m Alomvattend kunstenaarschap van Eduardo del Pueyo in Beethoven fester heienmode-lip Peek&Cloppenburg Regers Romantische Suite9* in gewaad van grote klankpraclit Onverantwoordelijk rijden bij diclite mist en gladde wegen No iron sportshirts Opgericht 1 maart 1860 VrUdag 10 april 1939 Tweede blad no. 29716 Laatste concert Residentie-Orkest „Klok"symfonie van Haydn als eerbetoon dorff, ondanks zijn „afdaling" uit hoger regionen, beslist het pleit gewonnen. Van de 104 symfonieën, welke wij van Haydn kennen, was, vermoedelijk als Achtste en dus alweer laatste concert der serie van het Residentie- Orkest: rustpunt in het jagende leven. Het afscheid nemen valt na iederseizoen zwaar. Met niemand minder dan de vermaarde Spaans-Brusselse pianist Eduardo del Pueyo onlangs nog voor de Eurovisie gehoord en jezien in De Falla's „Nachten in Spaanse tuinen" als magistraal Beethovenvertolker, blijft echter de herinnering aan zo'n laatste concert in het geheugen gegrift. Meermalen mochten wij deze fameuze pianist hier begroeten en onder de diepe indruk komen van zijn virtuoze, steeds in dienst van het werk staande, pianistiek. Zo ooit, dan bemerkt ge dit in Del Pueyo's herschepping van Beet- hovens Derde Pianoconcert, waarbij het lijkt alsof Beethovens ziel in hèm gevaren is! De typisch romantische instelling van deze pianist vindt in dit conoert haar nadrukkelijke neerslag. De monumentale heroïek ervan, zowel als de teder-lyrische gevoeligheid wor den door Del Pueyo gerealiseerd met de grandeur van een, die in Beethoven „gelooft". Hij is van de waarden van dit opus doordrongen en dringt er tot in finesses in door. Ondanks persoonlijke stylistische vrijheden geeft hij een vol komen verantwoorde visie. Men ver baast zich niet slechts over de fantasti sche techniek, méér nog is het de over rompelend Beethoveniaanse geladen kracht, welke onder zijn handen als een eeuwen overbruggende fakkel opvlamt en U doet zeggen: „Ja, zó had Beet hoven het ook zélf kunnen spelen!" Een titaan is deze Del Pueyo! Zijn grootse, ddepdoorleefde voor- dracht plaatst Beethoven onweerstaan baar en ongebroken in het absolute en onvergankelijke centrum onzer aandacht. Het Largo groeit uit tot een muzikaal hoogtepunt, de cadenz van Reinecke, met wijzigingen van Del Pueyo's hand, stelt de virtuositeit van zijn Lisztvertol- kingen op de voorgrond, maar zelfs daar is het weloverwogene en niet effecteuch- tige bewonderenswaardig. Wij geloven niet, dat Beethoven voor namer en tevens briljanter eerbetoon ten deel had kunnen vallen. Del Pueyo's meesterschap is onweer legbaar. De ademloze aandacht ervoor ont laadde zich in hooggestemde geestdrift. Daarin liet Del Pueyo ook het tot hoog niveau meegenomen orkest volledig delen. Het was een balsem, Beethoven zó te I mogen ondergaan. Dit kunstenaarschap, in jarenlange stilte verworven, is waarlijk alomvat tend! Men zou zich vergissen, indien men dacht, dat „Eine romantische Suite" (op. 125) van Max Reger, de échte Reger is. Na zijn opus 100 is hij veel minder „geleerd" gaan schrijven en deze Suite (van 1912) is er een typisch voorbeeld van. Zij is in haar reminicenties aan Debussy toentertijd ineens „hoge mode" Wagner en Richard Strauss een bewust toegeven geweest aan de meer algemene smaak. Het werk zal. ook ten tijde van haar ontstaan, het audito rium geen overmatige inspanning gekost hebben, het te begrijpen. Vanzelfsprekend is deze suite ook doortrokken van de eigen Regerse stijl kenmerken, waarvan het sterk modula- torische karakter en de velerlei op den duur wei vermoeiend werkende, want zich herhalende ingevingen, de hoofd kenmerken vormen. De voortreffelijke, geraffineerde in strumentatie voor Reger