DKW H. WALENKAMP Zn. PUROL Surinamer ontkent moord op zijn hospita in Haagse Gramstraat Huidgenezing Kerkelijk Leven heeft alles mee Visserij levert 164.702.628 kg op BJamea-Geleï [MI Dr. Drees beldaagt formateur Herdenking van centraal in 4 R.I. dit jaar Valkenburg hulp i.d. huishouding ZATERDAG 2 MEI 1959 Daacl echter voor 95% hei vezen geacht (Van onze Haagse redactie) Voor het Haagse Gerechtshof stond gistermiddag in hoger beroep terecht een 29-jarige Surinamer die er van wordt beschuldigd in de nacht van 30 december 1957 in een perceel in de Johan Gramstraat te Den Haag zijn 52-jarige hospita na een twist over huurachterstand met een broodzaag van het leven te hebben beroofd. De Haagse rechtbank behandelde de zaak met gesloten deuren en ontsloeg de Surinamer op 6 januari j.l. van rechtsvervolging met de bepaling, dat hij ter beschikking van de regering moest worden gesteld om van harentwege te worden verpleegd. De zitting van het Gerechtshof was, in tegenstelling met de verwachting, wèl openbaar. Een grote verrassing was, dat de ver dachte «die tijdens de zitting van de rechtbank hardnekkig gezwegen had) nu op alle vragen van de president ant woordde en ontkende de moord gepleegd te hebben. Op vragen van de president vertelde hij het mes, waarmee de moord is gepleegd, in 1955 te hebben gekocht. Het bloed, dat op zijn kleren was ge vonden, had hij volgens zyn zeggen op gelopen, toen hy vóór zyn hospita stond, naar wie hü op de bewuste avond toe was gegaan, toen hy haar op haar ka mer hoorde gillen. Dat zy gewond was, had hij niet gezien, niettegenstaande het feit dat de wond in haar borst 11 cm. diep was. Hy sprak de mening uit dat er nog een derde persoon in huis moet zyn geweest, die de daad heeft be dreven. De Surinamer ontkende dat hy ruzie had gehad over geld, wèl was er over een huurschuld van f 77.gespro ken. Een week huur had hij haar die zelfde avond betaald. De president bracht naar voren dat verdachte nooit heeft gezegd tydens het onderzoek, dat hy de daad niet gepleegd heeft. Woordelyk heeft hy gezegd: „ik wil noch bekennen, noch ontkennen". Toen de bewuste getande broodzaag in de kast van verdachte werd gevonden, kleefde er geen bloed meer aan. In de prullemand op zyn kamer vond men vijf velletjes van een blocnote (die op tafel lag) waar bloed aan zat. Kenne lijk is het mes hiermee afgeveegd. Verdachte zegt dat hij niet weet hoe de papiertjes in de mand kwamen. Ook aan een washandje werd bloed gevonden, evenals dat aan de pa piertjes behorende tot dezelfde bloed groep als de verslagene bezat. Als getuige k décharge werd gehoord een sociaal werkster van de fabriek, waar verdachte als controleur had ge werkt. Zy vond hem een stil en terug getrokken mens, stug en gesloten, maar uiterst beleefd. Later was hy mededeel zamer geworden, waarby bleek, dat zijn psychisch evenwicht was gestoord. Hij deed z'n werk vry behoorlijk en andere werknemers voelden zich wel tot hem aangetrokken. Medelyden kon hy niet verdragen, medegevoel wèl. De procureur-generaal, mr. F. C; Kist, zeide in zijn requisitoir dat hy verheugd was dat verdachte nu ge sproken had. Zijn ontkenning is ten dele in strijd met zyn verklaringen Huidzuiverheid - Huidgezondheid Puistjes verdrogen door Purol-poeder NED. HERV. KEitiv Bedankt voor Groningen (vac. C. M. Luteyn) L. van Hartingsveld te Maassluis voor Scherpenzeel (Geld.) A. L. van der Smit te Maarssen. VER. VAN VRIJZ. HERVORMDEN Benoemd tot voorganger te Boskoop A. Kalis, hulpprediker te Kimswerd (Gron.) GEREF. KERKEN Bedankt voor Klundert (2de pred. pl.) In combinatie met