STADSNIEUWS Adverteerders wensen redelijke plaats voor de televisiereclame KATERDAG 2 MEI 1959 Vrolijk feest in Burgemeesterswijk Kinderen vermaakten zich uitstekend De Burgemeesterswijk houdt nu al vele jaren een goede traditie hoog: op Koninginnedag voor de jeugd feest in eigen wijk, met 's avonds voor de oude ren een dansje toe. Centrum van deze vrolijke viering is het plein Cobetstraat- De Laat de Kanterstraat. Voor de aanvang van het feest werd een ogenblik stilte in acht genomen om twee actieve commissieleden, de heren E. E. Rosin en A. J. C. Montanus, die in het afgelopen jaar zijn overleden, te herdenken. Het was jammer, dat de regen, voor al in de ochtenduren, enige afbreuk deed aan de kinderoptocht. Met wat zonneschijn hadden de fleurige kos tuumpjes nog mi#r tot hun recht ge komen. Het enthousiasme, waarvoor ook Jong K. en G. zorgde, was er evenwel niet minder om. Grote drukte was er vooral het weer was inmiddels wat opgeklaard tijdens de kinderspelen. De jeugd heeft genoten van de goochelaar, die in de school aan de Du Rieustraat optrad, en tal van spelletjes als prijshoepelen, blokjesrapen en ringsteken-op-de-fiets, blikjeslopen en een driewielerwedstrijd voor de drie- en vierjarige buurtbewo- nertjes. Alle 800 kinderen hadden een kaart gekregen met consumptiebonnen, waar op ze een dag lang gratis konden snoepen. Eerst laat was het feest afgelopen maar het kostte de velen, ouders en kinderen, moeite om het „feestterrein" de De Laat de Kanterstraat en de Co- betstraat, vaarwel te zeggen. In de avonduren was er voor öe oudere jeugd op het plein een groot hos. feest waarvoor eveneens grote belang stelling bestond J De uitslagen van optocht en wedstry- strijden luiden als volgt: Optocht: groe pen 1. Bruidspaar Sloos; 2. 10 jaar Keukenhof: 3. kar met lampions (Van Haasteren). Individueel: 1. Robbie Sloos; 2. Wim Brittijn; 3. Ria Stouten. Spelen: 7 en 8 jaar meisjes, Reisrace: 1. Marion Noest, 2. Thea van Schaick, 3. Anne- mieke Montanus; 7 en 8 jaar jongens, zakiesklappen: 1. Jan Bots, 2. Frans da Cos'ta, 3. Gieltje Albers; 9 en 10 jaar, meisjes, blikjesrace: 1. Willy Vink, 2. Noor van der Vlist, 3. Deddi van Eist; 9 en 10 jaar, jongens, hindemishoepe- len: 1. Joop Kanbier, 2. Tom v. Schaick, 3. Renni Verduin; 11 en 12 jaar, meisjes, gemengde race: 1. Josje Penseel, 2. Trix Groenewegen, 3. Rix Stol; 11 en 12 jaar, jongens, stoelbal: 1. Wijnand Sloos, 2. Medische Dienst Wassenaar Dokter J. A. J. Paulides, Van Zuylen van Nijeveltstraat 42, telef. no. 4561 en dokter H. D. Boer, Witten- burgerweg 188, tel. 9124. De apothekers- dienst na sluitingstijd wordt waargeno men door de Wassenaarse Apotheek. Schouwweg 32, tel. 2402. Warmond Dokter A. W. Bots, Prof. Aalberselaan 2, Voorhout, tel. K 2532 - 7393. Leiderdorp Dokter H. Bakema, Hoofdstraat 2, tel. 24828. Zusterdienst: Groene Kruis, Hoogewaard 115, Koude kerk, tel. K 1714 - 375. Voorschoten Dokter H. Olthuis, Leidseweg 179. telef. 2527; voor wijkver pleegster: Gezondheidscentrum, telef. no. 2177. Oegstgeest Dokter Meissner, telef. no. 24865. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Jacobus, zn van J. Jesse en P. Gijsman, Albert Marinus. zn van L. Stikkelorum en M. Zandvliet, Bastiaantje Elizabeth, dr v. K. Brandt en B. Alleblas. Robert Aleid, zn van P. J. M. Smit en C. van Mourik, Lu- dovlcus Andreas, zn van A. M. van Wijk en A. H. J. M. Borgsteede. Johanna Ca- tharina, dr. van H Hensen en J. Blansjaar Ronald, zn van C. T. Hart en A. J. Chris- tlaanse, Fredericus Gerardus, zn van C. J. A. Kamphues en J. M. van den Boogaart, Jacob, zn van C. van der Plas en A. van