Laakte nieuws 3 wijkbezorgers gevraagd WIJKBEZORGER GEVRAAGD TECHNISCHE GOEDEREN Nieuwe koers Leidse Buitenschool STADSNIEUWS Loojj der bevolking te Leiden B.B.-oefening Beurs van Amsterdam WOENSDAG 15 APRIL 1959 Advertentie. WÖENSDAG ^B^^M DONDERDAGtf^BÊ VRIJDAG ^B^IB zaterdag iONDAG^W^BM MAANDAG DINSDAG woensdagDONDERDAG 15 fff 16 FaI 17 M 18 I*] 19 Hl 20 M 21 [Tl 22 [72 23 Ll aprilk Jê april f y apr/i f y april /'april\ f april App" april april VRIJDAG 24 APRIL INDUSTRIE: Algemene machinebouw, v» voor kernenergie, complete industriële stoommachines, -ketels en appendages. Elektrische installaties, w.o. elektro motoren, transformatoren, gelijkrichtere, draad en kabel, schakelmateriaal. Pompen, compressoren, blaas- en afzuiginstallaties. woensdag 15 t/m vrijdag 24 april - Terrein Croeselaan Apparaten en V entilatoren voor luchtbehandeling. Oven- en droogfnrlchUneen. I. - Drijfwerken, tandwielen en mechanische overbrengingen. Grondstoffen en halt» SCHEEPSBOUW: Caioobouwi IJzer, staal, non-ferro-metalen, kunststofTen. Voortstuwing: Scheepsmotoren, turbines, schroeven enz. Besturing en navlgatieapparatuuri Stuurmachines. nautische instrumenten, radar, radio, ena. Beveiliging i Brandbeyelllglngamaterlaal, reddingsmateriaal, enz. Laad- gcrei: Dekwerktuigen, Heren, kaapstanders, e.d., laadbomen. Technische voorzieningen: Hulpaggregaten, w.o. pompen, compressoren, machines en apparaten voor luchtbehandeling, verwarming, koeling en stookinrichtingen. Elektrische uitrusting. Pijpleidingen, appendages, afsluiters, slangen. Groot- keukenlnstallatios en -machines. Onderhoud: Verven, lakken, vernissen, e.a. conservering»- en corrosiewerende middelen. Handelsinformatie» en voorllch» tlngsdlenstem Diversen. J Plannen voor nieuwbouw te Katwijk a. Zee Op de jaarvergadering van de Ver eniging Herstelingoord „De Leidsche Buitenschool" kwamen de plannen voor dit jaar ter sprake. Zoals bekend is, is de samenstelling van de bevolking van Ie blo-school, die aanvankelijk bestond lit prae- en post-tuberculozen, na de elukkige strijd, die de medische weten- chap tegen tbc heeft gevoerd, een ge- ieel andere geworden. De toevloed der inderen bleek zich rondom- een zo groot antal indicaties te groeperen, wij noe- nen hiervan astmapatiënten, opnamen regens nakuring, wegens zenuwachtig- id, wegens algehele slapte en zo vele >er. dat dit heterogeen geheel onhan- irbaar voor de onderwijskrachten ird. Wij veronderstellen, dat het bekend is, it ongeveer honderd kinderen per jaar Leidse instelling bezoeken en dat dus voor de hand ligt, dat we hier maken hebben gekregen met een loolbevolking, die als het ware een 'aarbak zou kunnen worden genoemd al die leerlingen, die - om welke re ien dan ook - niet bij machte waren onderwijs aan de gewone Leidse ilen te volgen. Een langdurig medisch en psycholo- :h onderzoek in 1958 ingesteld maakte idelijk, met welke groepen men te ma- heeft- gekregen. Teneinde een meer iogeen karakter aan de schoolbevol- te verlenen - en dit natüurlijk met oog op succes van onderwijs - moest iruit wel een keuze worden gedaan. Als richtlijnen voor de toelating zul- thans o.m. gelden: dat de Leidse itenschool blijft een school voor zie- slijke kinderen in de zin der wet. Het 'ip „ziekelijk" zal echter zodanig itgelegd worden, dat ook psycho-soma- 'i gestoorde kinderen daaronder kun- vallen. Debiele kinderen zullen be- geweerd moeten worden. Tegen opname van kinderen met leer- opvoedingsmoeilijkheden bestaat geen aar, mits althans van enig ziekte- ichijnsel sprake is. Voor de toelating van leerlingen zal goedkeuring