Chief Whip atrix op fcders lip! Amerika wijst de Russische eis inzake luclitcorridor-Berlijn af Kerkelijk Leven Wordt K.L.M. in Europair gekortiviekt? Allerwegen grote verslagenheid over Van Beinums heengaan Agenda 7 voor blijvend mooie handen Met een enkel woord DINSDAG 14 APRIL 1959 Macmillan en Debré zijn het in Londen eens geworden over de hoofdzaken Amerika heeft de Russische eis dat Amerikaanse militaire vlieg tuigen in de luchtcorridors naar Berlijn niet boven de 10.000 voet komen, afgewezen. Als de omstandigheden het noodzakelijk maken, aldus de Amerikaanse nota, zullen de machines boven de 10.000 voet vliegen. De Sovjet-Unie heeft volgens Amerika niet het recht een maximale hoogte vast te stellen. Geen sprake van Franse bemiddeling Londen-Bonn Premier Macmillan van Engeland en premier Debré van Frankrijk zijn het gisteren tijdens besprekingen in Londen in hoofdzaak eens geworden, zo is van gezaghebbende zijde mee gedeeld. Beide staatslieden pleegden overleg over de Duitse kwestie in het algemeen, de kwestie-Berlijn en het vraagstuk van de Europese veilig heid. Men voegde hieraan toe dat er over deze kwesties geen menings verschillen bestaan tussen beide pre miers. Uit de besprekingen zou ge bleken zijn dat de Westelijke mo gendheden steeds dichter tot elkaar komen. Het zou er nu nog slechts om gaan het gemeenschappelijke stand punt te ontwikkelen en in een be paalde vorm te gieten. Van Franse zijde werd er de nadruk op gelegd, dat het dwaas is te vragen of Frankrijk heeft aangeboden als bemid delaar op te treden in het geschil dat er tussen Engeland en West-Duitsland zou bestaan. Een dergelijke vraag verdient geen antwoord, zo zei men. Er zou geen overleg zijn gepleegd over de details van de bij de conferenties met de Russen te volgen tactiek. Dit zou worden overgelaten aan de werkgroep van de Westelijke Grote Vier, die in Londen bijeen is. Het overleg van deze groep zou tien k veertien dagen kunnen duren. In Britse diplomatieke kringen hoopt men dat de vrees van de Fransen voor de mogelijkheid, dat de Britten plannen voor „disengagement" zullen steunen, nu is weggenomen. Macmillan en Debré zouden zich hebben bezig gehouden met de mogelijke gevolgen van het instellen van een zone met beperkte bewapening. Zij zouden het er over eens zijn gewor den dat hiervoor de toestemming van de Westduitsers nodig is, daar de Bondsre publiek hierbij rechtstreeks is betrokken. Waarschuwing van Mollet tegen „dubbelhartigheid" Guy Mollet, de Franse socialistische leider, heeft gisteren in een artikel in zijn partijblad „Le Populaire" gewaar schuwd tegen dubbelhartigheid van de Russen en aangedrongen op nauwe be trekkingen tussen Frankrijk en Duits land. Mollet, die het standpunt van De Gaulle ten aanzien van Duitsland deelt, brengt in zijn artikel in herinnering, dat hij drie jaar geleden, na een bezoek aan Moskou, overleg had gepleegd met Bondskanselier Adenauer, die toen even eens naar Moskou was geweest. „De Sovjetrussische leiders probeerden het toen met een oproep tot een Frans- Russische entente tegen Duitsland, doch kort tevoren had Bondskanselier Ade- 0 Vervolg van pag. 1 Slachtoffer Axel De plaatsnaam Gent moet de politie mensen als muziek in de oren hebben geklonken, want juist tevoren had de Belgische politie geconstateerd, dat het gevonden reiswekkertje met inscriptie in Gent gekocht was. Ook het spoor van de ene gevonden damesschoen wees in de richting van een Gentse schoenhan- del, waar een soortgelijk paar schoenen in 1957 gekocht kon zijn. Paniek De substituut-officier van Justitie te Middelburg, mr. G. B. J. van der Dus- sem is, in tegenstelling tot eerdere ver onderstellingen, dat de dader een uiterst geraffineerd man zou zijn, de mening toegedaan dat de moord niet met voor bedachte rade is gepleegd en dat de man na het in brand steken van het lijk in paniek is gevlucht. Deze lezing past in