Bescheiden viering dit jaar van bevrijdingsdag Nïe uwe zaal voor oude culturen Chr. school voor slechthorenden en spraakgehrekkigen in Leiden begint op 1 sept, met de lessen Loop der bevolking te Leiden ZATERDAG 2 MEI 1959 Muzikale mars van K.M.K. Puzzeltocliten, jazzconcert en volksdansen Volksdansen De opzet is maar bescheiden! Het is immers de nadrukkelijke wens van de regering, dat de be vrijdingsdag slechts éénmaal in de vijf jaar grootscheeps gevierd wordt. Koninginnedag moet onze nationale feestdag zijn. Dus dins dag a.s. geen massale volksfeesten in Leiden. Maar die dag helemaal ongemerkt voorbij laten gaan, dat gaat het Comité Bevrijdingsdag 1945 toch weer wat te ver. Vooral tot de jeugd wil het zich wenden. De jeugd, die de verschrikkin gen va nde jongste oorlog niet aan den lijve heeft ondervonden. Of toen nog te jong was om het enorme leed van die tijd voldoende te kunnen beseffen. Maar ook bij deze jongeren wil men de ge dachte levendig houden aan de offers, die gebracht moesten worden. En hen de waarde van de vrijheid leren waar deren. Derhalve zijn de bescheiden festi viteiten totaal aan de jeugd gewijd. Militaire mars Met één uitzondering! Want de on langs reeds aangekondigde muzikale mars van de Koninklijke Militaire Kapel zal natuurlijk aan jong en oud appel leren. Omstreeks vijf uur start dit voor treffelijke korps van de Doelenkazerne. Het zal dan behoudens goedkeuring door de politie de volgende route vol gen: Noordeinde. Rapenburg, Doeza- straat, Zoeterw. Singel, Korevaarstraat, Breestraat, Kort Rapenburg, Prinsesse- kade, Blauwpoortsbrug, Morspoortkazer- ne. Voor het overige is het programma ge heel afgestemd op de jeugd, 's Middags een puzzelwandel- en fietstocht en 's avonds in het St. Antonius Clubhuis een volksdansfeest. Hoewel het niet door het Bevrijdingsdagcomité wordt georga niseerd, is er diezelfde avond in de Stadsgehoorzaal onder auspiciën van de Leidse Volksuniversiteit K O en de Leidse Jeugd Actie een Jazzconcert. On getwijfeld zullen de twee optredende bands het quintet van Pim Jacobs en The New Orleans Seven uit Hilver sum erin slagen de liefhebbers van dit genre muziek in verrukking te bren gen. Een deskundige toelichting zal worden gegeven door de heer M. A. de Ruyter. Puzzeltocliten Maar wanneer deze ritmische klan ken kaatsen tegen de wanden van de grote zaal van de Stadsgehoorzaal, heb ben de ongeveer 120 personen, die ge mobiliseerd worden om de puzzelwandel- en fietstocht tot een succes te maken, het werk er alweer opzitten. De start voor beide tochten is tussen half drie en drie uur van het veemarktterrein bij de molen „De Valk". Wanneer de ver wachtingen van de organisatoren niet beschaamd worden, dan zal het daar een drukte van belang worden. Vorig jaar meldden zich 1500 wandelaartjes (boven de 8 jaar) en evenveel deelne- mertjes op de fiets (boven de 9 jaar). En men rekent erop, dat er ditmaal minstens net zoveel gegadigden zullen zijn voor het in Leidse kleuren uitge voerde fietswimpeltje. Om het allemaal heel echt te doen blijken, zal de brand weer zorgen voor een „bezemwagen" met E.H.B.O. aan boord Vierde maal Het is echter helemaal niet de bedoe ling, dat de jeugdige deelnemers gaan trachten zo spoedig mogelijk het eind punt eveneens de molen „De Valk" te bereiken. Het gaat er om alle con troleposten aan te doen en zo te ont dekken welk slagwoord voor deze