vereist worden van een r het bestuur ingestelde selectiecom- lissie. Ook aan de nazorg d.i. over- laatsing naar andere scholen, plaatsing de maatschappij en contact met de linnen, wordt in toenemende mate indacht besteed. PLANNEN VOOR NIEUWBOUW Hiernaast kwam in de vergadering - Tsteravond in „Het Gulden Vlies" NEDERLANDSE COÖPERATIEVE VROUWENBOND j De Ned. Coöp. Vrouwenbond kwam psteren aan de Korevaarstraat bijeen i te luisteren naar een inleiding door hevrouw Kronjong, de directrice van p bejaardencentrum Hofwijck te Oegst- Zij gaf een overzicht van de zorg de bejaarden in de vorige eeuw, irna zy vertelde hoe men tegenwoor- 5 tegenover de verzorging van de be- irden staat. Het bejaardencentrum in [legstgeest geeft uitstekend weer op wel- e wijze men tegenwoordig voor de be- irdenhuisvesting zorgt. Er is nog veel Ie verbeteren op dit gebied, maar veel is jr ook reeds bereikt. Mevrouw Kronjong sloot met de dames uit te nodigen voor n bezoek aan „Hofwijck", een uitnodi- die gaarne werd aanvaard. LEIDSE ASSURANTIE CLUB [[Gisteravond hield de Leidse Assuran- Club in het „Gulden Vlies" als be- luit van de in het afgelopen seizoen ïhouden bijeenkomsten een filmavond, aarop enige B.P.-films werden ver- oond. 1 Na het welkomstwoord van de voor der Leidse Assurantie Club de J. A. Harteloh gaf de operateur J. H. Modderman, leider van de Tidienst der Benzine en Petroleum adel Mij N.V. (B.P.), een inleiding. „De afkorting B.P. wordt door velen Isverstaan", aldus de heer Modder- „Men denkt, dat dit de B.P.M. ataafse Petroleum Mij) of een afde- jng ervan is. De Benzine en Petroleum adel Mij N.V. is echter van Britse sprong". [Na deze woorden draaide hij een film jrer „Het rusteloos zoeken" naar aard- fuie zowel op Nieuw-Guinea als op het 'and Sicilië, waarbij prachtige natuur- namen te bewonderen waren. /|fDe tweede film was een alleraardigst interessant tekenfilmpje, dat de ont- kkelingsgang van de smeerolie liet jen en hoe uiteindelijk de „multigrate" "vonden werd, de olie, die zomer en ater gebruikt kan worden. [Na de pauze werden indrukwekkende over de Zuidpooltocht van dr. Fuchs en de twee jaar lange ereldreis van Wim Dussel vertoond. AUTO RIJDT SCOOTER AAN Op de hoek van de Zeemanlaan en de orentzkade werd gistermiddag de 26- rige scooterberijder, de heer A. C. M. m der Beek, wonende aan de Boter- arkt, door een auto gegrepen. De heer an der Beek, aan wie geen voorrang erd verleend, liep tengevolge van deze inrijding een hersenschudding en L :1e schaafwonden op. De E.H.D. ver- :de het slachtoffer naar het Acad. inhuis. *52 BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN, fern ar dus Leonardus, zn. van B. Peijsel I L. van den Berg; Anthonius, zn. van I. Albers en S. Rozier; Jürgen Ru- W. zn. van R. A. W. Möller en A. J. A. Jenee; Theodorus Franciscus, zn. van Altenburg en M. Koomen; Emilia Apo- Maria Fernanda, dr. van J. P. M. 1 der Ploeg en P. H. F. van der Helj- X Cornells Johannes, zn. van H. C. i Weeren en T. van Oosten; Johanna, van P. Arnoldus en C. W. Mechelse; ndrik, zn. van A. Schippers en E. van tebeek: Wllhelmina Margaretha, dr. v. Jacobse en M. E. J. Scholten; Henjo 'oert, zn. van H. J. van Nood en G. van r'c!: Cornel, zn. van G. Boere en L. van loot on. ter sprake de plannen van de nieuw bouw. Het ligt in de bedoeling het bestaande schoolgebouw aan de Duinoordweg in Katwijk aan Zee te bestemmen voor gymnastiekonderwijs, handenarbeid en een eetzaal en daarnaast zal een vier- klassige moderne buitenschool verrij zen, met voldoende gelegenheid voor buitenonderwijs. De plannen