KONGOLEZEN GEGRIEFD DOOR KLEINE BLANKE PLAGERIJEN BOVRIL 0 Gemeente Alphen geeft Avifauna voor een halve eeuw in erfpacht Wereldbevolking neemt angstwekkend snel toe Gezond nationalisme wordt niet gevreesdmaar men moet weten, dat de orde ivordtgehandhaafd Avifauna gaat uitgroeien naar oord voor dag-recreatie Voor een bedrag van f. 200.000 N.V. Leidsche Wasscherij vrouwelijk personeel Een explosieeven gevaarlijk als clie van zivare atoombommen Opgericht 1 maart 1860 Woensdag 1 april 1959 Derde blad no. 29708 Tal van ambtenaren zijn ja-knikkers (Van onze Brusselse correspondent) De enquête-commissie van de Bel gische Tweede Kamer die in Leopold stad de oorzaken heeft onderzocht van de opstand van 4 en 5 januari, heeft zopas in een honderd pagina's tellend document een zeer belangwekkend oor deel over deze opstand gegeven. Het verslag werd door vier leden van de commissie geredigeerd en analyseert de directe en de indirecte oorzaken, de militaire interventie van het Kongolese leger en van de Belgische paratroepen, de sociale toestanden, het vraagstuk van de rassendiscriminatie etc. De commissie stelt maatregelen voor om een herhaling van de tragische gebeurtenissen te ver mijden. Een honderdtal Belgen en Kon golese inlanders werden onder ede ge durende 74 zittingen gehoord. Toen zij op 14 januari te Leopoldstad arriveerde, diende de commissie al dadelijk af te rekenen met een koele ontvangst van wege de gerechtelijke instanties. De magistraten weigerden eerst het dossier van het gerechtelijk onderzoek aan de oommissie over te leggen. Dit conflict werd opgelost, daar de rechter er ten slotte in toestemde om de voornaamste stukken van het dossier aan de com missie ter inzage te geven. Onbetwistbaar, aldus schrijft het liberale Kamerlid Lahaye in zijn verslag is het feit, dat sommige blanken zich aan de nieuwe Afrikaanse toestanden niet kunnen aanpassen. Een van de voornaamste oorzaken is de opgestapel de haat van de inlanders. Kleine plage rijen, zoals het feit, dat de inlanders steeds met „jij" en „jou" worden aan gesproken. en dat zij in de openbare gebouwen na de blanken worden be diend, worden door de inlanders als zware vernederingen aangevoeld. Op dat stuk zijn de inlanders buitengewoon ge voelig. Het superioriteitscomplex van de Europeanen heeft veel kwaad gesticht. Teveel Europeanen kennen de inlandse talen niet, en de inlanders beheersen het Frans gebrekkig. Een andere oorzaak van de opstand is het feit, dat duizen den clandestien in Leopoldstad verblij vende inlanders op kosten van hun familieleden leefden. Op 1 januari j.l. waren er niet minder dan 23.000 werk lozen. Veel werklozen onder de gearresteerden Een magistraat heeft er op gewezen, dat veertig procent van de gearresteer de negers werklozen waren. In een van haar conclusies zegt de commissie, dat het systeem van de werklozensteun in Kongo kan worden ingesteld, mits de negers het hun aangeboden werk of een herscholing in een ander beroep direct aanvaarden. Ieder jaar zouden in het overbevolkte Leopoldstad 5000 jonge negers tussen de 14 en 18 jaar moeten kunnen tewerkgesteld. De overheid is in haar taak van tewerkstelling tekort geschoten. Er is overigens een te groot verschil tussen de lonen van de zwarte arbeiders en die van de zwarte kantoor- employé's. De inlander snakt naar een baantje op een kantoor en veracht handenarbeid. De commissie is van oor deel, dat de vakbondleiders in Kongo geen verwijt treft. Het is zeker niet de taak van degenen, die iedere sociale verbetering van de inlandse arbeiders met lede ogen hebben beschouwd en die iedere loonsverhoging als een catastrofe voor de Kongolese economie bekampten, om thans de acte van beschuldiging op te stellen. Inlanders, die tot de vak bondsorganisaties behoren, hebben zich moedig gedragen, toen zij door het ge peupel aangevallen blanken verdedig den. Zowel het departement van Kongo te Brussel, dat het verstrekken van politieke