstrijdreglement door de scheidsrechter, acht zich evenwel dermate benadeeld, dat men de KNVB de eis gesteld heeft óf over spelen van de tweede helft, begin nende bij een 11 stand en onder de daarvoor geldende bepalingen van het reglement betaald voetbal óf een terugtrekken uit de bekercompetitie van Volendam ten gunste van UVS. Mocht aan dit verlangen van de Leid se vereniging geen gevolg worden gege ven, dan wordt overwogen in kort ge ding een civiele procedure aanhangig te maken tegen de betreffende functionaris (in dat geval arbiter Veldhuyzen). Men zal dan een schadeloosstelling eisen voor gederfde inkimsten van f. 24.000. WARMOND BURGERLIJKE STAND Geboren: Arie W., zn. van A. van Es en W. E. M. van Koning. Ondertrouwd: A. D. J. Slight, 27 Jr. en W. M. C. Metselaar. 28 Jr. Getrouwd: L .C. Bik. 36 Jr. en P. A. M. Waasdorp. 21 Jr.; J. MelJvogel, 25 Jr. en 7. Roor, 23 Jr. Overleden: J. Schavemaker, 85 Jr. walsafdeling, terwijl de materiaalvoor- raad noodzakelijk was om op korte ter mijn werken te kunnen uitvoeren. De voorzitter gaf tevens nog een uit voerig overzicht van het aandelenbezit, ook in aanverwante ondernemingen, waaruit de gunstige financiële positie der NV duidelijk blijkt. De jaarrekeningen werden tenslotte goedgekeurd en het dividend vastgesteld op 20%, waarvan reeds 6% als interim dividend is betaald. De heer dr. P. J. M. Jansen werd als commissaris herkozen. Tenslotte gaf de directeur een uit eenzetting over de stand van zaken op het ogenblik. Deze is totnutoe niet on bevredigend. De NV is goed voorzien van orders, doch men heeft op het ogenblik alleen te kampen met het euvel dat de klant, die iets bestelt, ook on middellijke levering wil hebben. Geluk kig is de laatste tijd hierin enige ver betering te bewerken. Dat wil evenwel niet zeggen, dat 1959 even goed zal zijn als 1958, want de prijzen zijn behoorlijk minder en de winst in het voorafgaande Jaar was grotendeels een gevolg van voordelen buiten het gewone bedrijf. DIVIDEND NEM 15% In de hierna volgende vergadering van de Ned. Electrolasch Mij werden de jaarstukken eveneens goedgekeurd en het dividend vastgesteld op 15%. De directeur van de NEM. de heer H. Hof man, deelde naar aanleiding van een uit de vergadering ges-telde vraag over de concurrentie van Duitse fabrieken mee. dat er bedrijven in Nederland zijn, die denken soortgelijke werken te kunnen maken als de NEM. Wanneer er nu een kleine teruggang in de conjunctuur op treedt en men gaat kapitaalsinvesterin gen afremmen, gaan de klanten uitzien naar goedkopere aanbiedingen. Wan neer nu 20% van de vraag per Jaar weg valt, dan vindt er een teruggang plaats in prijzen, in personeelsbezetting, enz. Bij de Duitse bedrijven, die veelal over eigen grondstoffen beschikken, laat men de prijzen soms zakken ten koste van de winst op de afdeling grondstof fen. Daardoor begon in 1957 reeds een daling van de prijzen, doch sinds vrU recente datum valt weer enige opgang te constateren. Met het oog op de ontwikkelingen, welke het gevolg kunnen zijn van de totstandkoming van de Euromarkt, wordt nagegaan op welke wijze