MODELWONING dierenpark Wassenaar elt ruim 3.500 dieren eldzame okapi komt deze zomer Bezoek, onze Onderzoek naar huis-invloeden op reumatiek en astma Westduits offensief tegen de Nederlandse export van kaas De man, die Liechtenstein in 1938 redde, is geen „Freiherr" Socialist Kopf werd premier van Duitse deelstaat Neder-Saksen «erlcht maart I860 Donderdag 14 mei 1959 Vijfde blad no. 29743 Levende have groeit gestaag 'assen aar behoort nog tot de a eer je broekjes onder de dierentuinen, jtfwel de heer P. W. Louwman reeds )37 zijn zeker bijzondere hobby lan de, kan men toch wel zeggen dat na jatste oorlog onder bar ongeluk- omstandigheden dus vrijwel van nafaan moest worden begonnen, jaar met de energie, [deze onderneming kerkt, heeft men ^aan de opbouw ge en thans telt de Ie le have van het je lommerrijke park t dan 3500 dieren, feder jaar komen er F nieuwe bij. Dat l de directie bot een k jaarlijkse wapen- hw gebracht. Gis- Sddag kreeg de pers [tijdens die tradi lle rondwandeling oude vertrouwde, t ook nieuwe kop en kopjes te zien. Zoogdieren leraard zou men zeggen, ging de kgstelling in de eer- kaats uit naar de lieren, zoals de l kameel, die als I verjaarsgeschenk de heer Louwman april j.l. ter wereld kar helaas, een van lectaculairste aan- en van het park, kapi, was er nog Dit zeldzame dier geschenk van de ïg van Belgisch Alle papie- poor de overtocht gereed, maar Dierenpark heeft :ht de verzending rika toch maar tot >f juli uit te stel- )it om het dier het latiseren te verge- lp elijken. Of mis- beter: om te men, dat de infecties, die derge- lieren altijd hebben en die in de van geen betekenis zijn, door >brek aan ruimte en het andere it hier van doorslaggevende aard innen worden. Automatisch wegen nensapen verkeren in blakende id, de jonge dieren groeien als et gewicht moet echter regelma- den bijgehouden en men kan zich llen, dat het wegen van deze jatsers geen sinecure is. Der- wordt overwogen een speciale stallatie in het mensapenver- in te brengen, waarop deze apen onbewust wegen, even trouwens nog andere plan- o wil men een groot apeneiland nrichten op de plaats, waar tot de roofvogelverblijven, casuarls- inzen en eenden waren geconcen- Reeds zijn de roofvogels aan het :en, waardoor deze collectie trou- ook een beter geheel zal gaan rots van het park, de Louise Hal het grote restaurant, waarin een en vaak zeldzame collectie exo- vogels rondfladdert, is ook weer Ea- is opnieuw een aantal schit- getekende en diep gekleurde vo- bij gekomen. Griezelige verhalen waren bepaald griezelige verha- e verteld werden, toen wij langs ipische zeeaquarium wandelden, itrof de nieuwe bewoners. Het reemde en gevaarlijke kostgan- en ervan, de „koraalduivel" heeft die zo giftig zijn, dat ze zelfs n mens dodelijk kunnen zijn. ms ook de Murenen zijn giftig, geen vriendelijk visje. Deze er is afkomstig uit de Middel- Zee. Oude verhalen willen, dat iKreta en in Rome deze beestjes at. En dan voegen die oude ver- eraan toe, dat ze smakelijker wa- inneer de dierjtes mensenvlees verorberd. Derhalve zou er af maar een slaaf in zee zijn ge- Dominosteentjes Dan was er nog een grappig, kleurig koraalvisje uit de Stille Zuidzee. Een klein beestje met een ellenlange, bijna onuitsprekelijke naam. Een goed Neder landse naam heeft men er „nog" niet voor. Geen nood echter voor de school- PROF. ASSERLAAN 29 VOORSCHOTEN Van 10 t/m 27 Mei Alle werkdagen behalve Zaterdag 's avonds van 7 tot 10 uur. Woensdag, Vrijdag en Zondag ook 's middags van 2 tot 5 uur. N.B. 1e Pinksterdag gesloten, 2e Pinksterdag van 2 tot 5 uur geopend. Subsidie van ZWO en TNO De Nederlandse Organisatie voor Zuiver Wetenschappelijk Onder" zoek en de Organisatie voor Toegepast Natuurwetenschappelijk Onderzoek hebben dr. H. Varekamp te Oegstgeest een subsidie ver- leend voor een onderzoek