Laatste nieuws RADIO Prof. dr. J. E. de Quay kan geen schuldige voor falen aanwijzen SIEMENS en teH&uisLe. DINSDAG 28 APRIL 1959 De breuk met A.R. alleen maar sluitstuk (Van onee parlementaire redacteur) Prof. dr. J. E. de Quay heeft van morgen op een persconferentie verklaard dat hy niet kan zeggen wie de misluk king van de kabinetsformatie heeft ver oorzaakt. Men moet niet alleen kijken naar het laatste moment, toen de A.R. STADSNIEUWS Opvoeden met liefde en verstand Ouderavond Dr. A. v. Voorthuijsenschool Onder grote belangstelling van de zijde der ouders vond gisteren in de Dr A van Voorthuijsenschool aan de Marnix- straat een ouderavond plaats. De keurig verzorgde produkten van handenarbeid en handwerken en het schriftelijk werk van de kinderen gaven een uitstekend beeld van de ruime mogelijkheden, die de moeilijk lerende kinderen in deze unieke school voor B.L.O. aantreffen Hiervan sprak het hoofd der school, de heer M. G. H. den Haan, die in een korte toespraak aandrong op weder zijds begrip en samenwerking tussen school en huis. 5? ^,nderen vragen niet alleen een liefderijke verzorging, maar ook een verstandige opvoeding. Opvoeding zon der liefde leidt tot wrok- en haatgevoe- lens, opvoeding zonder verstand tot een grote mate van gemakzucht en verwen ning. Noch het een noch het ander is ge schikt om de kinderen klaar te maken voor het leven. En dit is het gemeen schappelijke „doel van school en huis, hier vinden zij elkaar. Vanzelfsprekend werd ook aandacht besteed aan het gebrek aan nachtrust (televisie), aan onnodig schoolverzuim, aan het aanbrengen van goede gewoon ten en manieren. Het goede voorbeeld van de ouders is onontbeerlijk. Jong en oud zullen zich moeten houden aan de regels, die in goed maatschappelijk ver keer gelden. Het Toneelgezelschap van de Amster- damsche Bank N.V. voerde onder de regie van Wim de Wolf het toneelstuk „Gelukkige Mensen" op, dat qua in houd (Als er geen liefde tussen ouders bestaat, bestaat er geen geluk voor kin deren) en spel aller aandacht had. De damesrollen waren zeer goed bezet, het gnoi van de heer B N vüegenthart viel op. De voorzitter van de Oudercommissie, de heer A. Heetveld jr. sprak het slot woord van deze zo zeer geslaagde ouder avond. Gezellige bijeenkomst A.N.I.B. in Leiden De afdeling Leiden en omstreken van de Algemene Nederlandse Invaliden Bond, die de belangen behartigt van de mindervaliden van alle gezindten, hield gisteravond een feestelijke bijeenkomst in de grote zaal van „Den Burcht". Verschillende artiesten werkten aan deze gezellige propaganda-avond. die vrij veel belangstelling trok, mede. Een gevarieerd cabaretprogramma werd onder de titel „Kolderado" in sneltreinvaart afgewerkt, zeer tot genoegen van de aanwezigen in de zaal. Er was o.m. kolder in klank en beeld, charme en vrolijkheid in Franse stijl en er waren ook enkele grappige schetsjes, die de algemene vrolijkheid zeer ten goede kwamen. De voorzitter van de Leidse afdeling, de heer H. P. Pannekoek, sprak aan het begin van de aVond woorden van dank en waarde ring tot allen, die de invaliden steeds behulpzaam zijn. Uit de woorden van de voorzitter bleek wel duidelijk, dat zeer velen de afdeling Lelden en omstreken een goed hart toedragen. Na de pauze kreeg de heer A. J. v. d. Knaap, secretaris van het hoofdbestuur, gelegenheid om een propagandistisch toespraakje te houden. Hij achtte het