RIVELLA Met een enkel woord Agenda ELEKTRISCH GESCHENK A. DE WIT'S HANDELSHUIS VRIJDAG 8 MEI 1959 Be- en veroordeling (Van onze t.v.-medewerker) Het was wel variatie, die de AVRO woensdagavond de kijkers bood: sport- panorama, een dramatische éénacter en een show. Laat de lezer zich niet mis leiden door ons opschrift: er is n.l. veel te loven, maar het t.v.-stuk ging over een veroordeling en het slachtoffer daarvan. Het was een Engels stuk. dat nergens gesitueerd was, maar toch wel erg veel weg had van een Zuidameri kaans geval. Het speelde in een tot ge vangenis omgebouwd klooster. Uit te onzer beschikking staande gegevens weten we, dat het spel ongeveer 2'/a jaar geleden voor de BBC is gegaan, maartoen zag het er (en heus niet alleen omdat er andere acteurs mee deden) anders uit. Het had een com pleter gezicht, want het begon daar, waar het stuk hier eindigde en dan nog met een ombuiging, want wij zouden niet beter hebben geweten, of Ko van Dijk zou voor het executiepeloton val len nog voor Perry Como één liedje had gezongen. Maar zo hoort het eigenlijk niet. want eigenlijk is het vertoonde stuk niet anders dan een „flashback", een terugblik vanuit de opening, waarin ae veroordeelde voor het vuurpeloton staat, maar Juist bijtijds ontzet wordt door zijn medestanders. Walter van der Kamp concentreerde door aldus te be korten alles op de geestelijke strijd, die reclame-achtig geval, waarin beelden werden vertoond van het groots opge zette en aangelegde Disney-park, dat als vermaakscentrum bedoeld was en volgens de astronomische bezoekersaan tallen, die er zo langs de neus weg werden gegeven, wel rendabel zal zijn. De grote Walt heeft een scherpe neus om ae baet te ruiken! Dat is natuurlijk ook de achtergrond geweest van de ge tekende verfilming van het wonderlijke verhaal van Pecos Bill, de legendarische cowboy, maar het verschil met het voorgaande filmpje was. dat dit gees tig en boeiend en dus de moeite van het aankijken waard was. Hier en daar was het wel een beetje erg wild, maar de cowboys huizen niet voor niets in het Wilde Westen. Bijna 7 kwartier werden we daarna vastgehouden door aanschouwing van de lotgevallen van tot de verstikkings dood veroordeelde opvarenden van de vermiste, gezonken S 14. Ruim 3 jaar geleden werd dit Engelse spel ook op de beeldbuis gebracht en volgens aankon diging waren er nogal wat verzoekjes om herhaling gekomen. Eerlijk gezegd begrijpen we dit niet en dat houdt zeer bepaald geen onderwaardering voor de geleverde prestatie in. Maar we vinden het éénmaal meemaken van ellende, spanning en doodstrijd in een duikboot ruimschoots voldoende en hang naar een herhaling geen teken van geeste lijke gezondheid en dus niet voor in williging aan te bevelen. Zoals hier- Bezwaren tegen een televisiedistribntie Ofschoon er technisch geen moeilijk heden zouden zijn om vier televisiepro gramma's via een distributiekanaal in de Nederlandse woonkamers te brengen, stuit televisiedistributie tot dusverre af op gebrek aan commerciële mogelijk heden. Met een kleine ingreep zou ieder televisietoestel op een t.v.-distributienet kunnen worden aangesloten, waardoor het vraagstuk van de antenne's en de gestoorde ontvangst geheel of goeddeels zou kunnen worden opgelost. Met de onderhanden zijnde verbeteringen van de zendantennes echter wordt aan deze euvelen reeds 'n eindweegs tegemoet ge- men. Bij een t.v.-distributienet zou het kostenvraagstuk in verband met het doorgeven van buitenlandse program ma's een grote rol gaan spelen. De vraag of de animo voor aansluiting by vrij hoge kosten groot of gering zou zyn, lUkt in PTT-kringen niet moeiiyk te beantwoorden. Het zelf verhuren van ontvangers voor een t.v.