üïiS&ïl Laatste nieuws Mijlpaal voor liet Rijnlands Lyceum lisrd Grote belangstelling voor het concours in welsprekendheid De grote Oostenrijkse partijen willen samenwerking voortzetten VRIJDAG 10 APRIL 1959 „Gave van het woord wordt verwaarloosd" Twaalf deelnemers Voor het spreekconcours, dat gister avond in Het Gulden Vlies werd gehou den, bestond veel belangstelling. Het was georganiseerd door de „Vereniging tot Bevordering van de Welsprekendheid" alhier en het Nationaal Instituut voor Welsprekendheid „St. Chrysostomus" te Rotterdam. De voorzitter van de Leidse vereniging zei in zijn inleiding, dat het doel van deze avond tweeledig was, n.l. het spre ken in het openbaar meer in de publieke belangstelling brengen en het helpen verwezenlijken van de synthese waaraan in deze tijd zo veel behoefte is: de sa menbundeling van alle mensen. Dit wordt bereikbaar door de kracht, die uit gaat van het met overtuiging gesproken woord. Het woord was er het eerst. Het is no dig dat wij dit beseffen en het herwaar deren. In het openbaar vlot het woord voeren, geeft persoonlijkheid. Wij willen, aldus spreker, gedachtig aan de feiten uit de geschiedenis van ons volk, de prachtige tradities navolgen. Ter ere van het genie der welspre kendheid aller tijden, had het bestuur de naam van Demosthenes aan de voor de prijswinnaar van dit concours uitge loofde cup verbonden. De heer J. W. Zuiderwijk van „St. Chrysostomus", die vervolgens het woord verkreeg, besprak de wisselwer king tussen spreker en zyn gehoor. Gaandeweg ontstaat er tussen beiden een geestelijke band, welke steeds inni ger wordt. De spreker bemerkt aan fluc tuaties in de spanning van de aandacht, hoe hy moet handelen om het contact te onderhouden. Spr. herinnerde aan het proces van de individuele en massale gedragingen van sprekers als Menes uit de oudheid en van de velen in latere tyden. Hoe zou de wereld er hebben uit gezien als deze mensen eens niet gesproken hadden. De allerhoogste plaats in de rangorde bij de levende wezens dankt de mens aan de gave van het woord en hij kan zich daarmede geheel aan zijn mede mens geven of gezag over deze uitoefe nen. Met een door oefening ontwikkeld spreektalent vermag men door een glas helder betoog anderen voor de eigen ideeën te winnen. De heer Zuiderwijk betreurde het, dat de jeugd wordt geplaagd met grammati ca en dictees, maar dat aan de welspre kendheid geen aandacht wordt besteed op de scholen. De twaalf deelnemers aan het con cours kregen in de door het lot aange wezen volgorde elk acht minuten voor het behandelen van hun onderwerp. Het aanwezige publiek vormde de jury. Win nares van de Demosthenes-cup werd de enige dame onder de mededingers, me vrouw H. G. M. Bunck-Gransjean, met „Een schoonheid". Op haar volgden de heren W. M. Schouten met „De NAVO", A. de Graaf met „Succes en geluk", C. van Ballegoy met „Het fooienstelsel in het Horecabedrijf" en A. van der Lecq met „Ziet U het?" De heer Van Remundt reikte mevr. Bunck-Gransjean de beker uit en speld de haar een ereteken op. Nadat de voorzitter van „St. Chrysos tomus". de heer F. G. A. M. Boot, de medewerkenden dank had gebracht en het bedrag van de samenwerking tussen de organisaties op deze avond getoond, LEIDERDORP BAZAAR CHR. KLEUTERSCHOOL Teneinde de nodige financiën te krij gen voor het aanschaffen van een piano wordt in de Chr. Kleuterschool een ba zaar georganiseerd, die woensdagmiddag door de gemeentesecretaris, de heer C. Hobo, zal worden