de wer kingssfeer kan worden uitgebreid. Reeds zijn contacten met binnen- en buitenlandse bedrijven gelegd, terwijl tevens door de instelling van een ont wikkelingsafdeling een begin is gemaakt met de uitbreiding van het fabricage- programma, voornamelijk op het gebied van de apparatuur en installaties voor chemische bedrijven. In verband met een en ander zal de wetenschappelijke staf moeten worden uitgebreid, waar voor weer verdere investeringen nodig zijn. Op het ogenblik is het bedrijf vol be zet. De levertijden wenst men echter ook hier nog veel korter. De huidige si tuatie stemt evenwel niet tot ongerust heid, te meer wijl de kans tot herop neming van projecten, die door de be stedingsbeperking werden uitgesteld, daarbij zeer wel mogelijk ls. Als van ouds de MEEST GELEZEN COURANT van Leiden en Omstreken feestgangsters in de richting Maastricht. De stemming zat er al vroeg in. Onder luid gezang van populaire melodieën, reed de feesttrein, pre cies op tijd, 9 uur 56 min. het station Maastricht binnen. Vlug werd overge stapt in de gereedstaande autobussen, die spoedig daarna vertrokken ln de richting Vaals. Op de Vaalserberg werd gepauzeerd voor de „koffie met gebak". Na deze pauze werd de Nederlands- Duitse grens overschreden en werd gere den in de richting Aken. Een rondrit door deze mooie oude keizersstad met haar prachtige straten en pleinen, trok ieders belangstelling. Vanuit Aken ging de reis verder door de prachtige Eifel, naar het zeer pittoresk gelegen toeris ten-plaatsje Monschau. Het uitzicht vanaf de heuvels op het laag in het dal gelegen plaatsje was in één woord schit terend. Er werd wederom gepauzeerd. Ieder der feestgangers (sters) kreeg 1% uur de gelegenheid zich te verpozen en te laven, waarvoor de Directie aan ieder Duits „zakgeld" ter beschikking had ge steld. De lunchpakketten, welke in Maas tricht waren uitgedeeld, waren inmid dels danig aangesproken. Om ongeveer half vier werd de reis weer voortgezet en moest helaas het gastvrije Monschau de rug worden toe gekeerd. De reis ging vervolgens via de Duits-Belgische grens naar het Belgi sche plaatsje Eupen. Deze tocht door de uitlopers der Belgische Ardennen was v/el één der mooiste gedeelten van de reis. Te vlug kwam er een einde aan deze prachtige rit. Via de rijksweg Vaals-Maastricht arriveerde het gezel schap om ongeveer half zes weer in Maastricht. Na een zeer gezellig uurtje verenigde de directie zich met het personeel aan een uitstekend verzorgd diner in het „Staargebouw" aan het Vrijthof. De directeur, de heer F. K. T. Beuke- ma toe Water maakte de gehele reis mee. Aan het diner was mede aanwezig de directeur, de heer H. J. de Koster met zijn zoon, de heer P. H. de Koster. De heer H. J. de Koster presideerde de tafel. Na het diner brachten de autobussen het gezelschap weer naar het station Maastricht, waar de trein voor Lelden gereed stond. De 3 uur lange treinreis werd bekort met het zingen van popu laire liedjes, hossen door de trein en het smeren van droge kelen. Precies om half twaalf reed de trein het Leidse station binnen. De vermoeide, maar