naar de betekenis van de behuizing (met name in verband met vochtigheid en de aanwezigheid van houtrot) voor rheumatoide arthritis (een soort gewrichtsreumatiek) en astma. Dr. Varekamp, die indertijd vele jaren assistent is geweest van wylen de aller- goloog prof. dr. W. Storm van Leeuwen, promoveerde in 1925 op een proefschrift, getiteld: „De exogene (uitwendige) oor zaken van asthma bronchiale". Na der Leidse Universiteit, waarvan prof. da-. H. A. E. van Dishoeck het hoofd is. Het onderzoek wordt op verschillende plaatsen verricht o.a. in het Botanisch Laboratorium. Door de Z.W.O.-subsidie heeft dr. Varekamp onder meer mej. dr. jarenlang in de plaats zijner inwoning P. S. J. Schure als biologisch medewerk- de huisartsenpraktijk te hebben uitge oefend. legde hij deze in oktober 1958 neer om zich geheel aan het bovenge noemde onderzoek te wijden. In een onderhoud vertelde dr. Vare kamp, dat hij op het ogenblik als weten schappelijk hoofdambtenaar verbonden is aan de onderafdeling allergie van de kliniek voor oor-, neus- en keelziekten llosieve verpleegsters. yleegstersuniformeri van ny- '.rylene en bepaalde andere doffen wekken statische elek- it op en zouden tijdens opera- ityloffingen kunnen veroorza- 20 is aan het Britse ministe rs Gezondheid meegedeeld, en rapport van een adviescom- voor de verpleging wordt aan- n dit materiaal in het huidige vi van ontwikkeling niet te ken voor de vervaardiging van miformen. Britse nylonweversmaatschap- eft verklaard dat nylon - of- n het statische elektriciteit kan ken - in normale omstandig- geen enkel gevaar oplevert. R onder sommige, zeer zelden Mende omstandigheden, bijv. gebruik van zeer ontvlambare i door narcotiseurs, zou deze fhe elektriciteit ontsnapt gas dgloffing kunnen brengen". De bruine Karpatenberen zijn af komstig uit Klein-Azië. Ze hebben hun winterrust nu weer achter de rug. De eeuwige zomerse bedel partij in de Wassenaarse berenkuil is weer begonnen. Tot vermaak van de vele en vaak gulle bezoekers kinderen. Die spraken meteen over „do minosteentjes" en werkelijk, dit zwarte visje met zijn drie witte stippen heeft er veel van weg. En zo groeit het aantal dieren in Was senaar jaar in jaar uit. Er komt heel wat voor kijken om zo'n levende have in stand te houden. Tot slot dan ook wat cijfers over de hoeveelheden voed sel, die per jaar minimaal nodig zijn: 75.000 kg. graan en zaden, 70.000 kg. groente en fruit, 65.000 kg. hooi en stro, 20.000 kg. vlees, 15.000 broden, 12.000 kg. vis, 10.000 eieren, 10.000 liter melk, 660 kg. kersen op sap èn 500 kg. drui ven.... Vergadering Hollandse Mij. van Landbouw (Van onze Haagse redactie) In het Scheveningse Kurhaus-hotel is gisteren de 181ste algemene vergadering van de Hollandsche Mij van Landbouw onder grote belangstelling gehouden. Voorzitter J. A. van Nieuwenhuyzen schonk aandacht aan de prijsontwikke ling in de land- en Tuinbouw. De EEG noemde hij een instelling, die voor boe ren en tuinders gunstig kan zijn, hoe wel een nauwkeurige observatie een gebiedende eis blijft. Een tweede belang rijke landbouwaaingelegenheid noemde spreker de verandering van het garan- tiebeleid van de regering, waarvan hij grote moeilijkheden verwacht. De heer Van Nieuwenhuyzen achtte het dan ook van het grootste belang, dat er op het Departement van Landbouw een minis ter komt, die de belangen van land- en tuinbouw met bekwaamheid weet te verdedigen. Hij waarschuwde voorts uitdrukkelijk tegen een te ver gaande produktiebèperking. Ir. J. S. Keyser, directeur van de Coöp. Centrale Raiffeisen-bank te Utrecht besprak de financieringsproble men van de Nederlandse land- en tuin bouw. Over de financiering van da landbouw die in Nederland zo'n grote plaats in neemt, zeide spreker, dat men over het risico hierbij niet te gering moet denken, omdat de