Nieuwe Franse Senaat vertoont lichte verschuiving naar rechts Kleedgebouwtje Rouwkoop werd zaterdagmiddag overgedragen K e r k e I ij k L MAANDAG 27 APRIL 1959 President van Senaat komt dadelijk na staatshoofd (Van onze Parijse correspondent) Ruim 100.000 kiesmannen, gerecru- teerd uit de algemene of provinciale raden, de gemeenteraden en de leden der Nationale Vergadering, hebben gis teren in Frankrijk 255 nieuwe leden voor de Raad der Republiek aangewezen, die onder de Vijfde Republiek weer de vroegere naam van Senaat heeft terug gekregen. Het zijn vooral de katholieke volksrepublikeinen, die met 8 en de on- afhankelijken of conservatieven en de radicalen, die elk met 5 zetels winst de zege in deze indirecte verkiezingen heb ben behaald. De socialisten verloren 5 en de communisten en Gaullisten ieder 2 zetels. Aangezien het kiezerscollege in Algerije nog niet helemaal voltallig was, zullen er in dat land later nog 32 sena toren mogen worden aangewezen. Voor de 255 vacante senaatszetels hadden zich ruim 1250 kandidaten aan gemeld, onder wie een kleine honderd vroegere afgevaardigden van de Natio nale Vergadering, die nu hun revanche cp hun mislukte campagne van septem ber j.l. hoopten te kunnen nemen. Voor een ruim deel hunner bleek die hoop ook wel verwezenlijkt te kunnen wórden- Bekende kopstukken uit Frankrijks Tweede Kamer der Vierde Republiek zullen nu onder de Vijfde in de Senaat terug mogen keren, zoals de oud-pre mier Edgar Faure, de voormalige katho lieke president der Nationale Vergade ring Schneiter. enige ex-ministers >en cok de gehaaide Jacques Duclos. de vroegere communistische fractieleider, die een der scherpste debaters was van het Palais Bourbon, en Jeannette Ver- mee rsch, de echtgenote van de commu nistische secretaris-generaal Thorez. Deze laatsten zullen hun terrein van actie nu naar het Palais du Luxem bourg. de zetel van de Senaat, verleggen. Onder de Vijfde Republiek heeft de senaat (Eerste Kamer) nogal aanzien lijke terreinwinst aan prestige en poli tieke invloed op de Nationale Vergade- Reconstructie van (le moordzaak Axel (Van onze Brusselse correspondent) Met grote spanning wordt thans in Brussel gewacht op de reconstructie van het verschrikkelijke drama te Axel. Want nu Xavier de Backer heeft bekend zijn vrouw te hebben vermoord, vraagt men zich nog steeds af of hy deze moord met voorbedachte rade heeft gepleegd. Het ziet er naar uit, dat zulks wel degelijk het geval is. De Backer beweert zelf, dat hij in de wagen al rijdende een hoog lopende ruzie kreeg met zyn vrouw en dat hij zijn controle verliezende, tijdens het rijden zijn revolver heeft genomen en de vrouw met een kogel door het hoofd direct heeft gedood. Op het eerste gezicht lykt dit verhaal echter nogal onwaarschijnlijk. De vrouw was immers doofstom. Hoe is het dan mogelijk op die manier een hooglopende ruzie te hebben? Het ziet er naar uit, dat de drijfveer bij De Backer een man van „twaalf ambachten, dertien ongelukken", een nogal wispelturige en onbetrouwbare avonturier allang wer kende was, nJ. het feit, dat hij zijn vrouw wegens haar doofstomheid beu was. Het zou zijn geval danig verergeren. Het is inmiddels nog niet bekend, waar het proces zal plaats hebben. Waar schijnlijk voor het Assisenhof te Brus sel of anders voor hetzelfde Hof, maar dan te Antwerpen, daar de woonplaats van het slachtoffer in die provincie ligt. ring (Tweede Kamer), geboekt. Doordat verscheidene bekende ex-gedeputeerden wier persoonlijkheid niet onderschat kan worden, nu bovendien hun entree zullen maken in de Senaat, mag zeker worden verwacht, dat dit hoge college in de toekomst nog eens extra-belang stelling zal trekken. De president van de Senaat komt in rangorde van belang rijkheid volgens de nieuws constitutie nu onmiddellijk na het staatshoofd, een positie die onder de Vierde Republiek door de voorzitter van de Nationale Vergadering werd ingenomen. Lustrumreunie in het Milvakamp (Van onze Haagse redactie) Honderd vrouwen in kakikleurige uniform en ongeveer 700 in fleurige zomertoiletjes hebben elkaar hartelijk begroet tijdens een reünie ter gele genheid van het derde lustrum van de Milva. De appèl-zaal en de grote sportzaal in het Prinses Julianakamp te Kijkduin deden zaterdagmiddag dienst als ont- alle delen van Nederland en zelfs uit ailed elen van Nederland en zelfs uit België, Engeland en Duitsland naar Den Haag waren gekomen om enkele uren lang herinneringen op te halen uit de tijd, dat zij het Vrouwen Hulpkorps, het Nederlandse Verpleegsterskorps en later de Milva dienden. Majoor Kore- vaar verwelkomde de talrijke gasten. Kapitein KruisDyxhoorn, oud plv. commandant van het VHK bood majoor Korevaar een herinneringsbord aan. Majoor Van Doorn adj.