tochten gekozen is. Voor de belangstellenden zal het wachten op het veemarktterrein ver kort worden door de Eerste Leidse Drumband en jeugdorkest „Den Burcht". Het wordt de vierde maal, dat deze steeds zeer gewaardeerde tochten voor de jeugd zal worden gehouden. Jubileum kapitein J. Visser VIJFTIG JAAR BIJ BOELHOUWER- v. d. SCHUYT VERVOER MIJ. Kapitein J .Visser, thans 72 jaar en wonende Oranjegracht 130, sinds 1909 in dienst van de v. d. Schuyt-v. d. Boom- Stanfries Reederij N.V. en na de com binatie met de N.V. Boelhouwer, Kruys- wijk en Balhuizen in augustus 1949 werkzaam bij Boelhouwer-v. d. Schuyt Vervoer Mij., zal 9 mei zyn 50-jarig ju bileum vieren. Hij voer aanvankelijk als schipper op het traject LeidenDen Haag en brengt thans nog 5 nachten per week zijn schip veilig van Den Haag naar Amsterdam of omgekeerd. Het is begrypelijk, dat Visser dit tra ject kent als geen ander maar, zonder grote bekwaamheid, voorzichtigheid en inzicht zou Visser dit moeilijke traject, met gedeeltelijk nauw vaarwater, veel bruggen en 2 sluizen, niet gedurende 50 jaar hebben kunnen bevaren, niet alleen 's nachts doch ook by stormweer, ijs gang en mist, zonder ooit een ongeval van enige betekenis te hebben. Als goed vaderlander nam Visser tij dens de oorlog actief deel aan het ver zet, dat in zyn geval meer onderdeks dan ondergronds was. Tallozen heeft Visser 's nachts van en naar Amsterdam vervoerd, waarbij de controlepost Schip hol steeds gepasseerd moest worden. Ongetwijfeld zullen vele koeriersters, onderduikers en, na dolle dinsdag ook politieagenten, studenten e.a. Visser hiervoor nog dankbaar zijn. Alhoewel de jubilaris zich in een uit stekende gezondheid mag verheugen, is hij toch van plan om binnenkort van een wel zeer verdiende rust te gaan ge nieten. De jubilaris zal zaterdag 9 mei tussen 3 en 5 uur ten kantore van Boelhouwer- v. d. Schuyt, Fijnjekade 25 te Den Haag, gehuldigd worden. ACADEMISCHE EXAMENS Geslaagd voor het kand.ex geschiede nis, de heer C. G. van den Hengel (Lei den); kand.ex. Ned. recht, mej. J. N. Hagen (Voorburg), mej. A. Schill (Was senaar), mej. C. M. v .d. Oever (Den Haag) en de heren E. W. J. H. de Lia- gre Böhl (Leiden), J. P. Adrian (Den Haag), R. N. Strang (R'dam), F M. Jaeger (Delft), H. W. van Harreveld (Voorburg), H. G. A. Hooft (A'dam), M. C. Moerenhout (Eindhoven) en H. W. L. van Niftrik (A'dam). De Leidse Jeugd Actie hield in haar lustrumjaar een volksdansfeest, dat door jongelui druk werd bezocht. Dit werd de aanleiding om een dergelijk festijn ook op de Bevrijdingsdag te houden. Deze dansavond heeft, zoals gezegd, plaats in het St. Antonius Clubhuis aan de Mare in samenwerking met de volksdansgroe pen „Oud Poelgeest" en „Nieuw Hol land". Mej. Wildschut en de heer Van Treuren zullen de instructies geven. Voor dit gratis volksdansfeest kan men zich opgeven bij de Leidse Jeugd Actie in het Stadhuis. De animo is thans reeds der mate groot, dat de organisatoren eigen lijk al rekenen op een „uitverkocht huis". En dat is da nalles. Men ziet het, de opzet is zeer bescheiden. Met opzet heeft men afgezien van een stertocht met het ontsteken van het Bevrijdingsvuur. Niet alleen omdat men vreesde, dat men dan toch buiten de wens van de regering zou komen, maar bovendien, het ontsteken van het vuur heeft alleen effect, na zonsondergang. En dan is de bevrij dingsdag eigenlyk alweer voorby, zo re deneert men Aartsbisschop mgr. dr. A. Rinkel morgen in Leiden Morgen zal de aartsbisschop van Utrecht der Oud-Katholieke Kerk, mgr. dr. Andreas Rinkel, de parochie in Lei den bezoeken, 's Morgens zal de bis schop, geassisteerd door de pastoor en de oud-pastoor G. P. Giskes het Vorm sel bedienen aan een aantal nieuwe leden. 