Zevenbergen) A. J Dondorp te Domburg-Westkapelle. DOOPSGEZ. BROEDERSCHAP Drietal te 's-Gravcnhage (4de pred. pl.) E. H. Boer te Koog aan de Zaan. G. J. W. den Herder te Amsterdam en F. R. van der Meulen te Ternaard. FUSIE VAN GEREF. JEUGDVERENIGINGEN? Woensdagmiddag zal de Bond van Meisjesverenigingen op geref. grondslag in het „Paviljoen Rotterdam" van de Ahoyhallen in een huishoudelyke ver gadering een voorstel behandelen tot fusie met de Nederlandse Bond van Jon gelingsverenigingen op Geref. Grondslag die ongeveer tezelfdertyd in de „Glazen zaal" van de Ahoyhallen zyn jaarver gadering houdt, waarby eveneens over de fusie zal worden gestemd. Op Hemelvaartsdag hebben twee bon den in de „Glazen Zaal" een gezamen lijke byeenkomst, waarin van de geno men besluiten medeedling zal worden gedaan, DS. L. A. BOBAAN DRAAGT SABEL VAN GESNEUVELDE BROER OVER De koopvaardypredikant te Amster dam van de Ned. Herv. Kerk, ds. L. A. Bodaan. zal op 4 mei op de vliegbasis Soesterberg by de herdenking van de gesneuvelden aan de plaatsvervangend chef van de luchtmachtstaf, generaal- majoor H. P. Zielstra, een sabel over dragen. Deze sabel is het eigendom ge weest van de broer van ds. Bodaan, de reserve-eerste-luitenant-jachtvlieger A. H. Bodaan, die op 10 mei 1940 op Schip hol sneuvelde. Luitenant Bodaan werd voor zyn optreden posthuum benoemd tot ridder in de Militaire Willemsorde. DS. HOFSTEDE VIERT 40-JARIG JUBILEUM Ds. P. Hofstede te Doorn, emeritus predikant der Ned. Herv. Kerk, viert maandag zijn veertigste ambtsjubileum. Ds. Hofstede aanvaardde 4 mei 1919 zyn ambt te Hoogmade. In 1922 vertrok de jubilaris naar Noordwijkerhout, om in 1930 intrede te doen in zijn laatste ge meente, die hij gediend heeft tot aan zyn emeritaat op 1 november 1955. Ds. Hofstede was lid van het classicaal be stuur van Leiden en kerkvisitator in Zuid-Holland en in de provincie Utrecht PRIJSVRAAG VRIJZINNIGE ZONDAGSSCHOLEN De Ned. Vereniging van Vryzinnige Zondagsscholen heeft een prysvraag uit geschreven voor een oorspronkelyk niet- bijbels verhaal van ongeveer drieduizend woorden, geschreven in de geest van het vrijzinnige christendom en geschikt om aan kinderen tussen 9 en 12 jaar te vertellen. De jury bestaat uit de dames C. Covens te Baarn, mevr. mr. M. A. Klomp te Utrecht, mevr. RijksCallen- bach te Zaandam en ds. G. H. van Aalst hervormd predikant te Assen. voor de politie. Hieruit krijgt men de indruk, dat verdachte de daad wel degelijk begaan heeft maar niet wil bekennen. Niemand was tenslotte aanwezig by het feit. De P.G. was van mening, dat er zodanig zware aanwy- zingen zijn, dat men mag aannemen dat verdachte het feit gepleegd heeft: bloedvlekken op kleding en papiertjes, de broodzaag in de kast en de om standigheid dat verdachte met het slachtoffer alleen in huis was. Spre ker achtte het bewys voor 95 gele verd en vroeg dan ook bevestiging van het rechtbankvonnis. Volgens de verdediger, de Haagse ad vocaat mr. F H. Piket, staat het niet vast, dat er geen derde persoon in het perceel aanwezig is geweest. Deze kan zich heel goed achter de deur van de kamer van het slachtoffer verborgen hebben, toen verdachte binnentrad. Bo vendien was er in de verwarring by de ontdekking van de misdaad voldoende tijd om het huis te verlaten. Pleiter concludeerde dan ook tot vry- spraak, subsidiair bevestiging van het vonnis. Hy vestigde er de aandacht op dat in geval van vryspraak de Surina mer toch niet in de maatschappij terug keert, omdat hy al in een krankzinni- gesticht is opgenomen. Het gerechtshof zal op 15 mei uitspraak doen. Advertentie Kruispunt