der Bent, Cornells, zn van G. Klop en C. Zwaan. Johannes Gerardus. zn van S. C. Slingerland en J. J. Zandvliet, Maria Mag- dalena, dr van W. van Kampen en J. P. Lemmerman. Adrianus Johannes, zn van A. J. van der Geest en A. M. C. van Rooy, WJlhel mlna Maria, dr van W. Dekker en G Schuitemaker. Jacobus Adrianus Cecil, zn van J .H. M. Donders en M. Chaudron. Styntje, dr van W. Helfensteijn en P de Jong. Willemyntje. dr van N. Bakker en M. van de Velde, Albert, zn van J. H. van der Velden en M. Spies, Paulus Jacobus, zn van G. Phillppo en M. C. Montagne. Anne Christine, dr van F. W. Frets en J- J van Buuren, Thea Margaretha Juliana, dr van W. de Jong en J. C. S. Kooreman, Bernardus Cornells Thomas, zn van II. W Mom en M. P. F. van Steyn. Maria. dr van B. Ouwerkerk en J. Bakker, Tltus Dlederic. zn van P. G. Bekkering en M. Merens, Eric, zn van G. Mieremet en C. T. van Nieuwkerk, Richard Noël, zn van E. A. R. N. Boers en L. F. E. van Minde, Paul Noël, zn van E. A. R. N. Boers en L. F E. van Minde, Nelly Corry, dr van F Barnhoorn en H. J. Bosschart, Petra, dr van D. Bouwman en J. Varkevlsser, Gerrit zn van A. J. van der Helden en J M Tonkelaar, Yolanda, dr van J. P. Louwrler en C. Schenkeveld, Cornells Paulus Ro- bertus Marie, zn van J. A. de Roolj en M. G. M. va nde Ven. Gerardus Johannes Cornells, zn van G. J. C. Dijksman en A. H Krul. Reinier Hendrlkus Jacobus, zn van R. H. Luiten en A. M. Springer. Ma ria Johanna, dr van J. Heemskerk en E van Dam. ONDERTROUWD W. Heemskerk en M. van Steenbergen. H. Harland en H. M. E. Jorna, W. H. van Nieuwkerk en J. P. W. van Leeuwen. A A Mark en J. J. M. Taffljn. W Mink en J Kooien. A. G. P van Rultenburg en G. Bek. M. Willemse en W. Fakkel. G. Llef- mann en A. E. Jochmann. H. J de Jongh en F. E. Veldhorst, G. A. H. Rozemeijer en A. H. M. ter Haar. G. M van Oevern en J. H. Gubler, J. G. Zadelaar en M. J. Flippo, G. A. G. Nagtegaal en E. G van Rossenberg. H. T van der Lans en C J Wortel. N. van der Hoogt en A Krlek J. S A Pels en J. van Heyningen, P. B Be- verwyk en E. J. Nleuwenburg. H. J. Tim- mers en T. de Jong. GETROUWD B. J. Bosman en J. A. A. Ooyendijk OVERLEDEN A. W. van Denderen. 44 jaar, man. M C. Blüggel. 74 Jaar, vrouw, M. J. van der Plaat, 91 jaar, man, A. J. C. Montanus. 44 Jaar, man. G. J .Yperlaan, 73 jaar, man. H. H. Je- kat, 52 Jaar. wed. van J. H. Schrama, A. van der Horst. 75 Jaar. man. C. W van Rijn, 65 jaar. man, J. J. F. van Berkel. 79 jaar, man, M. A. Haarbrlnk, 69 Jaar, echt genote van E. C. J. Neuteboom, L. van de Weerd, 65 Jaar, weduwe van A, Sasburg. Kees Nagtegaal, 3. Lex Montanus; 13 en 14 jaar, meisjes, hindernisfietsen: 1. Jaan Dekker, 2. Jetteke Abrahams, 3. Verbon Meinders; 13 en 14 jaar, Jon- gens, ringsteken op fiets: 1. Hans Groe newegen, 2. Piet Koster, 3. Freddy de Haas. Het moet de heer A. W. Taselaar, sinds de bevrijding één der organisators van dit feest, en zijn actieve staf van trouwe medewerkers (sters), grote vol doening geschonken hebben om de jeugd „van eigen wijk" zo enthousiast bezig te zien. KERKELIJKE HERDENKING BEVRIJDING. In de Pieterskerk zal dinsdagavond om 7.15 uur een interkerkelijke herden king van de bevrijding worden gehou den. In deze dienst zullen het woord voeren dr. P. L. Sohoonheim, dr. H. J. Westerink en kapitein R. J. Schurink van het Leger des Heils LEIDERDORP ONGEVAL OP DE WEG Donderdag vond op het Burge meester Brugplein een ongeluk plaats. De 17-jarige A. Brussee reed daar op zijn bromfiets met achterop een meisje van zes jaar, Jennifer Schmidt. Hy kon niet tijdig remmen en omzwenken en vloog tegen de op het plein voor