hoogst voldane en dankbare feestgangers(sters) moesten toen ervaren, dat aan een prachtige en feestelijke dag een einde was gekomen. Deze dag zal nog lang in de herinne ring blijven van allen, die er aan heb ben deelgenomen. De voorbereiding en uitvoering van deze reis stond onder leiding van de heer ir. H. A. Bol, voor wie het wel een grote voldoening moet zijn geweest, dat deze dag zo prachtig en zonder één wanklank is verlopen. Vrijdag a.s. volgt nu nog een reünie van het verkooppersoneel in .Avifauna" te Alphen aan den Rijn, alwaar de di rectie een diner aanbiedt. Op zaterdag d.a.v. worden de feestelijkheden ter ge legenheid van het 75-jarig Jubileum be sloten met een grote feestavond in de Stadsgehoorzaal voor het gehele perso neel. Horecaf heeft veel last van televisie (Van onze Haagse correspondent) Het afgelopen Jaar is voor de hotel-, restaurant- en cafébedrijven niet on gunstig geweest. De omzetten bleven op ongeveer hetzelfde peil als in 1957. Een invloed, die sterk remmend op het be zoek heeft gewerkt is de televisie. Vooral de amusementsbedrijven en zaalverhuur ders ondervinden daarvan ernstige en nog steeds toenemende concurrentie. Dit staat te lezen in het concept jaarverslag van de bond „Horecaf, ge publiceerd in de Jongste „Hotel-revue". Uit dit voorlopig jaarverslag blijkt, dat een aantal afdelingen van Horecaf een gedaalde omzet van circa vijf procent heeft gemeld, maar dat de helft iets hogere, omzetcijfers heeft geboekt. Tot de gunstige gebieden behoren Drente, de kust en de eilanden. SLEUTELTJES GEVRAAGD Banketfabriek Othello m snheim zoekt ln verband uitbreiding van haar pro- ,1e, meisjes. Hoog loon, Uge werkkring, voll. relsk.- leddng. Aanmelden, iedere d 79 uur, Noordwijker- mej. K. v, d. Togt, la&traat 1. lanketfabriek Othello ln snheim zoekt in verband uitbreiding van haar pro- Ie, meisjes. Hoo^ loon, lge werkkring, voll. reisk.- lecLlng. Aanmelden, iedere d 79 uur, ln Lisse: mej. Jeu. Nlc. Damesstraat 46 lanketfabriek Othello ln ah elm zoekt in verband uitbreiding van haar pro- Ie, meisjes. Hoog loon, lge werkkring, voll. relsk.- eding. Aanmelden, iedere 1 79 uur ln Llsse: .aej. l&nje. Kanaalstraat 97. anketfabriek Othello ln nhelm zoekt in verband uitbreiding van haar pro- Ie, meisjes. Hoog loon, lge werkkring, voll. relsk.- «ilng. Aanmelden, Iedere u 79 uur, Lelden: mevr. Reyden, Anna v. Buren- 50 (nieuwbouw achter ibrlek). HasfeorU Dingjan vraagt de mangel een keurig e of geh. vrouw. Aan- Hoge Rijndijk 1, Lei- kwame hulsh. hulp gevr., dele af halve dagen, van ■5.30, 's zaterdags tot 2.30, "tags vrij. Loon naar be- nheid en leeftijd A an il na 7 uur. Gerecht 10, n. tor uitbreiding van ons f kunnen wy nog enkele Jongens en meisjes plaat- Hoog loon en premie. Jdkeiyke spaarregeling. ««gracht 144, Lek Alt of C saxofoon te koop gevr.. lage stemming, met prijsopgave. Na 17.30 uur. Emma laan 3. Oegstgeest. Meisje gevraagd voor halve dagen. Brieven aan Agent Leidsch Dagblad, Burg. Her mansstraat 25, Rijnsburg. Kapster. Ie en 2e kapster gevr. Het Kapperehuls J. Rljn- bende. Hoofdstraat 67, Noord- wijk aan