Chief Whip Jubileumconcert Trouw en Durf De verontreiniging Brits-Amerikaanse filmploeg is vanmorgen aan liet werk gegaan Brandende Noorse tanker door „Cycloop" op sleeptouw genomen Ieders lip! Opgericht 1 maart 1860 Woensdag 20 mei 1959 Tweede blad no. 29747 Levendig, lenig en technisch bedreven spel Het is precies een week geleden, dat wij een uitgebreide reportage publiceerden van de lotgevallen uit een halve eeuw van de Harmoniekapel „Trouw en Durf". Men zegt wel eens, dat een karakter zich plooit naar de naam, die men draagt. Moge dat waar blijken te zijn! Op 25 mei, over enkele dagen dus, is het gouden jaar voor T. en D. voltooid. Laat de Trouw zich vasthechten aan die 50 jaren, welke voorbijgingen, aan de beste tradities en intenties daarvan, en de Durf de 50 eerstkomende regeren! Die durf zal geloof moeten zijn in een goede en wenselijke zaak, die echter niet in het teken der veroudering, maar van verjonging en vernieuwing zal komen te staan. Het concert in „Den Burcht" heeft ons duidelijk gemaakt, dat de geest in het korps uitmuntend moet zijn en dat di rigent Boelhouwer, een der leden van de Militaire Kapel, een waardige opvolger is om te treden in de „voetsporen" van de opvoeder van tal van befaamde korpsen in Leiden en daarbuiten: W. J. Smol ders. Want de levendige, lenige en tech nisch bedreven mars van Cori, die de avond opende, wees behalve de discipline van een klaarblijkelijk graag aanvaarde nieuwe leiding, tegelijk de sporen van een oude, getrainde scholing aan. Helaas moest voorzitter W. IJzerman, daarna de genodigden verwelkomend, in het bijzonder de beschermheer ir. M. C. de Jong, een wat teleurstellende publieke opkomst vaststellen. De troost is dan, dat wie verschenen ook de ware muziek liefhebbers zijn. Er werd tenslotte her innerd aan de jufoileumfeestviering, zaterdag in de Stadsgehoorzaal. Een ouverture van Van Leeuwen werd vervolgens de zaal ingeblazen, een werk geschikt om de kwaliteit van een aantal melodievoerende instrumentalisten te toetsen, hier pistons en althoorns, die van een edel soort bleken. Ook stond da. delijk vast dat het baswerk volledig be trouwbaar is en dat de klarinetten aan redelijke eisen voldoen, zo niet meer dan dat. Een beetje apart staat het met de es- klarinet. Dit instrument is extra moeilijk bespeelbaar. De hier aan bod zijnde es- klarinettist is een zeer bruikbare kracht. Maar wij zijn van mening, dat er pas sages zijn en hele stukken, waarvan het muzikale beeld zou winnen als de es- klarinet erin weggelaten werd. Met een piccolo staat het evenzo. Hoeveel marsen worden door een knerpende piccolo be dorven, tenzij een kunstenaar op dit wa pen haar hanteert? Het beste programmanummer was door Boedijn gecomponeerd: zijn Par tita Piccola. De naam geeft het aan: een kleine suite in de barokstijl, te denken als muziek voor een hoofse soirée. Daarin had Boedijn een gelukkige hand, wat voor deze veelschrijver geen vaste wet is. Voorspel en menuet vonden we wel erg sterk van klankkraoht en de Pa vane geeft ons aanleiding tot een com pliment van de solo-pistonist. Het orkest weerde zich vervolgens op. perbest in een gezonde Münchener Kindl, een wals van Komzak, zo'n wals- komng in de schaduw van keizer Strauss, waarbij arrangeur Rhode een boeiende kleuring bereikte, behalve in het vul- werk van de klarinetten, waarin als zo vaak een letterlijke „vertaling" van de oorspronkelijke violen het tegendeel van verfraaiing biedt. Met het Dorpsfeest van Stalmeier heeft Trouw en Durf wel het meest gave spel gegeven. Misschien omdat het zo dankbaar voor de instrumenten geschre ven werd. Daarom rekenen we de con ventionaliteit van de gebruikte compo sitie-patronen niet zwaar. Siede's genre- Huldiging J. J. Sturm Gisterochtend vond in het kantoor van de Bewaring der Hypotheken en het Kadaster de huldiging plaats van de heer