Kerkdiensten Leiden en omgeving Een internationaal gecoördineerd conjunctuurbeleid is van belang OOK ENGELSEN BEGINNEN MET RUIMTEONDERZOEK Positieve moor kritische houding tegenover het integratiesysteem ZATERDAG 2 MEI 1959 Zondag 3 mei Lelden Herv. Gemeente Pieterskerk: 10.00 prof. dr. A. J. Rasker (Jeugddienst), 7 uur ds. J. N. de Ruiter. Hooglandse Kerk: 8.30 uur ds. J. van der Wiel, 10.30 uur dr. P. L. Schoonheim. (Openbare Geloofsbelijdenis en H.A.) Oosterkerk: 10 uur ds. M. Ottevanger. Marekerk; 10.30 uur ds. J. van der Wiel Kooikapel: 10 uur ds. J. N. de Ruiter. Maranathakerk: 10.30 uur ds. P. Kloek, 7 uur dhr. D. Verhoef. Herv. School Boshulzerkade9.30 en 11 uur ds. H. Bouter. Herv. Muloschool Asserstraat: 10 uur ds. J R. G. Langhout. Aula School Marnixstraat: 10 uur dhr J Kooy. Ver. Vr(jz. Herv. (Leidse Volkshuls): 10.30 uur ds. J. P. van Mullem te Rotter dam. Eglise Wallonne: 10.30 uur ds. Ch. Ca- banis. Academisch Ziekenhuis: 10 uur ds. D. J. Vossers. Diaconessenhuis: 10.30 uur ds. J. de Wit. Chr. Geref. Kerk: 10 uur (ond. Wij niets, maar God alles) en 5 uur (ond. Hoe viel het zaad in de aarde?) ds. C. v. d. Weele. Geref. Kerk (vrijgemaakt): 10 en 5 uur ds W. G. de Vries. Geref. Gemeente: 10 en 5 uur ds. Mo lenaar. Evang. Luth. Gemeente: 10.30 uur ds. J. J. Simon te Amsterdam. Rem. Gemeente: 10.30 uur ds. J. Th. Mackenzie. Oud-Kath. Kerk (Zw. Singel 50): Pon tificale hoogmis en bediening van het vormsel, 4 uur Vespers van dankzegging en wijding van de luidklok. Doopsgez. Gemeente: 10.30 uur mevr. A. Mankes-Zernike te Rotterdam. Vrije Kath. Kerk (Vreewijkstr. 19) 10.30 uur gezongen H. Mis. Christian Science (Steenschuur 6) 10.30 uur dienst. Baptistengemeente: 10 en 5.30 uur dhr. H. Schouten Jr. (vrijdag 8 uur bidstond). Evang. Chr. Gemeenschap (Middelstegr 3): 10 en 5 uur dhr. Faassen te Slledrecht (maandag 8 uur Jeugddienst). Leger des Heils: 10 uur helliglngsdlenst 6 45 uur openluchtprediking. Gangetje; 7.30 uur verlossingssamenkomst, olv. ka pitein en mevr. Schurink. Zulderkerk: 10 uur ds. Maaskant, 5 uur dr. von Meyenfeldt. School Timorstraat: 10 uur dr. von Meyenfeldt, 5 uur dr. Westerink. Oude Vest: 10 uur dr. Westerink, 5 uur dr. Dronkert, 7 uur dr. Westerink. Maranathakerk: 9 uur dr. Dronkert, 5 uur ds. de Boer. School Telderskade: 10 uur ds. de Boer, 5 uur ds. Maaskant. Aarlanderveen Herv. Gem.: 10 uur ds. A. de Leeuw te Boskoop ,6.30 uur ds. Joh. Stehouwer te Alphen; Ger#f. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. W. J. van Hoek; Chr Geref. Kerk: 9.30 en 6.30 uur leesdlenst. Alphen aan den Rijn Herv. Gem. Julianastraat: 9 uur Eerw. heer Snijder, vicaris te Lisse, 10.30 uur ds. J. H. Bogers. 6.30 uur ds. P. A. Lefeber; Kapel Gouw- sluis: 10 uur ds. M. Hanemaayer. 6.30 uur ds. S. Gersen te Huizen; Gebouw Jona than: 6.30 uur ds. M. Hanemaaljer; Kapel Hooftstraat: 9.30 en 6.30 uur ds. A. J. Jo- rissen; Oudshoornseweg: 10 uur ds. G Cadée; Martha-Stichting: 10.30 uur ds. J Th. Meijer; Geref. Kerk Zulderkerk: 10 u. ds. G. Mulder, 6.30 uur ds. J. G. Feenstra te Schevenlngen; Noorderkerk: 10.45 uur ds. H. Moolhuizen te Lelden, 6.30 uur ds. G. Mulder; Aula Chr. Lyceum: 10 uur ds. J. G. Feenstra. 