Herenweg- Kruisweg gereed Foto Leidsch Dagblad Nadat vorig jaar het gevaarlyke kruis punt HerenwegKruisweg een belang rijke verbetering heeft ondergaan is men sindsdien nog steeds bezig geweest met het afmaken van het gehele object. Thans is daaraan door de A.N.W.B. uit verkeerstechnisch oogpunt bezien door het plaatsen van de nodige voorsorte- ringsborden de laatste hand gelegd. Op duideiyke wijze is thans enkele honder den meters voor de kruising al aangege ven hoe gereden moet worden. Het stop gebod voor de Kruisweg is nu vervallen. Wel blyft de Herenweg een voorrangs- weg zoals het 3-hoekige bord duidelyk aangeeft. Amerika zal wegens technische moeilijkheden dit Jaar niet rachten een raket naar Venus te schieten, zo wordt officieel meegedeeld. Gemiddelde prijs lag hoger dan in 1957 De schepen, die de treilvisserij uitoefenden hebben in 1958 in totaal een hoeveelheid van 110.802.628 kg. vis aangevoerd met een opbrengst van f61.143.988. In 1957 werd aangevoerd 111.309.792 kg. voor een waarde van f52.975.143. We zien hierbij dus een oplopen van de gemiddelde prijs. Haring was weer het hoofdprodukt in de aanvoer. Aan verse haring werd 24.9 miljoen kg. aangevoerd en aan zoute haring 17.3 miljoen kg., gezamenlijk 42.2 kg. miljoen met een opbrengst van 17 miljoen gulden. Hierop volgde makreel met ruim 15 miljoen kg. en een opbrengst van 4.3 miljoen gulden. De haring en makreel vor men met elkaar meer dan de helft van de aanvoer van alle vissoorten voor deze groep. De haringdryfnetschepen hebben in 1958 in totaal 53.9 milj. kg. haring (en andere produkten w.o. pilchards en tonyn) aangevoerd voor een waarde van 26.5 milj. gld. (In 1957 56.2 milj. kg. voor 22.5 milj. gld.). Deze groep heeft ongeveer 1/3 van de totale hoeveelheid van 1958 aangevoerd. Hiervan was 8 mil joen kg. verse haring voor een waarde van 2.7 milj. gld. en de gezouten haring bedroeg ca. 45 milj. kg. voor byna 24 milj. gld. Hieruit zien wy dat de drijf netschepen nog steeds de grootste hoe veelheid gezouten haring hebben aange voerd. In totaal is door de groep treilers en dryfnetloggers een kwantum van 96.1 kg. gezouten en verse haring aangevoerd. Bedenkt men hierby dat het totale aan- voercijfer ca. 164.7 milj. kg. is, dan blijkt wel welke rol de haring speelt in de to tale aanvoer. De eerste 4 maanden van 1958 waren 'ten -gevolge van storm zeer ongunstig voor de uitoefening van de vissery. Be houdens een paar stormen in september en oktober, was het weer van begin mei tot half december gunstig voor de vis- sery, terwyl de laatste 14 dagen de weersomstandigheden slecht waren. TOTAAL 154 VAARTUIGEN De haringdryfnetvisserjj is in 1958 uit geoefend door totaal 154 vaartuigen (waarvan 5 stoom vaartuigen uit Vlaar- dingen). In 1957 door 168 vaartuigen. Behalve in de Noordzee werd ook in het Kanaal de vissery uitgeoefend. Enkele schepen oefenden in januari de vleetvissery uit in de Ierse Zee, terwyl een aantal, reeds in maart vertrok voor de vangst op verse haring, naby de Lingbank. Het gehele voorseizoen werd door lange reizen en lage besommingen geen succes. De vangsten waren over het gehele jaar lager dan in 1957, de reizen werden dan ook langer. Door de schaarste van ha ring lagen de prijzen aanmerkeiyk hoger, waardoor de uiteindelijke besomming gunstiger was dan in 1957. Het eigenlijke seizoen begon 17 mei. De eerste schepen vertrokken met 60 netten. Op 27 mei volgde de tweede groep, nu met 100 netten per schip. Van de vangst mocht niet meer dan 60% ge zouten worden aangebracht, welk voor schrift tot 1 september werd opgeheven. Op 22 mei werd