EEN HUIS VAN f 2500.- Jeugdige dievenbende maakte de Veluwe met inbraken onveilig Agenda Met een enkel woord WOENSDAG 1 APRIL 1959 Potverteren ivercl de jongens noodlottig (Speciale berichtgeving) Vüf knapen uit Wezep in de leeftijd van 16 tot 19 jaar hebben het vorig jaar maandenlang de Veluwe onveilig gemaakt. In talloze winkels slaagden zjj erin door listige afleidingsmanoeuvres een greep in de lade te doen. Bij verscheidene garages en benzinestations maakten zij gebruik van de aandacht, die de monteur of bediende aan hun bromfiets besteedde om de inhoud van het geldkistje lichter te maken. Zij schroomden niet bij twee meubelfabrieken en een dassenfabriek in te breken en zelfs werd een poging gedaan de brandkast te forceren, maar dat karwei ging de krachten van het illustere vijftal te boven. Aanvoerder van deze jeugdige bende bleek voor de Zwolse rechtbank een 18- jarige loswerkman te zijn. Hij maakte de anderen rijp voor zijn plannen door vele rondjes te geven en bijvoorbeeld door een briefje van f. 100 te laten zien met de opmerking: „Als je die ook wilt hebben, moet je maar met me meegaan". Wel, ze gingen mee. Zij stroopten de Veluwe van Hattem tot en met Epe af. De ene keer maakten zij f. 100 buit, de andere keer moesten zij zich met enige rolletjes pepermunt tevreden stellen. Potverteren werd hen noodlottig. Zij werden steeds brutaler en driester, zodat zij voor inbraken, compleet met het forceren van deuren en ramen niet meer terugschrokken. Uiteindelijk liepen zij tegen de lamp omdat het de politie op viel. dat de jongelui in café's zo veel verteerden. In zijn requisitoir merkte de officier op dat het de jongens in veel geval len ook wel gemakkelijk is gemaakt omdat sleuteltjes veelal op geldkistjes worden gelaten, omdat winkeliers met open lade werken en niet weten hoe veel geld zij missen. Economisch offensief van rode Chinezen Het communistisch economisch offen sief, en in het bijzonder dat van Com- munistisch-China, is in het afgelopen jaar een zaak van groeiende bezorgd heid voor de landen van de Zuidoost- aziatische Verdragsorganisatie (ZOAVO) geweest. Volgens het jaarverslag van de ZOAVO, dat deze week door de raad van de organisatie zal worden besproken, is de toegenomen uitvoer van grondstof fen en fabrikaten door Communistisch- China slechts ten dele het gevolg van de behoefte van China aan buitenlandse betalingsmiddelen. Men ziet er tevens een opzettelijke poging in om de handel te verstoren. Door zorgvuldig berekende aanbiedingen van grote hoeveelheden goedkope goederen heeft China de markten in het ZOAVO-gebied verstoord en het normale handelsverkeer met de landen van de vrije wereld ontwricht. Een deel van het geld dat die handel op brengt, gebruiken de communisten voor propaganda en ondermijning, aldus het jaarverslag. De Zuidoostaziatische Verdragsorgani satie is in 1954 opgericht door Engeland Amerika, Frankrijk, Australië, Nieuw- Zeeland, Pakistan. Siam en de Philip- pijnen. Het rapport komt tot de conclusie, dat de communistische leiders ondanks hun propaganda voor „vreedzame coëxisten tie", de wereld in een toestand van spanning willen houden. Zij verwekten in het afgelopen jaar crises om Formo sa, het Midden-Oosten en Berlijn. Zij gebruikten bij hun politiek zowel drei gementen als mooie beloften: hun waar schuwingen tegen het gevaar van ver nietiging door kernwapens wisselen zij af met beloften van meer handel, lenin gen en culturele uitwisseling. Volgens het ZOAVO-verslag bestaat er dan ook geen enkele reden om te gelo ven, dat de communistische bedreiging van Zuidoost-Azië is afgenomen of dat het internationale communisme dit ge bied niet meer beschouwt als een terrein dat bij uitstek geschikt is voor uitbrei ding van de communistische heerschap- Pij. Hy eiste tegen 'de aanvoerder 2 Jaar Jeugdgevangenis met aftrek