6.30 uur ds. H. Moolhui zen; Hooftstraat: 10 en 6.30 uur ds. B. A. Bos te Apeldoorn; Chr. Geref. Kerk Noor derkerk Grijpensteinstraat8.45 en 4.15 uur ds. M. S. Roos: Oud Geref. Gem. van Mandersloostraat: 9.30 en 4 uur de heer Verlinden te Krimpen aan de Lek; Rem Geref. Gem van Mandersloostraat: 7 uur ds. P. H. van Lent; Evangelisatie IJsbaan- gebouw: 10 uur Eredienst, 6.30 uur Eerw. heer Jb. Klein Haneveld te Bodegraven; Geref. Kerk (Vrijgemaakt) Hotel Cen traal: onbekend. Benthuizen Herv. Gem.: 9.30 uur dhr Hensen te Leiden, 6 uur ds. Volle- bregt te Rotterdam; Geref. Gem.; 9.30 en 6 uur leesdienst. Bodegraven Herv. Gem.: 10 en 6.30 uur ds. v. d. Bosch; (Nieuwerbrug 6.30 u. ds. Kool te Woerden; Geref. Kerk: 10 uur ds. den Boer te Uithuizen, 6.30 uur drs. Boonstra te Woerden; Nieuwerbrug: 9.30 en 6 30 uur ds. Seegers te Gouda; Herv. Evang.; 7 uur ds. Cnossen te Amsterdam; Geref. Kerk (Vrijgem.): 9.30 en 3 uur ds. Scholte; Geref. Gem.; zaterdagavond 7.15 uur dhr C. Wisse te Tholen; zondag: 10 en 6 uur leesdienst; Ev. Luth. Kerk: 4 u. bevestiging en Intrede ds. A. Jense- Vrije Evang. Kring: 10 uur ere-dienst, 7 uur de heer Leidekker te Ede. Boskoop Herv. Gem. 9 en 10.30 uur ds. J Pronk. 6.30 uur ds. H. Bouter te Leiden (Jeugddienst); Geref. Kerk: 9.30 en 5 uur ds. G. Leene; Chr. Geref. Kerk: 9 30 en 4.30 uur ds. P. J. de Bruijn; Geref. Gemeente: 9.30 en 6 uur leesdienst Ver. Vrijz. Herv.: 10 uur de heer J. B. Schouwink. Hazerswoude Herv. Gem.: 9.30 en 6.30 uur ds. Chr. v. d. Leeden; Geref. Kerk: 9.30 en 6.30 uur ds. N. W. v. d. Hout. Hoogmade Herv. Gem.: 10 uur ds. P. A Lefeber te Alphen aan den Rijn. Katwijk aan den Rijn Herv. Gem.: (Dorp): 9.30 uur (H.D.) en 6 uur ds. A. Makkenze; Nieuwe Duinweg: 9.30 uur vic J. van Ham. Interkerkelijke dienst (gym nastieklokaal Narcisstraat); 10.30 uur ds. C. R. H. Ter Haar Romenv. vlootpredikant te Valkenburg; Geref. Kerk: 9 30 en 5 uur ds. H. de Valk. Katwijk aan Zee Herv. Gem. Nieuwe Kerk; 10 uur ds. Bouman, 6 uur ds. Jac. de Vos (H.D.); Oude Kerk: 10 uur ds. P Moerenhout. 6 uur ds. M. Ottevanger te Leiden; Kapel: 10 en 5 uur ds. F. Offerin- ga: Zeehospitium: 6 45 uur ds. E. I F. Nawijn; Geref. Kerk: 8.30 en 10.30 uur ds F. Pijlman. 5 uur Ds E. I. F. Nawijn; Chr Geref. Kerk: 10 en 5 uur ds. N. de Jong; Geref. Kerk (Vrijgem.): 9.30 en 5 uur ds. C J. Breen; Geref. Gemeente (Remise straat) 10 en 5 uur leesdienst: Geref. Ge meente in Ned. (Casa Cara): 10 en 5 uur leesdienst. Kaag Herv. Gemeente: 10 en 5 uur ds. M. Fokkema. Koudekerk Herv. Gemeente: 10 uur ds. Slump te Oegstgeest, 7 uur ds. Hutlng t« Gouda; Geref. Kerk: 10 en 7 uur ds. Zijlstra. Leiderdorp Herv. Gemeente: 10 uur ds Honnef (Doopdienst), 6.30 uur ds. G. de Ru te Rotterdam (Jeugddienst): Kerk- zaal: 6.30 uur ds Honnef; Hemelvaarts dag: 9 uur ds. Honnef; Geref. Kerk- 10 uur ds. Dijk. 6.30 uur ds. M. van der Sijs te Onnen; Kerkzaal: 9 uur ds. M. van der Sijs, 5 uur ds. Dijk. Lei mui den Herv. Gem.: 9.30 uur ds. D. H. Gijsbers; Geref. Kerk: 9.30 en 2.30 uur ds. H. J. Koffrle. Llsse Herv. Gem.: 9 en 10.30 uur (Bed. H.D. en Bev. Ambtsdrager) ds. G. Pettinga, 7 uur ds. Lazonder, van Den Haag. (jeugddienst); (maandag: 8 30 uur es G. Pettinga. kerkelijke herdenking der bevrijding); Geref Kerk: 10 uur ds. H. v d Berg. te Sassenhelm. 