-distributienet is alleen al vanwege en daartoe vereiste komen. By een t.v.-distributienet zou het stuit bovendien af op grote bezwaren bij de handel. Ook het opstellen van kleine regionale zenders voor het doorgeven van buiten landse programma's is enerzyds een in gewikkeld vraagstuk in verband met de beschikbare banden en kanalen, ander- zyds een vrywel onoplosbare puzzel in verband met auteursrechten en derge- lyke. Men heeft daarom in ons land de gedachte aan een t..v.-distriibutienet voorshands moeten laten varen. Leiden de PTT-kringen zien er geen commer ciële mogeiykheden in, zelfs niet om de kosten te dekken. vorm kreeg in voortreffelijke dialogen, goed van bouw, maar ook van dictie. Toch kreeg de kijker het gevoel, dat de veroordeelde zijn leven voor een fic tie gaf. terwijl het offer in het oor spronkelijke stuk volzin is door de trouw der opstandelingen. Croiset maakte door zijn aangename persoon lijkheid de van drogredenen druipende poging tot bekering van de opstandeling tot een juweeltje van spitse acteerkunst. terwijl Van Dijk in zijn debat met de gitarist een element van gevoeligheid wist te brengen, dat beklemmend werk te, Soms hadden we even het bezwaar, dat het zo'n praatstuk was, dat het zich feitelijk beter voor de radio had ge leend. maar we hadden de paar accen tuerende acties toch. achteraf bezien, niet graag gemist. De avond werd besloten door Perry Como, een man, die of hy nu een liedje zingt wat we mooi of aardig vinden of affreus, altijd imponeert door zijn stijl vol optreden. Hij gooit zich nimmer te grabbelen. Voor ditmaal had hij zich van de assistentie verzekerd van Oscar Hammerstein II en Frankie Laine. twee namen in de showbiz, die klinken als klokken. Of wij deze klokken nu melodieus vinden of niet. is een kwestie van smaak, maar op de handen van Laine waren we wel vlug uitgekeken. Op de avond van Hemelvaartsdag was het de beurt van de NCRV, die opende met Walt Disney-produkten: eerst een Frankrijk liberaliseert de handel verder Frankrijk heeft gisteren de beperkin gen opgeheven op de invoer van 77 groepen produkten uit de landen van de OEES. Onder deze produkten, die nu onbeperkt in Frankrijk kunnen worden ingevoerd en waarvoor automatisch vergunningen worden verstrekt, vallen o.m. geweven stoffen, levensmiddelen en een aantal afgewerkte produkten. Brit terechtgesteld, die politieman had gedood De 25-jarige Brit Ronald Henry Mar- wood. die ter dood veroordeeld was we gens moord op een (ongewapende) po litieman. is hedenochtend om negen uur in een Londense gevangenis terechtge steld. Er was een actie gaande om te verhinderen, dat dit doodvonnis zou worden voltrokken. Zo hadden zeven geestelijken van verschillende gezindten een laatste beroep gedaan op Koningin Elizabeth om gratie te verlenen, maar cok dit heeft geen verandering in het vonnis kunnen brengen. Tevoren had de minister van Binnenlandse Zftken. But ler, geweigerd om een door 150 parle mentsleden ondertekend gratieverzoek aan de Koningin door te zenden. In Engeland is de doodstraf in feite afgeschaft met uitzondering echter zoals in dit geval voor moord op politiemannen. Dezen zijn namelijk in Engeland ongewapend en om hun daar door moeilijke positie te beschermen is men nog vry algemeen van opvatting dat de dood van een agent, gestraft moet worden met terechtstelling. Mar- wood had op 14 december in de Lon dense voorstad Holloway tijdens een vechtpartij van jongemannen bij een danszaal een politieman, die tussen beide kwam, doodgestoken. boven