soms opmer kelijk doorzichtig! en de lyrische be wogenheid vergoeden nochtans veel. Reger gaat hier heerlijk romantiserend te werk, met in de Finale een vervoeren de climax om voor te knielen, waarin het „Stedg nur Sonne, Auf die Höhn" een onzegbaar schone expressie vindt. De dichterlijke, sprookjesachtige sfeer van het Scherzo .oorspronkelijk Elfen- reigen" geheten) voert ons mee naar een droomwereld, de „Noftumo" is, ook door het gebruik van hele toonsafstanden, méér Frans georiënteerd, dan men ooit van een Duitser verwacht zou hebben. Een prachtig speelstuk is deze Suite. Het orkest heeft van de talrijke daartoe geboden gelegenheden schitterend pro fijt getrokken! Dit onder de gespannen directie van Van Otterloo, die alleD tot het summum van orkestrale glans wist op te voeren naar het fascinerend meeslepende slot. Reger heeft met deze poëtisch geïnspi reerde triptiek op liederen van Eichen- AANLEG CHURCHILLLAAN B. en W. hebben een aanbieding ont vangen van de N.V. Bank voor Neder- landsche Gemeenten te 's-Gravenhage voor de verstrekking per 1 mei 1959 van een geldlening ten bedrage van f 499.000 tegen de koers van 99 1/8 Deze geld lening is bestemd voor de financiering van de aanleg van de Churchilllaan. De lening zal worden aangegaan voor 30 jaren. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN. Jan, zn. van K. Brugman en H. de Lange- Jan. zn. van J. Hoppenbrouwer en H. S. J. StuijvenJberg; Anne Elisabeth, dr. van H. H. L. Roos van RaacLshooven en J. C. Monfils; Marcel George, zn. van F. Krau en C. A. Kuiter; Marijke, dr. van C. Peeman en M. van der Bent; Ronald Jo hannes Maria. zn. van H. J. van der Pluljm en B. M. Lamibregts; Wouter, zn. van G. van der Linden en A. G. Piene- man; Cecilia Wilhelmlna, dr. van J. M. Muller en T. H. M. den Doop; Johannes Cornells, zn. van J. de Wolf en A. Bak ker; Johanna Maria Carolina, dr. van N. P. A. van Maarle en J. Dreef. GETROUWD. J. N. de l'Eoluse en H. Bodenstaff; J. W. Schneider en E. Vijlibrief; W. van der Linden en C. Waasdorp; M. Knol en M. C. H. van Putten; W. C. Lardé en C. G. van Dissel; I. Boom en J. Fillppo; J. P. M. Piket en J. G. Oosterveer; B. E. Pa- rera en C. M. Griffioen; J. S. F. Koek en M. C. Ouiwendijk; D. M. Neuteboom en M. C. de Vrind; W. J. Wiikens en M. A. de Fv.00. eerbetoon in verband met zijn komende 150st© sterfdag op 81 mei diens overbekende „ÏOoksymfonie" (no. 101) gekozen. Aan de vondst van het uurslagwerk In de begeleiding van het Andante dankt deze symfonie haar benaming. Het is, ondanks het regelmatig voortgaan van de tijd, toch nog altijd een vreugde, dat oud-vertrouwde tikken van Haydn te beluisteren. Omlijst door de in frisse vaart gehouden boekdelen, die Haydn al evenzeer tot een der meest geniale ken ners der symfonie stempelen, kreeg zij een vaardige, schoon wat dik-aangezette en nog niet geheel geacheveerde vertol king, die Haydn mét dit zwaarbezette orkest wel enigszins bevreemd zou heb ben. Nu de acht concerten dezer serie helaas alweer achter ons liggen, mag met grote erkentelijkheid van een waardevol seizoen gesproken worden. De aankondiging der „nieuwe acht" voor het komende seizoen met de namen der befaamde gastdirigenten (o.a. Karl Böhm) en solisten lag reeds op de stoelen. Wy vermoeden zo, dat de belangstel ling er onmiddellijk bijzonder groot voor is. Een eerste indruk doet aannemen, dat Leiden ook in '59—'60 zal krijgen, waarop het als „muziekstad" aan spraak mag doen gelden! Extra zitting Leids Kantongerecht De extra zitting, die de kantonrechter, mr. R. de Bruyn, gisteren had inge last, kenmerkte zich door het groot aantal zaken, waarbij de verdachten zich aan zeer ernstige verkeersover tredingen