J. I. Sturm, commies chef de bureau, die deze dag het feit herdacht, dat hij voor 40 jaar in 's Rijks dienst trad. De jubilaris werd allereerst toegespro ken door het hoofd van dienst, de heer A. Peters, die hem namens het minis terie van Financiën een gratificatie overhandigde. Namens het personeel, de vakbond en de Personeelsvereniging de „Sleutelring", werd de heer Sturm toegesproken door resp. de heren J. Nievaart, L. C. J. Mul der en Th. A. ten Hooven onder aan bieding van fraaie geschenken terwijl mevr. Sturm met een bloemstuk in de hulde werd betrokken. Notaris Karstens sprak namens de Broederschap van Notarissen (van wie velen aanwezig waren) woorden van waardering en liet zijn woorden verge zeld gaan met het aanbieden van een cadeau van het gehele Notariaat binnen de kring van het hypotheekkantoor Leiden. Voorts waren vertegenwoordi gers aanwezig van „Rijnland", de Bond van Notarisklerken, Collegium van de faculteit der Rechtsgeleerdheid, Provin ciale Waterstaat, gemeente, vrijwel alle Rijkskantoren en van particuliere zyde, uit welke kringen hij ook nog vele blij ken van belangstelling mocht ontvan gen, terwijl ook de directeur van 's Rijks belastingen en domeinen, de heer H. A. Cadée aanwezig was. Tenslotte besloot de jubilaris zelf de rij der sprekers met een woord van dank aan superieuren en collega's. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN: Marjolein Christina Maria, dr v. M. M. de Weljer en A. H. van der Voort; Hen- drious Petrus Cornells, zn v. H. J. Steen bergen en M. C. l'Ami; Nico, zn v. L. Hen- neluj en R. W. Paauw; Alida Maria, dr v. J. Strijd en M. van Nieuiwenhuijzen; Jo hannes Nicolaas Gerardus. zn v. H. F. A. Kok en A. H. T. Lorist; Elisabeth Maria dr v. J. J. van der Wiel en M. A. Burg- houwt; Pieter, zn v. F. J. de la Court en E. Kam; Anna Christina, dr v. C. De ve ling en C. Slegtenhorst; Ynze, zn v. Y. de Jong en C. de Wit; Catharina Anna Apolonla, dr v. L. van Gorkum en M. C. Koet; Jcöianna. dr v. J. de Ruiter en C. Chaudron; HarlLndis Oda Marie, dr v. M. W. L. Kuljpers en C. M. van Reijen; Wil lem Frederik, zn v. C. van der Reijden en J. C. FasseurWillem Frederik, zn v. W. F. van der Kaay en E. J. van Rijn; René, zn v. C. van Kesteren en J. E. W. van der Tooren; Quirlnus Adrianus Joannes, zn v. J. T. van der Krogt en A. J. Duivenvoorde; Johan Ewald. zn v. A. Smit en C. L. MeU- burg; Petronella Francisca Cornelia Ma ria. dr v. J. M. Langver en P. J. M. van der Bom; Jurrianus, zn v. J. Bekooij en D. M. Arbouw; Johannes Cornells, zn v. W. B. van der Pouw Kraan en M. J. van der Laan; Johanna Nlcollne Elizabeth, dr v. J. M. de Jong en E. A. Bentum; Patri cia Ellen dr v. G Tesselhoff en C. H. van Kampen; Sander Edwin, zn v. L. van der Blom en J. Crama; Elisabeth, dr v. N. Zonneveld en A. A. Mac Lean; Rudolf zn v. R. Hanselaar en G. C. Koolstra OVERLEDEN- H. J. L. de Roode, 66 jr. weduwe v. T. Rietkerk; C. Keereweer 71 Jr. echtgenote v. J. F. Kriek; J. van 't Zand, 80 Jr, m; C. T. Ligtvoet, 79 Jr. vrouw. stuk „In de Bruidsstoet" sloot tenslotte het eigenlijke concert af. Enkele scherpe en hoekige kantjes bij een aantal spelers moeten toch wel aangetekend worden. Het ging hier echt om voordragen, om uittekenen, en op dit punt had Boelhou wer een zwakker moment: de niet zo plastische frasering, d.w.z. dat de af bouw van de muzikale volzinnen wat vloeiender en welsprekender had mogen zijn. De drumband heeft na de pauze het terrein veroverd, getuigenis afleggend van het volhardende en nauwgezette werk van de instructeur B. v. d. Pluym en van de tambour-maitre H. Seyn. V. i van liet water Ned. Hengelaarsbond richt zich met klacht tot Officier van Justitie Van de secretaris van de Hengelaars- bond voor Leiden en Omstreken verne men wij, dat het bestuur van het Cen traal Nederlands Hengelaarsverbond bij de officier van Justitie te Rotterdam een