Christ, handelaren in Melk- en Zuivelprodukten vandaag hij een vrouwelijk personeel Leren luisteren naar muziek" Burgemeester L. J. den Hollander Hazerswoude naar Leerdam van 's nachts pijn Three Castles Frans du Mee bezorgt de Leidse groentehandelaren vrolijke avond Katwijk aan Zee en Oegstgeest tapten in Leiden "t beste bier Opgericht 1 maart 1860 Woensdag 15 april 1959 Tweede blad no. 29720 Leiden zorgde voor vrolijke inzet Uit alle delen van het land zijn vandaag de christelijke handelaren in melk- en zuivelprodukten naar Leiden gekomen ter bijwoning van de landelijke jaarvergadering van hun bond. Aan deze bondsvergadering ging gisteren in de Stadsgehoorzaal reeds een door de afdelingen Leiden, Rijnsburg en Katwijk georganiseerde ontmoetingsavond vooraf. Ook voor deze avond honderden leden waren met hun dames reeds een dag eerder naar de Sleutelstad gekomen was de belangstelling groot. Zorgde Leiden deze avond voor een vrolijk amusementsprogramma: Sempre Avanti's „Jong en Jolig" zong en musi ceerde voor de pauze, de Rijnsburgers hadden de grote zaal in een feestelijk bloemenkleed gestoken. Na een onderlinge begroeting heette de voorzitter van de afdeling Leiden, de heer M. L. C. de Geus, allen hartelijk welkom, in het bijzonder wethouder S. Menken, vertegenwoordiger van het ge meentebestuur. Spreker hei'innerde eraan, dat Leiden in zeker opzicht voor het bondsleven een historische plaats is. Het was in de eerste bezettingsjaren, dat de Bond, welke al reeds lang bericht had ontvan gen, dat hij verdwijnen moest, van de toenmalige bezetters toestemming ver kreeg om nog één maal een bondsver gadering te houden. En daarvoor werd Leiden uitgekozen. Op deze vergadei-ing heerste er een gedrukte stemming, om dat men niet wist wanneer men elkaar weer in een bondsvergadering zou zien. Thans zijn de omstandigheden gelukkig van geheel andere aard en kunnen wij, aldus spreker, al weer vele jaren in vol ledige vrijheid vergaderen. Na dit inleidend woord was het Koos Kuklers „Jong en Jolig" goede wijn behoeft geen krans dat in een mini mum van tijd voor een maximum aan muzikale vrolijkheid zorg droeg. Als altijd oogstte Wim Brugman in de or gelman en het ballonnenmannetje een groot succes. Vlot van ritme was ook de door hem en Lyda Spaans gezongen en gedanste calypso. Voortreffelijk! Gerard Koolhaas en Nel de Vries zochten het deze avond meer in het opei*ette-genre. Ook zij en dan noemen wij ook de „Boerinnetjes" deelden in het enthou siasme van de zaal, dat voortduurde bij de opvoering van de klucht „Je moet er niet mee spelen", onder regie van Henk v. d. Broek, op de planken gezet door de toneelafdeling van Sempre Avanti. DE BONDSVERGADERING Terwijl de dames hedenochtend een rondrit door de omgeving van Leiden maakten, kwamen de leden van de Bond wederom in de Stadsgehoorzaal bijeen. Na een inleidend woord van de bonds voorzitter, de heer A. van Buuren, riep de heer J. W. J. Komdörffer uit Kat wijk namens de ontvangende afdelingen de leden een hartelijk welkom in de Sleutelstad toe. Hierna was het wederom de bonds voorzitter, die in een uitvoerige jaar rede zijn visie gaf op de positie van de Bond, welke steeds in kracht toeneemt. DE MELKPRIJS Nadat spreker erop gewezen had, dat het bestaansrecht van de vrije organisa ties niet wordt aangetast door de PBO het zijn juist deze oi-ganisaties, welke de pijlers van de PBO vormen zette hij uiteen, dat het maar heel spox-adisch voorkomt, dat de consument een hogere prijs voor de melk moet gaan betalen