van de 3% maand, die hij reeds in voorarrest heeft doorgebracht. Tegen de anderen eiste hij resp. 12 maanden tuchtschool, waarvan 6 maanden voorwaardelijk en onder toezichtstelling, 2 maanden voorwaarde lijk en f. 40 boete en 1 maand voorwaar delijk en f. 50 boete. De raadsman, mr. J. Huis in 't Veld uit Zwolle, legde er de nadruk op, dat de jongens met het voorarrest al een stevige straf hebben gehad, werkelijk spijt betonen en uitermate goed oppas sen. In alle gevallen bepaalde de recht bank bij uitzondering de uitspraak op enige uren later. Er werd toen evenwel alleen gevonnisd in de zaak tegen een van de jongens, die zich hoorde veroor delen tot 9 maanden tuchtschool, waar van 3 maanden voorwaardelijk en onder toezichtstelling. In de andere gevallen uitspraak op 14 april. Sliedrecht heeft een theol. faculteit Op 5 maart is te Sliedrecht op grond van art. 149 van de Hoger On derwijswet opgericht een bijzondere school voor hoger onderwijs in de god geleerdheid. welke de naam draagt van „Academia Theologiae Reformatae", met als doel het bestuderen van de gerefor meerde theologie. Deze „academie' 'is geen kerkelijke in stelling, maar een instelling welke in overeenstemming met Kohlbriigge's woord uitsluitend blijft bij de theo logie als „regina scientiarum". Het de vies van de school is ontleend aan het Hugenotenzegel: „Veritas omnia vincit" (Psalm 68 1 ber.). Tot docent van de school is benoemd dr. J. C. Hooykaas, herv. predikant te 's-Gravenhage. In juni hoopt dr. Hooykaas zijn inau gurele oratie te houden. De eerste student is ds. D. Ch. Over- duin. De Gereformeerde Gemeente (HV) te Sliedrecht, welke sinds 6 maart 1957 gediend wordt door ds. D. Ch. Overduin, is een kerkgemeenschap welke „op zich zelf staat". Haar predikant heeft zijn vorming tot dienaar des woords buiten eigen verband ontvangen en is sterk Kohlbrüggiaans van inslag. Als student kunnen ingeschreven wor den diegenen, welke door docent(en) en lector(en) bekwaam worden geacht het hoger onderwijs te volgen. Er is reeds een vijftal mondelinge verzoeken tot in schrijving binnengekomen. Er zullen géén vrouwelijke studenten worden toe gelaten. Ds. D. Ch. Overduin hoopt aan de school zijn studie te voltooien en t.z.t. bij de docent te promoveren. Noorse reders bezoeken ons land (Van onze Haagse redactie) Een groep van 55 Noorse reders uit Oslo en Bergen zal in de komende maand een bezoek aan ons land bren gen om hier besprekingen te voeren met de KLM, de scheepsbouwer C. Verolme en de Rotterdamse Droogdok Maatschappij. Op zondag 12 april komt het gezel schap 's middags per KLM-vliegtuig op Schiphol aan, waarna een receptie volgt in het hoofdkantoor van de KLM aan de dr. Plesmanweg te Den Haag. Hier toe zijn ook de minister van Verkeer en Waterstaat, de directeur Scheepvaart van dit departement en de burgemeester van Den Haag uitgenodigd. Maandag 13 april voeren de reders in Rotterdam be sprekingen met de Rotterdamse Droog dok Maatschappij, dinsdag 14 april gaan zij op bezoek bij Verolme's Scheepswer ven. Daarna reizen zij naar België en Calvijn-herdenking voor radio en televisie Dit jaar wordt Calvijn herdacht. Vierenhalve eeuw geleden werd deze re formator te Noyon in Frankrijk gebo ren en 50 jaar later stichtte hij t.e Ge- nève de universiteit, die zo'n grote in vloed heeft gehad op de scholing van de vele mannen, die de Reformatie in hun land gestalte hebben gegeven. Daarbij komt, dat vier eeuwen terug de Franse kerk voor het eerst in synode zitting bijeenkwam. Deze feiten hebben de basis gelegd voor een groots opge zet, internationaal Calvijnjubileum. De NCRV zal het hare ertoe bijdragen om deze Calvijn-herdenking ook voor radio en televisie de nodige aandacht te geven. Er is daartoe een programma opgezet, dat zowel de nationale als de internationale aspecten tot uiting doet komen. LEZINGEN