5 uur ds. P. D. Kuiper te Sassenhelm; Chr. Geref. Kerk- 10 en 4 30 uur ds. D. H. Biesma; Geref. Gem.; 10 en 4 uur leesdiensten; Geref Kerk (Vrijgemaakt): 10 uur ds. J. J. Ver leur, 4.30 uur ds. A. Bos te Haarlem; Oud Geref. Gem.: 9.30 en 3 uur leesdiensten; Ned. Prot. Bond geen dienst. Nieuwkoop Herv. Gem.: 9.30 uur ds. Joh. Stehouwer te Alphen aan den Rijn; 6 30 uur ds. W. H. de Jong; Geref. Kerk: 9.30 en 6 30 uur ds. G. W ,J van Bleek; Chr. Geref. Kerk: 9.30 en 6.30 uur onbe kend; Oud Geref. Gem.: 7 uur ds. P. van Lent. uur ds. P. van Lent. Nleuwveen Herv. Gem.: 9 30 uur de heer J. van den Hoek, 3.15 uur ds. Hel- dinga te Haarlem. 6.30 uur de heer J. van den Hoek; Geref. Kerk: 9.30 en 6.30 uur ds. Snel. Oegstgeest Herv. Gem. (Groene Kerk); 10.30 uur ds. B. C. Visser; Paulus- kerk: 10 uur ds. G. F. Callenbach (H.D.), 7 uur ds. H. A. C. Hildering; Hoge Mors: 10 uur onbekend; Geref. Kerk: 10 uur ds. B J. A. Streefkerk te Den Haag: 5 uur os. Joh .Meijnen te Den Haag; Ver. Vrijz. Herv. (W. de Zwiigerkerk) 10 30 uur ds. W J Hu beo k Oude Wetering Herv. Gem.: 9.30 uur prof. dr. W. J. Kooimans te Amsterdam: Geref. Kerk: 9.30 en 6.30 uur ds. J. C. Seegers te Gouda; Rem. Geref. Gem.: 10.15 uur ds. A. W. Cramer. R(jnsaterwoude Herv. Gem.: 10 uur ds. G. J. Baart. 7 uur ds. Overgaauw te Woubrugge; Chr. Geref. Kerk: 9.30 uur leesdienst. 2.30 uur ds. L. S. den Boer te Sassenheim. Rynsburg Herv. Gem.: (Grote Kerk): 9.30 uur de heer H. Groenendijk te Sche venlngen, 5 uur0ds. M. C. Groenewoud; (Kleine Kerk Brouwerstraat): 9.30 uur ds. M C. Groenewoud, 5 uur ds. D. Vossers te Lelden; Geref. Kerk (Vrijgemaakt)10 en 5 uur ds. K. Brüning; Chr. Geref. Kerk: 10 en 5 uur ds. J .Kampman; Geref. Kerk Maranathakerk: (Wijk Voorhouterweg kerk, vrije plaatsen): 9 uur ds. Bijleveld, 4.30 uur ds. van der Linde; Rapenburg- kerk: 9.30 uur ds. van der Linde; 5 uur ds. Post; Maranathakerk: (Wijk Marana thakerk, vaste plaatsen): 10 30 uur ds. Post, 6 uur ds. Bijleveld. Sassenheim Herv. Gem.: 9 en 10.30 uur ds. van Harten te Delft, 5 uur ds. Bleeker te Wassenaar; Geref. Kerk: 9.30 ds. Kuipers. 5 uur ds. Van den Berg; Chr. Geref. Kerk; 10 en 5 uur ds. den Boer; Ned. Prot. Bond: geen dienst. Ter Aar Herv. Gem.: 9 en 6.30 uur ds. Lindenburg; Geref. Kerk: 10 uur ds. v. d. Linden te Rijnsburg, 6.30 uur ds. Brou wer te Voorschoten. Valkenburg Herv. Gem.; 10 en 6.30 uur ds. D. Lekkerkerker; Geref. Kerk: 10 en 5 uur ds. Langeler; Geref. Kerk (Vrij gemaakt) 10.15 uur ds. R. Brands, 3 uur ds. C. J. Breen. Voorhout Herv. Gem 10 uur ds. dè Jong, 7 uur ds. E. H. Kalkman te Wad- dlnxveen. Voorschoten Herv. Gem. (Dorp)ds. E. Saraber. 