garantiepolitiek de tuinbouw geen bescherming geeft, maar men moet zich er niet door laten afschrikken, om dat er meer goede dan kwade kansen in liggen. Als de plattelanders, zo eindigde spreker, hun saamhorigheid weten te bewaren, dan zullen de Raiffeisenban- ken een grote steun voor het platteland blijven. Philips helpt India Produktie radiobuizen Philips heeft een tien-jarig contract gesloten met de fabriek voor elektro nische apparatuur Bharat te Banga lore, een bedrijf van de Indiase staat, voor het verlenen van de nodige tech nische hulp en medewerking bij de produktie van radiobuizen. Verwacht wordt, dat met de produktie hiervan binnen 20 maanden zal worden begonnen. Aanvankelijk zal de capaciteit 1.8 miljoen radiobuizen van een minia tuur-type per jaar bedragen. Deze kan echter zo nodig aanzienlijk gorden uit gebreid door invoering va.n "een twee- ploegen-stelsel. De overeenkomst voorziet ook in de vervaardiging van sub-miniatuurbuizen voor draagbare ultrakortegolfzenders. Naar verwachting zal de jaarlijkse omzet ongeveer 5 miljoen rupee bedra gen. Dit betekent voor India een devie- zenbesparing van bijna 3 miljoen rupee per jaar. India wil in de binnenlandse behoefte aan radiobuizen zelf kunnen voorzien. CHAUFFEUR MELDT ZICH BIJ DE POLITIE Een Amsterdammer, die dinsdag met een vrachtauto van 20 ton in Zundert een kerk ramde, heeft zioh gisteren bij de Rijkspolitie in Zundert gemeld. Na de botsing was de man liftend naar Amsterdam getrokken als eerste reactie op de schrik na de gebeurtenis. Toen hij gekalmeerd was, is hij naar Zundert teruggegaan. Tegenover de politie verklaarde hij door oververmoeid heid de macht over het stuur verloren te hebben. De sohade aan de kerk wordt geschat op meer dan f. 10.000. Op meest ongunstige moment Geen maatregelen van regering in Bonn (Van onze correspondent te Bonn) Op het voor West-Duitsland meest ongunstige moment heeft het Landbouwverbond in de Westduitse deelstaat Noordrijn-Westfalen dezer dagen gepoogd een nieuw offensief te ontketenen tegen de Nederlandse en de Deense kaasexport. De Westduitse zuivelproducent verwacht volgens dit verbond, dat de regering te Bonn ingrijpende maatregelen zal nemen tegen de zuivelimport, in het bijzonder van kaas, Het Rijnlandse Landbouwverbond meent, dat thans gesproken kan worden van „dumping import". Blijkens mede delingen van het Düsseldorfse dagblad „Handelsblat-t" zijn de kaasprijzen de afgelopen weken bi) een stijgend aanbod steeds verder gedaald. Zij hebben op het ogenblik het punt bereikt, waarop de overeenkomst, gesloten tussen de Westduitse en de Nederlandse regering betreffende de garantie van bepaalde minimum-prijzen, in werking moet tre den. Op de laatste Keulse kaasbeurs noteerde men voor Duitse kaas van 45 procent droge bestanddelen een PriJs van 2.78—3.02 mark per kg. Nederlandse kaas kwam op 2.98 en hoger per kg en Deense kaas op 2.782.88. Deze prijzen I liggen nog altijd tien procent boven die Dr. Dieckhoffs aanspraken op adellijke titel werden door Berlijn niet erkend (Van onze corres pondent in Bonn) In 1938 vernam de ad vocaat dr. Albreoht Dieck. hoff, die in dienst was van de regering van het 175 vierkante kilometer grote vorstendom Liech tenstein, dat er bepaalde nazi's waren die deze zeer kleine staat wilden an nexeren. Oostenrijk was juist het lot van de „An schluss'' ten deel gevallen. En Hitlers „Gauleiter" Murr in Stuttgart en Ho_ fer in Innsbruck waren er thans op uit een klein re- volutietje in het vorsten dom te ontketenen, waar na, Hitiers benden wel even voor de „bevrijding" zouden zorg dragen. Dit alles hoorde Dieckhoff, wie het lot van Lieohten. stein, gelegen tussen Oos tenrijk en Zwitserland, zeer ter harte ging. Dieckhoff beschikte over invloedrijke en omkoop bare relaties te Berlijn. Hij had al geruime tijd met