Berlijnse burgemeester Brandt maakt in Londen goede indruk „Geest van Bandoeng sterft af Margot Fonteyn Agenda Met een enkel woord DINSDAG 21 APRIL 1959 Bevredigend gesprek met minister Lloyd Enorme voorraden in de stad aanwezig (Van onze Londense correspondent) Willy Brandt, de burgemeester van West-Berlyn, is gistermiddag voor zjjn officiële bezoek per vliegtuig in Londen aangekomen. H(j reisde samen met Hugh Gaitskell, de leider der oppositie. Beiden hadden een socialistisch congres in Zweden bijgewoond. Brandt wordt hier gezien als de typisch veramerikaniseerde Duitser. Men heeft grote bewondering voor zijn moedig optreden in Scandina vië tijdens de oorlog en voor de manier waarop hij thans in Berlijn op de bres staat. Zijn openhartige persoonlijkheid en zijn goed gebruik van de Engelse taal maken indruk, evenals de elegance van zijn echtgenote, die zoals altijd op haar reizen, de laatste produkten van de Ber lijnse modehuizen demonstreert! Brandt had meteen al een bespreking met de Britse minister van Buitenlandse Zaken Selwyn Lloyd, waarin in details op de Berlijnse crisis werd ingegaan. Brandt verklaarde, dat hij na het Britse standpunt te hebben vernomen optimistischer was. Hij gelooft niet, dat de Russen een blokkade willen, doch indien het daartoe zou komen, dan is Berlijn terdege voorbereid. De bevoor rading is van dien aard, dat het acht maanden kan stand houden en nog lan der indien een luchtbrug wordt georga niseerd. Dat betekent, dat er ruim schoots tijd zal zijn de kwestie langs politieke weg op te lossen. De toestand is heel anders dan tien jaar geleden, toen er vrijwel geen reserves waren. Thans beschikken wij over enorme reserves aan voedsel, steenkool en andere levensbenodigdheden. Gedurende de afgelopen weken zijn de reserves nagenoeg verdubbeld. Indien het tot een nieuwe blokkade komt, dan zijn alle Taalmisbruik door de communisten Dr. Stefan T. Possony, professor aan de Georgetown Universiteit en autoriteit op het gebied van psycho logische oorlogvoering, heeft tijdens een zitting van de commissie over on-Amerikaanse activiteiten uit het Huis van Afgevaardigden, een uit eenzetting gegeven van het commu nistische taalgebruik. Het taalge bruik van de communisten noemde hij hun krachtigste wapen. „V r e - d czo verklaarde hij, „betekent gewoon communistische wereldover heersing". Possony gaf nog de volgende ver talingen: Onderhandelingen bete kent voor de communisten: een con ferentie om het Westen tot de een of andere concessie over te halen; in dien een overeenkomst onvermijde lijk schijnt, kan de conferentie altijd worden afgebroken; coëxistentie: een tijdelijke situatie; voorlopig moeten de Sov jets met niet-communistische naties co-existeren; het behoeft niet te be tekenen, dat de communisten tot het einde der wereld met het kapitalis tische systeem moeten samenleven; bevrijding: overneming van de controle over een land zonder tot militair geweld over te gaan. De vroegere revolutionaire taal der communisten, aldus Possony, bleek eerder afschuwwekkend te zijn voor •bekeerlingen ,dan aantrekkelijk, en werd derhalve verworpen. De propa ganda werd gezuiverd van woorden als „klasse-oorlog", „terrorisme", „arbeiderslegers" en „revolutie". In plaats daarvan werd de vrije wereld misleid met woorden als „nationale zelfbeschikking", „volksdemocra tieën", „democratie"„reactionair" en „oorlogsophitser" Possony waarschuwt ervoor dat het voornaamste doel van de com munisten nog steeds overheersing van de wereld is. Het sluwe gebruik van de taal of gebruik van bruut ge weld zijn slechts middelen om hun doel te bereiken. Belgische meisje slaagt voor tweede stuurman Liliane Saudemont uit Oostende heeft als eerste vrouw in België het diploma van tioeede stuurman be haald en bereidt zich nu voor op het examen voor eerste stuurman. Liliane, die er reeds als meisje van een jaar of tien van droomde de zeeën te bevaren, scheepte zich in 1954, gewapend met 't scheepsboekje van haar broer, in mannenkle ren, als dekjongen in op de Noorse „Luksefjeld", die van Antwerpen naar de Ver. Staten voer. Bij de im migratie-controle in Amerika werd haar ware identiteit ontdekt en men stuurde haar naar Antwerpen terug. Na vergeefse pogingen