fruirieHcï Elektriciteitsbedrijf te Woubrugge verdwijnt 11a 46 jaar trouwe dienst In memoriam van Woubruggenaar, die bedrijf door en door kent Haagse colporteurs verkochten z.g. blindenwerk ten eige bate Het Franse Vreemdelingenlegioen exploiteert pseudo - romantiek Geneviève Tabouis versloeg zo'n 300 conferenties in Genève VRIJDAG 22 MEI 1959 •w m hit Van RJhon RHn.crArTa.riH i.e aoVor onr „Sic transit gloria mundi", zo gaat de glorie der wereld voorbij, zou men kunnen schrijven boven de geschiedenis van het Woubrugse Elektriciteitsbedrijf. In de laatste vergadering van de raad werd beslo ten het G.E.B. te verkopen aan Leiden. Er is breedvoerig over dit voorstel van B. en W. gesproken en met slechts één stem meerder heid kwam het er door. „Zo gaat de glorie voorbij" schrijft ons een Woubruggenaar, die het bedrijf goed kent, en die als het ware een „in memoriam" schreef. Burgemeester J. C. van Wageningen deelde in die raadsvergadering mede, dat het ook hem leed deed, dat het bedrijf zou verdwijnen. Echter reeds van 1938 werd getracht het bedryf te ver kopen aan de Stedelijke Fabrieken voor Gas en Elektriciteit te Leiden. Tussen 1949 en 1954 werd die aandrang steeds sterker. Inmiddels is van regeringswege beslist, dat gemeenten met een kleiner aantal inwoners dan 5000 geen eigen energiebedrijf meer mogen hebben. Woubrugge heeft rond 3500 inwoners en Ihet is tihans nog mogelijk, zo zei de burgemeester, het bedrijf voor een redelijke prijs te verkopen. Over twee jaar zou het gevorderd kunnen worden en zou men er de afbraakprijs voor krijgen. De tegenstanders van de ver koop brachten naar voren, dat dit be drijf nog een winst opleverde, terwijl de tarieven niet te hoog waren. Een unicum In 1912 besloot de raad van Woubrug ge onder voorzitterschap van burge meester A. P. Klein een eigen elektri citeitsbedrijf op te richten voor str oomlevering aan Woubrugge en Hoogmade. De stroom zou tegen de nettoprüs ingekocht worden van Lei den; de gemeente zou zelf zorg dragen voor het kabelnet en de binnenleidin gen. De verbruikers betaalden dan de brutoprijs aan de gemeente. Ook werd besloten tot de bouw van een bransfbrmatoiihuis met laagspan- ningsruimte, werkplaats, kantoor en tekenkamer. Als chef-monteur werd be noemd de heer Jas uit Leiden; de heer C. Kammeraad werd boekhouder en de heer D. de Graaf meteropnemer. Wou brugge was met zijn eigen elektriciteits bedrijf lange jaren een unicum onder de kleine dorpen in de verre omgeving. Op 5 december 1913 werd voor het eerst stroom geleverd. De belangstelling onder de bewoners was zeer groot voor deze nieuwe vorm van verlichting en ook de eerste elektromotoren hadden veel be kijks. Als grote afnemers waren de polder Oudendijk, de veekoekjesfabriek „Ceres" en de scheepswerf „De Dage raad" een grote steun voor het jonge bedrijf. De polder Oudendijk was de eerste afnemer voor het gebruik van een elektrisch gemaal. Jammer dat de twee fraaie watermolens Van Harten en Kroon moesten verdwijnen voor de elektriciteit. Moeilijk begin Alles liep niet echter even vlot bij het jonge bedrijf. Chefmonteur Jas kon niet best wennen in de gemeente en vertrok naar elders. De werkzaamheden werden voortgezet door de heren Bakker uit Alphen en Eggink uit Leiden. Daarna werd de heer G. van Klaveren uit Wou brugge benoemd tot monteur; na zijn overlijden in november 1918 werd het werk voortgezet door de heer W. den Hertog uit Alphen. Zijn opvolger was de heer J. Reijngoud uit Woubrugge. Als wij bedenken, wel'ke moeilijke problemen de heren Van Klaveren en Reijngoud moesten oplossen in en vlak na de oor logsjaren 1914—1918, dan moeten wij respect hebben voor deze personen, die ondanks hun geheel andere vroegere werkkring, het werk hebben aangekund. Zonder theorie, alleen met een prakti sche kijk op de dingen hebben zij zich door de moeilijkheden heen weten te slaan. Wegens vertrek van de heer De