richtlijnen verzuimde of uit stelde als de overheid in Leopoldstad is verantwoordelijk voor de gezagscrisis, die ontegenzeggelijk de voornaamste oorzaak is geweest van de opstand. Veel te lankmoedig Ten opzichte van de nationalistische bewegingen, zoals de AJbako, heeft het gouvernement-generaal te Leopoldstad een veel te lankmoedige houding aange nomen In de jongste" maanden waren er geen werkelijke gouverneurs van provincies en ambtenaren meer, alleen nog waarnemers, aldus het verslag. Natuurlijk hebben ook de gebeurtenis sen in Accra, in Frans Kongo en de uitzendingen van Radio-Cairo invloed gehad, maar de communistische infil tratie in Afrika moet niet worden over schat. De informatiedienst van het gou vernement-generaal was beneden peil en heeft niet gereageerd tegen naam loze pamfletten waarin de Belgen van allerlei misdaden werden beschuldigd. Teveel ambtenaren zijn ja-knikkers, die onder de obsessie van hun carriere leven, aldus de commissie. De oud minister voor Kongo, dr. A. de Quae, president van de commissie, die voor- Ondanks noodwachtplicht: 600 B.B.-ers te weinig in Amsterdam (Van onze Amsterdamse redacteur) De Bescherming Bevolking te Amster dam, die eind juni op een sterkte van 24.000 noodwachters zou behoren te zijn, komt nog 600 man te kort. Van de 6.000 Amsterdammers, die in gevolge de noodwachtplicht door het mi nisterie van Binnenlandse Zaken voor dienst in de BB zijn aangewezen, is de helft afgevallen - 350 man zijn afge keurd, 70 kregen vrijstelling wegens hun beroep en ruim 2500 man vielen wegens hun leeftijd onder de uitzonderingsbe paling. De lichamelijke geschiktheid van de overige 3000 mannen is van dien aard, dat het merendeel in de vijfde klasse (minst inspannende arbeid) moest wor den ingedeeld, hoewel er een tekort is in de eerste en tweede klasse. Gisteravond is een begin gemaakt met de inlijving van deze 3000 noodwacht- plichtigen. Zij zullen in groepen van 60 tot 100 man per avond worden opgevan gen in de BB-commandopost. stellen formuleert om de toestanden te verbeteren, is van oordeel dat er in de eerste plaats een nationale arbeidsraad voor Kongo en paritaire commissies van werkgevers en arbeiders in iedere tak van bedrijf tot stand moeten komen. De commissie, aldus De Quae, vreest een gezond nationalisme van de inlanders niet, maar ieder moet weten dat de orde zal worden gehandhaafd. De burgemees ters moeten meer bevoegdheden krijgen, maar ook meer verantwoordelijkheid gen. Wanneer de inlandse burge meesters fouten begaan, moet het gou vernement-generaal hun. dat kordaat zeggen. De commissie toont zich voor stander van het instellen van een Kon golese nationaliteit. Nieuwe scholen nodig Investeringen uit de landen van de Euromarkt en de Verenigde Staten zou den een goede zaak zjjn voor Kongo. Het economische leven zou bovendien worden gesteund, wanneer alle semi- officiële organen en de directies van particuliere koloniale maatschappijen van Brussel naar Kongo worden over gebracht. De Belgische jeugdorganisa ties moeten worden betrokken bij de organisatie van jeugdgroeperingen voor inlanders. Alleen in Leopoldstad zullen in de komende jaren 20 scholen met ieder 500 leerlingen moeten worden opgericht. Het rapport bevat tenslotte een tabel waaruit blijkt, dat bij de onlusten 47 inlanders werden gedood en 241 werden gewond, onder wie 23 vrou wen en 21 kinderen; 49 Europeanen, on der wie 12 vrouwen en 3 kinderen, wer den gewond. In het verslag over de militaire opera ties wordit gezegd, dat de burgemeesters na de opstand een bericht bekend maak ten. dat alle inlanders die de geplun derde goederen in het midden van de straat zouden leggen, niet zouden wor den vervolgd. Tweehonderd vracht wagens transporteerden die gestolen goederen! Het bedrag der schade blijkt achteraf nog mee te vallen: honderd miljoen frank of circa acht miljoen gulden. Volgens de oud-minister van Binnenlandse Zaken, het Kamerlid Brasseur, en de gewezen