afzet ting geplaatste touwen. Het kind kwam zo ongelukkig te vallen, dat het per ziekenauto naar het Academisch Zie kenhuis te Leiden vervoerd moest wor den. De oogleden waren beschadigd door gebroken brilleglazen en het kind heeft bovendien een hersenschudding opgelo pen. De bromfiets is in beslag genomen. De heer L. van Egmond mocht uit handen van burgemeester Van Diepe- ningen de zilveren eremedaille, verbon den aan de Orde van Oranje-Nassau, in ontvangst nemen. De burgemeester sprak de heer Van Egmond toe. en dankte hem voor zijn werk voor het plaatselijk ziekenfonds, dat hij reeds meer dan 40 jaren dient. Met de oplos sing van dit sociale vraagstuk is de heer Van Egmond reeds begonnen toen dit werk nog in de kinderschoenen stond. Ook namens het gemeentebestuur feliciteerde de burgemeester. OEGSTGEEST Liquidatie chr. Jeugdkampen De leiding van de OCKJ heeft het kampwerk geliquideerd. Naar het oordeel van de centrale kerkeraad valt dit be sluit zeer te betreuren, vooral waar hier toe naar zyn mening geen enkele nood zaak bestond. Nadrukkelijk was aan de leiding der OCJK toegezegd, dat zij de eigen kam pen kon houden in volkomen zelfstan digheid zonder enigerlei inmenging van de zijde van de kerkeraad. Hiermede was de leiding der OCJK echter niet te vreden. Zij stelde als eis: „de enige kam peervereniging te zijn voor de leeftijds groep van 1016 jaar", waardoor, zonder toestemming va«n de OCJK kampen, uit. gaande van de Hervormde Jeugdraad, verboden zouden worden. Dit nu heeft de centrale kerkeraad niet kunnen in willigen, te meer niet, waar de OCJK zelf een maximum van drie kampen had gesteld. De door de centrale kerkeraad voor gestelde mogelijkheid om de kampen, uitgaande van de Jeugdraad in samen werking met de OCJK te doen plaats hebben, werd door de OCJK afa-wezen. Terwijl de besprekingen nog niet be ëindigd waren, heeft de OCJK eenzijdig het contact verbroken. Van het schrijven gericht aan de ouders van de kinderen, die aan de OCJ-Kampen zouden deel nemen waarin het liquidatiebesluit werd bekend gemaakt, kan de kerkeraad geen inzage verkrijgen. Voor de thans ontstane situatie kan de kerkeraad. volgens zijn mededeling, dan ook geen enkele verantwoordelijkheid dragen. Om nu de gedupeerde kinderen te helpen, heeft de jeugdraad aan de centrale kerkeraad aangeboden pogingen in het werk te stellen om te trachten alsnog op korte termijn kampen voor deze kin deren voor te bereiden. PINKSTERAPPÈL Evenals vorige jaren zal aan de voor avond van het pinksterfeest ee" apoèl gehouden worden uitgaande van de zen dingscommissies van de Gereformteide en de Hervormde Kerk. Deze maal zal de dienst gehouden worden in de Pau- luskerk, des avonds van 8—9 uur. Solo zang, declamatie en muziek van orgel en koperblazers staan op het programma. Als liturg zal optreden prof. Bomhoff en ds. Toornvliet uit Bloemendaal zal de meditatie houden. VROLIJK TONEELSPEL Woensdagavond gaf de toneelvereni ging „De Lekenspelers" in het Patro naatsgebouw een opvoering van „De on bekende wereld", een klucht in drie be drijven door Anne Marie Kok en Johan Blaaser. Dit was de laatste uitvoering in het seizoen 1958—1959, een seizoen dat zich voor de vereniging heeft geken merkt door diverse moeilijkheden, die men echter met vereende krachten de baas kon blijven. De opzet van deze laatste opvoering was de toeschouwers een vrolijke avond te bezorgen, waarin men ongetwijfeld is geslaagd, vooral ook omdat na afloop een geanimeerd bal werd gehouden o.l.v. de heer D. Jansen en met medewerking van het Veri-dansorkest o.l.v. de heer Holtkamp. RAADSVERGADERING De eerstvolgende