de eerste nieuwe ha ring aangevoerd en verkocht tegen pry- zen van f 900 tot ruim f 1500 per kantje. HOGE PRIJZEN In mei waren de vangsten zeer wissel vallig. Juni was de visserij ruimer met haring van prima kwaliteit. Juli was ook een lonende maand, terwyl augustus wisselvallig was. September was een slechte maand voor de vleesvissery. In oktober t/m december waren de vang sten beneden de verwachtingen, doch zo als reeds gezegd waren de pry zen hoog, waardoor de besommingen toch nog meevielen. De Kanaalvisserij is slechts voor enkele schepen gunstig geweest, het merendeel had slechte resultaten TREILERS Het aantal treilers, dat de treilvissery uitoefenden verminderde van 8 in 1957 tot 3 in 1958. In het aantal motortrei- lers en motorloggers werd een kleine teruggang geconstateerd. De vangsten en besommingen lagen hoger dan in 1957 hetgeen vooral te danken was aan de grotere vangsten van makreel, wijting, koolvis en verse haring. In de groep motorkotters motorkust- vissers en overige schepen is geen ver andering gekomen. Er werd minder aan gevoerd dan in 1957, doch meer be- somd. De treilvissery op haring werd het ge hele jaar uitgeoefend. In januari waren de vangsten in de Ierse Zee zeer gun stig. De maand maart was zeer gunstig voor schepen die op de Noordzee visten. In april waren deze lager, doch de ma kreelvangsten waren weer gunstiger. Ook in mei en juni waren de vangsten slecht en de treilharing was stug. In juli be gon de eigenlyke haringtreilvissery. Voor de schepen met motoren boven 600 PK waren de resultaten lonend. De overige maanden waren de resultaten matig tot goed. De haringvisserij in span, welke vis sery gedurende de eerste en de laatste drie maanden van het jaar werd uitge oefend, leverde voor de meeste spannen gunstige resultaten op. De treilvisserij op verse vis was hét eerste halfjaar wisselvallig. Het tweede halfjaar was over het algemeen gunsti ger, daar de grote treilers en motorlog gers uitsluitend de haringtreilvisserij uit oefenden. Over het geheel was het re sultaat van deze groep in 1958 lonend tot goed. Gedurende verschillende maanden van het jaar namen diverse vaartuigen deel aan de sprotvisseryEen groot gedeelte hiervan werd 'tegen lonende pryzen ver kocht, terwyl de ongesorteerde partijen naar de vismeelfabrieken gingen. De meeste vaartuigen, die aan deze vissery deelnamen hadden lonende resultaten. De industrievisserij op zandspiering werd niet in die mate uitgeoefend als in 1957. Men had moeilijkheden met de afnemers in Duitsland, waardoor aan deze visserij in juli een einde kwam. Gedurende het gehele jaar was de gar nalen vissery vanuit TJmuiden en Sche- veningen van geen betekenis. De pryzen bleven het gehele jaar hoog. Van buitenlandse zyde kwamen in 1958 drie Engelse drifters met verse ha ring te IJmuiden, en twee Belgische kotters met vis, zo lazen wy in het Vis- serynieuws. 60 jarig jubileum van „Oost en West" Diner in „Avifauna" De Koninklijke Vereniging Oost en West heeft gisteravond in „Diligentia" te Den Haag, hetzelfde gebouw waar in 60 jaar geleden op initiatief van mevrouw N. van ZuylenTromp de oprichtingsvergadering byeen kwam, een feestelyke algemene vergadering gehouden. Byzondere gasten op deze jubileumuitvoering waren o.a. de mi nister van Zaken Overzee en mevrouw Helders, de vertegenwoordiger van het ministerie van Buitenlandse Zaken, de heer J. K. Kroon, de heren dr. A. Hombrink en dr. A. A. L. Rutgers, leden van de algemene raad van „Oost en West" en vertegenwoordigers van diverse organisaties. In zyn jaarrede, uitgesproken na wel komstwoorden van de