Dicw PM Henk Badings voltooit eerste elektronische televisie-opera Met een enkel woord Agenda ZATERDAG 16 MEI 1959 SCHAKEL nummer zoveel in de keten van internationale dialogen, zo noemde de Frankfurter Allge- meine dezer dagen ongeveer de confe rentie van de vier ministers van Buiten landse Zaken in Genève. En de New York Times had de moeite genomen een overzicht samen te stellen van de be sprekingen op ministerieel niveau sinds 1945: waaruit bleek, dat de huidige in Genève de vijftiende belangrijke bijeen komst is sinds het beéindigen van de Tweede Wereldoorlog. Eigenlijk zijn die ontmoetingen een uitvloeisel van het be sluit van Potsdam in de zomer van 1945 om een soort Raad van ministers van Buitenlandse Zaken te vormen, die de vredesverdragen zou moeten ontwerpen met de verslagen landen. En zo zijn er in de loop van de jaren de volgende vergaderingen gehouden: twee in 1945 (Londen en Moskou), drie in 1946 (Parijs, nog eens Parijs en New York), twee in 1947 (Moskou en Londen), één in 1958 (Parijs), twee in 1949 (Parijs en New York), dan, na een lange pauze, twee in 1954 (Berlijn en Genève) en tenslotte in het daaropvolgende Jaar weer twee (Wenen en Genève). In to taal dus veertien, zodat Genève-1959 de vijftiende vergadering in totaal en de derde in deze stad in Zwitserland is. EN wat is nu het resultaat van al dit beraad geweest? Ofschoon er geen reden is om van grootse re sultaten te spreken, mag men toch ook niet zeggen, dat het onderstaande vol komen te verwaarlozen zou zijn: aan Triest werd (te Londen in 1945) de sta tus van vrije haven verleend en in dat zelfde jaar werd in Moskou overgegaan tot instelling van een V.N.-commissie voor atoomenergie, alsmede van een raad van vier mogendheden voor bezet Ja pan: op de tweede conferentie van Parijs in 1946 kwam men tot overeen stemming over de grote lijnen voor de vredesverdragen met Italië, Finland, Bul garije, Hongarije en Roemenië, waarna in hetzelfde jaar in New York spijkers met koppen werden geslagen over de vorm, waarin die verdragen gesloten moesten worden; in februari 1947 wer den ze tenslotte geratificeerd, maar de Duitse en Oostenrijkse kwesties bleven onopgelost; op de Geneefse conferentie van 1954 werd een akkoord bereikt over Indo-China, dat verdeeld werd in een rood noorden en een vrij zuiden; van 1955 (Wenen) dateert het vredesverdrag met Oostenrijk, zodat dus het Duitse probleem als enige is overgebleven, veer tien jaar na de beëindiging van de oor log. OFSCHOON uit het voorgaande blijkt, dat er inderdaad wel eens iets bereikt is, mag toch ander zijds niet vergeten worden, dat er in al die jaren nimmer gesproken kon worden van een rustig evenwicht, wèl van aan houdende spanning en van Westelijke vrees of de agressie niet eerder zou ko men dan de dag der paraatheid. De koude oorlog deed zijn intrede, Tsjecho- Slowakije werd onder de voet gelopen, de Russen begonnen de blokkade van Berlijn, al moesten ze die dan ook sma delijk opgeven. Korea werd aangevallen en de strijd in Indo-China ontbrandde. In beide gevallen moest het Westen genoegen nemen met een half ei, al staat daar dan tegenover, dat de communis ten niet verder kwamen dan de winst van de andere helft. Dat de toestand thans gunstiger zou zijn, kan niemand in ernst volhouden. Moskou staat in de Duitse kwestie op zijn eigen voorwaar' den, welke in feite niets anders beteke nen dan de verovering van het hart van Europa. Opnieuw is Berlijn onder schot genomen en „Genève-1959" is, goed be schouwd, een nieuwe blokkade van de voormalige Duitse hoofdstad met èndere middelen. De taak van de Westelijke mogendheden is geen andere dan tien jaar geleden: het openhouden van de wegen naar Berlijn. Maar wat toen met (vreedzame!) militaire middelen slaag de, moet thans bereikt worden in taai diplomatiek overleg. Eerlijk gezegd heb ben wij meer vertrouwen in de militaire leiders van 1949 dan in de diplomaten van 1959, al kan dit natuurlijk meeval len. IS er heus zoveel reden tot wantrou wen van de diplomaten, zal men zich mogelijk afvragen. Nu moet men zich ten aanzien van één punt bepaald niet vergissen. In het Westen geschiedde het vooroverleg zonder geheimzinnigheid, in het communistische gebied werd het zorgvuldig achter de schermen gehou den. Als men een vergelijking uit de architectuur zou mogen gebruiken: de Russen vergaderden achter Middeleeuwse kloostermuren, de vrije landen zaten „in de etalage", althans in ruimten waar iedereen naar binnen kon kijken, zodat geharrewar terstond kon uitlekken. Bovendien was er dan nog dit verschil, dat in het Westen een zekere eensge zindheid bereikt kon worden door over tuigingskracht, terwijl in het Oosten dwang en dreiging nodig zijn geweest. Het tragische van de situatie