om bij de vis sersvloot te monsteren wist zij zich op verscheidene buitenlandse sche pen te doen aannemen. Haar broer kwam bij het vergaan van de „Henri Deweert" in 1955 om het leven. Portugese oppositieleider naar Brazilië vertrokken De Portugese generaal Humberto Del. gado, die als oppositiekandidaat in de jongste presidentsverkiezingen werd verslagen en op 12 januari jl. politiek asiel kreeg in de Braziliaanse ambas sade, is gisteravond uit Lissabon naar Rio de Janeiro gevlogen. Dit betekent dat overeenstemming is bereikt tussen de Portugese regering en de Brazalóaanse diplomatieke vertegen woordigers die deze kwestie hebben be sproken. Het voornaamste punt daarbij was dat Delgadio een vrijgeleide wenste om het land te verlaten. De Portugese regering was daarentegen van mening dat dit niet nodig was omdat Delgado geen gevaar liep te worden gearres teerd; hij zou slechts een paspoort en een militaire vergunning nodig hebben. Van Braziliaanse aijdie is blijkbaar be middeling verleend. administratieve maatregelen gereed om in werking te treden, maar voor de industrie zou een blokkade hoogst ern stig zijn. omdat er dan geen goederen van en naar Berlijn zouden kunnen wor den vervoerd. Brandt achtte een blok kade onwaarschijnlijk, omdat het voor de Russen moeilijk zal zijn deze in het buitenland aannemelijk te maken. Brandt zinspeelde hierbij op de indruk ken welke hij had opgedaan gedurende zijn jongste reis door Azië en landen, welke in het conflict Oost-West een afwachtende houding aannemen. De Westberiynse burgemeester betoogde, dat de Sovjet-Unie kennelijk haar posi tie over Berlijn (uit november) had ge wijzigd. Brandt had volledig vertrouwen in de Geallieerden. De Berlijnse bevol king heeft de stellige overtuiging, dat men door deze crisis zal heenkomen. Men is vol zelfvertrouwen en paniek is geheel afwezig. Over het probleem van de hoogtevluchten zei Brandt, dat hij volledig begrip koestert voor degene, die deze vluchten gevaarlijke gevolgen toe schrijven, maar hij weigerde ze als uitdagend te beschouwen, aangezien de Amerikanen gebruik maken van de rechten, welke de geallieerden bezitten. Rotterdams burgemeester zal gast zijn te Gent correspondent (Van onze Het 13e economisch Benelux-congres dat te Rotterdam werd georganiseerd, heeft het contact tussen de Maasstad en Gent bevorderd. De burgemeester van Rotterdam, mr. van Walsum, zal op 19 mei een uitgebreid bezoek bren gen aan Gent, waar hij de gast zal zijn van B. en W. en havenautoritei ten. De burgemeester van Rotterdam zal in Gent met veel eerbewijzen wor. den ontvangen, o.m. door de Vereni ging der Scheep va artbelangenwelke wordt gepresideerd door de heer Cle ment Morraye, tevens vice-president van het Belgisch nationaal Benelux- comité. De heer Morraye heeft een open oog voor de Europese samenwerking. Men mag aannemen, dait cle burgemeester van Gent, de heer Emil Olaeys, en andere vooraanstaande Gentenaren later een tegenbezoek aan Rotterdam zullen bren gen. Men verwacht in Gent,, dat nog in de loop van dit jaar een overeenkomst zal worden gesloten tussen Den Haag en Brussel betreffende de bouw van een nieuwe Sluis te Terneuzen, waardoor grotere schepen naar Gent zuilen kun nen varen. Vermoedelijk zal het volgend econo misch Benelux-congres in Gent worden georganiseerd^, met de heer Morraye als gastheer. Spanningen en bittere meningsverschillen In Indonesië is de vierdaagse conferentie begonnen ter herdenking van de vier jaar geleden conferentie van Bandoeng, van Afrikaanse en Aziatische landen. De „geest van eenheid" die op deze eerste AA-conferentie werd geboren is echter op zijn laagste punt sinds de conferentie van 18 tot 27 april 1955 werd gehouden. Een Aziatische diplomaat zei dat de „geest van Bandoeng" tot een holle frase is verworden en nodig moet worden hernieuwd. De „eeuwige broederschap en samenwerking voor vrede en vooruitgang, die door sommige Aziatische landen werden aangegaan" zijn verslechterd door bittere en vaak hevige meningsver schillen tussen Aziatische nabuurlanden, zeide hy. reiden; India en Pakistan liggen nog steeds overhoop omtrent een aantal ge schillen zonder uitzicht op een beslech ting daarvan; de Chinese communisten en de