hiervoor verkeren in een vergevorderd administratief stadium. In ieder geval wordt verwacht, dat de helft van deze plannen nog dit jaar zijn beslag krijgen. De penningmeester, de heer E. H. Moens, is gisteren onder dankzegging afgetreden. In zijn plaats werd benoemd de heer A. J. Mans uit Leiden. Licht- en klankspel op het Haagse Binnenhof ("Van onze Haagse redactie) Den Haag brengt deze zomer een eigen klank- en lichtspel. Het Binnenhof en de Ridderzaal vormen het natuurlijke decor voor dit „spectacle", dat geduren de een half uur episodes uit de geschie denis van dit meest Haagse aller pleinen brengt onder een voortdurend wisselende belichting van honderden schijnwerpers en stereofonisch geluid uit vele verster kers. De teksten werden geschreven door de heer J. M. Galjaard en mevrouw E. C. GaljaardHofker. De muziek is speciaal voor dit spel geschreven door George van Parijs, de bekende Franse compo nist van filmmuziek en chansons. Regisseur is de heer Pierre Amaud, die op dit gebied in Frankrijk, België, Italië en Griekenland reeds met groot succes werkzaam is geweest. Men hoopt de eerste week van juli te kunnen beginnen met een reeks van voorstellingen, die tot 15 september zal worden voortgezet. Onderhoud ProfumoBentinck De Nederlandse ambassadeur in Lon den, baron Bentinck, is vanmorgen op zijn verzoek ontvangen door John Pro fumo, Minister van staat van het Britse Ministerie van Buitenlandse Zaken. Gebeurtenis voor Delfzijl ZEESLUIZEN GEOPEND De minister van Verkeer en Water staat, mr. J. van Aartsen heeft van middag in het uitbundig vlaggende Delfzijl en in aanwezigheid van vele autoriteiten en genodigden de officiële openstelling verricht van de nieuwe arm van het Eemskanaal en de nieuwe zeesluizen by Farmsum. De nieuwe sluizen en de nieuwe kanaalarm te Delfzijl, behoren tot de verbetering van het 80 jaar oude Eems kanaal, het scheepvaart- en afwete- ringskanaal van Groningen naar de Eems -te Delfzijl. Het ongeluk op Texel Over de twee marinemannen die gis teren op Texel om het leven kwamen men zie elders kan worden gemeld, dat de slachtoffers zijn elektromonteur II, zeemilicien Frans Meijer, geboren 19 juni 1938 uit Schiedam en de vlieg- dienst-weerkundige III, zeemilicien Jan Hendrik Mekkes, geboren 20 augustus 1938 en woonachtig te Amsterdam. Beide dienstplichtigen waren onge huwd. Over de oorzaak van het ongeluk is nog niets bekend. voor de bezorging van het LEIDSCH DAGBLAD in LEIDERDORP. Leeftijd boven 18 jaar; moeten in Leiderdorp wonen en om 4 uur ('s zaterdags om 1 uur) beschikbaar zijn. Aanmelden: bureau LEIDSCH DAGBLAD, Witte Singel 1, Leiden. Ter gelegenheid van het 12%-jarig bestaan van de Stichting Vakopleiding Bouwbedrijf is gisteren in hotel Gooi land te Hilversum een bijeenkomst ge houden, waar onze plaatsgenoot, de heer C. Sweris, directeur van Ouderzorg-De Ridder de bronzen Ir. J. J. van der Wal- gedenkpenning ontving. Deze onder scheiding werd hem uitgereikt als blijk van waardering voor het vele werk in het belang van de vakopleiding in Ne derland gedaan. WARMONU C. B. J. Hondong verlaat Warmonds Fanfare De dirigent van Warmonds Fanfare de heer C. B. J. Hondong, is benoemd tot dirigent van een militair orkest te voor VOORSCHOTEN (centrum). Moet boven 18 jaar zijn, in Voorschoten wonen en 's middags na 4.15 uur ('s zaterdags na 1.15 u.) beschikbaar zijn. Aanmelden bij de agent: M. RUYTENBEEK - Papelaan 182 Voorschoten. GEVESTIGD In de week van 2 tot en met 8 april 1959 P. Vuijk en faun., werktuigkundige, De Sitterlaan 82; D. L. J. Koster en fam., elektr. teohn., v. Riebeeokhof 65; J. H. Snoek en fam., maatsch. werker, a/b. Utr. Jaagpad; A. G. van Loef geb. Glasbergen en fam., Dahliastr. 