's Middags om 4 uur worden de ves pers van dankbaarheid gezongen, geleid door pastoor A. J. Blazemaker. De aartsbisschop zal na de vespers het luidklokje wijden, een geschenk van de parochianen. Het is zondag juist 33 jaar geleden, dat het kerkgebouw door de toenmalige aartsbisschop gewyd werd en die nieuwe gebouw betrokken is ter vervanging van de schuilkerk aan de Hooigracht. Melk voor hongerende kinderen Door bemiddeling van de afd. „Rijn land" van het Nederl. Roode Kruis werd een spoed-actie georganiseerd voor de in nood verkerende tienduizenden Alge- rynse vluchtelingskinderen in Tunesië en Marokko, wier leven en gezondheid wordt bedreigd door erbarmelijke omstandig heden waarin ze zijn geraakt. Via de scholen werden busjes inge blikte melk verzameld, welke spoed-actie bijzonder goed geslaagd mag worden ge noemd. In Oegstgeest werden 366, in Rijnsburg 551, in Voorhout 347 en in Warmond 495 blikjes ingezameld. Totaal 1759. De voorzitter der afdeling „Rijnland", burgemeester Koomans van Rijnsburg, toonde zich tevreden. Deze hoeveelheid melk wordt onmid dellijk doorgezonden naar de honge rende kindertjes in Tunesië en Marokko. Na een lange voorbereidingstijd Na een lange voorbereidingstijd zal de Leidse Christelijke School voor Slecht horenden en Spraakgehrekkigen op 1 september a.s. met de lessen beginnen. Zy is de tweede school van deze soort in ons land; de eerste is in 1957 in Utrecht geopend en de resultaten van het onderwys daar doen het beste ook van de Leidse school verwachten. Het is voor de betrokken kinderen van groot belang, dat aan dit facet van het buitengewoon lager onderwys in Leiden nu ook deze speciale aandacht zal worden besteed. De school gaat uit van het Chris telijk Orthopedagogisch Instituut voor Leiden en Omstreken. Het is nu nog een stichting, maar er wordt rwar gestreefd, er zo spoedig moge lijk een vereniging van te maken, opdat de ouders van de leerlingen invloed op de gang van zaken kun nen uitoefenen. In het stichtingsbestuur hebben negen personen zitting, die verschil lende kerkelijke richtingen vertegen woordigen. Voorzitter is de heer A. Huigens te Noordwijk, hoofd van de Ds. De Wolffschool voor buitenge woon lager onderwijs aan het Plant soen te Leiden, secretaris is de heer C. P. van der Bie, Cobetstraat 7 Leiden, en penningmeester de heer P. AW. Jansse. De heer F. W. v. d. Haspel, Drie- plassenweg 26 te Katwijk aan Zee is benoemd tot hoofd van deze nieuwe school. Hij is voor het geven van onderwijs aan het slechthorende en spraakgebrek- kige kind volledig bevoegd. Het hoofd zal worden gesecondeerd door mej. H. Veenendaal, die onderwijzeres is geweest aan de Geref. school, Stadhouderslaan. STREEKKARAKTER Het onderwys wordt gegeven in twee lokalen in het nieuwe gedeelte van de hervormde lagere school aan de Hoge Morsweg. Om met dit onderwijs te be ginnen, acht het stichtingsbestuur deze capaciteit voorshands voldoende. De school heeft een streekkarakter; zy be- strykt de kuststrook, de Rijnstreek en de bollenstreek. Voor wat het onderwijs betreft verze kerde het