nationalistische Chinezen beschie ten elkander nog steeds in de Straat van Formosa; de gespannen verhouding tussen Japan en de Republiek van (Zuid)-Korea is verslechterd; aan beide zijden van de gedemilitariseerde zone tussen Noord- en Zuid-Korea staan nog twee grote legers tegenover elkaar, met weinig hoop op hereniging van het ver deelde land; Noord- en Zuid-Vietnam, verdeeld na een bittere oorlog, staan in dezelfde positie als Korea; Thailand, Cambodja, Laos, Zuid-Vietnam en Noord-Vietnam zijn het toneel van recente bittere geschillen die de span ning hebben doen toenemen en het oor logsgevaar vergroten. Voorts zijn er de spanningen en moei lijkheden in Afrika en het Midden- Oosten tussen landen die aan de Ban- doegnse conferentie deelnamen. De ge vaarlijkste kwestie is die tussen de VAR en Irak. Enkele redenen voor het afsterven van de „geest van Bandoeng" zijn: Communistisch China is gewikkeld in een massieve campagne tegen Tibet, een actie die grote afkeuring onder Afri kaanse en Aziatische landen heeft ge wekt; India en China zijn gebrouilleerd over de Tibetaanse kwestie, hetgeen mo gelijk tot een ernstige breuk tussen 2 van 's werelds dichtstbevolkte landen kan Vervolg van pag. 1 Gisteren kwam de „Nola" echter de haven van Balbao binnen. Deze plaats ligt in de door de Verenigde Staten be heerde zone van het Panamakanaal. De Panamese regering kon hier het echt paar Arias dus niets doen. Maar dr. Arias was toen niet aan boord. Men vermoedde, dat hy op zee was overge stapt op een schip, dat naar een ander land onder weg was. Dit blijkt juist te zijn. Uit gewoonlijk betrouwbare bron in Panama wordt vernomen, dat hij be houden in een ander land is aangeko men. In welk land werd er niet bij In Panama werd de mogelijkheid ge opperd, dat hij was overgestapt op de garnalenboot „Elaine", die met de „Nola" zou hebben deelgenomen aan de redding van de lading wapens. Maar toen .dit schip onverwacht de haven van Panama binnenliep, bleek dr. Arias ook hier niet aan boord te zijn. De gehele bemanning werd onder arrest gesteld. Eerder op de dag gisteren, was ook de kapitein van de „Nola" aangehouden. Margot Fonteyn, die wel aan boord van de „Nola" was, begaf zich in Bal bao aan land. Nadat zij een langdurig telefoongesprek met haar moeder in Londen had gevoerd, verdween zij ech ter plotseling. Men nam aan, dat zij bij Panamese vrienden was ondergedoken. Totdat hedenmorgen het bericht kwam, dat de politie haar had aangehouden. Inmiddels gaan de huiszoekingen in Panama voort. Ook heeft de regering versterkingen gezonden naar de haven plaats Chorrera. Men kan immers nooit weten Waarschuwing van Soebandrio De Indonesische minister van Bui tenlandse Zaken, dr. Soebandrio, heeft te Djakarta de waarschuwing geuit dat, als de Aziatische en de Afrikaanse staten niet waakzaam zijn, hun on derlinge geschillen zullen kunnen lei den tot een derde wereldoorlog, zoals dit in het verleden is geschied met de Europese landen. Hij deed een beroep op alle Aziatische en Afrikaanse landen om de onderlinge geschillen tot zo gering mogelijke pro porties terug te brengen, daar zij in het algemeen in het huidige overgangssta dium van koloniaal bestuur tot een on afhankelijke regeringsvorm, geen nieuw element vormen. Vrijdag rapport over de zaak Schmidt De Indonesische regering heeft het parlement verwittigd dat zij vrijdag rap port over de zaak-Schmidt zal uitbren gen. In de tijd, tl<\ dat U 't haar wast«Bi kunt U even gemakkelijk, maar veel beter een tintgevende haarwassing toe passen met POLYCOLOR Kleurshampoo 't hóórt bij uiv make-up! Uw haar wordt bijgetint (zonder ver ven) in uw natuurlijke kleur of een mo dieuze nuance. (Keus uit 20 tinten!) Bij alle drogisten en fumerie-zaken. Den Burcht. Filmavond. Alg. Leids On derling Ziekenfonds. 7.30 uur nam. Prediker: Spr. evangelist Maasbach. 8 uur nam. Rehoboth. Receptie 40-Jarlg bestaan Chr. Zangver. „Ex Animo". 7.309 uur nam. Rijksmuseum van Oudheden: Prof. dr W. Glasbergen over „Hunebedden en trechterbekercultuur". 8 uur nam. St.-Antonlusclubhuls: K. en O. Film „Een circus vluchtte". 8 uur nam Stadszaal. Jeugdontspannlng&programma door VU-studenten. „Van minstreel naar kleinkunst". 