20; H. Bremmer, an tiquair, Maredijk 94; F. L. Ralmond geb. Bouwman, Nieuwe Rijn 29 a; B. Molenaar, ateliernaaister. Schaohtenhof 13; M. A. Mayer, 11. verpleegster, Rijnsburgerweg 10 J. W. C. G. Veldihoen, dienstbode, Lelie straat 17; K. L. Westra, Zoeterwoudse Singel 93; P. J. M. van Schijndel, chem. analiste. Lange Mare 51; J. de Boer, on derwijzeres. Hoge Rijndijk 44; H. G. Koek koek, Tib. Siegenbeekstr. 8; J. G. M. van Vondelen, onderwijzer. Morsweg 164; W. van der Plas. strijkster, Wetdehof 9; M. Zwagerman, Merelstr. 38; G. A. Vierstra. Magd. Moonsstr. 6; M. J. Maters, rijks ambtenaar, v. d. Waalsstr. 39; H. O. Kampschuur, employé BPM, Scholtenstr. 68: A. van Zoest, fijn-bankwerker. Kanaal- weg 199; B. Nieuwenhuizen, Sluisstr. 18; E. M. A. van Winden geb. Onderwater, a/b. Zijlerbregsloot; C. Torenbeek, typo graaf. Kastanjekade 2; T. W. van Meche- len, directrice huish school. Burggraven- laan 220; P. M. Zlmmermann, militair. Noordeinde 2 a; M. Slppel, De Laat de Kanterstraat 30 a; R. E. J. Tubbergen, Apothekersdijk 31; E. A. Eekhoutte geb. Verbeek. De Laat de Kanterstr. 3; J. Boot. lakenwever. Bakkerkorffstraat 4 a; M. M. van de Wiel, 11. verpleegster, Rijnsbur gerweg 10; C. van der Tuijn, Koollaan 14; T. F. Veldhuizen. Duyvendakstr. 14; J. H. Nooteboom geb. Rlel, secretaresse. Mod- dermanstr. 51; L. Segaar, copywriter, Franchimontlaan 42; M. H. C. Postma geb. de Jong. v. Riebeeokhof 57; P .Gonlag, militair, Noordelnde 2 a; T. A. Potuljt, 11. ve: leegster. Rijnsburgerweg 10; J. M. J. Sondermeijer. onderwijzeres. Paviljoenshof 33; A. T. Sibma, rijksambtenaar, P. C. Hooftlaan 1. VERTROKKEN R. Hassefras en fam.. Willem Klooslaan 3 naar Ede Gld., Parkweg 831; E. Klin kenberg en fam.. Leemansstr. 40 naar Australië; B. J. A. M. de Haas geb. Aver- dleck en fam.. M. Treublaan 4 naar Zuid- A'rika; J. P. Kastelein en fam.. Burggra- ver.laan 80 naar Lange Ruige Weide, Broekdijk 148; J. Franse en fam., Oranje straat 1 naar 's-Gravenhage, Columbus- straat 118; D. P. den Os en fam., Rapen burg 49 naar Dordrecht. Maurltsweg 258; A. Ruben en fam., Middelweg 19 b naar Leiderdorp, Schoolstr. 8; D. C. Stigter en fam., Hogewoerd 167 naar Brlelle, Bat- terllweg 1; P. Olman en fam., Seringen straat 28 naar Rotterdam. Dalweg 8; A M. R. ven ïereel en fam Oude Singel 242 naar Canada; J. B. Gelevert en fam., Utr. Jaagpad 56 a naar Lisse, Freslastr. 5; W. G. Verberne geb. Koert. Stationsweg 23 naar Putte N.-B.. Dennenlaan 17; J. L. A. den Hollander, Lange Mare 69 naar Venlo, St bergweg 31; C. A. van Bergen geb. V rhoeven, Gasetr. 56 naar Amsterdam. Vaartstr. 281; H. A. Bos, Noordeinde 25 naar Bergen N.-H.. Lijtweg 17; J. J. G. Tieken. Croenhazengrt. 12 naar Heemste de, Wilhelmlnaplein 7; M. Trago, Suma- trastraat 179 naar Zeist, Krakeling weg 111; D. Vijibrlef,, Lage Rijndijk 11 naar Leiderdorp, Zijloordkade 20; M. H. J. Linthorst, Vismarkt 3 naar Voorst, Molen straat 63; A. C. Oldeman, Merelstraat 23 naar Groningen, Gratamastr. 29; L. Kapel Boerhaavelaan 29 naar Voorburg, L. v. Oostenburg 9; G. A. van Wessum, Fagel- straat 17 naar Rotterdam, KI. Visserijstr. 30 a; J. Pardon, Leemansstr. 40 naar Australië; J. H. van Heijningen, Johannes Poststr. 4 naar Nijmegen, Hertstr. 18; J. C. Slothouber geb. van Dorsten, Oude Vest 27 naar ZeLst, Pr. Alexanderweg 2; B. A. Bljnsdorp, Rijnsburgerweg 10 naar Bus- sum. Wilhelminaplantsoen 12; G. E. Stoffels .Rijnsburgerweg 135 naar Katwijk, Populierenlaan 13; J. F. J. Laagland geb. Rosier. Rijnsburgerweg 46 naar Oegst- geest. W. de Zwügerlaan 4; J. J. A. Surln- ga. Noordeinde 30 naar Rotterdam, Straat weg 37; M. A. Kamp, Kalserstr. 