gouden sigarettenko kers en dure postzegelver_ zamelingen hoge nazi's gepaaid en een goede stemming voor Liechten stein gewekt. Eind 1938 kreeg bij de Berlijn se machthebbers zover, dat zij Hitler wilden spannen voor een ontmoeting met de vorst van Liechten stein, Prins Franz Joseph II. die nog maar een paar maanden in zijn consti tutionele monarchie aan Ibet bewind was. Hitier was zo goed om Liech tenstein te erkennen als een zelfstandige staat en op deze wijze bleef het kleine vorstendom zelfs de gehele oorlog door, evenals de grotere buur man Zwitserland, buiten de oorlog. Prins Franz Joseph be loonde Dieckhoff rijkelijk, te weten met de adellijke titel „Freiherr". De op het ogenblik 73-jarige dir. Dieckhoff, die thans in de deelstaat Neder-Saksen woont, is nogal trots op zijn Frei'herr-titel. Hij noemde zich „Freiherr Von Dieokhoff". Maar dat mag hij niet, tenminste niet in West-Duitsland! Een der hoogste Duitse gerechtelijke instanties, het zogenaamde Bundes- verwaltungsgericht te Berlijn, sloot zich dezer dagen namelijk aan bij het oordeel van de minis ter van Justitie van Ne der-Saksen. In West- Duitsland, aldus de recht bank en minister, is de adel door de grondwet van Weimar, van vlak na de eerste wereldoorlog, af geschaft Een adellijke familie naam kan daardoor nog slechts verkregen worden door geboorte, huwelijk of adoptie. Niet echter door van een buitenlandse staat een adellijke titel ia krijgen en aldus letterlijk in de adelstand verheven te worden. Dr. Dieckhoff is dus, Ó6k sedert Liech tenstein in 1939 een „Freiherr Von Dieckhoff" van hem maakte, nog al_ tijd een doodgewone me neer Dieckhoff, advocaat in Neder-Saksen, niets meer, niets minder. De gerechtelijke instanties hebben daarmee het offi. ciële verzoek van Dieck hoff om zich „Freiherr Von Dieokhoff" te mogen noemen, van de hand. gewezen. Men wees ten deze niet slechts op de grondwet van Weimar, die verheffen in de adel stand definitief afschafte, maar ook op niemand minder dan Bondskanse. lier Adenauer, Deze is nog niet zo lang geleden in de Engelse adelstand verhe ven, althans hij kreeg een hoge Britse orde, waar door hij zich thans „Sir" zou mogen noemen. Ade_ nauer maakt van deze ti tel evenwel bepaald geen gebruik en noemt zich blijkens het telefoonboek van het district Keulen: „Adenauer, Konrad, dr. Rhöndorf, Zennigsweg 8a, tel. 2867". Van „Sir Kon rad" kan evenmin sprake zijn aldus de advocaten van de Nedersaksische minister van Justitie in hun strijd tegen Dieck hoff als dat het geval mag zijn met „Freiherr Von Dieckhoff", hoe goe de en hoogstaande dien sten deze aan Liechten stein ook moge hebben bewezen. vingin Juliana zal op 30 mei tuwe boot „Koningin Wilhel- voor de dienst Hoek-van- yid-Harwich te water laten jen werf in Hardinxveld-Gies- Wam. De boot, die 1600 passa at kunnen vervoeren, op de b van een jaar geleden. Maar aan de andere kant staat, zo zegt het Rijnland se Landbouwverbond, dat de kaas geli beraliseerd is en dat de traditionele zuivelexport-landen als Nederland en Denemarken proberen door een ver sterkte kaasexport de terugslag, waar onder hun zuivelexport lijdt als gevolg van de stop op de boterimport in de Bondsrepubliek, te boven te komen. Daardoor zou de Westduitse kaaspro- duktie van 43.000 ton in 1954 terugge lopen zijn tot 28.500 ton in 1958, waar tegenover een vergrote invoer van Deense en Nederlandse kaas staat van 52.000 tot 85.000 ton. DUITSE ACHTERSTAND Mag men het bovengenoemde „Han- delsblatt" geloven, dan tekent zich hier voor de Westduitse zuivelindustrie een zeer problematisch geval af. Tegenover een stijgende Westduitse melkproduktie staat geen stijgend melkverbruik, even min een stijgend boterverbruik. Het ver lies aan afzet op de eigen kaasmarkt zou vooral een gevolg zijn van de lage buitenlandse prijzen: de