geopend. OEGSTGEEST BURGERLIJKE STAND Geboren: Franciscus Gerardus Maria, z. v. P. H. R. J. van der Voort en A. H. M. Bemelman; Margaretha Theresia, d. v. V. Ph. Vermeer en M. Jansen; Onno Peep, z. v. J. F. Glastra van Loon en J. E. Boon; Hildegonda Janna, d. v. A. H. van Soest en J. L. M. Boersma; Petra Cornelia, d. v. P. van Zaanen en P. Vis ser; Dorine Johanna, d. v. D. J. Zwa nenburg en A. M. Breedijk; Wilmina, d. v. P. J. Perfors en B. Oostland; Alida Johanna Maria, d. v. G. F. van Grie ken en A. M. van Rijn. Ondertrouwd: J. C. Men tink, 25 j. en A. J. Strijk, 21 j. Getrouwd: W. G. P. de Haas, 23 j., en P. C. Strijk, 20 J. Overleden: F. J. M. Claudemans, 64 j., e. v. J. C. Homan; C. P. A. Kappelmeier, 71 j.; M. S. G. Verlóóp, 98 j. VOORSCHOTEN BURGERLIJKE STAND Geboren: Leonardus J. M., z. v. A. J. D. van Haastrecht en L. J. G. Barbier; Robert, z. v. M. de Koning en A. Kor- tekaas; Henriëtte A. J. M., d. v. A. Knura en H. G. Lambo; Johanna A. E., d. v. L. Mulder en E. G. Klein Langen- horst; Arie J., z. v. C. Verhoog en B. J. Kalisvaart; Willibrordus G. C. M., z. v. J. C. G Alkemade en E. J. van Wissen; Janine A., d. v. J. A. Parmentier en J. G. Niemeijer; Franciscus H., z. v. J. N. M. Baars en A. C. de Noier; Stefanus C. F., z. v. E. Lange en A. C. H. Osten- dorf; Maria J., d. v. A. Bevelander en P. Valk; Robert, z. v. W. Segaar en N. J. C. van Oeveren; Pieter H., z. v. J. M. van Spronsen en H. Gips; Leonard a F., d. v. Th. M. Pelser en J. H. M. van der Veer; Catharina, d. v. L. Horbach en J. Rijsterborgh: Theodorus J., z. v. J A. Koevoet en R. van Win sen. Ondertrouwd: F. J. Düppers en M. Th. Rebers; G. Udema en A. G. Groen; G. A. M. van Haasteren en C. A. van Vliet; A. J. van der Poel en M. M. Boo- gert. Getrouwd: J. de Beij, 27 J., en P. de Priester, 25 j.: J. Koenen, 27 J. en S. R. Zuijderduin, 23 j. Overleden: A. B. Engelsman, 70 J., wed. van J. G. H. Leffers; W. de Haan, 93 j., weduwn. van H. C. van Gorkum. WARMOND TAFELTENNIS TVV „Steeds Vooruit" Uitslagen competitiewedstrijden: (Heren) Steeds Vooruit IGona I 82; Steeds Vooruit IITCS I 37. (Dames): Steeds Voor uit I—Pit '54 0—10. Op de a fd e 1 in gska mpioensöhappen van Den Haag wisten J. v. d. Zwet en W. Kuijken een tweede plaats te berei ken in het dubbelspel van de tweede klasse. De Muziekvereniging „Warmonds Fanfare" zal ook dit jaar weer deelne men aan het bollencorso, dat gehouden nog eens had onderstreept, sloot de heer Van Remundt een kwartier voor midder nacht deze buitengewoon geslaagde avond. Onder de laatste mededinger was het publiek hoorbaar vermoeid. Het kon de stille en gespannen aandacht waarmee geluisterd was - begrijpelijk - niet meer opbrengen. Een volgend maal houde men zich strenger aan een tijdschema. Ook zou het op avonden als deze aan beveling verdienen het roken enigszins te beperken. INBRAAK EXPEDITIEBEDRIJF In de afgelopen nacht is, ingebroken in een expeditiebedrijf aan de Middel stegracht. Door verbreking van een slot wist men zich toegang te verschaffen tot de boven de garage en het kantoor lig gende verdieping. Via een in de vloer van deze verdieping gemaakt gat, wist men door te dringen tot in de garage. Ver breking van een ruit gaf tenslotte toe gang tot het kantoor, waar een poging de brandkast te forceren mislukte. OUD WORDEN OF JONG BLIJVEN Op uitnodiging van de B B.