Beperking produktie en invoer als oplossing van Europese kolencrisis Hel parlement van de KSG wil een gemeenschappelijk antwoord Kort geding tegen Linnaeiishof aanhangig gemaakt door koopman Nederlands deskundig rapport in liet tabaksproces te Bremen BRYLCREEM voor mooi j gezond haar! BRYLCREEM Westduitse arts verdacht van moord door middel van bacillen Opgericht 1 maart 1860 Dinsdag 7 april 1959 Derde blad no. 29713 (Van onze parlementaire redacteur) Het parlement van de Europese Gemeenschap voor Kolen en Staal (KSG) zal volgende week in Straatsburg de afkondiging verzoeken van de crisistoestand in de kolenindustrie, opdat gemeenschappelijke maatregelen van de zes landen kunnen worden getroffen voor een oplossing. De bedoeling is te voorkomen door nationale maatregelen de moeilijkheden van het ene land naar andere landen te verschuiven. Dat blijkt uit de rapporten van de economische en de sociale com missie van het Europese parlement, welke rapporten zijn opgesteld door de Nederlanders drs. H. A. Korthals en drs. G. M. Nederhorst. Europa zit met enorme voorraden onverkoopbare kolen als gevolg van de inzin king van de economische bedrijvigheid, de concurrentie van de goedkopere stookolie, de zachte winters en de invoer van kolen uit Amerika op grond van langlopende contracten, die enkele jaren geleden uit voorzorg werden afgesloten, omdat er toen schaarste aan kolen was! Volgende week een debat in Straatsburg Die grote kolenvoorraad (vijf miljoen ton) verstoren het economische leven en ze bedreigen duizenden mijnwerkers met werkloosheid. De Hoge Autoriteit heeft zonder succes getracht door overreding van de nationale regeringen verbetering in de toestand te brengen. De oorzaak van het uitblijven van succes ligt vol gens de economische commissie bij de raad van ministers, die geen medewer king verleende omdat men het onder ling niet eens kon worden. Doordat de raad van ministers niet tot besluiten kon komen, gingen Duitsland en Bel gië natjonale maatregelen treffen om hun eigen straatje schoon te vegen met verschuiving van de moeilijkheden naar andere landen. Van de 5 miljoen ton kolenvoorraden is drie miljoen te wijten aan de onvol doende inkrimping van de onrendabele Belgische mijnen. Er is een achterstand van drie miljoen ton op de plannen. Voor die inkrimping had België tiental len miljoenen bijzondere steun gekregen van Duitsland en Nederland, maar die middelen zijn onvoldoende gebruikt voor de inpassing van de Belgische mij nen in de Europese kolenmarkt. Zij zijn ook wel gebruikt voor verkorting van de arbeidstijd in de Belgische mijnen, ter verbetering dus van de sociale positie van de Belgische mijnwerkers in het al gemeen. Sluiting Belgische mijnen Toch zijn er ook wel degelijk Belgi sche mijnen gesloten, tot 1 januari jl. in totaal 49, waarvan 12 in het bekken van Charleroi, 12 in het bekken van Luik en 7 in de Borinage. De totale Bel gische kolenproduktie is daarmee terug gelopen van 20.7 miljoen ton in 1952 tot 17,1 miljoen ton op 1 januari 1959. Die sluiting van Belgische mijnzetels is in tijd van de hoogconjunctuur tot stand gekomen, zonder dat België een beroep hoefde te doen op het weder aanpassingsfonds, omdat de mijnwer kers gemakkelijk elders werk konden vinden. Dat is nu anders. De sociale commissie verwijt de Hoge Autoriteit, dat pas nu een onderzoek wordt inge steld, hoe nieuwe werkgelegenheid kan worden geschapen bij verdere sluiting van Belgische mijnen. Jaren geleden heeft de commissie daarop al aange drongen. De economische commissie is van me ning, dat gemeenschappelijke directe maatregelen moeten worden genomen om de crisis in de kolenindustrie te be strijden. Als er niets gebeurt, zullen de kolenvoorraden nog toenemen met 10 miljoen ton. De commissie dringt aan op produktiebeperking en beperking van de invoer (met in achtneming van de belangen van de verbruikers en zonder de last af te schuiven op anderen), het geen mogelijk is als de crisistoestand wordt afgekondigd. Vijfdaagse