Cees Laseur vandaag zestig jaar Belangrijk acteur en regisseur Kreymborg VRIJDAG S APRIL 1959 Creatief directeur der Haagsche Comedie Vandaag is Cees Laseur, één der beide leiders van de Haagsche Comedie, 60 jaar geworden. Hij heeft te kennen gegeven, dat dit voor hem geen bijzondere dag is en hij gaat gewoon door met zijn arbeid, want we leven dan aan de vooravond van de dag van Talavera. Wat dit inhoudt zal het Haagse schouwburgpubliek op de morgenavond komende première kunnen bemerken. Vandaag betekent het echter voor Laseur en zijn medewerken den harde en gespannen arbeid Dit kan ons niet beletten hem hier met feestelijke en dankbare gevoelens naar voren te brengen. Het zou hoogst ondankbaar zijn als we dat niet deden, want er zijn drie redenen waarom wij ons gelukkig mogen prijzen dat deze jeugdige 60-jarige daar zit waar hij zit: achter het directiebureau van de Haagsche Comedie, het gezelschap, dat bij uitstek de bespeler van de Koninklijke Schouwburg mag heten. Rusteloze natuur Cees (Cornells Jan) Laseur werd op 3 april 1899 te Koetaradja in het toen malige Ned.-Indië geboren. Hij debu teerde alsHaags acteur by het Hof stadtoneel, onder leiding van Cor van der Lug-t Melsert, dat was in 1917, mid den in de eerste wereldoorlog, toen het toneel al even sterk in het brandpunt der belangstelling kwam te staan als in de eerste helft van de jongste wereld- krijg. In 1919 ging Laseur over naar Herman Heyermans in Amsterdam, in 1920 was hij weer terug in Den Haag bij het gezelschap van Van der Lugt Mel sert, dat toen Rotterdams Hofstad Toneej was gaan heten, doch een jaar later ging hij over naar de Herengracht, het tegenwoordige Odeontheater, waar toen Eduard Verkade de scepter zwaai de. Daarbij bleef het niet: deze rusteloze natuur ging in 1922 over naar de toen malige Princesseschouwburg aan het Korte Voorhout, onder directie van Cor Ruys, om twee jaren later, in 1924, het kortstondige avontuur mee te maken bij het theater Odeon onder leiding van Jan Fabricius. In 1925 verliet Laseur Den Haag. Hij kwam toen bij Verkade en Verbeek tot 1930, een prachtig gezelschap in Amsterdam, ging vervolgens over van 1930*32 naar de Kon. Ver. Ned. Toneel (dir. Louis Saalbom en Dirk Verbeek) om daarna zelf de leiding van een vast toneelensemble op zich te nemen: en wel aan het Centraal Toneel te Amster dam, welke positie hij van 19321946 heeft bekleed. Belangwekkende periode Het Centraal Toneel is een grote en belangwekkende periode in de carrière van Laseur geworden. Ouderen zullen zich dit voortreffelijke toneelgezel schap nog duidelijk herinneren. Het bracht een repertoire, dat niet alleen reeds dadelijk op hoog niveau stond, doch en dat is geen geringe ver dienste! dit niveau door de jaren heen wist te handhaven en te beves tigen. Het natuurlijke en ongedwongen in dit ensemble stak zeer scherp af tegen de speelstijl op het Leidse Plein. Reeds toen heeft Laseur getoond een neonaturalisme aan te hangen, dat hij later, met de hoogbegaafde Paul Steenbergen samen tot zulk een onge kende hoogte zou opvoeren in zijn komende Haagse jaren. Na de oorlog verliet Laseur voor een Jaar ons land. Van 19461947 vertoefde hij in de V.S.. waar hij als speler werk zaam was en waar hij een nieuwe wereld leerde kennen. Per slot van rekening had de toneelervaring in ons (bezette) land een volle vijf jaren vrijwel volledig stilgestaan. Van de bezetters viel im mers niets te leren, die toneelcultuur zweefde toen al in een vacuum, dat reeds in 1933 begonnen was! Terug uit Amerika Terugkomende uit Amerika, boordevol nieuwe