hadden schuldig gemaakt. Dat er onder deze verdachten steeds weer een aantal is, dat zich van geen kwaad bewust is en zich, ondanks het feit, dat iedereen en alles tegen hen getuigt, zich volkomen onschuldig voelt, bewees ook gisteren weer een 44-jarige beroepsofficier uit Rotter dam. Verdachte haalde op 3 februari, tijdens zeer dichte mi9t, in een bocht van de snelverkeersweg onder Roelof- arendsveen, met grote snelheid twee trailers met opleggers in en reed over een grote afstand links van de weg. Een tegenligger moest, om een ernsti ge aanrijding, mogelijk met dodelijke afloop, te voorkomen de berm insturen en kwam in een sloot terecht. Ook de bestuurder van de voorste trailer droeg het zijne er toe by om ruim baan te maken en reed eveneens de berm in. De gevolgen bleven in dat geval gelukkig nog beperkt tot schade, hoewel vrij aan zienlijk. Ondanks alles, bewees het ver weer van verd. overduidelijk, dat hij zich maar matig schuldig voelde. „U heeft met grote zekerheid uw leven te danken aan de beide bestuurders, die ruim baan voor U maakten. Een beetje meer schuldbewustzijn zou hier op zijn plaats zijn, aldus de officier, mr. E. v. d. Schans, die verder op zeer scherpe toon het roekeloze rijden van verdachte hekelde. Hij eiste dan ook. naast een boete van f. 200 subs. 50 dagen, de on voorwaardelijke intrekking van het rij bewijs voor de tijd van een jaar. Met een zeer ernstig vermaan liet de kan tonrechter het deze keer nog bij f. 100 subs. 25 dagen en een jaar voorwaarde lijke intrekking van het rijbewijs met een proeftijd van 2 jaar. Ook een 38-jarige IJmuidenaar had op 30 januari, bij zeer dichte mist, op het gladde wegdek van Rijksweg no. 4 onder Sassenheim. in hoge mate roeke loos gereden. Verdachte reed met een snelheid van 35 km, bij een zicht van slechts 5 meter, toen plotseling een voor hem rijdende auto uit de mist opdoem de. Een ernstige botsing was het gevolg en ook hier was de materiële schade groot. „Het zicht was geen 5 meter, doch 35 meter" aldus trachtte verdachte zich te verweren. „Ook al zou dit zo zijn ge weest, dan nog blijft uw wijze van rijden zeer afkeurenswaardig, aldus de officier, die tegen deze verdachte eveneens, naast een boete van f. 100, subs. 20 dagen, de onvoorwaardelijke intrekking van het rijbewijs voor de tijd van 1 jaar requi- reerde. Het vonnis werd, eveneens met een ernstig vermaan, f. 100 subs. 20 dagen en een voorwaardelijke intrekking van het rijbewijs gedurende een half jaar met een proeftijd van een jaar. Naast dikke mist, vormden gladde wegen in de afgelopen wintermaanden voor vele automobilisten geen beletsel om er maar op los te rijden. Zo ook een 22-jarige vertegenwoordiger uit Wasse naar, die op 2 februari met een snelheid van 50 km het spiegelgladde wegdek van de Papenlaan bereed. Bij zijn pogingen om een voor hem rijdende vrachtauto, die linksaf moest en voorgesorteerd had, te ontwijken, gleed verdachte met zijn auto de wegberm in en botste tegen een boom. Een bestelwagen van de P.T.T. kwam achter de vrachtauto tijdig tot stilstand. Verdachte no. 2, een 27-jarige monteur uit Lisse, naderde op het zelfde moment met een door hem met veel te hoge snelheid bestuurde autobus en kon niet. voorkomen, dat zijn bus het bestehvagentje „kraakte". Beide ver dachten. die niet veel tot hun verdedi ging konden aanvoeren, hoorden f. 50 boete subs. 25 dagen tegen zich eisen. Het vonnis, voor de monteur conform de eis, werd voor de vertegenwoordiger, iets minder: f. 35 subs. 10 dagen. Een wegomlegging nabij Zoetermeer, had een 54-jange scheikundige uit Rot terdam op 31 januari parten gespeeld. Toen verdachte meende, dat hij bij de wegomlegging te veel naar rechts was gereden en zodoende op een voor motor rijtuigen verboden weg zou uitkomen, had hij plotseling zijn stuur naar links gedraaid en was tegen de auto van een Data eindexamens middelbare scholen In de Staatscourant van gisteren staan ojn. de data vermeld, waarop de eindexamens van de middelbare scholen gehouden zullen worden. MIDDELBARE MEISJESSCHOLEN Leiden Gemeentelijke H.B.S. voor Meisjes: 22, 23, 24, 25, 26, 27, 29 en 80 Juni en 1 Juli. R.