7.30 uur nam. Stadsgehoorzaal (Kleine Zaal): Film avond Vola. 8 uur nam Leiderdorp: Dorpshuls. Uitvoerin gen gymnastiekvereniging „Sparta". 7.30 uur nam WOENSDAG. Acad. Ziekenhuis (Kerkzaal)Halfuur van bezinning. 12.501.20 uur nam. De Kleine Burcht: Ledenverg. Leldse Ver. van Postzegelverzamelaars. 8 uur nam. Prediker: Feestavond 12^-Jarlg bestaan Wljkzondagssohool ,,De Goede Herder". 7.45 uur nam. Rljnsburgerweg 70; Ledenverg. Ver. tot bestrijding der tuberculose. 8.30 uur nam. Schouwburg: Litterls Sacrum. Opv. „De vrouwen krijgen hun zin" en „De brief van Don Juan". 8 uur nam. Leiderdorp: Dorpshuis. Uitvoerin gen gymnastiekvereniging „Sparta". 7.30 uur nam. Wassenaar: Dorpscentrum. Uitvoe ring W. I. K. 7.30 uur nam. DONDERDAG Den Buiroht: Opening St.-Jorisdag. 7.10 uur voorm. Hogewoerd 175: Bijeenkomst Jehovah's Getuigen. 7.25 uur nam. Hoogl. Kerkgracht 33a. Broederschap van oud-pad vinders (sters) St. Jorisherdenking 8 uur nam. Gulden Vlies. Ned. Ver. van Hulsvrou wen. Lezing ing. J. Hammes over edel- stenen. 2.30 uur nam. Marekerk: Padvind(st)ersdienst 1. v. m. St.-Jorisdag. 6.30 uur nam. Schouwburg. Litterls Sacrum, Opv. „De vrouwen krijgen hun zin" en „De brief van Don Juan". 8 uur nam. SchuttersveldInternationale circus show. 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal). K. en O.-concert Residentie-orkest o.l.v. W. van Otterloo. Solisten Theo Olof en Herman Krebbers 8 uur nam. Vroom en Dreesmann: Modeshows te 10.30 uur voorm. en 2.30 en 4 uur nam. Le lderdorp: Dorpshuis. Jaarverga dering zwemver. „De Does". 8 uur nam. Wassenaar: Dorpscentrum. Uitvoe ring W. I. K. 7.30 uur nam. BINNENLAND Directeuren der Vrije Universiteit hebben dr. A. L Janse de Jonge aldaar benoemd tot gewoon hoogleraar in de fa culteit der geneeskunde voor het onder wijs in de klinische psychologie en pro- paedeutische psychiatrie. Aan de tweede internationale schoe- nenbeurs Nederland (I.S.N.). die van gis ter tot en met morgen in de Jaarbeursge bouwen op het Vredenburg te Utrecht wordt gehouden, nemen 94 Nederlandse en 58 buitenlandse firma's deel. Tijdens de dezer dagen in Londen gehouden jaarvergadering van de Inter nationale Kamer van Scheepvaart werd als enige Nederlander tot lid van het per manente comité gekozen lr. L. P. Ruys te Mijnsherenland, directeur van de Konink lijke Rotterdamsche Lloyd. Twee hertebokken hebben op de Sehalterbergweg te Beekbergen een hevig gevecht met elkaar geleverd, dat beide met de dood hebben moeten bekopen. De dieren gingen zo fel tegen eikaar tekeer dat één van de twee op slag werd gedood en de andere voor een groot gedeelte ver lamd werd. Een politieman heeft het dier met een pistoolschot uit zijn lijden verlost Bij K.b. is met Ingang van 15 april jhr. mr. A. K. C. de Brauw, te 's-Gravenhage, ontheven van zijn functie als plaatsver vangend lid van de raad van beroep voor het personeel der Koninklijke hofhouding, onder dankbetuiging voor de gedurende een lange reeks van Jaren ln deze functie bewezen diensten. De gezamenlijke werkgevers- en werk nemersorganisaties beleggen op 4 mei ln het Kurhaus te Scheveningen een bijzon dere bijeenkomst ter gelegenheid van het feit dat het 25 Jaar geleden is dat de nij verheidsorganisatie TNO met haar werk zaamheden begon. Gisteravond ls de 23-jarige onge huwde dekknecht Bertus Elslnga uit Die- men ln de Westhaven te Amsterdam ver dronken, nadat hij onder een kanteiende baggerbak ln het water terecht was geko men. Tijdens een diner in het Rijksmuseum te Amsterdam bij gelegenheid van het 10- Jarlg bestaan van het cultureel akkoord Frankrijk-Nederland en het 25-Jarig be staan van het „Malson Desoarte" ln Parijs heeft de minister van O, K. 3n W„ mr. J. M L. Th. Cals, de activiteiten ter hand having van de culturele betrekkingen tus sen Frankrijk en Nederland en met name de velerlei uitwisselingen een grote bij drage genoemd voor de verstandhouding, tussen de twee landen. In Apeldoorn is op bijna 62-Jarige leeftijd na een ziekte van enkele weken de heer A Graafland, oud-voorzitter van de Ned. 