indrukken, ervaringen en plan nen werd Cees Laseur in Den Haag bin nengehaald als directeur van de Haagse Comedie. Later zou hij in Paul Steen bergen een waardevolle collega en me dewerker krijgen. In Den Haag waar hij van 1947 af een leidende functie zou krijgen, vond Laseur een toneelbelangstelling die niet van die dag of de daaraan voorafgaande dateerde. Cor van der Lugt Melsert als leider van het Rotterdams Hofstad Toneel had het foneel in de residentie (en laten wij het niet vergeten: ook de Nederlandse toneelliteratuur, in dit op- OVERNAMEPRIJS BACONVARKENS VERLAAGD Gezien de lage noteringen voor de ba con op de Engelse markt heeft het pro- duktschap voor vee en vlees besloten, I de overnameprijs voor baconvarkens aan te passen aan het gewijzigde prijs peil op de varkensmarkt door een ver laging met 5 cent per kg. Dientengevolge zal met ingang van 6 april 1959 voor de baconvarkens van 63 t/m 70 kg in de kwaliteitsklassen 1 t/m 4 een prijs gelden respectievelijk van f,2.27, f.2.23, f.2.19 en f.2.15 per kg koud geslacht gewicht. Cees Laseur in een van zijn vele rollen zicht was deze toneelleider vrijwel een unicum!) tot een hoog peil opgevoerd. Het Haagse naturalisme begon reeds bij hem. Van Van der Lugt, als regisseur, stamt het bekende woord: „De zaal is de vierde wand". Toen deze directeur naar Amsterdam ging, werd hij hier als vaste bespeler in de Kon. Schouwburg opgevolgd door Bets Ranucci-Beckman en Dirk Verbeek, waarbij zich later Johan de Meester aansloot. Ook deze periode is belangwekkend geweest en ook hun toneelrepertoire mocht genoemd worden. Den Haagleverde een zeer eigen, zeer vast en zeer sympathiek meelevend schouwburgpubliek. De be langstelling in toneelzaken bleef door de jaren op allergelukkigste wijze gespaard voor de politieke toegespitstheid, waar aan de Amsterdamse toneelinteresse vaak laboreerde. Geen „opgemaakt bed" En deze louter toneelmatige belang stelling was en is in Den Haag zelfs groter dan in de hoofdstad, iets waar mede men in bepaalde kringen wel eens te weinig rekening houdt. Men zou dus kunnen zeggen, dat Cees Laseur. toen hij in 1947 in Den Haag kwam, een ..opgemaakt bed" vond en dat dit voor hém dus wel een gemakkelijk begin was. Dit is allerminst juist. Ten eerste stelde deze continuïteit van een hoog toneelspel in de residentie aan Laseur onmiddellijk onveibiddelijk eisen en hij heeft al zijn ervaring uit de Jaren van het Centraal Theater moeten ge bruiken om zijn plannen hier te kunnen realiseren. Bovendien is het al niet ge makkelijk een belangwekkend niveau te continueren, nog oneindig veel moeilij ker is het om eens verkregen faam vol te houden en te consolideren. En dat is wat Laseur met doorslaand succes heeft gedaan! Het is hem gelukt zijn Haagsche Co medie uit te bouwen tot een ensemble met zeer grote kwaliteiten, een homo gene groep die een eigen gezicht, een eigen cacheteigen steil bezit. Bovendien heeft de Haagsche Comedie een uitgesproken eigen distinctie.... En dat is iets wat in het toneel in Neder land niet voldoende kan worden ge waardeerd, omdat het helaas maar al te zelden voorkomt. Dankbare gevoelens Ik begon dit artikel met de opmer king, dat er drie redenen zijn waar om wij ons gelukkig mogen prijzen deze 60-jarige in de Koninklijke Schouwburg te Den Haag te hebben. Dat is ten eerste: het acteurschap van Laseur. Ten tweede: zijn be langrijkheid als talentvol regisseur en ten derde: de wijze waarop hij met onvermoeibare creatieve krach ten zijn directeur-zijn van de Haag sche Comedie heeft doorgezet. Drie eigenschappen, waarmee hij ons