reeds even aangeduid, hebben we bewondering voor het geleverde spel. We hadden het tempo graag wat vlot ter gezien, maar verstaan, dat het op roepen van spanning en het opvoeren van de angst tijd vergt. Als we ons een uitdrukking, ontleend aan het vakjar gon van acteurs veroorloven, zouden we willen zeggen, dat de tekst lekker „ge bekt" was en dat is dan zeer bepaald een compliment. Het spel was eveneens uitstekend en wie we de voorkeur zou den moeten geven, weten we niet, maar zowel Schmitz, als Hamel en Joeks gaven herhaaldelijk uitstekende scènes ten beste. Het noemen van deze namen is toch misschien niet helemaal billijk. want ze vertolkten de sympathie rollen, maar de lamlendige langslapers op de wal waren weliswaar plichtver- geten. maar speelden er niet minder goed door. Of het slot volgens het oorspronke lijke draaiboek werd gespeeld, weten we Een scène uit „De veroordeelde" met John Leddy als gitarist en Ko van Dijk (rechts) als de veroor deelde niet, maar op ons maakte het een nog al gezochte indruk, dat samenvallen van de zondagse kerkgang aan de wal, ge markeerd door klokgelui, en het lezen van een toepasselijk woord uit het ge bedenboek van de Anglikaanse kerk. Joeks kwam er rond voor uit, dat hij nogal eens verstek had laten gaan bij die zondagse gelegenheden en ds. Okke Jager constateerde, dat op deze schone dag een groot deel van het kerkvolk" niet anders had gehandeld. Dat was evenzeer een ruiterlijke bekentenis, ze ker meer een ver- dan een beoordeling inhoudend. Maar een waardering hier van li^t buiten onze bedoeling en com petentie. MAAK BABY'S UITZET COMPLEET MET DE HANDIGE ZWITSAL BABYSET Telefoon grootste zorgenkind van P.T.T. Automatisering eind 1961 voltooid (Van onze Haagse redactie) In een te Den Haag gehouden bijeen komst met de pers, heeft de per 1 mei j.l. benoemde nieuwe directeur-generaal van de PTT, prof. ir. G. H. Bast, gezegd, dat de telefoon het grootste zorgenkind van de PTT blijft. In de komende 6 a 7 jaar zal het telefoonverkeer in ons land verdubbeld worden. Op bepaalde plaat sen in ons land zit men nu al in de knel en is het zaterdagsochtends vrijwel niet mogelijk om met die plaatsen ver binding te krijgen. Prof. Bast deelde mede, dat eind 1961 de automatisering van de telefoon in Ne derland geheel voltooid zal zijn. Verder is men van plan, om over twee jaar een begin te maken met de volledige auto matisering van het internationale tele foonverkeer van uit grote steden in ons land. Eerst wil men de automatisering met het nabije buitenland tot stand brengen, zoals België en Duitsland, als afsluiting van de semi-automatische ver bindingsmogelijkheid, welke reeds aan wezig is. Verre toekomstmuziek is de automatisering met alle landen van de wereld. In de toekomst zal ook de elektronica zijn intrede bij de telefoon doen. Invoe ring zal langzaam geschieden; het pu bliek zal er niet veel spectaculairs aan beleven. J. Moora verliet het C.C.K.P. De heer J. Moora, voorzitter van het Centraal Comité van Kerkelijk en Par ticulier Initiatief voor sociale zorg ten behoeve van gerepatrieerder, (C.C.K.P.) en van de commissie van Maatschap pelijk Werk heeft zich om gezondheids redenen gedwongen gezien deze functie neer te leggen. Met ingang van 1 mei 1959 is mejuf frouw W. A. L. M. Hillen benoemd tot presidente van het C.C.K.P. en van de commissie van Maatschappelijk werk. De heer I. van Weeren is benoemd tot directeur en de heer Th. A. J. A. M. van Emstede tot adjunct-directeur. In een besloten bijeenkomst van het bestuur, medewerkers en een aantal ge nodigden. heeft de heer Moora zijn taak