Zee, tel. 2496. Privé tel. 3408. Oudere dame z. luw. 2 on- gem. k. met kookgel., ook kl. huisje. Buitenk. Leiden of dorp ln ome. Br. met uitv. lnl. bur. van dit blad no. 15368 k B Timmerman vraagt werk voor de avonduren. Brieven bur. van dit blad no. 7177 k. B Flink meisje gevraagd voor hele dag. Aanmelden na 7 u. Hofdijok 51, Oegstgeest. B Hulp gevraagd van 91 u., 3 ocht. p. w. Haarl-straat 44. Aanmelden vanaf woensdag na 11 uur. B Spoed. Liefdev. teli. gez. voor wit hondje, 4 mnd. Be slist goede verzorging. Roo- denlburgenstraat 37, Lelden. Gevraagd flink meisje of werkster, voor halve dagen. Haagweg 22, Lelden. Te koop gevraagd z. g. a. n. kinderwagen. Liefst half hoog model. Nieuwe Rijn 104, Lel den. B Stenotypiste Engels voor enige dagen p. w. gevr. Ge huwd geen bezwaar. Soli. tel. 30225. B Werkster gevr. voor 1 dag p. w. of 2 halve dagen. Wytten- bachweg 61, Oegstgeest. Wikkelaar gevr. Rama kers, Zeemanlaan 25. Zie grote advertentie ln dit blad. Goed tehuis gezocht voor zindehjike Jonge poes1e6. Af te halen by mevr. Fockema An- dreae. Zoeterwoudse Singel 56. tel. 24568. Wie wil 's ochtends en 's avonds hond uitlaten. Om geving Ritasburgerweg. f4. per week. Tel. 32221. B Jongeman gevraagd, goed loon. Donklaan 8, Voorschoten B Dagmeisje gevr. te Wasse naar, buurt halte Zijdeweg. Klein gezin .prettige werkkring Modern huls. Tel. 01751 - 8072 B Meisjes, komt b(| ons werken ln de mangelkamer. Wasserij „Nooit Gedacht", v. d. Valk Boumanweg 27 A. Leiderdorp. B Kinderfiets gevraagd, mels- &6 Jaar. Moet ln g. et. zyn. llen 61191. Na 20 uur. AANGEBODEN B Kredieten t/m. f3000 (zon der borg) voor aankoop meu belen en woningtextiel, direct van fabriek ln Iedere prijs klasse. Enorme keuze en be sparing. Prettige betaling. Vraagt vrijblijvend inlichtin gen. Geheimhouding verzekerd. Postbus 538, Den Haag. B Opel Olympla 1949, nieuw gespoten en gereviseerde mo tor. Deskundig onderzoek toe gestaan. Vaste prijs f 625. Meldoonnstraat 36. Aangeb. 2-pers. opklapbed (Auplng spiraal), goedgekeur de gastussenmeter met pijpen en kranen en spiraalbak op poten (slaapbank)Wasstraat 8. tel. 2Q857. B Bad en geiser als nieuw, stalen ladenikasten, solide brandkast, gashaarden, Frans mahonie gestoff. bankstel, zwaar eiken leeuwekop dres soir, dito tafels. 2-pers. spiraal met eliken ledikant, grote open boekenkast. In- en verkoop. W. F. Kooreman, 9 Nieuwe Rijn 9. t/o. V. en D.. tel. 23261. B Bromfiets te koop, 2 versn., loopt prima. Paviljoenshof 13 (bij Station). Na 7 uur. B Prima lopend motorrijwiel, tevens kinderstoel te koop, t. e. a. b. Prinses Wllhelmlna- straat 17. Lelden. B Houthandel Morspoort. Uw adres voor bergka&ten, onver woestbaar k f 60. schuimplos- tlc plafondtegels k f 0.75 p. st. Colovlnyltegels voor Uw vloer f 0.5-5 p stuk. Gratis advies. Morestraat 58. B Te koop 2 z. g. a. n. accor deons, reep. &0 en 12 bassen. R. W v. d. Burg, Brouwer straat 76. Rijnsburg. Kinderwagen met bedje. Ook als wandelwagen te gebruiken. f25. J. de Mooy. De Kempe- naerstraat 23 A. Oegstgeest. B Dames ,laat Uw hoed ver vormen aan het bekende adres, vilt f 3 stro f 3.50. Voor don derdag gebracht in 1 week te rug. Dinsdag en zaterdag na 1 uur niet thuis. Nieuwstr. 