Graaf werd de heer J. den Ouden benoemd tot meteropnemer. Ook de heer Reijngoud vertrok en in zijn plaats werd aange steld de heer C. Slingerland uit Wou brugge. Om bij zijn afwezigheid en bij eventuele storingen te kunnen helpen werden nog twee hu'lp-imonteurs be noemd. De heer Kammeraad werd ge pensioneerd en de heer H. E. M. Scha- minee werd in zijn plaats benoemd. Elektrotechnisch-adviseur werd de heer J. K. Zierfuss uit Leiden. Hun plaatsen werden tenslotte later weer ingenomen door resp. de heren J. van Rheenen uit Woubrugge en Martini uit Voorburg. Flinke omzet De omzet was in de jaren 1914—1918 reeds zeer behoorlijk. Ieder riep de hulp va.u het G.E.B. in, om, al was het maar één lichtpunt aan te leggen. Petroleum was vrijwel niet meer te krijgen en daardoor was de belang stelling voor elektriciteit te verklaren. Ieder jaar werd meer stroom verbruikt en daarom werd een tweede transfor matorstation gebouwd nabij het raad huis. Iets dergelijks zien we in de jaren 19401945. Toen er geen vloeibare brandstof meer was vroeg men om elektrische komforen en fornuizen, pannen, meters voor dub- beltarieven en grondkabei en dat in een tijd., dat dit materiaal bijna niet te krijgen was. Met bewonderenswaardige eerlijkheid werd het beschikbare mate riaal onder de aanvragers verdeeld. Zonder aanzien des persoons werd ieder in de gelegenheid gesteld elektrisch te koken tegen kooktarief. Ondanks alle moeite wist men tevens een ongestoorde stroomlevering tot stand te brengen. In andere gemeenten stelde men vaak als eis. dat men originele elektrische kom foren en fornuizen moest gebruiken om in aanmerking te komen voor elektrici teit tegen kooktarief. In Woubrugge echter kreeg men ook kooktarief als men een komfoor zelf in elkaar had ge zet. Een woord van hulde aan de heren Weldra busdienst naar Marken Waarschijnlijk zal in juli de dijk naar het schiereiland Marken voor alle ver keer worden vrijgegeven. Dan zal ook de N.A.C.O. een geregelde busdienst naar dit voormalige eiland openen en zal de bijna zestig jaar oude veerdienst Monnikendam-Marken komen te ver vallen. De verplaatsing van liet C.B. Statistiek Inderdaad wordt overwogen het Cen traal Bureau voor de Statistiek wegens ruimtegebrek te verplaatsen. Dit deelt minister De Pous mee in antwoord op schriftelijke vragen van het Tweede Kamerlid Diepenhorst. De regering heeft echter haar stand punt ten opzichte van het vraagstuk van de plaats van een nieuwe huisvesting van het CB.S. nog niet definitief be paald, maar de adviezen, welke in deze zijn ontvangen, wijzen erop. dat zo'n instelling bezwaarlijk is weg te denken uit de onmiddellijke omgeving van het centrale regeringsapparaat. Sprak Soekamo met Nederlands ambassadeur? Het Eerste Kamerlid, de heer De Vos van Steenwyk heeft aan de minister van Buitenlandse Zaken gevraagd of het waar is, dat bij het afscheid van presi dent Soekarno na zijn bezoek aan Polen op het vliegveld te Warschau zich ook de Nederlandse ambassadeur bevond, die zich daarbij met de Indonesische presi dent heeft onderhouden? Acht de minister dit in overeenstem ming met de terughoudendheid, welke van een Nederlandse diplomatieke ver tegenwoordiger mag worden verwacht tegenover het staatshoofd van een land, dat zich jegens Nederland op wei- r.irr behoorlijke wijze gedraagt? Van Rheenen en Slingerland is zeker op zijn plaats. In 1957 herdacht de heer Slingerland het feit, dat hij 25 jaar aan het bedrijf verbonden was, waartoe in het raadhuis een huldiging door B. en W. was ge organiseerd. Ook de beide hulpmonteurs herdachten hun zilveren feest. Het G.E.B. van Woubrugge verdwijnt: opgaan blinken en verzinken Perzische ambassadeurs voegen zich bij de Sjah De Perzische ambassadeur in Bonn, Khalil Esfandiari, de vader van Prinses Soraja, is in Nederland aangekomen om de Sjah van Perzië te vergezellen op diens staatsiebezoek aan Nederland, zo heeft een