-directrice van het Mil. Hospitaal, te Den Haag, bood majoor Kroeze namens de reünisten een bureauset aan. Erflaatster schenkt boerderijen weg Enkele miljoenen waard (Speciale berichtgeving) Twee Zevenhuizense veehouders heb ben van een notaris bericht ontvangen dat ze bezitter zijn geworden van de boerderij, die ze al jarenlang - de een als pachter en de ander als zoon van een pachter - bewonen. Bij testamentai re beschikking zijn de kapitale hofsteden „Ons Genoegen" en „Onder de linden" aan het Zuideinde te Zevenhuizen ver maakt aan de pachters. De twee boerderijen aan de weg van Zevenhuizen naar Nieuwerkerk a. d. IJs- sel in de „Eendrachtspolder" behoorden tot het bezit van mej. N. Beelaerts van Emmichoven uit Den Haag, die op 12 april j.l. is overleden. Naar verluidt heeft „de freule", zoals zij werd genoemd, alle tien hofsteden, alsmede een stuk land, die ze bezat, vermaakt aan de pachters. Deze bezittingen zouden een gezamen lijke waarde van twee k drie miljoen gulden hebben. Weer twee straaljagers neergestort Omstreeks elf uur vanmorgen zijn in de omgeving van de Lauwersz^e twee ,.Thunderstreak"-straaljagers van de vliegbasis Volkel neergestort. De piloten hebben de toestellen met hun schietstoelen verlaten. Een van hen is veilig geland in Dokkum. Een toestel is neergekomen op on geveer 1 kilometer ten zuiden van Met- siawier. Het tweede toestel is neergestort in de gemeente Dep Andel. De piloot verliet boven Wester-Nieland bij Eenrum zijn toestel op geringe hoogte. Hij kon zich niet van zijn schietstoel bevrijden voor dc parachutesprong en heeft de val niet overleefd. Vermoed wordt, dat de toestellen el kaar tijdens de vlucht hebben geraakt. Zaterdagmiddag vond op de gemeen telijke sportterreinen een plechtigheid plaats, die vooral voor de Voetbalver eniging „Rouwkoop" van grote bete kenis was. Nadat vorig jaar het kleed- gebouwtje voor SVLV gereedgekomen was, kon burgemeester C. J. van der Hoeven van Voorschoten, nu een een voudig, maar bijzonder doelmatig kleedgebouw aan „Rouwkoop" over dragen. De Harmonievereniging „Benve- nuto", die aan deze overdracht een feestelijk tintje gaf, maakte een rond gang door het dorp en marcheerde daarna de sportvelden op. Een voet balwedstrijd tussen twee pupillenelf- tallen van Rouwkoop bracht de geno digden in de juiste sfeer. De oranje- jongens wisten met 10 van de wit ten te winnen. Ingeleid door de ceremoniemeester, de heer J. Rotman, sprak burgemeester Van der Hoeven er zijn vreugde over uit, dat hij thans het geheel voltooide complex mocht overzien. Het is een fraaie gelegenheid voor het beoefenen van sport en spel. Het gemeentebestuur is zeer tevreden. Het totstandkomen van de kleedge bouwen was het resultaat van een krachtmeting, waarbij spreker doelde op de vele moeilijkheden, die er over deze kwestie in de gemeenteraad geweest zijn, maar ook op het feit, dat de ver eiste goedkeuringen lang uitbleven. Burgemeester Van der Hoeven getuig de ervan, dat het gemeentebestuur bij zonder veel vertrouwen in de sportver enigingen heeft, gezien het feit, dat met veel genoegen dit fraaie geheel in gebruik gegeven wordt. Na het hijsen van de Rouwkoopvlag dankte voorzitter D. Anker het college en allen, die het tot stand brengen van dit kleedgebouw hadden bevorderd. De heer Dirksen, voorzitter van de Sportraad prees Voorschoten gelukkig met deze sportvelden, die, naar spreker hoopte, nooit plaats zullen moeten ma ken voor bebouwing. Namens de KNVB, afdeling Leiden, sprak de heer De Jong, namens de zus tervereniging SVLV, de heer L. J. van Aken( namens de aannemers, de heer Zuyderduin, die een ventilator voor de kantine aanbood en namens Zwart-Wit uit Rotterdam overhandigde de voorzit ter een vaantje. Ook VCS uit Den Haag, bewonderde, wel wat jaloers, de fraaie accommodatie. De tweede voorzitter van Rouwkoop, de heer Perfors, huldigde namens alle bestuursleden voorzitter Anker voor zijn arbeid, doorzettingsvermogen en het of feren van veel vrije tijd, onder aanbie ding van bloemen. De hoofdwedstrijd op deze middag werd gespeeld door Zwart-Wit (Rotter dam, tegen VCS (Den Haag). De uitslag was 41. 