uit hoofde van het feit, dat de melk handelaar er na oneindig veel moeite in geslaagd is om aan te tonen dat zijn marge te laag is voor een redelijke be loning voor de door hem verrichte arbeid. In de meeste gevallen spelen hier fac toren een rol, die geheel buiten hem om gaan en die hij zonder meer heeft te aanvaarden. Doch daar de melk- detaillist als laatste schakel in het dis tributie-proces de dagelijkse relatie met de consument onderhoudt, is hij wel degene die de klappen krijgt. En toch kan hij het, aldus spreker, werkelijk niet helpen wanneer de positie van 's lands schatkist het noodzakelijk maakt om de subsidie op de melk te verlagen en dit een prijsverhoging tengevolge heeft. Vervolgens schonk spreker aandacht aan de eisen, waaraan een melkhandel moet voldoen. Niet ontkent kan worden dat er zo hier en daar nog wel verbete ringen noodzakelijk zijn. Maar daar wordt dan ook hard aan gewerkt zowel in privaatrechtelijk als in publiekrechte lijk verband. Spreker dacht hierbij aan de reeds enige jaren geleden op vrijwil lige basis tot stand gebrachte bedrijfs inspecties en aan de plannen, die er be staan om tot. verbetering van de con- sumptiemelkvoorziening te komen. Met vele andere besturen heeft ook ons bestuur, aldus spreker, zich al een aantal jaren beziggehouden met het probleem dat er een zekere afstand dreigde te ontstaan tussen leiding en leden. We hebben er in het minst geen verlangen naar, dat er in onze organi satie een „bovendrijvende" laag komt en verder de massa. Zeker, we hebben een goed geredigeerd orgaan dat zijn voor lichtende taak op de juiste wijze ver vult. Ook de jaarlijkse kringvergaderin gen voorzien in een bepaalde behoefte en winnen steeds meer aan betekenis. Maar daarnaast is er behoefte aan z.g.n. kader waaruit de personen moeten ko men die zitting kunnen nemen in hoofd- en afdelingsbestuur. Dit laatste heeft geleid tot het organi seren van een kadercursus. Een hier voor ingestelde kleine commissie heeft het voorbereidende werk op voortreffe lijke wijze verricht en heeft beslag weten te leggen op een aantal uitne mende docenten. In de loop van 1958 is Gift verjaarsgeschenk Koningin Juliana Ook in onze stad is een mogelijkheid geopend om op zeer gemakkelijke wijze bij te dragen aan het verjaarsgeschenk, dat Koningin Juliana op haar vijftigste verjaardag namens de Nederlandse be volking zal worden aangeboden. Met ingang van vandaag zijn in de hal van het Stadhuis, het postkantoor, de hulppostkantoren en van de diverse plaatselijke bladen bussen geplaatst, waarin men zijn gift kan deponeren. ACADEMISCHE EXAMENS Geslaagd voor het doct.ex. Zuidafri kaans recht de heer J. C. G. Kamfer (Oegstgeest)kand.ex. F wis- en natuur kunde de heer J. W. Bruning (Den Haag); kand.ex. L wis- en natuurkunde mej. J. M. van Weele (Leiden); kand.ex. H wis- en natuurkunde de heer H. B. Emanuels (Den Haag); dokt.ex. rchei- kunde de heren H. J. Hageman (Leiden) en K. Schol (Eindhoven) en mej. E. W. M. Keulemans (Leiden). Geslaagd voor het kand. examen Wes terse sociologie de heer J. M. Tettero (Den Haag). deze cursus gestart ™t een ongedacht groot aantal deelnemers. s Nadat de heer va., „uuren de leden had opgewekt om actief aan het bonds leven deel te nemen, werd een aanvang gemaakt met de behandeling van de huishoudelijke zaken. Advertentie Voor diverse afdelingen kunnen wij plaatsen. Operette - klanken in Doelenkazerne De Dienst Welzijnszorg Landmacht schuwt geen moeite om de dragers van 'sKonings wapenrok stijlvolle verpozing te