noodzakelijk dat de invaliden zich or ganiseren. Willen de invaliden hun be langen zo goed mogelijk behartigd zien dan moet er ook een goede organisatie zijn. Wil men meer van het bestuur we ten dan moet men de vergaderingen trouw bezoeken en wil men meer van de bond weten dan behoort het drie maandelijkse orgaan goed gelezen te worden, aldus spreker. Het optreden van de artiesten werd zeer gewaardeerd. Er was eerl trio, dat met veel succes allerlei vlotte melo dietjes ten gehore bracht en er waren ook twee grappenmakers die de gekste gezichten wisten te trekken. Fred Bour- gonje ontpopte zich als een vlotte con ferencier, die ook in een aantal schetsjes optrad. Kortom het was op deze avond al vrolijkheid wat de klok sloeg! PRINSES MARIJKESCHOOL HIELD OUDERAVOND. In de Prinses Marijkeschool aan de Pasteurstraait werd onder grote belang stelling een ouderavond gehouden. De ouders drukten bij het binnenkomen op de nieuw aangeschafte school dupli cator zelf hun liederenblad voor deze avond. De avond stond onder leiding van het hoofd der school, de heer H. Stolk, die, na de opening, de aanwezigen welkom heette en een inleiding hield over de samenwerking van gezin en school. De contactcommissie der ouders deel de mede dat het schoolfonds in één jaar plm. f400 had opgebracht. Hiervan was een duplicator gekocht. In de pauze was er gelegenheid de handwerkten toonstelling te bezichtigen. Na de pauze wist mej. C. M. de Vries de aanwezigen te boeien met een cause rie over haar tocht per auto dwars door Azië. Hierbij werd gebruik gemaakt van de nieuwe schoolprojector om de mooie reisopnamen te vertonen. De heer Stolk sloot deze geslaagde ouderavond. MARKTBERICHTEN ROTTERDAM, 28 april. Veemarkt. Aanvoer in totaal 4618, weektotaal 6492. gebruiksvee 400, vette kalveren 440, gras kalveren 319, nulhtere kalveren 1761, var kens 32, biggen 21, paarden 87, veulens 2, srhapen of lammeren 166, welde/zuiglam - meren 83, bokken of gelten 56. Prijs ln cents per kg: vette koeien le kw. 320—355, 2e kw. 300—318, 3e kw. 280- 294. vette kalveren 280—300. 260—280, 220 260. slachtpaarden 260 230 210. Prijs in guldens per stuk: graskalveren le kw. 470. 2e kw 400, 3e kw. 300. nuch tere kalveren 75 65 50, schapen 120 90 70, lammeren 125 90 65, kalfkoeien 1350 1100 1000, melkkoeien 1350 1100 1000. vare koelen 980 800 700, vaarzen 1000 850 650, pinken 6G0 560 425. verdere medewerking weigerde. Dat was het filuitstuk van een reeks van facto ren. De sympathieke prof. De Quay wilde ook niet uitsluiten, dat hijzelf fouten heeft gemaakt als hy zich later nog eens op zyn formatiepoging bezint. „Als ik wat anders had gedaan, was het misschien wel gelukt. Het is in ieder geval spijtig voor het landsbelang, dat het niet is gelukt". Enkele van de oorzaken van de mis lukking noemde prof. De Quay de lange tijdsduur van de forma tiepoging door de persoonlijke weigeringen en door de te genstellingen en meningsverschillen in bepaalde groeperingen. Begrijpelijk De weigeringen om persoonlijke rede nen waren begrijpelijk. Er waren wer kelijke bezwaren. De meningsverschillen waren niet bevorderlijk voor de sfeer. Er zijn geen ernstige meningsverschil len geweest bij de uitwerking van het re gering,«program Als zijn persoonlijke mening deelde prof. De Quay mede, dat het in deze snel veranderende tijd niet mogelijk is me>t fracties tot in onderdelen overeen stemming te