Voorzover het de radio-uitzendingen betreft, begint dit programma op woens dag 8 april met de eerste lezing in een serie over de betekenis van Calvijn. Prof. dr. D. Nauta van de Vrije Univer siteit te Amsterdam spreekt dan (van 21.20-21.40 uur) over „Calvijn en de re formatie in Nederland". De woensdagen daarop volgend refereren prof. dr. A. F. N. Lekkerkerker van de Rijksuniversi teit te Groningen over: „Calvijn en de eredienst" en dr. W. Nijenhuls, Ned. herv. predikant te 's-Gravenhage over: „Calvijn en de oecumene". Dr. Nijenhuis Cees de Lange gaaf naar de K.R.O. (Speciale berichtgeving) Cees de Lange, voor de radio bekend als de „vlegel aan de vleugel", zal bin nenkort in een KRO-amusementspro- gramma gaan optreden. Hij kreeg bij de radio bekendheid door zijn conference op de showboat van de VARA en deed nog eens van zich spreken door zijn overstapje naar de AVRO, waar Karei Prior de verstrooiingsavonden ging ver zorgen. Hier was hij de man van „Haal je schoolgeld terug". Het lag in de bedoeling hem in het komende seizoen tenminste eenmaal in de veertien dagen voor de AVRO-micro- foon te laten optreden. „We konden hem niet meer laten optreden in zijn genre van twee jaar geleden: dat soort amusement doet het nu niet meer zo best", meende de AVRO, die hem echter gaarne had willen handhaven. Cees de Lange zou echter in de tussenliggende week, dat hij niet optrad voor de AVRO voor de KRO hebben willen werken, hetgeen de AVRO echter niet aantrek kelijk vond. Hy moest dus kiezen en Cees de Lange heeft de KRO gekozen. promoveerde vorig jaar aan de Leidse universiteit op een proefschrift over: „Calvinus oecumenicus". Op 6 mei be sluit prof. dr. H. Bergema van de Theo logische Hogeschool te Kampen deze se rie met een lezing over: „Calvijn en het apostolaat". UNIVERSITAIRE HERDENKINGEN Op woensdag 29 april organiseert de Senaat van de Rijksuniversiteit te Utrecht een Calvyn-hei'denking in het Groot-Auditorium. Pater Luch. Smit, prof. dr. S. v.d. Linde en prof. dr. A. A. van Ruler zullen daar ieder een rede houden van 15 minuten. Een en ander wordt omlijst met passende muziek. De NCRV zal deze bijeenkomst rechtstreeks uitzenden (16.15-17.15 uur). Ook de herdenking aan de Vrije Uni versiteit zal voor de radio te besluiste- ren zijn. Deze is op 22 mei in de Woest- duinkerk te Amsterdam. Sprekers zijn hier de hoogleraren Nauta en Smits kamp. Herman Felderhof zal enkele weken door enige Europese landen gaan zwer ven om daar stof op te doen voor een viertal klankbeelden over Calvijn. On der de centrale titel „In het voetspoor van Calvijn" zal hij daarbij in klank en woord proberen te schetsen waar Cal vijn geleefd en gewerkt heeft en welke invloeden daarvan nog merkbaar zijn. REPORTAGES Van 27 mei3 juni zullen regelmatig reportages worden gegeven van de plechtigheden en festiviteiten in Frank rijk en Zwitserland. Op 10 juni organiseert het Ned. Cal- vijn-comité een herdenkingsdienst in de Westerkerk te Amsterdam. Sprekers zijn hier onder meer prof. dr. G. C. Ber- kouwer van de Vrije Universiteit in Am sterdam en prof. dr. W. F. Dankbaar van de Leidse Universiteit. Ook deze dienst zal door de NCRV rechtstreeks worden uitgezonden. Aan de verschillende herdenkingsbij eenkomsten in Nederland zal door de NCRV muzikale medewerking worden verleend. Over meerdere activiteiten, met name van de televisiesecte, zullen t.z.t. nog nadere bijzonderheden volgen. Afscheid regisseur Kommer Kleyn HOORSPEL BLIJFT ONDANKS TELEVISIE! (Speciale berichtgeving) Vorig jaar juli was Kommer Kleyn, hoofd van de hoorspeldienst van de AVRO, 65 jaar geworden: het berei ken van zijn pensioengerechtigde leef tijd (en dus met het afscheid in het verschiet) was aanleiding tot een hut diging. Gistermiddag werd Kommer Kleyn weer eens gehuldigd, thans wegens zjjn definitief afscheid van de