klacht zal indienen over de veront reiniging (vergiftiging) van het water in een gedeelte van de provincie Zuid- Holland. Het bestuur van de Henge laarsbond zal zich eveneens met een dergelijke klacht tot de Officier van Justitie wenden. Teneinde de visstand weer zo spoedig mogelijk op peil te brengen zijn in de afgelopen dagen door dit Verbond reeds grote bedragen gevoteerd. Zo zijn o.a. in de Ringvaart van de Haarlemmer meerpolder en in de wateren rond Oud- Ade pl.m. 30.000 pootsnoekjes uitgezet. De Dijkgraaf van Rijnland, mr. Schokking, heeft zich inmiddels in ver binding gesteld met de procureur-gene raal en hem zijn ongerustheid kenbaar DRIE BRANDJES Gistermiddag omstreeks een uur ont stond een begin van brand in de lijst van een dakkapel van het perceel Plant soen 37. Tot 12 uur was een scnilder hier bezig geweest met het afbranden van verf. Vermoedelijk is de achterkant van de daklijst gaan smeulen. De brandweer heeft het vuur geblust. Even later werd de assistentie van de brandweer ingeroepen voor een begin van brand in een houten schuur, staan de achter 't perceel Van Musschenbroek- straat 6. Kinderen hadden in de schuur met lucifers gespeeld. Enige schotten in de schuur verbrandden. Omwonenden hebben deze middag voorts nog met emmers water een in brand staande zonnescherm van het pand Cobetstraat 95 geblust. De oorzaak is hier onbekend. gemaakt over de verontreiniging van het water in Rijnland. Deze bezorgd heid geldt niet zozeer meer de huidige verontreiniging, die gelukkig zo langza merhand tot het verleden gaat behoren, doch meer de toekomstige mogelijkhe den van verontreiniging. De procureur- generaal kan desgewenst overgaan tot het instellen van een gerechtelijk on derzoek. ACADEMISCHE EXAMENS Geslaagd voor het doctoraal examen Ned. recht de heren J. W. van Hoogstra ten en L. J. Brinkhorst, beiden te Den Haag; kandidaat examen Chinese taai en letterkunde de heer A. H. Welling (Rotterdam). EERSTE PRIJS De Leidse Mondaccordeon-Orkestver- eniging „Crescendo" heeft onder leiding van de heer W. van Strien, op 2de pink sterdag deelgenomen aan het te Baarn gehouden Bondsconccurs. Uitkomende in de klasse uitmuntend- hedi behaalde zij een eervolle eerste prijs met 336 pnt. Een prachtig succes voor directeur en orkestleden. Officiële publikaties GESLOTENVERKLARING VALKENSTEEG EN WIJZIGING GESLOTENVERKLARING JAN VOSSENSTEEG Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis, dat de Ge meenteraad in zijn vergadering van 11 mei 1959 heeft besloten: I. de Valkensteeg gesloten te verklaren voor het verkeer met alle voertuigen, rij en trekdieren en vee in beide richtingen: n. de geslotenverklaring van de Jan Vossensteeg in de richting van de Oude Vest in te trekiken en de weg gesloten te verklaren voor het verkeer met motor rijtuigen op meer dan twee wielen ln de richting van de Haarlemmerstraat en voorzover gelegen tussen de Oude Vest en de Van der Werfstraat tevens voor het verkeer met bespannen wagens ln de rich ting van de Haarlemmerstraat. Een afschrift van dit besluit ls gezon den aan de Hoofdingenieur-Directeur van de Rijkswaterstaat in Zuid-HOIland. aan de door de Minister van Verkeer en Wa terstaat aangewezen verenigingen, behar tiging van verkeersbelangen ten doel heb bende. en aan Gedeputeerde Staten van Zuld-Hollamd. De schipper van de Maaltje Jacoba BOEIEND SPEL VOOR „LEIDSE" MILITAIREN Voor de laatste maal in dit seizoen belegde de Dienst Welzijnszorg voor de „Leidse" militairen gisteren in de kan tine van de Doelenkazerne een gezellige avond. Ditmaal was het het Toneelgezel schap van Jacq Bijlevelt, dat de mili tairen met de opvoering van „De schip per van de Maartje Jacoba" buitenge woon boeiend spel te zien gaf. Klaas Smelik bouwde dit stuk op uit gezonde en levensechte motieven, waarbij niet gestreefd is naar goedkope effecten en oplossingen, doch