pa Nu principiële overeenstemming vergoeding aan Nazislachtoffers Schoenen zullen duurder worden Toezegging woningbouwsubsidies onder voorbehoud van verlaging Met een enkel woord Agenda Duizenden f teleurgesteld ton-sur-ton VRIJDAG 17 APRIL 1959 Slot van de deur! Eerste betaling van 100 miljoen mark? (Van onze correspondent te Bonn) Van de zijde van het Westduitse ministerie van Buitenlandse Zaken werd gisteren te Bonn meegedeeld, dat er gelijk reeds aangekondigd een principiële overeenstemming tussen West-Duitsland en Neder land is bereikt over de kwestie van de schadeloosstelling van de Nederlandse nazi-slachtoffers. De realisering van dit principiële akkoord hangt evenwel af, zo deelde men voorts mee, van een over eenstemming over de oplossing van de andere tussen Bonn en Den Haag nog zwevende kwesties. West-Duitsland is thans bereid, zo vernamen wij voorts, aan Neder land voor de 25.000 Nederlandse nazi-slachtoffers een bedrag van 100 miljoen mark te geven; de Nederlandse vraag ten deze sou 125 miljoen mark hebben omvat. De Duitsers zouden bereid zijn het ver schil 25 miljoen mark op indirecte wijze aan ons land ten goede te doen komen, maar van Westduitse kant vermeed men gisteren angstvallig ook maar een bedrag te noemen! Zoals van Nederlandse zijde steeds is gezegd, dat de oplossing van de overige problemen uit het bekende Nederlands- Duitse onderhandelingspakket zal af hangen van de oplossing van de schade vergoedingskwestie, zo stellen de Duit sers thans de eis, dat slechts tot beta ling van de schadeloosstelling kan wor den overgegaan, indien er voor de overige kwesties een oplossing wordt gevonden. Het gaat hier om vraagstuk ken als het Eems-Dollart-probleem, de Auslandsbonds, Elten en de zelfkant, de tractaatlanderijen en de Rynvaartkwas- tie. Daarbij komen andere Nederlandse financiële eisen ter sprake, die in totaal een bedrag van 150 miljoen mark zouden uitmaken. Bonn zou zich in de loop van de onderhandelingen reeds bereid heb ben verklaard ook aan deze financiële eisen te voldoen. Geen spoedige beslissing Het is bepaald nog te vroeg om te spreken van een spoedige beslissing inzake de Duits-Nederlandse onder handelingen. Wel zijn er de laatste tijd zowel van Nederlandse als van Duitse zijde positieve verklaringen over het verloop van het overleg af gelegd o.m. door minister Luns maar het „kleinere" commissiewerk bijv. over de Eems-Dollart-kwestie zou nog veel tijd kunnen vergen. Ia elk geval is het slot van de deur, die leidt naar akkoorden over kwesties, die niet zoveel principiële weerstanden zullen oproepen als de schadeloosstelling van de Nazi-slachtoffers (bij de Neder landers ging het hier om een morele schoonmaak bij de Duitsers om moei lijkheden met het eigen ministerie van Financiën, dat repercussies vreesde in verband met de eisen van tien andere landen). De Eems-Dollart-kwestie bijv. zal vooral na de Landdag-verkiezingen in Nedersaksen zondag a.s. te Hannover minder principieel worden gesteld dan de afgelopen maanden steeds het geval was. Inmiddels vond gisteren te Bonn het eerste overleg tussen West-Duitsland en Noorwegen plaats over de Noorse scha- devergoedingseisen. Binnenkort volgen besprekingen over de Deense eisen. In totaal hebben elf Europese staten ver zoeken om schadeloosstelling voor Nazi slachtoffers ingediend. Alfred Mozer pleit voor eenmaking van Europa De heer Alfred Mozer, oud-secretaris van de PvdA en thans ohef van het ka binet van de vice-voorzitter van de commissie der Europese Economische Gemeenschap oud-minister dr. S. L. Mansholt heeft gistermiddag in het Kurhaus te Scheveningen gepleit voor een intensievere belangstelling van de internationale moderne vakbeweging (Van onze correspondent) „De schoenenprijzen gaan om hoog en u zult dit in de winkels gaan merken. Oorzaak