is, dat de Amerikanen, Britten en Fransen alleen elkaar konden (en kunnen) overreden: op de fanatieke communisten zal wel geen enkel betoog, hoe redelijk en logisch ook, veel vat kunnen krijgen. Overigens is er wel deze, mogelijk gunstige factor, dat de omstandigheden de Westelijke landen een handje kunnen helpen. Bui tenlandse expansie is heel dikwijls een bewijs van innerlijke zwakte en Kroesj- tsjef heeft daarmee misschien meer te worstelen dan men doorgaans vermoedt. EEN zaak van belang is hoe de nieu we Amerikaanse minister van Bui tenlandse Zaken Herter zich zal ontpoppen. Volgens Joseph Alsop in de New York Herald Tribune is hij te „nice" en te weinig „bossy", bazig, al geeft iedereen toe, dat hij over een bui tengewone kennis van zaken beschikt en alle dossiers uit zijn hoofd schijnt te kennen. Maar velen zagen liever Dulles op deze plaats, bij deze gelegenheid. Of is het wellicht zo, dat de Britten en Fransen zich voorheen gaarne door Dul les lieten ringeloren om dan achteraf over hem te klagen vanwege zijn „star heid?" Herter houdt er geheel andere methoden op na. Hij gedraagt zich als gelijke onder gelijken, die zich overigens onderscheidt door ongewoon helder in licht en buitengewone tact. Maar is dat *iu wel de juiste man tegenover de Rus een? Men vergisse zich hier niet, want Christian Herter is, onder het mom van Vriendelijkheid, een vastbesloten man, tiie het geheim schijnt te bezitten van tie dodende glimlach, als wij het goed begrijpen. Met de grootste hoffelijkheid zou hij anderen naar zijn hand kunnen zetten, een eigenschap, die juist tegen over de sluwe mannen van het Kremlin van onschatbare waarde zou kunnen zijn. Het is te hopen, dat deze kenschets niet al te veel opgesierd is. IS het Kroestjtsjef nu werkelijk te doen om een redelijk resultaat, waarbij hij ook zelf bereid is water in de wodka te doen of streeft hij eigenlijk andere doelen na, bijv. een topgesprek met Eisenhower? Men weet het met de Rus sische schaakzetten nooit, of zij dienen tot verbetering van een bepaalde stel ling dan wel als rookgordijn voor bijko mende oogmerken, waar men later pas liehterkomt. Het kan ook zijn, dat De eerste elektronische televisie-opera is gereed gekomen. Henk Badings heeft „Het Levenselixer" gecomponeerd op een libretto, van Diok Raaymakens, waar voor hij zelf de ideeën leverde. Het gegeven ligt in de ..science- fiction"-sfeer: een wetenschapsman speurt naar de stof, die hem in staat moet stellen gestorvenen tijdelijk het leven te hergeven. Plaats van handeling is een scheikundig laboratorium. Als solisten treden op de sopraan Anette de la Bije, de alt Annie Hermes. de tenor Tom Brand en de bas Leo Ketelaars. Zij zingen de partijen, terwijl aoteurs en actrices de rollen spelen voor de telere- oording, die begin juni wordt gemaakt. In de tweede helft van juni word't de opera voor het eerst door de N.T.S. uit gezonden. Daarna gaat ..Het Levens elixer" naar Salzburg, waar een Jury het zal beoordelen als inzending naar het eerste televisie-operafestival aldaar. heeft alles mee- Geen toespraken van Hitier meer op grammofoonplaten Een gerechtshof in Frankfort heeft gisteren de inbeslagneming gelast van grammofoonplaten met redevoeringen van Hitier en nazi-liederen die in West- Duitsland te koop zijn. Het hof ver klaarde dat de grammofoonplaten een overtreding inhouden van het verbod van nazi-propaganda, anti-semitische uitlatingen en tegen de grondwet ge richte publikaties. BINNENLAND Ten gevolge van een aanrijding is gisteravond op de Stadlonweg te Rotter dam een 19-jarige IJzervlechter uit de Jas mijnstraat om het leven gekomen. Hij reed met zijn bromfiets tegen een wiel rijder op. die voor hem reed. Hij kwam te rallen en werd toen weer door een andere bromfietser aangereden. Bij aankomst in he tzlekenhuis bleek, dat hy was over leden. Omstreeks zeven uur gisteravond is de kapitale boerderij van de heer A. Lun- sche in het Drentse dorpje Peize door brand verwoest. De brand ontstond in een varkensschuur, vanwaar het vuur over sloeg naar het woonhuis. De brandweer van Peize. die spoedig ter plaatse was, kon tegen het vuur niets uitrichten, zodat de gehele boerderij verloren ging. De inboedel kon slechts gedeeltelijk worden gered. Om trent de oorzaak van de brand is nog niets bekend. De aangerichte schade wordt op f 80.000 geschat. Op vrijdagmorgen 22 mei zal in de grote zaal van het ministerie van Buiten landse Zaken te Den Haag een cultureel verdrag tussen Nederland en Iran worden ondertekend door de ministers van Bui tenlandse Zaken van Iran en Nederland, All Asghar Hekmat en mr. J. M. A H. Luns. Met he tvllegtuig van de Tsjechische luchtvaartmaatschappij is gisteravond uit Praag de nieuwe gezant van Tsjecho- Slo