7 uur ds. W. G. Meijering; Rijndijk: 10 uur ds. W. G. Meijering; Hulp en Heil; 10 uur ds. de Ru te Rotterdam; Nieuw Voordorp Jeugdkapel: 10 uur de heer Streeder; Geref. Kerk: 10 uur ds. K. Smit. 5 uur ds. M. den Boer; Geref. Kerk (Vrijgemaakt)10 en 5 uur ds. M. A. J. van Putten te De Bilt. Warmond Herv. Gem.; 10 en 7 uur ds. H. L. Boonstra. Woubrugge Herv. Gem.: 9.30 en 6.30 uur ds. G. F. Overgaauw; Geref. Kerk: 9.30 en 6.30 uur ds. G W. J. van Eieek. De Britten hopen gebruik te maken van de door Amerika verworven kennis, maar het is niet hun bedoeling zich ge heel van de Amerikaanse techniek af hankelijk te maken. In het eerste sta dium van het onderzoekingsprogramma zullen hoogstwaarschijnlijk Amerikaanse hemellichamen worden gebruikt, welke de regering der Verenigde Staten ter beschikking heeft gesteld. Deze satellie ten zullen Britse instrumenten mee voeren, welke Britse geleerden in staat zullen stellen hun eigen bijdrage tot de kennis van de ruimte te leveren. Men zal er voor zorgen niet het werk, dat de Amerikanen reeds op dit gebied hebben verricht, nog eens dunnetjes over te doen. Alle gegevens zullen worden uit gewisseld. Volgens de ervaring bij het atoomonderzoek zal het vruchtbaarst met Amerika kunnen worden samenge werkt indien Engeland in staat is onaf hankelijk verkregen kennis te leveren. De regering heeft besloten dat voor de eerste proefnemingen een gewijzigde Bluestreak, het Britse ballistische pro jectiel, dat een afstand van 4000 kilo- DE WAALSE KERK aan de Breestraat te Leiden' (Foto L.D./Van Vliet) Wassenaar Herv. Gem.: 10 uur ds. H. Beker, 78 uur ds. W. H. Walvaart, pred. te Sassenheim; Kievietkerk: 9 uur Jeugd- kerk: 10 uur .ds. J. T. Wiersma; Deyler- huis: 10.15 uur ds. 'J. G. Hooijer. 7 uur Jeugdkerk J. Knoester te Schevenlngen; Geref. Kerk (Bloemcampkerk)10 en 5 uur ds. G. van Duinen; Zijllaan: 10 uur ds. M. P. Feringa; 5 uur dr. D. K. Wie- lenga; Ned. Prot. Bond (Lange Kerkdam): 10.35 uur dr. H. J. Heering (Rem.) Den Haag; NP.B./Rem. Gem./Doopsgez, Gem.: (Johannahuis)10.30 uur ds. H. W. Mei huizen (Doopsgez.) Den Haag; Soefibe weging (Wald. Pyrmontlaan 6): 11 uur universele eredienst; Herv. Evangelisatie Dorpshuis: 10 uur ds. P. Bouw. 4 uur ds. D J. van Dyk, Nieuwerkerk aan den IJs- sel. Zevenhoven Herv. Gem.: 9.30 uur ds K W. Verweij; Geref. Kerk: 9.30 en 7 uur ds. J. Wagenaar te Zwammerdam. Zoeterwoude Herv. Gem 10 uur de heer P. L. J. Wapenaar te Utrecht. Zwammerdam Herv. Gem.: 10 en 6.30 uur ds. C. L. v. d. Broeck; GerefKerk: 9.30 en 7 uur ds. J. Wagenaar; Rem. Ger. Gem.: geen dienst. De oud-premier van Malta Dom Min- toff (Labour) heeft de ministers van ,,De Grote Vier", die in mei in Genève zullen bijeen komen, gevraagd de kwestie-Malta op hun agenda te plaatsen. Hij deelde op een massabijeenkomst in Valetta mee dat hij telegrafisch verzocht had in Genève de kwestie van de onafhankelijkheid van Malta te bespreken ..als tastbaar bewijs van hun verlangen naar vrede Communicatie, navigatie en meteorologie Na lange aarzeling heeft de Britse regering besloten dat ook Enge land met een ruimteproject zijn intrede zal doen in het heelal, maar voelt er niets voor om deel te nemen in de satelliet-race. De Britten beseffen dat zij niet bij machte zijn te wedijveren met Amerikanen en Russen. Volgens velen is het onverantwoord om geld aan de wereld ruimte weg te smijten, maar in het besluit om op bescheiden schaal mede te doen aan de verkenning daarvan, zit zeker de overweging dat de Engelsen zich niet veroorloven kunnen helemaal achter te blijven, ook al omdat steeds meer jonge Britse geleerden op dit gebied naar de Verenigde Staten worden gelokt. De