AVRO en zjjn benoeming als hoofd van de hoorspelkern van de NRU. Jan van Ees, een van de vele acteurs die onder Kommer Kleyn hebben ge diend (Paul Vlaanderen!) zag ook het grappige van al die huldigingen in. Straks een jubileum bij de NRU, dan nog eens een afscheid daar, afgewisseld met de viering van zijn 75ste verjaardag enz. „Kom, ik huldig je nu maar meteen voor al die jubilea in de toekomst: het kost anders maar steeds weer dure cadeausNeem dus deze massa-hul diging van deze jonge hoorspel-actrices by voorbaat in ontvangst". En op zyn wenk schoten drie stralende jonge actrices in haar fraaiste jurken, de ar men vol bloemen, naar voren, kusten uitbundig de afscheid nemende leider en overstelpten hem en zijn echtgenote met kleurige boeketten. Iedereen amu seerde zich! Later bood Eva Jansen („onze Ina", zoals Jan van Ees zei) nog eens bloemen aan en werden Kommer Kleyn tevens enige Chinese blauwe wandborden aangeboden. Voor deze acteurs hadden nog anderen gesproken. Als eerste de directeur van de AVRO, de heer Repko, die zei dat het afscheid van Kommer Kleyn hem en het bestuur gevoelens van dank, van weemoed en trots verschafte. „Dank voor het pionierswerk van Kommer Kleyn, weemoed omdat een man vertrok, die zo hulpvaardig en vol humor was, trots omdat de NRU hem een vertrouwenspost had toever trouwd. Hij wist dat door het werk van Kommer Kleyn de hoorspelen een peil hadden bereikt, waardoor het spel zich voor de radio zal handhaven, ondanks televisie". Hij reikte Kommer Kleyn een gouden polshorloge namens bestuur en directie over. Sigaren werden hem aangeboden door de schrijver dr. P. H. Schröeder jr. en de acteur Rob Geraerdts en een Chopin-grammofoonplaat door zijn op volgers Bert Dijkstra en Dik v. Putten. Bij K.b. is benoemd tot burge meester der gemeente Borculo mr. N. B. ten Bokkel Huinink te Utrecht, thans hoofdcommies bij het kabinet van de Commissaris der Koningin in Utrecht. Jongeren- A. M. Klompé. Advertentie. Bijna 14 jaar na de 2e wereldoorlog te bouwen onder Uw toezicht. In het huis: prima tijdaan wijzing door de wereldberoemde Junghans-klokken; een vier- enveertig-delige cassette Gero-Zilvium; in de wijnkelder twaalf flessen Martini - vermouth en op de tafel de overbekende California-soepen en moderne California-soepkoppen in pastel tinten; Uw was helder wit door Omo van de Lever's Zeep- Maatschappijin de keuken een Bornum-gasfornuis met bevei liging voor de gaskraan; op alle slaapkamers AaBe-dekens; een Batavus-rijwiel (met de vijf plussen); een Pelgrim-olie kachel, model Sunny Fire en een rijke voorraad Zwitsaplast, waaronder wondverband en hechtpleisters. U heeft slechts nodig één lot van de derde „Appèl"-actie a f 1,- per stuk. welke actie juist vandaag een aanvang neemt en welke loterij werd goedgekeurd door de Min. van Just. dd. 27.11.'58 L.O. 570/209/161 t. g. van het Bond van Ned. Mil. Oor- logssl. Fonds t.b.v. de exploitatie van het moederhuis met 7 dubb. bungalows te Doorn, de revalidatie van Nederl. Militaire Oorlogsslachtoffers en de zorg voor nagelaten betrekkingen. Loten in vijf kleuren, iedere serie driehonderdtwintigduizend loten, verkrijgbaar bij winkeliers, kenbaar aan „Appèl"-raam biljetten. Men ontvangt in vrije beschikking geen vijfentwintig honderd, doch f 25.000,- belastingvrij. Vijf woonhuizen, ieder ter waarde van f 25.000,- (of goederen) en verder vijfduizend andere waardevolle prijzen. Adres voor inlichtingen: HEEMRAADSSINGEL 303 - ROTTERDAM WOENSDAG St.-AntoniusclubhuisR.K. kontakt. Spr. mr. dr. I 8 uur nam. Den Burcht: R.-K. Jongerenkontakt. Spr. Hans Velu. 8 uur nam. St.-Bonaventura-lyceum: R.-K. Jonge renkontakt. Spr. aalmoezenier G. van Voorst tot Voorst. 8 uur nam. Gulden Vlies: Badpakkenshow Fa. Van der Staay. 8 uur nam. Rehoboth: Jaarverg. Ver. „Het Zonne huis". 