raadsvergadering zal worden gehouden op woensdag 27 mei aanstaande. DODENHERDENKING De dodenherdenking op 4 mei a.s., ge organiseerd door de Oranjevereniging, wordt gehouden des avonds om half acht bij het Herdenkingsmonument in het Bos van Wijckerslooth. Koperblazers omlijs ten de herdenkingsrede, die zal worden uitgesproken door prof. dr. L. J. van Holk te Oegstgeest. Vooraf, des middags om half vier. zul len kinderen bloemen leggen bij het Mo nument. BURGERLIJKE STAM) Geboren: Lex, zn van P. Berk en E. Th Kramer, Marina A C., dr van M. Vink en A. E S. Insinger, Harry, zn van A E Naafs en Fr. Jelsma. Ondertrouwd: T. de Ruiter 35 Jaar en M. van der Horst, 35 jaar. J. M A. Hart man. 37 Jaar en J H. Colin. 41 jaar, J, C. van Egmond. 33 jaar en N. E. Kuiken, 29 Jaar. H. O. Prade, 20 Jaar en K L. Lie. 21 laar. Getrouwd: A. J van der Poel. 29 Jaar en M. M. Boogert, 25 Jaar. Overleden: J. P. Zandbergen, 54 Jaar H. Bakker, 79 Jaar. GESLAAGDE VERPLEEGSTERS Voor het diploma Ziekenverpleging B slaagden in de Psychiatrische inrichting .Endegeest": zr. A. J. Beyersbergen, zr. J. Brandi, zr. M. C. Broersen, zr. A. Groen, zr. M. Hanouver, zr. S. Huisman, zr. J .E. de Jonge, zr. M. de Munck, zr. Th. M. J. Pigmans, zr. E .J. Planje, br. K. S. Kaizer, br. J. Westera. Bij de vermelding van de Ko ninklijke onderscheidingen ter gelegen heid van Koninginnedag is de naam van de heer C. Bouman te Oegstgeest, commodore bij de Holland Amerika Lijn abusievelijk terecht gekomen bij de Ridders in de Orde van de Nederlandse Leeuw. De heer Bouman is echter be noemd tot Officier in de Orde van Oranje-Nassau. VOORSCHOTEN KINDERFESTIJN OP 5 MEI De vijfde mei is voor de Voorschoten- se scholen, in tegenstelling tot in ver schillende omliggende gemeenten, geen vrije dag. Toch zal voor de schoolkin deren een en ander gedaan worden. Voor de leerlingen van de vijfde en zesde klassen is er die dag een voetbal en korfbalcompetitie. De wedstrijden worden gespeeld op de gemeentelijke sportterreinen en staart onder leiding van de heren Jongkind en Wassink. De spelen beginnen om 9 uur en worden des middags om 2 uur voortgezet. Bovendien zal die dag door de kinde ren uit de eerste tot en met vierde klas sen van de lagere scholen feest gevierd worden, 's Middags zullen n.l. de kinder spelen worden gehouden, die op Ko ninginnedag door de slechte weersom standigheden afgelast moesten worden. Deze spelen worden gehouden op de speelweide bij het Burg. Berkhoutpark en zullen op dezelfde wijze georganiseerd worden als voor 30 april reeds vastge steld. WARMOND HERDENKING GEVALLENEN De herdenking van de gevallenen vindt maandagavond plaats, te beginnen om 7 uur met een lof in de R.-K. Kerk. Om 7.40 uur vangt de Stille Tocht aan op het plein bij het politiebureau. Tot 8 uur luiden de klokken, waarna 2 minuten stilte in acht worden genomen. Hierna declamatie en zang. De bevrijding van Nederland wordt gevierd met een vrolijk marsconcert en een muzikale rondgang. Aanvang 8 uur. Het personeel van de houthandel van v. d. Wilk heeft op het voetbalveld 't Overbos een vriendschappelijke wed strijd gespeeld tegen de firma Hulst. Deze wedstrijd werd door het personeel van v. d. Wilk gewonnen met 134. Jubileumwedstrijden Chr. Korfbalvereniging De Chr. Korfbalvereniging „Warmond" zal op Hemelvaartsdag op het gemeen telijk sportpark jubileum- serie wedstrij den houden ter gelegenheid van haar 10-jang bestaan. Hieraan zullen zowel senioren als junioren deelnemen van de volgende verenigingen: Animo uit Wolf- heze, Bolnes uit Rotterdam, Fluks uit Noordwijk, Fluks uit Leiden, Fiks uit