werkweek De sociale commissie suggereert een onderzoek naar de mogelijkheid van in voering van de vijfdaagse werkweek in de mijnindustrie als middel om de toe stand weer gezond te maken. De Hoge Autoriteit heeft de gedachte geopperd de mijnwerkers een minimum- maandloon te garanderen als zij werk loos worden. Uit eigen middelen wil de Hoge Autoriteit een aanvulling geven op de uitkering van de nationale rege ringen. De raad van ministers wil al leen akkoord gaan met die garantie voor de Belgische mijnwerkers. Overi gens betwijfelt de sociale commissie of financiële middelen van de Hoge Auto riteit voor het doel voldoende zullen zijn omdat op heit wederaanpassingsfonds reeds een beroep is gedaan voor de fi nanciering van de kolenvoorraden. De kolencrisis zit het Europese parle ment hoog. Er zal volgende week dins dag in Straatsburg grote aandacht aan worden geschonken. Reeds aanstaande donderdag begint de vergadering van het Europese parlement met formele verklaringen omtrent de kolensituatie en de vrijhandelszone. Vrijdag worden de ontwerp-begrotingen voor 1S59 be handeld. Er komt voorts een verslag ter sprake over de stichting van een Euro pese universiteit. Zaterdag en maandag zijn er commissie-vergaderingen en dan volgt dinsdag het Europese parlemen taire kolendebat. Van Nelle bestellen Advertentie. Tijdelijke stagnatie op lijn HaarlemAmsterdam OORZAAK DRAAGKABELBREUK Tengevolge van een draagkabelbreuk to de bovenleiding van het spoorweg emplacement Halfweg is gistermiddag om even voor half vijf stagnatie ont staan op de spoorlijn HaarlemAmster dam. Geen enkel spoor was berijdbaar tot 16.40 uur, toen men een inhaalspoor wist vrij te maken, waardoor de treinen weer van Amsterdam naar Haarlem konden rijden. Inmiddels reden de trei nen uit de richting Den Haag niet ver der dan Haarlem. De reizigers uit Haarlem met bestem ming Amsterdam namen de bus of de trein over Uitgeest. Om half acht gis teravond was de hoofdspoorlijn tussen Amsterdam en Haarlem weer intact. Bioscoopbezoek geeft inzinking te zien De Ned. Bioscoopbond heeft gisteren onder voorzitterschap van de heer Joh. Miedema uit Sneek zijn jaarlijkse algemene vergadering gehouden in Krasnapolsky te Amsterdam. De voor zitter wees erop, dat ten aanzien van de economische situatie in het film bedrijf ondanks de gestadige bevol kingsaanwas en de na-oorlogse expan sie van het aantal bioscopen en de zetelcapaciteit, geen vooruitgang wordt geboekt. Het bioscoopbezoek geeft zelfs een inzinking te zien. De aandacht van de overheid is erop gevestigd, dat door deze gewijzigde posi tie de bijzondere fiscale lasten, die op de film, maar niet op haar belangrijkste concurrente, de televisie, drukken, een factor van betekenis zijn geworden. De jaarstukken werden goedgekeurd. Tot leden van het hoofdbestuur werden herkozen de heren L. Groen te Amster dam en de heer D. J. van Leen te Dordrecht. In de vacature ontstaan door het aftreden van de heer W. K. G. van Royen werd de heer J. Nijland te Utrecht benoemd tot penningmeester. Van Nelle bestellen Advertentie Minister Zijlstra antwoordt over schroot-affaire In antwoord op vragen van de Tweede Kamerleden Van der Goes van Naters en Nederhorst, gesteld in verband met de afgifte van z..g. „derde-lamden"-ver- kl ar in gen, betrekking hebbende op schroot, heeft de minister van Econo- mische Zaken, prof. dr. J. Zijlstra, mee gedeeld, dat er voor hem geen aanlei ding bestaat zijn bij de interpellatie die op 19 februari j.l. in de Tweede Kamer is gehouden over de z.g. schrootfraude, gegeven antwoorden, met name omtrent de genoegzaamheid der op het departe ment uitgeoefende controle, te herzien. Minister Zijlstra verklaart 'in zijn ant woord er nogmaals prijs op te stellen te verklaren, dat de in Nederland 'bestaan de procedure, die hij destijds uiteen heeft gezet, sluitend mocht worden ge acht, redelijkerwijs kon niet worden verondersteld, dat deze procedure, waar bij het regionale bureau in Nederland zelfstandig het gebruik van