wakije, de heer Bohumll Mucha. op Schip hol aangekomen. De heer Mucha. was tot nu toe vice-minister van cultuur in Tsje- cho-Slowakije. Naar wij vernemen zal de dramaturge van de Haagsche Oomedie, mevrouw Nel Bakker, haar functie bij dit gezelschap neerleggen, waarschijnlijk nog dit jaar. Mevrouw Bakker is pas betrekkelijk kort aan de Haagsche Comedie verbonden. En kele seizoenen geleden volgde zij Karl Guttmann op, d'ie toen dramaturg werd bij het Rotterdams Toneel. Het is nog niet bekend wie mevrouw Bakker zal opvolgen BUITENLAND In he westelijke deel van de staat New York is gisteren sneeuw gevallen, na een periode waarin het buitengewoon warm was voor de tijd van het jaar. De Britse afdeling van de internatio nale commissie voor vogelbescherming heeft Britse toeristen verzocht Italiaanse restaurants te mijden waar zangvogels als speciaal gerecht worden geserveerd. Ge zegd werd dat in een Italiaanse stad Jaar lijks „vogelfeesten" worden gehouden waarbij duizenden toeristen polenta en geroosterde zangvogels komen eten. Tegen de Tass-corresponaent te Ran goon is een aanhoudingsbevel uitgevaar digd naar aanleiding van een artikel, waarin hij de hoofdredacteur van een Bir- maans blad ervan betichtte. 34,000 dollar van de Amerikaanse ambassade te hebben aangenomen. Volgens de politie heeft de correspondent, die geen diplomatieke im muniteit bezit, de wijk naar de Sovjet- russische ambassade te Rangoon genomen. Bij een gevecht in de wandelgangen van het Turkse parlement tussen afge vaardigden van de regeringspartij en aan hangers van de oppositie hebben drie af gevaardigden van de oppositie verwondin gen opgelopen. Een Peruviaans vliegtuig, dat sinds woensdag werd vermist, blijkt in berg achtig gebied te zijn verongelukt, waar door de twaalf inzittenden allen om het leven zyn gekomen. André le Troquer. voormalig voor zitter van de Franse Nationale Vergade ring tydens de Vierde Republiek, is "enige dagen geleden door een verlamming ge troffen. Zijn toestand is ernstig. Hy is 75 Jaar. Le Troquer was tevens herhaalde malen minister als representant van de so cialistische party. In het begin van dit Jaar werd hij in staat van beschuldiging gesteld naar aanleiding van de zaak der „roze balleten", waarbij minderjarige meisjes betrokken zouden zijn geweest. Le Troquer heeft zich met kracht tegen de beschuldigingen verdedigd. De Franse minister van Financien. Antolne Pinay. heeft in 'n verslag over de economische en financiële situatie van het land, medegedeeld dat de staatsfinanciën de afgelopen drie maanden zeer aanzien lijk zijn verbeterd, waardoor de regering niet haar toevlucht heeft behoeven te ne men tot een lening. Pinay verklaarde, dat de regering geen enkele nieuwe belasting overweegt. De Joegoslavische ambassadeur in Wenen heeft bij de Oostenrijkse regering geprotesteerd tegen verkiezingsTedevoerin- gen van twee Oostenrijkse ministers, waar in Joego-Slavie werd aangevallen Bonds kanselier Raab had in een van zijn rede voeringen verklaard dat de mensen, ale in Joego-Slavie leven in het gebied, dat voor 1914 tot Oostenrijk behoorde, gaarne weer onder Oostenrijk zouden komen als zij vrij konden kiezen, een andere minister had het economische en politieke systeem in Joego-Slavië aangevallen. „Gehève" zowel het een als het ander is. Kroesjtsjef zou dan, om nu eens een muzikale uitdrukking te gebruiken, in zijn eentje „quatre mains" willen spe len. Het lijkt een onmogelijkheid, maar is echt iets voor de Russische tactiek. De meester van het Kremlin zou dan niet alleen versterking van de Russische kracht in Midden-Europa voor ogen hebben maar óók verbetering van zyn eigen prestige. Hij heeft immers ook met interne tegenstand te maken, met het verzet in de satellietlanden en met de grote partner in Azië: Rood-China Tegen die achtergrond gezien is het bij zonder moeilijk een voorspelling te doen over de afloop van dit overleg, waarvan men zeker geen wonderen moet ver wachten! India heeft de Wereldbank laten we ten, dat het haar Jongst* voorstellen voor een oplossing van het al elf Jaar durende geschil met Pakistan over het water van de Indus onaanvaardbaar acht. De pre sident van de Wereldbank, Eugene Black, gaat zaterdag naar Karatsjl om het plan ana Pakistan voor te leggen. Een staking van 400 timmerlieden, werkzaam op de raketbasis te Kaap Cana veral in Florida, heeft zich gistermiddag uitgebreid tot 1500 andere bouwvakarbei ders en 1450 van de 1800 vrachtautochauf- fcurs. De staking die een gevolg is van een loongeschll, kan ongeveer 8000 arbei ders werkloos maken. President De Gaulle van Frankryk zal op 23 Juni een officieel bezoek brengen aan Italië. Op die dag zal hij met presi dent Gronchl van Italië de herdenking van de slagen by