36 naar Nijmegen, St.-Annastr. 292 a; G. H. Schaap P Paaltjenspad 3 naar Bloemendaal, Prof. v. Vlotenw. 9 a; M. Hanselaar geb. Uljé, P. Huibertshof 15 naar Utrecht. Rletstr. 4; P. Houwellng, Roodborststr. 29 naar Griekenland; M. T. Klink geb. van Teij- lingen. Mauritsstr. 52 naar Rilland-Bath, Relgersbergstr. 7; I. J. Ramak. v. Bem- melenstraat 17 naar Assen. Beilenstr. 55; G. J. Kohier, Witte Singel 94 naar Eind hoven. Leeuweriklaan 16; S. J. M. Boor- sma, Nleuwstr. 34 a naar Groningen. Mo- lukkenstr. 46; P. de Groot. Hansenstr. 5 a naar Doorn. Mariniersweg 7; J. de Bres geb. Verhagen. Wald. Pyrmontstr. 58. naar Canada; M. C. Veugelers geb. Verhage, Meerburgerkade 25 naar 's-Gravenhage. Beverweerdstr. 56; J. M. Eckhardt, Bos- hulzerkade 47 naar Doom, Mariniersweg 7; A. H. van Dorp. Morssingel 8 naar Sassenheim, Teylingerlaan 59; C. de Wijn, Morssingel 8 naar Wassenaar. Clematis- laan 7; M. E. G. Velgel geb. Schulz. Hout laan 29 naar Duitsland; F. de Jong. Roomburgerlaan 22 naar Oegstgeest. War- monderweg 24; A. A. M. Timmerman. To- matenstraat 6 naar Utrecht. Domplein 8 bis; M. C. J. de Jong geb. Schrama, Kv. inginnelaan 27 naar Oegstgeest. War- monderwecr 24; A. M. W. Blom, Rijnsbur ger eg 10 naar Gouda, Joubertstr. 201; A. van Dongen. Houtlaan 29 naar Aalsmeer. Dorpsstr. 62; A. S. Muller. Lange Mare 68 naar Laren N.-H„ Hoefloo 16; R. Fruin, Oude Vest. 53 naar Amersfoort. Jacob Catslaau 32; A. J. Mikkan. Kaarsenma kersstraat 7 naar Rotterdam, v. d. Sluijs- straat 44; F. Beij, Oosterstr. 94 naar Zeist Schaerweldelaan 101; C. J Beli. Sophla- straat 74 naar 's-Gravenha?e, Kraalennof- straat 45; E. M. B L M. Spi'ker, Sophia- straat 74 naar 's-Gravenhage, Krènlen- hofstraat 45. LEIUHRDORP Curasao, zodat hij genoodzaakt is zijn functie als dirigent van Warmonds Fanfare neer te leggen. In 't Trefpunt waren de leden van de fanfare bijeen om afscheid van de heer Hondong te nemen. Hierbij wees de voorzitter der vereniging, de heer J. Ouwehand, erop, dat de fanfare haar directeur zeer node ziet vertrekken. Dat U, aldus spreker, voor deze functie bent uitverkoren, is zeer zeker eervol, maar het stemt ons tot weemoed. U hebt onze vereniging aan U weten te binden, dank zij uw muzikale talenten en niet te vergeten uw pedagogisch inzicht. Het was voor ons een eer onder uw leiding te mogen werken en uw nimmer falende energie heeft er zeer veel toe bijgedragen, dat onze vereniging in de muzikale wereld zo'n goede naam heeft. Als blijk van waardering en achting bood spreker de scheidende directeur namens de leden een mooie vulpen aan. Ook mevrouw Hondong werd dank gebracht voor de gastvrijheid, die zij de leden verleende. Haar werd een prachtig boeket bloe men aangeboden. De heer Hondong toonde zich zeer getroffen door deze spontane huldiging. Van de verschillen de verenigingen, waarvan ik dirigent ben, aldus spreker, neemt bij mij de Warmondse Fanfare een bijzondere plaats in. In deze vereniging heerst een geest van saamhorigheid, die ten voor beeld van vele verenigingen kan strek ken. Bovendien wordt er flink gestu deerd en worden de repetities trouw bezocht, hetgeen zulke mooie resultaten heeft afgeworpen. In de plaats van de heer Hondong zal nu de heer L. T. Jan sen, oud-kapelmeester van de Konink lijke Militaire Kapel als dirigent optre den. Hierna namen de leden met een har telijke handdruk afscheid van hun directeur. De heer Hondong gaat voor lopig voor een jaar naar Curasao. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Geertrude. d. van J. A. Bunt- sma en A. vam Leeuwen; Chri6tianus J.. zn. van J. G. van Veen en M. A. van den WASSENAAR Bij beschikking van de minister van O. K. en W. is tot lid en ondervoorzitter van de commissie, in 1959 belast met het afnemen van de examens ter ver krijging van de acte van bekwaamheid voor 'het geven van lager onderwijs in het vak wiskunde, benoemd dr. W. A. M. Burgers, al'hier. ZOETERWOUDE AANBESTEDING Gisteravond hebben B. en W. dezer gemeente in het openbaar aanbesteed „het vervangen van de Steenbrug door een betonnen duiker". Ingeschreven werd van hoog tot laag als volgt: A. Hogeboom te Rijpwetering f. 36.800; J. Stam te Voorschoten f. 36.500; N. Overdevest, Zoeterwoude f. 36.000; L. P. van der Geer, Leiden f. 34.200; C. A. Langeveld, Alphen a. d. Rijn f. 33.000; P. Bokhoven te Gouda f. 32.860; H. van Driel, Koudekerk f. 30.800; Th. Stuif zand, Leiden f. 28.800; Erven Paarde- kooper, Zoeterwoude f. 28.300; Gebr. Hulsbos, Zoeterwoude f. 28.000. De gun ning is aangehouden. OUDSTE INWOONSTER Zoals wij reeds meldden, overleed zon dag ji. de oudste inwoonster dezer ge meente mevr. G. Hulsbosvan der Burg. Als gevolg hiervan werd de heer A. Se gaar de oudste inwoner met een leeftijd van 93 jaren. Deze laatste overleed op 12 april j.l. in het Academisch Ziekenhuis te Leiden, zodat thans de oudste inwoon, ster dezer gemeente is mevr. M. van der Krogt-geb. Vistcher, wonende aan de Miening nr. 16. Mevr. van der Krogt is thans 92 jaren oud. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Margaretha M. J., dr. van L. J. van der Post en M. M. Th. Paardekoo- per; Wilhelmus A. S. van der Poel, zn. van J. M. van der Poel en A. M. Stolwijk; WilheLmina A. L.. dr. van J. G. Captein en M. Vink: Gloria, dr. van P. J. Schild wacht en G. de Jong. Ondertrouwd: G. A. Koree, 24 J. en A. W. van der Maat. 24 J.; H. C. G. Scholtes, 26 J. en J. M. T. Omtzigt. 20 J.: A. C. Verhagen. 26 J. en P. M. Onderwater. 22 J.; J. H. M. Omzlgt. 29 j. en A. M. van der Meer, 29 j.; W. Th. Zandbergen, 30 J. en C. P. van Leeuwen, 23 J. Getrouwd: A. W. N. van Wieringen en E. H. Straathof; H. A. van der Post en P. A. de Jong. Overleden: M. E. Doeleman, 79 J C. A. Schuur. 57 J., weduwe van J. A. van der Voort; G. van der Burg, 100 J., weduwe van K. Hulsboe. Bisschoppelijke Nijverheidsschool door vliegtuig getroffen Gisteravond werd in de ge meente Voorhout een grote oefe ning gehouden van verschillende onderdelen van B.B. en brandweer. Verondersteld werd dat een vlieg tuig brandend neergestort was op een vleugel van de Bisschoppelijke Nijverheidsschool. In de school waren 500 leerlingen aanwezig en verondersteld werd dat velen in hun slaap waren verrast en getrof fen door puin en brokstukken. Er was brand ontstaan op de eerste en tweede etage; dichte rookwol ken maakten de normale opgang naar de verdiepingen vrijwel on bruikbaar. De leerlingen van de school waren in gelicht en een 100-tal was in de getrof fen vleugel aanwezig. Omstreeks 7 uur gisteravond kreeg de Voorhouter brand weer als eerste het bericht van het neer storten van het vliegtuig. Na aankomst op het terrein van de brand vroeg de commandant hulp aan het kringcom mando, waar de heer G. J. Boven ver schillende andere gemeenten waar schuwde. De slaapzalen moesten worden ont ruimd en daarvoor werd de glijladder van de Wassenaarse brandweer ingezet. Hierlangs gleden de 100 leerlingen naar beneden, tot groot plezier van de jon gens zelf en van de talrijke toeschouwers. Ook 