bestuur ons. dat de modern ste middelen zijn aangeschaft om de kinderen het lagere onderwys volledig en ongestoord te laten volgen. Het on derwijs is wel individueel gericht, maar het kind zal toch in de groep kunnen functioneren, zowel luisterend als actief; het zal zich voeler, als het kind, dat zon der deze middelen het onderwys op de gewone school volgt. Dat dit ook psychisch van wezenlijk belang is, behoeft niet te worden toege licht. MEDEWERKING Het bestuur heeft de volledige mede werking gekregen van het audiologisch centrum te Leiden, met name van prof. dr. H. A. E. van Dishoeck en zijn assis tenten, onder wie de audioloog-physi- cus A. Spoor. Ook heeft de maatschap pelijk werker, die aan dit instituut is verbonden, zijn medewerking toegezegd, alsmede de oor-, neus- en keelarts dr. P. J. Kostelijk en collega's. Van de zyde van ryk en gemeente werd eveneens belangrijke steun ontvan gen. De gemeente Leiden is ook bereid gevonden, een terrein te reserveren voor scholen met verschillende vormen van christelyk buitengewoon lager onderwijs. Dc oprichting van een diagnostisch cen trum wordt reeds overwogen. Rijk en ge meente hebben bovendien toestemming verleend tot de oprichting van een school voor kinderen met leer- en op voedingsmoeilijkheden. Zo is het streven van het bestuur om de verschillende takken van buitenge woon lager onderwys, die alle gericht zyn op het tot zyn recht laten komen van het gehandicapte kind, in deze om geving gestalte te geven en tot ontwik keling te brengen. De opening van de christelijke school voor slechthorenden en spraakgehrekki gen is op 1 september. De hoofdinspec teur van het buitengewoon lager onder wijs, de heer N. IJ. Vlietstra te Biltho- ven. heeft toegezegd de opening te zul len verrichten. Op 6 mei wordt in „Het Gulden Vlies" een vergadering gehouden voor schoolbe- Collecte militaire oorlogsslachtoffers Gedurende de volgende week met uitzondering van Hemelvaartsdag zal in Leiden en omliggende gemeenten wederom de jaariykse collecte worden gehouden ten bate van de te dezer zake samenwerkende militaire fondsen, te weten het Fonds 1815 voor oorlogsslacht offers en hun nagelaten betrekkingen, het Karei Doormanfonds. Stamil, het Van Weerden Poel'manfonds en het Comité „Ereschuld en Dankbaarheid". Zoals bekend mag worden veronder steld, beogen deze fondsen de verstrek king van aanvullende steun op de uit keringen van overheidswege, welke helaas en schandelijk genoeg! veel te laag zijn om ook maar in de meest pri maire levensbehoeften te kunnen voor zien. Eertyds werd deze taak alleen ver vuld door het door Koning Willem I gestichte Fonds 1815. doch na de tweede wereldoorlog bleek de behoefte aan een veel breder opgezette hulpverlening, waartoe de overige, hierboven genoemde organisaties in het leven werden geroe pen. Dank zy de voorbeeldige activiteit van de Leidse Koksschool heeft de opbrengst in de laatste jaren een steeds stijgende lijn te zien gegeven, maar het lijkt een bijna onmogelijke taak om deze climax voort te zetten. Nu deze collecte samenvalt met de Dodenherdenking en de viering van onze Bevrijding in 1945, spreken wy gaarne de hoop en verwachting uit, dat het enthou siasme der collectanten beloond moge worden met een royale offergezindheid van de bevolking der Leidse agglome ratie, opdat de begrippen ereschuld en dankbaarheid jegens hen, die voor het vaderland hun