Westduitse pro- duktiekosten zouden te hoog liggen, tengevolge van te hoge voederprijzen, en maar dat erkent men hier maar zeer ten dele tengevolge van een ouder wetse, allesbehalve rationele landbouw productie in het algemeen. Men tracht de achterstand ten opzichte van Dene marken en Nederland weg te praten door d>e nabuurlanden te verdenken van dumping-m etho den ONGUNSTIG OGENBLIK Dit Rijnlandse protest komt op een uiterst ongunstig ogenblik. Immers, juist thans staat West-Duitsland op de vergadering van de GATT (Alge mene Overeenkomst voor Handel en Tarieven) te Genève in het middel punt van de kritiek, omdat het zijn liberalisatie niet voltooit, hetgeen mogelijk geacht wordt omdat van Westduitse betalingsbalans-moeilijk heden al lang geen sprak meer is. Enige maatregelen van het Westduitse ministerie van Landbouw te Bonn tegen ons land en Denemarken ten deze zijn dan ook onvoorstelbaar. Een deliberali- satie van kaas is evenzeer onmogelijk als de herinvoering van invoer-contin- genten, de vaststelling van autonome ster kunnen aanstellen. De financiële moeilijkheden van de eerste jaren van het onderzoek zijn overbrugd door subsidies van de Stich ting „De Drie Lichten" en van het „Rheumatiekfonds dr. Jan van Bree- men". Het was dr. Varekamp opgevallen, dait patiënten met rheumatoide arthritis en astma veelvuldig wonen in huizen met houtrot en de vloeren van de begane grond. Deze huizen zijn dikwijls op een vochtige bodem gebouwd, terwijl de bouwconstructie onvoldoende bescher ming geeft tegen het binnendringen van vocht, dat. de belangrijkste conditie- factor is voor de gToei van houtverte- rende schimmels. Om de samenhang tussen behuizing en ziekten te bestude ren was het nodig om naast onderzoe kingen op medisch en biologisch terrein ook onderzoekingen op het gebied van bouwconstructies en de vochtcondities van woningen te verrichten. Hierbij heeft dr. Varekamp van veel zijden hulp ondervonden, waarbij in de eerste plaats de steun van het hout- instituut T.N.O. genoemd moet worden. De resultaten van het eerste deel van het onderzoek: „De betekenis van hout rot voor de behuizing" zijn gepubliceerd in het Tij-dsohrift» voor Sociale Genees kunde van 5 december 1958. De belangrijkste conclusies van dit artikel zijn, dat houtrot in bepaalde streken van Nederland ontstellend veel voorkomt (zoveel dat men houtrot als iets zeer normaals beschouwt en er by de woningwaardering nauwelijks aan dacht aan wordt gegeven) en dat een wetenschappelijk verantwoorde funde ring voor het voorkomen en de bestrij ding van houtrot ontbreekt.. Toch moet houtrot beschouwd worden als een be langrijke reden dat huizen ontijdig min derwaardig en onbewoonbaar worden en dus als een van de oorzaken van de bestaande woningnood. Tegen elke prijs moet voorkomen worden, dat nieuw te bouwen huizen door houtrot worden aangetast. De resultaten van het tweede deel van het onderzoek, n.l. over de invloed van behuizing en houtrot op rheuma toide arthritis zijn in 'bewerking. Dr. H. Varekamp is nu bezig met onderzoekingen over de invloed van de behuizing op allergische ziekten, met name astma. Het blijkt, dat een studie gemaakt moet worden van allerlei factoren, die met de vochtigheid van huizen samen hangen, en die van betekenis kunnen zijn voor de woninghyglëne. Het is daarbij nodig nieuwe onderzoe kingsmethoden uit te werken en nieuwe criteria voor de vochtigheidsgraad van woningen vast te stellen. Dat er tot dusver door medici zo weinig aandacht is geschonken aan de vochtcondities van woningen en aan de mogelijke be tekenis van houtrot, moet daardoor ver klaard worden, dat wetenschappelijke onderzoekers als regel in klinieken en laboratoria werken en slechts zelden, gelegenheid hebben om waarnemingen in huizen te doen. minimum-prijzen of de verhoging van