plannen zullen binnen de eerstvolgende weken in het Lagerhuis worden aangekondigd. De kosten zullen waarschijnlijk tussen de 100 en 200 miljoen gulden bedragen, over vijf jaar te verdelen. meter kan afleggen, zal worden gebruikt met een Amerikaanse satelliet. Het voorlopige plan is drie of vier Britse satellieten in de wereldruimte te bren gen. De experimenten met de Blue streak zijn nog in volle gang. De raket zal waarschijnlijk pas het volgende jaar voor het eerst in Woomera, in Australië, de lucht ingaan. Vandaar het denk beeld om zo nodig Amerika te verzoeken de eerste Britse satelliet met behulp van de Thor af te schieten, indien de Bluestreak niet op tijd klaar is. Hoewel de Amerikanen erin ge slaagd zijn instrumenten van minia tuurafmetingen te vervaardigen, gelo ven de Engelsen dat zij deze prestatie nog kunnen verbeteren. Trouwens, de Verenigde Staten gebruiken tal van Britse onderdelen, omdat de Engelse elektronische industrie hierin op unieke wijze is gespecialiseerd. Afgescheiden van de eventuele mili taire betekenis van het Britse plan, is het hoofddoel er van gegevens te ver zamelen, welke van het grootste belang Moet II zich zo laten gaan? Vaak wordt alles U te vceL Nerveus en overprikkeld is men dan zichzelf en anderen tot last. Twee of drie VALDISPERT dragées geven ook de met be zigheden overladen vrouw haar natuurlijke kalmte terug. VALDISPERT is een zeker werkend, onschadelijk natuur- produkt zonder reuk of smaak. Denk eraan: Vraag Uw apotheker of drogist. zijn voor radio, lucht- en zee-navigatie en weerkunde. Dit is het belangrijkste argument tegen de opvatting dat hier sprake zou zijn van geldverspilling. Verslag Verbond van Ned. Werkgevers (Speciale berichtgeving) Aan het sociaal-economische beleid, dat in ons land wordt gevoerd, dient de eis te worden gesteld, dat ter wille van het nationale belang de industrie de mogelijkheden moeten worden geboden voor een verdere expansie. Zo spreekt het Verbond van Nederlandse Werk gevers zich uit in zijn jaarverslag 1958, dat vandaag is verschenen. Het bestaande industriële apparaat dient niet alleen voortdurend aangepast te worden aan de voortschrijdende technische ontwikkeling, doch bovendien moet het een belangrijke uitbreiding ondergaan. Vergde dit tussen '48 en '58 (in prijzen van '53) een bedrag van ruim 22 miljard gulden, de raming van het ministerie van Economische Zaken, dat voor de jaren '57—-'62 11 miljard (in prijzen van '57) nodig zal zijn, wordt door het Verbond nog aan de lage kant geacht. Werd in de jaren '48'56 de werkge legenheid in totaal met 508.000 man jaren uitgebreid, en onderging het wel vaartspeil een niet onbelangrijke stij ging, het zal in de eerste plaats afhan kelijk zijn van de economische en in het bijzonder ook financiële omstandig heden, of deze ontwikkeling voortgang kan vinden. Slechts indien de indus triële ondernemingen, die in zeer vele gevallen geen of in onvoldoende mate een beroep kunnen doen op de kapitaal markt, zelf over voldoende reserves kunnen beschikken ter financiering van vernieuwing en expansie, dreigt er van die zijde geen gevaar, dat de groei van de bevolking sneller zal gaan dan die van het opnamevermogen van de