waarin een reële en aanvaardbare climax wordt bereikt. Mede door een gespannen verhouding tussen vader en zoon ontstaat in een schippersgezin grote verdeeldheid. Ter wijl de vader van de zoon een echte zee man wil maken, gaan zijn aspiraties in een andere richting. De aanmonstering van een stuurman, die vroeger verkering had met het meisje van de zoon, leidt tot een crisis, waarbij een zekere vijand schap ontstaat tussen de zoon en de stuurman. Een gevecht tussen beiden kost de zoon door een onvoorziene om standigheid het leven. Als de dochter des huizes ook daarna nog gesteld blijkt te zijn op de stuurman, is de maat der problemen vol. Maar de stuurman blijft in dienst. De dochter, die de zaken nuch ter beziet, is van mening, dat de stuur man zelf maar moet beslissen, terwijl de moeder, door het gebeuren uiteraard zeer geschokt, zich uiteindelijk bij de argumenten van man en dochter neer legt. Zoals gezegd is het gezelschap er volledig in geslaagd om dit spel de ge wenste achtergrond en inhoud te geven. Binnenkort ook opnamen in Woubrugge (Van onze Haagse correspondent) Vanmorgen vroeg is de Britse filmploeg, die onder leiding van producer David E. Rose en (de Amerikaanse) regisseur Richard Thorpe naar ons land is gekomen om hier opnamen voor de film „House of the seven hawks" te komen maken, in Hoek van Holland aan het werk gegaan. Het weer zat niet mee, want eigenlijk heeft regisseur Thorpe voor deze in Nederland spelende avonturenfilm zon nodig. Dat vertelde hij tenminste gisteren op een pers-ontvangst, welke ter gele genheid van dit buitenlandse filmbezoek aan ons land ln Hotel des Indes was georganiseerd. Behalve de oeide ge noemde heren waren daar o.m. ook aan wezig de twee van de hoofdrolspelers de Amerikaan acteur Robert Taylor, een sympathieke acteur, met wie men heel genoeglijk over koetjes en kalfjes in ons geval over honden en paarden kan praten zonder dat men hem zijn jarenlange populariteit aanziet en de actrice Nicole Maurey. die o.m. bekend heid kreeg door haar rol in "Me and the colonel" met Danny Kave. Linda Christian, de veelbesproken filmactrice met het, Nederlandse hloed zou ook aanwezig zijn. maar een pijn lijke rugblessure had haar de komst naar Des Indes onmogelijk gemaakt. Zij had bezoek van de dokter, die moest proberen haar tijdig als alles volgens schema verloopt moet zij morgen voor de camera komen weer fit te krijgen. In de komende twee weken zullen voor deze film o.a. opnamen worden gemaakt in Hoek van Holland. Maas sluis, Den Haag en Woubrugge. Samen met de Britse filmtechnici werken Nederlandse technici van Ci- netone samen tijdens de Nederlandse opnamen voor deze, door M-G.M.. uit te brengen, film. AVONTUURLIJK VERHAAL Taylor speelt de rol van een Ameri kaanse avonturier, die veel geld verdient met het overbrengen in zijn kleine boot van allerlei passagiers van Engeland naar het Europese vasteland zonder hun met pijnlijke vragen lastig te val len. Op een dag komt hij in Maassluis aan en ontdekt daar, dat zijn enige passa gier op reis plotseling gestorven is. In de kleding van de overledene treft hij een in kaart gebracht stuk land aan, waarop een schat verborgen zou zijn. Na talloze verwikkelingen o.a. met de Haagse politie, die hem arresteert or.der verdenking van moord, loom alles goed af. Taylor vindt de schat en <rijgt zelfs een tweede in de vorm van N:cole Mau rey. H.M. de Koningin met de Sjah van Perzïè, die hedenochtend in de hoofdstad is aangekomenin het koninklijk rijtuig op weg naar het Paleis op de Dam. Verlanglijstje van liet Landbouwschap Tijdens de kabinetsformatie heeft het Landbouwschap in een brief aan de for mateur enkele wensen geuit, ten aanzien van het land- en tuinbouwbeleid. Het Landbouwschap zegt dat ook in de toekomst onderzoek, onderwijs en voor lichting niet gemist kunnen worden. Verder moet de aandacht