-commissie van de Wijkkc-rkeraad „Morskwartier" zal ds. H. C. Touw, voorheen hervormd predikant te Leiden en thans te Nijmegen, zondagavond a.s. in de Mara- nathakerk spreken over „Oud worden of jong blijven". Het fluitistenkorps van „Kunst en Genoegen" zal in deze dienst zijn medewerking verlenen. DE OPGRAVINGEN AAN DE DODE ZEE Dr. H. J. Franken, docent aan de Rijksuniversiteit alhier, houdt morgen avond te 7.40 uur in het. programma van de VPRO zijn eerste lezing in de serie over de opgravingen aan de Dode Zee, welke hij in de komende weken des zaterdags op dit tijdstip zal geven. WASSENAAR De reserve-politie met mr. Klaassesz in Suriname In de theoriezaal van het politiebu reau heeft de Commissaris der Koningin, mr. J. Klaasesz gisteravond een causerie gehouden over Suriname, waarbij me vrouw Klaasesz door haar zelf gemaakte kleurenopnamen vertoonde. De commissaris werd ingeleid door de burgemeester, dr. S. baron van Wijnber gen. De commissaris die gouverneur in Suriname geweest is beantwoordde allereerst enkele vragen, die hem ge woonlijk gesteld worden als het over Su riname gaat, over de omvang van het land, de verschillende rassen, die men aantreft, het klimaat enz. Aan de hand van de bijzonder fraaie kleurendia's ver telde de heer Klaasesz veel wetens waardigs over de stad Paramaribo. Er werd een interessante serie plaatjes ver toond over het bezoek dat H.M. de Ko ningin tijdens de ambtsperiode van de heer Klaasesz aan Suriname bracht. De commissaris van politie, de heer J. J. Maandag sprak aan het slot van de avond een dankwoord. Dr. P. van Dijk, orthopedisch rurg alhier is by beschikking van de minister van Justitie benoemd tot vaste deskundige bij de raad van beroep, be doeld in de Beroepswet. Dr. P. van Dyk, orthopedisch chi rurg alhier, is bij beschikkng van de minister van Justitie benoemd tot vaste deskundige by de raad van beroep, be doeld in de Beroepswet. ZOETERWOUDF. Heden geven de R.-K. Gemengde Zangver. Sancta Lucia en de Chr. Ge mengde Zangvereniging Zingt den Heere, evenals vorig jaar, een concert in het parochiehuis aan de Schenkelweg. Hieraan zal worden medegewerkt door het West-Nederlands Symfonie-orkest onder leiding van de heer Sam Swaap. Voor de pauze zal door het koor wor den gezongen het Sanctus van Schu bert, enkele volksliederen en „Jeruza lem" uit I. Lombardi van Verdi, waarna het orkest zal uitvoeren „Eine kleine Nachtmusik" van Mozart. Na de pauze zal het koor ten gehore brengen „Lente koor" van Haydn, het „Chor der Land- leute und Jager", eveneens van Haydn, beide uit Die Jahreszeiten en het „Hal leluja" van Handel. Het orkest speelt dan nog de „Jagersymfonie" van Haydn. Protest tegen apartheid aan universiteiten De universiteit van Witwatersrand zal volgende week een dag sluiten als „laatste plechtig protest" tegen apart heid aan de universiteiten. Op die dag zal een algemene vergadering van de 5000 studenten en de 700 leden van de wetenschappelijke staf worden gehou den. Zij zal op „formele wijze de officiële houding van de universiteit" weergeven inzake het wetsontwerp dat bij het par lement aanhangig is gemaakt en dat het invoeren van apartheid aan de uni versiteiten beoogt". De rector-magnificus prof. W. G. Sut ton zal dan een verklaring voorlezen. Dit Jaar mogen voor het laatst nieu we niet-blanken studenten tot de uni versiteit worden toegelaten. Met ingang van het volgende jaar zullen zij zich moeten laten inschrijven op een nieuw college dat de regering voor hen op richt. Op het ogenblik zijn er ongeveer 200 Afrikaanse Indiase en andere niet- blanken op de universiteit in Witwaters rand. Film „Albert