RADIO Eerste Friendship de Abel Tasman naar Australië vertrokken Glanzend, gezond en goedzittend haar met -haarcrème A. Lasschuit hartelijk gehuldigd Met een enkel woord SIEMENS 0CTERN0 10 i% Agenda DINSDAG 7 APRIL 1959 Boodschap Koningin aan Nederlanders In tegenwoordigheid van vele genodigden heeft de commerciële directeur van de N.V. Kon. Ned. Vliegtuigenfabriek Fokker, de heer F. J. L. Diepen, gister middag het eerste van de 12 door de „Trans Australia Airlines" bestelde Fokker „Friendship"-chroefturbinevliegtuigen overgedragen. De heer Diepen droeg dit toestel, dat door de echtgenote van de ambassadeur van Australië te Den Haag, Sir Edwin McCarthy, was gedoopt met de naam „Abel Tasman", over aan de technisch directeur van de „Trans Australia Airlines", de heer J. L. Watkins. De overdracht geschiedde in een van de hangars der fabriek op Schiphol. introductie van dit vliegtuig zeer veel zal bijdragen tot de oplossing van dit probleem. Namens de regering van Australië bood de ambassadeur zijn ge lukwensen aan de directie van Fokker aan. Sir Edwin Maccarthy zeide verder te hopen, zonder de Australische lucht vaartmaatschappij ook maar op eniger lei wijze te binden, dat spoedig nog meer vliegtuigen van dit type door de T.A.A. zouden worden besteld. Bij de overdracht was o.a. tegenwoor dig de 29-jarige heer Herman Abel Tasman uit Amsterdam, nazaat van de Nederlandse ontdekkingsreiziger, die o.m. de eerste was die aantoonde, dat Australië niet verbonden was met enig ander land. Zijn naam leeft thans o.a. voort in het eiland Tasmanië, dat, toen hü het ontdekte door hem Diemensland werd genoemd, en in de Tasmanzee. Het zal in oktober van dit jaar drie eeuwen geleden zijn, dat de uit Lutjegast ge boortige Abel Tasman Janszn te Batavia op 56-jarige leeftijd als zakenman over leed. Vanmorgen om acht uur is de „Friendship" F-27 „Abel Tasman" van Schiphol door de lucht naar Australië vertrokken. Aan boord bevinden zich o.m. de heer en mevrouw Diepen, de heer ^n mevrouw Watkins, de heer Herman Abel Tasman en een tiental leden van het vliegend personeel van de „Trans Australia Airlines". De reis naar Darwin zal- worden ge maakt in acht dagen. Gevlogen wordt via Marseille, Rome, Athene, Beiroet, Koeweit, Bahrein Sjarjah, Karachi, Delhi, Calcutta, Rangoon, Bangkok (waar een dag zal worden gewacht), Sargon, Labuan, Davao en Sorong. De heer Diepen zal ongeveer z£s weken in Australië blijven teneinde de aflevering van „Friendship"-toestellen aan andere Australische luchtvaart maatschappijen voor te bereiden. De heer Diepen heeft in een toespraak o.a. medegedeeld, dat H..M. de Konin gin een boodschap voor de in Austra lië wonende 100.000 Nederlandse immi granten geschreven heeft, welke met de „Abel Tasman" van Schiphol naar Australië is meegegeven. De heer Diepen zal deze brief van H.M. de Koningin aan de ambassadeur van Nederland te Canberra ter hand stellen. De ambassadeur van Australië. Sir Edwin Maccarthy, zeide zeer verheugd te zijn, dat zijn echtgenote en hij deze dag hebben kunnen bijwonen. Hij noem de het gelukkig, dat een toestel als de „Friendship" ertoe zal kunnen bijdragen de verbinding tussen de bevolking in afgelegen delen van Australië en de grote steden te verbeteren en te verste vigen. Door de grote afstanden in Australië, dat 22 keer zo groot is als Nederland, is deze afstand en de ver binding tussen de afgelegen delen en de grote steden een groot probleem. De ambassadeur zeide te geloven, dat de Tochfje op zee. De monteur Leon Curlier, uit Tou lon, besloot dezer dagen, aangelokt door het mooie weer, met een mo torboot een tochtje op de Middel landse Zee te gaan maken. Hij voer welgemoed uit en kreeg na eni ge tijd motorpech. Doch hij had er aanvankelijk geen flauw vermoeden van, hoe groot zijn tegenslag