leven gaven, in het uit eindelijke resultaat een duideiyke weer spiegeling vinden! MILITAIREN HADDEN VROLIJKE AVOND. Aan de vooravond van Koninginnedag gaven Dick Harris en zijn gezelschap een cabaretvoorstelling voor een bijna tot de laatste plaats bezette kantine van de Doelenkazerne. Het programma werd geopend met het optreden van de jongleur Sino Manelli. bijgestaan door Sina Manelli, die fraaie staaltjes van zijn kunnen bracht. De grote behendigheid, waarmede hij zijn „hoela hoepels" liet draaien, dwong aller bewondering af. Later op de avond ver schenen de Manelli's ten tweede male op het toneel, waarbij zij van rol had den gewisseld. Sino was nu de helper, terwijl Sina op haar rug liggend, een reuze dobbelsteen en ook andere samen gestelde figuren op de voetzolen liet ba lanceren en rondwentelen, ja zelfs een wagenas met wielen. Bueno de Mesquita toonde zich als tv- parodist een veelzijdig mimisch artiest. Hij liet o.m. zien hoe in een slagers winkel de klanten worden geholpen. Ook trad hij op als dirigent van een groot orkest, als violist, harpist en als zanger of zangex-es van velerlei nationaliteit. Komische wendingen in de op de band opgenomen muziek of zang en de over gang en afwisseling der geluiden volg den. Voorts verleenden medewerking Kon. onderscheiding voor G. Feijnebuik Op grond van zijn langdurige staat van dienst en zijn voortreffelyk vakman schap in de metaalnijverheid is de heer G. Feijnebuik. wonende aan de De Sit- terlaan gistermorgen onderscheiden met dc bronzen eremedaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. De koninklijke onderscheiding werd hem uitgereikt door de wethouder van Onderwijs, de heer J. C. van Schaik, tij dens een intieme bijeenkomst in de wo ning van de jubilaris. Als eerste sprak de heer L. Klootwyk, directeur van de Machinefabriek Kloot wijk, aan welk bedrijf de heer Feijne buik gedurende veertig jaar zijn beste krachten heeft gegeven. Spreker gaf een overzicht van de af gelopen veertig jaar. De jubilaris was in aan dit programma de cabaretière An- nemarie van Tol ,die o.m. het type van de Amsterdamse straatzangeres in de herinnering terugbracht met „Het vre selijke drama in Potjehorn". Ria Verda besloot dit cabaret met en kele zangnummers bij haar accordeon, begeleid door de pianist van het gezel schap, Jan Staats. Deze avond gaf veel te genieten en tot de algemene vroiyke stemming droeg de conference van Dick Harris niet weinig bij. GEVESTIGD. In de week van 16 tot en met 22 april 1959 J. W. E. J. Dambrinik en fam.. v. Vol- lenhovenplein 14- B. Dool en fam.. Meer burgerkade 25; K. N. Lugten geb. Oen en fam., v. Rlebeeokihof 56: J. A. M. Sanders en fam., houdter v. e. foto-afwerkinrich- ting. Rijn- en Sohiekade 17; A. Zwart en fam., dieselmonteur. Utrechtse Veer 25; J. A. Hannivoort en fam., advocaat. Plantage 22; G. Vreeker geb. Steur en fam., v. Riebeeokhof 51; H. Volz, Hugo de Vriesstraat 14; E G J. Schaap geb. Versluis, correctrice. Schelpenkade 41; J. Boerhout, militair, Groenhazengrt. 12; J. W. D .van Embden Andres. De Goejestr. 63; C. M. G. D. Janssen geb. van Emb den Andres, De Goejestr. 63; B. S. van der Reijden geb. Buder, handweefster, Plantsoen 91; N. A. Holtzappel, verpleeg ster. Houtlaan 19; J. Kuijn, politie beambte. Hogerbeetsstr. 6; N. A A van Nlekerk, leraar. Hoge Rijndijk 27; W. J. Wilkens, wasknecht, Schoolstr. 6; M. E. Krul. lerares. Breestr. 