in dustriële ondernemingen. Het feit dat ons land een van de weinige landen in Europa is, dat haar uitvoer in belangrijke mate heeft kun nen vergroten, en het verschijnsel dat onze scherp gedaalde invoer haar weer slag vond in de uitvoerresultaten van andere landen, tonen nog eens duidelijk aldus het Verbond het belang van een internationaal gecoördineerd con junctuurbeleid aan. Zonder zulk een politiek worden immers de mogelijk heden afgewenteld op andere landen. Een internationale samenwerking op conjunctuur-politiek gebied wordt dan ook een steeds dringender vereiste. Het Verbond spreekt er dan ook teleurstel ling over uit, dat zowel in Europa als in Amerika de laatste tijd een toene mende neiging tot protectie van be paalde bedrijfstakken valt waar te nemen. VOORZICHTIG MET EEG- VERDRAG Met betrekking tot de (geleidelijke uitvoering van het EEG-verdrag zegt het Verbond van Nederlandse Werk gevers, dat ons land zeer sterk op zjjn tellen moet passen. Het gaat toch om samenwerking met landen, die veel groter en sterker zijn dan ons land, zodat wij met grote voorzichtigheid onze posities zullen moeten kiezen. „Positief, doch kritisch" blijft het Verbond tegenover het integratie systeem staan. Naar zijn mening mag de samenwerking niet beperkt blijven tot de zes EEG-landen. Het is voor ons land immers van eminent belang, dat onze produkten op een zo groot mogelijke markt kunnen worden af gezet. Er zal daarom, zo meent het Verbond, naar een zodanige oplossing moeten worden gestreefd, dat er een Europese economische associatie ont staat, waarbij de EEG als uitgangs punt moet dienen, maar waarbij voor- - >- De voorbereidende werkzaamheden voor de aanleg van een noodbrug over de Rijn tussen de Santlaan en de Molen- tuinweg te Katwijk-Rijn zijn thans zo ver gevorderd, dat op maandag 11 mei as., des namiddags te één uur, een be gin zal worden gemaakt met de over plaatsing van de bovenbouw van de Roskambrug. Zonder tegenslag hoopt men dan op donderdag 14 mei, des nachts om twaalf uur de nieuwe oever verbinding voor het verkeer te kunnen openstellen. Gedurende genoemde tijd, of zoveel langer of kotter als noodzakelijk mocht blijken, zal het weggedeelte tus sen de Overran en de Rijnstraat voor alle verkeer worden gesloten, terwijl ook het scheepvaartverkeer in het daarvoor in aanmerking komende gedeelte van de Rijn gestremd zal zijn. Een uitzondering hierop vormt echter het voetgangers- en rijwielverkeer ,dat gedurende de strem ming gebruik zal kunnen maken van de trambrug. Zodra de Roskambrug van zijn huidige plaais zal zijn verwijderd, wordt een begin gemaakt met het plaatsen van een voetbrug op de bestaande landhoof- den. De foto toont de huidige situatie (Foto LD/Jaap van Duyn, Katwijk) komen moet worden dat de deelne mers van de kleine zes in een ongun stige concurrentiepositie tegenover de andere deelnemers worden gema noeuvreerd. Na opgemerkt te hebben, dat een on juiste interpretatie van de artikelen 8589 in het EEG-verdrag de in ons land bestaande goede en realistische re geling op het gebied van industriële samenwerking (wet economische mede dinging) teniet kan doen, wordt gezegd, dat van het huidige belastingstelsel zulk een