hiervan is de stijging van de huidenprijzen in een tijdsverloop van acht maanden met ongeveer honderd procent". Deze weinig opwekkende woorden sprak gistermiddag de heer A. Man- naerts, voorzitter van de Federatie van Nederlandse Schoenfabrikanten, in het Jaarbeursgebouw te Utrecht, waar hij de tweede internationale Schoenen- beurs-Nederland, die van maandag tot en met woensdag a.s. in de Domstad wordt gehouden, inleidde. De heer Man- naerts verklaarde, dat deze beurs ge houden wordt onder voor de schoen industrie uitermate moeilijke omstan digheden. De technische ontwikkeling heeft totnutoe weinig kunnen verande ren aan het feit, dat de schoeiiindustrie voor haar grondstoffen voor een groot deel is aangewezen op natuurprodukten, huiden namelijk. zy zijn slechts een bij- produkt van de primair op vlees en melkproduktie gerichte veehouderij. Nu in Oost-Europa de vraag naar hui den stijgt, wordt er toch niet één koe meer geslacht, aldus de Federatievoor zitter. Integendeel zelfs. Argentinië b.v. een der belangrijkste huidenprodu- cerende landen heeft de slachtingen sterk verminderd om de veestapel te saneren. Ook in Noord-Amerika wordt tijdelijk minder vee geslacht. Hoeveel hoger de prijzen zullen wor den kon de heer Mannaerts niet zeggen, maar daar de concurrentie in hetschoe- nenbedrijf nogal scherp is, kan men er gerust op zijn dat de prijsverhogingen niet verder zullen worden doorgevoerd dan strikt noodzakelijk. verlovingsringen voor de vraagstukken die samenhangen met de eenmaking van Europa. De heer Mozer deed dit in een rede die hij hield voor het congres van de algemene bondsvergadering van de Algemene Ne derlandse Bedrijfsbond voor de metaal nijverheid en de elektrotechnische in dustrie. By de toezegging van woningbouwsubsidies zal voor aanvragen die na 16 april 1959 worden ingediend, het voorbehoud worden gemaakt, dat het toegezegde subsidiebedrag zal worden verlaagd, indien binnen een jaar en drie maanden na de toezegging een algemene huurverhoging tot stand mocht komen. Aldus deelt het ministerie van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid mede. Dit voorbehoud omtrent een eventuele verlaging van de toegezegde subsidiebedragen zal zowel voor de woningwetbijdragen als voor de premies worden gemaakt. De eventuele verlaging zal voor beide categorieën eenzelfde percentage bedra gen. Dit zal het percentage zijn waarmede de woningwetbijdrage in een eventuele algemene huurverhoging door een wyziging van de bijdrageregeling zal worden verminderd. Voor aanvragen, die op 16 april 1959 voor het sluiten van de dienst zijn in gekomen by de kantoren van de direc ties van de Volkshuisvesting en de Bouwnyverheid in de provincies zal by de subsidietoezegging geen voorbehoud omtrent eventuele verlaging worden gemaakt; in deze gevallen zullen de toegezegde bedragen dus niet worden verminderd. Deze maatregel vindt haar oorzaak in de omstandigheid, dat de woningbouw subsidies na het gereedkomen van de woningen worden uitgekeerd, d.w.z. ge ruime tyd na de datum van toezegging. Het tydsverschil kan gemiddeld op 15 maanden worden gesteld. Zonder de thans getroffen maatregel zou dit ertoe leiden, dat na een eventuele huurver hoging en een daarmede gepaard gaan de subsidie veria ging hogere subsidies worden gegeven dan met het oog op het gestegen huurpeil gerechtvaardigd is. De regering heeft gemeend een der gelijke ongewenste situatie te moeten voorkomen. Aangezien echter nog geen beslissing is genomen over de mate en het tijdstip van een eventuele huurverhoging en van een daarmede verbonden subsidieverlaging heeft zy tot een voorlopige maatregel besloten. De regering meent deze maatregel niet te mogen uitstellen nu geruchten als zou een verlaging van de woning bouwsubsidies spoedig te verwachten zyn het aantal aanvragen om subsidies j aanmerkelyk hebben doen toenemen. 