een der gaafste toneelensembles, wellicht het gaafste van ons land heeft gege ven, waarmee wij hem, maar mis schien nog meer ons zelf mogen ge lukwensen. Hem wensen wij echter van ganser harte en met gevoelens van dank baarheid geluk met zijn 60ste ver jaardag Deze dag betekent voor hem misschien weinig, maar in het licht van al het voorgaande, voor ons alleen maar véél! BEN VAN EYSSELSTEIN Advertentie Onveranderd dividend Kon. Petroleum Mij. Winst daalde met 29% De raad van commissarissen en de directeuren van de N.V. Kon. Ned. Petroleum Maatschappij heeft beslo ten, aan de op 20 mei 1959 te houden algemene vergadering van aandeel houders voor te stellen, over het boek jaar 1958 een dividend in contanten uit te betalen van in totaal f. 5.00 op elk der per 31 december 1958 uitstaan de 68.420.565 aandelen. In het bedrag van f. 5.is begrepen een interim dividend van f. 1.50, dat in oktober 1958 op elk dezer aandelen betaalbaar werd gesteld. Het nettoresultaat van de Konink lijke/Shell groep over 1958, na aftrek van belastingen, bedroeg ponden ster ling 150.683.381, vergeleken met ponden sterling 212.721.031 in 1957. Deze vermin dering ad 29% is voornamelijk veroor zaakt door de daling in de verkoopprij zen van olieprodukten. Onze financiële redacteur schrijft: De voorlopige cüfers van de Konink- Ujke/Shell over het afgelopen jaar zijn alleen in zoverre een meevaller, dat het vierde kwartaal in vergelijking met de voorgaande kwartalen een beter resultaat heeft opgeleverd, een ver schijnsel dat trouwens bij meer onder nemingen kan worden geconstateerd. Het minder gunstige resultaat is ver kregen bij een totale produktie, welke nog groter was dan die van het vorige jaar, terwijl ook de verkoop van ruwe olie en olie-produkten die van 1957 nog overtrof. Het zijn dus de gedaalde prij zen, welke hiertoe hebben geleid, hoewel het opvalt, dat voor de verschillende belastingen, welke op het bedrijf druk ken, een met onbelangrijk hoger bedrag moest worden uitgetrokken. De situatie in de oliewereld is de laat ste tijd vooral door de maatregelen van de Amerikaanse regering op de voor grond getreden; zij kan niet bepaald gunstig voor de oliemaatschappijen wor den genoemd. RECLAME BEÏNVLOEDT DE DRINKGEWOONTEN .Er valt in Nederland een groeiend gebruik van alcohol waar te nemen. De drankbestrijders moeten er een open oog voor hebben, dat dit mede te wijten is aan de goedgeleide alcoholreclame, die de drinkgewoonten op een, ons in ziens, bedenkelijke wijze beïnvloedt". Dit verklaarde de voorzitter van de Na tionale Christen Geheelonthouders Ver eniging. ds. M. Groenenberg, gisteren bij de opening van de algemene vergade ring van de NCGV die in Utrecht wordt gehouden. Ds. Groenenberg wees erop, dat de Nationale Commissie tegen het Alcoho lisme. waarvan ook de NCGV deel uit maakt, voor de drankbestrijding volko men onmisbaar is geworden. Hij deelde mee, dat de NCA de minister van Fi nanciën heeft verzocht, de invoer van van druivesappen minder te belasten. De NCA heeft bij de minister van Ver keer en Waterstaat haar bezwaren ken baar gemaakt tegen het feit. dat in de pleisterplaatsen langs de grote verkeers wegen alcoholhoudende dranken ge schonken mogen worden. De bijbepaling dat men de autobestuurders geen alco hol mag geven, zo zei ds. Groenenberg, achten wij volkomen waardeloos, om dat niet na te gaan is wie na het op onthoud de plaats achter het stuur weer il innemen. Het ledental van de Nationale Chris ten Geheelonthouders Vereniging ver toont, evenals dat van het merendeel der andere preventieve drankbestrij