minister van Defensie, de heer Spinoy, die beiden de militaire aspecten van de opstand be schreven, waren de Kongolese gewapen de macht en de Belgische para-troepen voorbeeldig en zeer gedisciplineerd. Advertentie. U vergat het, maar nu vergeet U het niet meerl Als U weet dat cacao «kal meert een gezonde slaap bevordert niet dik maakt een verrukkelijke smaak en een rijk aroma heeft, maakt U er voortaan een goede drinkgewoonte van. Eis de beste/ZZ-Z van Houten Vele plannen van groter allure kunnen thans worden verwezenlijkt Het besluit van de raad van Alphen, om het vogelpark Avifauna voor vijftig jaar in erfpacht te geven met een optie van dertrg jaar. geeft de pachter de heer M. C. van der Valk gelegenheid, plannen van grotere allure te verwezenlijken die mettertijd de aantrekkelijk heid van het park aanzienlijk zullen verhogen. Dat bleek wel duidelijk tijdens een onderhoud dat wij gisteravond met de heer en mevr. Van der Valk hadden, en waarin zij hun vreugde over het raadsbesluit uitspraken. De heer en mevr. Van der Valk we zen erop, dat het in de eerste plaats de bedoeling is het park zo in te richten en outilleren, dat ouders en hun kinde ren er zich een dag kunnen amuseren. Verschillende projecten staan daarvoor op stapel. Zo zal er rondom de vijver zuidelijk van het fraaie zwembad een soort uitgestrekte kinderboerderij wor den aangelegd waarin zebra's, pony's, fazanten, pauwen, schapen, geiten en ander kleinvee zullen worden onderge bracht in een omgeving met passende beplanting. In de vijver zal een flinke hoeveelheid vis worden uitgezet. De bezoekers van het park zullen hier vrij mogen vissen. Het oostelijk gedeelte van het park aan de overzijde van de sloot wordt inge richt voor tropische vogels in een om geving met tal van tropische planten. Met ingang van Hemelvaartsdag zul len er twee luxueuze motorrondvaart boten in bedrijf worden gesteld, die rondvaarten zullen maken van Avifau na uit over het Braasemmermeer. De heer Van der Valk wees er nog op, dat het paviljoen deze zomer van centrale verwarming zal worden voorzien, waar door tijdens bijeenkomsten in de win ter een gelijkmatige temperatuur aan wezig zal zijn. Op de hoek Van Foreest- laanRijksstraatweg zal op de plaats waar thans de oude boerderij staat een showroom voor auto's worden gebouwd waarin 200 wagens kunnen worden on dergebracht. In het gehele park is men volop bezig de oude hekwerken te slopen en te vervangen door gezellig aandoen de rustieke licht geverniste hekken. Ook de speeltuin heeft weer enkele uitbreidingen ondergaan, terwijl een aantal ponywagens dagelijks klaar staat voor de kinderen. Een bijzonderheid noemde de heer Van der Valk nog, dat een der grote struisvogels bezig is niet minder dan zeven eieren uit te broeden, wat in ons land maar zelden voorkomt. De heer Van der Valk noemde het een gelukkig besluit van de raad hem het park voor genoemde tijd in erfpacht te geven. Immers hierdoor kan het park met nog meer succes worden uitgebreid en verbeterd. Het schip „Ulysses" in de haven van Bremen met aan boord de eer ste lading tabakf afkomstig van de door de Indonesische regering ge nationaliseerde Nederlandse onder- Remingen. Voor de bereiding van een potje BOVRIL van 86cc- vloeibaar VLEESEXTRACT - wordt niet minder dan 1 kg mager vlees gebruikt! tovert die krachtige, heerlijke smaak aan de soep, dat pittige volle aroma in de jus Met BOVRIL doet U nog véél meer.1 *in croquetten en stamppot,op de boterham, als opwekkende drank! j3y IIHIK. I Illllllllllll De raad van Alphen heeft gisteravond besloten het vogelpark „Avifauna" voor de duur van vijftig jaar in erfpacht te geven aan de familie Van der Valk voor de som van f200.000.in twee termijnen te betalen en tegen een jaarlijkse betaling van één gulden. Na afloop van deze termijn van een halve eeuw heeft de erfpachter, indien deze zulks wenst, de kans het park opnieuw voor dertig jaar in erfpacht te verkrijgen. Daarmee