bereiken over een rege- ringsprogram voor vier jaar. Er moet een morele binding zün tussen de par tijen, maar overigens dient er te zijn een zelfstandige regering met een zelfstan dige volksvertegenwoordiging. Consultaties Het kabinet der Koningin deelt mede: H.M. de Koningin heeft hedenochtend voor een conferentie in het Huis ten Bosch achtereenvolgens ontvangen mr. J. A. Jonkman, voorzitter van de eerste Kaper, mr. L. G. Kortenhorst, voorzit ter1 van de Tweede Kamer en dr. A. A. L. Rutgers, vice-president van de Raad van Sate. De Koningin heeft voor hedenmiddag achtereenvolgens uitgenodigd de frac tievoorzitters van de Katholieke Volks party, van de Partij van de Arbeid, van de Volkspartij voor Vrijheid en Demo cratie, van de Anti Revolutionaire Par ty en' van de Christelijke Historische Unie, resp. prof. mr. C. P. M. Romme, mr. J. A. W. Burger, prof. mr. P. J.,Oud, dr. J. A. H. J. S. Bruins Slot en dr. H. W. Tilanus. Haar kind vermoord (Speciale berichtgeving). De Rotterdamse rechtbank heeft een 23-jarige vrouw uit Rotterdam wegens kinderdoodslag veroordeeld tot een ;aar en drie maanden gevangenisstraf met aftrek. Op 13 december had zij haar kind om het leven gebracht. Het O.M. had tegen haar 1% jaar gevangenisstraf met aftrek geëist. Amsterdam wil voetgangers „beveiligen" (Van onze Amsterdamse redacteur) De Amsterdamse verkeerspolitie zal binnenkort overgaan tot het plaatsen van een groot aantal voetgangerslichten welke lichten het de wandelaars moge- ïyk moeten maken op drukke kruis punten de ryweg over te steken. Men zal gebruik maken van het reeds in Utrecht in gebruik zynde systeem, n.l. het verkeerslicht, waarop de afbeelding van een voetganger is aangebracht. Over de besohermde zebrapaden is is men niet by ster enthousiast. Ook het systeem bij het Leidseplein, waar de voetganger via een drukknop de top lichten voor het rijverkeer in werking kon stollen, bleek in de praktijk niet geheel te voldoen, omdat het ryverkeer hiervoor tor plaatse te zeer is toege nomen. De voetgangerslichten naar het voor beeld van Utrecht, worden voorlopig aangebracht op het Stadionplein en op het kruispunt Scheldestraat/Churchill, laan. Als de proef slaagt zullen enige tientallen lrukke punten van dit sys teem wonden voorzien. 4V2 jaar voor doodslag op „Finse Hennie" Wegens doodslag op de 27-jarige „Finse Henni", heeft het Gerechtshof te Amsterdam de 37-jarige Noorse zee man Frans F. Eriksen. overeenkomstig de eis. veroordeeld tot 4% jaar gevan genisstraf met aftrek van het voorar rest. Na een eis van vijf jaar met aftrek voor doodslag had de rechtbank de zee man terzake van eenvoudige mishan deling met dodelijk gevolg veroordeeld tot 3% ja-ar met aftrek. De officier was van dit vonnis in appél gegaan. A.A.-landen te Bandoeng tegen de Euromarkt De Indonesische minister van Handel heeft gisteren by de opening van de bij eenkomst der raadgevende commissie van de Afrikaans-Aziatische organisatie voor economische samenwerking, die te Bandoeng wordt gehouden, op de lan den van Azië en Afrika een beroep ge daan tot samenwerking tegenover de uitdaging van de Europese gemeen- sehappelyke markt. De vergadering wordit bijgewoond door vertegenwoordigers van Indonesië, de V.A.R., Irak, Soedan, Japan, China, In dia, Libië, Pakistan, Ghana en Ethiopië en waarnemers uit Zuid-Vxetnam. De Indonesische minister van Handel zeide, dat de Europese