officiële Nederlandse woord voerder gisteravond verklaard in ant woord op vragen dienaangaande. Tevens zijn de Perzische ambassadeur in Rome, Nuri Esfandiari en de Perzische ambas sadeur bij het Vaticaan momenteel in Nederland. De zegsman heeft verklaard dat deze drie Perzische ambassadeurs de enige drie hoofden van Perzische diplo matieke missies in West-Europa zijn, die de Sjah nog niet hebben vergezeld ge durende zijn recente staatsiebezoeken aan Engeland en Denemarken. Om deze reden waren zij thans uitgenodigd om de Perzische vorst te vergezellen tijdens zijn bezoek aan Nederland. Het wordt overigens in officiële krin gen in Den Haag weinig waarschijnlijk geacht, dat de aanwezigheid van de Per zische ambassadeurs in Rome en in Bonn iets uitstaande heeft met een ge schil over invoerrechten voor bagage van Prinses Soraja in Rome. Dienaangaande bericht Reuter uit Keulen, dat 23 stuks bagage van Prinses Soraja reeds vier dagen lang door de Italiaanse douanedienst worden vastgehouden, omdat Soraja zegt dat zij diplomatieke onschend baarheid geniet en daarom geen in voerrechten behoeft te betalen. Dit standpunt wordt bestreden door de Perzische ambassadeur te Rome, die zegt dat hem door de Perzische re gering uitdrukkelijk is verzekerd dat de Prinses géén diplomatieke on schendbaarheid geniet. Het bezoek van haar vader aan de Sjah (zie bo ven) zou dus met deze kwestie ver band houden. „Een ongelooflijk vuile streek Gevangenisstraf van kalf jaar geëist (Van onze Haagse correspondent) „Ongelofelijk vuil, om de mensen juist „te bespelen" op hun goede hart. Ja, het spijt me, dat ik het zeggen moet, maar ik kan het niet anders noemen dan een vuile streek". Aldus typeerde de presi dent van de Haagse rechtbank de op lichtingen, waaraan twee inmiddels ontslagen colporteurs van de „Stich ting Samenwerkende Blindenzorgver enigingen" zich gedurende de laatste twee maanden van het vorige jaar heb ben schuldig gemaakt. In plaats van het met de hand door de blinden gemaakte borstelwerk van de Stichting, verkochten de colporteurs aan argeloze Haagse en Voorburgse huis vrouwen goedkope fabrieksborstels. De winst staken zij in eigen zak. Zij plakten op de fabrieksborstels merken van de Stichting twee tas tende handjes die zij uit prospectus sen geknipt hadden. De officier van Justitie eiste tegen beide verdachten een gevangenisstraf van een half Jaar, waarvan drie maan den voorwaardelijk, met als bijzondere voorwaarde dat de mannen zich gedu rende de drie jaar lange proeftijd ont houden van werk voor dergelijke stich tingen. De verdediger, mr. L. G. Kortenhorst, zei o.m. dat de verdachten tot hun daden gekomen waren, omdat zij in de tijd voor Sinterklaas bijna niet meer wisten te verkopen. Zij werkten op pro visiebasis, dus verdienden zij ook bijna niets. De mannen meenden, dat zij de blinden niet te kort deden, omdat het grootste gedeelte van de winst toch naar de verkooporganisatie van de Stichting gaat. Vonnis op 4 juni. yfie&er mm gaat natuurlijk MILK'S BISCUITS- IN T 0 F F EE F A B R I I X I N N» Koning Boudewijn van België, gefotografeerd met Gina Lollobri- gida en Frank Sinatra tijdens zijn bezoek aan de filmstudio's van M.G.M. in Hollywood. Commando-wisseling op het Marinevliegkamp Valkenburg Woensdag 27 mei te 11 uur zal de commandant van het marinevliegkamp Valkenburg kapitein ter zee vlieger W. O. P. R. Aernout zijn functie over dragen aan kapitein-luitenant ter zee vlieger J. L. den Hollander, die tevoren de functie bekleedde van hoofd van het bureau luchtvaart van de marinestaf. Kapitein ter zee vlieger Aernout zal tijdelijk worden belast met het bevel over de Marineluchtvaartdienst in Ne derland. welke functie tot op heden vervuld werd door kapitein ter zee vlie ger A. J. de Bruijn. Deze is inmiddels belast met het bevel over de'Marine luchtvaartdienst in Nederlands Nieuw- Guinea. Sir Bryan V. Reynolds arriveert