wel zou voorden. Want Curlier was verzeild geraakt in een zeegebied, waar een eskader van de Franse Middelandse-Zeevloot oefeningen hield, ivaarbij met scherp werd gevuurd. En Curlier dreef drie dagen en evenveel nachten hulpe loos in zijn vaartuig rond, overdag geplaagd door de hitte van de zon, zonder eten of drinken, en verdoofd door het geluid van de rondom hem in het water ontploffende granaten, ivaarbij hij de wetenschap had, elk ogenblik het „genadeschot" te kun nen krijgen!! Hij was tenslotte zover dat hij min of meer verlangend naar een treffer uitzag, die hem uit zijn lij den zou verlossen. Doch zover kwam het niet. Een kanonnier van de krui ser „Grasse" zag de hulpeloos rond drijvende motorboot en tuaarschmv- de zijn officieren. De kruiser draaide bij en Curlier werd, mèt zijn vaar tuig, aan boord gehesen. Hij is thans, in een „staat van buitengewone opwinding"in een ziekenhuis van Toulouse opgenomen. Churchill aan de sigaret? Sir Winston Churchill is gisteren uit Nice teruggekeerd naar Londen, na een vakantie van een maand aan de Riviera. Bij zijn vertrek viel op dat Churchill inplaats van zijn be faamde sigaren een sigaret rookte. Hij hield de sigaret tussen de lippen als een volmaakt sigarettenroker en al spoedig zoemde heel Nice van de vraag: rookt Churchill tegenwoordig sigaretten? In Londen had men er al van ge hoord. Iemand moet Sir Winston een sigaret hebben aangeboden, zei zijn secretaris. En wat de sigaren betreft, die heeft hij niet afgezworen. Hij rookt er nog een heleboel. Maar voor wie Churchill nooit anders dan met een sigaar heeft gezien, wat dit toch geen bevredigend antwoord. Trotzkisten in de Britse socialistische partij De secretaris van de Britse Labour- partij, Morgan Phillips, heeft in een brief aan plaatselijke partijbesturen en Labourvakbonden verklaard, dat er in sommige groeperingen van de Labour- parti) mensen zijn die de politieke lijn van Trotzki volgen. Zij zijn in deze groeperingen sterk genoeg om de nor male partijactiviteit te belemmeren, al dus Morgan Phillips. Hij omschreef deze mensen als anti-stalinistische aanhan gers van het Marxisme en Leninisme. Hun aantal is niet groot, maar in en kele vakbonden en plaatselijke partij- groeperingen oefenen zij een invloed uit die in geen enkele verhouding tot hun aantal staat. De partij heeft het ver bond en zijn weekblad „News Letter" al in de ban gedaan en elk Labourlid, dat op de een of andere wijze verbonden blijft met het veibond of zijn orgaan, zal uit de partij worden gestoten, aldus Phillips. Tsjangs piloten superieur aan rode De communistisch-Chinese piloten werden ten tijde van de crisis in het Verre Oosten voortdurend door de na tionalistische piloten verslagen, aldus verklaarde de Amerikaanse minister van Defensie, Neil Mcelroy, in een ver slag, dat zaterdag gepubliceerd is maar op 18 maart werd uitgebracht aan de commissie voor Buitenlandse Zaken van het Amerikaanse Huis van Afgevaardig den. Het is voorgekomen, dat de commu nistische piloten in een paniektoestand schenen te zijn, aldus Mcelroy. De voorzitter van het Amerikaanse comité van stafchefs, generaal Nathan Twining, verklaarde tegenover de com missie, dat de nationalisten tijdens de strijd maar bij één gevecht de Ameri kaanse raket „Sidewinder" hebben ge bruikt (de „Sidewinder" is een projec tiel, dat gelanceerd wordt vanuit een vliegtuig naar een ander doel in de lucht). Bij die gelegenheid werden vier raketten van dit type afgevuurd, zij ver nielden vier communistische Mig-jagers. Afscheid van groot kindervriend Tweeendertig jaar penningmeester van speeltuinvereniging „Noorderkwartier" Trommel., trompetters- en pijpersfestijn te Zwolle De landelijke tamboers-, trompetters- en pijipersdag wordt dit jaar op Hemel vaartsdag (7 mei) in Zwolle