de „derde- landen-verklaring" voor perekwatiedoel- einden (evenredige verdeling van lasten) controleerde, niet eveneens in het bui tenland werd toegepast, aldus minister Zijlstra, hieraan toevoegend, dat de zorg daarvoor uiteraard niet bij hem lag. Van Nelle bestellen Advertentie Spiksplinternieuwe taxi door trein totaal vernield De splinternieuwe taxi van de heer A. Rops is gisteravond op een van de spoorwegovergangen in de gemeente Breda van de overweg afgegleden, door een trein gegrepen en geheel vernield. De wagen slipte over de balken, die tussen de rails liggen en kwam naast de onbewaakte overweg over de spoor staven te hangen, zo, dat de welen niet voldoende vat meer kregen om de wagen over de spoorweg te brengen. De bestuurder is toen in de omgeving hulp gaan halen. Men is met man en macht gaan krikken, maar terwijl men daarmee bezig was, kwam de waar schuwing, dat de D-trein uit Eindhoven naderde. De wagen werd 600 meter door de trein meegesleurd en geheel vernield. Er bevonden zich op dat moment geen mensen in of nabij de auto, zodat per soonlijke ongevallen niet voorkwamen. De trein kreeg geringe schade. Het treinverkeer ondervond anderhalf uur vertraging. Les voor de Britten De „Daily Express" merkt i.v.m. het besluit van de Britse regering om de vluchten van de KLM naar en van Singapore te beperken, opdat lucht vaartbeperkingen nadelig zijn voor iedereen. Het wijst dan op de stagnatie in de rond-de-wereld-lijndienst van de BOAC, veroorzaakt door een protest van een Amerikaanse luchtvaartmaatschappij die niet wil dat de BOAC passagiers ver voert van San Francisco naar Tokio. De vorige maand nam de Britse rege ring op instignatie van BOAC de be kende maatregelen tegen de KLM. En nu staat de Britse luchtvaartmaat schappij voor eenzelfde moeilijkheid „De BOAC leert nü de les dat lucht vaartbeperkingen voor iedereen nadelig sdjn", aldus de *Daily Express". Wie zal souvenirs verkopen (Speciale berichtgeving) Voor de president van de Haarlemse Rechtbank, mr. F. P. E. Bloemarts, heeft een kort geding gediend, dat de 44-jarige koopman A. Fraterman uit Den Haag heeft aanhangig gemaakt tegen de Linnaeushof in Bennebroek. Geëist werd dat genoemde koopman op het terrein van de Hof zou worden toegelaten teneinde souvenirs te kunnen verkopen, zulks op straffe van een dwangsom van f. 250. per dag. Namens de Linnaeushof heeft mr. A. D. J. V. van Löben Seis deze vordering betwist en verzocht de eiser te veroordelen in de kosten van het geding. Vlak voor de opening van de Linnaeushof zal de president van de rechtbank morgen om elf uur in dit kort geding uitspraak doen. De souvenirwinkel op de Linnaeus hof is enkele jaren achtereen geëx ploiteerd door een Haagse souvenir- en fotohandelaar, die vorig jaar met de heer Fraterman een vennootschap is aangegaan. Dit jaar heeft de Linnaeus hof echter de souvenirwinkel verpacht aan een 21-jarige juffrouw, die in dienst van de Haagse souvenirhandelaar is ge weest. De eiser meent, dat de souvenir handelaar en de Linnaeushof tegen hem samenspannen en financieel willen be nadelen. De juffrouw, die thans de souvenir winkel gaat exploiteren, zou slechts een „strovrouw" van de Haagse souvenir handelaar zijn. Mr. dr. K. W. P. Klaassen uit Den Haag heeft de eis van de heer Frater- man toegelicht. Hij stelde dat de directie van de Linnaeushof in feite moest we ten niet alleen meer met de souvenir handelaar te maken te hebben, maar ook met de heer Fraterman, die finan cier en vennoot van de betreffende han delaar was. Pas in februari j.l. is het de heer Fraterman bekend geworden, dat hij in komend seizoen niet meer bij de exploitatie van de souvenirwinkel zou worden betrokken. Mr. Klaassen zei dat nergens is geble ken, dat de souvenirwinkel slechts per seizoen zal worden verpacht. Hij achtte het onbehoorlijk en in strijd met goed fatsoen om vlak voor het nieuwe sei zoen mee te delen, dat de heer Frater- man niet meer voor de souvenir- en fotoverkoop tot de Hof wordt toegelaten. De