is de gemeente dus eigenlijk voor tachtig jaar van de kosten en zorgen over het park af. De raad kreeg het voorstel van het college van B. en W. aan het eind van de vergadering voorgelegd. In het voorstel zegt het college, dat de bestaande overeenkomst volgens welke de gemeente tevens deelge nootschap heeft steeds minder in de praktijk blijkt te voldoen. De gemeente, aldus het college in het schrijven, dient in het geheel niet meer betrokken te zijn bij de exploitatie-uitkomsten. De vorm van uitgifte in erfpacht acht het college zeer geschikt. Deze vorm heeft het grote voordeel, dat de onder grond en opstallen na afloop van de erf pachtstermijn weer in volle eigen dom van de gemeente kunnen ko men. Reeds is met de familie Van der Valk op de hoofdpunten overeen stemming bereikt betreffende de uitgifte in erfpacht van het park met parkeerterrein en speeltuin, de achter het park gelegen vijver met een deel van de aangrenzende grond en boerderij met erf Hoorn 69. De tailpunten moeten nog worden ge regeld. De familie Van der Valk zal j op 1 juli a.s. f. 100.000 moeten beta len en op 1 juli 1960 nogmaals een zelfde bedrag. Het bedrag van twee ton zal worden afgeschreven op de boekivaarde van het object. Vrijwel alle raadsleden hebben bij de behandeling van dit agendapunt hun stem laten horen. Wat betreft de show room wees de voorzitter erop, dat hij t.z.t. de raad hierover hoopt in te lichten. Nadat de voorzitter nog gewezen had op het belang van behoud van dit fraaie recreatieoord besloot de raad met de stemmen van de heren Gesman, Penne- waard en v. d. Lee 'tegen tot uitgifte van het park in erfpacht zoals is voorgesteld. Ergernis over adres Nog een belangrijk punt, dat de aan dacht vroeg, was het adres van M. A. Taal e.a. inzake bestemming van de panden Vijverstraat 2, 7 en 9 die voor de jongens van de Martha-Stichting wa. ren aangekocht. Over het algemeen spraken alle raadsleden hun ergernis uit over de wijze waarop het bedoelde adres gesteld was, terwijl ook enkele heren, met name de heer Ruijssenaars, het. be treurde dat hierover in de pers geschre ven is. De heer Duin hekelde het optre den van de bewoners van die Vijverstraat Haarlemmerweg 49 - Leiden Voor diverse afdelingen kunnen wij plaatsen. Prijzenregen: „Actie langspeelplaat" Op het Utrechts Paardenveld werd gistermiddag mevrouw B. van Dijk-Van Gorcum, eigenaresse van een auto. Zij had de eerste prijs gewonnen in de actie „Langspeelplaat", die is gevoerd ten bate van de Prins Bernhard Stichting. Sinds het begin van de actie in 1958 zijn al 5C.OOO speciale langspeelplaten met lied jes en wijsjes van bekende Nederlandse artiesten voor de stichting verkocht. In een Utrechtse grammofoonplatenwinkel waar het record aantal platen (3000) werd omgezet, daalde gistermiddag een ware prijzenregen neer op de door de jury uitgekozen goede oplossers van de aan de actie verbonden prijsvraag. Behalve mevrouw Van Dijk die ook in de Domstad woont, waren er nog 147 andere gelukkigen. Zij werden beloond met televisietoestellen, radio's, was- en naaimachines, bromfietsen, fietsen en pakketten gevarieerde grammofoonpla ten. Na de prijsuitreiking, die geschiedde door de organisator van de „Actie lang speelplaat", de heer F. van Praag, ont stond er een levendige ruilhandel tussen de grammofoonplatenwinnaars. Het slot van het lied was, dat alle prijswinnaars tevreden huiswaarts keerden. De 35.000ste langspeelplaat is indertijd te Soestdijk in goud aangeboden aan Prins Bernhard. GRIEKENLAND SCHAFT CARNET EN TRIPTIEK AF Griekenland heeft carnet en triptiek afgeschaft voor buitenlandse personen auto's. zo deelt de KNAC mee. Een car net of een triptiek is althans niet meer nodig, wanneer men met een tijdelijk ingevoerde personenauto niet langer dan twee maanden in Griekenland ver blijft. Voor langere periodes wordt weer wel een carnet of triptiek gevergd. Wat onder alle omstandigheden nodig blijft, wanneer men met een