op Valkenburg Op maandag 25 mei zal luchtmaar- schalk Sir Bryan V. Reynolds, geallieerd opperbevelhebber der luchtstrijdkrach ten in de Kanaal-zone en het oostelijk gedeelte van de Atlantische Oceaan, om 11 uur per vliegtuig op het vliegveld van het Marinevliegkamp Valkenburg arriveren om onder meer een afscheids bezoek te brengen aan de Marinelucht vaartdienst. Te dien einde zal de scheidende lucht- maarschalk door de vlagofficier Mari neluchtvaartdienst, schout-hij-nacht J. M. van Olm een cocktail worden aange boden, waartoe ruim 100 gasten zijn uitgenodigd. Leiding legt zelfs binnenlandse bezwaren onverschillig naast zich neer Geen al te zuiver nationaal geweten (Van onze Parijse correspondent) De laatste weken wordt er in de buitenlandse pers en in het bijzon der in Nederlandse, Belgische en Duitse dag- en weekbladen weer veel over het Vreemdelingen legioen geschreven. In Franse kranten komt men dit onderwerp, merkwaardig genoeg, veel minder veelvuldig tegen, en wannéér het publiek hier, zijdelings, al eens van het Vreemdelingenlegioen in Noord-Afrika verneemt, dan wordt dit korps van buitenlandse huur soldaten door film of geïllustreerd weekblad doorgaans in een broeie rige atmosfeer van oosterse ro mantiek gehuld: de stoere strijder die vrijwillig in het buitenland huis en hof en vrouw en kinderen ver liet, gelokt door de Afrikaanse zon, de woestijn, de vrouwen onder hun mysterieuze voiles, zo niet het grootse avontuur van de oorlog. Door dat pseudo-roman- tische waas van het Vreemdelin genlegioen weten of begeren blijk baar zelfs de sceptische Fransen nauwelijks heen te zien. De officiële autoriteiten hebben ver schillende oergezonde redenen om op dit punt ook maar geen (ongezonde) nieuwsgierigheden op te wekken. Inder daad is het Vreemdelingenlegioen nau welijks een instituut waarop een be schaafd l^nd bijzonder trots zou moe ten wezen Het is een instelling uit lang vervlo gen eeuwen toen een land voor oorlo gen, die voor het eigen volk niet zo ge makkelijk waren te „verkopen", een be roep deed op buitenlandse huursoldaten. Ook op dit gebied heeft Frankrijk tot dusver verzuimd de wijzers van de na tionale klok op het midden van de twin tigste eeuw af te stellen. Doch om dit anachronisme in stand te kunnen hou den, moeten de Franse autoriteiten zich vandaag wèl in heel wat bochten wrin gen. Ofwel zich eenvoudig van de dom me houden door een oostindische doof heid voor te wenden. Er is heel veel in en rond het Legioen dat het daglicht niet verdragen kan. Een legionair kan zichzelf vrijwillig aan melden - en op Franse kermissen en jaarbeurzen wordt een intense propa ganda voor dit instituut gemaakt - maar vaak ook worden de kandidaten eenvou dig geronseld. De leeftijdsgrens is offi cieel 18 jaar, maar ook met die bepaling wordt door de ronselaars zonder veel gewetenswroeging gemakkelijk de hand wat gelicht. Het schtfnt dat soms zelfs knapen van vijftien jaar al worden ge- engageerd! Zij behoeven er dan alleen maar een paar jaar bij te smokkelen. Papieren worden evenmin gevraagd. En een kandidaat-legionair kan bovendien ongestraft een gefingeerde naam opge ven. Met een enkele handtekening is de koop gesloten. Voor de minimum tijd van vijf jaren heeft men zich dan jegens het Legioen verplicht. Van Franse zijde wenst men zich vervolgens echter wel uiterst streng aan het contract te hou den: geen démarche of interventie van Franse of buitenlandse officiële zijde, waardoor een legioensoldaat zich aan zijn verplichtingen zou kunnen onttrek ken! Men heeft het Franse vreemdelingen legioen daarom wel eens een staat in de staat genoemd, en inderdaad hebben ook de jongste ervaringen wel weer ge leerd, dat ook hier het militaire opper bevel zich maar weinig aan de burger lijke autoriteiten gelegen laat liggen, ge tuige de klaarblijkelijke onmogelijkheid waarin de minister van Buitenlandse Zaken nu verkeert om