het raam van het bezoek aan het Ter- neuzense café, daar de man zeker niet een uitgebreid bezoek aan een café zou hebben gebracht, wanneer hij met moordplannen had rondgelopen. Dat de reiswekker en 't geld niet verbrand zijn, kan volgens de officier verklaard worden uit de omstandigheid dat deze voorwer pen juist onder het lichaam hebben ge legen, zodat ze geen vlam konden vat ten. Overigens waren de bankbiljetten wel enigszins geschroeid. Van de zfjde van de Justitie te Mid delburg wordt voorts nog medegedeeld, dat hedenavond in de Belgische en Ne derlandse televisieuitzendingen de ge vonden stille getuigen zoals reiswekker, zakdoek en ring aan het publiek zullen worden getoond om eventueel een iden tificatie te verkrijgen. NED. HERV. KERK. Beroepen te Zieritozee (vac. C. J. van Royen) J. B. van Assendorp, kand. te IJmuiden-Oost. Aangenomen naar Scheven!ngen (wljk- gemeente 3) J. H. Hartahetm te Winters wijk. GEREF. KERKEN. Beroepen te Oegstgeest en te Papen- drecht-Slledrecht (mede voor het Evan- gellsatlewerk) A. L. Janse de Jonge te 'oetvoorne. Aangenomen naar Gouda (vac. J. M. Vlaming) J. Hengeveld te Wateringen. Bedankt voor Winschoten (vac. R. J. de Jong) H. R. Zijlstra te Koudekerk a. d. RUn. CHR. GEREF. KERKEN. Tweetal te Barendrecht G. Blom te Meerkerk en H. van Leeuwen te Arnhem DOOPSGEZ. BROEDERSCHAP. Aangenomen naar Nijmegen Jac. Krij ten burg te Joure. nauer in Moskou een Duits-Russische entente tegen de Westelijke bondgenoten aangegeven gekregen. Volgens Mollet ,gaat er niets boven Frans-Duits over leg ter vermijding van dubbelhartig heid". Haag Nixon prijst het se Int. Gerechtshof aan Amerika's vice-president Nixon heeft zich in een rede voor de Academie voor politieke wetenschappen te New York uitgesproken voor uitbreiding van het werk van het Internationaal Gerechts hof te 's-Gravenhage. Het moet worden geraadpleegd bij geschillen, die voort vloeien uit alle toekomstige verdragen tussen Westelijke en communistische landen, zei hij. De besluiten van het hof zouden bindend moeten zijn. De rege ring zou binnenkort het Congres wijzi ging voorstellen van de bepalingen, vol gens welke Amerika zelf beslist welke aangelegenheden zuiver binnenlands zijn en daarom niet voor het Internationale Gerechtshof kunnen worden gebracht. (Van onze correspondent te Bonn) Op 29 april a s. wordt in Den Haag het overleg voortgezet tussen de KLM, de Lufthansa, de Air France, de Sabena en de Alitalia om te komen tot een nauwe samenwerking en zo mogelijk zelfs tot de oprichting van een Europese luchtvaartmaatschappij, die 'dan „Euro pair" zou gaan heten. In de voorafgaande besprekingen zijn zeker goede resultaten bereikt, maar over het aandeel van elk der maat schappijen wordt thans een waar ge vecht geleverd. Volgens de Lufthansa en de Alitalia zou het aandeel van de KLM in deze „Europair" op basis van de hui dige prestaties, de huidige capaciteit van onze luchtvaartmaatschappij veel te groot zijn. In feite zou de KLM gekort wiekt moeten worden Luchtvaartonderhandelingen NederlandAustralië In juli a.s. zullen te Den Haag de luchtvaartonderhandelingen tussen Ne derland en Australië worden voortgezet die het vorige jaar in Australië werden opgeschort. Op eigen verzoek komt de delegatie van Australië naar Nederland, nadat zjj eerst in Santiago de daar te houden conferentie van de ICAO zal hebben bijgewoond. Bij de voortgezette onderhandelingen zullen, wat Nederland betreft, bepaalde desiderata ter sprake komen, o.a. wat het aantal landingen van KLM-vlieg- tuigen in Australië betreft. In het alge meen streeft de delegatie van Nederland naar uitbreiding van de luchtvaartrech ten van Nederland in Australië. De KLM heeft thans het recht slechts eenmaal per week op Sydney te vliegen. Eisenhower bezorgd over Foster Dulles De Amerikaanse minister van Buiten landse Zaken, Dulles, blijft onder be handeling voor kanker