137; A. G. J. van Waveren, Kam. Onneslaan 7; A. Weise geb. Aijal, Noordeindespleln 8a, T. Wesseïdijk, kleuteronderwijzeres, Roodenburgerstr. 37; sturen, hoofden en ander personeel van scholen, medici, maatschappelijke wer kersisters) en andere belangstellenden, waarin over dit ondei-wys en andere fa cetten van het buitengewoon lager on derwijs wordt gesproken. De nieuwe zaal van het Rijksmuseum van Oud heden te Leidenwaarvan de opening de voltooiing betekende van de restauratie van de eerste verdie ping van het museum. Deze zaal is gewijd aan de Palestijnse en geografisch en chronologisch aan grenzende culturen, die zich tezamen uitstrekken over een periode van 8000 jaar, voornamelijk voor het begin van onze jaartellingDoor een elzikkige samenloop van omstandigheden hebben de resulta ten van expedities in de laatste decennia elkaar zo danig aangevuld, dat het museum in deze zaal thans een unieke collectie bezit, die nergens op net Euro pese continent wordt geëvenaard. De nieuwe afdeling werd naar de modernste be grippen omtrent museuminrichting opgebouwd in de ruimte, waarin voordien verschillende kleinere ka binetjes ivaren ingericht o.a. voor de oude Europese culturen. Deze zullen een modernere huisvesting krijgen bij de verdere reorganisatie van het museum. Voor een belangrijk deel werden de vernieuwings- werken in eigen beheer uitgevoerd. (Foto L.D.-Van Vliet) C, A. Rosheuvel, gouvernementsambte naar, Boerhaavelaan 17; J. M. Voortman, onderwijzeres. Crones te inkade 2; M. Schouten geb. Kesscboom. Plantsoen 55; M. Quartel, 11. verpleegster. Witte Singel 27; T. H. A. ten Harkei. Maredijk 149; F. J. Kramer. Boerhaavelaan 8; A. T. S. W. TJln Pit Joen. v. d. Waalsstr. 38; L. P. Groenewegen. expediteur, Rijnsburger- weg 135; D. de Jong, psychometrist, Steen- schuur 11; J. H. Zwetsloot geb. van Bem- melen, Seringenstraat 23; C. C. E. Gros ser, 11. verpleegster, Leliestr. 120; L. Masu- rel, Nwe. Beestenmarkt 8; T. E. Dolle geb. Willemsen. lerares, Burggravenlaan 194; G L. I. van Hoeken geb. de Brabander, v. Vollenhovenplein 81: A E M. T. Sark, Nieuwsteeg 31; C. M. van Oorschot, Nieuwsteeg 31; A C. van der Keur geb. van Egmond. Morssingel 11; J. L. Maas, Pieterskerkhof 22; M. A. van der Noordt 11. verpl.. Witte Singel 27. VERTROKKEN W. A Loeven en fam, van Burggraven- laan 133 nr Leiderdorp, Hoofdstr. 93. W Steenbergen en fam, van Leemansstr 48. nr Oldebroek, Stationsweg 104, H. G. Teng en fam, van v. Vollenh. plein 45, nr Rot terdam, Goudsesingei 177, A. Bustraan en fam. van Vijf Meilaan 39, nr Den Helder, Beerzestr. 8, J. J. van Wijk en fam, van Hooigracht 45. nr Utrecht. Bethlehemweg 11. K. J. van Fruchten en fam. van Mare dijk 19b. r.r Alkmaar.'W. de Zwijgerlaan 56 C J. Boon en fam. van Haagweg 94, nr 's-Gravenhage, Bakkerstr. 200, J Padding en fam. van Hogewoerd 86, nr Rijswijk Z-H, Min. Talmalaan 100. J, Wassenaar en fam. van Hogewoerd 127, nr Leiderdorp, P Splinterlaan 138, S. Dijkman geb. Nieuwenhuis en fam, van Manjkestr. 23a, nr Canada. A Reitsma en fam. van Hof- laan 161, nr Breukelen. Otterspoor 22, M. E. A. van der Klip geb. Groot Wesseïdijk. \an Rijnsburgerweg 10. nr Utrecht. Tol steegplantsoen 21 III; B V. de Vries, van Rijnsburgerw. 10, nr Velsen Zeeweg 170. A. J de Wit geb. v. Daalen, v. Hogenbeetstr 1 nr Doetlnchem, Leerinckstr. 