's Avonds verzamelden Rouwkopers en genodigden zich in het Cultureel Cen trum, waar onder auspiciën van de con tactcommissie „Rococo" „Het hoedje9 Marius" van R. Feenstra werd opge voerd. FeijenoordManchester U. morgenavond op televisie (Van onze correspondent) Inplaats van het filmprogramma, dat morgenavond zou worden uitgezonden, en thans komt te vervallen, zal de Ne derlandse Televisie Stichting de voetbal wedstrijd uitzenden van Feijenoord tegen Manchester United. Totdat Eerst nu zijn bijzonderheden bekend geworden over een gesprek, dat de plaatsvervangend minister-president van de Sovjet-Unie, Mikojan verleden winter tijdens zijn bezoek aan de Ver. Staten heeft gevoerd met de minister van Han del Lewis Strauss. In dat gesprek kwa men vragen van religie en van de solida riteit der mensen ter sprake. Minister Strauss - zo vertelde de staatssecretaris in het ministerie van Handel Muller in een toespraak te Chi cago - was verrast toen zijn Sovjet-gast hem kaviaar en wodka ten geschenke overhandigde. Hij revancheerde zich door Mikojan een in leer gebonden exemplaar van de afscheidsrede van president Washington te geven. Hij ves tigde daarbij de aandacht van zijn gast op de woorden: „Gezond verstand en er varing verbieden ons te verwachten, dat de nationale moraal kan bestaan zon der religieuze beginselen". Mikojan ant woordde, dat de Russen ook een religie hadden. Ter verduidelijking wees hij erop, dat zij hun zonen voor het vaderland in de oorlog zonden. Strauss repliceerde, dat het daar geen religie in de Westelijke zin betrof, maar het instinct van zelf behoud op het nationale vlak, een deugd derhalve, die men evenzeer bij oude hei dense volken aantrelt als bij de moder ne. Op dit punt van het gesprek zei Miko jan: „U hebt de broederschap der men sen sinds 2000 jaar gepreekt en U hebt volstrekt niets bereikt". Strauss ant woordde: „Dat is een aanklacht tegen de mens. maar niet tegen de godsdienst. U ziet over het hoogd, dat de broederschap der mensen in zover succes heeft gehad, dat zij de slavernij heeft afgeschaft, tot dat U deze weer hebt ingevoerd". Hier mee eindigde het onderhoud e v e n NED. HERV. KERK. Bedankt voor Wijk bij Heusden T. Lan- gerak te Vinkeveen. CHR. GEREF. KERKEN. Tweetal te Bennekom B. Bijleveld te Noordeloos en D. Slagboom te "s-Graven- zande. DS. C. A. VAN NOOD OVERLEDEN In de ouderdom van 81 jaar is te Aalten overleden ds. C. A. van Nood emeritus predikant van de Geref. Ker ken. Ds. Van Nood. die 25 april 1878 te Alphen aan den Rijn werd geboren, werd 6 januari 1907 te Blokzijl in het predikambt bevestigd. Ds. Van Nood diende de kerken van Harmeien en Lopik en 26 jaar die van Vorden, waar hij 6 januari 1947 met emeritaat ging. AFSCHEID DR. W. J. DE WILDE De nestor van de predikanten van de Hervormde Gemeente van 's-Graven- hage, dr. W. J. de Wilde, heeft zondag middag in de Grote Kerk onder grote belangstelling afscheid genomen van zijn gemeente. Hij gaat met emeritaat. Met dr. De Wilde treedt een vooraan staand figuur in de Ned. Herv. Kerk uit de actieve dienst. Hij is o.m. lid geweest van de generale synode der Ned. Herv. Kerk en is nog visitator-generaal. Aanstaande woensdagmiddag zal dr. De Wilde in het Parkhotel te 's-Gra- venhage een afscheidsreceptie houden. Rood offensief tegen de Khamba's De correspondent te Sjillong van de „Hindustan Standard" meldt, dat door bommenwerpers gesteunde communis- tisch-Chinese troepen in het Tibetaan se gebied, dat grenst aan het Indiase district Kameng, een offensief tegen de in opstand gekomen Khamba-stammen hebben ingezet. Vanuit dit gebied heb ben de Dalai Lama en zijn gezelschap de grens met India overgestoken. Volgens de correspondent zou het aan tal slachtoffers van deze actie der Chi nese communisten groot zijn. De Chi nezen zouden op het punt staan ver scheidene Tibetaanse verzetscentra te bezetten. Congres studiecentrum