land. invoerrechten. De enige mogelijkheid zou zijn, dat de Bondsrepubliek de in voer van boter wat meer ruimte geeft en dat de kaasexport-landen daartegen over wat met hun uitvoer zullen inbin den. Maar dat acht men te Bonn nutte loos. Voor Nederland bestaat ten deze dan ook geen enkele kans op nieuwe moeilijkheden ten aanzien van de kaasexport naar Duitsland. Daarbij kan men het opvallend ach ten, da.t juist in Noordrijn-Westfalen thans zo hoog van de toren wordt ge blazen, terwijl dit gebied nu bepaald geen grote leverancier van kaas'is; dat zijn Zuid-Dultsland en ook Noord-Duits- Dank zij handig manoeuvreren kreeg hij de steun van liberalen en vluchtelingen Nationaal verspeelden de Invloed op Bonn „helpers" hun kansen (Van onze correspondent in Bonn) In de aan Nederland grenzende West duitse deelstaat Neder-Saksen hebben sedert dinsdag de socialisten het heft, waarschijnlijk voor geruime tijd, stevig in handen. Het Nedersaksische parle ment in Hannover heeft namelijk met 83 tegen 71 stemmen de 66-jarige SPD- leider Heinrich Kopf tot minister-pre sident gekozen. In het oude kabinet, dat na de verkiezingen van enige weken ge leden aftrad, zaten vertegenwoordigers van de CDU en de Deutsche Partei, die beiden in Bonn in de regering-Adenauer zijn vertegenwoordigd. Door uiterst han dig manoeuvreren slaagde Kopf er even wel in de liberale FDP en de Vluchtelin- genpartij BHE naar zich toe te trekken. Hij gaf hun in zijn nieuwe kabinet elk twee zetels. Te weten die van Economie en Justitie aan de FDP, en van Vluch telingenzaken en Financiën aan de BHE. Zijn nieuwe kabinet ook vóór 1955 was Kopf reeds minister-president bestaat, zo heeft men in Hannover opgemerkt, ui't politici die tot de generatie van de republiek van Weimar (1919—1933) be horen: op één na zijn zij namelijk allen 55 a 66 jaar oud en zij hebben voor Hitier een zekere ervaring opgedaan. Zij behoren daarmee tot die generatie, die op het ogenblik in West-Duitsland in grote lijnen gezien de politieke touwtjes in handen heeft en die de grootste ver antwoording zowel in Bonn als in de deelstaten draagt. De nieuwe generaties hetzij die de oorlog als soldaat heeft meegemaakt, hetzij die thans omstreeks de dertig is zijn in het algemeen nog nauwelijks aan bod gekomen op uitzon deringen als minister van Defensie Strauss en enkele anderen na. De socialistisch-rechtse coalitie in Ne der-Saksen zal voor de Bonner politiek bepaald niet zonder gevolgen blijven. Men verwacht thans namelijk niet meer dat de FDP zal worden opgenomen in een nieuwe regeringscoalitie te Bonn, naast CDU en Deutsche Partei, of nu Erhard of Etzel Kanselier zal worden. De FDP zou haar kansen hebben ver speeld. Dit zou erop neerkomen, dat de kabinetsformatie te Bonn in september als vaststaat wie Adenauer als Bonds kanselier zal opvolgen niet al te veel moeilijkheden zal behoeven op te leve ren. Men verwacht, dat minister van Verkeer Seebohm als opvolger van Blücher lid van de Hoge Autoriteit van de Europese Gemeenschap voor kolen en staal (KSG) zal worden, dat minister van Justitie Schaffer zal worden vervan gen, dat de CSU-fractievoorzitter Hö- cherl minister van Verkeer zal worden, dat CDU-fractievoorzitter Krone vice- kanselier zal worden en dat Von Bren- tano aan Buitenlandse Zaken zal blij ven. Erhard of Etzel de strijd is nog altijd niet beslist zal alleen te maken hebben met de zetelverdeling tussen de CDU, de Beierse CSU en de Deutsche Partei, niet met de FDP of de BHE, op wier houding in Hannover te Bonn veel kritiek is uitgeoefend. LAND OVERVLOEIEND VAN MELK In Israël zullen deze zomer 10.000 melkkoeien worden geslacht, omdat men een overproduktie aan melk vreest. Gedurende de wintermaanden was de melkproduktie 30 a 45 groter dan in de winter van 1958.

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 7