8 uur nam. SchouwburgUitvoering balletschool Mij. voor Toonkunst o.l.v. mevr. An ter HaarPasman. 8 uur nam. DONDERDAG St.-Antoniusclubhuis: Eerste lustrum Jong K. en G. 8 uur nam. Den Burcht: R.-K. Jongerenkontakt. Spr. pater S. Jelsma. 8 uur nam. St.-Bonaventura-lyceum: R.-K. Jonge renkontakt. Theo van Son en Willy Mo- ret. 8 uur nam Hogewoerd 175: Bij eenkomst Jehovah's Getuigen. 7.25 uur nam. Schouwburg: Uitvoering balletschool Mij. voor Toonkunst o.l.v. mevr. An ter HaarPasman. 8 uur nam. Stadhuisplein: K. en O.-excursie naar Keukenhof en Aalsmeer. 9.15 uur voorm. Stadszaal (kleine zaal)Engeland- avond Ned .Chr. Reisver. 8 uur nam. Stadszaal: Feestavond Personeelsvereni ging Lichtfabrieken. 8 uur nam. VRIJDAG St.-Antoniusclubhuis: R.K. Jongeren kontakt. Spr. Frans Josso. 8 uur nam. Den Burcht: R.-K. Jongerenkontakt. Theo van Steen en Willy Moret. 8 uur nam. St.-Bonaventura-lyceumR.K. Jonge renkontakt. Spr. mr. Hans Velu. 8 uur nam. Gerecht 10: Soefi-beweging. Spr. mr. C. A. baron Bentinck over: „Kunst en godsdienst". 8 uur nam. Gulden Vlies: Ledenverg. Coöp. Boeren leenbank Leiden-Oegstgeest. 7Vi u. nam. Prediker: Feestavond Chr. Bond „Uni- tas". 7.30 uur nam. Stadszaal (kleine zaal)K. en O. Op treden goochelaar Willy Alberti. 2.30 uur nam. Oegstgeest. Geref. KerkFilm avond Protestantse Gezondheidszorg. Film .Vecht enen dienen". 8 uur nam. Grote was Fijne was Breestraat 19 8 uur nam. Den Burcht: ning Beter". „1 ZATERDAG Christengem. Toneelver. „Door Oefe- e heilige vlam". 8 uur BINNENLAND De Verbondsraad van het Chr. Nat. Vakverbond zal morgen een buitengewone algemene vergadering houden in het ge bouw voor K. en W. te Utrecht. In deze vergadering zal de Verbondsraad bespre ken de nota's over de verkorting van de werktijd en het overleg inzake het loon- prijs en subsidiebeleid. Op 21, 22 en 23 april a.s. wordt in het Instituut voor Nijverheid en Tech niek te Amsterdam een studieconferentie gehouden va nde vereniging van Jonge en aanstaande patroons in de grafische vak ken (VJAG). Tijdens deze dagen zal het onderwerp: „Grafische vormgeving" wor den behandeld. Ook staan excursies op het programma. BUITENLAND In de nacht van zondag op maan dag zijn vier bemanningsleden van het Westduitse passagiersschip „Berlin" tij dens een zware storm op de Atlantische Oceaan overboord geslagen en verdron ken. De mannen waren bezig een be schadigd luikhoofd te repareren, toen zij door overslaand water werden meege sleurd. De „Berlin" is met 500 passagiers op weg van Bremen naar New York. Een rechtbank te Hradec Kralove in Tsjecho-Slowakije heeft v(jf mensen ver oordeeld tot gevangenisstraffen variërend van één tot vijf Jaar wegens deelneming aan „spiritistische Geances". Drie van de veroordeelden zijn vrouwen. De pianist Artur Rubinstein heeft in nnlpeg verklaard dat hij niet meer in intreal en Ottawa zal optreden, als men geen betere instrumenten tot zijn be- ...x j -x ,i i schikking stelt dan „de oude valse wrak- Duitsland om uit Augsburg op 18 april ken" waarop hij enkele Jaren geleden naar Noorwegen terug te vliegen. heeft moeten spelen. Een tweamotorig transportvliegtuig van de Amerikaanse Marine van het type Dakota is dinsdagmiddag bij een poging om van het vliegveld van Napels op te stijgen verongelukt. Vier mensen kwa men om het leven en dertien werden ge wond. Het toestel was met marineperso neel en familieleden op weg naar Malta. Kort na het opstijgen van de NA- VO-basis te Adana in Zuid-Turkije, is een Amerikaans transportvliegtuig ver ongelukt; vier van de negen beman ningsleden zijn omgekomen. Volgens welingelichte Arabische kringen in Cairo heeft Libanon Tunesië ertoe bewogen de bijeenkomst van de po litieke commissie van de Arabische Liga in Beiroet op donderdag a.s. bij te wo nen. In oktober had Tunesië een bijeen komst van de Liga verlaten, nadat de Tunesische afgevaardigde de