gehouden. Twintig Nederlandse en een Duits korps, tezamen ongeveer 1200 man tellend, zul len deelnemen aan deze dag, die wordt georganiseerd door het Zwolse tamboers- en pijperskorps Juibal. Het programma vermeldt een reveille door ongeveer 12 korpsen, een kerkdienst in de grote kerk en de Broererukenk, ster toch ten, een défilé voor de Commissaris der Ko ningin in Overijssel ir. J. B. G. M. Rid der de van der Sdhueren en de burge meester van Zwolle jhr. mr, G. A. Strict van Linschoten een groot openlucht feest in het gemeentelijk sportpark en tot besluit een taptoe door ruim 1000 muzikanten. Aan het openluchtfeest werken aocrobaten, een doedelzakkorps en een muziekkorps uit Hannover mee. Eerste paal voor nieuw Philips-laboratorium Gistermiddag is de eerste paal geheid voor het nieuwe wetenschappelijk on derzoekcentrum van de N.V. Philips, dat ter vervanging van het natuurkundig la boratorium, in de loop van een tiental jaren zal verrijzen op een 100 ha groot tererin onder de gemeente Allst-Waalre, dich bij de grens van Eindhoven. Het krijgt een werkruimte, de kelder ruimte daarbij niet meegerekend, van 11.000 m2. In 1970 hoopt men over een werkruimte van in totaal 115.000 m2 te kunnen beschikken, dat is bijna 1/4 van de totale werkruimte, van het gehele Philips-complex in Eindhoven zelf. Naarmate het nieuwe complex groeit wordt de bezetting van het natuurkun dig laboratorium in Eindhoven naar Waalre overgebracht. Verwacht mag worden, dat dit proces zich over zes jaar geheel heeft vertrokken. In het eerste deel van het nieuwe complex, dat in 1970 gereed zal zijn, kunnen 3000 per sonen geplaatst worden. De jaarvergadering van de Speel tuinvereniging Noorderkwartier, an ders een min of meer feestelijke ge beurtenis, had ditmaal een weemoedig karakter. Begrijpelijk overigens indien de afscheidshand moet worden ge drukt van een idealistisch volijverig bestuurslid. Tot de scheidende pen ningmeester. de heer A. Lasschuit, werden gisteravond in het gebouw van Chr. Sociale Belangen vele woorden van waardering en dank gericht. Wet houder J. C. van Schaik woonde deze bijeenkomst bü. Als eerste sprak de voorzitter van „Noorderkwartier", de heer J. J. van Huizen. Deze wees op het feit, dat de heer Lasschuit penningmeester is ge weest vanaf de oprichting der vereni ging in 1927. De voorzitter sprak de wens uit, dat, indien zulks nodig mocht zijn, nog wel eens een beroep op de heer Lasschuit mocht worden gedaan. Voor de onschatbare verdiensten, be wezen aan het speeltuiawezen in Leiden en aan Noorderkwartier in het bijzon der, bood de vergadering, bij monde van de voorzitter, aan de heer Lasschuit het erelidmaatschap der vereniging aan. Een en ander ging gepaard met de over handiging van een fruitmand. Mevrouw Lasschuit kreeg bloemen aangeboden. Wethouder Van Schaik nam hierna het woord. Hij zei. dat het niet gebruikelijk is dat een vertegenwoordi ging van het college van B. en W. op vergaderingen van speeltuinverenigingen aanwezig is. Dat dit nu wel het. geval is toont welk een grote waardering de heer Lasschuit geniet. Tweeendertig Wethouder J. C, van Schaik neemt met een handdruk afscheid van de heer A. Lasschuit. (Foto L.D.—Van Vliet) jaar geleden was er op speeltuingebied nog nagenoeg niets, de heer Lasschuit heeft derhalve als een pionier het ter rein moeten ontginnen. Deze pioniers arbeid is niet gemakkelijk geweest. Het werk kostte veel van uw vrije tijd, aldus de wethouder. Spreker dankte voor de waardevolle adviezen, die hij, als wet houder, van de heer Lasschuit heeft mogen ontvangen. Namens de Leidse Bond van Speeltuin verenigingen sprak oe heer Filippo. Deze dankte voor de voorbeeldige samenwer king en voor al hetgeen men van Las- schuits ervaring en inzicht heeft mogen leren. De Leidse Jeugdactie was vertegen woordigd