1 Twee ministeriële beschikkingen be treffende de nieuwe maatregel zullen worden gepubliceerd in de Staatscourant van 17 april 1959.. Baby redt moeder Een kinderwagen waarin een baby van bijna 3 maanden van de familie Steen te Appingedam rustig lag te slapen ,is het behoud ge weest voor de moeder, mevrouw A. Steen-Bolt. Mevrouw Steen was op de bovenverdieping van haar wo ning bezig met de voorjaarsschoon maak in de nabyheid van een ge opend raam. Terwijl zy op een stoel stond, begon dit meubel te wanke len. Voordat mevrouw Steen be sefte wat er gebeurde viel ze uit het raam van een hoogte van ruim 5 nieter. Ze kwam boven op de kin derwagen terecht. Doordat de kin derwagen de val brak, kwam me vrouw Steen er met enkele lichte verwondingen goed af. De baby bleek geen enkel letsel te hebben. De kinderwagen werd vrij ernstig beschadigd. BINNENLAND De zesde wereldvrygezellendag zal ook dit laar op Hemelvaartsdag 7 mei, te Grevenbicht onder leiding van de pro motor van deze dagen, Ger Greljn, worden gevierd. In Nleuwleusden zyn het door de spoorwegarbeider M. Nljlant bewoonde huls en een in de buurt daarvan staande schuur met hooiberg van de landbouwer K. Massier afgebrand. Slechts een gedeelte van het huisraad en de landbouwwerk tuigen en -machines kon in veiligheid worden gebracht. Het vee werd gered. De srhade wordt geraamd op f. 20.000 De oorzaak van de brand, is niet bekend. Vannacht hebben dieven zich toe gang verschaft tot het kantoor van So ciale Zaken en het daarnaast gelegen kan toor van de gemeenteontvanger aan de Zeestraat te Beverwijk. Een bedrag van ruim f. 10.000 is uit de brandkast van Sociale Zaken ontvreemd. Het geld zat ln zakjes bestemd voor de uitkeringen, die Sociale Zaken vandaag zou doen. Met de volgende schepen kan zee post worden verzonden. De data. waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip vermeld: Argentinië: S.s. „Alberto Dodero", 22/4; Australië: Ts. „Düsseldorf", 21/4; S.s. Strathaird", 23/4; Brazilië: M.s. „West- land", 20/4; Canada: S.s. „Groote Beer", 25/4; Chili: vla New York; Indonesië: M.s. „Oranje", 20/4; M.s. „Sumatra". 23/4; Ned. Antillen: M.s. „Artemis", 20/4; Suriname: M.s. „Oranjestad", 22/4; Unie van Z. Afri ka en Z.W Afrika: S.s. „Zuiderkruis". 22/4; Brits Oost Afrika: Si. „Africa", 23/4. De voorzitter van de Kamer van Koophandel voor Maastricht en omstre ken, prof. dr. ir. H. Gelissen, is door de samenwerkende Limburgse Kamers van Koophr ndel aangewezen als vertegenwoor diger ln de Unie van Kamers van Koop handel ln het Ryngebied. De wandelsportvereniging „Jan Pass- toors" te Haarlem organiseert op 25 en 26 april a.s. voor de 27e keer de in het gehele land bekende bloembollentocht. Er wordt gestart vanuit gebouw Prince- hof" aan de GUpperweg te Heemstede, ln de onmlddeliyke nabijheid van de „Lln- r.aeushof". "s zaterdags tussen 13.30 en 14.30, 's zondags tussen 10 uur en 12.30 uur. Afstanden: 8 t/m 11 jaar, 10 km; 12 en 13 Jaar 10 of 15 km: vanaf 14 jaar 10-15-20-25 km. Voor hen die de tocht met goed gevolg volbrengen is een keurige herinnering be schikbaar, bestaande uit een medaille met bloemenmotlef en lint. De eerste landdag van het district 159, Rotary International, zal op 1 en 2 mei a.s. in hotel „Tigl" te Zeist worden gehouden. Op de gisteren te Utrecht gehouden vergadering van het Nederlands Archi tecten Genootschap heeft men besloten, een commissie ln te stellen ter bestude ring van de problemen rondom het wel standstoezicht. Deze commissie zal t.z.t. trachten, de overheid suggesties aan de hand te doen ter opheffing van de be staande moeilijkheden. Ter gelegenheid van het 69ste lus trum van de Rijksuniversiteit te Gro ningen heeft het Groningse Studenten Corps Syndicat atque Polit van 13 t/m 