directie van de Linnaeushof had, naar het oordeel van mr. Klaassen, aan het eind van het vorige seizoen de pacht moeten opzeggen. Nu heeft de eiser reeds op de souvenirbeurs in januari een grote bestelling gedaan, en lijdt hij dus schade. Voorts heeft de heer Fra terman nog van vorig jaar een restant aan souvenirs ter waarde van f. 8000 overgehouden. Mr. Klaassen was van oordeel, dat de vennootschap die de eiser met de andere souvenirhandelaar was aangegaan, van de door de Linnaeushof genomen maat- regelen schade zal ondervinden. Namens de gedaagde stelde mr. Van Löben Sela dat hier ten onrechte getracht wordt de goede naam van de Linnaeushof aan te tasten. De directie van de Hof is volko men rechtmatig opgetreden. Uiteraard staat de Linnaeushof buiten de interne ruzies van de twee vennoten. Hij ver klaarde voorts, dat de Linnaeushof de souvenirwinkel per seizoen verpacht. De directie heeft dus volkomen het recht dit jaar de exploitatie van de winkel aan een ander toe te wijzen. Wat de verhouding van de nieuwe exploitante Het vliegdekschip „Karel Door- man", dat deel uitmaakt van het smaldeel van de Kon. Marine, dat een bezoek aan de West brengt, gefotografeerd bij de aankomst in de haven van Willemstad op Curagao tot de vroegere exploitant is, doet niets ter zake. Mr. Van Löben Seis stelde, dat de directie van de Hof er niet bekend mee was, dat de souvenirhandelaar aan wie zij enkele seizoenen de exploitatie van de winkel heeft verpacht, een ven nootschap met de eiser was aangegaan. Wel wist men dat de eiser financieel medewerker van deze souvenirhande laar was. Naar de mening van mr. Van Löben Seis had de eiser zich er tijdig van moe ten overtuigen, of hij dit jaar wel bij de exploitatie van de souvenirwinkel zou worden betrokken. Nu hij dit niet ge daan heeft, mag hij de verantwoordelijk heid voor zijn onzakelijk optreden zeker niet op de Linnaeushof afschuiven. De heer Fraterman moet de hem eventueel door zijn mede-vennoot toege brachte schade verhalen op deze ven noot en niet op de directie van de Hof. Mr. Van Löben Seis vroeg tenslotte de vordering van eiser te ontzeggen en deze te veroordelen in de kosten van het ge ding. Verklaringen van insider (Van onze correspondent te Bonn) Gistermorgen om 9 uur zou voor de Arrondissementsrechtbank te Bremen het kort geding beginnen over het ver zoek van de Ver. Deli Maatschappijen en de Senembah betreffende de inbeslag neming van uit Indonesië ingevoerde tabak. In dit kort geding gaat het in feite om de bevoegdheid van de Deutsch- Indonesische Harelsgesellschaft MBH, bestaande uit enige Bremer importfir ma's en de Indonesische Staatshandel- maatschappij om Deli tabak van de oogst 1958 en afkomstig van plantages, waarop bovengenoemde Nederlandse maatschappijen rechten laten gelden, te verhandelen. Van de zijde van de Delimaatsohap- pijen en de Senemibah heeft men wat de juridische zijde van deze zaak aangaat een zeer vooraanstaand Hamburgs advo catenkantoor in de arm genomen, te weten dat van de bekende dr. K Sieve- king, voormalig burgemeester van Ham. burg, wiens kantoor te Bremen onder leiding van dr. Delius het verzoek over het kort geding heeft ingediend. Dr. Sie- veking zal maandag een rapport laten overleggen over de recente ervaringen van een Nederlander, die tot vorig jaar in een public relations functie werkzaam was bij de Avros te Medan. Dit rapport is afkomstig van mr. R. H. Oberman, thans secretaris van de districtskamer Hamburg van de Nederlands-Duitse Ka mer van Koophandel, die 9 jaar lang op Sumatra werkzaam is geweest. De heer Oberman heeft dit overzicht samenge steld als particulier, na een persoonlijk beroep op hem van de heer Sieveking. Zijn getuigenverklaring bevat een uit eenzetting over hetgeen er op Sumatra's Oostkust is geschied, sinds de kwestie- Nieuw-Guinea voor de laatste maal in de V.N. ter sprake is gekomen. Na deze behandeling in de UNO leidde eea reeks onregelmatigheden te Medan en andere Sumatraanse steden er mede toe, dat Nederlandse