230, H de RooiJ, van Hooigracht 57, nr Den Helder. Binnenhaven ill, T. C. de Groot geb I Geugjes, van Lusthoflaan 24. nr Hazers- wouae. Rynenburgerlaan 19. d. R. Weijer- man. van Rijnsburgerweg 10. nr 's-Gra venhage. Badhuisweg 57, M E D. L J W A Wagemans van Roodborststr. 39. nr Roggel, Dorpsstr 1. A. G. H. Goebbels. v. Roodborststr 39, nr Heerlen. Benzenra- derweg 107. W. J H Hoekert van C Kuy- genslaan 49, nr Voorburg, Pr Marianne- laan 145. A P. J Dijsselbloeii". van Hoge woerd 128, nr Rotterdam. Engelsestr 141a. J Knoote, van Burggravenlaan 94. nr 's-Gravenhage, van Brakelstr. 59. J C. Rosmalen geb. Tros. van Oude Singel 94b, nr Velsen. Schulpweg 282. P. B M Bol werk. van Volmolengracht 2a. nr Surina me, J L. Groffie, van Lage Morsweg 79. nr Verenigde Staten van Noord-Amerika, I M Schüller, van Marislaan 7 nr Ameron- gen, J. van Zutphenweg 4, J. A. Zwarts, van Tomatenstr. 62. nr Utrecht. Asselljn- straat 19. C. van der Melj, van Haagweg 178, nr Amsterdam. Zwanenburgerstr 2111. A van Kwawegen. van Noordeinde ?a. nr Hellevoetsluis. a/b Hr Ms. Douwe Aukes. H W. Jansen, van Noordelnde 50. naar ■s-Gravenhage. Dr. Kulperstr 4. A. R Pos. v Noordelnde 2a. nr Katwijk, Wassenaar- seweg 75. H. F L. Meijler. van P J. Blok- straat 41. nr Noordwijk. Atjehweg 10. W. H E A. Genang-van Leeuwen, van Fran- chlmontlaan 43. nr 's-Gravenhage, Kepp- lerstr. 157, H. Houwer-van Wijnbergen, v. Nw Beestenmarkt 19. nr Noordwijk. Bosch- weg 8, A. M. Roebert, van Haarlemmerstr 93. nr 's-Gravenhage. Hobbemastraat 108. M. S. Beugelsdijk. van Haarlemmerstr 40, nr Arnhem, van Pallandstr. 1. A. Schaap. \an Waardgracht 134, nr 's-Gravenhage, v. d. Vennestraat 191. J. Heljmans, van Flo- resstraat 2a, nr Den Helder, Buitenhaven 5 A. F Jongejan-Schuurman. van Oranje straat 28. nr Koog aan de Zaan. Jan Bes- tevaerstr. 16. W. N Betram, van Heren singel 24. nr Noordwijk. Marjolelnstr 1 M O de Ruyter de Wlldt, van Haarlemmer weg 5a. nr 's-Gravenhage. Beeklaan 340, E. B Verwer, van Zoeterw singel 16, nr Vel sen. J. M. van Nassaulaan 69, J. van der Ham-van Es, van Lammenschnnsweg 130, nr Groot-Brlttannlë. C. E Samson, v Wit te Singel 27. nr Amsterdam. Hopeweg 25bv. J M Gfjsman. van Witte Since! 27 naar 's-Gravenhage. Roelofsstr 82 W Honders van Evertsenstr 16 nr Lelderc o Hoofd straat 144. J D Welters, van Olebesstr 16. nr Voorschoten, Leidseweg 303. A C M. Schouten-Visser, van Julinnakade 38, nr Heerlen, Akerstraat 63a. Na het uitreiken van dc onder scheiding. Wethouder J. C. van Schaik in gesprek met de jubilaris en diens echtgenote. (Foto LD./Van Vliet) het bedrijf gekomen als metaalschaver. Hij werkte met toewijding en met plezier en bekwaamde zichzelf tot een uitste kend vakman. Hij werkte zich op tot werkmeester. Hy is een man met veel er varing en een grote plichtsbetrachting, een voorbeeld voor de jongeren. De directeur bracht de heer Feijne buik dank voor dit alles en deed die dank vergezeld gaan van een enveloppe met inhoud. Ook mevr. Feijnebuik werd in de lof betrokken. Ze kreeg een sierlyk bloem stuk aangeboden. Ook de mededirecteur van de machi nefabriek, de heer A. J. Grotenhuis, wenste de jubilerende werkmeester ge luk. Wethouder Van Schaik getuigde van de vreugde, die een ontmoeting geeft met iemand, die door louter interesse voor zijn werk, zichzelf heeft ontwik keld. Hij ging in zijn overzicht terug tot de jaren 20, toen het in Leiden niet zo goed gesteld was met de industrie. Die jaren zijn er