15 ernstig gewonden werden gered en onmiddellijk verbonden. Toen de laatste man uit het gebouw gehaald was werd het einde van de oefening aange kondigd. Alle 120 deelnemers verzamelden zich in „De Bonte Koe". De heer G. J. Boven, kringcommandant van de brand weer sprak zijn voldoening uit over het slagen van de oefening. Hij prees het snelle optreden van de ploegen. Spreker wees erop dat het object, de Bisschop pelijke Nijverheidsschool, uniek was en hij dankte het bestuur en de leiding voor alle medewerking. De heer Gerth van Wijk merkte nog op dat hiervan een goede propaganda voor de B.B. in Voor hout is uitgegaan. Burgemeester Smol ders prees het enthousiasme van de BB. Het is wel geen oorlog, aldus spre ker, maar toch is het goed dat er eens geoefend is bij de Nijverheidsschool. Het is niet geheel denkbeeldig dat de school inderdaad eens getroffen wordt door een neerstortend vliegtuig. Ook in vredestijd zijn rampen mogelijk en het is goed als de BB dan doeltreffend kan optreden. Namens het gemeente bestuur bood hij alle deelnemers een consumptie aan. Deelnemers waren de brandweren van Katwijk, Noordwijk, Lisse, Voorschoten, Noordwijkerhout en Voorhout; het me disch geneeskundig team uit Wassenaar, reddingsploegen uit Wassenaar en BB uit vele omliggende plaatsen. N.V.V. stippelt beleid uit Het N.V.V. zal er zich niet mee kun nen verenigen, dat eventuele moge lijkheden tot loonsverhoging ten goede zullen komen aan de compen satie van een hogere huur. Aldus heeft de waarnemend voorzitter, de heer D. Roemers, vandaag in Den Haag ge zegd. Deze mogelijkheden zullen in eerste instantie moeten worden gebruikt voor een algemene loonsverhoging om het restant van de gevolgen van de beste dingsbeperking op te ruimen. Eerst als dat gebeurd is, zal het N.V.V. bereid zijn volgend jaar een huurverhoging met looncompensatie te aanvaarden De heer Roemers merkte voorts op, dat over een en ander geen verschil van mening bestond met de andere vakbon den. Dat bestaat slechts over de manier, waarop het doel bereikt zou moeten worden. De confessionele vakbonden willen gedifferentieerde loonsverhoging, hetgeen het N.V.V. onder de tegenwoor dige omstandigheden onmogelijk acht. PRINSES MARGRIET BEZOCHT TECHNISCHE VOORJAARSBEURS Prinses Margriet heeft vanmiddag m gezelschap van 13 klassegenoten van het „Incrementum" een dependance van het Baarns Lyceum, een bezoek ge bracht aan de Technische Voorjaars- beurs te Utrecht. BEURSOVERZICHT Internationals in reactie In een tamelijk levendige markt on dergingen de internationale waarden vandaag, een technische koersreactie op de forse koersstijgingen van de laatste tijd. Publiek en beroepShandel vonden de tijd gekomen, om tot winstnemingen over te gaan. Hier tegenover stonden niet voldoende kooporders. Het buiten land liet, voor alle internationale waar den versteek gaan. Relatief het grootste koersverlies moest Aku incasseren. De opening werd bepaald op 309 M>, tegen 318 als slotkoers van gisteren. Later daalde de koers tot 306De obligaties Aku werden eveneens lager geadviseerd. Philips kon zich op een prijs van 580 be hoorlijk handhaven, doch het koersver lies, bedroeg tooh circa 10 punten. Ook de converteerbare obligaties Philips no teerden enige punten lager. Unilever ver loor op 538circa 6 punten. Kon. Olie daalde van f. 168,40 tot f. 167,80. De slot koers van gisteren was f. 170. De aan delen bleven circa f. 1,50 beneden pari teit New York. Aandelen en dollarobli gaties KLM kregen, ingevolge New York, een lagere advieskoers. Ook de scheepvaarten moesten een veertje