in het Walter- Reed-hospitaal te Washington. Men zal niet eerder een beslissing over zijn al dan niet aanblijven als minister nemen, voordat deze behandeling, die dezer da gen zal beginnen, beëindigd zal zijn, zo is gisteren door het Witte Huis bekend gemaakt. President Eisenhower bracht maandag een bezoek aan de minister, vergezeld van Dulles' broer Allen Dulles die hoofd is van het Amerikaanse cen trale inlichtingenbureau. Naar in Wash ington verluidt was Eisenhower erg be zorgd en teleurgesteld over Dulles' toe stand. Uit de gehele wereld komen berichten binnen, waaruit blijkt, welk een diepe indruk het heengaan van dr. Eduard van Beinum allerwegen gemaakt heeft. In beschouwingen van vooraanstaande musici, dirigen ten en critici worden zijn muzikale zowel als menselijke eigenschappen hogelijk geprezen en hoge bewondering uitgesproken voor zijn veel zijdigheid. De verslagenheid onder alle orkestleden, met wie hij de verschillende landen samenwerkte, is groot. De Staatssecretaris van O. K. en W., mr. R. G. A. Höppener heeft gisteravond in de NCRV-radiouitzending een „in me. moriam" aan de overledene gewüd. De Staatssecretaris zei o.m.: „Voor de Nederlandse muziekwereld, voor de kunst en voor geheel Nederland is het heengaan van Van Beinum een slag, waarvan de zwaarte moeilijk onder woorden gebracht kan worden". Hij releveerde Van Beinums uitzon derlijke gaven en aün veelzijdigheid, die hem in staat stelden door zijn vertolkin gen van Bruckner, Debussy en Bartok bij zijn toehoorders de diepste ontroering te wekken. Hij sprak ook over de propa. ganda die Van Beinum voor Nederland se muziek en componisten in het buiten land heeft gevoerd. Mr. Höppener wenste als Staatssecretaris de gevoelens van dankbaarheid namens de regering uit te drukken, die de herinnering aan Van Beinum opriep, en te getuigen van de diepe erkentelijkheid voor het hoge en vele kunstgenot dat hij geschonken heeft voor de goede klank die hij de Nederlandse muziekwereld en Neder land in haar geheel in het buitenland heeft geschonken. De Staatssecretaris besloot: „De dankbaarheid en de er kentelijkheid van velen zullen blijvend gericht zijn naar Van Beinum die blij vend onder de „zeer groten" zal worden gerekend' OORDEEL VAN WILLEM VAN OTTERLOO Het heengaan van Eduard van Beinum is een enorm verlies voor het Neder landse muziekleven en een catastrofe voor het Concertgebouworkest", zo zeide de dirigent van het Residentie Orkest, Willem van Otterloo. „In "hem toch verliezen wij een groot musicus en een gave en talentrijke diri gent, die zeer geliefd was bij zijn orkest". De heer Van Otterloo, die de droeve tijding na afloop van een repetitie ver nam, was zeer onder de indruk van het verscheiden van zijn collega. Hij had de thans overledene,- die tot zijn vrienden behoorde, nog enkele weken geleden tij dens diens verblijf in het ziekenhuis be zocht, weinig vermoedend, dat dit be zoek het laatste zou zijn, dat hij Van Beinum bracht. Het stoffelijk overschot van dr. Eduard van Beinum zal, volgens zijn uitdrukke lijke wens, in alle stilte ter aarde wor den besteld. Een oneer abonnees brengt ons in her innering, dat het eerste concert van het „Comité voor paedagogische concerten" De Duitsers en de Italianen beweren, dat hun luchtvaartmaatschappijen nog in opbouw zijn. Zij zeggen, dat men voor hun aandeel in de Europair niet als basis mag nemen de huidige presta ties op het gebied van passagiers- en vrachtvervoer. Zij willen meer. Zij wil len hun toekomstige ontwikkeling ver disconteerd zien in hun aandeel. Men zegt vooral te Düsseldorf en Hamburg, dat de KLM in vergelijking tot de Ne derlandse „luchtvaartopbrengst" het totale aantal passagiers naar en van Nederland een veel te grote capaciteit heeft! Het moge dan waar zijn, dat econo misch en juridisch zoals in de centra van de Lufthansa, Düsseldorf en Ham burg, wordt gezegd de blauwdrukken