voorzitter der af deling 's-Gravenhage, de heer E. J. Mul ler, zei de algemeen voorzitter, prof. mr. A. L. de Block o.a.: „wy bevinden ons thans geconfronteerd tegenover een koninkryk nieuwe styi, waaraan wy, die daaraan deel hebben, inhoud zullen moeten geven. Dit is een zeer moeiiyke taak, by de vervulling waarvan onze vereniging leiding zal moeten geven. Zou zij hierin falen, dan zou zy reden van bestaan missen". Prof. De Block sprak er met verheugenis over dat „Oost en West" zich onder vele tegenslagen in dit opzicht heeft gehandhaafd. „Dit wekt", zo zei hy, „de verwachting dat het haar ernst is met het vormgeven aan het nieuwe bestel". Hierna werden twee gouden legpen ningen, die „Oost en West" verleent aan personen, die zich voor ons land by zon der verdiensteiyk hebben gemaakt, uit gereikt aan de heren J. D. Daubanton en jhr. mr. W. W. Feith, beiden meer dan 25 jaar voorzitter van resp. de af delingen Rotterdam en Groningen. Aan de heren C. Varkevisser en P. C. Woudsma werden de zilveren legpenning uitgereikt voor hun meer dan 25-jarige toewijding als bestuurslid van resp. de afdelingen Nymegen en Haarlem. Na de vergadering sprak prof. G. A. Th. Weyer over „De verhouding van het Westen tot de omringende wereld". Deze concludeerde, refererend naar een uitvoerig overzicht dat hy van het Nederlandse werk in het voormalig Ned.-Indië had gegeven, dat de toepas sing van de daar gevolgde methode, aan gepast aan de nieuwe tyd, een belang rijke bydrage zal leveren voor de oplos sing van het probleem voorzover het de Nederlandse bydrage betreft. De viering van het 60-jarig bestaan werd besloten met een diner in res taurant „Avifauna" in Alphen aan den Rijn waaraan 160 personen deelnamen. De populaire zingende Beverley Sisters zijn een voorbeeld van saamhorigheid, want zoals deze foto laat zien gaan ze zelfs ge zamenlijk wandelen met de baby van Joy. Joy is getrouwd met de voetballer Billy Wright van Wol verhampton Wanderers. tevens aanvoerder van het Engelse na tionale elftal. Van links naar rechts Babs, Joy en Teddy achter de kin derwagen. Advertentie Charme voor Uw handen Zeven Jongelieden in het Indiase dorp Dasarath zijn door gasverstlkklng op de bodem van een put om het leven ge komen. Een van hen was in de put af gedaald om de waterpomp te herstellen, maar hy werd onwel door ontsnappend gas van de pompmotor. Zeven vrienden die hem te hulp wilden komen en even eens in de put afdaalden raakten ook be dwelmd. Slechts één van hen wist te ont komen. Redevoeringen op 1 meidag Socialistische stemmen over de formatie Op de Gooise 1 mei-dag, gisteren in Hilversum gehouden, heeft oud- minister-president dr. W. Drees, spre kend over de moeilykheden rondom de Kabinetsformatie, er op gewezen, hoe in 1945 toen Nederland be rooid, ontredderd kampte met een te kort aan arbeidskrachten en aller- noodzakelykste grondstoffen hijzelf met prof. Schermerhom een regering had gevormd. Toen heeft de P.v.d.A. zich niet afgevraagd of het ene depar tement ten opzichte van het andere prettiger is, of er impopulaire belas tingmaatregelen getroffen moesten worden. Er is toen aangepakt en ge werkt en het vervult ons met trots, dat wij daadwerkelijk hebben kunnen arbeiden aan de opbouw van het land, aldus de oud-premier. Dr. Drees was verheugd nu niet de puzzel te hoeven oplossen. Afgaande op wat er rondom de kabinetsformatie is gepubliceerd, betelaagde hy de forma teur die stad en land heeft moeten af reizen om geschikte kandidaten te kunnen vinden. In de oppositie kan de P.v.d.A. genoeg invloed op het regerings beleid uitoefenen, meende