gevestigd zijn op de verkaveling en de waterhuishou ding van de grond en de ontsluiting van de afgelegen gebieden. Een verantwoord ruilverkavelingsprogramma zal een om vang moeten hebben van 50.000*ha per jaar. Het is gewenst, dat in bepaalde ge vallen ook bij kleinere oppervlakten dan 15 ha subsidiëring van boerderijenbouw mogelijk is. GARANTIEBELEID Met betrekking tot het garantiebeleid meent het Landbouwschap, dat het stel sel van vaste prijzen en minimum-ga rantieprijzen voor basisprodukten onver kort moet worden gehandhaafd. Voor sommige bedrijfstypen zou het garantie beleid moeten worden verbreed of ver sterkt. Het verwezenlijken van het garantie beleid dient zoveel mogelijk te geschie den door beinvloeding van de marktprij zen. De verdeling van het marktrisico acht het Landbouwschap in strijd met het beginsel der minimumgarantieprij- KOSTPRIJS De kostprijsberekening moet afge stemd zijn op de efficiënte voortbren ging binnen de bestaande structuur van de landbouw. De normen voor de belo ning van de boeren dienen jaarlijks aan gepast te worden aan de wijzigingen van de algemene loonindex. Het Landbouwschap wil met de over heid in overleg treden over de waarde ring van grond en gebouwen in de kost prijsberekeningen. Het acht een herzie ning van het pachtnormenbesluit van 19 april 1958 noodzakelijk. Het Landbouwschap acht tenslotte o.a. verdere vrijmaking van de handel in land- en tuinbouwprodukten binnen de Europese Economische Unie, nodig. Meer in Haarlemmermeer? (Speciale berichtgeving) De Rijkswaterstaat heeft een plan om in de Haarlemmermeer, ten zuiden van de Cruquius- en Kruisweg, een zandput te graven voor de winmng van 6 7 miljoen kubieke meter zand. De grond is bestemd voor de aanleg van de nieuwe Rijksweg van de Velsertunnel tot de Rijksweg Amsterdam—Den Haag, nabij Sassenheim en voor een aftakking daar van naar Schiphol, evenwijdig lopend met de bestaande Sohipholweg. Ten op zichte van de zandwinning op verder liggende plaatsen zou hier een besparing van ongeveer 8 miljoen gulden worden verkregen.. Het door de zandwinning ontstane meer van ongeveer 60 hectare zal met de oeverstroken geschikt worden gemaakt voor recreatie. Gedeputeerde Staten van Noord-Hol land willen aan het plan van de Rijks waterstaat medewerking verlenen. De gewestelijke raad van het Land bouwschap in Noord-Holland heeft echter tegen het plan bezwaar inge bracht, omdat door de afgraving poten tiële bloembollengronden verloren gaan. Na hevige concurrentie (Van onze correspondent) De sleepboot „Cycloop" van N.V. Wijs muller in IJmuiden heeft vanmorgen om half vier de 12.490 ton metende Noorse tanker „Mosborg", welk schip 50 mijl uit de kust van Oman in de Indi sche Oceaan in brand was geraakt, vast gemaakt. De IJmuider sleper ondervond hevige concurrentie van de sleepboten „Rode Zee" en „Maas" van Smit's Internatio nale Sleepdiensten te Rotterdam. Marconist J. van der Velde van de „Cycloop" ontving maandagmiddag als eerste het bericht, dat er brand was uitgebroken in de machinekamer van de „Mosborg" en dat de tanker niet meer te manoeuvreren was. Nog 400 mijl De IJmuider sleper zette onder com mando van kapitein O. Edelenbosch uit IJmuiden onmiddellijk koers naar de in nood verkerende Noor. De „Cycloop" moest toen nog een afstand van 400 mijl afleggen. De situatie aan boord van de .Mosborg" werd inmiddels steeds kritie ken De kapitein van de Noor achtte het gewenst een deel van de bemanning in de boten te zetten. Negenentwintig op varenden van de brandende tanker wer den later opgepikt door de 21.200 ton metende Noorse tanker ..Hoeghforum". De kapitein, de eerste stuurman en de marconist bleven aan boord. Zij slaag den erin de brand enigszins in te per ken, maar hadden het toch bijzonder zwaar omdat de voortstuwingsinstallatie nauwelijks werkte en de radio-installatie het ook had