gemeensohappe- ïyfce markt een aantal minder geïndus trialiseerde landen in Azië en Afi-ifca in een nadelige positie plaatst. De voorzit ter van de Indonesische Kamer van Koophandel zette uiteeix, dat sommige landen in Azië en Afrika staan voor een vermindering in nationaa-l inkomen, een economische crisis en een verslechte- Strafpuntenregen in tie Tulpenrallye De eerste grote klap in de elfde tul penrallye is vannacht gevallen. Aanvan kelijk, tot aan Valence, ging alles goed. Weliswaar regende het wat, doch het gemiddelde van zestig kilometer per uur was best te halen. Slechts een enkele equipe had in de eerste 700 kilometer strafpunten opgelopen. Maar toen gebeurde het. Op een tra ject van nog geen 60 kilometer! Slechts zeven equipes konden het zonder straf punten volbrengen. Ook cracks als Hans Tak en Maus Gatsonides konden ook de gemiddelde snelheid niet draaien. Hoe fel de strijd wel is wordt alleen reeds bewezen door de resultaten van de klassementsproeven. Slechts twee equipes zyn erin geslaagd in hun klas se beide proeven te winnen. Het waren Tak-Swaab en Poll Schorr. In vrywel alle klassen waren de onderlinge ver schillen erg klein. Deze proef werd ge houden bij de bestyging van de Col du Pin. waarin over een afstand van 7000 meter een hoogteverschil van 400 meter moest worden overwonnen. Het aantal uitvallers is nog betrek- kelyk gering. Maar onder de negen teams, die de strijd hebben gestaakt, be vindt zich het team Pat Moss en Ann Wisdom, die werd beschouwd als een ernstige kandidaat voor de damesprys. Hun wagen raakte van de weg af. De Engelse journalist Gregor Grant heeft geluk gehad. Hij raakte de macht over zijn stuur kwyt en stortte in een ravijn van tientallen meters diep. Hoe hy het heeft kunnen overleven snapt nog nie mand. Het algemeen klassement werd na de tweede klassementsproef aange- voei-d door het Nederlandse team Poll- Schorr met Porsche 1600 S. Met Tim- mer-Ton zijn het de enige landgenoten, die nog zonder strafpunten rijden. Enorme smokkel in televisietoestellen Geheim luik in vrachtwagen (Van onze correspondent) Een dag lang heeft de douanerecher che van Amsterdam gezocht naar de geheime toegang tot de laadruimte van een Duitse vrachtauto, waarmee een duitser uit Rösrath bij Keulen maanden achtereen televisietoestellen over de grens naar ons land smokkel de. De man bleek een ingenieus smok kelaar: zyn vrachtwagen bevatte een geheim luik, dat door het losdraaien van een enkele moer kon worden geopend.. Hij scheen te voldoen aan alle douane- fomaliteiten. Zijn vrachtauto, waarmee hy televisietoestellen vervoerde, werd telkens aan de grens verzegeld. Nimmer echter werd de inhoud van de wagen nagegaan. Dan zou men evenwel hebben geconstateerd, dat het aantal televisie toestellen niet klopte met de invoerver- ring van hun goudreserves. Volgens hem kan economische samenwerking tussen de betrokken landen de gevolgen hier van verzachten. 