'Chr. Handelsreizigersvereniging overleden. Tijdens een persconferentie heeft de heer T. Nugent, directeur Nederland van de Pan American World Airways medege deeld, dat het in de bedoeling ligt met de DC-8 of de Boeing 707 ook naar Amster dam te komen. De maatschappij vliegt se- ciert oktober vorig jaar met het viermo torig straalverkeersvliegtuig Boeing 707 tussen New York en Parijs/Londen. Het is zo goed als zeker, dat Schiphol geen eindstation zal worden. Men over weegt zelfs de lijn van New York naar Amsterdam niet tot Frankfort of tot Düs- seldorf te laten lopen, maar b.v. tot Athene, waarbij het de maatschappij is toegestaan alle commerciële rechten op de Amsterdamse luchthaven te gebruiken. Pan American zal achtmaal per week Am sterdam aandoen en wel twee keer op transitvluchten (rond de wereld) en zes maal met Europa als eindpunt. De Amsterdamse politie heeft een 16-jarige hulp in de huishouding uit Den Haag aangehouden. Het meisje had ten nadele van haar werkgeefster f2.000 uit een geldkistje weggenomen en was daar na verdwenen. Van het geldl was nog f. 500 over. Van de rest had het meisje kleding en een bromfiets gekocht. Morgen zal het M.s. „Oranje" van de NV Stoomvaartmaatschappij Nederland onder commando van kapitein J. H. Schul- ting van Amsterdam naar Australië ver trekken, Ongeveer 775 passagiers zullen deze reis meemaken. Besloten is dat tijdens de Engelse tournee Eugen Jochem en Jean Fournet als dirigenten zullen optreden van het Concertgebouworkest. Jochem zal de con certen ln Londen en Leicester leiden en Fournet die in Huddersfield en Leeds. BUITENLAND De minister van Binnenlandse Zaken van Noord-Rijnland-Westfalen heeft met toestemming van de Westduitse minister van Binnenlandse Zaken de ontbinding gelast van twee neo-fascistlsche organisa ties. Het zijn de „Bondsverenlging van oud-geïnterneerden en slachtoffers van de denazificatie te Bonn en de „Sociale hulp aan burgergeïnterneerden" te Wup- pertal. Op uitnodiging van de regering van Ghana zijn zes Russische mijningenieurs te Accra aangekomen om de exploitatie van de mijnen ln Ghana te bestuderen. De vakvereniging van arbeiders in de Amerikaanse automobielindustrie heeft het houten huisje, waarin ex-president Truman ln 1884 is geboren, aan de staat Missouri ten geschenke gegeven. Het zal als monument in stand worden gehouden. Emile Bustanl, een Libanese zaken man en politicus heeft gisteren im Cairo in de olieconferentie van de Arabische Liga voorgesteld een Arabische ontwikke lingsbank op te richten, die gefinancierd zou kunnen worden uit de oliewinsten van het Midden-Oosten. Een dergelijke bank zou naar zijn zeggen een eind kun nen maken aan alle zorgen ln dit gebied. Volgens zijn plan zouden de olieprodu cerende landen en de oliemaatschappijen in dit gebied ieder vijf procent van hun jaarlijkse ollewinsten tegen een rente van procent in deze bank moeten investe ren. In de Chinese provincie Kansoe en in het zelfbesturende gebied Ningsia ln noordwest-China is men bezig over een af stand van 2.000 km een haag bomen te planten. Men wil deze gebieden zodoende beschermen tegen de winden uit de Gobl- woestijn, die zand meevoeren. Dit Jaar zal men met de eerste 1.600 km van de „grote groene muur" gereed komen. Aan de noordelijke grens van de provincie Sjensi zal men later een soortgelijke haag planten. De pers heeft gisteren gelegenheid gehad de tiara te bezichtigen, die het be stuur van de Italiaanse provincie Berga mo Paus Joannes zal aanbieden. De tiara is ontworpen door de beeldhouwer Attilio Nanl en gemaakt door de edelsmid Gio vanni Breda. ZIJ weegt ongeveer 1 kilo. Boven op de tiara is een gouden kruis aangebracht, dat rust op een bol die de wereld moet voorstellen. Het kruis is in gelegd met 20 briljanten, 16 smaragden, 68 robijnen en 70 paarlen. De VS en Canada hebben besloten gezamenlijk raketproeven te doen om hun kennis van de hoogste luchtlagen boven het Noordpoolgebled te vergroten, zo is in Washington meegedeeld. Het gaat hier om de uitvoering van eeii nlet-mllitair program. De proeven zullen o.a. worden genomen bij Churchill en Manitoba. Noorwegen en Zweden komen dichter tot elkaar. Negen werklieden zijn maandag begonnen door het verplaatsen van grens- paaltjes beide landen elk vier miljoen vierkante meter oftewel 4 vierkante kilo meters groter te laten worden. De strook niemandsland wordt van tien op vijf me ter gebracht. Het werk langs de 