stenografie Op de eerste zitting van het congres van de Stichting Wetenschappelijk Studiecentrum voor Stenografie, Ma- chineschrijven en Administratieve Techniek, in het Kupersoord te Amersfoort, heeft de erevoorzitter van het studiecentrum, dr. W. Drees, aan de heer J. A. Dreesman uit Amster dam, auteur van het boek „Kort schrift" het eerste exemplaar van die uitgave overhandigd. Dr. Drees had voordien zijn waarde ring uitgesproken voor het werk van het studiecentrum. De voorzitter van het studiecentrum, de heer J. Bom, betoogde dat het cen trum het onderwijs wil dienen in die uitermate praktische vakken, waarvan de toepassing van het grootste belang is voor het bedrijfsleven. Verheugend is de toenemende belangstelling van on derwijs in administratief-technische vakken op een hoger plan te brengen, hetgeen in het belang is van de vele tienduizenden die met kantoorarbeid hun brood verdienen, in het belang dus ook van de nationale economie, aldus de heer Bom. Voorts spraken de heren A. J. S. van Dam over „Didactiek en stenografie", E. V. Campo uit Zürich over „Onderwijs in het machinetellen in de V.S." en A. J. van der Toom over „De dicteermachine als onderwijsobject". DE MOORDAANSLAG IN DEN HAAG Zowel de toestand van de jonge vrouw op wie zaterdagmorgen in het Emma- park te Den Haag een moordaanslag is gepleegd zowel als die van de dader is redelijk wel. De dader blijkt zich door een long geschoten te hebben. Uit de zeer voorlopige verhoren, die de politie tot dusver de man heeft kun nen afnemen, en uit een gesprek met de ouders van het meisje, is vast komen te tot zijn aanslag hebben gedreven, tot zyn aanslag heeben gedreven. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN SLkke Arjen, zn. van H. Janse en T. Miedema: Franoien Theodora Johanna, dr. van J. A. M. Verbaken en C. M. A. G. Verheugen; Jozef Jacobus Maria, zn. van J. N. Groen in 't Wout en T. C. Rem merswaal; Marie Louise. dT. van A. Ingelse en J. de Klcijn; Win-fried Albert, zn. van J. W. Steenbeeke en G. E. Bos; Arpdd S&ndor, zn. van A. Nagy en J. Kutassy; Maria Cornelia Johanna Caroline, dr. van P. van Dam en G. M. Haasbroek; Paulus Gerardus, zn. van C. A. Overdevest en G. H. Meijer; Lynette, dr. van R. P. Bau- doin en M. Houwaart; Rozemarijn, dr. van E. A. E. van Dishoeck en P. Dudok van Heel; Maria Johanna Sofia, dr. van D. Zwanziger en T. Hartevelt; Monique dr. van W. P. Mlzee en E. Meyers; Sander Geert Jon. zn. van L. H. J. van den Els- hout en A. Adama van Scheltema. OVERLEDEN. J. C. Rynsbunger, 37 j., vrouw. Oefening „Cloud Dragon" VASTSTELLING RADIO-ACTIEVE NEERSLAG De staven van de ABC-diensten van de organisatie Bescherming Bevolking in Nederland nemen thans deel aan een tweedaagse oefening „Cloud Dragon", waarbij wordt uitgegaan van de veron derstelling dat in Londen, Birmingham, Cambridge en Swansea atoombommen zijn ontploft en de radio-actieve neer slag door de wind in oostelijke richting wordt gevoerd. Aangenomen werd dat de kernwapens om ongeveer 14 uur Engelse tyd explo deerden. Alle voor Nederland van be lang zijnde gegevens werden uit Enge land naar Nederland doorgegeven naar een nationale commandopost, terwijl het net van meetposten dat over het gehele land verspreid is, de gegevens over de sterkte van de radio-actieve neerslag aan de diverse staven van deze nationale commandopost, aan een provinciale commandopost en aan twee kringcom mandoposten doorgaf. Deze posten ston den telefonisch met elkaar in verbin ding. Aan de hand van deze gegevens kon alsdan een nauwkeurige kaart worden opgemaakt van de omvang en intensi teit van de radio-actieve neerslag, die de atoombommen hadden veroorzaakt. Bij een vastgestelde windsnelheid van 90 km. per uur zou deze ons land in onge veer vier uur hebben bereikt. De bevol king zou, indien het ernst was geweest om 15.25 gewaarschuwd zijn en had dan nog een uur de tijd gehad om zich voor tc bereiden en beschermende maatrege len te nemen. Het eigenlijke alarmsignaal zou dan om 16.30 uur zijn gegeven, hetgeen had ingehouden dat vijf minuten daarna nie mand zich zonder bijzondere bescher ming nog buitenshuis had mogen bevin den. De oefening, waaraan ook België, Frankrijk en Denemarken deelnemen, had een bevredigend verloop en beant woordde aan