'klaring. De man voegde nameiyk altijd enige tientallen toestellen voor eigen rekening aan het te vervoeren officiële kwantum toe. Hij ontdook daarmee niet alleen de invoerrechten, maar ook de omzetbelas ting. Deze bedraagt ciiea f. 180 per toestel. De douanerecherche, die zocht naar de achtergrond van de goedkope aanbieding van Duitse televisietoestellen in Amsterdam en omgeving, is benieuwd, of de handelaren dit prijsniveau, dat slechts even boven de inkoopsprys ligt, zullen kunnen handhaven. Want de man zit vast. Hij heeft zün arrestatie te wyten aan een wellicht te grote voorzichtigheid. Voordat hy zich met zijn verzegelde vrachtauto bij de douane te Amsterdam meldde, reed hij eerst zijn „eigen klanten" af. Via het geheime luik loste hij de toe stellen, maar om niet teveel argwaan te wekken, bedekte hij de bordjes met het opschrift „douanevervoer", welke aan de auto zijn bevestigd. Deze handeling verrichtte hy enkele weken geleden in een buitenwijk van Amsterdam. De recherche volgde de auto, die naar de Jacob van Lennepkade reed. en daar acht Grundig-toestellen afleverde. In de binnenstad stopte de man opqleuw, nu om de bordjes weer zichtbaar te maken. Vervolgens reed hy naar de douaneloods in de Rietlanden om de officiële lading in te klaren. Eind vorige week. toen zyn gangen opnieuw werden nagegaan, constateerde men, dat hü illegaal toestellen afleverde bij een handelaar in Bussum en bij een zaak in Amsterdam, waarop hy gear resteerd is. In Bussum werden 27 ge smokkelde televisietoestellen van de merken Grundig en Grata in beslag ge nomen. De Duitser geeft toe, dat hy deze praktyken gedurende een maand heeft uitgeoefend. De douanerecherche neemt echter aan, dat deze smokkel op grote schaal reeds twee jaar ge leden is begonnen en dat op deze wiize honderden Duitse televisietoestellen over de grens zijn gekomen en in otjs land tegen scherp concurrerende prij zen zijn verkocht. „Wrekers van de Paus" f 50.- boete of 10 dagen (Van onze Haagse redactie) De drie Delftse studenten, leden van de R.-K. Studentenvereniging „Sanctus Virgilius", die voor de Haag' se Rechtbank hebben terecht gestaan wegens ontvoering en wederrechtelyke vrijheidsberoving van de Amster- damse student H. A. H. Leupen, re- dacteur van het studententijdschrift „Propria Cures", werden vandaag ver oordeeld tot een geldboete van f 50.— of 10 dagen hechtenis. De heer Leu pen had een artikel geschreven, dat beledigend zou zijn geweest voor wij len Paus Pius XII. Zoals men weet, was de student uit zün huis gelokt, per auto naar Delft ge bracht en daar in een schandblok ge sloten. Later was hem nog de kruin kaal geschoren. De president van de rechtbank, mr. Stoffels, las uit de overweging van het vonnis voor, dat vanouds by studenten gebruiken bestaan die gepaard gaan met vryheidsberoving. Degenen, die lid wor den van een studentenvereniging, weten dit tevoren. Wederrechtelyke vryheids beroving werd dan ook niet bewezen verklaard. De eis tegen de drie studenten was 14 dagen geleden: 3 dagen gevangenisstraf voorwaardelyk met een jaar proeftyden f 100.boete sub. 20 dagen. Verdachten van kindermoord nu op 28 mei voor (Speciale berichtgeving) De zaak in de vijfvoudige kinder moord, die verleden jaar te Rotterdam aan het licht is gekomen, zal nu dienen op 28 mei, 's morgens 10 uur.. Het echt paar, dat van moord wordt verdacht, zou aanvankelyk eerder terechtstaan, maar toen heeft men de zaak nog aan gehouden voor een nader psychiatrisch rapport. Naar alle waarschijnlijkheid zal de behandeling met gesloten deuren ge schieden. Het is echter de bedoeling wel de pers toegang te verlenen. Leerlingen van de Leidse HBS voor Meisjes hebben vandaag de klok bijna veertig jaar teruggezet. Het zijn alle leerlingen van de eind examen-klas 6B. Nadat zij 's ochtends reeds op originele wijze op rolschaatsen maakten de meisjes haar