1632 km lange grens zal vier jaren duren. Volgende maand vertrekt een aantal schepen naar een plaats ten noorden van Porto-Rlco, waar Amerikaanse geleerden zullen trachten een gat door ce aardkorst tc boren met het doel meer te weten te komen over deze korst en wat daaronder ligt. Dit meldt de „New York Times". Het blad noemt de expeditie „een der meest spectaculaire wetenschappelijke plannen van deze generatie". Eerst zal men vol gens het blad door een laag van 800 meter bezonken gesteente moeten boren. De monsters die men uit deze laag krijgt, zul len mogelijk aanwijzingen over het ver loop van de evolutie geven. VOOR HEDENAVOND Hilversum I, 402 m. KRO: 18.00 Amateursprogr. R.V.U. 18.30 Het ontstaan van het leven, door dr. C. J. H. van den Broek, (le lezing). 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Sportpraatje. 19.35 Gram. 20.30 Radio Phiih. ork. en soliste, (21.30-22.00 In de pauze: Aan de poorten van een nieuwe tijd. caus). 22.45 Avondge bed en lit. kal. 23.00 Nws. 23.15 Viool en plano. 23.3024.00 Studentenork. Hilversum II, 298 m. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Pianospel. 18.30 Amus. muz. 18.55 Paris vous parle. 19.00 V. d. kind. 19.05 Alles op één kaart. 20.00 Nws. 20.05 Muz. quiz. 21.15 Gram. 21.45 Journ. 22.00 Flmpraatje. 22.15 Strijkkwin tet. 22.30 Negro-spirituals. 23.00 Nws. 23.15 Koersen v. New York. 23.16 New York calling. 23.2124.00 Muz. caus. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Journ, en weerber. NCRV: 20.20 Tekenfilm. 21.05 Gevaarlijk geluld, film. 21.20 Het grote geheim, film. VOOR WOENSDAG 22 APRIL Hilversum I, 402 m. NCRV: 7.00 Nws. en SOS-ber. 7.10 Gram. 7.40 Idem. 7.50 Een woord voor de dag. 8.00 Nws. 8.15 Gewijde muz. 9.00 V. d. zieken. 9.30 Gram. 9.35 Waterst. 9.4o V. d. vrouw. 10.15 Gram. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram. 11.15 De Apocriefe Haydn, hoorsp. 12.15 Gram. 12.30 Land- en tuinb. meded.' 12.33 Amus. muz. 12.53 Gram. en act, 13.00 Nws. 13.15 Met Pit op pad. caus. 13.20 Lichte muz. 13.50 Gram. 15.00 Jeugdconc. 15.45 Lichte muz. 16.00 V. d. jeugd. 17.20 Gram. 17.45 Idem. NCRV; 18.00 Leger des Heils kwartier. 18.15 Spectrum v. h. Chr. organisatie- en Verenigingsleven, caus. 18.30 Jazzmuz, 18.45 Boekbespr. 19.00 Nws. en weerber 18.10 Muziekkorps. 19.30 Radiokrant. 19.55 Op de man af. 20.00 Pianorecital. 20.15 Radio Phiih. ork. en groot koor. 21.25 Calvijn en de Oecumene, caus. 21.45 Vrou- Stil de pHn van aambeien van bi alt. Neem Hemotabs. Een complete kuur om van Uw aam beien verlost te worden, maar allereerst óók om de pijn te stillen. Zonder zalf, zetpillen en dergelijke. Deze aambeien-remedie in tabletvorm bracht reeds duizenden lijders baat. Blijvend Daarom moet U niet wach ten, maar liever vandaag dan morgen beginnen met deze weldadige kuur. Die werkt óók nog zacht laxerend en helpt de normale functies te regelen. Com plete kuur (f 1.47) bij apothekers en drogisten. VRIJDAG. LangestraatTuinfeest Speeltuinver. „De Doorbraak". 712 uur nam. Pieterskerk: Avondgebed. 7.15 uur nam. Prediker: Feestavond Ohr. MetaaVbe- drijfsbond. 8 uur nam. Schouwburg: K. en O. Toneelgezel schap Johan Kaart. „Potasch en Perle- moer in textiel". 8 uur nam. SohuttersveldInternationale circus- show. 8 uur nam. Stadszaal (foyer)K. en O.-lezing E. J. '7. Sohuller „Vliegende Hollanders bo ven het land van de leeuw en Mau Mau". 8 uur nam. Volkshuis: Voorlichtingsavond Anti- Atoombom Actie. Sprekers G. A. de Bock en pater Jelama. 8 uur nam. Wassenaar: Zuiderhout. Uitvoering Jeugdkoor „Bel Canto". Operette „De Witte Wolf". 7.30 uur nam. ZATERDAG Breestraat 19: Evangelisatie „Ecclesia". 8 uur nam. Doopsgezinde Kerk: Adventkerk. 1011 uur voorm. bijbelstudie, 11 uur voorm. ds. J. A. de Ruiter Halte Posthof; Excursie Kon. Ned. Na tuurhistorische Ver. naar Oostduin. 1.5É uur nam, Langestraat: Tuinfeest „Speeltuinver. „De Doorbraak". 26 en 712 uur nam. Schouwburg: „Kon. Ver. Litterls Sa crum". Opvoering van „De vrouwen krij gen hun zin" en „De brief van Don Juan". 8 uur nam. SchuttersveldInternationale circus show. 2.30 en 8 uur nam. St.-Antonius Clubhuis: „Ons Toneel' 6peelt „Kapitein" Venajn". 