20 juni a.s. een uitgebreid feestprogram ma samengesteld, zowel voor de burgerij als voor de Universitaire gemeenschap. Het Amerikaanse lid van de Atomic Energy Commission, John Floberg. die samen met clr. Amasa Bishop, vertegen woordiger van de A.E.C. by de US-mlssle by Euratom uit Brussel in ons land ls aan gekomen, heeft gisterochtend een bezoek gebracht aan de in aanbouw zijnde reac tor in Petten. De 9e nationale conferentie over het kindervakantiewerk ln Nederland zal worden gehouden op vrijdag 24 april in het Jaarbeursrestaurant te Utrecht. BUITENLAND Een Deense specialist is gisteren uit Kopenhagen naar noordwestelijk Groen land vertrokken om te trachten een halt toe te roepen aan een epidemische ziekte onder poolhonden, welke door haar grote sterftecijfer ook het leven van 400 eski mo's bedreigt. De eskimo's voorzien in hun levensonderhoud door de Jacht met be hulp van hondesleden. Van de 2000 hon den zijn reeds 300 omgekomen. Het Franse ministerie van Binnen landse Zaken heeft gisteren de inbeslag neming gelast van het linkse weekblad „France Observateur" dat vandaag zou uitkomen. In een officieel communiqué heet het. dat de editie de „onverdraagiyke Insinuatie" bevat dat twee recente aanval len op politiebureaus met „medeweten of zelfs instemming" van de politie waren ondernomen. Finland is sedert de tweede wereld oorlog een der weinige landen in een Europa met een „negatieve toeristenba lans", d.w.z. dat de bezoekers uit het bui tenland jaarlijks minder dan ae helft in brengen van hetgeen de Finnen voor rei zen ln het buitenland besteden. Vorig Jaar bedroegen de Inkomsten uit het vreemdelingenverkeer ongeveer vier mil jard Finse mark, terwijl de Finnen ln het buitenland ruim zeven miljard uitgaven. De vroegere Finse premier Ralner von Fieandt heeft aangedrongen op maatrege len ter beperking van de emigratie uit Finland. Er leven thans 258.000 Finnen in het buitenland. Het Tunesische ministerie van Voor lichting heeft meegedeeld, dat Franse artillerie woensdagavond van Algerije uit een Tuneslsch dorp heeft beschoten. Er was veel schade aangericht, maar slacht offers waren er niet gevallen. „Sabotage" was het antwoord van Hongaarse wijnbouwers uit het TokaJ- gebied (waar de „Tokajer" vandaan komt) op de regeringscampagne tot collectivi sering van de landbouw, aldus een Hon gaars provinciaal dagblad. De wijnranken zijn ongewoon ver gesnoeid zodat de wijn gaarden binnen drie Jaar waardeloos wor den en de mest is verkocht inplaats van op het land gebracht. De filmkunstenaar Charles Chaplin, die gisteren ln de Zwitserse plaats Vevey zi)n 70-ste verjaardag vierde, heeft duizen den telegrammen en gelukwensen uit heel de wereld ontvangen. De Russische bladen schreven over zijn verjaardag en de Lite- ratoernaja Gazeta stelde, dat Chaplins filmwerken in geheel de Sovjet-Unie er kend worden. Chaplin sprak tegenover Journalisten de wens uit dat „kernwapens worden afgeschaft voordat zij ons afschaf fen". Zijns inziens ls het moge.ijk alle pro blemen aan de conferentietafel op te los sen. Een legerwoordvoerder heeft in Da mascus meegedeeld, dat er woensdag door vijftig bereden stamleden uit Irak een aanval is gedaan op een legerpost ln noordoost-Syrië. De aanval werd afge slagen en de Iraki verloren rijf man. Het in Wenen ontvangen Hongaarse blad „Magyar Kurir" publiceert een de creet van 6 april waarin de verplichting om ln overeenstemming met een besluit van 1950 de eed aan de staat af te leggen wordt uitgebreid tot nieuwe gToepen functionarissen van de kerkelijke hiërar chie. Sovjet-gebied Transkaukasië heeft twee Turken wegens spionage voor de Turkse en Amerikaanse geheime dienst veroor deeld tot vyftien Jaar gevangenisstraf, zo meldt de Rode Ster. het blad van het Sov jet-minister le van Defensie. ZIJ waren in augustus 1958 ln Georgië gearresteerd. Naar de K.N.A.C. meedeelt, heeft Spanje met ingang van 13 april de vi sumplicht afgeschaft. Nederlanders die naar Spanje gaan, behoeven dus voortaan geen visum meer aan te vragen bij de Spaanse ambassade in Den Haag. Een be langrijke besparing. mandersloot donkerstee* 14 De Doelen: Ledenvergadering Kennis ls Macht. 