18 B Te koop dressoirs, tafel en theemeubel, spotprijs. J. de Bruin, Pres. Steynstraat 13, Lelden. B Plastic tuinslang, 0.28 per meter, gieters, tuinsproeiere, tutnuetten, schoffels, spaden, harken .grasmachines, zeisen, zichten, tuinbanken, tuinstoe len. tuintafels, regenkulpen, waskulpen enz. A. J. Hartwijk, Nwe. Beestenmarkt 7-9-4, Lel den, tel. 26627. PARTICULIER zoekt voor de verzorging van dansmuziek op zijn avondfeest te houden aan het eind van de maand juni. Brieven aan het bureau van dit blad onder no. 11822. i20 woorden f l. 130 woorden f 1.50 (een woord hoogstens 12 letters) Bewijsnummers f0.10 extra Toezending nummerbrieven r 0.20 meer „SLEUTELTJES" worden behoudens gebrek aan plaatsruimte dagelijks opgenomen B Iedereen ls enthousiast als wij Uw matras overtrekken met damast, éénpers. vanaf f 19.50, tweepers. f 26.50. Smlt's bedden-tapijtenmagazijn, Mare 98, Vrouwensteeg 9, tel. 23913. B Winkeliers, laat Uw oude be hang in een mooie pasteltint verven en Uw plafonds afwas- baar maken. Tel. 25813, Peli kaanstraat 27. Verfhandel „De Pelikaan". Te koop twee kinderledi kant Jes, i. z. g. st. Lammensohansweg 102, Leiden B Te koop witte kinderwagen, ln staat van nieuw. Nleuwsteeg 41. B Testcursus. Ouders laat Uw kinderen eens vrijblijvend tes ten voor weds-trijazwemmen of waterpolo. iedere dinsdag avond van 88.40 uur (11/14 Jaar). 9 uur9.40 14/18 Jaar. L.Z. P.V. „De Sleutelstad". Te koop Bambino 200 scoot- moblel, bouwj. '57. rijbewijs A, 1. pr. st.. pas gereviseerd. Benz. I 25. Leuk vakkamp, slaap- wagentje, t. e. a. b. Desk. on derzoek toegest. Te bevr. na 6 uur. Lage Morsweg 27. Leiden. Gloednieuwe voor export be stemde stofzuigers f89.50. was machines f 125.Belde met schoonheidsfoutjes: volledige garantie. Eventueel gemakke lijke betaling Vrijblijvende demonstratie. C.M.F. fabrleks- kantoor. Spul 214, Den Haag. telef. K 1700 11.34.91 b.g.g. II 53.96. B H.H. timmerlieden. Een kist timmergereedschap aangebo den. t. e. a. b. Utr. Jaagpad 81 achter de Watertoren. B Aangeb. kinderwagen, ln g. st. f 25. kleur lichtgrijs. Te bevr.: L. v. d. Kooi, Rijnmond 25, Katwijk aan Zee. B C.J.V. „Jong Leiden". Don derdag 28 mei feestavond om 7.45 uur. Medewerking Sempre Avanti's Jong en Jolig". Kaarten: Kiel, Maresingel 44. B Kredieten t/m. f 4000 voor aankoop meubelen en woning textiel. Rechtstreeks van fabr. Enorme besparing. Soepele be taling en onder uiterste ge heimhouding. Vraagt vrijblij vend lnl. Postbus 1063. Rot terdam. B Te hour gem. zonnige zlt- slaapkamer met centr. verw., str. warm en koud water. Korenbloemlaan 1. Oegstgeest. B Motorduo. merk Lohman aangeboden, als nieuw, tevens valhelm, kleine maat. prima staat. Te zien: Oranjegracht 114, Leiden. B Aangeb. z. g. a. n. kinder wagen. geheel opvouwbaar, veel chroom. prachtwagen f 100.00. Nieuwe Rijn 50. Bel len aan poortje. B Inwoning aangeboden In huls ln de nabijheid Acad. Ziekenhuis, 2e etage. Brieven bur. van dit blad no. 7179 k. B Fikehouten plano te koop, Duits