dr. Drees. De 1 mei-viering getuigt van onze idealen om in ons land op democratische wijze te blijven stryden voor de sociale recht vaardigheid en grotere welvaart, die alleen door grotere produktivitedt van de bevolking kan worden verkregen. Ook elders Ook op talloze plaatsen elders in ons land hebben de Socialisten de dag van Op Hemelvaartsdag De jaarlykse herdenking van de ge vallenen van het Vierde Regiment In fanterie, georganiseerd door de Vereni ging van Oud-Stryders v.m. 4 R.I. zal ditmaal op Hemelvaartsdag, 7 mei wor den gehouden, en wel zoVeel mogelyk centraal in Valkenburg, waar in de oor logsdagen negentien jaar geleden zove- len het leven gaven voor het vaderland. De kranslegging op de erebegraafplaat sen in Katwyk en Ryswijk zal door het bestuur worden verricht. Des ochtends om half negen gaat de vlag in top en daarna halfstok op de erebegraafplaatsen. De kransleggging te Ryswyk gebeurt om kwart voor negen, die op de begraafplaats aan de Cantine- weg te Katwijk om half tien. Een protestantse herdenkingsdienst vangt des ochtends aan om kwart over tien in de Herv. Kerk te Valkenburg. In deze dienst zal voorgaan de legerpredi- kant van het voormalige 4 R.I. ds. P. van der Staay. Medewerking zal worden verleend door de Chr. Gem. Zangvereni ging te Valkenburg onder leiding van de heer M. Kroon. Een rooms-katholieke herdenkingsdienst begint op hetzelfde tijdstip in de kapel op het vliegkamp Valkenburg. De hoofdaalmoezenier mgr. H J. M. van Straelen zal de gezongen H Mis voor de zielerust der gevallenen opdragen en tevens de predikatie hou den. Hier verleent een koor, samengesteld uit leden van het Madrigaalkoor te Leiden muzikale medewerking. Om half twaalf is er een byeenkomst ln de cafetaria van het vliegkamp Val- kenburg, waar een gezameniyke maal- tyd wordt genuttigd. Om half een ver strekt men vandaar naar Valkenburg, waar in de Marinus Poststraat het défilé wordt samengesteld voor de tocht naar de ere-begraafplaats. Daar houdt de burgemeester van Valkenburg, de heer M A. van der Have om kwart over twaalf een toespraak, voorafgaande aan de kranslegging door kolonel b.d. H. D. Buurman, commandant van het voor malige 4 R.I., waarmede deze herden king wordt besloten. de arbeid gevierd, waarbij veelal de kabinetsformatie ter sprake is ge weest. In het Concertgebouw te Amsterdam heeft de tweede voorzitter van het N.V.V. en lid van de Tweede Kamer voor de P.v.d.A.. de heer D. Roemers o.a. gezegd, dat door de wijze waarop de mislukking der kabinetsformatie tot stand kwam, het gezag van de parle mentaire democratie sterk is aange tast. „Vandaag durft men de verant woordelijkheid voor moeilijke zaken in de rechtse en liberale kringen blijkbaar niet aan. De diepere oorzaak is, dat de confessionele partyen in wezen bang zijn voor de keuze tussen samenwerking met de conservatieve liberalen of de progressieve P.v.d.A.'\ aldus spreker. Hij merkte met betrekking tot de in formatiepoging van prof. Beel nog op, dat het hem waarsehynlijk lijkt dat er een kabinet tot stand komt, waaraan de P.v.d.A. wel niet zal deelnemen. Keuze gedaan Volgens de oud-minister J. G. Suur- hoff te Almelo zal het van de confes sionele partyen afhangen of de socia listen nog regeringsverantwoordelijk heid zullen dragen of in de oppositie zullen gaan, die zy overigens niet schu wen. Het verloop van de kabinetsformatie bewyst, zo merkte hy op, dat de drie confessionele partijen zy het on gaarne een keuze hebben gedaan ln de richting van samenwerking met de liberalen. Hij betoogde, dat de P.v.d.A. zeker tot overleg met de confessionele