de oorzaak van geweest, dat na de tweede oorlog een nieuwe koers kon worden ingeslagen met betrekking tot de industrievestiging in de Sleutel stad. De jeugd, die tegenwoordig een tech nische opleiding krijgt, leert meteen ma chines te bedienen. Dat was vroeger an ders. Daardoor zal de jubilaris in het werk wel commentaar krijgen van jonge ren, die denken, hem iets te kunnen le ren. Desondanks is het de heer Feijne buik, die hen in zijn ervaring doet de len. Nadat de wethouder de jubilaris het eremetaal had opgespeld, boden de he ren K. Baart en A. Moraal namens het personeel van de fabriek gelukwensen en een geschenk aan. De zoons en schoon zoons boden hun vader de bij de ko ninklijke onderscheiding behorende draagmedaille aan. Afscheid P. H. van Egmond van S.L.F. Gisteren heeft de heer P. H. van Eg mond in verband met het bereiken van de 65-jarige leeftijd afscheid genomen van de Stedelijke Lichtfabrieken. In de directiekamer sprak de directeur Ir. Y. Ykema zyn dank en waardering uit voor de wijze, waarop de heer Van Egmond steeds zijn taak had opgevat en vervuld, en voor het altijd direct klaar staan zodra er stagnatie in de gasvoor- ziening dreigde. Spreker wenste de heer Van Egmond nog vele goede pensioen jaren toe, een wens die nog eens extra onderstreept werd door de chefs van de scheidende functionaris. Namens de per soneelsvereniging werd hem een ge schenk aangeboden. In de kantine werd hierna in de kring van zijn naaste collega's hartelijk af scheid genomen van de heer Van Eg mond, waarin ook zijn vrouw en dochter werden betrokken. Tevens werden enige attenties overhandigd. De heer Van Egmond dankte, mede namens zijn gezin, voor de vele blijken van vriendschap en waardering bij zijn afsoheid ondervonden. „KERMIS" OP HET PIETERSKERKPLEIN. Op het Pieterskerkplein wordt a.s. dinsdag en woensdag een „Vanity-Fair" gehouden, welke georganiseerd wordt door het Actie-Comité voor het Bouw fonds van de Vereeniging van Vrouwe lijke Studenten te Leiden. De opbrengst komt ten goede aan de restauratie van het clubgebouw aan het Rapenburg. Op de „Vanity-Fair" kunnen de Lei- denai-en op velerlei wijze hun geluk be proeven. Er komen een werptent, een hengeltent en nog andere „kermisver makelijkheden". Men kan er zich ook de toekomst laten voorspellen. Voorts komt er een stand ,waar door meisjesstuden ten gebakken patates-frites verkrijgbaar is en kan men verpozen op een gezellig terrasje. De „Vanity-Fair" wordt dinsdagmor gen officieel geopend door mej. mr. M. E. Blok, erelid van de V.V.S.L. de „ker mis", die voor iedereen gratis toegan kelijk is, zal geopend zijn dinsdag 5 mei van 11.30 tot 10.00 uur en woensdag 6 mei van 2 tot 10 uur. HERDENKING GEVALLEN MILITAIREN By monument Haagse Schouw De bijeenkomst ter herdenking van de gevallen militairen van het voormalige lie Depot Infanterie te Leiden zal dit jaar worden gehouden op zaterdag 9 mei om half vier by het Monument by „Het Haagse Schouw" te Oegstgeest. Evenals in 1957 en in 1958 zou, in over eenstemming met van de zijde van H. M. de Koningin en van de zyde van de re gering geuite wensen ten aanzien van dc herdenking van gevallenen, de Com missie ook dit jaar het accent meer wil len leggen op de herdenking en de toe spraken achterwege willen laten. Muzikale omlijsting is in handen van „Valkenburg's Harmonie".

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 9