-K. Lyceum J3t.-Agnes"i B, 8, 4, 6, 7, 8 en 9 juli. Voorschoten R.-K. Middelbare School voor Meisjes: 23, 24, 25, 26, 27, 29 en 30 Juni. Wassenaar St.-Adelbertcollege: 15, 16 en 17 Juni. Rijnlands Lyceum: 30 juni en 1, 2, 3 en 4 juli. GYMNASIUM Alphen aan den Ryn Christelijk Lyceum: 23, 24, 25 en 26 Juni. Leiden Gemeentelijk Gymnasium: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 8 en 9 juni. Christelijk Lyceum: 9, 10, 11 en 12 juni. R.-K. Lyceum „St.-Bonaventura": 23, 24, 25, 26, 27, 29 en 30 juni. R.K.- Lyceum voor Meisjes „St.-Ag- nes": 11, 12 en 13 juni. Wassenaar Rijnlands Lyceum: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 8 en 9 juni. HOGERBURGERSCHOOL Alphen aan den Rijn Christelijk Lyceum a-afdeling: 15, 16, 17, 18 en 19 juni; b-afdeling: 29 en 30 juni en 1, 2, 3, 4, 6, 7 en 8 Juli. Leiden Gemeentelijke H.B.S. voor Meisjes b-afdeling: 15, 16, 17 en 18 juni. Rembrandt Lyceum a-afdeling: 29 en 30 juni en 1 en 2 Juli; b-afdeling: 20, 22, 23, 24, 25, 26 en 27 juni. Christelijk Lyceum a-afdeling: 19, 20, 22, 23 en 24 juni; b-afdeling: 3, 4, 6, 7, 8, 9 en 10 juli. R.-K. Lyceum „St.-Bonaventura" a-af deling: 15, 16, 17, 18, 19, 20 en 22 juni; b-afdeling: 2, 3, 4, 6, 7, 8 en 9 juli. Wassenaar Rijnlands Lyceum a-afdeling: 15, 16, 17 en 18 juni: b-afdeling: 22, 23, 24, 25, 26, 27 en 29 juni. Advertentie SPAANSE WIJN f.2.— per fles Wijnhandel Zondagmorgen bijeenkomst Bijzonder Kerkewerk In de bijeenkomsten op zondagmor gen in het Luxortheater heeft de com missie voor Bijzonder Kerkewerk van de Leidse Hervormde Gemeente opzettelijk veel ruimte gegeven voor gesprek. Ter afwisseling wordt echter a.s. zon dagmorgen een bijeenkomst in een an dere vorm gehouden. Nieuw is de medewerking van de Spaanse gitarist Carlo Mell. Hij zal guitaar solo spelen. Bovendien begeleidt hy de zang van zijn vrouw Marietta Mell. Hoofdzaak van de bijeenkomst is zo als steeds, het evangelie. Dit blijft nieuw. Het evangelie geeft felle kritiek en geeft nieuwe kansen. Ook voor deze tijd en voor onze wereld. Hiervan wil dr. P. L. Schoonheim in een kort, persoon lijk appèl getuigen. Deze vorm is voor de Luxorbijeenkomsten ook nieuw. Om zo duidelijk mogelijk te maken, dat de vernieuwende kracht van het evangelie vooral uitgedeeld en verder gedragen moet worden zullen de bloe men, die a.s. zondagmorgen het podium in „Luxor" sieren, aan de bezoekers meegegeven worden met de opdracht deze bloemen bij zieken te brengen. Dit tankschip van 19.150 tonde Aing bij ac iv .u.b.L\±. voor Noorse rekening gebouwde] den gelaten. Het schip is „Eidsfoss", zal morgen van de hel-1 meter lang. -vor- ruim 170 29-jarige tekenaar uit Zoetermeer op gereden. Verdachte gaf toe, dat hy fout was geweest, maar vond, dat de situatie ter plaatse wel erg verwarrend werkte. De officier eiste f. 25 subs. 5 dagen en ver goeding van f- 48 schade. De kanton rechter was ook van mening, dat ver zachtende omstandigheden aanwezig waren en maakte er f. 10 subs. 5 dagen van, alsmede f. 48 schadevergoeding. „Kan ik de schade meteen aan mijnheer hier voldoen, mijnheer de kantonrech ter". aldus verdachte. Toen de officier t.e kennen gaf, dat hij niet in hoger beroep zou gaan, adviseerde de kanton rechter een en ander in de