overgedragen. Koperen jubileum van pref. dr. J. E. de Quay Prof. dr. J. E. de Quay heeft op 1 mei j.l. herdacht, dat hij 12V2 jaar geleden zijn ambt als commissaris der Koningin in de provincie Noord-Brabant aan vaardde. Hij zal vrijdagmiddag 22 mei a.s. in de Statenzaal van het Provincie huis te 's-Hertogenbosch recipieren. Atoomakkoorden van Amerika met zestal Europese staten De Ver. Staten hebben gisteren de overeenkomst met Engeland voor het gebruik van kernenergie voor de ge meenschappelijke defensie verruimd, en tevens met Frankrijk een overeenkomst gesloten die voorziet in levering van 440 kg verrijkt uranium ten behoeve van de eerste Franse atoomduikboot, die circa 5000 ton zal meten en in 1961 van stapel moet lopen. Voorts heeft een NAVO-woordvoerder gisteren in Parys bekendgemaakt dat de Ver. Staten sedert 1 mei overeenkom sten met Nederland, West-Duits- land, Griekenland en Turkije hebben gesloten voor uitwisseling van „militaire inlichtingen en opleiding op het gebied der kernenergie". Een aantal NAVO-landen is uitgeno digd voor samenwerking met Amerika op het gebied van atoomduikboten, doch de functionarissen wilden niet zeggen hoe deze landen op de uitnodiging heb ben gerageerd. Op de vraag of Nederland „voor aan" staat wilden zij geen direct ant woord geven. Zij konden dit bevestigen noch ontkennen. De Amerikaanse wetgeving verbiedt uitwisseling van inlichtingen over kern wapens met landen die geen kernwa pens bezitten, doch dit verhindert het verschaffen van gegevens over een reac tor voor duikboten aan die landen niet. BINNENLAND Op de vergadering van de Provin ciale Contactcommissie Zuid-Holland In zake het woonruimtevraagstuk, die op 14 mei te Vlaardingen gehouden wordt, zal Ir. H. van den Broek, chef-bureau ef ficiency en externe organisatie van de Dienst Volkshuisvesting te Rotterdam spreken over het onderwerp: „Standaard woningen, oplossing voor het vraagstuk van de hoge huren"? Op de ledenvergadering van het Ne derlands Instituut voor Volkshuisvesting en Stedebouw, die op 22 mei ln gebouw „De Vereniging" te 's-Gravenhage gehou den zal worden, zullen inleidingen gehou den worden door dr. W. Drees, mr. W. F. Lichtenauer, dr. ir. L. J. van Dijk en dr. J. W. Ncteboom over de vraag: „Welk be leid dient in het Westen te worden ge voerd ter verwezenlijking van de voor stellen van de Werkcommissle Westen des Lands? De Vereniging van Muziekhandelaren en -Uitgevers heeft woensdag te Amster dam haar 50-Jarig Jubileum gevierd. De feestelijkheden begonnen met een feest- vergaderlng voor de leden en een rond vaart door de grachten van de hoofd stad. 's Middags werd een drukbezochte re ceptie gehouden .Een groot feest besloot de viering van dit gouden Jubileum. Op 16, 17 en 18 mei a.s. zal het Mentorkorps van de ANWB zijn derde lustrum vieren met een gigantisch pink sterkamp op de „Goudsberg" te Lunteren. Vele honderden kampeerders zullen met hun gezinnen hier de tenten opslaan, om op een niet-officiële wijze het feit te herdenken, dat nu vijftien Jaar geleden tydens de pinksterdagen ln 1944 ge zien de tijdsomstandigheden in alle stilte het Mentorkorps van de ANWB werd opgericht. By K.B. Is benoemd tot gewoon hoogleraar ln de afdeling werktuigbouw kunde aan de Technische Hogeschool te Delft, om onderwys te geven ln de meet- en regeltechniek, ir. R. G. Boiten, totnu- toe buitengewoon hoogleraar aan de Delft- se T.H. BUITENLAND Een geheel uit blanken bestaande Jury heeft woensdag in Tallahassee (Flo rida) vier blanken ln staat van beschuldl- flng gesteld wegens aanranding van een 9-Jarlg negermeisje, het eigenlijke