dersorganisaties, de laatste jaren een teruggang. Het ledental daalde in 1958 van 4058 tot 3745. Tijdens de bijeenkomst werd er echter op gewezen, dat er toch ver schillende vormen van drankbestrijding zijn die het wel „doen" en dat het on juist zou zijn, te stellen, dat er absoluut geen belangstelling meer is voor het drankvraagstuk. Spaaroverschot van ruim 14 miljoen In maart werd bij de Rijkspostspaar bank 65.1 miljoen gulden ingelegd en 51.0 miljoen gulden opgenomen. Er werd dus 14.1 miljoen gulden bespaard. Dit is aanzienlijk minder dan in de vorige maand. De besparingen bij de RP.S. zijn in maart altijd belangrijk lager dan in februari, doordat het ingelegde be drag enigszins daalt -en het opgenomen bedrag sterk toeneemt. De gebruikelijke voorjaarsaankopen zijn hiervan de oor zaak. Dit jaar is het opgenomen bedrag echter minder hoog dan werd verwacht. Zeer waarschijnlijk is dit te danken aan het feit, dat de uitbetalingen van sala rissen eerder heeft plaats gehad dan ge woonlijk, doordat de paasdagen vlak voor het einde van de maand vielen. De Koninklijke Shell heeft het voor deel dat zij niet alleen olie produceert en verkoopt, maar in hoofdzaak ver werkt en daarom voor haar winst niet in de eerste plaats van de prijs voor ruwe olie afhankelijk is. Doordat de netto winst van het con cern is teruggegaan, maar eenzelfde divi dend wordt uitgekeerd, blijft ditmaal een kleiner deel van de winst in het bedryf, namelijk circa 70%, tegen circa 80% in 1957. Maar ook dit lagere percentage gaat nog belangrijk uit boven dat bij de meeste Amerikaanse ondernemingen en is er een duidelijke aanwijzing van dat de directie de financiële positie van het concern blijft versterken. Kapitaaluitgaven, welke bij een con cern als dit nodig zijn weinig minder dan 400 miljoen pond maken dit trou wend noodzakelijk. Oneerlijke boekhandelaar Een 41-jarige boekhandelaar uit Den Haag is aangehouden verdacht van heling en van handel in pornografie. Hij wordt beschouwd als een mede plichtige van een 51-jarige boekhouder die wordt verdacht van oplichting ten nadele van de grossierderij waar hij werkte. Het bedrag dat deze boekhou der zich zou hebben toegeëigend en dat aanvankelijk op f22.000.werd geschat, blijkt nu rond f 28.000.— te zijn. De boekhouder eigende zich het geld toe door te manipuleren met de giro rekening van zijn werkgever. Bij het po litieonderzoek is komen vast te staan dat hij regelmatig kleine bedragen liet overboeken op diens girorekening. Deze handelaar kreeg f 6000.voor zijn mede werking aan de oplichtingen en heeft voorts voor f 12.000.aan pornogra fische boeken en films aan de boekhou der geleverd. De rest van het geld keer de hy in contanten aan de boekhouder uit. Tien plastic zeiljachten voor Amerika De Amsterdamse 6Cheep6werf G. de Vries Lentsch jr. heeft een Amerikaanse opdracht voor het bouwen van tien plastic zeiljachten. De boten worden 10 meter lang, 3.04 meter breed en krijgen een diepgang van 1.06 meter. De jach ten zijn sloepgetuigd met een zeilopper- vlak aan de wind van 44 m2. Zij worden uitgerust met een 24 pk. universal hulp motor. Romp, dek, opbouw en enige binnenschotten zullen van gewapend po lyester vervaardigd worden. Voorts kreeg de werf een order uit Amerika voor de bouw van een 6talen dubbelschroef motorzeiler van 20 meter lengte. Voor Nederlandse rekening zal worden gebouwd een dubbelschroef stalen mo torjacht van 12.50 meter. Advertentie Ideaal voor tedere vloffe jongen pullovers! (geldig tot en met 11 april) Zuiver wollen jongens- pullover in fijne steek, lange mouwen, V-hals. In