bieden in de lange uren na „dienst tijd". Voor de manschappen van de Doe lenkazerne is het de adjudant J. Nieu- wenstein, die belast is met de organi satie van de ontspanningsavonden voor de soldaten en met de regelmaat van een klok lanceert hij aantrekkelijke bij eenkomsten. Gisteren kon hij zijn jongens de ken nismaking laten hernieuwen met de Haagse Operettezangers, een gezelschap, dat zich in de Doelenkazerne reeds een naam heeft verworven. Het gezelschap had wel enige concur rentie van het mooie weer. Maar, waren er al wat minder militairen dan anders, het aantal burgers onder het auditorium was door de komst van burger-cadiper- soneel en leden van de bond van oud onderofficieren, aanmerkelijk groter. Het programma dat zowel voor als na de pauze werd ingezet met een potpourri van opei'ettemelodieën, door Jos Carpay vertolkt op het hammondorgel, vermeld de fragmenten uit „lm weissen Rössl", „Die Lustige Witwe", „Viktoria und ihr Husar", „Der Vogelhandier", „Die Fleder- maus" en „Der Zigeunerbaron". Cor Weygers, tenor en de bekende radio-zangeres Ansvan Baaien, sopraan, oogstten gul applaus met het duet .Reich mir zu Abschied, noch einmal die Hande" en met „Barcarolle" van Of fenbach. Ook de bariton Lex Goudsmit, die met zijn sterke stem de lof zong van de zwak heid van de drinker, viel een dankbare ovatie ten deel. Het publiek reageerde met kennelijk genoegen bij de herkenning van beken de melodieën als die van het Viljalied", het duet uit „De Parelvissers" van Bi- zet, „Mein Liebeslied solle ein Walzer sein" en „Ja das alles auf Erd". Het was weer een avond waai-aan de operetteliefhebbers veel plezier hebben beleefd en waarmee de leider van de Haagse Operettezangers, Cor Weygers, veel eer heeft ingelegd. w Cursus en Finale in de Lakenhal Drie winters geleden is op instigatie van onze stadgenoot J. Bartelsman een cursus „Leren luisteren naar muziek" in het leven geroepen, om bij leerlingen L.O. en U.L.O. en ook bij leerkrachten in dit onderwijs actieve belangstelling te wekken voor de serieuze muziekpraktijk. D.w.z. de praktijk van anderen, want het zélf musiceren, hoe wenselijk ook, is hierbij niet betrokken. Het gaat hier slechts om een geschoold beluisteren. Met ingang van 1 mei Met ingang van 1 mei a.s. is de burgemeester van Hazerswoude, de heer L. J. den Hollander benoemd tot burgemeester van de ge meente Leerdam. Burgemeester Den Hollander kwam op 15 mei 1948 naar Hazerswoude en heeft zich in de afgelopen jaren doen kennen als een goed bestuurder. Hoewel men in Hazerswoude natuurlijk ver heugd is over de promotie van de burgemeester zal men hem toch node de gemeente zien verlaten. Vooral de korte termijn waarop hij vertrekt zal wel enige problemen met zich mede brengen. De heer Den Hollander begon zijn ambtelijke loopbaan in 1933 als volontair in Middelharnis. Vandaar ging hij naar Hardenberg en was vervolgens werkzaam ter secretarie van Alkemade, Breukelen, Geldermalsen en Loenen, in welke laat ste gemeente hij de rang van hoofd commies bereikte. In 1943 werd de heer Den Hollander, die op 24 maart 1914 te Axel werd ge boren. benoemd tot fungerend burge meester-secretaris van Hoeksewaard en daarna in dezelfde functie te Heinen- oord. In 1948 werd hij geïnstalleerd als burgemeester van Hazerswoude. Een van de eerste werkzaamheden van de nieuwe Dit alles geschiedt onder auspiciën van de gemeentelijke L.O.