door de heer G. Steinbach, die eveneens darak bracht voor de grote bereidheid tot samenwerking en het steeds klaar sta^n voor anderen. Spre ker zei o.m. dat, indien er voor een ste delijke actie een beroep werd gedaan op aller medewerking, de heer Lasschuit zich steeds als eerste meldde. Ook deze toespraak werd besloten met de beste wensen voor een prettige rustperiode. De heer Welling sprak een afscheids woord namens de korfbalvereniging. Daarna dankte de heer Lasschuit alle sprekers voor hun hartelijke toespraken. Spreker meende dat nu de tijd is ge komen om jongere krachten zijn taak over te laten nemen. Hy deed de belofte Kerkelijk Leven Een paus voor China Het rooms-katholieke missiepersbu reau „Fides" meldt, dat de Chinese com munisten erover denken een „paus" voor de Chinese rooms-katholieken te doen benoemen. Reizigers van het vasteland hebben, aldus „Fides", te Hongkong meegedeeld, dat er op de studiebijeenkomsten, die de Chinese roomskatholieken moeten bij wonen, geregeld wordt gesproken over „een paus voor China". De Paus te Ro me wordt door de Chinese communisten „een imperialist" genoemd. Het persbureau voegt eraan toe. dat de actie van de communisten op krach tig verzet stuit „van de zijde van trou we katholieken". GENERALE SYNODE CHR. GEREF. KERKEN De generale synode der Chr. Geref. Kerken, die om de drie jaar pleegt bij een te komen, is door de raad van de kerk van Rotterdam-centrum bijeenge roepen op dinsdag 8 september in de Rehobothkerk te Rotterdam. De synode zal zich met name hebben bezig te houden met de samenspreking met de Geref. Kerken (vrijgemaakt), waarmee men in ndhoven plaatselijk reeds begonnen is, maar waartegen de kerkeraad van Dordrecht, zich blijkens een rondschrijven gekeerd heeft. Ook de televisie komt ter sprake. NED. HERV. KERK. Aangenomen naar Dorkwerd J. Roebers, vicaris te Krimjpen a. d. IJssel. Bedankt voor Houten (toez.) Jac. van Dijk te Garderen. Voor Ameide en Tien hoven en voor Sliedredht T. Langerak te Vinkeveen. Voor Amsterdam (vac. M. Groenenberg) H. Buting te Gouda. Voor Ee (Fr.) F. J. Veldman te Colijnsplaat. Beroepen en aangenomen naar Zuid- laren H. W. Colstee te Amnnerstol. GEREF. KERKEN. Bedankt voor Vroomshoop J. Hengeveld te Wateringen .Voor Siegerswoude J. Ele- veld te Hijuon en Fimkum. Voor Zutphen (vac. dr. J. van den Berg) L. Sohuurman te Giessenibung. CHR. GEREF. KERKEN. Bedankt voor Westzaan F. Bakker te Huizen (N.-H.). Advertentie BINNENLAND Gistermorgen is de 47-Jarige metse laar J. Scheele uit Axel (Z.-Vl.) tijdens onderhoudswerkzaamheden van een cokes- fabriek te Sluiskil van een 15 meter hoge stelling gevallen. Hij kwam op zijn hoofd terecht en was op slag dood. Het slacht offer laat een vrouw met vier kinderen na Te Amsterdam wordt op 8 april het 40-Jarlg bestaan gevierd van de R.K. Bond van handelaren in melk en melkproduk- ten in Nederland. Het hoofdbestuur houdt 's middags van half drie tot half vijf re ceptie in Krasnapolsky aldaar De Nederlandse Organisatie voor Zuiver Wetenschappelijk Onderzoek heeft mr. J. W. Frederiks, algemeen voorzitter van de voorlopige Monumentenraad te 's-Gravenhage, een subsidie verleend voor de uitgave van het derde deel van zijn „Dutch silver", dat in de tweede helft van dit Jaar of anders begin 1960 van de pers zal komen Gister is het met zout geladen, 625- ton metende vrachtschip „Spes" tenge volge van de storm en het schuiven der lading, ten westen van Urk gezonken. De schipper B. Lindberg en de stuurman W. Stuurman zijn beiden gered. Het schip, af komstig uit Zwolle, was onderweg van Hengelo naar Delfzijl. Bij K.b. zijn benoemd tot lid van de Raad voor de kunst; de heren W. van Otterloo en W. Povel. De heer Van Otter- loo zal zitting hebben in de afdeling mu ziek en de heer Povel in de afdeling film