invloed kan uitgaan, dat voor samenwerking een vorm wordt genomen, die uit economisch oogpunt niet de meest gewenste is. lillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllitlllllllllililllllllllllliiliiilllllL In de Nederlandse industriële on dernemingen vinden 996.000 perso nen werkgelegenheid. Bijna 43 van het nationale inkomen ont staat in deze ondernemingen. Het wel en wee naar schatting 36 van onze bevolking hangt dan ook af van het wel en wee van deze bedrijven. Illlilli Teleurstellend wordt het dan ook geacht, dat de minister van Finan ciën alhoewel hij en de minister van Economische Zaken de wenselijk heid van een grotere concentratie van bedrijven, o.m. door fusie, hebben erkend nog geen wettelijke maat regelen heeft getroffen om deze con centratie niet langer te bemoeilijken. Op een persbijeenkomst ter introduc tie van het verslag werd van de zijde van het Verbond nog opgemerkt, dat in ons land nog een zeker conservatisme heerst op het stuk van regionale indus trialisatie. Het Verbond zal hiertegen echter geen strijd gaan voeren, doch wel wil het de industrie-spreiding sti muleren door de onbekendheid met de voor vestiging geschikte en buiten de Randstad Holland gelegen gebieden op te heffen. De interne besprekingen met de mi nisteries van Economische Zaken, Bui tenlandse Zaken en Financiën over het probleem van de export-financiering maken thans gelukkig vorderingen, al dus kon verder nog vernomen worden. Vooral de kwesties van de export van deskundigheid en investeringen in het buitenland worden nader onder de loep genomen. Rudi Carell beste in cahareteoncours Op de gisteravond te Amsterdam ge houden finale van het concours voor jonge beroepscabaretiers, georganiseerd door het Internationaal Cultureel Cen trum. is de eerste prys, groot f. 750 en beschikbaar gesteld door het Prins Bernhard Fonds, gewonnen door de 24-jarige Rudi Carell uit Loosdrecht. De tweede prijs, groot f. 500 werd toege kend aan de Haarlemse Fiet Koster. De uit Indonesië afkomstige, thans in Hil versum wonende Marijke Morley ont ving de derde prijs, groot f. 250. De aparte prijs va nf. 250, beschikbaar gesteld door de Stichting Buma-cultuur- fonds voor de auteurs van het beste tijdens dit concours gezongen Neder landse liedje Is verdeeld tussen G. van den Vleugel voor de tekst van het liedje .Mijnheer van Tienen" gezongen door Marijke Morley op muziek van H. Rei ziger en Kees Schooneberg voor het liedje .Mijn eerste bal" uitgevoerd door Nelly Wiegel op muziek van Gerton van Wageningen. Aan Rudi Carell Is eveneens de publiekprijs van f. 150 toegekend, als de cabaretier die volgens de ongeveer 150 aanwezigen de beste prestatie heeft geleverd. De jury bestond uit Hetty Blok, Mary Dresselhuys, Wim lbo, Cor Lemaire, Albert Mol, Guus Oster en Wim Sonne- veld. Treinen zullen stil staan In verband met de nationale herden king van de gevallenen zullen de treinen op 4 mei van 20.00 tot 20.02 um* tot stil stand worden gebracht, 's Middags om 16.00 uur zullen de directie en het per soneel van de Ned. Spoorwegen een krans leggen bij het monument voor het hoofdgebouw 3 van de N.S. in Utrecht.

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 4