-inspectie. Het was dan ook inspecteur B. Swanenbui-g, die naar aanleiding van de seizoens- slotavond, voor die gelegenheid naar de Lakenhal verplaatst, het welkomstwoord sprak, allereerst tot de cursusleider Ru Sevenhuijsen, vervolgens tot Rijksin specteur Boogaard en andere geno digden. Deze cursus bestrijkt thans 10 klas sen, van 10 verschillende scholen. Elk dezer scholen had zijn „kampioen" ge- selecteerd en afgevaai'digd: zij zaten deswege op een rij vooraan. Als exami nandi. Want na schriftelijke beantwoor ding van 10 te stellen vragen zou de „kampioen der kampioenen" aangewe zen worden. Deze gelukkige werd een jongen, Scholten, van de school aan de Timorstraat, die alle instrumenten of groepen van instrumenten en alle com- positietitels foutloos had opgetekend. De 10 kampioenen werden met een boekje over een componist verrijkt en kregen evenals de overige vrij talrijke aanwezigen nog een echt concert, niet om het concert, maar omdat het onder werp „kamermuziek" aan de orde was geraakt. Via de explicaties kwam daar bij een leerzaam stukje muzikale vorm leer te pas. Dit concert gaf Sevenhuij sen, gewezen violist van de Groninger Orkest Vereniging, met de pianiste Greetje Koerts, eveneens uit Groningen, een belangloze medewerkster. Hun programma bestond uit drie vioolsonaten, de tweedelige in G van Haydn, in E uit 1935 van Hindemith en de eenling van César Franck. Naar aan leiding van Hindemith werd opgemerkt, dat de dissonant niet bestaat, maar dat onze oren 30 jaar ten achter zijn, dat altijd waren en zullen blijven. Ook dat een goed programma steeds een heden daags werk dient te bevatten. Kritische spelbeoordeling valt overigens buiten het ons gestelde kader. De heer Swanenbui-g dankte de con certgevers, begiftigde de pianiste met ,iets zoets wegens haar zoete tonen" en de violist met een couvert, bevattend een verzamelgift van de cursisten. Na mens de cursisten A en B sprak ten slotte ook de heer J. Berg een treffend woord van dank tot de heer Seven- huiisen V. RONDOM DE MAREDIJK Afd. Gymnastiek kwam goed voor de dag Gisteravond gaf de onderafdeling „Gymnastiek" van de Buurt en speel tuinver. „Rondom de Maredijk" in het Antonius Clubhuis haar jaarlijkse open bare les. Voorzitter G. A. Sassen opende deze gevarieerde avond. Hierna kwam de massale opmars waarna het clublied werd gezongen. De heer Sassen begroet te de afgevaardigden van diverse ver enigingen onder wie die van het Kon. Gymnastiek Verbond. Onder leiding van mej. J. Cats kregen de aanwezigen een leuke kleuterles te zien. Vrije oefeningen, lange mat (adspiran- ten), een zangspel en een dansje oogst ten grote bijval. De herengymnastiek vereniging „Excelsior" verleende met hoogbrug voor de pauze en daarna op de lange mat een belangrijke bijdrage voor het welslagen van deze avond. Na de pauze wisselden klassikaal brug (meisjes), hoepeloefeningen (dames), lintenoefening, brug- en knotsoefeningen elkaar in bonte volgorde af. Het geheel van deze avond leek ons een vooruitgang in vergelijking met voorgaande jaren. Mej. Cats kreeg van de kleuters een bloemstukje en van het bestuur een ge schenk aangeboden. KINDERSPELEN OP KONINGINNEDAG De schoolgaande jeugd, in de leeftijd van 912 jaar, die op Koninginnedag wenst deel te nemen aan de kinderspe len op het sportterrein aan de Zoeter- woudse Singel, kan zich hiervoor resp. donderdagmiddag (jongens) en vrijdag middag (meisjes) laten inschrijven in „Den Burcht". Het zevenjarige Surinaamse hart patiënt je Ingrid Haime kwam gister avond op Schiphol aan. Het kind kwam naar ons land voor een ope ratie die in Suriname niet kan wor den verricht. Deze kostbare