de kleuren mosgroen, koren- blauw, blue, geel en rood. Ook in Dralon-pullovers een uitgebreide collectie. Jongenspuliover j. 13.95 HAARLEMMERSTRAAT 143 LEIDEN Bond Staatspensionering „PENSIOENEN TE LAAG" In de gisteren te Amsterdam gehou den algemene vergadering van de Bond voor Staatspensionering heeft het hoofd bestuurslid de heer P. M. Bruins ver klaard dat ook met handhaving van de huidige A.O.W. de thans toegekende pensioenen veel te laag zijn. Voorts zei de heer Bruins dat een verdergaande bestedingsbeperking ook wel eens de zorg voor bejaarden zou kunnen doen verminderen. „Die mogelijkheid blijkt o.m. uit het wel eens gehoorde betoog, dat de zorg „van de wieg tot het graf" de energie van ons volk zou verslappen en de zin om zelf verantwoording te dragen zou doen afnemen", aldus de heer Bruins. De voorzitter van de bond de heer L. Steenhuis memoreerde het 60-jarig ju bileum dat de bond in 1960 hoopt te vieren. Jongetje op kinderfiets door vrachtauto gedood (Speciale berichtgeving) Gistermiddag is het 6-jarig zoontje van de familie Bakker, wonende te Dokkum, door een vrachtauto overreden en kort daarna overleden. De kleine Robert waa op 22 maart zes jaar geworden en had op zijn verjaardag van zijn ouders een kinderfiets gekregen. Hij fietste op het Westerbolwerk dat naar de Hanspoort sterk helt. Plotse ling reed hij dwars de grote rijweg op, juist toen een geladen aanhangwagen met trekker uit Wier voorbijkwam. De kleine kwam tussen de trekker en de aanhangwagen terecht en werd over reden. Hij was vrijwel op slag dood. De vrachtauto reed door, want de chauf feur had het ongeluk niet bemerkt. Elektrische schrijfmachine voor poliopatiënten In het Stads- en Academisch Zieken huis te Groningen ls een apparaat in gebruik genomen, waardoor het voor het eerst mogelijk wordt, dat poliopatiënten, van wie zowel armen als benen zijn ver lamd zullen kunnen schrijven. Het apparaat is een gewoon telextoe stel, dus een soort elektrische schrijf machine, welke verbonden is met een kastje, waarop de letters van het alfabet, de leestekens en de cijfers zichtbaar zijn. Achter iedere letter, leesteken en cijfer is een lampje aangebracht. Dit kastje, dat schuin boven het hoofd van de patiënt moet hangen, is met twee hefboompjes verbonden met het hoofd ter hoogte van de kin. Beweegt hij zijn hoofd naar links, dan beweegt ook het lichtje naar links, beweegt hy zyn hoofd naar rechts, dan loopt het lichtje naar rechts over het kastje. Als hy stopt, wanneer het Üchtje achter de gewenste letter brandt, kan hy door een beweging van de kin, via de elektrische installatie van het apparaat, de letter door de elektrische schryfmachine doen afdruk ken. De vinding is van een hoofdinge nieur van het PTT-Iaboratorium in Leidschendam, die tevens buitengewoon hoogleraar in de fonetica is aan de Leidse Universiteit, namely k prof. dr. ir. K. Mol. Het apparaat werd vervaardigd in het PTT-laboratonum te Leidschendam on der zijn leiding. L1SSB Intrede ds. H. van Gilst BU GEREF. GEMEENTE Na betrekkelijk kort vacant te zijn ge weest kreeg de Ger. Gem. gisteren in ds. H. van Gilst een nieuwe herder en leraar, die in de middagdien&t werd in geleid door de consulent ds. K. de Gier uit Den Haag, voorheen uit Lisse. Zeer vele gemeenteleden uit Dirkstand woon den de diensten bij. Tussen de diensten van bevestiging en intrede was er in de vergaderzaal van de kerk een gezamen- lytee broodmaaltijd. De avonddienst werd door velen uit andere kerken en de classis der Geref Gemeenten by gewoond'. Ds. v. Gilst 'had als tekst gekozen Hand. 