Schweitzer" 8 MEI NEDERLANDSE PREMIÈRE Ter gelegenheid van het 50-jarig be staan van het Centraal Bureau voor Evangelisatie „Stadszending der Her vormde Gemeente" in Utrecht, zal op 8 mei in één van de Utrechtse biosco pen de première worden gegeven van de Amerikaanse kleurenfilm „Albert Schweitzer". De film, die is vervaardigd door Jerome Hill en Erica Anderson, wordt uitgebracht door de Stichting Filmcen trum van de Ned. Herv. Kerk en de Oecumenische Raad. Het is de eerste film van de stichting, die in een nor maal bioscoopprogramma van een week wordt opgenomen. De film draagt een autobiografisch karakter. Albert Schweitzer vertelt er zelf zijn levensverhaal in. Ook de tekst is van hem. De scènes uit zijn jeugd worden door zijn kleinzoon Philip ge speeld. zijn zuster speelt de rol van zijn moeder. Het eerste en het laatste deel van de film spelen zie hin de Elzas af, het middenstuk is geheel in Lambarene opgenomen. Zwijndrechtse oplichter veroordeeld (Van onze Haagse redactie) Het Haagse Gerechtshof heeft een gevangenisstraf van 2% jaar met aftrek opgelegd aan de 31-jarige Zwijndrechtse meubelgrossier, die de laatste drie jaar links en rechts onder valse voorwend selen enorme geldbedragen geleend heeft en zich schuldig heeft gemaakt aan op lichting en valsheid in geschrifte. De Procureur-Generaal bij het Hof had bevestiging van dit vonnis geëist. Dode tussen spoorrails thans geïdentificeerd Het. stoffelijk overschot, dat in de afgelopen nacht op de spoorbaan tussen Holten en Deventer is aangetroffen is thans geïdentificeerd. Het is gebleken te zijn, dat van de 41-jarige Hongaarse vluchtelinge Melitta Alth. Vliegtuig neergeschoten door Pakistaanse luchtmacht De Pakistaanse Luchtmacht heeft dicht boven de grens met Kasjmir een tweemotorig straalvliegtuig neergescho ten. dat geen gevolg had gegeven aan een bevel tot landen. De identiteit van het toestel is nog niet bekend. MARKTBERICHTEN Leiden, 10 april Aangevoerd: stieren 6, melkkoeien 130. vette koeien 270. vare koeien 283, pinken 30. vette kalveren 61, nuchtere kalveren 351. vette schapen 115, fokschapen 120. vette lammereii 634. zuig- lammeren en weidelammeren 292, varkens (zeugen) 42, schrammen 188. biggen 426 paarden 1. geiten 13. Totaal f962 stuks. Notering: Melkkoeien van 850 tot 1250, vette koelen per slachtgewicht 2.90 tot 3 64, 3.65. vare koeien 850 tot 950, pinken 350 tot 550, vette kalveren levend gewicht 2.00 tot 2.75. nuchtere kalveren per kg le vend gew. 1.20 tot 1,50, nuchcere kalveren per stuk 40 tot 62. vette schapen 70 tot 100, fokschapen plus 1 lam 100 tot 130, fokschapen met 2 lammeren 140 tot 170. vette lammeren van 70 tot 100, zeugen, drachtig 325 tot 425. schrammen van 80 tot 115, biggen 54 tot 58 tot 64 Handel in melkkoeien rustig, varekoeien iets vlotter, vette koelen goed. pinken kalm, vette kalveren matig, nuchtere kal veren luierig. vette schapen en vette lam meren vlug, zeugen, schrammen en biggen kalm Verkiezingscampagne voor 10 mei a.s. Raab denkt er niet aan als kanselier af te treden (Van onze correspondent in Wenen) Daar de samenwerking tussen de twee coalitie-partijen in Oostenrijk al sinds maanden is vastgelopen en er van een constructieve politiek geen sprake is, moet het Oostenrijkse volk zich uit spreken over de wijze waarop het wenst geregeerd te worden. Daarom zullen op 10 mei as. vervroegde verkiezingen worden gehouden en als voorbode daar van is nu de verkiezingscampagne be gonnen. De meest omstreden vraag