personenauto naar Griekenland gaat, is een interna tionaal rijbewijs. en omgeving uitermate fel, die weinig begrip voor naastenliefde hebben ge toond. Ook de heer Geerlof wees op de Christenplicht van ieder, deze kinderen uit de Stichting te steunen zoveel als mogelijk is. De heer Ruijssenaars zag lie vei- meer verspreidde woongelegen- heden voor deze jongens dan zoals de leiding thans wil alle jongens in een straat. De heer H. Brokaar vond het schrijven van Taal c.s. onsympathiek. De heer Slootjes wilde wel eens weten waarom het gemeentebestuur geen toe stemming geeft tot het bouwen van een verdieping op de bungalow. De voorzitter zei niet te willen ingaan op de gemaakte opmerkingen maar wees erop, dat ten aanzien van de weigering de bungalow van een verdieping te voor zien de bevoegdheid bij het college be rust en altijd beroep binnen dertig dagen open staat bij de raad. Aangezien ech ter het uitbreidingsplan Spoorhaven, waaronder de Vijverstraat valt, bij Ged. Staten ter goedkeuring ligt kan momen teel niets gedaan worden. In de door het overlijden van mr. J. P. de Herder ontstane vacature in de com missie van toezicht op het middelbaar onderwijs werd ir. F. Hartzema gekozen. De voorzitter sprak enkele woorden ter nagedachtenis aan Koudekerks over leden burgemeester. Alle overige voorstellen, ook die aan gaande de subsidietoekenning aan de jeugdverenigingen en uit het fonds voor culturele doeleinden werden vervolgens door de raad aangenomen. (Van onze Amerikaanse correspondent) De wereld heeft er 200.000 jaar over gedaan om het tot een totaal van twee en een half miljard mensen te brengen en zal er van nu af aan niet meer dan dertig jaar voor nodig hebben om er twee miljard aan toe te voegen! In het jaar 2000 (even ver in de toekomst als 1918 in het verleden) zal de wereldbevol king waarschijnlijk zes miljard bedragen! Blijft de mens zich in dit tempo vermenigvuldigen, dan zal men over zeshonderd jaar niet meer dan een vierkante meter per persoon ter beschikking hebben op aarde. En dat zou een „onmogelijke toestand" zijn. Momenteel maakt zich natuurlijk nog niemand daar ernstig bezorgd over, maar wat wel degelijk aanleiding tot bezorgdheid geeft, is de te verwachten groei van de wereldbevolking in de eerstkomende vijfentwintig jaar. Die groei brengt grote economische en sociale problemen met zich en bedreigt zelfs een harmonisch voortbestaan van het mensenras. De gegevens over boven genoemde, sensationele bevolkingsgroei zijn ontleend aan diverse recente publika- ties van de Verenigde Naties. Over veertig jaar: drie van elke vijf mensen Aziaten! Gedurende de jaren 1957 en 1958 groeide de wereldbevolking met negen tig miljoen (twee maal zoveel mensen als er in Frankrijk wonen). Zulk een aanwas is zonder precedent in de ge schiedenis van het mensenras. Juist in vele onvoldoend ontwikkelde gebieden is de bevolkingsgroei zeer ver sneld: thans twee drie procent per jaar, terwijl het groei-percentage voor de Verenigde Staten bijvoorbeeld slechts 1.7 per jaar bedraagt. Die onvoldoende ontwikkelde landen hebben altijd een hoog geboortetal ge had, maar dank zij modernere medische zorg is het aantal sterfgevallen zeer aanzienlijk gedaald. De bevolking van China vertoont een groei-percentage van twee procent per jaar. Er zijn onge veer 650 miljoen Chinezen en men kan dus uitrekenen dat er ieder jaar dertien miljoen Chinezen meer op de wereld komen. Japan is een grote uitzondering in Azië, omdat daar de laatste tijd het aantal geboorten zo laag wordt gehou den. In 1947 werden er tweemaal zoveel Japanse baby's geboren als in 1957. Voor het overige echter bi*eidt de be volking van Azië zich aanzienlijk sneller uit dan bijvoorbeeld die van Europa of Noord-Amerika. Op het ogenblik woont 55 procent van de wereldbevolking in Winnaars opstelwedstrijd Hudson-herdenking morgen in ons land Gasten van onze regering Morgen zullen de twee prijswin naars van de in Amerika