wachtkamer af te handelen. DRINGEN OP DE HOEK In de volgende zaak stond verdachte no. 1 terecht omdat hij komende uit de Da Costastraat niet vóór de stopstreep nabij de Haagweg was gebleven en daar door de weg voor de auto, bestuurd door een slager uit Den Haag .had versperd. Toen de slager weer door wilde rijden, was ook deze verdachte plotseling gaan rijden en moest de slager weer sterk afremmen om een aanrijding te voorko men. Verdachte no. 2 een 40-jarige Hagenaar, had niet voldoende afstand bewaard en was van achteren tegen de auto van de slager opgereden. Schade f. 360. Verdachte no. 1 beweerde, dat hij niet over de streep was geweest en dat hij bovendien de slager met gebaren had uitgenodigd door te rijden. Toen deze, aldus verdachte bleef staan, reed ik maar door en is de slager dus de schul dige. De getuigenverklaringen spraken echter zeer ten nadele van verdachte en deze werd dan ook, na de eis van f. 40 subs. 10 dagen veroordeeld tot f. 35 subs. 10 dagen. Ook verdachte no. 2 werd schuldig verklaard en werd veroordeeld tot f. 20 subs. 5 dagen en betaling van de f. 360 schade. Advertentie. "O open en gesloten dragen. Een kwaliteitsshirt In exclusieve ruit en streepdessins, in de nieuwste Italiaanse modekleuren Een kostbaar Ver. Oud-Leiden HET HAARLEMSE STADHUIS IN VERLEDEN EN HEDEN Mr. H. E. Phaff sprak gisteravond in „De Lakenhal" voor de Vereniging Oud- Leiden over „Het Haarlemse Stadhuis in verleden, heden en toekomst". Voor de pauze gaf hij aan de hand van licht beelden een schets van de ontwikkeling en de groei van het Stadhuis, het verval en de achteruitgang van dit historische gebouwencomplex. Hoofdelementen hier in zijn de in plm 1250 door graaf Wil lem II gestichte zaal met gothische bal- kenzolder en het ongeveer 40 jaar daar na gebouwde klooster der Predikheren. De grafelijke zaal had aanvankelijk de functie van jachthuis. Ongeveer 100 jaar na de stichting van het gebouw veranderde de bestemming ervan. De graven van Holland hadden toen hun residentie naar het Binnenhof in 's-Gravenhage verlegd. Na de plun dering van het klooster in 1579 werd dit complex tezamen met het voormalige jachthuis tot het eigenlijke Stadhuis ge transformeerd. Ei werd een kleine en een grote vierschaar bijgebouwd - het Stadhuis was toen immers voor alles de plaats waar de schepenen recht spra ken - en het complex werd bekroond met een waardige stadhuistoren, waar van de klok nu nog bij het begin van iedere raadsvergadering wordt geluid. In 1622 bouwde Lieven de Key de be- MET AUTO GESLIPT Vannacht omstreeks twee uur is een door een garagehouder uit Oegstgeest bestuurde auto op de Rijnsburgerweg, ter hoogte van de Houtlaan, vermoe delijk tengevolge van te snel rijden ge slipt. De auto raakte een boom en sloeg daarna over de kop. Wonder boven won der liep de bestuurder, die na de slip- panty naar huis was gegaan en eerst enkele uren later door de politie kon worden opgespoord, slechts een schram metje aan het gezioht op. De auto werd zwaar beschadigd. kende lange Renaissancevleugel aan het Stadhuis. Over de plaats van de voormalige kloosterkerk heeft eeuwenlang misver stand bestaan. Pas onlangs is de juiste plaats definitief komen vast te staan. Mr. Phaff ging in het kort ook in op het algemene restauratieplan, dat thans is ontworpen. Een groot probleem daar in is de voormalige kloosterbinnenplaats, die in de loop der eeuwen grondig is verwaarloosd en vooral door een ver keerde bovenbouw onherstelbaar is ver minkt. De vergadering stond onder leiding van de heer A. Bicker Caarten, die her innerde aan de exursie, die de vereniging morgen naar het Haarlemse Stadhuis zal maken. Leiderdorpfeam winnaar van opdrachtenwedstrijd