de verwachtingen van de organisatoren. PETER MAAG DIRIGENT NED. OPERA De huidige chef-dirigent van de Ne derlandse Opera, Alfred Eichmann, zal in het komende seizoen als gastdirigent bij de Nederlandse Opera werkzaam zyn, aangezien zyn verplichtingen als gastdirigent in het buitenland de volle dige uitoefening van zijn functie niet meer mogelijk maken. In zijn plaats heeft het bestuur van de Nederlandse Opera met ingang van 1 september 1959 de muzikale leiding van de Nederlandse Opera toevertrouwd aan de Zwitserse dirigent Peter Maag. Deze was geduren de vijf jaar met de muzikale leiding van de opera te Bonn belast. Daarnaast leidde hij vele symfonieconcerten in vrijwel alle landen van Europa, nog on langs in de V.S. In januari j.l. dirigeer de hy een serie voorstellingen van Mo- zarts Zauberflöte in Covent Garden te Londen NIEUWE AMERIKAANSE RAKET VOOR MARINEVLIEGTUIGEN De nieuwste Amerikaanse vliegtuig raket voor gronddoelen, de „Bullpup", heeft zyn intrede gedaan by een ope rationeel eskader in het Stille-Oceaan- gebied. aldus heeft de Amerikaanse ma rine zaterdag bekendgemaakt. De raket die door vaste brandstof wordt voortge stuwd. kan door de vlieger van het toe stel dat haar heeft gelanceerd, worden geleid, totdat zy op het doel is terecht gekomen. De marine deelde verder mee. dat es kaders in het gebied van de Atlantische Oceaan binnenkort eveneens met deze raket zullen worden uitgerust. De raket is in het bijzonder geschikt om tegen vrij kleine doelen te worden gebruikt, zoals betonnen kazematten, tanks, autocolonnes en spoorlijnen. SLEUTELTJES GEVRAAGD B Bassist gevraagd voor mo derne Combo (amateur), be schaafd milieu. Brieven bur. van dit blad onder no. 4097 k. B Poedelhondje, Boxer of an der rashondje gevraagd, v. d. Wateringenlaan 154. Voorburg, tel. K1700 - 725793. Nette werkster gevraagd, ich te vervoegenKamphui- zenlaan 6, Oegstgeest. B Gevraagd een huish. liulp of werkster, voor maandag-, dinsdag-, donderdag, en zater dagmorgen, van 8.3012.30 u. Niet beneden 18 Jaar. Wameoke, Stationsweg 22. tel. 21516. Lelden. B Gevraagd een meisje dat de hulsvrouw helpt met de huish. en met de kinderen van 106 uur. Thorbeckestraat 14. a KI. pakhuis of afgek. wo- ng te huur gevraagd. De Reus, Leliestraat 22 A. B Gevraagd een kamer, onge meubileerd, met keuken of gebruik ervan, door echtpaar zonder kinderen. Vijftig gulden beloning. Brieven bur. van dit blad onder no. 4299 k. H Meisje gevr. voor 4 ocht. p. w., voor hulp In de huish., dinsdag en donderdag niet, dan werkster aanwezig. Prins Bernhardlaan 53. Oegst geest. tel. 21690. B Meisjes, komt bü ons werken in de mangelkamer. Wasserij „Nooit Gedacht", v. d. Valk Boumanweg 27 A, Leiderdorp. e Timmerwerk en schilder werk gevr. voor avonduren. Br. bur. v. d. blad no. 5365 k. £1 Gevraagd een opvouwbare wandelwagen. D. Verhoef, w.s. „Scarabee". Valkenburg Z.-H. H Net meisje voor de huish. gevr., die zelfst. kan werken. Mevr. Dreef. Burgstee g 5. K| Nette zelfst. werkster gevr. voor 2k3 ocht. p. w. Aanmel den tussen 67 uur. Mej. M. M. Smit. Oude Rijn 2 A. B Gevr. net burgermeisje of nette werkster voor de morgen uren. Bij A. L. Deegenaars, Trompstraat 44. Leiden. B In gezin, heer en zoontje van 6 jaar. wordt huishoudster gevraagd. Brieven bur. van dit dit blad 4374 k. S Meisje gevr. voor de mor genuren, ln gezin met 3 kl. kinderen. Aanm. 's avonds tussen 89 uur. Kappelle, Johan Evertsenl. 3. Oegstgeest B Gevr. flinke huish. hulp, van 94.30 uur. Zaterdags en zondags rrij. (Geen werkster). Mevr. Bogaards, L. de Collgny- laan 5, Oegstgeest, tel. 26302. B Flinke Jongen gevraagd, die ln het smidsbedrijf opgeleid wil worden tot prima vakman in o.a. autogen. el. lassen, draaien, smeden, mach. bank- werk enz. Fa. Jac. v. Haasteren en Zonen, Dorpsstr. 