kunst. Bij K.b. is aan de heer A. H. Weger if te Wassenaar op diens verzoek eervol ontslag verleend als lid van de Raad voor de kunst. BUITENLAND Het Amerikaanse hooggerechtshof heeft afwijzend beschikt op een verzoek I tot lnvrijheldsstelling van Caryl Chess man. die in 1948 in Californié, op" beschul diging van ontvoering en verkrachting, ter dood werd veroordeeld. Chessman is er zesmaal in geslaagd de uitvoering van het doodvonnis te doen opschorten. Het geld voor zijn verdediging verkreeg hij door het schrijven van drie boeken, waarvan hij de manuscripten uit de gevangenis smokkel de. Een dezer boeken, „Dodencel 2455", verkreeg wereldvermaardheid. De gouverneur van de Amerikaanse staat Arkansas, Orval Faubus, heeft gis teren een wet getekend, waarin wordt be paald dat bij het in flessen opslaan van bloed van bloedgevers het ras der donors moet worden vermeld. De bedoeling hier van is te voorkomen, dat aan blanken bij bloedtransfusies negerbloed wordt toege diend. Mirmy, een nederzetting in Siberië, die drie jaar geleden nog onbewoonde wil dernis was, heeft nu de status van stad gekregen, zo meldt het persbureau „Tass" In het gebied wordt zoveel diamant ge vonden, dat het op den duur in de gehele behoefte van de Sovjet-Unie zal kunnen voorzien. In drie arrondissementen van Parijs heeft de politie gisteren een grootscheepse zuiveringsactie onder de Algerijnse be woners gehouden. Meer dan duizend men sen werden ondervraagd. Tweehonderd verdachten werden in hechtenis genomen. Talrijke stukken en verscheidene wapens werden in beslag genomen. De Turkse minister van Buitenlandse Zaken, Zorloe, heeft zich tijdens een lunch met de economische club van Detroit uit gesproken voor een plan-Marshall voor Azië en Afrika op te stellen door Ameri ka en West-Europa gezamenlijk. Hij voor spelde. dat het Westen door leningen te verstrekken aan economisch onderont wikkelde gebieden, deze zou kunnen vrij waren voor communistische penetratie, juist zoals dat na de oorlog het geval is geweest in West-Europa. qja teH&vLsLe. om, waar nodig, de helpende hand te blyven bieden. Hierna ging men over tot het huis houdelijke deel der jaarvergadering. Tot eerste penningmeester werd de heer W. van Strien benoemd. De heer A. Nieu- wenburg zal de functie van tweede pen ningmeester bekleden. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Hendricus Wilhelnvus Maria, zn. v. W. P. G. van der Zalm en B. van Gerven; Robert zn. v. J. van der Vos en W. Haasbeek; Cornelia Charlotte Catharina, ar. v. N. de Jager en L. W. de Jong; Rudolf Hendri cus Marinus, zn. v. P. D. van der Smis sen en M Kokkedee; Pietertje Petronella, dr. v. J. de Berg en M. L. Vonk; Robert Martinus, zn. v. A J. Wanslnk en G. Lith; Hendrika Johanna, dr. v. W. van Duren en J. van Dijk; Inge, dr. v, J D. Sprong en J. Koning; Richard, zn. v. H. Honsbeek en T. M. Marquenie; Adriana, dr. v G. Vroedesteijn en L. Voskamp; Geertje Ca tharina Hendrika, dr. v O. H. Pluijgers en A. Reitsma; Willem Melndert, zn. v. L. van der Meij en C. van Diggele; Carola Margaretha Maria, dr. v. E. J. Coster en E. Dijckhoff; Jacomina Catharina, dr. v. J H. B. Boon en A. Hillebrand; Marjolijn, dr. v. P. L. van Buijtene en G. M. J. Krooswijk; Veronica Margarita Hedwlg. dr. v A. M. Kruijsen en C. M. Moor; Johan nes Aaldert, zn. v. N. J. Poulis en A. W. Barnhard; Nannette Alice Emma Marian ne, dr. v. H. I. Neuwahl en A. E. M. San ders; Gerrit, zn. v. E. Egberts en G. Bol; Jacqueline, dr, v. J. A. M. Poelman en M. C. Schwarz; Freddy. zn. v. A. van de Luijtgaarden en C. P. Hogervorst. GETROUWD E. A. G. Brunt met W. J. de Munnlk; K. J. Revet met A. C. Turk; P. J. Sassen met E. M. M. Pieterse. OVERLEDEN J. Mulder, 56 Jr. man; P. KooiJ, 75 Jr. weduwe v. D. Luyk. VOOR HEDENAVOND Hilversum 1, 402 m. KRO: 18.00 Metr. ork. en solist. 