gereed liggen, waarmee men het Euro pese luchtvaarthuis kan bouwen, de strijd over het aantal kamers in dit Europese huis voor elk der bewoners kan ongemeen fel worden. Overigens zijn er in het begin van deze maand te Rome reeds resultaten bereikt, die erop zouden kunnen wijzen, dat dit ge schilpunt op korte termijn wel te over winnen zou zijn. te Leiden, gegeven door de H.O.V., in onze stad onder leiding van Eduard van Beinum gegeven werd op 28 januari 1929 in de Stadsgehoorzaal, zulks met mede werking van Hendrik Andriessen. In de aanbeveling tot dit concert, werd er toen reeds door het Comité op gewezen, dat de HOV zich onder Van Beinums leiding in een „ongemeen ar tistieke opbloei" mocht verheugen. Het programma van dit concert vermeld de Bachs „Suite D dur", de Eerste Sym fonie van Beethoven en „L'apprenti sor- cier" van Paul Dukas. DINSDAG Ant. Clubhuls: Nationale bier tap wed strijden. 25 uur nam. St.-AntonlusclubhuisGymnastlekult- voering „Rondom de Maredijk". 8 uur nam. Baptistengem. (Oude Rijn 3): Spr. de J. Lltthooy. 8 uur nam. Doelenkazerne (kantine). Voor mili tairen operette-concert van Haagse Ope rettezangers. 8 uur. nam. Haagweg 4: Ledenverg. Ver. „De Am bachtsschool". 5.15 uur nam. Het Gulden Vlies. Ledenverg. Ver. Her stellingsoord, „De Leidsche Buitenschool" 9 uur nam. Het Gulden Vlies: Leldse Assurantieclub Filmavond. 8.15 uur nam. K. Mare 28a: Ruilbeurs „De Philatelist' en „De Verzamelaar". 7 uur nam. De Lakenhal. „Leren luisteren naar mu ziek". 8 uur nam Leidse Volkshuis: Algerije-hulpactie. Spr. mr. J. H. van Wijk. 8 uur nam. Prediker: Spr. Evang. Joh. Maasbach. 8 uur nam. Sohouwburg: K. en O. Ned. Oomedie: „Twaalf Gezworenen". 8 uur nam. Stadsgehoorzaal. Feestavond Prot. Ohr. Bond van Handelaren in Melk- en Zulvel- produkten. 7 uur nam. Wassenaar; Dorpscentrum. Opvoe ring „Betje regeert" door toneelgroep C.J.M.V. 8 uur nam. WOENSDAG. Acad. Ziekenhuis (Kerkzaal): Halfuur van Bezinning. 12.5b1.20 uur nam. Baptisten Gem. (Oude Rijn 3): Spr. ds. J. Lltthooy. 8 uur nam. Clubhuls Zuiderkwartier (Aniellerstr.). Jaarvergadering Speeltuinvereniging. 8 uur nam. In Den Vergulden Turk. Kon. Ned. Mij voor Tuinbouw en Plantkunde. 8 uur nam. Rehoboth. Bond van Chr. Plattelands vrouwen. Film over New York, met lezing van mevr. Van Tongeren-Binnendijk. 8 uur nam. Schouwburg: K. en O. Ned. Comedle: „Twaalf Gezworenen". 8 uur nam. Stadsgehoorzaal. Bondsvergadering Prot. Chr. Bond van Handelaren in Melk- en Zuivelprodukten. 9.30 uur voorm. Zoöl. Laboratorium. Excursie „De Na tuurvriend". 8 uur nam. Leiderdorp: School M. P. Splinter laan. Opening bazaar. 4 uur nam. Wassenaar; Wijkgebouw. Ledenver gadering Groene Kruis. 4.30 uur nam. Wassenaar; Dorpscentrum. Opvoe ring „Betje regeert" door toneelgroep C.J.M.V. 8 uur nam. Zoeterwoude. Herv. Kerk, Zangers avond Chr. Zangver. „Zingt den Heere" met Ring Chr. Zangver. 7.30 uur nam. DONDERDAG Clubgebouw Ten Katestraat. Ned. Chr. Vrouwenbond (Zuid). Voordrachtenavond mej. B. Hagen. 8 uur nam. Geb. Mij voor Toonkunst. Vierde audi tie-avond Stichting d'Oprechto Amateur 8 uur nam. Schouwburg. Toneeluitvoering „Sempre Avanti". Opv. van „Slag om de duiten" 8 uur nam. VOOR HEDENAVOND Hilversum I, 402 m. KRO: 18.00 Lichte muz. 18 20 KVP, pol caus. 18.30 RVU: De geheime dienst van Mithra. door dr. M J. Vermaseren. (derde lezing). 19.00 Nws 19.10 Act. 19.25 Sport- praatje'. 19.35 Gram. 20.30 Dem Unbe- kannten Gott, oratorium. (In de pauze: 21.3022.00 Aan de poorten van een nieuwe tijd, caus.). 22.30 Gram. 22.45 Avondgebed en lit. kal. 23.00 Nws. 23.15 24.00 Gram, Hilversum II, 298 m. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Pianospel. 18.30 Schotse dansmuz. 18.55 Paris vous parle 19.00 V. d. kind. 19.05 Alles op één kaart 20.00 Nws. 20.05 Cabaretprogr. 20.55 Gram 21.45 Act. 22.00 Toneelbeschouwing. 22.15 Viool en plano. 