Het verbeten rijdende Leiderdorpteam met tassen vol kaarten, stratenboekjes en andere gegevens is erin geslaagd de opdrachtenwedstrijd voor bromfietsen van de Leidse Jeugdtour te winnen. Het Van Zijp-team werd met acht punten verschil verslagen. De opdracht op de laatste avond de Leiderdorpers had den slechts twee punten voorsprong was veertig kilometer door zes verschil lende gemeenten rijden en zoveel moge lijk bewaakte bruggen te passeren. De beide leidende ploegen legden het par cours foutloos af. De samenstellers van deze opdracht hadden als gunstigste mogelijkheid dertig bruggen geteld. Het eerst waren de Van Zijp-mensen binnen met 29 bruggen. De Leiderdorpers kwa men later over de eindstreep. Onderweg waren zij de tel kwijt geraakt. Onder grote spanning werden hun bruggen ge teld. Groot was hun vreugde, toen zij bemerkten er niet minder dan 31 ver zameld te hebben. Daardoor legden zij beslag op de lauwertak, het Van Zijp team kreeg de tweede prys. Linnen favoriet Op show van V. D. (Van een bijzondere medewerkster) Het is niet moeilijk om dit voor jaar modieus en vlot gekleed te gaan, want er is keus in overvloed. De modellen zijn niet alleen draag baar, maar uiterst charmant en de kleuren zo gevarieerd, dat ieder de kleur kan kiezen, die haar het best staat en toch in de mode is. Wat be treft het materiaal, is vooral linnen favoriet. Bij de modeflitsen, die V. D. gister morgen en -middag toonden, was er een groot aantal linnen pakjes, zowel in ef fen als structuurweefsels, in naturel en felle kleuren, zoals steenrood en koren- blauw. Soms zijn het rechte japonnen voorzien van korte jasjes, of pakjes be staande uit rok met jasje. Er was een snoezig groen linnen pakje met een wijde plooirok, waarbij een lichtbeige stro hoedje werd getoond. Prachtige voorjaarsmantels in tinten als stralend lila en zacht lindegroen in mohair en langharige bouclé, hadden ieders bewondering. Een uit Zwitserland geïmporteerde tweed mantel, bewerkt met luxedraad, welke opviel door de mooie rugpartij, gecompleteerd door een cognac vilthoed, was erg mooi. V. D. is er op uit steeds het nieuw ste te brengen, is de mode zelfs al voor uit, want nu werden reeds enkele win termantels getoond. Het meest opvallend van deze mantels zijn de kragen, die soms zo breed zyn dat ze a.h.w. een pellerine vormen. Heel chic was een In Wenen werd een kapselshow gehouden ter gelegenheid van het zestigste Oostenrijkse kapperscon gres. Enige kapsels van de be roemdste Weense dameskappers. langharige bouclé geruite mantel, waar van de kraag als een stola verwerkt was. Een serie rokken met wollen pullovers, liet velerlei mogelijkheden zien. Heel mo dern is de frotté jumper, die in licht groen op een geruite terlenka rok werd gebracht. Zomerjaponnen van bedrukte pope- line of nylon, vielen er in groten getale te bewonderen. Een zeer voordelig ge bloemd nylonjurkje, waarvan het lijfje was gedrapeerd, viel zeer in de smaak. Enkele bedrukte popeline cocktail japonnen met grote hoeden van hetzelf de materiaal, waren zeer geschikt voor een tuinfeest. De show besloot met een greep uit de collectie avond- en bruidsjaponnen. Op vallend mooi was een korte bleu satin duchesse met kant bewerkte japon, waaronder een crinoline werd gedragen. Er was een romantische en een prakti sche bruidsjapon. De eerste een Engelse 7/8 japon van kant met nylon, de laat ste een mouwloze taft moiré, welke ook >!s avondjapon gedragen kon worden, gecompleteerd met een jasje. De fraaie hoeden, van stro, vilt of zijde en bijpassende accessoires brachten zoals altijd, weer de vrolijke noot aan de getoonde confectie.

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 3