8 uur nam. Stadsgehoorzaal. Demonstratiemiddag t.g.v. 10-Jarig bestaan van afd. Leiden Ver. van leraren ln de Lich. opvoeding. 2.30 uur nam. Hogewoerd 175: Openbare toespraak Jehovah's Getuigen. „Hoe Uw kinderen voor misdadigheid te behoeden". 4 uur nam.; Wachttorenstudie Jehovah's Getui gen. 5 uur nam. MAANDAG. Hotel CentraalAandeelhoudersverg. N.V. „De Leidsohe Bouwvereniging". 4.30 uur nam. Reuvens (Breestraat 27). Algemene ledenvergadering „Reuvens". 8 uur nam. Schuttersveld: Internationale circus- show. 2.30 en 8 uur nam. DE BIOSCOPEN Luxor „Het meisje Lalla". 14 Jaar Werkdagen; 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Lido „De boom der gehangenen" 18 Jr Werdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4 45, 7 en 9.15 uur. Casino „The wind cannot read". (Ver boden liefde). 14 jaar. Werkdagen; 2 30 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Donderdagcyclus „De klap lopers". Trianon „De reis om de wereld ln 80 dagen". A.l. Dagelijks 2 en 7 30 uur Kev „Met de dood op de nielen" 14 jr Werkdagen: 2.30, 7.15 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 0.15 uur TENTOONSTELLINGEN Boerhaavezalen (Vrouwensteeg 12) Lelds Kunstcentrum Tentoonstelling „Schilderen en tekenen als vrijetijdsbe steding". Werkd. 25 en 79 uur nam. 's zondags 25 uur nam (tot 26 april) Rijksmuseum Geologie en Mineralogie v. d. Werfpark 1. Tentoonstelling geolo gie van Nederland. Op wprkdagen van 1012 en 24. Zon- en feestdagen 24 uur. Lakenhal. Tentoonstelling „Heden daagse Nederlandse Keramiek". Werkd. *74 uur; zond. 14 uur (Tot 27 april) Avond- en nachtdienst der apotheken Te Lelden ls geopend Apotheek Her- dlngh en Blanken. Hogewoerd 171, tel 20502 Te Oegstgeest; Apotheek Oegstgeest Wilhelminapark 8 tel. 26274 Bjj geen gehoor bij Uw huisarts of specialist, bel op dokterstelefoon 22222. wenkoor en sol. 22.15 Pionieren onder de tropenzon, klankb. 22.35 Gram. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nws. 23.15 Sport- uitsl. 23.20—24.00 Gram. Hilversum II. 298 m. VARA; 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nws. 8.18 De Ontbijtclub. 9.00 Gym. 9.10 Gram VPRO: 10.00 Schoolradio. VARA: 10.20 V. d. vrouw. 11.00 Gevar. progr, 12.00 Amus. muz. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 V. h. platteland. 12.38 Gram. 13.00 Nws. en tentoonstellingsagen- da. 13.20 Orgel en zang. 13.50 Medische kron. 14.00 Jeugdconc. 14.45 Gram. 15.00 V. d. Jeugd. 17.00 V. d. mannen. 17.50 Regeringsuitz: Emlgratierubr. Het emi gratiepraatje van H. A. van Luyk. VARA; 18.00 Nws. en comm. 18.20 Ham- niondorgelspel. 18.40 Act. 18.50 Gram. 19:00 V. d. kind. 19.10 De Christen in de veranderde samenleving, caus. 19.25 VA- RA-Varia. 19.30 VPRO: V. d. jeugd. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Tussen de regels door, caus. 20.15 Weense muz. 21.00 Theater, hoorsp. 22.05 Lichte muz. 22.30 Tussen mens en nevelvlek, caus. 22.45 Saxofoon kwartet. 23.00 Nws. 23.15 Gram. 23.50 24.00 Soc. nws. In Esperanto. GRAMMOFOONPLATENPROGRAMMA DRAADOMROEP (over de 4e l(|n) National emblem, April in Portugal (Ferrao), Orkest Edmundo Ros; Love is a many splendoured thing (Fain), True love (Porter), Orkest Ray Martin; Tango ln the rain (Olias), Tango of the drums (Ollas), Orkest Werner Mtiller; The man that got away (Arlen), Unchained melody (North), Orkest Ray Martin; La vie en rose (Dublin), Under the bridges of Paris (Scotto), Orkest Edmundo Ros; The whistler and his dog (Pryor). The Alley Cats; Sing little birdie (Buteller), Teddy Johnson, Pearl Carr; Let the great big world keep turning (Grey), Eddie Calvert; Problems (Bryant), The Everley Brothers; Music, music, music - If you were the on ly girl ln the world - I'm nobody's sweet heart now - Yes Sir, that's my baby, Russ Conway; Suzle darlln' (Luke), Chris Rowland; Hot cappucchino (M. Rubln- chik). Orkest Lou Busch; Torero (Caro- sone). Fred Bertelmann; Golden striker (Lewis), The Oscar Peterson Trio; Diana (Anka), Connie, das Hansen Quartett; Across the alley from Alamo (J. Greene), The Jackie Davis Trio; We should be to gether (Loudermilk), The Oordettes; Hap py days and lonely night (Fisher), Orkest Phil Tate; To know him is to love him (Ph. Spector), Evelyn Kingsley; Lime- house blues (Furber), The Alley Cats: Fiove (D. Modugno). Umberto