Magenta, Solferino en San Martino in Noord-Italie bywonen. (In deze veldslagen, een eeuw geleden, streden troepen van Napoleon III samen met troe pen van Piemont tegen Oostenrijk. Op 24 juni zal De Gaulle, die vergezeld zal wor den door zijn vrouw, van Milaan naar Rome gaan. waar hij tot 27 Juni de gast van de Italiaanse regering zal zyn. Op 22 mei a.s. wordt in Londen een diner gegeven ter herdenking van het feit, dat honderd Jaar geleden, op 22 mei 1859. Sir Arthur Conan Doyle, de geestelijke vader van „Sherlock Holmes" werd gebo ren. zyn dochter Jean Conan Doyle, die bij de R.A.F. in dienst is. zal bij dit diner aanwezig zijn. Onder haar collega's wordt Jean meestal aangeduid als "my dear Watson", zoals Sir Arthur in zijn verhalen altijd Sherlock Holmes de dokter, die zijn trouwe medewerker was. deed aanspreken. - Ruim twee honderd Japanse vissers schepen hebben gisteren Amerikaanse schietoefeningen onmogelijk gemaakt. De vissers gingen met hun schepen varen om de doelen, die twee fregatten even bulten de kustwateren ten noordoosten van Tokio voortsleepten en weigerden gehoor te geven aan waarschuwingen van Amerikaanse zij de. De Amerikaanse autoriteiten konden toen weinig anders doen dan de oefenin gen afgelasten. De vissers protesteerden tegen beperking van hun visgebied en het gevaar dat hun dorp aan de kust door deze oefeningen zou lopen. Frank Frlgentl, een vroegere mede werker van de Amerikaanse gangster Al Capone. is vrijdag in Milaan op straat van uitputting in elkaar gezakt. In het zie kenhuis waarheen hij vervoerd werd, wierp hij zich letterlijk op het eten dat men hem voorzette. Voor de oorlog bezat Frl gentl enige miljoenen, doch r.a de oorlog is hij wegens belastingfraude uit Amerika gezet en zonder een cent naar zijn ge boorteland Italië gestuurd. In de Beringzee is door walvisjagers een potvis van een zeldzame soort gevan gen. Het dier heeft aan het achterlijf overblyfselen van ledematen die herinne ren aan poten. Het Sovjet-instituut voor oceaankunde en visserij voor het Verre Oosten heeft de aanwezigheid van beende ren in de overblijfselen vastgesteld. Deze ontdekking, aldus het persbureau Tass, schynt te bevestigen dat de potvissen evenals de andere grote walvisachtigen in een zeer verwijderd verleden op het land hebben geleefd. VOOR HEDENAVOND Hilversum I, 402 m. KRO: 14.00 V. d. Jeugd. 14.10 MU' ziekkorps. 14.30 Kron. v. letteren en kun sten. 14 55 Koorzang. 15.15 Metropole-ork. en solist. 15.40 Boekbespr. 15.50 Grego riaanse zang. 16.20 V. d. Jeugd. 16.50 Gram 17.20 Lichte muz. 17.40 Instrumentaal trio en soliste. 18 00 Journalistiek week' overz. 18.10 Amateursprogr. 18.30 V. d. Jeugd. 18.45 Vragenbeantw. 19.00 Nws 19.10 Act. 19.25 Lichtbaken, caus. 19.40 Radlophllharm. ork. en soliste. 20.35 Ge- var. progr. 21.55 De Nederlandse missio naris rekent op uw geldelijke steun. caus. 22.05 Lichte muz. 22.35 Wij lulden de zon dag in. Aansluitend: Avondgebed en lit, kal. 23.00 Nws. 23.15 Nws. in Esperanto. 23.22—24.00 Nouveauté's. Hilversum II, 298 m. VARA: 14.05 V. d. Jeugd. 14.40 Kinder koor. 14.55 Streekuitz. 15.20 De Blauwe Week, lezing. 15.35 Omr. ork. en soliste. 16.25 Boekenwysheld. 16.45 Hammond orgelspel. 17.00 Vers van de pers. 17.30 Weekjourn. 18.00 Nws. en comm. 18.20 Gram. 19.00 Artistieke Staalkaart. VPRO: 19.30 Wie A zegt, moet ook B zeggen, caus. 19.40 In Bijbelland, caus. 19.55 Deze week, caus. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Gram. 20.20 Promenade-ork. en sol. 21.16 Socia listisch comm. 21.30 Het hangt aan de muur en het tikt. 22.00 Instr. sext. 22.30 Vraaggesprekken, liedjes en filmfragmen ten. 23.00 Nws. 23.15—24.00 Gram. advertentie Grote collectie moderne cassettes manderslóot donkerstee; 14 ZATERDAG Beestenmarkt: Openluchtbyeenkomst Leger des Hells. 8 uur nam. Breestraat 19: Evangelisatie Chrlsten- gem. „Ecclesia" 8 uur nam. Doopsgez. Kerk; Adventskerk; geen dienst Stadszaal (Kleine zaal): Feestavond Mondaccordeonver „De Mondorico's". 8 u, nam. Stationsplein: Kampeertentcnshow fa. van Delft. 10 uur voorm. 6 uur nam. Oegstgeest: Pauluskerk Pink sterappèl van herv. en geref. zendings- groepen. Ds. Toornvliet te Bloemendaal, uur nam. ZONDAG Breestraat 19: Volle Evang. Kerk. Spr. B. W. J. Robert. 2.30 uur nam Hogewoerd 175: Wachttorenstudie Jeho vah's getuigen. 5.30 uur nam. Stationsplein: Kampeertentenshow fa. van Delft. 16 uur nam. MAANDAG Stationsplein: Badpakkenshcw fa. van Delft te 2, 4 en 6 uur nam. Oegstgeest: Classlcale Jeugd- dag herv. kerk. Aanvang 10.30 uur in Pau luskerk; verdere dag in Zendingshoge school DINSDAG Den Burcht: Jubileumconcert Harmonie- kapel „Trouw en Durf". 8 uur nam. Doelenkazerne: Gez. Jac. van Bijlevelt speelt „De schipper van de Maartje Jaco- ba". 