tocht werd mogelijk dank zij een inzame ling in Surinamedie zoveel geld opleverde, dat ook een tweede patiëntje binnenkort voor het onder gaan van een operatic rr.ar ons land kan komen Burgemeester De Hollander (Foto Leidsch Dagblad) burgemeester was de voorbereiding van het uitbreidingsplan Dorp, dat thans volgebouwd is. Talrijke nieuwe uitbrei dingsplannen volgden in de loop der jaren. In het bijzonder beijverde de bur gemeester zich voor de particuliere woningbouw, terwijl de woningwetbouw eveneens een krachtig voorvechter in hem vond. De plannen voor het nieuiwe raadhuis zullen de raad in de eerst volgende vergadering voorgelegd wor den. In 1957 werd het fraaie sportvel dencomplex geopend. LEGER DES HEILS Morgenavond om half acht vindt in de korpszaal van het Leger des Heils aan de Hooigracht een bijzondere samen komst plaats o.l.v. divisie-officier Brig. P. Deurloo. Aan deze avond zal een achttal ge selecteerde korpsofficieren vocale mede werking verlenen. Tot dit dubbelmannenkwartet, dat reeds in meerdere korpsen optrad beho ren de a.s. febe-officier kad.-luit. Van Duin alsmede de Div. Jeugd-secr. kapt. A. van Stokkem. Voorts de kapiteins J. Kopmels en J. van Huizen, resp. van de Amsterdamse korpsen Haarlemmerpoort en Jordaan en de bevelvoerend off. van het jonge korps Amsterdam-Nieuw-west de 2de luit. A. van Engelen. Ook de ka pitein C. Wismeyer van korps Baarn en de bevelv. officier van het Leidse korps kapt. R. J. Schurink maken deel uit van dit ensemble. Congres Metaalbewerkers In zijn begroetingswoord tot het van daag in Den Haag gehouden congres van de Algemene Nederlandse Metaal- bewerkersbond heeft de wnd. voorzit ter van het NVV, de heer D. Roemers, medegedeeld, dat de voorzitter, de heer C. van Wingerden, binnen enige weken zijn werkzaamheden zal kunnen hervatten. Vervolgens herinnerde hij er aan, dat de bestedingsbeperking het ledental van het NW aanvankelijk had doen terug lopen tot 476.000, doch dat de nieuwe groei van dit ledental nog steeds voort gaat. Hierna besprak de heer Roemers het algemeen sociaal economisch beleid van het NVV voor de komende periode. Op 9 ofwel 23 mei a.s. zal een bijzon der congres worden gewijd aan de be spreking van het dan wel verschenen S.E.R.-adVies. Advertentie en aldoor wakker Alles wat U verlangt van een pijn stiller vindt U in een "Akkertje" met geneeskrachtig micropoeder. "Akkertjes" snel, veilig, zeker. De echte Engelse sigaret van distinctie en goede smaak 1per pakje Technische Voorjaarsbeurs te Utrecht geopend In Utrecht is vanmorgen de Techni sche Voorjaarsbeurs geopend. Voor het eerst werden de Jaarbeursbezoekers verwelkomd met vrolijke carillonklan ken uit het carillon, dat het vorige jaar een plaats op de Expo had en door de Jaarbeurs is aangekocht. Utrechts burgemeester, jhr. De Ranitz, bespeelde deze nieuwe aanwinst. Overigens geschiedde de opening zon der enig officieel vertoon. Bijna 1400 firma's uit 21 landen nemen aan deze expositie deel. De inzendingen beslaan een netto-expositie-oppervlakte van totaal 20.000 vierkante meter. Om tien uur vanmorgen werd de burgemeester van Berlijn. Willy Brandt ontvangen. Hij was in gezelschap van de ambassadeur van de Duitse Bonds republiek in Nederland dr. J. Löns. Ook de Nederlandse minister van Economische Zaken prof. dr. J. Zijlstra sloot zich bij de Duitse gasten aan. In de Julianahal verwelkomde dr. G. van der Wal het gezelschap namens de Raad van Beheer der Kon. Ned. Jaar beurs, waarna een rondgang over de beurs werd gemaakt. De