8 uur nam. Den Burcht. Inschrijving kinderspelen Koninginnedag, 4.15 5.30 uur nam. (meisjes). Gerecht 10: Soefl-beweging. Spr. mr. C. A baron Bentinck, over „De onderlinge afhankelijkheid van innerlijk en uiterlijk leven". 8 uur nam. On6 Centrum (Hooigracht 84): In6t. voor Arb. Ontwikkeling. Joego-Siavië- avond Spr. mevr. Staalv. Bantvllet. 8 uur nam. Rehoboth: Ned. Ohr. Vrouwenbond. Declamatie mevr. J. WessellnkLengkeek. 8 uur nam. Schouwburg: K. en O. Toneelgezelschap Johan Kaart. „Potasch en Perlemoer in textiel". 8 uur nam. Stadsgehoorzaal: Jublleumconc. „Kunst na Arbeid". 8 uur nam. Stadhuis (kamer 204). Europese Studie groep. Spr. dhr. D. v. d. Mei over „Euro- markt - vrljhandelezöne". 8 uur nam. Steenschuur 6Tentoonstelling van werk van K .en O.-cursisten. 810 uur nam. Leiderdorp: Gebouw Eikenlaan, N.C.V.B. Spr. ds. J. P. Honnef over „Het gelaat van Christus ln de loop der tijden" 8 uur nam. ZATERDAG. St.-Antoniuscluibhuls: S.R.O. „Ik huur de deze kamer". 8 uur nam. Breestraat 19: Ruilbeurs „De verzame laar" en Shell Juniorclub. 2 uur nam. Breestraat 19. Evangelisatlebijeenkomst. Chr. Gem. „Ecclesia". 8 uur nam. Den Burcht (Grote zaal). Cabaretrevue „Ons Grunnegerlaand". 8 uur nam. Steenschuur 6Tentoonstelling van werk van K. en O.-oursisten. 35 en 8 10 uur nam Schouwburg: LItteris Sacrum. Opv. „De vrouwen krijgen hun zin" en „De brief van Don Juan". 8 uur nam. Voorschoten: Cultureel Centrum. Nutsvoorstelling „Wiener melange". 8 uur nam. ZONDAG. Breestraat 19. Volle Evang. Kerk. Spr. B. W. J. Robert. 2.30 uur nam. Hogewoerd 175: Wachttorenstudie Jeho vah's Getuigen 5.30 nam. In Den Vergulden Turk: Wljdlngsdienst Rozekrulsersgenootschap. 10.30 uur voorm. Lldo-theater. Filmochtend Inst. voor Arb.ontwikkeling. Vertoning van Pirosch- ka. 10.30 uur voorm. Station NB.: Excursie Kon. Nederl. Natuurhistorische Ver. naar de VI aar- dingse Vliet landen. 9.50 uur voorm. MAANDAG Den Burcht. Filmavond. Alg. Lelds On derllng Ziekenfonds. 7.30 uur nam. Herengracht 82. Ledenverg. Pro Juven- tute. Rijnland. 8 uur nam. Rijksmuseum voor Volkenkunde. „Het Mobilisatiekruis'Lezing dr. P. H. Pott over „Met de Van Goghs naar het land van de rijzende zon". 8 uur nam. Schouwburg. K. en O. Toneelgezelschap „Johan Kaart". „Potasch en Perlemoer ln textiel". 8 uur nam. Leiderdorp Gebouw Eikenlaan Jonge Kerk. 8 uur nam. Spr. kapelaan Kiessen. Ond: „De liturgie ln de r.-k. eredienst". Oegstgeest. Zaal Willem de Zwijger - kerk. Cie. huish- en gezinsvoorlichting, Spr. mevr. P. M. Stygers-Everaart over „De zorg voor de aanstaande en de Jonge moeder". 7.45 uur nam. DINSDAG Den Burcht. Filmavond. Alg. Leids On derling Ziekenfonds. 7.30 uur nam. Rehoboth. Receptie 40-Jarlg bestaan Chr. Zangver. „Ex Animo". 7.309 uur nam. Rijksmuseum van Oudheden: Prof. dr. W. Glasbergen over „Hunebedden en trechterbekercultuur". 8 uur nam. St.-AntoniusclubhulsK. en O. Film. „Een circus vluchtte". 8 uur nam. Stadsgehoorzaal: Jeugd concert Rotterd Philharmonlsch Orkest. o.l.v. Eduard Flipse. 2 uur nam Stadszaal. Jeugdontspanningsprogramma door VU-studenten. „Van minstreel naar kleinkunst". 7.30 uur nam. Stadsgehoorzaal (Kleine Zaal): Film avond Vola. 8 uur nam. Leiderdorp: Dorpshuis. Uitvoerin gen gymnastiekvereniging „Sparta". 7.30 uur nam WOENSDAG. Acad. Ziekenhuis (Kerkzaal): Halfuur van bezinning. 12.50-1.20 uur nam. De Kleine Burcht: Ledenverg. Leldse Ver. van Postzegelverzamelaars. 