Oegstgeest, KNS uit Leiden, Kios uit Nieuw-Vennep, Miks uit Amsterdam, Ons Eiland uit Leiden, SVOW uit Oude- Wetering, Tempo uit Alphen a. d. Rijn. Top uit Sassenheim, Vicus Oriëntis uit Leiden, Warmond uit Warmond. De opening van deze dag is 10.45 uur v.m. WASSENAAR DE GEVLEUGELDE VRIENDEN Dezer dagen nam de P.V. „De gevleu gelde vrienden" met 211 oude duiven deel aan een wedvlucht vanuit Vilvoor den (België) over een afstand van on geveer 130 km. De uitslag was: J. P. Brederode 1, J. Parlevliet 2, 6, C. Korte- kaas 3, A. Lodder 4, 5, J. H. Groeneveld 7, 9, J. C. B. Brederode 8, A. G. Vis ser 10. Britse musici niet naar ons land Om tot een juist inzicht te komen omtrent de werkzaamheden van Britse dans- en jazzmusici in Holland, heeft de Musicians Union besloten alle engage menten te verbieden, gedurende de pe riode, die nodig is voor het afsluiten van een nieuwe overeenkomst met de Neder landse Toonkunstenaarsbond, zo deelt deze bond mede. Ten gevolge van een misverstand in het huidige geschil, heeft het kantoor van Victor Silvester een contract gete kend, te zijnen gunste, aldus de NTB, en, na zijn verzekering dat hij geen contrac ten meer voor engagementen in Holland zou tekenen zonder de voorafgaande toe stemming, is de Union er mede akkoord gegaan, dat dit orkest nog drie engage menten in Holland zal nakomen. Chris Barber had geen contract ge tekend en is daardoor, zo vervolgt de NTB. niet verplicht om engagementen in Holland na te komen. Hij zal zich con sequent aan de instructies van de Union houden door de aanbiedingen niet te aanvaarden. Intussen zijn alle engagementen in Holland, buiten de drie engagementen van Silvester, die reeds genoemd zijn, voor Britse dans- en jazzmusici tot na der aankondiging verboden. Toerwagenrallye K.N.V.T.O. Op dinsdag 12 mei zal de Kon. Ned. Ver. van Transport-ondernemingen (KNVTO) haar jaarlijkse rallye voor autobussen houden. Aan deze rallye zul len 45 autobussen, afkomstig uit alle delen van het land, meedoen. Voor het eerste gedeelte van de rallye, de ochtendrit, zal in vier plaatsen wor den gestart, n.l. in Alphen aan den Ryn. Zwolle. Gemert en Made. De finish van de rit is in Eist in de Betuwe, waar de deelnemende autobus sen met 1800 passagiers omstreeks het middaguur zullen aankomen. Terwijl de passagiers een kijkje ne men in het versierde Eist, zullen de chauffeurs daar in een rij vaardigheids- proef hun krachten meten. 's Middags zal langs een geheime rou te een tocht door de Betuwe worden ge maakt. De prijsuitreiking zal geschieden in de veilinghallen te Eist. Voor deze achtste KNVTO-toerwagen- rallye heeft Prins Bernhard een me daille beschikbaar gesteld. Appelbomen in volle bloei In de „Over-Betuwe" staan nu de ap pelbomen, met uitzondering van de late soorten, in volle bloei. De pruimen en kersenbloei is afgelo pen, ook die van de peren is geëindigd. Van nachtvorstschdde is nog niet veel te bespeuren. Wel schijnt de eerste bloem van de vroege aardbei geleden te hebben en ook van de te velde staande aardappelen is het jonge loof iets aan getast, maar hoger boven de grond is niets merkbaar van de vorstinvlocden. Zo te zien en onder voorbehoud van nadelige natuurinvloeden mogen er wel verwachtingen gekoesterd worden van een goed fruitjaar. EEUWFEEST ZEEMANSHUIS EN ZEEVAARTSCHOOL TE AMSTERDAM In het Zeemanshuis aan het Kadijks- plein te Amsterdam is gistermiddag een receptie gehouden ter gelegenheid van het 100-jarig bestaan van het Zeemans huis en de daarbij behorende Zeevaart school. Talrijke oud-leerlingen, leraren, vertegenwoordigers van de Marine en van scheepvaartmaatschappijen