is ook nu weer of de (katholieke) Volks partij de sterkste groep in het parle ment zal blijven. Men neemt in het algemeen aan, dat er geen grote ver schuivingen zullen plaats hebben, maar het is mogelijk dat de Vrijheidspartij een kleine winst zal boeken en daardoor meer dan zes zetels van de 165 zal be halen. De communisten met hun drie armzalige zeteltjes denken beslist niet aan de mogelijkheid, dat zij stemmen zullen winnen. Er bestaat zelfs een kleine kans dat zij het vereiste aantal stemmen voor de algemene kiesdeler niet zullen bereiken, zodat zij geheel worden uitgeschakeld, maar dè.t juist willen de Volkspartij en de socialisten vermijden. Zij hebben, zo redeneren zij, de communisten liever als openlijke tegenstanders, die men in het parlement als ongevaarlijk aan de kaak kan stel len, dan als verbitterde ondergrondse wroeters. Een beroemde chirurg als kandidaat voor Volkspartij Op het grote verkiezingsplakkaat van de socialisten is een schip afgebeeld, dat heel even slagzij vertoont. Op de boeg ziet men de verklaring: tegenover 74 socialistische zetels staan er 82 van de Volkspartij. De socialisten hebben daar mee willen aangeven dat de Volks partij een gevaar voor het schip van staat kan worden, wanneer zij nog ster ker wordt. In haar verkiezingspropa ganda heeft deze party hierop gerea geerd door te verklaren, dat zij zelfs bij het bereiken van de absolute meerder heid (tenminste 83 zetels) toch aan de samenwerking met de socialisten zal vasthouden en alleen tezamen met hen de verantwoording wil dragen. Nu de gunstige conjunctuur bestendig is, be vindt zij zich in een goede positie. Daar om belooft zij aan alle kiezers, die een zeker welvaartspeil hebben bereikt, dat zij deze toestand zal handhaven door de economische stabiliteit te bevorderen en vooral door geen nieuwe belastingen op te leggen. Zij wil integendeel alles doen om bezitsvorming in de hand te werken. Het is bovendien een goede reclame stunt, dat de beroemde en meest popu laire chirurg van Wenen, professor Schönbauer, door de Volkspartij werd gewonnen en voor haar kandidaat is ge steld. Jarenlang heeft hy gewezen op de onmogelyke toestanden in het totaal verouderde algemene ziekenhuis, dat door een nieuw moet worden vervangen. Een kandidaat die in Oostenryk voor de zieken opkomt, kan op veel stemmen rekenen, ook al veronderstelt men dat hy niet veel afweet van politiek. Leiden, 10 april. Kaasmarkt: Aangevoerd zes partijen Goudse. Notering eerste soort 206 tot 218, tweede soort 192 tot 205. Al les per 100 kg. Handel matig. Nieuw gymnastieklokaal in Oegstgeest Wordt op 25 april. Gisteravond is het gymnastieklokaal van het Rynlands Lyceum officieel ge opend, ter gelegenheid waarvan een feesteiyke avond werd gegeven. De prae- ses van de schoolvereniging, de heer P. J. C. Jongsma, heette de aanwezigen (de zaal was vol) van harte welkom, in het byzonder dr. K. Simon Thomas, in zyn functie als loco-burgemeester, de heer J. de Visser de gemeente-secretaris, de rector van de school, de heer J. P. Naeff, de docenten en de ouders en andere belangstellenden. Hij zei ver heugd te zijn met deze avond, daar er zolang op dit lokaal gewacht is. Deze viteiten kunnen hier gehouden worden. En natuurlyk is er alle gelegenheid voor de beoefening van gymnastiek en sport. Vervolgens bracht een strykje, onder leiding van dr. Chr. C. Vlam, enkele stukjes ten gehore. Een klankbeeld met diverse fotobeelden gaf een overzicht van het ontstaan van het