23.00 Nws. 23 15 Beurber- v. New York. 23.16 New York calling. 23.21 Gram. 23.3424.00 Orgel en zang. TELEVISIEPROGRAMMA'S NTS: 20.00 Journ. en weeioverz. 20.20 Documentaire film. 20.5022.20 Speelfilm. VOOR WOENSDAG 15 APRIL Hilversum I, 402 m. NCRV: 7.00 Nws. en SOS-ber. 7.10 Gram. 7.50 Een woord voor de dag. 8.00 Nws. 8.15 Gewijde muz. 9.00 V. d. zieken. 9.30 Gram. 9.35 Waterst. 9.40 V. d. vrouw. 10.15 Gram. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram. 11.15 De Apocriefe Haydn, hoorsp. 12.10 Gram. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Lichte muz. 12.53 Gram. en act. 13.00 Nws. 13.15 Met Pit op pad, caus. 13.20 Promenade ork. 14.00 Gram. 15.30 Kamermuz. 16.00 V d. jeugd. 17.20 Lichte muz. 17.40 Beurs- ber. 17.45 Gram. NCRV: 18.00 Leger des Heilskwartier. 18.15 Spectrum v. h. Chr. Organisatie- en Verenigingsleven, caus. 18.30 Gram. 18.45 Boekbespr. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Kamerkoor en orgel. 19.30 Radio krant. 19.55 Op de man af. 20.00 Omr. ork. 21.00 Calvijn en de eredienst, caus. 21.20 Gram. 21.30 Muz., caus. 22.00 Planorecital. 22.25 Vocaal ens. en orgel. 22.45 Avond overdenking. 23.00 Nws. 23.15 Sportuitsl 23.20—24.00 Gram ondanks huishoudelijk werk HANDCREME de onzichtbare handschoen n dozen van 75 en 1.25 BINNENLAND Prins Bernhard zal op vTijdag 1 mei in Pernis de centrale laboratoria van de Caltex officieel openen. Bij K. b. van 14 januari 1959 is de heer L. Litchfield jr. vice-president van de Aluminium Company of America te Pitts burgh, benoemd tot Commandeur in de Orde van Oranje Nassau. De Nederlandse Bond van Filatelis tenverenigingen houdt van vrijdag 17 t/m zondag 19 april te 's-Hertogenbosch zijn Jaarlijkse bonds- en filatelistendagen. De heer en mevrouw Daniels uit Am sterdam hebben zondag de internationale wedstrijd voor beroepsdansers te Bad Oeynhausen in de Duitse Bondsrepubliek gewonnen. De tweede prijs ging naar een danspaar uit Londen. Het congres van de Europese Bewe ging zal dit jaar gehouden worden op za terdag, 25 april a.s. in Krasnapolski te Amsterdam. Ten huize van haar Jongste dochter is in de leeftijd van bijna 102 Jaar over leden mevrouw Dederika Geertruida Ver sloot- Van Rooyen, de oudste ingezetene van Gouda. Vonken, afkomsig van een lasappa raat, zijn er gisterochtend de oorzaak van geweest, dat brand uitbrak in een nieuwe hal op het veilingterrein te Monster. In deze hal, die door de aannemer nog niet overgedragen is aan het veilingbe- stuur, stonden een hoeveelheid lege krat ten en een partij kropsla opgeslagen. De schade wordt op f. 20.000,geschat. Het genootschap voor geschiedenis Bij graafwerkzaamheden voor dralne. der geneeskunde, wiskunde en natuurwe tenschappen houdt haar voorjaarsvergade ring op zaterdag 25 en zondag 26 april in hotel Metropole te Nijmegen. BUITENLAND De „rode deken" van Canterbury, dr. Hewlett Johnson, die bekend staat om zijn communistische sympathieën, is giste ren per vliegtuig naar Moskou vertrokken. De 85-jarige geestelijke verklaarde, dat hij was uitgenodigd voor een verblijf aan de Zwarte Zee om te herstellen van een dubbele longontsteking en pleuritis. Djomo Kenjatta, de leider in Kenia die in 1953 tot zeven jaar gevangenisstraf werd veroordeeld op beschuldiging van het lelden van een verboden organisatie de Mau-Mau zou vandaag in vrijheid wor den gesteld. Hij zal zich echter moeten vestigen in een afgelegen gebied nabij de noordelijke grens van Kenia. Een vijftienduizend Bedoeïenen uit de Negeb, de woestijn in het zuiden van Israël, zullen doorgelicht worden ter be strijding van t.b.c., zoals ook in 1954 is geschied, Het sterftecijfer door t.b.c. onder de Bedoeïenen in Israël is teruggebracht tot ongeveer zes per duizend. De Zuidafrikaanse regering heeft gis teren besloten alle ziekenhuizen voor niet-blanken in nlet-blanke gebieden, waaronder ook die instellingen die door de missie gesteund worden, over te