entree in de school afscheid hadden genomen van de directrice en docenten, kleedden zij zich in de mode Anno 1920: een plooirok, met brede ceintuur om de heupen ge drapeerd en pothoed. Men had juist dit modebeeld gekozen omdat de meisjes wilden leven in de tijd waarvan zij meenden ,.d.ii aan een eindexamen niet zulke hoge eisen werden gesteld"Met deze origi nele verkleedpartij was het geestige slot van de schooltijd nog niet ten eindewant als vervoermiddel had den zij inplaats van de gebruikelijke ..Janplezier" een aantal tandems ge kozen. (Foto L.D./Van Vliet) LEIDERDORP BURGERLIJKE STAND Geboren: Jacoba M. M., dr van A. A. M. van Nunen en C. A. T. M. de Koster, Jo hanna W., dr van G. van der Zwan en J. W. Spies. Getrouwd: P. Verra. 24 jaar en E. van Weelden. 23 jaar. A. Tissink. 23 jaar en M. den Hollander. 20 Jaar. Fr. Modderkolk 27 jaar en M van de Groep. 22 Jaar P.V. „HET OOSTEN". De Postduivenvereniging „Het Oosten" hield haar eerste vlucht vanaf Tilburg. De duiven werden om 1.30 uur gelost met zuidelijke wind. De eerste duif be reikte haar hok om 2.28.32 uur en maakte een snelheid van 1394.83 m. per min.; de laatste prijswinnaar om 2.35.32 uur met een snelheid ran 1151.18 m. per minuut. De uitslag is als volgt: 1. D. Somnega; 2. K. v. d. Berg; 3, 6. B. Singeling; 4. A. van Hemert; 5, 9. W. Har te velt7. B. ter Beek; 8. J. G. R. Langhou-t; 10. D. Zwaan. VOORSCHOTEN POSTDUIVENNIEUWS Voor de Postduivenvereniging „De Zwaluw'" is het vliegseizoen 1959 weer geopend met een wedvlucht met oude duiven vanaf Roosendaa!, afstand 66 km. In concours waren 260 duiven, ee- lost 9.15 uur. met z.w. wind. Aankomst le prysduif 9.51.41 uur, snelheid 1791.30 meter per minuut. Aankomst laatste prijsduif 9.57.54 uur, snelheid 1525.33 m. per minuut. De prijzen werden als volgt behaald: J. P. van Assem 1, 2: Fr. Hen driks 3, 7, 8; T. van Santen 4; K. I. Waasdorp 5, 6; A. G. Kleiweg 9; P. N. van Wissen 10. WARMOND BURGERLIJKE STAND Ondertrouwd: J. Lankhorst. 22 Jaar en E. Wijga. 20 jaar. WASSENAAR Tandarts Aan de Ryksuriversiteit te Gi'oniragen werden tot tandarts be vorderd de heren H P. van Gorcum en P. J. H. Louwerse, beiden alhier. Aantrekkelijk programma op Koninginnedag Het feestprogramma, dat de Wasse- naarse Oranjevereniging „Koningin Wilhelmina" in samenwerking met de Wassenaarse scholen en met de plaatse lijke sportverenigingen heeft opgesteld, bestaat voor het belangrykste deel uit sportwedstryden en muziek. De hoofdschotel wordt gevormd dooi de grote sportmiddag, die om halftwee op het Blauw-Zwartterrein begint en geoi-ganiseerd is door het Wassenaars Sportcontact. Begonnen wordt nl. met een hockeywedstryd tussen het Neder lands dames B-team en een team ge vormd uit reserves van de „rest van de wereld", d.w.z. reserves van de interna tionale teams, die op het ogenblik in ons land verblijven in verband met het hockey toernooi. Na do hockeymatch volgt een massale gymnastiekdemon- stratie door de drie Wassenaarse gym nastiekverenigingen en het optreden van een herenploeg van de Haagse ver eniging Donar, die tafelspringen zal de monstreren. Na de vlaggenparade wordt een voetbalwedstrüd gespeeld tussen het Wassenaars elftal, samengesteld uit de eerste elftalspelers van Wassenaar en van Blauw-Zwart. versterkt met enkele oud-spelers en esn sterk Haags KNVB- amateurelftal. In de pauze van deze voetbalwedstrüd wordt een nationale 