belangstelling van de Berlijnse burgemeester ging met name uit naar de presentatie van een twaalftal West- Berlijnse industrieën, alsmede naar de Nederlandse stand voor industriële vormgeving en de demonstraties, die de Nederlandse Spoorwegen op het open terrein gaven met nieuwe types laad- wagons. VER. VAN VRIJZ. HERVORMDEN De algemene vergadering van de Ver eniging van Vryz. Hervormden zal op 8 en 9 september te Deventer woi-den gehouden.. De eerste dag zal ds. D. Oos ten, hervormd predikant te Enschede, spreken over: .Problematiek van de wijkgemeente". De tweede dag zullen de heren prof. dr. J. de Graaf, hoogleraar in de theologie aan de rijksuniversiteit te Utrecht en dr. J. M. de Jong van .Kerk en Wereld" te Driebergen, korte referaten houden om de discussie over „Het kerkbegrip" in te leiden. De Eerste Leidse Vereniging van Kleinhandelaren in Groenten, Aardap pelen en Fruit heeft gisteravond feest gevierd. Ter gelegenheid van het 45- jarig bestaan was in „Den Burcht" een feestavond georganiseerd. En hoe? In dachtig het gezegde, dat een goed begin al halve winst betekent, hadden de organisatoren voor een daverend entree gezorgd. Iedereen kreeg een kleurige bloemencorsage opgespeld, voor de he ren was er een rokertje, voor de dames een snoepje naast verschillende con- Alles getuigde van veel vakmanschap Het was gisteren wel echt een dag om een biertapwedstrijd te houden, zoals die plaats vond in het St.-Antonius Clubhuis te Leiden. Een zo stralende dag vraagt als het ware om een glas bier. Talrijke biertappers en -tapsters uit Leiden en omgeving hebben laten zien dat het nog niet zo eenvoudig is een goed glas bier te tappen en de jury heeft nauwlettend toegezien of er soms foutjes werden gemaakt. Daar kwam het tenslotte ook opaan: de kleine onvolkomenheden, die op zichzelf helemaal niet zo belangrijk zijn, maar die nu juist uit moesten maken of een deelnemer de eerste of de tweede prijs moest, hebben. Het is een spannende strijd geworden en de voorzitter van de juxy. de heer H. M. Klai-k van het Centraal Brouwe rij Kantoor maakte aan het einde zijn compliment voor het uitstekende vak manschap dat getoond was. Hij stelde het bijzonder op px-ys dat de VW-Lei- den een ereprijs ter beschikking had ge steld voor de eerste prijswinnaars in de beide klassen t.w. teams, bestaande uit een tapper en een serveerder, welke laatste een glaasje donker bier uit een flesje moest inschenken en éénmans zaken, waarbij dus alle handelingen door dezelfde persoon moesten woi'den verricht. De horeca-bedrijven nemen in het vreemdelingenverkeer een belang rijke plaats in omdat zy vaak het visite kaartje van ons land zijn. Behalve geld prijzen was er voor iedere deelnemer een fraaie herinnering, die de heer Klark wilde zien als een prijs voor ieder, want u hebt allen een prijs verdiend, aldus spreker. De heer Vaandrager van de WV voegde er bij de uitreiking van twee ereprijzen nog een propagandis tisch woord voor zijn vereniging aan toe. De prijzen werden bekend gemaakt door de bekende x-adioreporter Peter Knegjens, die ook commentaar bij de wedstrijden leverde en de organisatie in handen had. De eerste prijswinnaars zullen mee mogen dingen in de lande lijke finale, die in het najaar, vermoe delijk in Amsterdam, zal worden gehou den. PRIJSWINNAARS De uitslagen van de gisteren in Lei den gehouden biertapwedstrijd luiden als volgt. Bij de teams werd de eerste prijs gewonnen door café „American" te Katwijk aan Zee; Herman van Asperen tapte en zijn zusje Dini