begeven. Radio uitgevallen Het uitvallen van de radio maakte het voor de „Cycloop" ook al niet gemakke lijk om de Noor te bereiken. Toch slaag de de sleper met haar 16 koppige, meest uit IJmuidenaren bestaande bemanning erin, de Noor het eerst te bereiken. Voor er werd vastgemaakt werd voedsel aan de 3 uitgeputten Noren gegeven. De tanker zal op basis van Lloyds „open form" naar een nog onbekende haven worden gesleept. De „Mosborg" is eigendom van de rederij Torrey Mosvold in Farsund. Het schip, dat in 1952 werd gebouwd, was op weg van Palermo naar de Perzische Golf. Na hun aankomst in het Paleis op de Dam verschenen H.M. de Koningin en Z.K.H. Prins Bern- hard met hun gast op het balkon om de toejuichingen van de be volking in ontvangst te nemen. Afscheid mr. Höppener De minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen mr. Cals, de chefs der afdelingen en de andere hoofdamb tenaren van zyn ministerie hebben gis termiddag in een bijeenkomst in het ka binet van de minister afscheid genomen van mr. R. G. A. Höppener, die sedert oktober 1956 de minister van O. K. en W. terzijde heeft gestaan als staatssecre taris, in het bijzonder belast met de be hartiging der zaken op het gebied der jeugdvorming en volksontwikkeling, li chamelijke opvoeding en sport, radio, te levisie en pers, kunsten, oudheidkunde en natuurbescherming. Zoals bekend wenste mr. Höppener niet meer in aanmerking te komen voor de verdere vervulling van zijn ambt en is hem deswege bij het optreden van het nieuwe ministerie door H. M. de Ko ningin ontslag verleend. CORRESPONDENTIE Abonnee A. L. Inderdaad betekent „nozems" zoveel als „jongelui van 15 tot 21 jaar, die in opzichtige kledij in een stadscentrum rondhangen en daar al of niet kattekwaad uithalen". Misdadig be hoeven nozems niet te zijn, maar daarom kunnen sommigen zich wel de gelijk op het pad van de misdaad bege ven, al houdt dat dan niet in, dat de gehele groep als „misdadig" wordt ge kwalificeerd. De promotie van ir. A. J. Grandjean waarvan wij gisteren melding maakten, betrof niet diens bevordering tot hoofd inspecteur. doch tot hoofdingenieur. VOETBAL OM DE KNVB-BEKER Winnaar UVSVolendam tegen Sparta Voor de vierde ronde in het toernooi om de KNVB-beker worden donderdag 28 mei a.s. de volgende wedstrijden ge speeld: SHSAjax. Sparta—winnaar UVS/Volendam, ADO-Elinkwijk, NO AD Rapid JC. NACwinnaar Wilhelmina Fortuna "54, winnaar DOS NEC—Zwar temeer, Heerenveen—HVC en VVV— Enschedese Boys. Moedige Pool redt jongen uit muil van witte beer Een Pools jongetje ging tweede pinksterdag met vader en moeder naar de dierentuin te Wroclaw Breslauen had veel plezier bij de apen. papegaaien, panters, leeuwen etc. Maar de ijsberen waren zijn fa vorieten. De zevenjarige jongen ivas niet weg te slaan van deze mooie witte dieren. Op een gegeven ogen blik kwam een van de beren dicht bij de omheining. De jongen boog zich over het hek heen om een stuk brood in de muil van het dier te stoppen. De beer sprong op, greep de hand van het kereltje en sleurde hem over 't hek de vijver in, die rond het berenplateau is aangelegd. Zijn geschrokken ouders moesten lijdelijk toezien hoe de beer met het jongetje naar het plateau zwom. Daar aan gekomen wierp hij de knaap op de grond en begon aan hem te rukken, de andere beren snelden toe. Op dat ogenblik kwam een jonge metaalbe- j werker langs. Hij sprong onmiddel- lijk over het hek, zwom naar het plateau en viel de beren aan. Het te j hoop gelopen publiek liet zich ook niet onbetuigd. Door een hagel van stenen werden de beren achteruit gedreven. De metaalarbeider wist de jongen te grijpen en met hem terug te zwemmen. De jongen werd direct naar het ziekenhuis gebracht. Hij bloedde hevig. De artsen hebben in middels reeds meegedeeld, dat hij buiten levensgevaar is. o/>

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 3