VAR (Egyp- te-Syrië) had beschuldigd van pogingen om in de Arabische Liga de boventoon te voeren. De beelden van Lord Kitchener en generaal Charles Gordon, de Britse ver overaars van Soedan, welke eind vorig Jaar op last van de Soedanese regering uit Khartoem werden verwijderd, zijn dinsdag in Engeland aangekomen. Het beeld van Gordon zal worden geplaatst bil de naar hem genoemde jongenskost school te Woking bij Londen, terwijl het beeld van Kitchener een plaats krijgt bij de genieschool te Chatham. Het verkeer op de internationale luchthaven van Los Angeles wordt indi rect in gevaar gebracht door het vrij grote aantal konijnen dat zich daar op houdt. Het gebeurt n.l. nogal eens dat een konijn door een vliegtuig wordt over reden, waardoor talrijke buizerds, die het op de stoffelijke resten van de dieren hebben voorzien, worden aangetrokken. Deze vogels vormen vooral voor straal vliegtuigen een groot gevaar. De communistische partij van Mon golië heeft de tweede secretaris van het centrale partijcomité, Dorj Damba, ont slagen wegens „beginselloosheid, onop rechtheid ten aanzien van de partij en grote ideologische en politieke achterlijk heid", zo meldt het Sovjet-persbureau „Tass" uit Oelan Bator. Damba is ook ontheven van zijn lidmaatschapp van het politieke bureau der Mongoolse partij. Koning Mohammed V van Marokko en Kroonprins Moulay Hassan zullen in de loop van dit jaar een bezoek aan Tu nesië brengen. Zij zijn hiertoe uitgeno digd door de Tunesische president Bour- gulba ter gelegenheid van de onderteke ning der Marokkaans-Tunesische overeen komsten. De datum van hun bezoek is nog niet vastgesteld. Twee Oostduitse ingenieurs en een employé zijn dinsdag te Potsdam te ge- vangenistraffen variërend van zeven tot vijftien jaar veroordeeld wegens „econo mische spionage" voor rekening van het anti-communistische „Comité van vrije juristen" te West-Berlfjn. Reddingsploegen hebben gisteren het wrak van het Franse vliegtuig be reikt, dat zondag is neergestort in moe rassig gebied op 160 km. van Bagui, de hoofdstad van de Centraalafrikaanse re publiek Zij hebben in het wrak de lij ken van de negen Inzittenden, o.w. J premier van de republiek, Boganda, aangetroffen. VOOR HEDENAVOND Hilversum I. 402 m. NCRV: 18.00 Leger des Hellskwartier. 18.15 Boekbespr. 18.30 R.V.U.: De geheime dienst van Mithra, door Dr. M. J. Verma- seren. (eerste lezing). 19.00 Nws. en weer- ber 19.10 Koorconc. 19.30 Radiokrant. 19.55 Op de man af. 20.00 Pianorecital. 20.15 Rep. 20.45 Muz. discussie. 21.15 Muz. caus. 21.45 Dit kleine, grote iand, klankb. 22.10 Amus, muz. 22.45 Avondverdenking. 23.00 Nws. 23.15 Sportuitsl. 23.20—24.00 Gram. Hilversum II. 298 m. VARA: 18.00 Nws. en comm. 18.20 Ham mondorgelspel. 18.40 Act. 18.50 Gram. 19.00 V. d. jeugd. 19.10 Hoe is d" tand Mieke?, toespr. 19.25 VARA-varia. VPRO 19.30 V. d. jeugd. VARA; 20 00 Nws 20.05 Tussen de regels door, caus. 20.15 Meneer Topaze, hoorsp. 22.15 Gram. 22.20 Tussen mens en nevelvlek, caus. 22,35 Bariton en piano. 23.00 Nws. 23.15 Gram. 23.25 Lichte muz. 23.5024.00 Socialistisch nws. in Esperanto. VOOR DONDERDAG 2 APRIL Hilversum I, 402 m. KRO: 7.00 Nws. 7.15 Gram. 7.30 V. eugd. 7.40 Gram. 7.45 Morgengebed en it. kal. 8.00 Nws. 8.15 Gram. 8.50 V. d. huisvrouw. 9.35 Waterst. 9.40 V. d. jeugd. NCRV: 10.00 Gram. 10.30 Morgendienst. KRO: 11.00 V. d. zieken. 11.45 De zin gende kerk. 12.00 Middagklok - noodklok 12.03 Gram. 12.25 Wij van het land. 12.35 Land- en tuinb.meded. 12.38 Gram. 12.50 Act. 13.00 Nws. 13.15 De Zonnewijzer 13.20 Lichte muz. 13.40 Dansmuz. NCRV: 14.00 Kamerork. en solist. 15.00 Amus. muz. 15.30 Gram. 16.00 Bijbellezing. 16.30 Sopr., bariton en piano. 17.00 V. d .Jeugd. 17.30 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Orkestconc. NCRV: 18.15 Sportrubr. 18.30 Lichte muz. 18.50 Sociaal perspectief. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Op de man af. 19.15 Vocaal ens. 19.30 Radiokrant. 19.50 CHU, pol. caus. 20.00 Gevar. progr. 22.00 Pe Doopsgez. Kerk: Adventkerk. Bijbelstu die 1011 uur voorm.; 1112 uur spr. ds. F. J. Voorthuis. Molen „De Valk": Fietstocht Ned. Chr. Reisver. door Staatsbossen te Noordwijk. 2 uur nam. Schouwburg: Uitvoering Speeltuinver. „Oosterkwartier". 7.30 uur nam. Breestraat 19: Volle Evang. Kerk. Spr. B. W. J. Robert. 2.30 uur nam. Hogewoerd 175: Openbare toespraak Je hovah's Getuigen: „De volmaakte rege ring voor de gehele mensheid". 4 uur nam. Wachttorenstudie. 5 uur nam. Stadszaal (grote zaal): R.-K. Jongeren kontakt. 8>/2 uur nam. MAANDAG Oude Singel 236: Jaarverg. Speeltuin ver. „Noorderkwartier". 8 uur nam. St.-Antoniusclubhuis: Chr. Toneelgroep „De Timdelerclub" speelt „Een merel streek neer". 8 uur nam. Gulden Vlies: Ned. Ver. van Huisvrou wen. Modeshow forma Van Strien. 2.30 uur nam. de Barthelemy De Bristol 3ritannia, die maandag middag van Schiphol naar Lod, het vliegveld van Tel Aviv vertrok, heeft de afstand zonder tussenlanding afgelegd in 6 uur 5 minuten, een nieuw record Het vliegtuig van de Israëlische Lucht vaartmaatschappij „El Al" opende de nieuwe dienst tussen New York. Am sterdam en Tel Aviv. Aan boord van het toestel bevonden zich 76 passagiers. evang. Joh. Maasbach. Rijksmuseum van Oudheden: Voor dracht dr. J. W. Salomonson. „Een be zoek aan Utica in Tunesië. 8 uur nam. Zaal Maria Gijzensteeg: Voorjaarsde monstratie Haagse Kath. Academie voor moderne kapkunst. 7.45 uur nam. BIOSCOPEN Trianon „De familie Trapp", a.l. Werk dagen: 2.30, 7 en 9.15 uur. Paasdagen: 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Rex „De wraak van Zorro". 14 Jaar Werkdagen: 2.30, 7 15 en 9.15 uur. Paasdagen: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Donderdagcyclus: „Koningin Christina" Casino „De blauwe maagden van St.- Trinian's". Dagelijks 7 en 9.15 uur. s Middags: „Davy Crockett en de pira ten". Lido „Operatie Amsterdam". 14 Jaar. Werkdagen: 2.30. 7 en 9.15 uur. Paas dagen: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Luxor „De schrik van het batallon" Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur. Paas dagen: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum Geologie en Mineralogie v d. Werfpark 1 Tentoonstelling geolo gie van Nederland Op werkdagen van uur^ eD UUF ^on" en feestdagen 2-4 Ryksprentenkablnet (Kloksteeg 25): Tentoonstelling Livlnus, grafiek, fotogra flek en fotopeinture Werkdagen 2—5 uur nam (tot en met 11 april) Lakenhal: Tentoonstelling Heden daagse Nederlandse Keramiek" 'werkd.- 104 uur; zond.: 14 uur. (Tot 27 april) Voorschoten (Cultureel Centrum) Tentoonstelling van Kunst en Kunstnij verheid. 4—6 en 7—9.30 uur nam. (t/m 2 april). NACHTDIENST DER APOTHEKEN Te Leiden is geopend Apotheek Van Dnesum, Mare 110, tel. 20406 en te Oegst geest: Apotheek Oegstgeest, Wilhelmina- park 8, tel. 26274. By geen gehooi bij Uw huisarts ot specialist, bel op dokterstelefoon 22222. riodiekenparade. 22.10 Orgelconc. 22.40 Gram. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nws. 23.15 Sportuitsl. 23.2024.00 Gram. Hilversum II, 298 m. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Gym. v. d. vrouw. 9.10 V. d. vrouw. 9.15 Gram. 9.40 Mor genwijding. 10.00 Gram. 10.50 V. d. kleu ters. 11.00 Tussen de wal en het schip, caus. 11.15 Omr.ork. 11.45 Gram. 12.00 Amus. muz. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Lichte muz. 12.50 Uit het bedrijfs leven, caus. 13.00 Nws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Amus. muz. 13.55 Beursber. 14.00 Hobo, fluit en plano. 14.25 Alles op één kaart. 15.20 V. d. vrouw. 16.00 Van Vier tot Vijf. 17.00 V. d. jeugd. 17..30 Gram. 17.45 V .d. jeugd. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Lichte muz. 18.30 Hawaiianmuz. 