18.30 R.V.U.: De geheime dienst van Mithra, door dr. M. J. Vermaseren. (Tweede le zing). 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Sport- praatje. 19.35 Gram. 20.30 Radlophilharm. ork. 21.55 Onrust om Zuid-Tlrol, rep. 22.35 Gram 22.45 Avondgebed en lit. kal. 23.00 Nws. 23.15 Gram. 23.3524.00 Op 't klank spoor. Hilversum II, 298 m. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Pianospel. 18.30 Lichte muz. 18.65 Paris vous parle. 19.00 V. d. kind. 19.05 Alles op één kaart. 20.00 Nws. 20.05 Gevar. progr. 21.15 Gram. 21.45 Act. 22.00 Filmpraatje. 22.15 Sopr. en alt- blokfluit en luit. 22.35 Viool en plano. 23.00 Nws. 23.15 Koersen. 23.16 New York calling. 23.2124.00 Moderne muz. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 19.30 Int. Agrarisch nws. 20.00 Journ. en weeroverz. KRO: 20.20 Film- progr. VOOR WOENSDAG 8 APRIL. Hilversum I (402 m.). NCRV.7.00 Nws. en S06-ber. 7.10 Gram. 7.40 Idem. 7.50 Een woord voor de dag. 8.00 Nws. 8.15 Gewijde muz. 9.00 V. d. zieken. 930 Gram. 9.35 Waterst. 9.40 V. d. vrouw. 10.15 Gram. 10.30 Morgendienst. l'l.OO Gram. 11.15 De apocriefe Haydn, hoorsp. 12.30 Land- en tuimb.meded. 12.33 Meisjeskoor met lnstr.kwint. 12.58 Gram. of act. 13.00 Nws. 13.15 Met Pit op pad. 18.20 Fanfare-ork. 13.40 Israël In Egypt, oratorium. 15.00 Jong Nederland musi- seert. 15.45 Gram. 16.00 V. d. jeugd. 17.20 Lichte muz. 17.40 Beursber. 17.45 Gram. NORV.: 18.00 Leger des Hellskwartier. 18.15 Spectrum v. h. Ohr. organisatie- en verenigingsleven. 18.30 Jazzmuz. 18.45 Boekibe&pr. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Koorzang met comm. 19.30 Radloikrant. 19.55 Op de man af, caus. 20.00 Planoreci tal. 20.15 Concert-gebouiwodken solist. 21.20 CaQivyn en de reformatie in Neder land, caus. 21.40 Geestelijke liederen. 22.10 Het land waarin wij wonen, klank beeld. 22.40 Gram. 22.45 Avondoverden king. 23.00 Nws. 23.15 Zaalsportuitsl. 23.20 24.00 Platennleurws. Hilversum II (298 m.) VARA.: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.23 Gram. 8.00 Nws. 8.18 De Ontbytcluto. 9.00 Gym. v. d. vrouw. 9.10 Gram. VPRO.: 10.00 Schoolradio. VAiRA.: 10.20 V. d. vrouw, lil.00 Gevar. progr. 12.00 Amus.muz. 12.30 Land- en tulnbmeded. 12.33 V. h. platte land. 12.38 Hammondorgelspel en zang. 13.00 Nwis. en tentoonstellingsagenda. 13.20 Strijkork. 13.50 Medische kxon. 14.00 Jeugdconc. 14.45 Gram. 15.00 V. d. VIERVOETIG KUIKEN Op het pluimveebedrijf „O'feigl's Hoenderpark" te Voorthuizen is een kuikentje met vier poten uit het ei ge kropen. Het diertje is kerngezond. Pluimveedeskundigen noemen deze na- tuurspeling een zeer zeldzame verschij ning. De dierenarts W. M. Blok uit Voorthuizen, zal het diertje op „sterk water" zetten. Advertentie gedurende APRIL KORTING op MAAT- CORSETTEN LEIDEN - Breestraat 35 Tel.: 30768 DINSDAG St.-AntoniusclubhuisChr. Toneelgroep .,De Timdelerclub" speelt „Een merel streek neer". 8 uur nam. Prediker: 5pr. evang. Z. Hilberink. 8 uur nam. Ryksmuseum van Oudheden: Voor dracht dr. J. W. Salomonson. „Een be zoek aan Utlca in Tunesië. 8 uur nam. Zaal Maria Gyzensteeg: Voorjaarsde monstratie Haagse Kath. Academie voor moderne kapkunst. 7.45 uur nam. WOENSDAG Acad. Ziekenhuis (Kerkzaal)Halfuur van Bezinning. 12.501.20 uur nam. Doezasfcraat 2a; Voorlichtingsavond oveT Australië. 8 uur nam. Gerecht 10: Spiritisch Genootschap. 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal)Uitvoering Chr. Muziekver. „Concordia". 8 uur nam. Oegstgeest (Kempenaerstraat 42) Alg. verg. Het Groene Kruis, afd. Oegst geest. 8 uur nam. Wassenaar: Zijllaankerk. Orgelcon- oert door mej. Almut Rössler. 8.15 uur nam. DONDERDAG Lakenhal: Ver. „Oud-Lelden". Spreker mr. H. E. Phaff over het Haarlemse Stad huis. 