lokaal. Hier na werd een gymnastiekdemonstratie gegeven door enkele leerlingen onder leiding van mevr. J. Gerbranda-Schrij- ver i'.ie van de heer J. P. Naeff bloemen in ontvangst mocht nemen. Vervolgens werd, met het schoollied het lokaal .geopend". i iBaal was broodnodig. Alle soorten festl- Na de pauze werd een eemi-'xustoraïe een fcort woord. gegeven, een stuk in drie bedrijven door Paul de Vaan. Het komische stuk gaat over een graaf die door zyn moeder is uitgehuweiykt aan de dochter van een suikerbakker. Hy is verre van enthou siast, maar als de dag van zyn huwelyk nadert krijgt hy er toch ook zin in. Met zyn huwelyk wordt dan ook te vens het huwelyk van zijn moeder met zyn schoonvader gesloten. Vooral het spel van Brebitia (Marjan v. Ryssel) was van goed gehalte. De regie was in handen van mevr. G. J. W. Rhöner— Schuurman. De praeses sloot de feestavond met Socialisten speculeren handig op angstcomplex Ook de socialisten propageren het ideaal van de welvaartstaat, maar zy wyzen op de mogelijkheid van tegen slagen. Zy noemen zich „de party ook voor slechte tijden" en hebben daarmee psychologisch geen slechte tegenzet ge daan omdat de Oostenrijkers nog altijd onder een zeker angstcomplex lyden door de herinnering aan de teleurstel lingen en de slechte tyden van vroeger. De socialisten verklaren eveneens dat zy blyven strijden voor een zo groot mogelijke werkverschaffing ook in slechte tyden alsmede voor de sociale volkshuisvesting, bestaande in moderne en hygiënische woningen voor de wer kende stand voor een lage huur. Over het algemeen vertoont de ver kiezingsstrijd een fair karakter, al wordt er zoals gebruikelijk wel eens vreemd met de waarheid omge sprongen. Men heeft namelijk ook het gerucht verspreid dat Raab na de ver kiezingen als kanselier zou aftreden. Dit gerucht heeft hy met de nodige kracht gedementeerd door te verklaren, dat hij kanselier wenst te blyven en dan ook het a.s. kabinet hoopt te vormen, wan neer zijn party opnieuw als de sterkste uit de verkiezingstrijd te voorschyn komt. Een zware storm heeft aan de Franse Rivièra aanzienlijke schade aangericht. Deze foto laat zien. hoe een twintig meter hoge palmboom te Nice werd ontworteld en een autootje volkomen verpletterde. BEURSOVERZICHT Beurs teleurgesteld over dividendpassering Zaalberg De laatste beursdag van deze week bracht een zeer kalme affaire en de in ternationale waarden ondergingen een koersreactie. De oliewaarden maken hierop echter een uitzondering want op een prijs van f. 170 by de opening la gen aandelen Kon. Olie circa een gulden boven het slotniveau van gisteren en ruim een gulden boven pariteit New York. In het verdere beursverloop werd de koerswinst tot circa een halve gul den gereduceerd. De kooplust voor de overige internationale waarden werd vandaag sterk afgeremd door de aan houdende teleurstellende koersen in Wall Street. Ook gisteren sloot de markt aldaar ongeanimeerd. Het niveau waar op de leidende hoofdfondsen op het Damrak zyn aangeland, maakt de markt overgevoelig. Door winstnemingen, mede in verband met het naderende weekein de, moesten AKU's zich op 315 met een koersverlies van ruim 4 punten tevreden stellen. Ook de converteerbare obliga ties van het rayon-concern waren lager. De handel in de AKU-aandelen was mi nimaal. Slotkoers 310. Philips daalde xan 591 tot 588 en ver loor, t.o.v. gisteren, circa 10 punten, converteerbare obligaties Philips even eens lager. Aandelen KLM noteerden in Wall Street bijna