Marcato; Angelina (Hart), Eddie Calvert; Come prima (Taccani), Quartetto Enzo Gallo; Some of these days - The honeysuckle and the bee - Hello! Hello! who's your lady- friend - In a shanty in old Shanty town, Russ Conway; Bird dog (Boudleaux) The Everly Brothers; Cayo coco (A. Hague). Orkest Lou Busch; Hawaiian wedding song (King). Andy Williams; Bye bye black bird (Henderson), The Oscar Peterson Trio; All of a sudden my heart sings (Rome), Paul Anka; What's the trouble (J. Davis), The Jackie Davis Trio; Ho neysuckle rose (Waller), Sir Charles Thompson Quartet; Sweet Lorraine (H. Edison), It's only a paper moon (H. Edi son), Nat King Cole; Old time modern (U. Green), Lullaby of birdla/nd, Orkest Urbie Green. TELEVISIEPROGRAMMA KRO: 17.00 V. d. kind. NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. VARA- 20.20 De we reld van vandaag. 20.30 Landaanwinning: Ja of neen? gesprek. 21.00 Een engeltje in de lommerd, TV-spel. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service, 330 m. 12.00 Orkestconc. 12.30 V. d boeren. 12.55 Weerber. 13.00 Nws. 13.10 Hoorsp. 13.40 Piamovoordr. 14.00 V. d. scholen. 15.00 Hoorsp. 16.00 Vespers. 16.45 Progr v oudere mensen. 17.00 V. d. kind. 17.55 Weerber. 18.00 Nws. 18.15 In the South- East. 18.40 Volksdansen. 19.00 Muz. caus. met gram. 19.30 Quiz. 20.00 Symf. ork. 21.00 Nws. 21.15 Hoorsp. 22.45 Pari. overz 23.00 Nws. 23.06—23.36 Strijktrio. Engeland, BBC Light Programme, 1500 en 247 m. 11.30 Nws. en gevar. muz. 12.30 Nws. en gevar. progr. 13.00 Amus. muz. (Om 13.30 Nws.). 13.45 V. d. kind. 14.00 V. d .vrouw. (Om 14.30 Nws.). 15 00 Sport. 15.20 Amus. muz. (Om 15.30 Nws). 15.45 Dansmuz. 16.30 Nws. en Mrs. Dale's Dagb. 19.00 Journ. 19.25 Sport. 19.30 Nws en gevar. progr. 20.00 Hoorsp. 20.30 Nws'. en verz. progr. 21.30 Nws. en gevar. progr 22.00 Amus. muz. 22.30 Nws. 22 40 Amus' muz. (Om 23.30 Nws.). 23.55—24.00 Nws. Nordvvestdeutscher Rundfunk, 309 m. 12.00 Blaasmuz. 13.00 Nws. 13.15 Omr. ork. en sol. 16.00 Symf. ork. en solist 17.00 Nws. 17.35 Amus. muz. 19.00 Nws. 19.20 Symf. ork. 19.35 Hoorsp. 20.45 Amus. muz. 21.45 Nws. 22.10 Jazzmuz. 22.30 Amus'. muz. 23.15 Muz. uit Lapland. 24.00 Nws. 0.10 Amus. muz. Frankrijk 3, 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.05 Symf. conc. 12.50 Gram. 14.20 Internat, sol. 15.10 Franse muz.. 15.45 Strijkkwartet. 16.55 Gram. 19 16 Symf. conc. 20.16 Hoorsp. 21.46 Gram. 23.53—24.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 in. 12.00 Gram 12.30 Weerber. 12.34 Gram. 13.00 Nws. 13.11 Gram 14.00 Schoolradio. 16.00 Koersen 16.02 Pi a no- kwint. 16.40 Gram. 17.00 Nws. 17.10 Viool en piano, 17.50 Boekbespr. 18.00 Gram. 18.10 Lekenmoraal en filosofie 18.30 V d sold. 19.00 Nws. 19.40 Vlaamse liederen! 20.00 Hoorsp. 21.15 Gram. 21.30 Omr. ork. 22.00 Nws. 22.15 Pedagogische caus. 22.25 Perzische en Arabische muz. 22.55 Nws 23.00 V. d. zeelleden. 484 m. 12.00 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Gram. 14.10 Idem. 14.15 Belgische muz 15.15 Omr. koren. 15.30 Gram. J6.05 Idem! 17.00 Nws. 17.10 Gram. 17.20 Kamermuz. 17.50 Gram. 18,30 Jazzmuz. 19.30 Nws' 20.Oo Hoorsp. 21.30 Gram. 22.00 Nws 22.55 Idem. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) Eelde Twente De Bilt •o J "d-d f ei .SS ia V u ■u bo BZ neerslag nw 1028 7 5 mist v.a. 1028 2 1 mist wnw 1929 5 4 neerslag w.st. 1028 3 -2 half bew. w.st. 1929 -1 -2 mist wnw 1029 0 -2 half bew. w.st. 1029 1 -1 vrijw, onib. z 1030 1 -0 1 a c Helsinki onbewolkt no 2 -0 0 Stockholm onbewolkt nw 1 2 0 Oslo zwaar bew. windstil 2 0 Kopenhagen onbewolkt w 4 2 0 Aberdeen half bew. w 4 8 7 Londen zwaar bew. windstil 6 0 Amsterdam zwaar bew. z 2 3 0 Brussel onbewolkt w 1 -0 0 Luxemburg onbewolkt no 4 1 0 Parijs onbewolkt n 1 1 0 Bordeaux lioht bew. nno 2 6 0 Grenoble half bew. nnw 7 4 0 Nice zwaar bew. nw 3 9 5 Berlijn half bew. wnw 3 3 0 Frankfort onbewolkt ozo 1 -2 0 München onbewolkt windstil -2 0.1 Zürich onbewolkt nno 4 -0 0 Genève onbewolkt no 10 2 0 Wenen onbewolkt wnw 4 2 0 Innsbruck licht bew. windstil 0 0.4 Rome rc-gen windstil 11 14 Ajaccio zwaar bew. no 3 11 0.4 Madrid onbewolkt windstil 6 0 Algiers onbewolkt wzw 2 5 0

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 2