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal); Residentie-or kest o.l.v. W. van Otterloo. Solist-pianist Eduardo del Pueyjo. 8 uur nam. VRIJDAG Rapenburg 8: Viro. Spr. drs. S. Wiegers- ma over het vluchtelingenprobleem in het licht van de geestelyke volksgezondheid. 8 uur nam. Rapenburg 6; Contactcommissie Kinder bescherming. Spr. mr. J. Zwanenburg, 8 uur nam. Stadszaal (gTOte zaal): Populair K. en O concert door R'dams Phllharmonlsch Orkest o.l.v. E. Flipse. Solo-violist Gabor Radnal, 8 uur nam. ZATERDAG Breestraat 19; Evangelisatie Christen- gem.. „Ecclesia". 8 uur nam. Doopsgez. Kerk: Adventkerk. Bijbelstu die 1011 uur voorin.spr, ds. K. C. van Oossanen te 11 uur voorm. Garenmarkt: Excursie Ver. „Oud-Lei den" naar Haarlems Stadhuis 1.15 uur nam. Het Gulden Vlies. Afscheidsreceptie J. H Schuller, 35 uur nam. Breestraat 19: Volle Evang. Kerk. Spr. B. W. J. Robert. 2.30 uur nam. Restaurant Royal: Receptie 40-Jarlg Jubileum D. Pelt. 35 uur nam. BIOSCOPEN Casino: „Hans Christian Andersen" (a.l.). Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag; 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur; donderdagcy clus „De parel van de Stille Zuidzee". Lido: „Helden van de woestijn' (14 Jr.) Dagelijks: 7 en 9.15 uur; middagvoor stellingen; „Warenhuis op stelten" (a.l.) I.uxor: „In liefde en oorlog (18 Jr.). Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Rex: „De genadeloze wreker (14 Jaar) Werkdagen: 2.30, 7.15 en 9.15 uur; zon dag; 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Jeugd. 17.00 De kat van de stoel. 17.50 Re- gerlngsuitz.: Emigratierubriek. Het emi gratiepraatje van H. A. van Luyk. VARA.: 18.00 Nws. 18.15 Hammonidorge lepel. 18.40 Act. 18.50 Gram. 19.00 V. d. kdnd. 19.10 Bakken die geen water houden, toesp. 19.25 VARA-Varia. VPRO.: 19.30 V. d. jeugd. VARA.: 20.00 Nws. 20.05 Tussen de regels door, caus. 20.15 Lichte muz. 21.00 Mijn naam is hond. 21.20 La Tra- via/ta, opera. (Ie en 3e bedrijf). (In de gauze: plm. 21.55plan. 22.10 Wat brengt et podium?). 22.45 T 24.00 Soolalistlsah nws. in Esperanto. (over de 4e lijn van 1820 uur) Room with a view (Coward), A foggy day (Gershwin), Zambesi (Carstens), In old Lisbon (Portela), I never knew (Pitts), Mountain greenery (Rodgers), Orkest Joe Loss; Makin' love ukulele style (Weirick), Promise her anything still of the night (C. Porter), Ol' man river (J. Kern), Smoke gets in your eyes (J. Kern). Fred Waring and the Penn- sylvanians; Swizzlestlcks (Kirk), C'mon, c'mon (R. Martin), Strange visitor (Babs) Orkest Ray Martin; You, you, you (L. Olas), Honey (Smmons), Sonny James; Whispering (Melvin), Blue Moon (Rod gers), Frankle Carle; Banua, Coplas, The Kingston Trio; You're the top (C. Por ter), One .two button your shoe( John ston), Orkest Stanley Black; Hey there (Adler), Honeycomb (B. Merrill), Jimmie Rodgers; South Rampart Street Parade (Bauduc), Gin Mill blues (Sullivan), The old spinnlngwheel (Hill), Orkest Bob Crosby; Night train (J. Forest), Jumpln' with Jonah (Jnones), A kiss to build a dream on (Kalmar), Just a gigolo (Ca sueel), That's a plenty (L. Pollack), The Jonah Jones Quartet; Cheatln' on me (L. Pollack), Charmaine (E. Rapee), Uptown blues (J. Lunceford), Margie (Conrad), Coquette (Lombardo), Orkest Billy May; At sundown (Donaldson), At the Jazz Band Ball (La Rocca), Orkest Bud Free man. TELEVISIEPROGRAMMA. NCRV.: 17.00—.17.30 V. d. kind. NTS.: 20.00 Jounn. en weeroverz. AVRO.: 20.20 Perry Como Show. 21.00 22.30 Meeuwen boven Sorrento, t.v.- spel. Engeland, BBC Home Service (330 m.). 13.00 Gram. 13.30 V. d. boeren. 13.55 Weerber. 14.00 Nws. 14.10 Hoorsp. 14.40 Pianospel. 15.00 Ork .concert, 16.00 Hoor spel. 17.00 Vespers. 17.45 Voor oudere luisteraars. 18.00 V. d. kind. 18.55 Weer ber. 19.00 Nwis. 19.15 In the South-East. 19.40 Volksdansen. 