8 uur nam. Prediker: Feestavond 12$-Jarig bestaan Goede Herder". Rijnsburger weg 70; Ledenverg. Ver. tot bestrijding der tuberculose. 8.30 uur nam. Sohouwburg: Litterls Sacrum. Opv. „De vrouwen krijgen hun zin" en „De brief van Don Juan". 8 uur nam. Leiderdorp: Dorpshuis. Uitvoerin gen gymnastiekvereniging „Sparta". 7.30 uur nam. Wassenaar: Dorpscentrum. Uitvoe ring W. I. K. 7.30 uur nam. De secretaris-generaal van de Ver enigde Naties, Hammarskjöld, heeft don derdag te New York meegedeeld dat hij binnenkort zijn belangrijkste assistent, dr. Bunche, naar het Midden-Oosten zal zenden om daar besprekingen te voeren. Bunche zal o.m. het hoofdkwartier van de noodstrijdmacht van de V.N. te Gaza en Cairo, Jeruzalem en Amman bezoeken. Werklieden van de raffinaderijen te Abadan (Perzië) hebben gisteren met an ti-communistische leuzen geprotesteerd tegen de aankomst van drie Russische scheepsladingen wapens ln de Iraakse haven Basra, die dichtbij Abadan ligt. De regering van Peru heelt de grond wettelijke waarborgen voor een maand buiten werking gesteld als gevolg van een staking van bankemploye's. Het hoofdkan toor van de betrokken vakvereniging is gesloten en er zouden talrijke arrestaties zijn verricht. De regering beschuldigt de vakverenigingsleiders van ondermynende activiteit. Zes Soedane9e officieren, die wegens medeplichtigheid aan een komplot tot om verwerping van de regering, tot gevange nisstraffen tot twintig Jaar waren ver oordeeld zijn donderdag in vrijheid gesteld. Genoemd komplot was in 1957 ontdekt. Vorige week werd een aantal officieren, dat op beschuldiging van medeplichtig heid aan dit komplot was omslagen maar niet berecht, weer voor de militaire dienst opgeroepen. De universiteit van Wltwatersrand heeft gisteren alle ooileges opgeschort uit firotest tegen het regeringsvoorstel voor nvoerlng van appartheid op de universi teiten dat ln tweede lezing ls aanvaard. Enige hoogleraren hekelden het plan der regering. De universiteit van Natal zal dinsdag een protestbijeenkomst organise ren, waarop niet-blamken hun oordeel over het plan zullen kunnen geven. VOOR HEDENAVOND Hilversum I. 402 m. KRO; 18.05 Gram. 18.30 V. d. Jeugd. 18.45 Gram. 18.50 Regeringsuitz.: Emi gratierubriek: Het emigratiepraatje van H. A. van Luyk. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.20 V.V.D., pol. caus. 19.30 Verz. progT. v. d. militairen. 20.05 V.V.D., pol caus. 21.00 Amus. muz. 21.30 Brabants halfuur. 22.00 Promenade ork. en sol. 22.50 Verkeerde moederliefde, caus. 23.00 Nws. 23.15 24.00 Jazzmuz. Hilversum II, 298 m. VARA: 18.00 Nws. 18.15 Vlaamse notities. 18.20 Dansmuz. 18.50 De puntjes op de 1 caus. 19.00 V. d. kind. 19.10 Jazzmuz. VPRO; 19.30 Het platteland nu. 19.45 VPRO-nws. 19.55 De witte villa, hoorsp. 20.55 Nws. VARA: 21.00 Villa Sidonia. hoorsp. 21.20 Lichte muz. 21.35 Pol. caba ret. 22.05 Jazzmuz. 22.25 Bultenl. week- overz. VPRO- 22.40 Zorg om de mens. gesprek. VARA: 23.00 Nws. 23.1524.00 Brabants ork. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Weekjourn. 20.30 Chaplin 70 Jaar. 21.0022.00 Gevar. progr. (tele- recording v. d. Vlaamse TV). VOOR ZATERDAG 18 APRIL Hilversum .1, 402 m. KRO; 7.00 Nws. 7.15 Gewijde muz. 7.30 V. d. Jeugd. 7.40 Gram. 7.45 Morgengebed, en lit. kal. 8.00 Nws. 8.15 Gram. 8.50 V. d. vrouw. 10.00 V. d. kleuters. 10.15 Gram. 10.30 Ben je zestig? 11.00 V. d. zieken. 11.45 Gram. 12.00 Middagklok - noodklok. 12.03 Gram. 12.30 Land- en tulnb. meded. 12.33 Gram. 12.50 Aot. 13.00 Nws. 13.16 Zonnewijzer. 13.20 Amus. muz 13.45 V. d kind. 14.00 V. d. jeugd. 14.10 Accord, ork. 14.30 Kron. v. letteren en kunsten. 14.55 Vrouwenkoor en soliste. 15.15 Gram. 15.40 Boekbespr. 15.50 De schoonheid van het Gregoriaans. 16.20 V. d. Jeugd. 16.50 Gram. 17.00 Engelse les. 17.20 Lichte muz. 17.45 Voetbalrep.; Nederland - België. (Jeugdvoetbalwedstr.)