35, Lei- muiden. B Wegens verandering in mijn tegenw. werkkring, zoek ik een betrekking als hulp ln de huish.. zelfst. werken en ko ken. Alleen br. mej. van Wie- nigen, Willibrordlaan 20, Oegstgeest. B Echtpaar en baby zoekt ge meubileerde etage. Brieven bur. van dit blad no. 4364 k. PI In de bloembollenstreek eenvoudige beschaafde huis houdster gevr., van middelb. leeftijd, bij twee heren (vader en zoon). Gemakkelijke en zelfstandige betrekking. Brie ven bur. v. d. blad 4372 k. E Gevraagd een zelfstandige werkster, v. g. g. v. Bilderdijkstraat 1. B Gezellig flink meisje voor de huish. gevr., voor dag of d. en n. Goed loon. Mevr. Wes ten, Breestraat 45 AANGEBODEN B Kredieten t/m. f 3000 (zon der borg), voor aankoop meu belen en woningtextiel, direct van fabriek, in Iedere prijs klasse. enorme keuze en be sparing, prettige betaling. Vraagt vrijblijvende Inlichtin gen: Geheimhouding verze kerd. Postbus 538, Den Haag. B Dames, wilt U voor de pink sterdagen Uw hoed laten ver vormen. wacht dan niet te lang. Vllthoeden f 3, strohoe deen f 3.50 Dinsdag en za terdag na 1 uur niet thuis. Nieuwstraat 13. B Automonteur biedt zich aan voor onderhoud van wagens en/of wegenbouwma chines. Br. bur. v. d. blad no. 4385 k. B Konlnginnefeesten. Crèpe- panier. etalagekarton, gekleurd golfkarton, etalageguïrlandes. rijwlelblocs, toegangsbewijs- bloes, consumptlebonnenblocs, kelnerbonboeken, drinkbekers, diinkrietjes .ijslepels, koffiele pels, vorkjes, prikkers, servet ten, tafelpapier, caisses, zak ken, schaaltjes. Papierhandel Paddenburg, Nieuwe Rijn 11. B Grote feesttoeters met lange oranjepluim f 0.25. grote sorte ring feestmutsen vanaf f 0.12. feestneuzen f 0.25, brillen f 0.25 feeststokken f 0.10. opblazers f 0.10. windmolens f 0.15, uit- rollers f 0.10 .trekpoppen f 0.35. Papierhandel Paddenburg, Nieuwe Rijn 11. B 1'eestguirlandes, vijf nieter f 0.80, oranje lampions f 0.27, Japanse lampions f 0.45, lam- pionstokken f 0.06, kaarsen. 20 rollen serpentines f 0.30, werp- ballen f 0.10, ratels f 0.15, uit- sprlngscharen f 0.15. Papier handel Paddenburg. Nieuwe Rijn 11. EJ Jawa, 250 cc., met voor- en achtervering. Herenrijwiel, z. g. a. n„ sport model. Te bevragen 's avonds na 7 uur. Plantsoen 49, Lelden. S3 Wegens ziekte aangeboden Solex de Luxe, 5 maanden oud in staat van nieuw, t. e. a. b. Nieuwe Rijn 108. KJ Houthandel „Morspoort". Uw adres voor het gezellige meubel. Zie onze modellen. Colovinyltegels voor Uw vloer. Morsstraat 58. B Te koop een damesfiets, f 30 ln goede staat. Wolmaranstraat 9. by de Morsweg. B Tc koop dressoir en thee meubel voor f 40. Willem de Zwijgerlaan 33, Leiden. B Aangeb. Singer en Lewen- stein handinaaimachines van vertegenwoordiger, prijzen f 55, f 65, f 85. Verkoop met garan tie. Haagweg 172 A. Lelden. 0 Damessportflets, Engels mo del met lamp enz., is nog niet bereden, van f 225 voor f145. Oude Vest 33 D. B Simplex herensportfiets met trommel remmen en 3 versnel lingen f 125. Erres radio van 1958 met drukknoppen f 100. Holland Electro sleestofzuiger. 220 V. f 45. Frldor platenspe ler met saffier en platen f45. Zeegersteeg 6 (bij Kaiserstr.). 0 Notehouten huLsk.ameuble ment te koop aangeboden. Kanaalweg 25. !5j Solide brandkast met ronde hoeken (onverwoestb.). zwaar eiken bureau-ministre. 4-plts gasfornuis. moderne 3-deurs hang. en legkast, als nieuw, licht eiken llts-jumeaux met spiralen. W. F. Koor-man. 9 Nieuwe Rijn 9, t/o. V. en D„ tel. 23261. fgj Spotkoopje f 95. Licht eiken sleine Pander zitkamerameu blement, best. uit dressoir, ta fel, 4 stoelen, prima 4-plts gas fornuis. 1-pers. spiralen, fraaie kleine ronde mahonie ingeleg de tafeltjes, grote boekenkast. W. F. Kooreman, 9 Nieuwe Rijn 9. t/o. V. en D.. tel. 23261. Q Jongeman, 18 jaar, zou de middagen produktief willen maken, voor alle voorkomende werkzaamheden. In bezit van rijbewijs B-E. Brieven bur. v. d. blad no. 4362 k. Bromfiets N.S.U. Quickly aangeboden, in prima staat, Prijs f175. Te bevr.: Boerhaa- velaan 26 A. Q Bromfiets (scootermodel), in prima staat aangeb., mod. 1957. tegen spotprijs. Te bevr. Paviljoenshof 13 (bij station). Bj Te koon aangeb. een zwarte piano. Prijs nader overeen te komen. Gelegen tot bezichti gen 's morgens van 1012 uur. Merelstraat 21. B Singer handnaaimach., In pr. st., prijs f 35, Singer hand naaimach. in z. g. st., prijs f 55. Beide machines met ga rantie. Herenstraat 23, Leiden, tel. 32027. H Houtnerf board. De Hout hal heeft weer wat nieuws. Een prachtige houtnerf bekledings plaat voor wanden, kasten, etalages, toonbanken enz. En dat tegen zeer lage prijs. „De Houthal", Hogewcerd 99. telef. 22536. 0 Hout, board, triplex voor doe het zelf. Ladders en trappen voor hen die veilig willen werken. De Houthal, Hogewoerd 99. B Zündapp Bella scooter. 