20.00 Gram. 20.30 Round Britain Quiz. 21.00 Ork.conc. 22.00 Nws. 22,15 Onbekend. 23.15 Gram. 23.45 Pari .over®. 24.00 Nws. 0.060.36 Piano trio. Engeland, BBC Light Programme (1500 en 247 m.). 12.00 Voordr. 12.15 Mrs. Dale's dagboek. 12.30 Nws. en gevar. muz. 13.30 Nws. en gevar. progr. 14.00 Dansmuz. (Om 14.30 Nwis.) 14.45 V. d. kind. 15.00 V. d. vrouw. (Om 15.30 Nws.) 16.00 Ork.concert. (Om 16.30 Nws.). 16.45 Llohte muz. 17.30 Nws. en Mrs. Dale's dagboek. 17.45 Gevar. muz. 18.30 Nws. en gevar. progr. 21.00 Hoorsp. 21.30 Nws. en verz.progr. 22,30 Nws. en gevar. muz. 23.00 Lichte muz. 23.30 Nws. 23-40 Gevar. muz. (Om 0.30 Nws.) 0.55 1.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk (309 m.). 12.00 Voliksmue. 13.00 Nws. 13.16 Con certante muz. 14,16 Lichte muz. 14,45 Gram. 16.00 Ork.conc. 17.00 Nws. 17.35 Lichte muz. 19.00 Nws. 10.35 Rijnlandse liederen .20.45 Hoorsp. 21.45 Nws. 22.10 Jazzmuz. 22.30 Kamermuz. 23.15 Lichte muz. 24.00 Nws. 0.10 Dansmuz. 1.00 Weer ber. Frankrilk 3 (280 en 247 m.) 12.00 Nws. 12.05 Ork.conc. 13.25 Gram. 14.20 Kamermuz. 15.10 Franse muz. 15.55 Kamermuz. 16.55 Gram. 20,16 Hoorsp. 21.46 Gram. 23.10 Idem .23.5324.00 Nws. Brussel (324 en 484 m.). 324 in.: 12.00 Gram. 12.30 Weerber. 12.34 Gram. 13.00 Nws. 13.11 Gram. 14.00 Schoolradio. 16.00 Koersen. 16.02 Lichte muz. 16.15 Qperettemuz. 17.00 Nws. 17.10 Boekbespr. 18.00 Gram. 18.10 Lekenmoraal en -filosofie. 18.30 V. d. sold. 19.00 Nws. 19.40 Vlaamse liederen. 20.00 Hoorsp. 22.00 Nws. 22.15 Pedagogische caus. 22.25 Etnische muz. 22.5523.00 Nws. 484 m.: 12.00 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Gram. 14.10 Idean. 14.15 Belgische muz. 15.15 Koorzang. 15.30 Gram. 16.05 Idem. 17.00 Nws. 17.10 Gram. 17.20 Zang en plano. 17.40 Gram. 18.30 Jazzmuz. 19.30 Nws. 20.00 Hoorsp. 22.00 Nws. 22.55 Idem. Trianon: „De familie Trapp In Amerika" (a.l.). Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15- zon dag: 2.15, 4.30. 7 en 9.15 uur. TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum Geologie en Mineralogie v. d. Werfpark 1: Tentoonstelling geolo gie van Nederland. Op werkdagen van 10-12 en 2-4 uur Zon- en feestdagen 2-4 uur Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25): Tentoonstelling Livlnus. grafiek, fotogra fiek en fotopelnture Werkdagen: 25 uur nam (tot en met 11 april) Lakenhal: Tentoonstelling „Heden daagse Nederlandse Keramiek". Werkd.: 104 uur; zond.: 14 uur. (Tot 27 april) AVOND- EN NACHTDIENST VAN DE APOTHEKEN Te Lelden zijn geopend: Doeza-apotheek Doezastraat 31, tel. 21313 en Haven-apo theek, Haven 18, tel. 20085. Te Oegstgeest is geopend Apotheek Oegstgeest, Wilhelminapark 8, tel. 26274. Bü geen gehoor bij Uw huisarts of specialist, bel op dokterstelefoon 22222. WEERRAPPORTEN IVan hedenmorgen 7 uur) •3 ■si a q s Is Den Helder zwaar bew. wnw 986 5 4 Ypenburg Vllssingen half bew. wnw zwaar bew. wnw 988 991 5 6 5 6 Eelde regenbui w 984 3 3 Twente half bew. wzw 986 2 2 De Bilt zwaar bew. w rzw 988 3 2 Eindhoven licht bew. w 989 4 4 Z. Limburg neerslag wzw 991 4 4 u V o- aJ 9 m.b .9 a 0) «H •w CU Helsinki zwaar bew. zo 5 2 0 Stockholm regen zo 6 3 3 Oslo geh. bew. O 2 3 3 Kopenhagen zwaar bew. zzw 2 4 3 Aberdeen licht bew. wnw 12 3 0.4 Londen half bew. w 8 4 2 Amsterdam hagelbui wnw 12 4 1 Brussel hagelbui wnw 9 4 8 Luxemburg sneeuwbui wnw 2 2 9 Parijs regenbui w 7 6 11 Bordeaux regenbui w 1 9 11 Grenoble regen windstil 9 2 Nice zwaar bew. w 6 15 0.2 Berlijn regen wzw 3 6 5 Frankfort licht bew. zw 4 4 8 München zwaar bew w 16 9 0 Zürich regen w 12 9 5 Geuève regenbul wzw 8 8 5 Wenen geh. bew. zo 2 8 Innsbruck regenbui wnw 1 9 2 Rome half bew. z 11 13 1 Ajaccio geh. bew. w 5 14 Madrid licht bew. windstil 5 0 Mallorca mist nno 2 6 0 Algiers licht bew. windstil 9 9

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 2