3000-meterloop gehouden. In de morgenuren speelt Excelsior ko- raalmuziek, om 8 uur op het Dorpsplein en om 9 uur op het Mariaplein in het Kerkehout. Om 10 uur begint aan de Prinsenweg een groot schoolsporttoer- nooi voor leerlingen van de Wassenaar se lycea, ulo- en huishoudscholen. Er staan persooniyke nummers hardlopen en verspringen, estafettes en een voet baltoernooi op het programma. Op de kleuter- en lagere scholen zorgt de Oranievereniging voor een traktatie, 's Avonds kwart over acht is er op het Molenplein een taptoe waaraan mede werken de muziekvereniging Excelsior, de drumband van de Chr. Gymnastiek vereniging Irene en het Trompetter korps Prins Bernhard uit D enHaag. De traditionele wedstrüd in het leg gen van bloemenmozaïeken in de buurt schap Nieuw-Wassenaar moet dit jaar achterwege blijven omdat niet voldoen de nagels meer beschikbaar zyn. Het bestuur van de buurtvereniging heeft de buurtbewoners nu verzocht, hun hui zen te illumineren. Peking wil betere relaties met India De besloten vergadering van het Volkscongres van Rood-China, waar de afgevaardigden opnieuw kritiek op In- dia's „expansionisme' lieten horen, heeft vandaag een resolutie over Tibet aan genomen, waarin wordt aangedrongen op een spoedige beëindiging van de ab normale betrekkingen tussen China en India. De resolutie, eenstemmig aan genomen en luide toegejuicht door de afgevaardigden, geeft niettemin uit drukking aan de spijt over de „recente byzonder onvriendelyke uitlatingen en daden van bepaalde Indiase politici die zich met China's binnenlandse aange legenheden bemoeien". BEURSOVERZICHT Lagere markt; Kon. Olie zwak Amsterdam, 28 april. De hoek waar aandelen Kon. Olies verhandeld worden, bood vanmiddag een triest beeld. Het gepubliceerde jaar verslag van deze olieaandelen maakte ter beurze beslist geen slechte indruk en algemeen is men optimistisch ge stemd t.a.v. de cijfers over het eerste kwartaal van het nieuwe boekjaar. De aandelen werd echter op f 165 verhan deld, tegen gisteren als slotprys f 167.70. De overige internationale waarden no teerden alle beneden de vorige slotprys; de ondertoon was echter goed. Geringe aanbod was voldoende om de koers voor Philips een tweetal punten lager te stellen. Converteerbare obligaties Phi lips noteerden een punt beneden giste ren. Unilever circa 2 punten lager; Aku incasseerde een koersverlies van ca. 3 punten. Aandelen KLM kregen een vrywel onveranderde adviesprys, terwyl de dollarobligaties een half puntje ho ger werden getaxeerd. In Nationale Handelsbank was wederom een open hoek. De koers bepaalde zich op het niveau van maandag. Aandelen Walvis vaart kregen vandaag slechts een note ring. De hoek bleef in deze aandelen gesloten en de koers werd een weinig lager, vergeleken by die van gisteren, geadviseerd. In de scheepvaarthoek bestond wat aanbod, dat slechts tegen lagere koer sen kon worden verwerkt. Door elkaar noteerden de aandelen 1 2 punten la ger. Ook in de cultures was de handel van zeer geringe omvang. Certificaten Deli na een hogere opening, een paar dubbeltjes lager. Morgen worden de te Amsterdam 4560 pakken Deli-tabak ge veild. Senembah eerder aangeboden en Amsterdam Rubber ruim 2 punten lager. De Staatsfondsen gelyk aan gisteren. Hagemeyer werd op 195 ex 15 divi dend geadviseerd (205 cum dividend). Van Gelder Papier op 212 ex 10 divi dend (219% cum dividend), Hoogovens een