nemen Dit heeft het bestuurslid Ferreira van de Transvaalse Provinciale raad te Pretoria meegedeeld Ferreira voegde eraan toe dat de meeste Transvaalse ziekenhuizen die onder de nieuwe maatregel vallen, missie- instellingen zijn. Het zijn er 22. ring in Acre in Israël zijn begraafplaat sen van twintig eeuwen en langer geleden ontdekt. Skeletten uit de Perzische tijd trof men aan in een soort vaten van klei die geen opening hadden en dus, meent men, ter plaatse om het stoffelijk over schot zijn gemaakt. De Joegoslavische regering heeft de leiders van het Sovjet-blok ervan beschul digd dat zij zich niet hebben losgemaakt van territoriale eisen van Albanië en Bulgarije in Joego-Slavië. De minister van Buitenlandse Zaken, Popovlc, zei in het parlement dat Albanië en Bulgarije die aan Joego-Slavië grenzen, „een vijande lljke politiek Jegens ons land voeren". Birmaanse troepen zijn in zware ge vechten gewikkeld met Chinese nationalis ten in het grensgebied tussen Birma en China, zo ls uit officiële bron in Rangoon vernomen. Vijf vliegtuigen van de Bir maanse luchtmacht hebben de nationa listen maandag met bommen en mitrail leurs bestookt. De nationalistische troepen vertoeven sedert 1949, toen zij uit China werden verdreven, in de onbegaanbare ge bieden van Noord-Birma, van waaruit ze overvallen over de grens doen. Het hooggerechtshof in Pretoria heeft gisteren zestien negers, onder wie een vrouw en een 75-Jarlge man, ter dood ver oordeeld, omdat zij ln mei 1958 de echt genoot van de vrouw en een andere man zouden hebben gedood. Acht beklaagden werden vrijgesproken. Volgens de rechter had de vrouw met haar man, die hoofd was van een dorp ln Sekoekoeniland, ge broken. De meerderheid van de dorpsbe woners had haar toen als hoofd erkend Volgens de tenlastelegging had zij een aantal volgelingen toegestaan haar man en een andere man te vermoorden. Snouck Hurgronjehuls( Rapenburg 61), Prot. Chr. Werkgemeenschap. PvdA Lezing mevr. G. A. Kramers over „De Arabieren ir. het Midden-Oosten en hun problemen" 8.30 uur nam. (d.a.v. Jaarvergadering 7,.30 uur). Stadsgehoorzaal (foyer)Leidse Smal film Liga. Filmprogramma Herman Wuyts uit Antwerpen. 8 uur nam. Leiderdorp: Irene Gecombineerde vergadering Geref Mannen- en vrouwen ver. Spr. ds. Dijk over Hoe moet er te genwoordig gepreekt worden?" 8 uur nam. Oegstgeest: (H. Morsweg)Aandeel- boudersverg. Ing. bureau voor Bouwnijver heid. 4 uur nam. VRIJDAG. De Doelen: Ledenvergadering Kennis is Macht. 8 uur nam. Ons Centrum (Hooigracht 84)Inst. voor Arb. Ontwikkeling. Joego-Slavië- avond Spr. mevr. Staalv. Bantvliet. 8 uur nam. Rehoboth: Ned. Ohr. Vrouwenbond. Declamatie mevr. J. WesselinkLengkeek. 8 uur nam. Sohouwburg: K. en O. Toneelgezelschap Johan Kaart. „Potasch en Perlemoer ln textiel". 8 uur nam. Stadsgehoorzaal: JubLleumconc. „Kunst na Arbeid". 8 uur nam. Stadhuis (kamer 204). Europese Studie groep. Spr. dhr. D v. d. Mei over „Euro- markt - vrijhandelszöne". 8 uur nam. Steenecbuur 6: Tentoonstelling van werk van K .en O.-cursisten. 810 uur nam. ZATERDAG. Steenschuur 6: Tentoonstelling van werk van K. en O.-ourslsten. 35 en 8 10 uur nam Schouwburg: Litteris Sacrum. Opv. „De vrouwen krijgen hun zin" en „De brief van Don Juan". 8 uur nam. Breestraat 19: Ruilbeurs „De verzame laar" en Shell Juniorclub. 2 uur nam. ZONDAG, Lido-theater. Filmochtend Inst. voor Arb.ontwikkeling. Vertoning van Pirosch- ka. 10.30 uur voorm. DE BIOSCOPEN Trianon „De reis om de wereld ln 80 dagen". A.l. Dagelijks 2 en 7.30 uur. Rex „Ketenen van de haat 18 jaar. Werkdagen: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. zon dag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur.; don derdagcyclus: „Arabische nachten Casino „Les fanatlques". (Over moora wordt niet gesproken). 