zijn Belgische ambtgenoot de verlangde inlichtingen te verstrekken. Ook zijn Italiaanse collega heeft op een zelfde vraag trouwens nul op het request gekregen. „Arbeidsveld" in Duitsland Na de laatste wereldoorlog heeft het Franse Vreemdelingenlegioen voor zijn rekrutering vooral een dankbaar arbeids veld in Duitsland gevonden, waar het heel wat SS-ers en SA-ers ietwat heet onder de voeten was geworden. Men schat, dat nu nog altijd minstens tach tig procent van het Legioen uit Duitsers bestaat. Een legionair wordt, volgens Franse legerverhoudingen, goed betaald. Zijn gage is voor de laagste rang ruim zes en een halfduizend francs per maand - ongeveer vijf en veertig gulden - en die soldij stijgt vlot naarmate hjj langer in dienst is en het tot korporaal of zelfs adjudant-chef weet te brengen. Bovendien wordt hem onmiddellijk een aanmeldingspremie van ruim zeventig gulden in uitzicht gesteld welk bedrag vervijfvoudigd wordt, indien de kandi daat ook nog over enig technisch of an der diploma beschikt. Maar ondanks die geldelijke baten houdt de attractie van het romantische avontuur zelden lang stand tegen de keiharde discipline die in dit Franse le ger van huursoldaten heerst en evenmin tegen die andere vele onmenselijke be proevingen. die de oorlog tegen de Al gerijnse rebellen voor de buitenlandse legionair in petto hield. Algerijns succes met een ontvluchtingsorganisatie Desertie? Iedere poging in die rich ting werd vroeger met zelfmoord gelijk gesteld. De jongste maanden schijnt er hier niettemin een opmerkelijke veran- Gehele dag voor de 5-voudige babymoord De gehele dag heeft de strafkamer van de rechtbank te Rotterdam volgende week donderdag uitgetrokken voor de behandeling van de zaak tegen het echtpaar, dat terecht moet staan, omdat het vijf van zijn pasgeboren kinderen van het leven heeft beroofd. De man, een 36-jarige loodgieter uit Rotterdam, is ten laste gelegd, dat hij in 1952, 1954. 1956 en 1958 in vereniging met zijn 35-jarige echtgenote ter uit voering van een in kalm beraad en na rustige overweging gemaakte afspraak, dat het door haar te baren kind niet in leven moCht blijven, dit kind na de geboorte door verstikking om het leven heeft gebracht. De vrouw is tenlaste gelegd, dat zij hieraan haar volledige medewerking heeft verleend. Zij zou ook geen enkele voorbereiding voor het kind dat geboren moest worden hebben getroffen, en -geen medische of verloskundige hulp hebben ingeroepen. Haar is bovendien ten laste gelegd, dat zij in 1951 in vereniging met haar man een kind na de geboorte verdron ken heeft. Zoals gemeld zal deze zaak met geslo ten deuren worden behandeld, alleen de pers is toegelaten. dering te zijn ingetreden. Uit uiteenlo pende overwegingen, worden de laatste tijd van verschillende zijden daadwerke lijke en georganiseerde pogingen gedaan om voor teleurgestelde legionairs de te rugreis naar huis mogelijk te maken. Het voordeel, dat het Algerijnse vrij- hvidsfront, de FLN, in deze deserties ziet, behoeft wel niet uitvoerig te worden toe gelicht. Ze bewerken daarom het Legioen intensief met raadgevingen langs welke wegen ze aan het spiedend oog hunner Franse officieren kunnen ontsnappen. Onder leiding van een voormalige Duit ser, die zich nu tooit met de Moslimse naam van Si Moestafa, hebben de Fel- langha zelfs een hele organisatie opge richt, die tot doel heeft legionairs weer heelhuids naar hun vaderland terug te voeren. Vooral onder de Duitse leden van het Legioen moet het succes opmerke lijk zijn. Doch ook van Belgische kant is onlangs een vereniging opgericht die het actieve „verweer tegen de wanda den van het Vreemdelingenlegioen" in haar vanen heeft geschreven. Een offi cieel, of zelfs officieus, verweer tégen dit buitenlandse verweer is van Franse zijde tot dusver echter achterwege geble ven: een ongebruikelijke lankmoedig heid. die men dan ook vermoedelijk maar beter op