proces zou vandaag beginnen. Myron C. Taylor, die van 1939 tot 1950 persoonlijk vertegenwoordiger van de Amerikaanse president by het Vaticaan ls geweest. Is woensdag in New York over leden. Taylor, die ook directeur van de „U.S. Steel Corporation" is geweest, ls 85 Jaar geworden. Hij was één der rijkste mannen van Amerika. Met belangen in katoen-, rubber- en staalindustrie en in de bankwereld. In het handelscentrum van Buenos Aires (Argentinië) is het donderdag tot vechtpartijen gekomen tussen politie en stakende bankemployé's. De politie maakte gebruik van traangas. Er werden 30 ar restaties verricht. De plaatsen voor Rusland, India, de Verenigde Arabische Republiek, Polen en Tsjecho-Slowakije op de eerste vergade ring van de ruimtecommissie uit achttien landen der Verenigde Naties te New York, zijn woensdag leeg gebleven. De commu nisten vonden dat de landen van het oos telijke blok te weinig in de commissie ver tegenwoordigd waren en India en de VAR waren van mening, dat vergaderen zonder de Russen toch geen zin heeft. De Ame rikaan Cabod Lodge pleitte voor nauwe samenwerking tussen de dertien overge bleven landen. De 24-uursstaking by de Franse spoorwegen ls woensdag te middernacht geëindigd. Donderdagochtend vroeg wer den de diensten in net grootste gedeelte van Frankryk weer normaal onderhouden. Uit Parys vertrokken extra-treinen met toeristen, die door de staking ln de Franse hoofdstad waren opgehouden, naar het zuiden. De Italiaanse centrale medische com missie heeft het besluit van de Romeinse medische raad om prof. Rlccardo Galeazzl- Llssi van de rol te schrappen, ongedaan gemaakt. Proffessor GaleazziLisI, die lijfarts van wijlen Paus Pius XII is ge weest .is vorig jaar ln opspraak gekomen door het publiceren van gegevens over het sterven van de Paus. Volgens de centrale commissie, die zich niet met de merites van de zaak zelf heeft bezig gehouden, was de door de Romeinse raad gevolgde proce dure onjuist en het besluit van de raad bijgevolg ongeldig. De oudste wynstok in Hongarye, die in Pees staat, bloeit nu voor de 300ste maal. De wijnstok zou ln de 17de eeuw door een Italiaanse monnik zijn geplant. Hy ls sedertdien tot een forse boom uit gegroeid. Irak en Tsjecho-Slowakye hebben gisteren een cultureel verdrag gesloten. Tsjecho-Slowakye zal zoveel mogelijk voorzien in de Iraakse behoefte aan on derwijzend personeel. Ongeveer 400 Egyptische en Syrische leerkrachten zijn onlangs uit Iraakse over heidsdienst getreden. Een vliegtuig van de Italiaanse luchtvaartmaatschappij Al Italia, een DC- 6b met 21 passagiers en een bemanning van acht, dat van Teheran (Perzië) op weg was naar Beiroet (Libanon), is woens dag door twee Iraakse Jagers gedwongen ln Bagdad te landen, omdat het buiten de corridor zou hebben gevlogen. Gisteren werd het. na doorzocht te zijn, vrijgege ven. Italië heeft Irak om inlichtingen over het gebeurde gevraagd. Koning Mohammed IV van Marokko heeft veertig Spaanse staatsburgers, die in november 1957 in het gebied van Ifni en Kaap Bogador ln Marokkaanse gevan genschap vielen, vrijgelaten. Onder de ge vangenen waren drie vrouwen en twee kinderen. De anderen waren militairen. Woensdag ls voor de rechtbank te Charleroi een proces begonnen naar aan leiding van de mijnramp van Marcinelle op 8 augustus 1956, waarbij 262 mijnwer kers om het leven kwamen. Vijf directeu ren en ingenieurs van de myn Cazler zyn beschuldigd van dood door schuld. Twee maatschappijen zijn burgerrechtelijk aan gesproken. Men denkt dat het proces twee maanden zal duren. Vandaag zou het worden voortgezet. Een Australisch museum, de „Queensland Art Gallery", heeft woensdag op een kunstveiling bij Sotheby te Lon den Picasso's schilderij „La belle Hollan- daise" gekocht voor 55.000 pond sterling (580.000 gulden). Een woordvoerder van de velling zei, dat dit het hoogste bedrag is dat ooit voor een Picasso ls betaald. Het schilderij dateert uit 1905 In totaal gingen 147 schilderyen en vier beeldhouwwerken voor een bedrag van vier miljoen gulden in andere handen over. President William V. S. Tubman en zyn „True Whig Party" hebben een grote overwinning behaald bij verkiezingen voor het presidentschap, het vice-president schap en 32 zetels van het Huls van Af gevaardigden. In de Braziliaanse staat Mlnas Ge- rals zyn woensdag bij een auto-ongeluk 22 mensen om het leven gekomen en 10 gewond. De slachtoffers zaten in een vrachtauto, die naby Araxa in een bocht van de weg geraakte. Advertentie. Rivella ook suikervrij! De ideale drank voor diabetici en voor hen die slank willen blijven. slechts 14 kcal. per Hesje van 240 cc. goedgekeurd door de N.V.S. trfndeU dan andeïö EEK fRIESCHE VLAG-DOMO PRODUCT VOOR HEDENAVOND Hilversum I, 402 ni. NCRV: 18.00 Acord.muz. 18.20 De hang mat. 18.50 Re'T~J en aanvullem gesprek met c teur-generaal voor de arbeidsvoorziening en E. J. Buiskool, directeur van de Rijks dienst voor de aanvullende werkgelegen heid. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Ka- mermuz. 19.30 Radiokrant. 19.55 Op de man af, caus. 20.00 Heet van de matrijs. 20.30 Kunstrubriek. 20.50 De Bijbel in het tijdbeeld van de kunst, caus. 22.20 Ork.- conc. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nws. en SOS-ber. 23.15 Langs wegen van kunst en schoonheid. 23.3524.00 Gram. Advertentie verlovingsringen mandersloot donkersteeg 14 VRIJDAG Rapenburg 6: Kontaktavond kinderbe scherming. Spr. mr. H. R. Goudsmit over 2i Jaar adoptie ln Nederland. 8 uur nam. Stadsgehoorzaal (kleine zaal)Concert „Catena Musicale". 9.30 uur nam. Gulden Vlies: Filmavond „Dennenheu vel". 8.15 uur nam. Zomerzorg; Kynologenver. „Rynland". Spr. mevr. M. Donath-Seeuweu. 8 u. nam. Pieterskerk; Avondgebed. 7.157.50 uur nam. Leiderdorp: Kon. Julianaschool. Ouderavond. Spr. dx. W. v .d. Meeren over „Enige aspecten van het werk van de schoolarts". 8 uur nam. Leiderdorp: „Irene". Axjos. Spr. mej. H. Meerburg over „de ontwikke lingsgang van de A.R.". 7.30 uur nam. ZATERDAG Breestraat 19: Evangelische Christen- gem. „Ecclesia". 8 uur nam. Den Burcht: Uitvoering „Het Nieuwe Toneel". „Onno". 8 uur nam. Doopsgez. Kerk: Adventkerk. 10 uur voorm. bijbelstudie; 11 uur voorm. ds. E. van Alphen. Monument Haagse Schouw: Herdenking gevallen militairen. 3.30 uur nam. Stationsplein: Excursie Kon. Ned. Na tuurhistorische Ver. naar Pan van Persijn. 2.15 uur nam. ZONDAG Breestraat 19: Volle Evang. Kerk. Spr. B. W. J. Robert. 8 uur nam. Hogewoerd 175: Wachttorenstudie Jeho vah's Getuigen. 5.30 uur nam. MAANDAG De Doelen: Ledenverg. Leldse Amateur- Fotografenver. 8 uur nam. Stadhuis. Gemeenteraad 2 uur nam. Zomerzorg: Ledenverg. 3 October Ver- eenlging. 8 uur nam. Steenschuur 6: Ledenverg. Ver. „De Natuurvriend". 8 uur nam. Voorschoten. De Grote Vink. Uit voering toneelver. Leidseweg-Noord. 7.30 uur nam. DINSDAG Gulden Vlies: Receptie 40-1arlg bestaan Ned. Kath. Aannemers- en Patroonsbond afd. Leiden. 34.30 uur nam. Hotel Central: Jaarvergadering Ver. voor facultatieve Lykverbranaing. 8 uur nam. Lakenhal: Herdenking 125-Jarlg bestaan Mij. voor Toonkunst. 8 uur nam. Prediker: Spr. evangelist Joh. Maasbach. 8 uur nam. Stadszaal: Sport- en kampeershow Vroom en Dreesmann. 10 uur voorm. 