14 jaar. Werk dagen: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2 30 4.45, 7 en 9.15 uur. Lido „Madeleine" (Callgiris) 18 Jaar Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zon dag: 2 30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Luxor „Vrije liefde" (La gaigonne) 18 Jaar. Werkdagen: 2.30, 7 cn 9.15 uur Zondag: 2.30, 4 45, 7 en 9.16 uur. TENTOONSTELLINGEN Boerhaavezalen (Vrou wens teeg 12) Lelds Kunstcentrum. Tentoonstelling „Schilderen en tekenen als vrijetijdsbe steding". Werkd 25 en 79 uur nam.: s zondags 25 uur nam. (tot 26 april) Rijksmuseum Geologie en Mineralogie v d Werfpark 1 Tentoonstelling geolo gie van Nederland Op werkdagen van 10-12 en 2-4 uur Zon- en feestdagen 2-4 uur LakenhalTentoonstelling „Heden- Nederlandse Keramiek" Werkd.: uur; zond.: 14 uur (Tot 27 april) AVONDDIENST APOTHEKERS In Leiden is deze week 's avonds ge opend: Apotheek Kok, Rapenburg 9, tel 24807 en te Oegstgeest: Apotheek Oegst geest Wilhelminapark 8, tel. 26274. Bjj geen gehooi bU Uw huisarts ot specialist, bel op dokterstelefoon 22222. Hilversum II. 298 m. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.0o Nws. 8.18 De ontbijtclub. 9.00 Gym. v d. vrouw. 9.10 Gram. VPRO: 10.00 Schoolradio. VARA: 10.20 V. d. vrouw. 11.00 Gevar. progr. 12.00 Amus. muz. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 V. h. platte land. 12.38 Orgel en zang. 13.00 Nws. en tentoonstellingsagenda. 13.20 Dansork. en sol. 13.50 Medische kron. 14.00 Gram. 15.00 V. d. jeugd. 17.00 De kat van de stoel. 17.50 Regeringsuitz.: Rijksdelen Overzee: Dr. H. Th. Verstappen: Op zoek naar Nieuw-Guinea's mineralen. VARA; 18.00 Nws. en comm. 18.20 Gram. 18.30 Act. 18.40 Lichte muz. 18.55 VARA- Varia 19 00 V. d. kind. 19.10 Joods progr. VPRO: 19.30 V. d. jeugd. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Tussen de regels door, comm. 20.15 Promenade-ork. en koor. 20.50 De vreugde van het offer, hoorsp. 21.20 Opera fragmenten. 22.30 Sportcomm. 22.45 Tus sen mens en nevelvlek, caus. 23.00 Nws. 23.15 Gram. 23.30 Hammondorgelspel. 23.5024.00 Soc. nws. in Esperanto GRAMMOFOONPLATENPROGRAMMA DRAADOMROEP (Over de 4e lijn) Komm, spiel mit mir Blindekuh - Ir- gendwo auf der Welt - High r.oon - Lass mich einmal deine Carmen sein - Man kann sein Herz nur einmal verschenken - Ich bin heute ja so verliebt - You are my lucky star - Moulin Rouge - Frauen sind keine Engel - Sassa - Kauf dir einen bunten Luftballon - The high and the mlgthy - In der Nacht 1st der Mensch nicht gern alleine - Wie hab lch nur leben können ohne dich - Ay, ay, ay - Zwex ln elner groszen Stadt - Ein Freund, eln guter Freund - In einer Nacht lm Mal. da kann so viel passieren - Annelie - Nimm mich mit Kapltan - Mackt Boogie - Drei Münzen im Brunnen - San Francisco - Wenn ich mein Prinz erst küsst - Ich wollt, lch war eln Huhn - Anette - Tico- tico - Der Wind hat mir eln Lied erzahlt - Das kann doch elnen Seemann nicht er- schüttern. Angèle Durand, Margot Hlel- scher, Bibl Johns, Barbara Kist, Otto Fröhlich, Paul Kuhn, Wolfgang Sauer, Gunnar Winkler, Das Hansen Quartett, Fred Bertelmann, Will Höhne, Heine Schachtner, met Ork. o.l.v. Horst Kudritzki. Dancing in the dark (Schwartz), Twi light time (Ram), Ork. Werner Müller. Do you ever think of me (Burtnett), The Merry Macs; I'm forever blowing bubbles (J Kenbrovln), Serenade („Les millions d'Arlequln") (Drigo), Ork. Werner Müller; Swinging sweethearts (Goodwin), On the beach at Waiklkl (H. Kailimal), The King Sisters; Beyond, the reef (J. Pitman), The touch of your lips (Noble), Ork. Frank Chacksfield; Hometown (Carr), Ma (He's making eyes at me) (C. Conrad), The Merry Macs; Pop! goes the weasel. Good night sweetheart (Noble), Ork. Frank Chacksfield; Lambeth walk (Gay). Stor my weather (H. Arlen), I can't give you anything but love (J. McHugh), Peggy Lee; Mountain greenery (Rodgers), 's Wonderful (Gershwin), Dennis Wilson Trio; Love ls here to stay (Gershwin), How about you (B. Lane), Frank Sinatra; 55th and Broadway (J. Teagarden), Mama's gone, goodbye (P, Bosage), Bobby Hackett, Jack Teagarden; Golden earrings (V. Young), Them there eyes (Pinkhard), Peggy Lee; Genevieve (Bolling), Hamp swings the bells (Ellington); Lionel Hampton; Walling wall (C. Touff), Bass face (M. Budwig), Bag's other groove (M. Jackson), Ork. Woody Herman. TELEVISIEPROGRAMMA'S VPRO: 17.00 V. d. kind. NTS: 17.30 Jeugdjourn. 