8 uur nam Prediker: Spr. Evangelist Joh. Maas- bach. 8 uur nam. W assenaar: Verenigingsgebouw Kerkstraat. Contactavond W.I.K. „De Spoorwegen" voeren „Het generaals vrouwtje" op. 8 uur nam. WOENSDAG Academie Faculteit der rechtsgeleerd heid (voor afgestudeerde Juristen e.a.) Spr. prof. mr. F M. baron tan Asbeck ever „De volkenrechtelijke bescherming van de mens. schyn en wezen" .7.45 uur nam. Academie (Kerkzaal): Halfuur van Be zinning. 12.501.20 uur nam. Doezastraat2a; Voorlichtingsavond Gew. Arbeidsbureau over Canada. 8 uur nam. Garenmarkt; K. en O.-excursie naar Naarden en het Naardermeer. 8 u. voorm. Geregracht: Openluchtsamenkomst Bap tistengemeente. 8 uur nam. St. Anthonlusclubhuls. Leerlingen-uit voering Balletschool. Herry Hendrichs. 8 uur nam. Wykgebouw Levendaal: Jaarverg. Ned. Chr. Vrouwenbond. 8 uur nam. DONDERDAG Hogewoerd 175; Bijeenkomst Jehovah's getuigen. 7.25 uur nam. Stadszaal (foyer): Geluidsfilm en cau serie „Camp, symbool van gezondheid en levensvreugde". 8 uur nam. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. AVRO; 20.20 Gevar. progr. 21.20 Vlie gende schotels. 21.45—22.35 Qulzprogr. VOOR ZONDAG 17 MEI Hilversum I, 402 m. KRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 8.25 Hoog mis. NCRV: 9.30 Nws. en waterst. 9.45 Ko perensemble. Convent van Kerken: 10.00 Geref. kerkd. NCRV: 11.30 Kamerkoor. 11.45 Hobo en orgel. KRO: 12.15 Apologie. 12.35 Klavecimbelrecital. 12.55 Gram. 13.00 Nws. 13.05 De hand aan de ploeg, caus. 13.10 De Wadders. hoorsp. 13.30 Lichte muz. 13.45 Boekbespr. 14.00 V d. kind. 14.30 Stedel. ork. v. Utrecht. 15.35 Muzi kale caus. 16.05 Gram. 16.30 Vespers. IKOR: 17.00 Ned. Herv. kerkd. 18.00 Het geladen schip. 18.30 De kerk aan het werk. 18.40 Bijbelvertelling. NCRV: 19.00 Nws. uit de kerken. 19.05 Koorzang. 19.30 Het Evangelie van Johannes, caus. KRO: 19.45 Nws. 20.00 Vyfde Pinksterbidstonde. 20.40 Gram. 21.05 Viool en piano. 21.30 Wie gaat er mee naar Engeland varen hoorsp. 22.15 Gram. 23 00 Nws. 23 15 Phll- harm. ork. v. Overijssel en solist. 23.45 24.00 Gram. Hilversum II, 298 m. IKOR: 7.00 Pinkster-appèl. VARA: 8.00 Nws. en postduivenber. 8.18 Gevar. progr. 8.30 Weer of geen weer. 10.00 Gram. 10.25 Nws. v. d. boekenmarkt. 10.35 Cabaret. 11.10 Promenade ork. en solist .AVRO 12.00 Amus. muz. 12.30 Sportsplegel. 12.35 Orgelspel. 13.00 Nws. en SOS-ber 13.07 De toestand in de wereld .13.17 Meded gram. 13 20 Even bijdraaien 14.00 Boek bespr. 14.20 L'ile de Merlin ou le monde renservé. opera. 15.30 Het jodendom in de laatste twee eeuwen, caus 15.45 Carillon- conc. 15.55 Dansmuz. 16.30 Sportrevue. VARA; 17.00 Gram. 17.30 V. d. jeugd. Stationsplein: Excursie Broederschap v oud-padvinders naar Vuurtoren te Noord- wijk. 7.30 uur nam. Stadszaal (kleine zaal): Ver. van oud leerlingen Ambachtsschool. Lezing S. J M. van Munster over Ruimtevaart. 8 u. nam. Wassenaar: Kasteel Oud-Was senaar. Anjerfondsavond. Delftse toneel groep „De Flits" voert „Nachtlepetltie" op. 8 uur nam. VRIJDAG Lakenhal: Opening tentoonstelling „Het Nederlandse portret sinds 1880". 8 u. nam. BIOSCOPEN Rex: „Kasim, de bandiet van Zhobe". 14 Jaar. Werkdagen; 2.30. 7.15 en 9.15 uur; pinksterdagen. 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 u Trianon: „Tarzan vecht voor zyn leven". (14 Jaar). Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 u., pinksterdagen: 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur Casino: „Wonderman". (14 Jaar). Werk dagen; 2.30, 7 en 9.15 uur; pinkster dagen: 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur; donder dag: „Oklahoma". Lido: „Les tricheurs" (18 Jaar). Werkd.: 2.30, 7 en 9.15 uur; pinksterdagen: 2.30, 4.45 7 en 9.15 uur. Luxor: „Liebelel* (14 Jaar). Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; pinksterdagen: 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN De dienst der huisartsen te Lolden wordt van hedenmiddag 2 uur tot maan dagmorgen 8 uur waargenomen door de doktoren Veldhuijzen, Stoffers. Wydicks, Van Alphen en Roodenburg Vermaat. Van maandagmorgen 8 uur tot dinsdag morgen 8 uur door de doktoren Postel, Wydicks, Teeuwen. Gaasbeek en Kort- mann. Te Oegstgeest van hedenmiddag 2 uur tot zondagnacht 12 uur door de doktoren Held, tel. 24649 en Lanen-Baron, telef. 21610 en van zondagnacht 12 uur tot dinsdagmorgen 7 uur door de doktoren Hugenholtz, sr en Jr, telef. 20390. Avond en nachtdienst van de Apotheken Te Lelden is geopend Apotheek van Drlessum. Mare 110, tel. 20406. Boven dien is geopend tot zaterdagmiddag 6 uur de Zuider-Apotheek, Lammenschansweg 4. tel. 23553. Op maandag 18 mei (2e pinksterdag) zyn geopend vanaf 's-ochtends 8 uur de Doeza-apotheek, Doezastraat 31. tel. 21313 en de Haven-apotheek. Haven 18, telef. 