6 uur;en 7.3010 uur nam. WOENSDAG Acad. Ziekenhuis (Kerkzaal): Halfuur van Bezinning. 12.501.20 uur nam. Geregracht: Openluchtsamenkomst uit gaande van de Baptistengemeente. 8 uur nam. Schouwburg: Toneelver. „De Sleutelspe lers". geeft „Gieren op 't veilig nest". 8 uur nam. StadszaalSport- en kampeershow Vroom en Dreesmann. 10 uur voorm. 6 uur;en 7.3010 uur nam. Wijkgebouw Levendaal: Hist. Kiesver. 8 uur nam. DONDERDAG In den Vergulden Turk: Sociale Raad. Spreker dr. J. L. J. Lumay over de taak van het medisch opvoedkundig bureau. 8 uur nam. RehobothLedenverg. Veron. 8 uur nam. Ryksherbarlum: Ledenverg. Kon. Ned. Natuurhistorische Ver. 8 uur nam. Stadszaal (kleine zaal)Finale 'd Op rechte Amateur". 8 uur nam. DE BIOSCOPEN Casino „Mon oncle". A.l. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Li«ln „Zondaars in spijkerbroek" (Les tricheurs). 18 jr. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Luxor „Ontembare hartstocht" (Wild is the wind). 18 jaar. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Trianon ..Liefde is myn beroep" (En cas de malheur). 18 jaar. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Rex „Geen genade voor bandieten". 14 Jaar. Werkdagen: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. TENTOONSTELLINGEN Ryksmuseum Geologie en Mineralogie v d. Werfpark i. Tentoonstelling geolo- fle van Nederland. Op werkdagen van 012 en 24 Zon- en feestdagen 24 uur Te Leiden is geopend: Apotheek „Tot Hulp der Menschheid". Hooigracht 48. tel. 21060; te Oegstgeest: Apotheek Oegstgeest, Wllhelminapark 8. tel. 26274. BU geen gehoor bU üw huisarts of specialist, bel op dokterstelefoon 22222. Hilversum II, 298 m. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Pol. caus. 18.25 Lichte muz. 18.45 Gevar. progr. VPRO: 19.30 Het platteland nu, caus. 79.45 VP RO-Nws. 20.00 Nws. 20.05 Kunstmaand- ork. en kamerkoor .20.45 Ik dien, hoorsp. 21.55 Verv. v. h. conc. 22.40 Zorg om de mens, gesprek. VARA: 23.00 Nws. 23.15 Buitenl. weekoverz. 23.3024.00 Gram. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Weekjourn. 20.30—21.40 Filmprogramma. VOOR ZATERDAG 9 MEI Hilversum I, 402 m. KRO: 7.00 Nws. 7.15 Gewyde muz. 7.30 V. d. Jeugd .7.40 Gram. 7.45 Morgengebed en liturg, kal. 8.00 Nws. 8.15 Gram. 8.50 V .d .vrouw. 9.359.40 Waterst. 10.00 V.d. kleuters. 10.15 Gram. 10.30 Ben Je zestig? 11.00 V .d. zieken. 11.45 Gram. 12.00 Mid dagklok-noodklok. 12.03 Promenade-ork. en sol. 12.50 Act. 13.00 Nws. 13.15 Zonne wijzer. 13.20 Lichte muz. 13.45 V. d. kind. KRO: 14.00 V .d. Jeugd. 14.10 Amus.muz. 14.45 Kron. v. letteren en kunsten. 15.20 Pianospel. 15.40 Boekbespr. 15.50 De schoonheid v. h. Gregoriaans. 16.20 V. d. jeugd. 16.50 Gram. 17.00 Engelse les. 17.20 Lichte muz. 17.40 Amus.muz. 18.00 Journ. 18.45 Van klanten en wanten weten, caus. weekover. 18.10 Strykork. 18.30 V. d. Jeugd. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.30 Lichtbaken, caus. 19.45 Phllh. Ork. 20.35 Gevar. progr. 21.55 Caus. 22.05 Amus.muz. 22.35 wy lulden de zondag in. Aansluitend: Avond gebed en liturg, kal. 23.00 Nws. 23.15 Nws. in Esperanto. 23.2224.00 Gram. Hilversum II, 298 m. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 V. d. vrouw. Gym. v .d Tijdelijk uitgeschakeld, caus. 10.05 Morgenwijding .VARA: 10.20 V. d. huisvr. 10.45 Lichte muz. 11.15 Buitenl. week overz. 11.30 Planorecital. 12.00 Lichte muz. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Jazzmuz. 13.40 Sportnws. VARA: 14.05 V .d. Jeugd. 14.40 Harmo- nle-ork. 15.05 Van de wieg tot het graf, caus. 15.20 Kamerork. en sol. 16.10 Sport- feest. 16.20 Boekenwysheid. 