17 30 en 31. Vooraf sprak ds. v. Gilst een persoonlijk woord. In zijn preek sprak ds. v. Gist over de rede van Paulua op de Areopagus tot de inwoners van Athene De predikant stelde twee gedachten: 1. van zonde en bekering en 2. van gerech tigheid en oordeel. Hierna richtte hy zidh tot zyn bevestiger met woorden van dank. Zioh tot de vertegenwoordigers der verschillende kerken wendend sprak ds. v. Gilst de hoop uit. dat de kerkmuren niet te hoog opgetrokken worden. Voorts richtte hy zich tot de vertegenwoordi gers der classis en de theologische stu denten, de maatschappelijke werksteis en de kerkeraad der gemeente met wie hy in alle oprechtheid wil samenwerken. Na hem voerden nog vele sprekers het woord. Tenslotte werd ds. v. Gilst toege zongen psalm 132 vers 6. Voor de derde maal heeft de Nederlandse Bond voor Piano- en Orgelhandelaren een landelijke pianowedstrijd voor de jeugd ge- Vijfhonderd inplaats van drieduizend Volgens de laatste officiële schatting zou het aantal doden na de orkanen en overstromingen op Madagascar niet boven de vijfhonderd liggen. Aanbiedin gen voor hulp aan de 60.000 daklozen blijven in Parus binnenkomen. Franse burgers schonken reeds bijna 1.000 ton goederen. Naast het bedrag van ruim vier miljoen gulden, dat de Franse regering schonk voor hulpverlening, worden in het hele land fondsen ge opend. Het Rode Kruis van Canada en Zuid-Afrika zendt dekens en kleding. TWENTSE BURGEMEESTERS VRAGEN SNELWEG De burgemeesters van een aantal ge meenten in Twente hebben in een brief aan de minister van Verkeer en Water staat gevraagd om spoedige realisering van weg E-8 tussen Twente en het westen des lands, waarvoor thans nog plannen „ln studie" zijn. houden, jongens en meisjes, die nog geen vijftien jaar oud waren, konden aan deze wedstrijd deelne men. Gisteravond werd in het Kon. Conservatorium te Amsterdam de eindronde gehouden. De 11-jarige Eduard van Dijken uit Den Haag, die winnaar in de A-klasse werd. GEEN T.V. IN ALKMAARSE CAFÉ'S Voortaan mogen de café's in Alkmaar geen televisietoestellen meer hebben. Ontheffing van dit verbod is mogelijk op voorwaarde, dat kinderen beneden 16 jaar in deze zaken slechts worden toe gelaten in gezelschap van een der ouders of voogd of van een meerder jarige die in het bezit is van een schrif- teiyke toestemming der ouders. Het verzoek van drie Alkmaarse siga renwinkeliers tot opheffing van het ver bod sigarettenautomaten te exploiteren, is afgewezen. Een en ander is bedoeld om het roken door kinderen niet in de hand te werken. Aldus heeft de Alk maarse gemeenteraad gisteren besloten. DS. T. FOSSEN MET EMERITAAT Ds. T. Fossen, predikant by de Geref. Kerk van Zwyndrecht-Grote Llndt, heeft tegen 1 september vervroegd emeritaat aangevraagd. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 8 april veemarkt: Aangevoerd 4 stileren. 135 melkkoeien. 270 vette koeien, 834 varekoelen. 30 pinken. 67 vette kal veren. «4 nuchtere kalveren. 200 vette schapen. 180 fokschapen, 796 vette lam meren. 205 zulglammeren. 38 varkens, zeu gen. 334 schrammen, 545 biggen. 2 paarden 37 gelten. Totaal 3662 stuks» Melkkoeien f.850—1250. vette koeien 6Choongewicht f. 2.903.65. vare koeien f. 600950. pinken f.350^—550, vette kal veren levend gewicht f. 2.10—-2.75, nuch- tere kalveren levend gewicht per kg. f i 301 55, nuchtere kalveren levend ge wicht per stuk f.40—65. vette schapen f 70100. fokschapen met een lam f_lOO 130. fokschapen met 2 lammeren f. 150 170, vette lammeren f.70100. jdrachtige zeugen f. 325—425. schrammen f 80—115, biggen f.54—58—64. Handel: melkkoeien vlot. vette koelen zeer vlug varekoeien Iets williger, pinken rustig, vette kalveren vlot, nuchtere kalveren vrij goed, vette schapen en vette lammeren stug, fok schapen willig, zeugen, schrammen en big gen terughoudend LEIDEN. 