een dollar lager en kregen in Amsterdam een 3 gulden la gere adviesprijs. De scheepvaarten profiteerden van de beleggingsvraag, waardoor over vrijwel de gehele linie koerswinsten van 1 tot 3 punten werden geboekt. Deze sector was tamelijk actief. Albert Hevn en Simon de Wit werden wederom iets hoger geadviseerd als na werking op de dividendverhogingen. Zaalberg kreeg wederom een lagere ad viesprijs. Vergeleken bU de overige wol- Industrie-aandelen zijn aandelen Zaal berg. aldus de beurs, te hoog op circa 100^de dividendpassering van Zaal berg was voor de beurs een grote teleur stelling. Beurs van Amsterdam Vrijdag 10 april ACTIEVE OBLIGATIE Staatsleningen ad f. 1000. Vorige Slotkoers koers v. heden Ned. '59 4V2 101A 101% Ned. '58 4% 101% 101% Ned. '53 3% 96% 96% Grootboek obi. 3% 82 82 Ned. '47 3% (3) 92U 92A Ned. '51 3% 96%B 96% Ned. '53 (3%) 95V4B 95% Ned. '56 3% 94% 94% Ned. '48 3% 90 90 Ned. '54 3% 90 90 Ned. '55 I 3% 89% 89% Ned. '55 II 3%91 %B 91% Ned '37 3 90 y4 90xV Dollarlng '47 3 93% Investeringscert 3 97 Ji 98 Ned. 62-64 3 97% 97A Indië '37 A 3 97% 97% Grootboek '46 3 88% Ned. W.B. 6% mi! 111% Philips 5 279% 273% ACTIEVE AANDELEN Clt. Handl. en Ind. B. 41% 40 Nat. Handelsbank 144 140 Ned. Handelmy230 Amst. Rubber «51/» aa Ver. HVA-my13f£ Java Cult30 2g,, voXSknden™,4 bSs PatentYv.) «j* Calvé Delft cert503 49RH Deli My.en (Ver.) Ï47.70 Kon Pap v Gelder 021 001% Hoogovens eetIin 410 Mtiller en Co. N. B 305V. 305 Ned KabeUabr preï33314 333 Unilever gïï,, iïL Wilton Feyenoord 216 217>4 Biliton 2de r 250 °48 Dordtse Olie gew. 705 t>3% Kon Petr <f 20.170 170 '50 A f 20.—168.95 169 Holl Amer lyn 1547/,. 157s' China Paket 138% 136 k, J147.70 144 10 Kon Ned Stmv My 144% 146% Kon. Paket My {|s% 137 Stoomvaart My Ned 142% 14411. Nievelt Goudr cert 13 U2& v. Ommeren cert 245 244 Kon Rott Lloyd 139 vt 141 Ned Scheepv Unie 1375^ 137% NIET-ACTIEVE OBLIGATIE Prov.- en Gem leningen Adam '47 (3%) 3 96 idem '48 (3%) 95 95% R'dam '52-1 (4%) 99 99'/2 idem '37 I-II1 (3%) 94% 94'/a idem '88-1 (3%) 94% Bankwezen Bank N. G. '58 (5%) 105% 105% id. N W B. '52 (4%) 99 98% Industr. Obligaties Philips DoUarlng '51 98 9&A Premieleningen A'dam '53 3 98 96% A'dam '51 2% 86 %B 86% A'dam '56 I 2% 81% 81% A'dam '56 II 2% 95% 95% Eindhoven '54 2% 81 81% Enschede '54 2% 82 82 Den Haag '52 I 2% 90 88% Idem II 2% 92 y4 92% R'dam '52 I 2% 89% 88% 89% 89% 96% Utrecht '52 2% 90 90% Z.-Holl 1957 2% 96% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- cn Credietinstellingen 193.50 295% 289 233% 232% 255 252 Twentsche Bank 234 235 Industrie Ondernemingen Albert Heyn 320 B 330B Borneo Sum H My 56% 57% Ned. G en Sp fabr 270 271 Kon Ned Grofsm 133% 133% Internatio 115y4 Rott Droogdok Mij 625 645B Sikkens Lakfabr '53 493% 490 Tieleman en Dros 7% Ned My Walv.vrt. 104 104% Spoorwegen Dell Spoorweg My. 9 Amerik. fondsen Canadian Pacific R 30ftB 30% 91% 90% Anaconda 67% 67 Bethlehem Steel 49% 50% Cities Service 58% 58 y4 General Motors 46% 46% Kennecott 111% 110% Republic Steel 67% 68% Shell Oil 83% 83% Union Pacific 34% 33« 89 Un States Steel 88% Nog enkele fondsen uit Lelden en omgeving Aandelen V.K 9/4 Edelmet Kon AA 55% 55% Pref w.a idem 66% 66% Electrolas B 320 324 G Holl Constructie 349% 352 Ing Dui v Bouwnyv 203B ld. d.v 1958 193B Int Kunststof! Ind 55G 56GL Leidsche Wolspinn 320 322 Ver Touwtabrieker 220 220% Wernink's Betonm 121% 120% Van wyk Tetiel 70 70% Zaalberg 118 11a

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 5