16.40 Meisjes koor. 17.00 Nieuwe gram. 17.30 Act. 18.00 Nws. en comm. 18.20 Jazzmuz. 18.35 Mu- ziek-kiosk. 19.00 Artistieke Staalkaart. VP RO: 19.30 Passepartout, caus. 19.40 In Bij- belland, caus. 19.55 Deze week, caus. VA RA: 20.00 Nws. 20.05 Thuis best?, schets. 20.13 Gevar. progr. 21.30 Oclalestisch comm. 21.45 Nieuwe gram. 22.00 Dansmuz. 22.35 Opsporing verzocht. 23.15 Nws. 23.30 24.00 Gram. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. KRO: 20.20 Beelden uit de jaren 19121913. 20.35 Zo zijn ze. 21.10 Dansork. 21.45 fllm- progr. 22.10 Epiloog. Engeland, BBC Home Service. 330 m. 12.00 Concertork. 12.55 Weerber. 13.00 Nws. 13.10 Gevar. progr. 13.40 Gram. 14.10 Hoorsp. 15.10 Orkestconc. 15.42-15.67 caus. 16.45 V .d. kind. 17.00 V. d. kind. 17.55 20.00 Gevar. progr. 21.00 Nws. 21.15 Hoor spel. 22.45 Avondgebeden. 23.00 Nws. 23.00 23.36 Gram. Engeland, BBC Light Programme. 1500 en 247 m. 12.00 Hersengym. 12.30 Nws. en voordr. m. muz. 13.00 Sport. 13.35 Pa rijs ln woord en muz. 13.45 Sport. 16.15 Orkestconc. 16.40 Sport. 18.35 Jazzmuz. 19.00 Journ. 19.30 Nws. en dansmuz. 20.00 Concertork. 21.00 Gevar. muz. 21.30 Nws. 22.30 Nws. 22.40 Gevar. muz. 23.00 Gram. 23.30 Nws. 23.55—24.00 Nws. Nordvvestdeutseher Rundfunk 309 m. 12.00 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.15 Ham mondorgelspel. 13.30 Jazzmuz. 14.00 Lichte muz. 15.30 Volksmuz. 16.30 Lichte muz. 17.30 Schlagers. 19.00 Nws. 20.00 Die ver- kaufte Braut, opera. 22.25 Nws. 22.50 Lich te muz. 24.00 Nws. 0.05 Dansmuz. 1.00 Ge var. muz. 2.155.30 Idem. Frankryk 3. 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.05 Ork.conc. 14.30 Idem. 17.10 Concert. 20.05 Operamuz. 23.05 Symf.conc. 23.53 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 ni.: 12.00 Gram, 12.30 Weerber. 12.35 Caus. 12.45 Gram. 13.00 Nws. 13.11 Muz. kaleidoscoop. 14.30 Journ. 15.00 Accor- deonmuz. 16.00 Gram. 16.35 Zang en piano 16.45 Engelse les. 17.00 Nws. 17.10 Dag klapper en lit. kal. 17.20 Lltur. gezangen 17.30 Gram. 18.00 Orgelconc. 18.30 Gram. 19.00 Nws. 19.30 Gram. 20.00 Idem. 21.15 Amus. muz. 22.00 Nws. 22.15 Verz.progr. 23.00 Nw. 23.0524.00 Gram. 184 in.: 12.15 Lichte muz. 12.54 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Verz.progr. 14.20 Vrije tijd. 16.00 Disco-Club. 17.00 Nws. 17.10 Gram. 17.20 Bel canto .18.38 Gam. 19.30 Nws. 20.00 Gevar. progr. 22.00 Nws. 22.15 Jazzmuz. 22.55 Nws. 23.00 Gram. 23.55 Nws. Advertentie GEEF MOEDER EEN OUDE VEST 111 - TEL. 25328 WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) g S .Sö I is BS Den Helder zwaar bew. z lioht bew. wit. vrijw. onb. zo vrilw. onb. zo licht bew. zo lioht bew. zo Eindhoven lioht bew. ozo Z. Limburg zwaar bew. z 'penburg Vlissingen Eelde Twente De Bilt 1012 12 12 1011 12 10 1011 12 12 1013 11 9 1013 12 11 1012 10 9 1012 13 10 1012 15 12 30 Helsinki onbewolkt w 3 6 0 Stockholm onbewolkt nnw 1 5 0.5 Oslo onbewolkt zzw 4 5 0 Kopenhagen zwaar bew. o 6 8 0 Aberdeen zwaar bew. z 4 9 3 Londen zwaar bew. windstil 11 0 Amsterdam zwaar bew. zo 4 12 0 Brussel half bew. zzo 2 14 0 Luxemburg regen zzo 1 12 0.5 Parijs regen windstil 13 0.1 Bordeaux zwaar bew. wind6tLl 12 0.3 Grenoble mist windstil 9 Nice zwaar bew. o 12 18 0 Beriyn onbewolkt o 2 11 0 Frankfort zwaar bew. no 2 13 0 Miinchen zwaar bew. windstil 10 0 Zürich half bew. windstil 11 0 Genéve half bew. windstil 9 0.1 Locarno onbewolkt windstil 14 0 Wenen zwaar bew. zo 7 14 0 Innsbruck zwaar bew. w 2 10 0 Rome zwaar bew. o 2 13 0 Ajacclo half bew. nno 2 14 0 Madrid motregen n 5 11 0.2 Algiers onweer wzw 2 15 1

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 2