20085. De Oegstgeester Apotheek. Wllhelmina- park 8. tel. 26274 is op beide Pinkster dagen geopend van 12-1 en 's avonds na 6 uur. TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum Geologie en Mineralogie v d Werfpark i Tentoonstelling geolo gie van Nederland Op werkdagen van 1012 en 24 Zon- en feestdagen 24 uur By geen gehoor by Uw hulsarts of specialist, bel op dokterstelefoon 22222. 17.50 Nws. en sportultsl. 18.05 Lichte muz. VPRO: 18.30 Jeugddienst. IKOR: 19.00 Plnksterdienst v. d. jeugd. 19 30 De Open deur, causerieën. AVRO: 20.00 Nws. 20.05 Theaterork. 20.40 De maansteen, hoorsp. 21.15 Lichte muz. 21.30 Gram. 21 45 Com- me cl. comme ga. 22.00 Strykork. 22.15 Act. 22.30 Gram. 23.00 Nws. 23.15 Sport uitslagen. 23.20-24 00 Gram. Radio-Bloemendaal 10 uur voorm. ds. G. Toornvliet te Bloemendaal (uitzen ding van de deinst, die 's morgens half acht plaats vond); 11.15 uur ds. G. Toorn vliet (uitzending van de dienst voor be langstellenden d.d. 10-5-1959 om 7.30 uur; 2.30 uur Klnderdienst voor kinderen van 5-11 Jaar; 3.45 uur ds. C. Goeman te Haarlem-Zuid (rechtstreekse uitzending). TELEVISIEPROGRAMMA KRO: 9.00 Plechtige Hoogmis. NTS; 10.55-12.15 Eurovisie: Kerkdienst. NCRV: 20 00 De beste hond van de we reld. film. 20.45 Film. 20.55 Bachork vo caal ens, en sol. 21.35 Dagsluiting. BUITENLANDSE RADIOPROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service. 330 m. 12.10 Kritieken. 12.55 Weerber. 13.00 Nws. 13.10 Country Questions. 13.40 Ope- raconc. 14.00 Wenken v. d. tuin. 14.30 Ork. conc. (Om 15 01 Caus.). 16.15 Voordr. 16 30 Muzikale caus. 17.00 V. d. kind. 17.55 Weerber. 18.00 Nws. 18.15 Journ 18.45 Lichte muz. 19.30 Weense nieuwsbrief. 19.45 Gods. caus. 20.25 Liefdadigheldsopr. 20.30 Hoorsp. 21.00 Nws. 21 15 Klankb. 22 00 Gram. 22.50 Epiloog 23.00 Nws. 23.06 23.36 Koorzang Engeland, BBC Light Programme. 1500 en 247 m. 12.00 Verz, progr 13.15 Ge var. progr. 13.45 Hoorspel met muz. 14.15 Gevar. progr. 14.45 Filmprogr. 15.30 Ge var muz. 16.30 Hoorsp. 17.00 Gram. 18.00 Liedjes. 18.30 Twintig vragen. 19.00 Hoor spel. 19.30 Nws. 19.35 Verz. progr. 20.30 Samenzang .21.00 Gevar progr 22.00 Ge ver. progr. 22.30 Nws. 22.40 Gram. 23.30 Lichte muz. 23.50 Avondgebeden. 23.55 24.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk 309 m. 12.00 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.10 Ope ra-aria's. 14.30 Lichte muz. 15.00 Verz. progr. 1630 Dansmuz. 18.15 Ork. conc. 19.00 Nws. 19.30 Abschiedsvorstellung, operette. 21.05 Die Verlobung bei der La- terne, operette. 21.45 Nws. 21.55 Klassieke dansen. 22.30 Chansons. 23.00 Gevar. muz. 24.00 Nws. 0.05 Jazzmuz. 1.155.30 Gevar. muz. FrankrUk 3, 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.45 Ork. conc. 13.25 Gram. 13.35 Hoorsp. 15.45 La fille de Madame Angot. operette. 17.30 Gram. 18.00 Ork. conc. 19.30 Gram. 19.40 Lichte muz. 20.15 Kamermuz. 23.05 Nws. 23.10 Gram, 23.05- 24.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 m. 11.00 Verz. progr. 12.15 Amus. ork. 12.30 Weerber. 12.34 Amus. ork. verv. 13.00 Nws. 14.00 Gram. 16.00 en 16.15 ld. 17.00 Nws. 17.15 Gram. 17.25 Idem. 18.00 Koorzang. 18.20 Gram. 18.30 Godsd. half uur. 19.00 Nws. 19.30 Gram. 20.00 Koor zang. 21.00 OTk. conc. 22.00 Nws. 22.15 Ork. conc. (verv.). 22.50 Gram. 23.00 Nws. 23.05-24.00 Gram. 484 m. 12.20 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Verz. progr. 17.00 Nws. 17.05 Verz. progr. 19.30 Nws. 20.00 Kamerork., kerkkoor en sol. 21.30 Hoorsp. 22.00 Nws. 22.10 Brussel bij nacht. 22.55 Nws. 23.00 Jazzmuz. 23.55 Nws. VOOR MAANDAG 18 MEI Hilversum I, 402 m. NCRV: 8.00 Nws. 8.15 Gram. IKOR; 8.30 Pinkstervroegdienst. KRO; 9.30 Nws. 9.45 Gram. 9.55 Hoogmis. 11.30 Instr. octet. 11.55 Pianokwart. NCRV: 12.15 Koperen- semble. 12.30 Pinksterliederen. 13.00 Nws. 13.10 Orgelspel. 13.40 Die Jahreszeiten. oratorium (gr.) 16.05 Sopr. en piano 16.30 Instr. trio. 17.00 V. d. kleuters. 17.15 Plnk sterdienst. 17.45 Regeringsuitz.: Ryksde- len Overzee: Een nieuwe tijd voor de vol keren van Nederlands-Nieuw-Gulnea caus. door ds. I. S. Kyne. 18.00 Gram. 18.15 Sport. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Volks liederen. 19.30 Radiokrant. 19.55 Op de man af. caus. 20.00 Gram. 20.30 Lichte muz. 21.40 Kamerkoor. 22.00 Parlementair comm. 22.15 Gram. 22 45 Avondoverden king. 23.00 Nws. en SOS-ber. 23.15-24.00 Concertgebouwork. Hilversum II, 298 m. VARA: 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 Wat de stilte te zeggen heeft, klankb. 9.20 Lichte muz. 9.45 Geesteiyk leven, caus. VPRO; 10.00 Gram. 10.30 Kerkdienst. 11.30 Koren, hout- en koperblazers en declama tor. VARA: 12.00 Dansmuz. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Fabrieks Fanfare. 13.00 Nws. 13.10 Gram. 13.15 Jazzmuz 13.40 Rep Pinksterdrukte. 