de rekening van een niet al te zuiver nationaal geweten mag schrijven Motie in Belgische Kamer De Belgische Tweede Kamer heeft gisteren met algemene stemmen een motie aanvaard, waarin de omstandig heden waaronder minderjarige Belgen voor het Franse Vreemdelingenlegioen worden geworven, worden veroordeeld. De motie was afkomstig van de twee re geringspartijen - Christelijke Volkspartij en Liberalen - en van de socialistische oppositiepartij. Aanleiding was een in terpellatie van de zijde der Christelijke Volkspartij. In zijn antwoord hierop ver klaarde minister van Justitie. Mer- chiers, dat het Legioen er bij zijn rekru tering „onverdedigbare praktijken" op na houdt. Tussen wereldoorlogen was zij zeer bekend Heel wat sceptischer dan in begin van haar loopbaan Toen Geneviève Tabouis in Genève aankwam, geloofde zij, dat er een einde was gekomen aan de internationale I spanningen. Zij zond zelfs een telegram aan haar fami lie thuis: „Vrede verzekerd, hoera." Vandaag is zij niet zo overtuigd meer. Want het telegram waarvan zij ons vertelde, dateert van 1924, toen zij haar eerste Geneefse conferentie versloeg! Zij wacht nog altijd op de on verbreekbare vrede. Mevrouw Tabouis heeft alle conferenties in Genève sinds 1924 meegemaakt, zo'n driehonderd. En nu is zij er weer voor de ministerscon ferentie der Grote Vier. In die tijd is zij een van de be kendste vrouwelijke journa listen van de wereld gewor den: een kleine, frêle vrouw (zij geeft haar leeftijd op als 67), van wie eens verluidde, dat zij de macht bezat Franse regeringen door haar scherpe woord ten val te brengen. Tussen de beide wereldoor logen was mevr. Tabouis wereldbekend: Hitler. Mus solini, Clemenceau, Llovd George en Stalin waren haar zegslieden. En nog is de grijze groot moeder, die de elegantie van een vorstin heeft, een bij zonder actieve verslaggeef ster. Zij staat iedere mor gen om vijf uur op, en gaat pas na middernacht naar bed .Op die lanee werkdag verzorgt zij haar radio praatjes. sohrijjt zij haax artike len, neemt zij interviews af, of verleent die, lunoht en dineert zij met invloed rijke bekenden, en kijkt achter de cou lissen van de conferentie. Mevrouw Geneviève Tabouis Confectiebedrijven verliezen kort geding De president van de rechtbank in Amsterdam heeft vandaag in zijn von nis na het kort geding, dat een combi natie van damesconfecüiebedrijven tegen een modemagazijn wegens het naboot sen van advertenties aanhangig heeft gemaakt, eiseres in het ongelijk gesteld. De combinatie had het modemagazijn ervan beschuldigd sedert december vorig jaar in de dagbladen advertenties te hebben geplaatst, die vrijwel identiek zijn met de annonces, die zij zei* plaatst: vijf mannequins naast elkaar met een gemonteerde fotografische ach tergrond. De president overwoog in zijn vonnis, dat de door gedaagde toegepaste adver tentievorm in de lyn van de normale technische ontwikkeling ligt en dat de vrees voor verwarring ongegrond is. Hij veroordeelde eiseres in de kosten van het geding ad i. 200. Nieuwe A.N.W.B. route naar Braassemermeer De aanleg van de nieuwe verbindings weg tussen Oude Wetering en het Braas semermeer, waardoor het verkeer van uit de richting Leiden niet meer door de kom van Roelofarendsveen behoeft, noopte de ANWB tot verandering in de wegwijzers op de provinciale weg 5 (Lei denbrug Oude Wetering). In overleg met de betrokken autori teiten heeft de ANWB geen wijzignv gebracht in de geleiding van het verl: van de brug bij Oude Wetering naar h Braassemermeer, aangezien het ver keer op de provinciale weg 5, die tijd lijk dienst doet als vervanger van Rijk-' weg 4A, zo intensief is, dat het links 1 slaan op deze weg zo veel mogelijk be perkt dient te worden. De ANWB heeft ter plaatse de op schriften op alle borden gewijzigd en acht richtingsborden en een wegwijzer bijgeplaatst.

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 15