20.00 Journ. en weerber. NCRV: 20.20 Meneer Perrichon gaat op reis, muzikaal blijspel. 22.15 Dagsluiting. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service, 330 m. 12.00 Onbekend. 13.00 Gram. 13.30 V. d. boeren. 13.55 Weerber. 14.00 Nws. 14.10 Hoorsp. 14.40 Pianomuz. 15.00 Schots ork. 16.00 Hoorsp. 16.45 Gram. 17.00 Vespers. 17.45 Progr. v. oudere mensen. 18.00 V. d. kind. 18.55 Weerber. 19.00 Nws. 19.15 In the South-East. 19.40 Volksdansen. 20.00 Round Britain Quiz. 20.30 I Lombardl. opera. (22.0022.15 Nws.). 23.05 Onbe kend. 23.45 Pari, overz. 24.00 Nws. 0.06 0.36 Planotrio. Engeland, BBC Light Programme, 1500 en 247 m. 12.00 Voordr. 12.15 Mr». Dale- Dagb. 12.30 Nws. en lichte muz. 13.30 Nws. en gevar. progr. 14.00 Lichte muz. (Om 14.30 Nws.). 14.45 V. d. kind. 15.00 V. d. vrouw. (Om 15.30 Nws.). 16.00 Ork. conc. (Om 16.30 Nws.). 16.45 Lichte muz. 17.30 Nws. en Mrs Dale's Dagb. 17.45 Sportuitsl. en gevar. muz. 18.30 Nws. en gevar. progr. 19.45 Hoorsp. 20.00 Journ. 20.30 Nws. en gevar progr. 21.00 Hoorsp. 2130 Nws en verz. progr. 22.30 Nws. en lichte muz. 23.00 Lichte muz. 23.30 Nws. 23.40 Gevar - progr. (Om 0.30 Nws.). 0.551.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk, 309 m. 12.00 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.15 Symf. ork. 16.00 Planorecital. 17.00 Nws. 17.35 Operaconc. 19.00 Nws. 19.20 Jazzmuz. 20.00 Hoorsp. 21.45 Nws. 22.40 Lichte muz. 23.15 Amus. muz. 24,00 Nws. 0.101.00 Lichte muz. Frankrijk 3, 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.05 Symf. ork. 13.25 Graim. 14.2o Kamermuz. 15.10 Solistenconc. 16.55 Gram. 21.46 Idem. 23.53—24.00 Nws. Brussel. 324 en 484 m. 324 m. 12.00 Gram. 12.30 Weerber. 12.34 Gram. (Om 12.55 Koersen). 13.00 Nws. 13.11 Gram. 14.00 Schoolradio. 16.00 Koersen. 16.02 Gram. 16.30 Ork. conc. 17.00 Nws. 17.10 Gram. 17.15 Viool en piano. 17.50 Boekbespr. 18.00 Gram. 18.10 Lekenmoraal en -filosofie. 18.30 V. d. sold. 19.00 Nws. 19.40 Gram. 20.00 Hoorsp. 21.20 Gram. 21.30 Ork. conc. 22.00 Nws. 22.15 Pedagogische caus. 22.25 Kamermuz. 22.55 Nws. 23.00 V. d. zeelleden. 484 m. 12.00 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Gram. 14.10 Idem. 14.15 Kamermuz. 15.15 Koorzang. 15.30 Gram. 16.05 Dansmuz. 17.00 Nws 17.10 Gram. 17.20 Kamermuz. 17.55 Gram. 18.00 V. d. sold. 16.30 Jazz muz. 19.30 Nws. 20.00 Hoorsp. 22.00 Nws. 22.10 Vrije tijd. 22.55 Nws. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) M d 3 E* S d .SS Èe Èt as £3 DenHelder lioht bew. zzo 1006 11 li Y peniburg licht bew. zzo 1006 11 10 Vllsslngen half bew. zzo 1006 10 10 Eelde lioht bew. zo 1008 li 9 Twente lioht bew. zo 1009 li 10 De Bilt lioht bew. zo 1007 10 10 Eindhoven licht bew. ozo 1008 10 9 Z. Limburg lioht bew. zzo 1008 13 12 •o d r*l af? uur c s a 3 cS Helsinki regen zzw 6 1 0.2 Stockholm geh. bew. zw 6 7 05 Oslo mist windstil 5 2 Kopenhagen licht bew. zo 8 8 0.2 Aberdeen zwaar bew. z 3 8 0.3 Londen zwaar bew. O 4 11 0 Amsterdam licht bew. zo 4 10 0 Brussel zwaar bew. zo 4 13 0 Luxemburg zwaar bew. zzo 5 10 0 Parijs llcht bew. zzo 6 10 0 Bordeaux regen ozo 2 12 1 Grenoble zwaar bew. windstil 9 0 Nice zwaar bew. nnw 5 10 0 Berlijn onbewolkt ozo 4 10 0 Frankfort licht bew. nno 1 9 0 München onbewolkt zzo 1 6 0 Zürich licht bew. nw 1 5 0 Locarno onbewolkt windstil 6 0 Genéve zwaar bew. windstil 6 0 Wenen onbewolkt zo 9 9 0.4 Innsbruck onbewolkt windstil 11 0 AJaccio zwaar bew. ono 2 8 0 Algiers zwaar bew. zw 1 16 0

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 2