gehouden opstelwedstrijd over de eerste vesti gingen van Nederlanders in de Hud- sonvallei, met de Nieuw Amsterdam in Rotterdam aankomen. Deze opstel wedstrijd was uitgeschreven ter ge legenheid van de dit jaar zowel in Ne derland als in de VS te houden Hud- sonherdenking. De jongelui, de 16-jarige Dean Wilson Hartley en de 12-jarige Arthur Randy Peabody, beiden afkomstig uit Albany, de hoofdstad van de staat New York, zullen gedurende 12 dagen de gast zijn van de Nederlandse regering. Dean Hartley schreef een opstel en een ge dicht over een oude Nederlandse boerde rij in het „Feura Bush"-district en Ar thur Peabody schreef een opstel in de vorm van een dagboek over het leven van de Nederlandse dominee Johannes Megapolensis. De jongens wonnen hier mee de prijs die de Nederlandse regering had uitgeloofd: het verblijf in Neder land. Tevens bood de Holland-Amerika- Lijn de heenreis aan en de KLM de te rugreis. Zij worden vergezeld door dr. Vivien- ne Anderson, inspectrice van het Mid delbaar Onderwijs in de staat New York en de geestelijke moeder van deze wed strijd en verder door de vader van Dean Hartley en de ouders van Arthur Pea body. Azië (de Sovjet-Unie niet meegerekend). In het jaar 2000 zal dit percentage op gelopen zijn tot bijna 62 procent ruim drie van elke vijf mensen zullen dan dus Aziaten zijn! Ook de bevolking van Zuid-Amerika neemt zeer snel toe. Procentsgewijs zijn er betrekkelijk weinig Zuidamerikanen op de wereld (zes en een half procent van alle mensen) maar dat percentage zal in het jaar 2000 reeds 9.4 bedragen. Men kan het natuurlijk een mooi suc ces noemen, dat de medische zorg erin geslaagd is met name de infectie-ziek ten zo grondig te bestrijden. Maar die snelle groei van het mensental brengt, speciaal in arme, onontwikkelde gebie den grote problemen met zich mee. Juist in die gebieden is na de oorlog de drang tot meer ontwikkeling en tot mo dernisering heel sterk geworden. Adlai Stevenson heeft die drang gekenschetst als „de revolutie van de rijzende ver wachtingen". In die drang naar boven worden de pas mondig geworden bevol kingen echter geremd door him eigen aanwas, die als het ware een gewicht is, dat hen omlaag dreigt te trekken. Meer en meer scholen, meer en meer ziekenhuizen, meer en meer woningen zijn er nodig voor hun mensen. Mo derne. geïndustrialiseerde landen kun nen hun bescheidener aanwas soms nauwelijks aan; voor de primitievere staten die hun technische achterstand thans snel willen inhalen, lijken de las ten soms ondraaglijk zwaar. Nieuw syteem voor het opsporen van onderzeeboten De Amerikaanse Marine gaat een on derzoek instellen naar de mogelijkheden van een nieuw systeem voor de opspo ring van onderzeeboten dat het volgens de uitvinder, mogelijk maakt onderzee boten reeds op een afstand van 385 km te ontdekken. Een woordvoerder van de Amerikaan se Marine verklaarde desgevraagd aan de pers, dat de Marine haar duikboot basis New London ter beschikking van de uitvinder, Vernon Bugg, zou stellen. Hij voegde er echter aan toe, dat de Marine, indien het systeem belangwek kend genoeg mocht blijken, er in het belang van de nationale veiligheid niet te veel ruchtbaarheid aan zou geven. Massamoordenaar op Jamaica De politie van Jamaica zoekt op het ogenblik een 20-jarige man, die acht mensen in stukken zou hebben gehakt. De moorden zouden gebeurd zijn in het dorp Labyrinth, dat circa 10 km van Kingston ligt. De moordenaar zou drie vrouwen, een man en vier kinderen op deze beest achtige wijze hebben afgeslacht. Hij zou voorts nog een aantal mensen hebben verwond, van wie er acht naar het zie kenhuis moesten worden gebracht. De politie zei dat de man gedagvaard was voor een klein vergrijp. Hij zou woedend zijn geworden omdat inwoners van La byrinth hem bij de politie hadden aan gegeven. De inwoners verklaarden dat zij hem hadden horen zweren dat hü wraak zou nemen.

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 5