13.50 Kincerkoorzang. 14.20 Voordr. 14.40 Radio Phllh. ork. en solist. 1545 V. d. kind. 16.00 Dansmuz. 16.45 Rep. 17.00 V. d. jeugd. 17.30 Sport- Journ. 18.00 Nws. 18.15 Zigeunerork. 18.50 Openbaar kunstbezit. 19.00 Zangrecital. 19.20 Reportages Pinksterdrukte. 19.30 Strijkkwart. 20.00 Nws 20.05 Cabaret. 20 35 Refrelnfestijn. 21.00 Marimba. 21.30 Ge var. progr. 22.20 Lichte muz. 22.40 Alt en piano. 23.00 Nws. 23.15 Gram. 23.40-24.00 Idem. Kadio-Bloemendanl 9.30 uur ds. Ga- be van Duinen te Wassenaar-Zuid (recht streekse uitzending). TELEVISIEPROGRAMMA NCRV: 17.00—17.30 V. d. kleuters. NTS; 20.05—22.00 Ein Walzertraum. operette. 22.0022.30 Sport. GRAMMOFOONPLATEN'PROGRAMMA DRAADOMROEP (Over de 4e lijn van 1820 uurl Georg Friedrich Handel; I: Sonate nr. 6 in e gr. t. voor viool en cembalo op. 1 nr. 15 Adagio: Allegro; Lar go; Allegro. Alfredo Campoli, viool. Geor ge Malcolm, cembalo. II:Concerto grosso op. 3 nr. 3 in g gr. t. Largo e staccato; Allegro; Adagio; Alle- ~ro. Hermann Töttcher. hobo; Helga ichon, viool; Heinz Friedrich Hartig, cem balo; Bach Orkest. Beriyn. Dirigent: Carl Gorvln. III: Concert voor orgel en orkest op. 4 nr. 4 in f gr. t. Allegro; Andante; Adalo; Allegro. Eduard Müller. orgel. Concert- groep van de Schola Cantorum Baslllen- sis. Dirigent; August Wenzinger IV: Cencerto grosso op. 6 nr. 12 in b kl. t. Largo; Allegro: Aria. Larghetto e piano; Largo: Allegro. Otto Btichner, Franz Ber ger, viool. Hans Melzer, cello; Karl Rich ter. cembalo. Symphonie Orkest van Bam berg, Dirigent: Fritz Lehmann V: "The Messiah" (le deel) Jennifer Vyvyan, sopraan; Norma Procter, alt; George Maran. tenor; Owen Brannlgano, bas; George Malcolm, cembalo; Ralph Downes, orgel; Het Londens Philharmo- nisch Koor. Het Londens Phliharmoniscb Orkest. Dirigent: Sir Adrian Boult. BUITENLANDSE RADIOPROGRAMMA'S Engeland, BBC' Home Service, 330 m. 12.00 Ork. conc. 12.55 Weerber. 13.00 Nws. 13.10 Gram. 13 40 Voordr. 13.55 Crlcketuitsl. 14.00 Operettemuz. 1500 Hoorsp. 16.00 Pianorecital. 16 30 Cricket- rep. 17.00 V. d. kind. 17.55 Weerber. 18.00 Nws. 18.15 In the South-East. 19.00 Ork. conc. 20.00 Gevar. progr. 21.00 Nws 21.15 Hoorsp. 22.45 Gram. 23.00 Nws. 23.06-23.36 Kamermuz. Engeland, BBC' Light Programme, 1500 en 247 m. 12 00 Gevar. muz 12.30 Nws. en gevar. progr. 13.00 Cricketrep. 14.00 Sportreportages. 18.35 Gram. 18 45 Hoorsp. 19.00 Journ. 19.30 Nws. en hoorsp. 20.00 Gram. 20.30 Nws. en gevar. progr. 21.00 Gevar. progr. 21.30 Nws. en gevar. progr. 22.30 Nws. 22.40 Gevar. muz. (Om 23.30 Nws.). 23.55-24.00 Nws Nordwestdeutscher Rundfunk, 309 m. 12.00 Gevar. muz. 13.00 Nws. 13.10 Ge var. muz. 14.30 Vrol. muz. 15 30 Operette- conc. 18.15 Haydn-herdenklng. 19.00 Nws. 19.50 Lichte muz. 21.45 Nws. 22.00 Dans muz 23.00 Lichte muz. 23.15 Gevar muz. 24.00 Nws. 0.05 Ork. conc. 1 154.30 Ge var. muz Frankryk 3. 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.05 Ork. conc. 13.30 Gram. 13.50 Idem. 14.24 Idem. 14.30 Hoorspel. 16.00 Kamermuz 17.00 Gram. 18.0B Ka mermuz. 19.16 Hoorspel met muz. 19.46 Gram. 20.00 Ork, conc. 22.26 Gram. 23.10 Idem. 23.25 Moderne muz. 23.53-24.00 Nwa, Brussel, 324 en 484 m. 3>4 m. 12.00 Gram. 12 30 Weerber. 12 34 V d landbouwers. 12.34 Gram. 13.00 Nws 13.15 V. d. sold 14.00 Operamuz. 16.00 V d zieken. 17.00 Nws. 17.lo Gram. 18.00 Franse les. 18.15 Gram. 19.00 Nws. 19.30 Gram. 20.00 Ork. conc. 21.00 Kunst- kaleidoscoop 21.20 Gram. 21.30 Amus. ork 2200 Nws. 22.15 Kamermuz. 23.00 Nws. 23.05 Gram. 24.00 V. d. zeelieden. 484 m. 12.00 Gram. 12.54 Idem. 13.00 Nws 13.15 Gram. 14.00 Idem. 14.15 Idem. 15 00. 15 30. 15.40 en 16 00 Gram. 17.00 Nws 17.05 Gram. 17.45 Idem. 18.00 Koor zang. 18.40 Gram. 19.30 Nws. 20.05 Gevar. muz, 22.00 Nws. 22.10 Gram. 22.55 Nws. 23.00 Dansmuz. 23.55 Nws. VOOR DINSDAG 19 MEI. Hilversum I (402 m.) KRO.: 7.00 Nws. 7.15 Gram. 7.30 V. d. jeugd. 7.40 Gram. 7.45 Morgengebed en lit. kal. 8.00 Nws. 8.15 Graan. 8.50 V. d. huisvr. 9.35 Waterst. 9.40 Gram. 10.00 V d. kleuters. 10.15 Lichtbaken, caus. 10.30 Gram. 11.00 V. d. vrouw. 11.30 Gram. 11.50 Als de ziele luistert, caus. 12.00 Middag klok -noodlklok. 12.03 Promenade-orkest. (12.3012.33 Land- en tulaib. meded.) 12.50 Act. 13.00 Nws. 13.15 Zonnewijzer. 13.20 Platennieuws. 13.30 Dansmuz. 14.00 Gram. 14.35 V. d. plattelandsvrouwen. progr. 16.00 V. d. zieken. 16.30 Zlekenlof. 17.00 V. d. Jeugd. 17.40 14.45 Gevar. Beunsber. 17.45 Regeringsuitz.: Rijksdelen Overzee: Zwervend langs de Wisselmeren in Centraal Nleuw-Gulnea. door Joop van zyi. KRO.: 18.00 Lichte muz. 18.20 Gram. 18.30 Radio Volksuniversiteit: De weg der filosofie van twllfel tot zekerheid, door prof. dr. C. A. van Peursen. Eerste lezing: Campanella. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Sportpraatje. 19.35 Gram. 20.30 Zingend hart van Vlaanderen, klankb. 21.25 Aan de poorten van een nieuwe tyd, caus. 21.55 Pianovoordr. 22.20 Gram. 22.45 Avond gebed en lit. kal. 23.00 Nws. 23.15—24.00 Kamerork. en soliste. Hilversum II (298 m.). AVRO.: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Lich te muz VPRO.: 7.50 Dagopening. AVRO.: 8.00 Nws. 8.15 V. d. Jeugd. 9.00 V. d. vrouw. 9 05 Licht progr. 9.40 Morgenwij ding. 10.00 Gram. 10.50 V. d. kleuters. 11.00 Cabaret. 11.20 Gesprekken met Jonge kunstenaars. 12.00 Ltohte muz. 12.20 Re geringsuitz.: Landb.rubrlek: De boer van Nooltgedaoht. 12.30 Land- en tuinb.me ded. 12.33 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.15 Ja. 13.55 Beursber. 14.00 Jonge musici. 14.45 Ruimte gevraagd, klankb. 15.15 Elektronische muz. 15.30 Jeugd en wereld beeld. gesprek. 15.45 Poesjenellenkelder, anno 1959. 16.30 V. d. Jeugd. 17.30 Act. en rep. 17.45 Gram. AVRO.: 18.00 Nws. 18.15 Lichte liedjes. 18.40 V. d. Jeugd. 19.00 V. d. kind. 19.05 Alles op één kaart. 20.00 Nws. 20.05 Gevar. progr. 21.00 Proefwerk, klankb. 21.20 Im provisaties. 21.45 Jeugdork. 22.30 Het Peest, een spel voor 10 stemmen. 23.00 Nws. 23.15 Koersen v. New York. 23.16 Act. en rep. 23.4024.00 Moderne muz. en lyriek. TELEVISIEPROGRAMMA, NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. VARA.: 20.20 Fihn. Engeland, BBC Home Service (330 m.). 12.00 Ork.conc. 12.55 Weerber. 13.00 Nws. 13.10 Discussie .13.55 Crlcketuitsl. 14.00 Gram. 14.30 Cricketrep. 15.00 Hoor spel. 15.30 Gevar. muz. 16.00 The Brains Trust. 16.45 Caus. 17.00 V. d. kind. 17.55 Weerber. 18.00 Nws. 18.15 In the South- East. 19.00 Gram. 19.30 Klankb. 20.00 Ge var. muz. 20.30 Twintig Vragen. 21.00 Nwb. 21,15 At home and abroad, caus. 21.45 Klankb. 22.30 Tenor en plano. 22.45 Caus. 23.00 Nws. 23.0623.36 Pianoreci tal. Engeland, BBC Light Programme, (1500 en 247 m.). 12.00 Gram. 12.30 Nws. en progr. v. d. arb. 13.00 Cricketrep. 1300 Nws. en volks liederen. 13.45 V. d. kind. 14.00 V. d. vrouw. (Om 14.30 Nws.). 15.00 Cricket rep. (Om 15.30 Nws.). 15.45 Lichte muz. 16.30 Nws. en Mrs. Dale's dagboek. 16.45 Uitslagen v. races en orgelspel. 17.15 Pianospel. 17.30 Nws. en gevar. progr. 18.45 Hoorsp. 19.00 Journ. 19.25 Sport. 19.30 Nws. en hoorsp. 20.00 Hoorsp. 20.30 Nws. en gevar. muz. 21.30 Nw6. en hoor spel. 22.00 Gram. 22.30 Nws. 22.40 Gevar. muz. (Om 23.30 Nws.). 23.5524.00 Nws. Nordvvest-Deutscher Rundfunk (309 m.) 12.00 Jazzmuz. 13.00 Nws. 13.15 Lichte muz. 14.15 Opera, en balletmuz. 16.00 Kamermuz. 17.00 Nws. 17.20 Pianorecital. 17.45 Populaire muz. 19.00 Nws. 19.35 Dansmuz. 20.15 Klankb. 21.15 Gram. 21.45 Nws. 23.15 Moderne muz. 24.00 Nws. 0.101.00 Dansmuziek. FrankrUk 3 (280 en 235 m.). 12.00 Nws. 12.05 Ork.conc. 14.10 Viool recital. 14-43 Koorzang. 17.00 Kamermuz. 19.16 Knapenkoor. 20.00 Kamermuz. 21.50 Idem. 23.13 Gram. 23.5324.00 Nws. ..russel (324 en 484 m.). 324 m.: 12.00 Gram. 12.15 Lichte muz. 12.30 Weerber. 12.34 Lichte muz. (verv.). 12.55 Koersen. 13.00 Nws. 13.11 Gram. 14.00 Schoolradio. 15.45 Kamermuz. 16.00 Koersen. 16.02 Vlaamse muz. 1600 Gram. 17.00 Nws. 17.10 Kamermuz. 17.45 Boek bespr. 18.00 V. d. Jeugd. 1800 V. d. sold. 19.00 Nws. 19.30 Gram. 19.50 Caus. 20.00 V. d. vrouw. 21.00 Ork.conc. 22.00 Nws. 22.15 Planorecital. 22.5523.00 Nws. 484 m.: 12.00 Gram. 12.15 Pianospel. 13.00 Nws. 13.20 Gram. 14.45 Ork.conc. 15.30, 16.05 en 16.30 Gram. 17.00 Nws. 17.10 Gram. 18.30 Discografie. 19.30 Nws. 20.00 Ork.conc. 22.00 Nws. 22.10 Vrije t d. 22.55 Nws. Advertentie. Hogewoerd 6668, tel. 22962, Leiden 3 WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) S 3-q 5 S as SU s Den Helder geh. bew. nno 1023 10 9 Ypenburg geh. bew. nno 1022 10 10 Vlissingen geh. bew. n 1022 11 11 Eelde mist nno 1023 10 9 Twente mist w.st. 1022 9 6 De Bilt zwaar bew. nno 1022 11 10 Eindhoven vrijw. onb. w.st. 1022 9 7 Z.-Limburg mist no 1022 8 7 "2 m li -2 Es S I s SS! Helsinki zwaar bew. n 3 16 0.5 Stockholm onbewolkt n 3 13 0 Oslo licht bew. windstil 15 Kopenhagen onbewolkt zo 1 14 0 Aberdeen geh. bew. windstil 8 0 Londen zwaar bew. n 4 8 0 Amsterdam zwaar bew. nno 6 12 0 Brussel onbewolkt n 3 11 0 Luzemburg onbewolkt nno 6 8 0.2 Parijs onbewolkt n 5 11 0 Bordeaux onbewolkt windstil 7 3 Grenoble zwaar bew. no 2 11 Nice licht bew. n 4 13 ~Ö.4 Berlijn zwaar bew. n 2 13 0 Frankfort onbewolkt nno 4 11 0.5 München regen windstil 8 2.4 Zürlch zwaar bew. no 2 10 2.2 Genève zwaar bew. ono 5 9 0.5 Locarno licht bew. o 2 8 2.2 Wenen zwaar bew. nw 3 13 2.1 Innsbruck geh. bew. windstil 8 4 Rome zwaar bew. ono 2 13 0.6 AJaccio onweer zo 2 13 0.1 Madrid onbewolkt n 3 13 0 Algiers onbewolkt windstil 14 0

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 2