(2e helft). KRO: 18.00 Journalistiek weekoverz. 18.10 Amateurprogr. 18.30 V. d. Jeugd. 18 45 Vragenbeantw. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Lichtbaken, caus. 19.40 Symf. ork. en soliste. 20.35 Gevar. progr. 21.55 De Knipperból, caus. 22.05 Amus. muz. 22.35 Wij lulden de zondag in. Aansluitend: Avondgebed en lit. kal. 23.00 Nws. 23.15 Nws. in Esperanto. 23.2224.00 Gram. Hilversum I, 298 m. VARA; 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 V. d. huisvr. 9.00 Gym. v. d. vrouw. 9.10 Gram. VPRO: 10.00 Tijdelijk uitgeschakeld, caus. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 V. d. vtouw. 10.45 Annemarleke. hoorsp. 11.15 Bultenl. weekoverz. 11.30 Twee piano's. 12.00 Gram. 12.30 Land- en tulnb. meded. 12.33 Orgel spel. 13.00 Nws. 13.15 Instr. kwint. 13.40 Sportnws. 14.05 V. d. Jeugd. 14.40 Dames koor. 14.55 Twents progr. 15 20 Vaart zon der ruimte, caus. 15 35 Concertgebouw ork. 16.15 Boekenwijsheid. 16.35 Polltie- kapel. 17.00 Nieuwe gram. 17.30 Week journ. VARA: 18 00 Nws. en comm. 18 20 Gram. 19.00 Artistieke staalkaart. VPRO: 19 30 Wie A zegt moet ook B zeggen, caus. 19.40 Opgravingen aan de Dode Zee. caus. 19.55 Deze week. caus. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Thuis best?, schets. 20.13 Gevar. progr. 21.30 Soc. comm. 21.45 Twintig vragen. 22.10 Instr. sext. 22.35 Het spel en de toe schouwer, hoorsp. 23.05 Gram. 23.15 Nws. 23.30—24.00 Gram. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 16.00—18.30 Rep. honkbalwedstrijd Nederland-België te Eindhoven. 20.00 Journ. en weeroverz. KRO: 20.20 Sport- progr. 20.40 Beelden uit de Jaren 1911 '12. 20.55 Gevar. progr. 21.45 Filmprogr. 22.10 Epiloog. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service, 330 m. 12.00 Gram. 12.30 Ooggetuigeversl. 13,00 Gevar. muz. 13.55 Weerber. 14.00 Nws. 14.10 Gevar. progr. 14.40 Gram. 15.10 Ork. conc. 16.40 Rugbywedstr.: Ierland-Frank- rijk. 17.35 Gram. 17.45 Muz. v. d. kind. 18.00 V. d. kind. 18.55 Weerber. 19.00 Nws. 19.15 Sport. 19.45 Gevar. muz. 20.15 Pari overz. 20.30 Interv. 21.00 Gevar. progr 22.00 Nws. 22.15 Hoorsp. 23.45 Avondge beden. 24.00 Nws. 0.060.36 Gram. Engeland, BBC Light Programme, 1500 en 247 m. 12 00 Gevar. progr. 13.00 Her- sengym. 13.30 Nws. en lichte muz. 13.45 Sport. 14.10 Gram. 14.45 Sportrep. 16.45 Voetbalrep. 18.00 Sport. 19.00 Gitaarclub. 19.30 Jazzmuz. 20.00 Journ. 20.24 Voetbal- uitsl. 20.30 Nws. en amus. muz 21.00 Ork. conc. (Om 2130 Nws 22.00 Gevar. muz. (Om 22.30 Nws 23.30 Nws. 23.40 Gevar. muz. 24.00 Gram. (Om 0.30 Nws.). 0.55 1.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk. 309 m. 12.00 Lichte muz. 13.00 Nws. 13 15 Lichte muz. 15.30 Kinderliederen 16.30 Gevar. progr. 19.00 Nws. 19.30 Roman tische muz. 21.45 Nws. 22.10 Strljkkwart. 22.45 Lichte muz. 23.00 Dansmuz. 24 00 Nws. 0.05 Lichte muz. 1.00 Dansmuz. 2.15 5.30 Gevar. muz. Frankrijk 3. 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.05 Ork. conc. 13.05 Ana lyse spectrale de l'occident. 23.05 Symf. conc. 23.5324.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 m. 12.00 Gram. 12.30 Weerber. 12.34 Gesproken aperitief. 12.45 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Radio-almanak. 14.30 Radiojourn. 15.00 Gram. 15.15 Idem. 15.45 Idem. 16.00 Ork. conc. 16.45 Engelse les. 17 00 Nws. 17.10 Dagklapper en lit. kal. 17.20 Liturgische gezangen. 17.30 Gram. 18.00 Mannenkoor. 18.30 V. d. sold. 19.00 Nws. 19.30 Gram. 20.00 Cabaret. 21.00 Gram. 21.15 Amus. ork. 22.00 Nws. 22.15 Verz. progr. 23.00 Nws. 32.05—-24.00 Gram. 484 m. 12.15 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Chansons. 14.20 Vrije tijd. 16.00 Disco- Club. 17.00 Nws. 17.10 Gram. 17.20 Bel Canto. 18.38 Gram. 19.30 Nws. 20.00 Ge var. progr. 