paar punten hoger. WISSELKOERSEN Amsterdam, 28 april. Londen 10.63—10.63%; New York 3.77A3.77-ft; Montreal 3.92ft—392j»; Parijs 76.92%—77.02%; Brussel 7.56%— 7.57%; Frankfort 90.22—90.27; Stock holm 72.95—73.00; Zürich 87.23%— 87.28%; Milaan 60.81%—60.86%Kopen hagen 54.79%—54.84%; Oslo 53.02—53 07; Wenen 14.5814.59%; Ankara 3.77— 3.77%; Praag 52.84—52.94; Lissabon 13.24%—13.26 Advertentie Beurs van Amsterdam Dinsdag 28 april ACTIEVE OBLIGATIE Staatsleningen ad f. 1000. Vorige Slotkoers koers v heden Ned '59 4% 102 102A Ned '58 4% 102 102% Ned '53 3% 96% 97 Grootboek obi 3% 83 Ned '47 3% (3) 93 9211 Ned '51 3% 96% Ned '53 (3%) 95 95 Ned '56 3% 941» 941» Ned '48 3% 90% Ned '54 3% 91 ft Ned '55 I 3% 90% 90% Ned '55 II 3% 91% 92 Ned "37 3 90% 90% Dollarlng '47 3 94% 94% Investeringscert 3 971» 97% Ned. 62-64 3 97A 59% Indië *37 A 3 97 97% Grootboek '46 3 88 Vt Ned W B 6% 111ft lltft Philips 5 278 276% ACTIEVE AANDELEN Clt Handl en ind B 39% 38% Nat Handelsbank 152% 153% Ned HandelmU 223% 220 Amst Rubber 89% 87% Ver HVA-mU1401» 140 L Java Cult 28 28 Senembah 174% 174% Vorstenlandenio% 10% A.KU 306% 303% Berkel's Patent (v.) 250 251 Calvé Delft cert 510 505 Deli My en (Ver 155.80 155.10 Kon Pap v Gelder 219% 212%exd. Hoogovens eet 463 465 Müller en Co NB 303 303 Ned Kabelfabr 362% 358 Philips 598% 596% Philips pref 267 267 Unilever 543%exd. 540% Wilton Feyenoord 210%exd. 211% Biliton 2de r 242 244% Dordtse Olie gew 726% 716 Kon Petr (f 20.— 170 167 Idem <50 a t 20-) 16770 165.30 Holl Amer iyn 1541/ 152 Java China Paket j3g 136% K-L-M 135.50 135 Kon Ned Stmv MM 140 148% Kon Paket My 136Vfc 135 Stoomvaart My Ned 143 140 Nievelt Goudr eert 125% 123% v Ommeren eert 247 240% Kon Rott LJoyd 140% 137 Ned Scheepv Unie 137^ 135 NIET-ACTUSVE OBLIGATIE Prov - en Gem leningen Adam 47 (3%) 3 95' 95% idem 48 <3%) 95% R'dam '52-1 (4%) 100 100B Idem -37 I-II1 <3%> 94 94% :?m '33-1 (3%) 54% 94% Bankwezen Bank N G '58 (5%) 105% 105% id N W B '52 (4%) 99% 99H Industr. Obligaties Philips Dollarlng *51 98% 98% Premieleningen A'dam '53 3 98% A'dam '51 2% 86 86% Adam '56 I 2% 80% 80 A'dam '56 II 2% 93 93Vs EindhoveD '54 2% 80% Enschede "54 2% 82% 80 Den Haag '52 I 2% 88% 88% Idem U 2% 90% 90 R'dam '52 I 2% 89 Idem n 2% 88 88% Idem '57 2% 99% Utrecht '52 2% 89 ,89 Z.-Holl 1957 2% 97% 97 NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietlnstellingen Robe co 196.50 196.50 Amst Bank 286 290 HBO eert 243% 242% Rott Bank 258% 263 Twentsche Bank 239 239 Industrie Ondernemingen Albert HeyD 350 B 360 Borneo Sum H My 55% 54% Ned G en Sp fabr. 267% 267% Kon Ned Grofsm 140% Internatio116 115% Rott Droogdok My 645 L 635L Sikkens Lakfabr '53 534 Tieleman en Dros 6% 7 Ned Mü Walv.vrt. 117% 115 Spoorwegen Dell Spoorweg My. 8% Amerik. fondsen Canadian Pacific R. 29=% 29^ Intern Nickel 91 90» v Anaconda 66% 65H Bethlehem Steel50% 50y4 Cities Service 58% 58 Genera] Motors 49 49s. Kennecott113% 112 V* Republic Steel 71% 7iy4 Shell Oil 84% 83% Union Pacific 34% 33% Un States Stee) 92% 92% Nog enkele tondsen alt Lelden en omgeving Aandelen Edelmet Kon AA Prei wa idem Electrolas B Holl Constructie Ing our v Bouwnyv Ini Kunststof! Ina _,eidset.e Wolspinn Ver rouwtabriekcr Wernink s Betonm Van Wijk Textiel Zaalberg V K 27/4 69 V4 69 79 79 321% 383 383 233 225 51% 350GB 350 238GB 237C.n 140GB 141 70GB 104 104

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 5