serveerde. De tweede prys was voor café-bittery Pot tekens te Leiden, getapt door de heer L. Vernet en geserveerd door mevrouw T. van Druten-Vemet. De derde prijs ging naar het Marine Vliegkamp Val kenburg. De beide hofmeesters eerste klas uit de longroom officieren G. Bou ten (tapper) en J. H. Seffelaar (serveer der) gingen onder luid applaus met deze prijs strijken. In de groep die men gemakshalve aanduidt met „éénmanszaken" ging de eerste prys naar John A. Hankart van café Sport te Oegstgeest, tweede prijs voor mej. N. Evers van hotel-café-res taurant Bellevue te Leiden en de derde prijs voor de heer J. van Vliet van café De Gouden Kroon te Leiden. Om deze tweede en derde prys moesten de beide deelnemers een keer extra optreden om dat zij met. een gelijk aantal punten wa ren geëindigd. Het was een gezellige middag, die een sportieve strijd te zien heeft gegeven. sumptiebonnen en nadat men door de bestuursleden in stemmig zwart met een rozet op de rever een plaats had toegewezen gekregen, stond er meteen een kelner klaar met koffie en gebak. Op zo'n manier was het ijs spoedig ge broken. De voorzitter van de vereniging, de heer H. Swanenburg, vond het heer lijk zoveel mensen welkom te kunnen heten. In het bijzonder richtte hij zich tot de talrijke genodigden. Voorts stak hij de leden van de feestcommissie vooral de heren Frans Brandt en Piet Swanenburg een pluim op de hoed voor de bergen werk, die voor dit jubi leum verzet waren. ZINLOZE KOLDER De heer Swanenburg wilde het niet lang maken, want achter het gordijn wachtten de artiesten. Door Gé Hofenks Cabaret Variété werd gebracht „Frans du Mee geeft lachcorvee". Reeds kort nadat het doek voor de eerste maal uit een was gegaan kwam Frans du Mee zelf vertellen, wat de lachgrage zaal te wach ten stond: pretentieloze humor, zinloze kolder. Men kent de vrolijkheid, die Frans du Mee brengt. Het grijpt niet al te hoog soms zelfs wat te laag maar het is goed voor een gulle lach. In zijn schetsjes en kolderieke babbel tjes werd hij terzijde gestaan door de blonde Ellen Castell en Pim Canté. Maar dit trio was er niet alleen. Voor de muzikale noot in het programma werd gezorgd door The Three Jacksons. Drie bekende en zeer populaire, maar ook handige accordeon-virtuosen. Zij ken nen de smaak van het publiek en passen het repertoire aan bij de „hits" van het ogenblik. Het applaus voor deze in witte uniformen gestoken accordeonisten was ovationeel. Onmiddellijk volgde nog een potpourri van overbekende schlagers. De zaal liet zich gaarne noden tot mee zingen. PARTERRE-ACROBATIEK The Broytons, een donkere man en een blonde vrouw, lieten zien, wat training en lichaamsbeheex-sing vermogen in de parterre-acrobatiek. Het is zelden origi neel. Het terrein is dermate afgegraasd, dat er voor nieuw werk nauwelijks ruimte is, maar het boeit altijd weer. zeker in een graad van perfectie als gisteravond. Tenslotte moeten wij nog noemen José en Tony, die humor en acrobatiek tot een vloeiende en bewonderenswaar dige eenheid hadden weten te maken. We zullen niet alle onderdelen van het programma afzonderlijk noemen. Het was een genoeglijke, afwisselende reeks van gezellige vrolijkheid, natuurlijke gratie, perfecte beheersing en virtuose muzikaliteit. Het succes was groot, het applaus daverend en de stemming op perbest. Hetgeen ook wel tot uiting kwam in het genoeglijke samenzijn onder lei ding van de heer Nieboer, nadat het doek voor de laatste maal gevallen was.

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 3