3 april, kaasmarkt: Aange voerd 9 partyen Goudse kaas. Gouda eerste kwaliteit f.2—2.19. Handel kalm. AALSMEER, 2 april. C.V. Aalsm. Vei ling G-A. Snijbloemen. Seringen per tak: Stepman 45—125. Legray 25—59, blauw 35105, Prunus Triloba 2o61, Prunus Serrulata 90—240. Anjers per stuk: rood 10—39. roze 1041. wit Kp-38 Better Tmes 10—22. Rosalandla 10—37 Edlth Helen 10—40. Parel v. Aalsmeer 10—26. Gehelmr. Dutóberg 1027. Pech theid 10—39. Verschuren ÏO—-24. Mad. Of man 1048. Stokman 10—26. Monte zuma 2578. Tulipen p. bos 50140. Nar cissen 1032 Blauwe Druif 1020, Hya cinthen met bol 10—14. Diversen: Lathy rus per bos 100-480. Asp. Phimosis 80— 180. Fresia 60—135. Cyclamen 50—120. Iris 90165. Anemonen 1541, Call a per stuk 30—80. Amaryllis per kelk 1536. Gerbera per stuk 2049 C.V. Centr. Aalsm. Veiling GA. Potplan ten Adlar.thum kleine pot 6065. Anthu- rium grote pot 300—1000. kleine pot loO 180, Asplenium 100—110. 3040. Azalea 300600, 80120, Begonia Semp. 8095, 4050. Bladibegonla 3040. 100110, Cactussen en vetplanten 1222, 80110, Calceolaria 4060. 80100, Clnnerarla 7595. 100160. Columnea 6075. 200 250 .Cyclamen 60—80. 200—300, Euphor bia Splendens 100—170. 40—60. Ficus 200 —390. Hedera 200—250. 40—60. Hortensia 200—300. Kalanohoë 60—70. Klimplan ten 6075. Monstera 300150. Nephro- lepls 300400. Platyoerlum 300400. 150 —180. Primula obconlca 100'135, 4060 Sanslveria 200—360. 100-150, Tradescantia 5060. 1220. Varens gemengd 4553 P hll odendron Scande r.s 60—65, Ficus re pens. 6075. KATWIJK AAN DEN RIJN, 2 april. - Groenteveiling: waspeen A export (per kist) 7.5011.60, Idem B 6.80—9.40, was peen I binnenland (per kist) 4.808 50. Idem II 2.003.40, breekpeen (per kist) 1.401.80, witlof 2439. uien (per kist) 0.700.90. Aanvoer waspeen 61 000 kg., waarvan 48.000 kg. voor export werd ver kocht. ROELOFARENDSVEEN3 april. Bloe menveiling. Irissen 791.20. Lathyrus 81 1.11, Fresia's 2766. Anemonen 1830, BI. Druifjes 1426. Narciseen volle grond 619. idem glas 1038. Tulpen: v. d. Eerden 3867. Bandoeng 46-59. White Sail 5876. Rose Copland 4069, Carara 711 00. Br. Star 18—31. Red Pltt 44—67, Olympiade 3974. Edith Eddy 3564, Purper Copland 4166, Emus 6182, Oordell Huil 6068. Piccadilly 38—63. White Virgine 72100. Early Queen 36 63. Golden Harvest 5196, Queen Eli zabeth 5985. Krai age 3547. Zenober 30—41. Hillegarde 37—71, Reforma 66—92 Apeldoorn 1.001.17. Dellce 4156, All- round 6069. Alberio 5873. Prunus 48 61. Parkiet tulpen 801.20. Dubb. tul pen 2462 per bos. Am. Anjers 1528 per stuk. RUNSBURG. 2 april. Bloemenveiling Flora. Tulpen: Cordell Huil 75100. Pru nus 5595, Krelage 5060. Edith Eddy 4565. Rijzende Zon 7090. Paris 100 125, Caraxa 120155, Campflre 5075, Copland 55—85, Hillegarde 5065. v. d. Eerden 4580. Mr. v. d. Hoef 6075. EQectra 5055, Oranje Nassau 5060. Aristocraat 90145. Ossle O Walde 120— 140, Bel or. a 140165. Orient Express 120 140. Red Champion 100140 .Queen of the Night 100—120. Golden Harvest 80- 110, Wlntergold 50—70. Demeeter 60—75. Early Queen 4050. Kormforuris 5060. Yrtlow Gem. 80—100. Alfred Nobel 75— 85. Couleur Cardinal 100—105. White Sail 80—05, Albino 120—140 per bos. Narcissen: Golden Harvest 100160, Carl ton 90—150, Helios 5090. Fortuna 160 —200 per 100. Fresia 60—65 pea- bos. Am. Anjers 22—84 per stuk.

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 7