18.45 Sportpraatje 18.55 De gesproken brief. 19.00 V. a. kind. 19.05 Ga er eens even voor zitten. 20.00 Nws. 20.05 La Fanciulla del West, opera. 22.40 Act. 22.50 Sportact. 23.00 Nws. 23.15 Koersen v. New York en gram. 23.20 24.00 Geluld der werkelijkheid, een ex perimentele cantate. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. AVRO: 20.20 Sportpanorama; 20.55 Ontmoeting tussen klassieke- en jazzmusici; 21.15 22.20 Alles gaat naar wens. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service. 330 m. 12.00 Onbekend. 13.00 Orkestconc. 13.55 Weerber. 14.00 Nws. 14.10 Quic. 14.40 Gram. 16.30 Klankb. 16.00 Amus. muz. 16.45 Caus. 17.15 Kritieken. 18.00 V. d. kind. 18.55 Weerber. 19.00 Nws. 19.15 In the South East. 20.00 Celebrity Series. 21.00 Hoorsp'. 22.00 Nws. 22.15 Klankb. 23.00 Amus. muz. 23.30 Onbekend. 24.00 Nws. 0.060.36 Planorecital. Engeland, BBC Light Programme. 1500 en 247 m. 12.00 Voordr. 12.15 Mrs. Dale's dagboek. 12.30 Nws. en amus. muz. 13.00 Orgelspel. 13.30 Nws. en v. d. arb. 14.00 Lichte muz. 14.30 Nws. 14.45 V. d. kind. 15.00 V. d. vrouw. 15.30 Nws. 16.00 Amus. muz. 16.30 Nws. 16.45 Orkestconc. 17.30 Nws. en Mrs. Dale's Dagb. 17.45 Theater-filmmuz. 18.30 Nws. en gevar. irogr. 19.45 Hoorsp. 20.00 Journ. 20.25 iport. 20.30 Nws. en quiz. 21.00 Where are you now? 21.30 Nws. en brlevenbe- antw. 22.00 Gevar. progr. 22.30 Nws. en amus. muz. 23.30 Nws. 23.40 Jazzmuz. 0.30 Nws. en lichte muz. 0.551.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk, 309 m. 12.00 Amus. muz. 13.00 Nws. 13.15 Amus. muz. 14.00 Symf.-ork. en sol. 16.00 Film- muz. 16.25 Dansmuz. 17.00 Nws. 17.45 Ge var. progr. 19.00 Nws. 19.20 Gevar. progr. 20.20 Dansmuz. 21.00 Quiz. 21.45 Nws. 23.30 Pianotrio. 24.00 Nws. 0.10 Dansmuz. Frankrijk 3, 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.05 Operettemuz. 14.00 Ka- mermuz. 16.40 Gevar. muz. 17.10 Gram. 17.15 Orgelconc. 18.30 Gram. 20.00 Natio naal ork. en soliste. 22.25 Gram. 23.53 24.00 Nws. Brussel, 324 m. 12.00 Amus. muz. 12.30 Weerber. 12.34 Gram. 13.00 Nws. 13.11 Gram. 14.00 En gelse les. 14.15 Bulgaars volkslied. 14.30 Gram. 14.45 Engelse muz. 15.00 Solisten- conc. 15.45 Duitse les. 16.00 Koersen. 16.02 Klavecimbel en piano. 16.45 Gram. 17.00 Nws. 17.10 Gram. 17.15 V. d. kind. 18.15 Gram. 18.30 V. d. sold. 19.00 Nws. 19.40 Gram. 19.50 Pol. caus. 20.00 The Messiah, oratorium. 21.30 Jazzmuz. 22.00 Nws. 22.15 Intern. Radio Universiteit. 22.30 Kamer- muz. 22.5023.00 Nws. Brussel, 484 m. 12.30 Chansons. 13.00 Nws. 14.15 Gram. 14.30 Gewijde muz. 15.30 Accord, muz. 16.05 Gram. 16.30 Lichte muz. 17.00 Nws. 17.10 Gram. 17.20 Planorecital. 17.45 Gram. 19.30 Nws. 22.00 Idem. 22.10 Muz. progr. 22.55 Nws. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) f sa ast Den Helder zwaar bew. Ypenburg zwaar bew. VHssingen half bew. Eel de zwaar bew. Twente zwaar bew. De Bilt geh. bew. Eindhoven zwaar bew. Z. Limburg zwaar bew. zzw 1024 ZW 1025 zzw 1026 ZZW 1026 w.st. 1026 1026 w.st. 1027 Z 1026 •o S d a •i* u 3 6 <D cS Helsinki zwaar bew. zzw 2 -2 0 Stockholm geh. bew. z 6 1 0 Oslo regen zzo 3 5 10 Kopenhagen mist zzo 6 3 0 Aberdeen geh. bew. wnw 10 9 4 Londen geh. bew. zzw 4 11 6 0 Amsterdam zwaar bew. z 4 0 Brussel half bew. z 2 5 0.2 Luxemburg licht bew. no 3 6 0 Parijs licht bew. w 2 3 0 Bordeaux mist windstil 5 o Grenoble half bew. no 1 6 6 o Nice onbewolkt n 10 1 Berlijn onbewolkt ozo 2 3 0 Frankfort licht bew. O 1 1 o München mist wzw 2 2 0 Garmisoh P half bew. windstil 3 0.1 Zürich mist windstil -1 0 Genève licht bew. ono 7 7 0 Locamo onbewolkt windstil 3 l) Wenen onbewolkt nnw 4 5 0 Innsbruck geh. bew. windstil 5 0.8 Rome zwaar bew. ono 4 12 0.2 Ajaccio zwaar bew. windstil 7 0 Mfadrid onbewolkt windstil 4 0 Algiers zwaar bew. n 6 14 0

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 2