en van het gemeentebestuur kwamen het be stuur van de school en de directie met het eeuwfeest gelukwensen. Vandaag is er een feest in Marcanti. Leerlingen en oud-leerlingen bieden de school een gebrandschilderd raam aan, terwijl de vereniging van oud-leerlingen een tegel tableau ten geschenke geeft. Alle personen en instanties, die iets te maken hebben met reclame en tele visie, hebben een brief ontvangen van de Bond van Adverteerders, een orga nisatie, waarin 500 Nederlandse be drijven van allerlei schakeringen zich hebben verenigd. In dit schrijven dringt de Bond van Adverteerders aan op een redelijke plaats voor reclame in de televisie uitzendingen. De Bond verstaat hieronder, dat de reclame voldoende over het gehele pro gramma kan worden uitgespreid en niet wordt samengeperst in enkele korte ogenblikken en ook niet op zodanige tydstippen, dat de reclame eigenlijk bui ten het programma komt te vallen. Dit acht de Bond de minimum-eisen, welke hy mag stellen. Natuurlijk wil men de ethische en cul turele normen, die gesteld worden, in acht nemen, zo merkt hij in zyn brief op. Bovendien vraagt de Bond van Ad verteerders economische juist gecalcu leerde prijzen en bovendien een moge lijkheid voor kleinere adverteerders om van de televisiereclame te benutten b.v. via de regionale steunzenders. Dat kan, als het tarief maar voldoende gediffe rentieerd is. Tenslotte stelt de bond, dat het vraagstuk van de honorering der bemiddelende reclame-adviesbureaus nog met voldoende is overzien en hij vraagt deze kwestie zo spoedig mogelijk te regelen. Na een wereldreis van meer dan drie maanden is Prins Philip van Engeland teruggekeerd in Londen. Hij werd op het vliegveld verwel komd door Koningin Elizabeth en Prins Charles. Laatste hulde aan wijlen acteur Johan Valk (Van onze Haagse redactie) Zowel acteurs en actrices als het Haagse kunstminnende publiek waren in groten getale naar de Koninklijke Schouwburg in Den Haag gekomen, om afscheid te nemen van Johan Valk, wiens stoffelijk overschot gistermorgen in de met kaarsen verlichte hal stond opgebaard te midden van een schat van bloemen. Bij de kist betrokken vier jonge ac teurs van de Haagse Comedie om beur ten de dodenwacht. „Op een leeftijd dat hij de volle bloei van zijn kunstenaarschap heeft bereikt, is deze prettige en hartelijke mens heen gegaan", aldus zeide de heer G. Kamp huis, die sprak als hoofd van de afda ling kunstzaken der Haagse gemeente secretarie. Met Johan VaLk verloor het Haagse toneelleven een sympathiek ac teur. Vervolgens voerde het woord dr. J. van Gelder, voorzitter van de Haagse Kunststichting. „Zijn bescheiden maar werkelijke aanwezigheid op het toneel zullen wij missen", zo zeide hij. Namens de directie van de Haagse Comedie sprak Gees Laseur, die zijn gevoelens van vriendschap voor zijn overleden col_ lega vertolkte. Als vertegenwoordiger van de leden van de Haagse Comedie, schets te Albert van Dalsum de overledene als een goed en beminnelijk mens en een zuiver en waarachtig toneelspeler, die een moeilijk bevochten toneelcarrière heeft opgebouwd. „Achter de speelfiguur deed hij steeds de mens voelen, want al leen de mens gaat boven alle vakbe kwaamheid uit". Een zwager zeide dank voor de over weldigende belangstelling De begrafenis had gistermiddag plaats op de begraaf plaats „Zorgvlied" te Amsterdam. President Tsjang Kai-sjek van Na- tionalistisch-China heeft bij decreet ge lijke betaling voor mannelijke en vrouwe lijke arbeiders op Formosa ingesteld. Soekarno in Warschau President Soekarno die thans in War schau vertoeft en van de Universiteit van Warschau