bedrijven gedwon. gen werden hun ondernemingen aan de Indonesiërs over te dragen, waarna de nationalisatie zonder schadevergoeding plaats vond. Objectieve uiteenzetfing Dit alles heeft de heer Oberman in zijn rapport neutraal en objectief uiteen gezet. Het zal dienen ter nadere verkla ring van de positie van, de Nederlandse teba ksmaatechappiien, terzake van da Beecham (Nederland) N V. Voor engros: Jacq. Mot N V. Amsterdam Brylcreem, de wereldberoemde Engelse haarcrème, geeft uw haar een prachtige natuurlijke glans. Brylcreem houdt haar en hoofdhuid fris en gezond - maakt droog haar weer soepel en vitaal - bestrijdt roosvorming. the perfect hairdressing Zolang de voorraad strekt! Kloeke tube van fl.85 ma daarbij speciaal verpakt een otleraar digste „jumor pot' geheel GRATISI Vraag uw winkelier I Nu op vrije voeten gesteld na gunstige verklaring van hoogleraar uit Marburg Geschiedde infectie met opzet of toevallig? (Van onze correspondent in Bonn) In Göttingen is de 38-jarige arts en bacterioloog dr. Hermann Woratz vrij gelaten, nadat hij een zestal weken in hechtenis was gehouden op verdenking van het plegen van moord op zijn vrouw. Men meende dat dr. Woratz zijn vrouw had vermoord met.... tetanus- bacillen. Overigens is het onderzoek in deze zaak nog altijd niet geëindigd en is er nog geen sprake van dat alle verden king van de arts is afgewenteld. Op 20 juni 1957 overleed to Göttingen de 39-jarige mevr. Gisela- Woratz, zelf arts en bacteriologe. Het onderzoek wees uit, dat zij overleden was aan tetanus. Zij zou, volgens de eerste verklaringen, tijdens een tennis-toernooi gewond zijn geraakt, waarna de wond geïnfecteerd zou zijn geworden. Volgens Woratz zou zijn vrouw, die toegang had tot tetanus- bacteriëncultures, de bacteriën zelf in haar huid hebben gekrabd. Zij leed namelijk aan een huidziekte, die gepaard ging met veel jeuk. Maar het gerucht, dat in een kleine plaats als Göttingen snel de ronde doet, bracht andere zaken aan het lich't. Het bleek namelijk, dat het huwelijk van Woratz alles behalve gelukkig was. Er was een tweede vrouw in het spel. En het was tenslotte voor de politie een kleine kunst om het een met het ander te verbinden: het onge- Van Nelle bestellen Advertentie Beroep tegen beslissing zaak Polak De openbare aanklager te Lünen- burg heeft gisteren een begin gemaakt met de behandeling van een beroep tegen een beslissing van de rechtbank van Lünenburg om geen vervolging in te stellen tegen Willem Polak een voormalig Nederlands lid van de SS, die beschuldigd is van moord op Ne derlandse verzetsstrijders. Vorige week donderdag viel de beslissing geen ver volging in te stellen. De officier van Justitie van Lünen burg heeft Polak beschuldigd van moord op drie Nederlandse verzetsstrijders en medeplichtigheid aan de moord op an dere verzetsstrijders in 1945, maar de rechtbank verklaarde de eis niet ont vankelijk. Polak zat een levenslange ge vangenisstraf uit in Breda. Hij wist in 1957 te ontsnappen en ging naar West- Duitsland. Het Hof te Celle weigerde zijn uitlevering op verzoek van Ne derland op grond van de overweging dat Polak door zijn dienstneming in de SS de Duitse nationaliteit kan hebben verkregen. Het beroep op de beslissing van de rechtbank te Lünenburg zal dienen voor het Hof te Celle op een nader te bepa len datum. Van Nelle bestellen Advertentie. tabak van de oogst-1958, die men te Bremen in mei a s. wil veilen. Met na druk is ons meegedeeld, dat dit rapport geen partijkeus in het Bremer conflict inhoudt, maar slechts een beschrijving is van de politiek-economisohe situatie in een tijdperk, waarvan de objectieve be oordeling van groot belang geacht wordt voor de beschouwing van de onderhavige tegenstelling. In verband met de positie van de heer Oberman in de Nederlands-Duitse Ka mer van Koophandel, die een paritaire tweelanden-kamer is waarin de Neder landse en de Duitse belangen op dezelf de wijze worden behandeld, legt men zo wel te Hamburg als te Bremen het ac cent