merk, in prima staat. C. ran Staveren, Westerdijk 56. Oude-Weterlng, tel. 407. B Occasion hand- en trapnaal- machines w.o. Singer en Le- wenstein. pry zen v.af f 65. Keuze uit meer dan 25 ma chines. „Naaimachinehome." Haagweg 172 A. Lelden. B Waterpolo voor beginners, ieder dinsdagavond van 8 8.40 (11/14 jaar), 9 uur9.40 14/18 Jaar. L.ZP.V. „De Sleu telstad". B Te koop Fiat 500, kopklep- per. nieuwe banden. Vrouwen- kerkkoorstraat 11, Lelden. B NachtelUke tobberyen. Calma Dragees brengen over spannen zenuwen tot rust. f 2.by elke drogist. B Alle motoronderdelen heeft motorsloperij Cor Bolman. Helckelaan 223. Den Haag, te lefoon 11.45.01. B Timmerman, beschikkend over veel vrye tijd, vraagt werk Telef. 23419. B Overhemdenreparatie. Boor den en manchetten enz. ver nieuwen onder garantie, ook no iron. „Smits" overhemden- en kousenreparatiebedryf. Nieuwe Ryn 94. tel. 25391. B Wilt U van kwaliteit en ser vice verzekerd zyn. Koopt dan uw naaimachine bijVan Stevn. Nwe Ryn 46 B, telef. 24809. B Ollehaardkachel f 25, koel kast, elektro motor (defect) f 15, elektr. vloerwryver f35. Leldseweg 422, Voorschoten. B Te koop een herenfiets, ln goede staat f 65, tevens een jongensfiets, compleet f 45. Rem brand tstraat 18. B Franka-klelnbeeld fototoe stel, lens Westar 2.8 met ge- kopp. afst .meter, paraat tas, douaneverkl., als nieuw, f 125. G. v. d. Laanstr. 17, b/d. He renstraat. Na 6 uur. B Wegens emigratie Simplex bromfiets '59 aangeboden, t. e. a. b.. 900 km. gel., 3 weken oud. Gemakkelijke betalings voorwaarden. Tevens ameuble ment .stofzuiger en boeken. J. v. Strlen. Rijnsburgerweg 29 A. Leiden. (3 x bellen). Na 6.30 u. B Aangeb. ultneembare Mut- saert kinderwagen, zeer billijke £2733 MarlëTipoelBtr 2 B- tel- B Philips autoradio met an tenne, prima spelend f 55, Phi lips radio ln notehouten salon meubel (glasjaloezie) f 135. Ge vraagd gelijkrichter. Telefoneer B Grote driezlts bankstellen f 195.met zuiver wollen eplnglé, geheel verend. Haast U. Tijdig bestellen. Gemakke lijke betaling. Jacob v. d. Does. straat 106. Den Haag. telef. 322675. BUw adres voor rotan meube- n. mandenwerk, wiegen en bekleden van wiegen. Fa. v. d. Vaart. Lange Pieterskerkkoor- steeg 24. reparatie-inrichting, tel. 30534. B Let op. W(J maken Uw pla fonds en muren af was baar (hagelwit) voor 'lechts f2. p. m2. Kleine reparaties Inbe grepen. Tel. 25813. Pelikaan straat 27. Spaniel. Mooie Spanleltjes, 8 weken oud. met volle garan tie. Karei, Steenstraat, telef. 20629. B Tackelt Je. Prima Tackelt Je aangeboden, raszuiver ln pri ma conditie. Karei, steenstr., tel. 20629. B Sportvissers meeryden N.-H. Opel. Brieven bur. van dit blad onder no. 6826 k. B Te koop Kapt. Mobylette ln pr. st., tevens een platenspeler, Jazzliefhebbers: 25 st. gram.pl. Jan van Rlebeeckhof 52, Lel den. Na 6 uur. B Typen. Aanv. dageiyks. Ook Juli en aug. Scholieren spec, tarief. Kon. Erk. Pitmanschool. Plantsoen 65 .tel. 26558. B Luxe Volkswagen en Opel Rekord te koop aangeboden. Calex Autobedrijf N.V., Lel den, Kort Galgewater 1416, telef. 