het ere-doctoraat in de rechtswetenschappen heeft ontvangen zeide op een bijeenkomst ter viering van 1 mei verheugd te zijn, met de Polen deze dag te kunnen vieren. Hy heeft medegedeeld, dat de voor zitter van de Staatsraad, Alexander Zawadski, een uitnodiging voor een be zoek aan Indonesië heeft aanvaard. Ghana en Guinea kern van unie onafhankelijke staten Premier Kwame Nkroemah van Ghana en zyn ambtgenoot Sekoe Toere van Guinea zyn het bij besprekingen te Co nakry, de hoofdstad van Guinea, eens geworden over een ontwerp-grondwet voor een Unie van onafhankelijke Afri kaanse staten, die aan de parlemen ten van Ghana, Guinea en alle andere onafhankelijke landen in Afrika zal worden voorgelegd. De ^aangesloten staten zullen geza menlijke bepalen, in hoeverre zij een deel van hun soevereiniteit zullen prijs geven. Voorts zullen zij tezamen hun economische en hun defensiepolitiek vaststellen. De unie krygt een vlag van rood, geel en groen, met evenveel zwarte sterren als zij leden telt. De burgers van de aangesloten landen krijgen met behoud van hun nationaliteit het burgerschap van de Unie, waardoor zij zonder for maliteiten van het ene naar het andere land kunnen gaan. Australische minister komt naar ons land De Australische minister voor immi gratie. A. R. Downer, en de staatssecre taris van het Australische departement voor immigratie, Tasman Hayes, zullen volgende maand een bezoek aan ons land brengen. Zy zullen 24 juni arriveren en 27 juni weer vertrekken. Tijdens hun bezoek zullen zij besprekingen hebben met Nederlandse emigratie-autoriteiten. Het doej van deze besprekingen is de emi gratie van Nederlanders naar Australië te stimuleren. EERSTE „OP AFSTAND VERWARMDE" TOMATEN Ten gemeentehuize te Emmen is gis termorgen aan burgemeester K. H. Gaarlandt namens de Coöperatie Af- standsverwaming Erica in het nieuwe i tuinbouwcentrum Erica een kistje met eerste gekweekte tomaten aangeboden. De Coöperatie afstandeverwarming Eri ca. welke vrijwel alle nieuwe tuinbouw- gewassen sinds januari van warmte voorziet is een unieke verwarming voor tuinbouwgewassen in Europa. Het nieuwe tuinbouwcentrum, waarin tal van tuin ders uit het Westen zich vestigden, zal 9 mei as. officieel door de Commissaris I der Koningin in Drente, mr. J. Cramer worden geopend. SIKKENS LAKFABRIEKEN NV In de gisteren gehouden algemene vergadering van aandeelhouders der Sikkens Lakfabrieken NV te Sassenheim werd besloten het dividend over 1958 vast te stellen op 22 procent In contan ten. Professor E. L. Selleger werd als com missaris herkozen. Meegedeeld werd dat de ontwikkeling in de Sikkens groep in het lopende jaar tot dusverre vergele ken met de overeenkomstige periode van de vorige jaren, gunstig is. Verwacht wordt, dat ook de export dit jaar weer verder zal stijgen. De heet j I h. van Munstet van i schappij toi Redding ran Schip-uitgereikt aan schipper Willem van Heuven, een van de directeuren breukelingen, heeft gisteren de red- Seters van de reddingsboot van van de Zuid Hollandse Maat.- I dersmedaille van deze maatschappij 1 Hoek van Holland. MARKTBERICHTEN LEIDEN. 2 mei Leldse Ooöp. Groen te- en Fruitveiling Prijzen per 100 kg: andyvie 2771. peulen 255-265. rode kool 4,10. postelein 56-68. prei 10-11, rabarber 12-19, spinazie 12-18, stoofsla 10-16, to maten A 2.25, B 1.15, uien 3-11. waspeen 13-32. witlof 40-80. per 100 stuks: bloem kool A 48-78, B 30-59. C 18-32 komkom mers A 50-56, B 45-46, C 40. sla 5.00-8 80. per 100 bos: peterselie 2-3.60. raapstelen 2,00-2.30, radfja 5-13, selderie 3.90-6.10.

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 11