200 cc., als nieuw, b.1. '57'58. 9700 km. gel. .genegen lichte scooter of brommer in te rui len. Merelstraat 6. trekbel g Zongordijnen (Balastore), 40 tot 260 breed. 210 lang. yzersterkDemonstratie Hogewoerd 62, Rich. J. Blok, tel. 23123. B Plastic tuinslang f 0.28 p. m. .spaden f 4.20, grasmachines f 35.75. Zaden, gras- en hegge- scharen, zeisen, zichten, hooi- harken, tuinnetten en alles voor Uw tuin. A. J. Hartwljk, Nwe. Beestenmarkt 794. LciC.cn. tc!. 26C°7 H Wollen vlag ter overn. (100 x 150) van f 12 voor f4.90. Te bev. di.av. 78 uur. Paviljoenshof 13. H Te koop Yauxhall 1952, in prima staat. Ziet er binnen en van bulten keurig uit. Pelikaanstraat 13. Leiden. H Sportficts. Dames- en lie- rensportfiets met kabelrem, rensportfiets met kabelrem- men, nog niet bereden van f 225 voor f 145. Spoed. Prinsenstraat 84 A, tel. 26261. H Permanenten, natuurgolf, perm. Tiède f 12.50. Chem. per manent zonder toestel f 10.50. Stroomkrulperm. f 5. Dames kapsalon Jac. Ramak, Haven 10. tel. 26353. B Solex nummers 1958, in staat van nieuw, tegen elk aannemelijk bod. W.a. Llberté. Morssingel t/'o. 14, Leiden. Schilder-, behang- en wit- werk, alle materialen. Onze 30-jarige zelfstandige ervaring staat tot Uw dienst. Alleenver koop wonderverf (1 x verven klaar is Kees). Demonstratie: Rich. J. Blok. Hogewoerd 62, tel. 23123. Kunstschildersbenodigdhe- den, linnen op spieraam. tubes Rembrandt verven (Talens), plakkaat en waterverven, ver nissen. ezels, paletten, pense len, medium. Boetseerklei, spatels, figuurzaaggereedschap. Rich. J .Blok, Hogewoerd 62, tel. 23123. Erkend schilder. (9 Grote driezits bankstellen f 195.met zuiver wollen eDinglé, geheel verend. Haast U. ~11dig bestellen. Gemakke lijke betaling. Jacob v. d. Does straat 106, Den Haag. telef. 322675. B Alle motoronderdelen heeft motorsloperij Cor Bolman, Hekkelaan 223. Den Haag. te lefoon 11.45.01. B Rotan meubelen. W'U bieden U een collectie van meer dan 30 modellen stoelen, ailes van uitmuntende kwaliteit en af werking. Prijzen reeds vanaf f 24.50. Hachmer. Kraaierstraat 15. tel. 31500. E3 Luchtbedden. Gebruikte rubber vyfbaans bedden, af komstig uit onze verhuur, slechts f 10.p. st. Niet goed. geld terug. Troost. Haven 14. Leiden. B Stofzuiger aangeb., wegens overcompl. Te zien 's morgens 10 uur. Drie Octoberstr. 59 a, Lelden. 3 Bod gevraagd op Volkswa gen dc Luxe '53 met roldak, gereviseerde motor, kunstlede ren bekleding. Herenstraat 13. y Jonge hennen!!! Alle inge ënt tegen pokken en difterie. De beste kwaliteit! Laagste Drijzen! Broedery Groeneveld. Opfokbedrijf erk. 15386. v. d. Valk Boumanweg 26 A. telef. 25590, Leiderdorp. B§ W'at is het hier llclit ln huis, dat komt omdat Jac. Stouten de plafonds heeft ge wit en maar f 0.40 per m2. Af- wasbaar voor f 1.70 per m2. Alleen Schelpenkade 23, telef. 21751. S Gloednieuwe voor export be- emde stofzuigers f 89.50, was machine f 125.Beide met schoonheidsfoutje, volledige garantie. Eventueel gemakke lijke betaling. Vrijblijvende demonstratie. C.M.F. fabrleks- kantoor Spul 214, Den Haag, telef. K 1700 11.34.91 b.g.g. 11.53.96. 0 ledereen ls enthousiast als wij Uw matras overtrekken met damast, éénpers. vanaf f 19.50. tweepers. f 26.50. Smit's bedden-tapijtenmagazijn. Mare 98. Vrouwensteeg 9. tel. 23913. B Wilt U van kwaliteit en ser vice verzekerd zijn. Koopt dan uw naaimachine bij: Van Steyn. Nwe Rijn 46 B. telef 24809. H Winkeliers, Iaat Uw oude behang in een mooie pastel tint verven en Uw plafonds afwasbaar maken. Tel. 25813, Pelikaanstraat 27. Verfhandel „De Pelikaan". B Let op. WIJ maken Uw pla fonds en muren afwasbaar (hagelwit) voor slechts 12. p. m2. Kleine reparaties inbe grepen. Tel. 25813, Pelikaan straat 27. B OvergangsleeftydV Migraine" Ongezonde teint? Jeugdpuist jes? Verstopping? Vetzucht? Nattermann's Bloedzuiverende thee nr. 8 helpt! Groot pak f 1.85 bij elke drogist. H] Overhemden reparatie. Boor den en manchetten enz. ver nieuwen onder garantie, ook no-iron. „Smits" overhemden en kousenreparatiebedrijf. Nieuwe Rijn 94. tel. 25391. B Uw adres voor rotan meube len. mandenwerk, wiegen en bekleden van wiegen. Fa. v. d. Vaart. Lange Pieterskerkkoor- steeg 24. reparatie-inrichting, tel. 30534. B Voor al Uw gebroken voor werpen naar Bremmer. Porse lein. beelden, zilver enz. enz. Goegerritsteeg 1. telef. 