22.00 Nws. 22.15 Jazz. 23.00 Gram. 23.55 Nws. DONDERDAG Hoogl. Kerkgracht 33a. Broederschap van oud-padvinders(sters) St. Jorisherdenking 8 uur nam. Gulden Vlies. Ned. Ver. van Huisvrou wen. Lezing ing. J. Hammes over edel stenen. 2.30 uur nam. Schouwburg. Litterls Sacrum. Opv. „De vrouwen krijgen hun zin" en „De brief van Don Juan". 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal). K. en O.-concert Residentie-orkest o.l.v. W. van Otterloo. Solisten Theo Olof en Herman Krebbers. 8 uur nam. Leiderdorp: Dorpshuis. Jaarverga dering zwenwer. „De Does". 8 uur nam. Wassenaar: Dorpscentrum. Uitvoe ring W. I. K. 7.30 uur nam. DE BIOSCOPEN Luxor „Het meisje Laila". 14 Jaar Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Lido „De boom der gehangenen" 18 Jr. Werdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. Casino „The wind cannot read". (Ver boden liefde). 14 jaar. Werkdagen; 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Donderdagcyclus „De klap lopers". Trianon „De reis om de wereld ln 80 dagen". A.l. Dagelijks 2 en 7 30 uur. Re\ „Met de dood op de hielen" 14 Jr. Werkdagen: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. TENTOONSTELLINGEN Boerhaavezalen Vrouwensteeg 12) Leids Kunstcentrum. Tentoonstelling „Schilderen en tekenen als vrijetijdsbe steding" Werkd 2—5 en 7—9 uur nam.: s zondags 25 uur nam (tot 26 april) Rllksmuseum Geologie en Mineralogie v d Werfpark l- Tentoonstelling geolo- Ïle van Nederland. Op werkdagen van 0-12 en 2-4 uur Zon- en feestdagen 2-4 uur LakenhalTentoonstelling „Heden daagse Nederlandse Keramiek" Werkd.: 104 uur: zond.: 1—4 uur (Tot 27 april) AVONDDIENST APOTHEKERS In Leiden ls deze week 's avonds ge opend; Apotheek Kok, Rapenburg 9, tel 24807 en te Oegstgeest: Apotheek Oegst geest. Wilhelminapark 8. tel. 26274. Bij geen gehoor bij Uw huisarts of specialist, bel op dokterstelefoon 22222. Door het overweldigend succes van onze vorige overhemden-aanbie ding konden wij aan de enorme vraag niet voldoen en moesten dui zenden worden teleurgesteld. Wij zijn er thans in geslaagd nogmaals een collectie overhemden van de allerbeste kwaliteit te doen ver vaardigen. "No-iron", dus gemak kelijk wasbaar, vlug droog en niet strijken. In het moderne wit d.w.z. een zeer fijn ingeweven streepmotief. Maar óók met bi jzon- der gedistingeerde streep- en fan tasiedessins. Normaal betaalt U voor deze zeld zame superkwaliteit 19.50, maar wij handhaven de VERRASSINGS- PRIJZEN, want ook nti weer be taalt U voor deze prachtige NO-IRON OVERHEMDEN metspreidboord, een verbijsterend lage prijs: voor jongens 10 - 16 jaar, ALLE maten voor heren Telefonische of schriftelijke oiders kunnen niet worden uitgevoerd. LEIDEN Haarlemmerstraat 25 ROTTERDAM: Kotte Hoogstraat 11 Meent hk. Goudesesingel Katendr. Lagedijk hk. Dorpsweg West-Kruiskade 35. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) Ite a.sa •oS Sfo SS Den Helder vrijw. onto, ono 999 12 Ypentourg licht bew. mnw 997 11 Vlissingen zwaar bew. w 997 11 999 10 997 11 10 Eelde vrijw. onto, ono Twente vriiw. onto, ono De BHt, vryw. onto, nnw 997 Eindhoven mist w.st 997 10 10 Z. Limburg geh. bew. zw 997 11 11 Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort Miinchen Zürlch Genève Locarno Wenen Innsbruck Rome Ajaccio Madrid Algiers ■O c •o 3 Is a 3 lioht bew. windstil 6 0 onbewolkt windstil 7 0 onbewolkt windstil 7 0 onbewolkt ono 6 6 0 zwaar bew. windstil 8 0 geh. bew. n 5 11 5 onbewolkt no 4 11 30 regen w 2 10 2 motregen w 3 8 4 zwaax bew. O 2 7 0 regen w 8 9 9 regen ono 3 5 33 zwaar bew. nnw 2 10 70 onbewolkt O 4 10 0 regen zw 4 11 10 motregen wzw 6 9 0.1 regen zw 2 6 3 motregen no 2 5 10 regen o 1 8 44 zwaar bew. zzo 10 12 0 zwaar bew. O 4 12 0 zwaar bew. zzw 4 12 6 hagelbui w 6 12 15 licht bew. w 5 6 2 regenbul w 4 12 2

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 2