partyen bereid was en in 's lands be lang had willen meewerken aan het voorkomen van de totstandkoming van een Christelyk-liberaal kabinet. Naar de mening van de heer Suur- hoff herinneren de moeilykheden. die men nu bij de kabinetsformatie on dervindt, aan de voorgeschiedenis van de machtsovername door De Gaulle ln Frankrijk en hij hoopte, dat het verloop van zaken in Frankrijk waardoor ook Frankryks bereidheid tot concessies in de Europese samen werking is verminderd een waar schuwing voor Nederland zou zijn. Al meer dan zevenduizend Tibetaanse vluchtelingen Tot dusver zyn meer dan 7.000 Ti betaanse vluchtelingen voor het me rendeel mannen, maar ook enkele ge zinnen in India aangekomen. Men gelooft dat de Chinezen trachten het grensgebied onder hun controle te krij gen, waardoor een einde zou komen aan de massale vlucht. Nabij Tespoer in de vlakten van Assam wordt een doorgangskamp gebouwd. Het hete vochtige klimaat in de vlakten, waar in de komende weken de moesson begint ,is geheel ongeschikt voor de be woners van ,Jhet dak van de wereld" en zy zullen later naar een geschikter oord worden overgebracht. Premier Nehroe heeft tegenover Nepa- lese journalisten verklaard, dat de beste oplossing van de kwestie-Tibet .voor iedereen, zowel voor Nepal en India als voor China" zou zijn dat de Dalai Lama naar zijn land terugkeert. Zijns inziens zou de kwestie niet nader tot een regeling worden gebracht, als de Dalai Lama zich naar Nepal zou be geven. Vierhonderdduizendste bezoeker op Keukenhof Tussen de vele duizenden Duitse en Belgische bezoekers, die gisteren de Keukenhof bezochten, kocht de Neder landse mevrouw G. W. FranssenVan Dijk uit Hilversum gistermorgen het toe gangsbewijs met het nummer 400.000. Zy werd door enkele bestuursleden van de tentoonstelling ontvangen. De heer A.M. Belle overhandigde haar een boeket ge mengde parkiettulpen en een uit zilver gedreven tulp als blyvend aandenken. By het gesprek in de bestuurskamer bleek, dat mevrouw Franssen, die een liefhebster van tulpen is, zich byzonder voor de kwekery en handel interesseert. Zelf heeft zy duizenden tulpen in haar tuin, die zij tracht over te houden. Tips over de behandeling van bloembollen kreeg zy dus uit de eerste hand. Ze was zeer verheugd te vernemen, dat narcis sen en blauwe druifjes, mits goed afge dekt tegen de vorst, jarenlang op de zelfde plaats kunnen biyven staan. Na dit gesprek heeft men een rondwande ling over het terrein gemaakt, waarby mevrouw Franssen in het paviljoen ook nog een klein lesje kreeg in bloemschik ken. Advertentie. GEBR. HUISMAN [logewoord 66—68, tol. 22962, Leiden Radio-jeugddag 1959 Op de door de AVRO georganiseerde „Radio-Jeugddag 1959" (19 mei) zullen in de omroepccl achtereenvolgens in functie zyn Henny Spyker uit Hilver sum, Ferd Berger uit Vught, Thea Roe- lofsen uit Utrecht en Elly Visser uit Wormerveer. In de studio's zullen in toevoeging aan dit viertal aanwezig zyn Loes Hardenberg uit Amsterdam. Loes Vos uit Rotterdam, Chiel de Kruyf uit Vlaardingen, Wilco Meyer uit Hilver sum en Dallea Burleigh uit Leiden. voor een paar gulden meer op een echte Gevraagd voor direct: BUFFETJUFFROUW KEUKENMEISJES. Stationsrestauratie Leiden. Aanmelden: le perron. BERICHT De aangekondigde veiling van het perceel Resedastraat 18 te Leiden gaat NIET door. Dit perceel is uit de hand verkocht. Notaris A. H. DOYER, Leiden. HAARLEMMERSTRAAT 1 Toonkamer: TURFMARKT 5 TELEFOON 23784 LEIDEN GEVRAAGD bekwame voor d. en n., door mevr. M. M. NIEMER, Rijnsburgerweg 88 - Leiden.

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 7