nadrukkelijk op de beschrijving van de feiten door een outsider in het geding zelf, die een insider geacht kan worden wat een bepaalde periode betreft van de gebeurtenissen op Sumatra. Of deze ver klaring tot een snelle beslissing over de behandeling zal leiden, wordt betwijfeld. Men meent dat het zeker een week, zo niet 10 a 14 dagen zal duren, voor een beslissing in eerste instantie zal kun nen vallen. lukkige huwelijk, de tweede vrouw, de bacteriologische kennis van dr. Woratz, de dood door tetanus van mevrouw Woratz Anderhalf jaar na de dood van mevr. Woratz was het onderzoek zo goed als rond en arresteerde men Woratz op ver denking van moord. En daarna begon een zes weken durend gevecht tussen de verdediger van de arts en door hem geraadpleegde deskundigen ter ene en deskundigen van politie en rechtbank in Göttingen ter andere zijde. Aan het licht kwam. in het voordeel van Woratz. dat mevr. Woratz tengevolge van haar mislukte huwelijk reeds geruime tijd met zelfmoordplannen had rondge lopen. Zij had toegang tot tetanus- bacteriëncultures en zou dus zonder veel moeite zichzelf geïnfecteerd kunnen hebben. In het voordeel van Woratz was voorts de verklaring van een hoogleraar van de universiteit te Marburg. Deze deelde namelijk mede, dat opzettelijke infectering met tetanusbacteriën in het geheel geen volledige kans van slagen biedt, met andere woorden, dat een moord met een dergelijke opzettelijke infectering zo niet tot de onmogelijk heden da.n toch tot de onwaarschijnlijk heden behoort. Die verklaring bracht Woratz na een hechtenis van zes weken in vrijheid. Politie houdt vast De deskundigen van de politie te Göttingen hebben evenwel een andere zienswijze. Zij hebben verklaard, dat de infectering met de tetanusbacillen snel geschied is en inderdaad tot de dood van mevr. Woratz heeft geleid: dat kan hi. alleen met opzet en zeer deskundig zijn gebeurd. De ziekte openbaarde zich tijdens een tennis-toumooi op 19 juni 1957. De infectering kan slechts 2 3 dagen tevoren zijn geschied, zeggen zij. Daarnaast voeren zij aan, dat de be handelende arts van mevr. Woratz ont kent, dat zijn patiënte reeds vroeger kaakpijn had gehad, zoals Woratz heeft meegedeeld. In de meeste gevallen be gint tetanus met kramp in de mond- spieren. Kortom, de deskundigen zijn het niet eens en van deze onzekerheid profiteerde Woratz tot dusver. De politiedeskundi gen hebben zich evenwei met een zekere hardnekkigheid in dit geval vastgebeten. Zij houden namelijk vast aan hun stel ling, dat de tetanusbacteriën via een huidcrème of een of andere pasta, die mevr. Woratz placht te gebruiken, in haar bloedsomloop is gekomen en dat daarmee de arts zelf iets te maken heeft. Voorlopig is deze evenwel op vrije voeten. Het onderzoek gaat verder Van Nelle bestellen Advertentie. Zaak-Lacaze wordt nog ingewikkelder De „zaak-Lacaze" wordt steeds inge wikkelder. Maandag heeft Armand Ma- gescas, directiesecretaris van een groot Frans weekblad, ontkend dat hij zijn zoon Jean, een oudstrijder, twee jaar geleden had gevraagd Jean-Paul Guil- laume uit de weg te ruimen. Jean had deze beschuldiging de vorige week ge uit. Guillaume, aangenomen zoon van de schatrijke mevr. Walter, is de man om wie de gehele zaak draait. Hij heeft de beschuldiging geuit dat Jean Lacaze, broer van mevr. Walter, hem door de oudmilitair Rayon had willen laten ver moorden om te voorkomen dat Jean een deel van een aanzienlijke erfenis zou krijgen. Armand Magescas is door Rayon in deze zaak genoemd als de man die hem in contact moest brengen met dr. Lacour, een psychiater die hem had moeten overhalen de moord te plegen. Magescas heeft steeds verklaard dat hij niets met de zaak te maken had. Op de nieuwe beschuldigingen aan zijn adres, ditmaal van zijn eigen zoon, heeft hij geantwoord met een lang re quisitoir: Jean Magescas deugt niet; hij leeft al jaren van zwendel en hij heeft mjj in vier Jaar niet ontmoet, aldus zijn Terklaring.

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 5