33355. B Voor twee Jonge katjes, ge wend aan Felix, goed tehuis gezocht. Tlmorstraat 4. B Goed tehuis gezocht voor jong grijs katje, dol op Feltx. Evertsenstraat 62. B Af te halen Duinhof 35: drie jonige katjes, gewend aan Fellx. B Kamperen. Verhuur en verkoop van tenten, lucht bedden, slaapzakken, Buta- kookapparaten enz. Huna erk. A.N.W.B. verhuurbedryf. Regen- tessepleln 20, Den Haag. Tel. 39.31.20. B Te koop aangeboden gezel lige gotische kroon, zeer ge schikt by klassieke meubelen. Mevr. Er inga, Wllhelmlnapark 23. Oegstgeest. B Solex 1958 f225. Solex 1956 f 175, Solex 1955 f 110, ln prima staat. Dahliastraat 1 A, Lelden B 1 dr.b. radio, 1 Jaar oud, gekost f 300. nu 1150. Te be vragen: Terhaarkade 8 A. Lel den. Na 6 uur. B Mobylette. prUs f50. Te be vragen: v. d. Hoevenstraat 10. Leiden. Aangeboden een zwarte, kruissnarlge piano. Te bevra gen bur. van dit blad onder no. 7197 k. B De wereldberoemde Ducatl ln alle types verkrijgbaar by Motorhome „De Watertoren". Hoge Ryndyk 184, tel. 24963. L. de Wit. Lelden. DIVERSEN B Kennismaking. Arbeider met vast werk. zoekt kennis making met weduwe. 4045 J. Br. bur. v. d. blad no. 7198 k. B Insect Ex doodt onmlddeliyk houtworm en boktor, 10 Jaar garantie, onschadelijk voor hout. metalen, tapyten. be hang enz. Vraagt vrijbiyvend advies en offerte, v. Buuren, Soembastraat 63. Lelden, telef. 31559. B Wilt U dansen bh kaars licht? Bezoekt dan Dancing „Shall we Dance". Elke zater dag van 812 uur ln café- rest. „Royal", Doezastraat. B Verloren een rode melsjes- rok met geborduurde rand, tussen Javast.aat en Heren singel. Meisje gedupeerd. Te rugbezorgen: Lusthof laan 16. B Verloren zaterdagmorgen om streeks half 11, omg. De Laat de Kanterstraat, bruine por temonnee met f 126, van gezin met 11 kinderen. Gezin zwaar gedupeerd. S. Pracht, Lange Schelstraat 6, Lelden. B Weggelopen een Belgische Herder, zonder staart, luiste rende naar de naam Astor. Terugbez. tegen bel. Rood- borststraat 2. B Vakantiemll. Aangeb. ln Juli of aug. heel huls. 6 k 7 slaapplaatsen, aan bosrand. Gevr. huls dloht by zee. Telef. 03404 - 4858 of br. A. Jan sen, Julianalaan 16, Zeist. Weggelopen Jonge hond, wit met bruin gevlekt, naam Bruno". Omgeving Morsweg. Tegen bel. terugbez. Joubert- straat 9. B Vermist 6lnds donderdag jl. zwarte kat met witte poot jes. omgeving Zwarte Pad. Ma resingel. Tegen beloning te rug te bezorgen. Adres: Mare singel 31a. B Wonlngrull. Aangeboden heel huls, 3 sll., zolder, dou checel enz. stadstulnwlj k. Ge vraagd heel huls met tuin, omtrek Herensingel of Lage Rljndyk. Brieven bur. van dit blad onder no. 7231 k. B Wonlngrull. Aangeb. by Haagweg, voorkamer, achter kamer. keuken en plaats. 2 slaapkamers en grote zolder. Gevr. iets grotere woning. Br. bur. v. d. blad no. 7123 k B Verloren: speldje met parel tjes. gedachtenis, gaande van Meermansburg 25 langs Hooi gracht naar Van 't Hoffstr. no. 26 A. B Ruiling. Aangeboden zonnig bovenhuis, mooiste gedeelte Driftstraat. 6 kamers, zolder. Gevr. kleinere woning, omtrek Herenstraat. Moet lid zyn van Won.b.vereniglng. Brieven bur. van dit blad 7250 k.

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 7