22791 3 Volkswagens van diverse jaren te koop aangeboden. Calex Autobedrijf N.V., Lel den. Kort Galgewater 1416, t-!-'. ?T55. g Snelwassers vanaf f 119. Langzaamwassers met ollebad- drijfwerk vanaf f 189. Ook op termijn. Inl. Van Eersel's Ver koop Centrale. Weimarstraat 166, Den Haag, tel. 323800. f3 f 100 tot f 200 geven w(j voor Uw oude wasmachine bij aan koop van een wasc omtol natie reeds vanaf f 325. Ook op ter mijn. Van Eersel, Weimarstr. 186. t.elef. 323800. 0 Opel Blitz vrachtwagen ln pr. st., open laadbak, te koop aangeb. Brieven tour. v. d. blad onder no. 4168 k. II Te koop invalidewagen met hulpmotor Berini, Lange Vrou- wenkerksteeg 22, Leiden. B Vrouw ls genegen thuis wasjes te doen. Brieven bur. van dit blad no. 4260 k. Eg Old-finish dressoir en sa lontafel te koop aangeboden. Burgigravenlaan 25. ES N olkswagen 1955, prima staat, met of zonder radio, nieuwe banden, kunstlederen bekleding, prima lak en chroom Bez.: Pr. Bernhardlaan 48. Voorschoten. 0 Alle soorten punten en ze gels aangeboden voor Si-Si kroonkurken. Brieven bur. van dit blad no. 5355 k. 0 Typen voor scholieren. Spe ciaal tarief. Pitmanschool, Plantsoen 65. B Aangeb. 2 C.V. Citroen de Luxe 1956. Willem de Zwy- gerlaan 7, Oegstgeest. Niet op zondag. B Per 1 juni voor jongedame kleine gemeub. zonnige zit- slaapk. met medegebruik keu ken en badkamer, begin Hoge Rijndijk. Brieven bur. van dit blad onder no. 4103 k. B Philips platenwisselaar in Luxe kast. z. g. a. n., met plm. 50 pi., vraagprijs f115. 2e Looierstraat 55, Leiden. S3 Te huur aangeb. zitkamer, slaapkamer, benevens badk. maar die ook als keuken dienst kan doen. v. d. Brandelerkade 24. Leiden. B Brandkastje f75, divanbed den, ledikanten, eiken ledi kanten, hang- en legkasten. 4 stoelen, 3 fauteuiltjes, naai machines. Etna en kolenfor- nuis. dressoirs. Adam piano, wasspiegel enz. J. Bouman, Utrechtse Veer 1. h. Kraaier straat, tel. 22882. B Kredieten t/m. f 4000 voor aankoop meubelen en woning textiel. Rechtstreeks van fabr. Enorme besparing. Soepele be taling en onder uiterste ge heimhouding. Vraagt vrijblij vend inl. Postbus 1083, Rot terdam. B Aangeb. gemeub. zit-slaapk. voor dame. b. b. h. h.f met stoolcgel., aan straatzijde. Thuis maar-dag, dinsdag en woens dag, 's avonds na 6 uur. Torenveltstraat 14, Oegstgeest. Zit-slaapkamer, veel zon, m/o. zonder on,tbijt of klein gebruik keuken, weekeinden afwezig, douche, telefoon, fletsstalling aanwezig. Telefoon 32196. B Aangeb. per 1 mei kleine gest. gemeub. kamer voor student of verpleegster, gas, c.v. en vaste wastafel aanwe zig. Tel. 21316, DIVERSEN B Insect Ex doodt onmiddellijk houtworm en boktor. 10 Jaar garantie, onschadelijk voor hout, metalen, tapijten, be hang enz. Vraagt vrijblijvend advies en offerte, v. Buuren, Soembastraat 63, Lelden, telef. 31559. B Wilt U dansen bij kaars licht? Bezoekt dan dancing Shall we dance, elke zaterdag avond in café-rest. Zomerzore. Stationsweg. B Woningrull. Gevraagd mici- denstandswoning te Leiden of omeeving. Aangeboden vrije woningen ln diverse plaatsen. Adres: J. v. d. Bergh, Taxan- 36464* Breda. Tel. 01600 Q Woningrull. Zonnige 3-ka- merflat, le etage, gelegen om- *r,e£ Boshuizerkade, huurprijs f 10.60. Huis verkeert in pri ma conditie. Gevraagd heel huis met tuin of bovenhuis omtrek Herenstraat-Tulnstad- wljk. Brieven bur. van dit blad onder no. 4308 k. B Weduwn. zoekt kennisma king met weduwe of geschei den vrouw, ongev. 45 a 50 1. Br. bur. v. d. blad no. 4314 k. B Kapsalon Morspoort ls op Koninginnedag tot 1 uur ge opend. Dinsdagsmiddags geslo ten! Uw adres voor heren, vlotte jongens-, meisjesmodel len, damesknippen. Komt des morgens. Ernest Langezaal. le Binnenvestgracht 29. naast Wykgebouw. B Bovenhuis te ruil aangeb. (5 kamers) voor ander huis (liefst groter). Géén beneden huis. géén nieuwbouw. Brie ven bur. v. d. blad no. 4379 k. B Woningrull. Aangeb. 3-k.- flat, le etage. omg. Vijf Mei- ïaan, f 15 p. w. voor ben.wo ning. Brieven bur. v. d. blad onder no. 4369 k. EU Nette gescheiden vrouw zoekt kennismaking met nette werkman. Leeftijd 40 a 50 J. Br. bur. v. d. blad no. 4368 k.

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 10