laten. KNSM noteerde iets lager; ook de overige waarden waren iets ge makkelijker. De cultuursector lag voor Deli en HVA aan de verkoopkant. Staats fondsen waren vast. WISSELKOERSEN Amsterdam, 15 april Londen 10.62y*—10.62%; New York 3.77A—3.77AMontreal 3.91%—3.91%; Parijs 76.87%—76.79%; Brussel 7.55%— 7.56%; Frankfort 90.16>/2—90.21%: Stock holm 72.90%—72.95%: Zürich 87.20' 87.25%; Milaan 60.74%—60.79%; Konen hagen 54.77%—54.82%; Oslo 53 01 53.06%; Wenen 14.5814 59Ankara 3.76%—3.77% nam.: Praag 52.84—52.94; Lissabon 13.24y4—13.26V4. Woensdag 15 april ACTIEVE OBLIGATIE Staatsleningen ad f. 1000.— Vorige Slotkoers koers v. heden Ned. '59 4% 101}! 102% Ned. '58 4% 10111 102 ft Ned. '53 3% 96% 96% Grootboek obi 3% 83 Ned. '47 3% (3) 92Pa 92% Ned. '51 3% 96% 96% Ned. '53 (3%) 95% 95% Ned. '56 3% 94% 941J Ned. '48 3% 90 90 Ned. '54 3% 90% B 90% Ned. '55 I 3% 90% 90% Ned.'55 II 3%91% 91% B Ned. '37 3 90% Dollarlng '47 3 93% Investeringscert 3 97U 971J Ned. 62-64 3 97,V 971» Indië '37 A 3 97% 97% Grootboek '46 3 88 y4 Ned W.B 6% 111% m% Philips 5 273% 269% ACTIEVE AANDELEN Clt. Handl. en Ind. B. 41 41% Nat. Handelsbank 142% 144 Ned. Handelmy220 217% Amst. Rubber 85% 85% Ver. HVA-mij138% 136 Java Cult29% 28% Senembah171 170 Vorstenlandenn AKU 31774 308 Berkel's Patent (v.) 244 245 Calvé Delft cert497 495% Deli M(j.en (Ver.) 149.8O 148.75 Kon Pap. v Gelder 224 223 Hoogovens eet425 435 MüUer en Co. N. B 306 303 Ned Kabellabr 370 365 L f» 59074 581 Philips pref 240 233 Unilever 5,4Ï 5301. Wilton Feyenoord J,; 224 Biliton 2de r 24Qa'. °48 Dordtse Olie gew 72,2 709»! Kon Petr (f 20.-) „JZ, Hon1 „L20 155 95 167.80 Holl Amer lijn icov 1^7 Java China Paket nÈ K-Ll-M14150 Kon Ned Stmv Mij 14R|7 147k Kon Paket Mij V?7 137 Stoomvaart Mij Ned 14fi 1 1431/ Nievelt Goudr eert 133a/ 130% v Ommeren eert. 947J? 244 Kon Rott Lloyd fji'* 14c Ned Scheepv Unie 139sr 136% NIET-ACTIEVE OBLIGATIE Prov.- en Gem. leningen A'dam '47 (3%) 3.. 96 idem '48 (3%) 96 R'dam '52-1 (4%) 99% idem '37 I-III (3%) 04% 94'/2 Idem '38-1 (3%) 04% I- Bankwezen Bank N. G. *58 (5%) 105% 105% id. N W B. "52 (4%) 99 100 Industr. Obligaties Philips Dollarlng *51 98% 98% Premieleningen A'dam '53 3 96% 96 A'dam '51 2% 86% 87 A'dam '56 I 2% 81 81 A'dam *56 II 2% 94% 95% Eindhoven '54 2% 81 81V2 Enschede '54 2% 82% 823fe Den Haag '52 I 2% 88% 89% Idem II 2% 91% R'dam '52 I 2% 89 88% Idem n 2% 88% Idem '57 2% 97 97% Utrecht '52 2% 90% 89% Z.-Holl 1957 2% 97% 97% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietlnstellingen Robeco 194 193.50 Amst. Bank 287% 285% H.B.U eert234% 231% Rott. Bank 251 252% Twentsche Bank 229 227% Industrie Ondernemingen Albert Heyn 345 B 345 Borneo Sum H. Mij. 59 58'/2 Ned. G en Sp fabr 270 260 Kon. Ned Grofsm 136% 138 Internatio 113 L 110L Rott Droogdok Mij 653 645 Sikkens Lakfabr '53 510 510 Tieleman en Dros 7% Ned Mij Walv.vrt. 103 105 Spoorwegen Dell Spoorweg MU 8% Amerik fondsen Canadian Pacific R 30 A 30% Intern Nlcke) 90% 90 Anaconda 66 67 Bethlehem Steel50 49}» Cities Service 50% 58% General Motors 46% 46% Kennecott 109% lirv4 Republic Steel 68% 69 Shell Oil 83% 83% Union Pacific 34% 34% Un States Steel 88V4 88% Nog enkele fondsen uit Leiden en omgeving Aandelen V K 14/4 Edelmet Kon AA 56 6CGB Pref wa idem 66% 69GB Electrolas B 326 315 Holl Constructie 353 364G Ing our v Bouwnijv 213 215 ld. div 1958 203 205B Int Kunststof! Ind 56 55GB Leidsche Wolsplnn 322GB 323 Ver rouwtabrieken 221 220% Wern">k c Pot„Tirn 125GB 125r Van Wijk Textiel 70 139 Zaalberg 104% 1C4%

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 9