Pullovers Peeks Cloppenburg GENIET RUSTIG VAN EEN BORREL Kerkelijk Leven Geen stadslichten hij mist! r~ Begroting in uren en minuten T O R R A L. S. de Bode (Voorschoten) kreeg in Leiden Kon. onderscheiding Opgericht 1 maart 1860 Dinsdag 24 maart 1959 Tweede blad no. 29703 Leids Kantongerecht Vechtpartij op Steenstraat: 35.boete Dat vele automobilisten de bepaling, dat by dichte mist overdag z.g. groot licht moet worden gevoerd, niet au serieux nemen en daardoor een gevaar op de weg vormen, kwam gisteren ter zitting van het Leidse kantongerecht wel duidelijk naar voren. Vooral in januari was ons land lange tijd in een ongekend dichte mist gehuld en was het zicht meestal zéér beperkt. Juist in deze periode was het levensgevaarlyk om met een onverlichte auto of met enkel stadslichten aan te rijden. Het aantal processen-verbaal was dan ook legio, dat tegen deze categorie is opgemaakt en gisteren werden als gevolg hiervan, de nodige ernstige verma ningen en boetes van f25.— subs. 10 dagen uitgesproken. Ook bezondigen talrijke automobilisten er zich steeds weer aan. dat zij geen voldoende afstand bewaren en tegen een voorligger opbotsen, als deze moet af remmen. De schaderekeningen in deze gevallen zijn veelal zeer hoog en de von nissen niet bepaald mild, omdat ook deze categorie een groot gevaar op de weg betekent. Een Leidse bankdirecteur had op 16 oktober zéér gevaarlijk gemanoeuvreerd. Op de Haagweg had hij plotseling zijn auto gekeerd zonder acht te slaan op een autobus, die naderde op een afstand van ca. 35 meter. Een ernstige botsing was het gevolg. De materiële schade was aanzienlijk en verdachte werd vry ern stig gewond. Op verzoek van de verde diger van verdachte was deze zaak des tijds uitgesteld tot gisteren, omdat de verdediger ook de buschauffeur als ge tuige wilde horen. De verklaring van deze chauffeur was echter eveneens zeer bezwarend voor verdachte. Ondanks het feit, dat zowel een getuige k déoharge, een verkeersdeskundige. als de verdedi ger trachtten aan te tonen, dat ver dachte niet zo erg gevaarlijk had gehandeld, was de officier van het tegendeel overtuigd. In een zeer scherp requisitoir hekelde deze o.m. enige verdachtmakingen, die de verdediger aan het adres van de politie had gericht en sprak zijn twijfel uit over de deskundigheid van de getuige k déoharge. Na de eis van f. 50 subs. 10 dagen zal de kantonrechter op verzoek van de verdediger over 14 dagen schrif telijk vonnis wijzen. OP STOPLICHT GEEN ACHT GESLAGEN Een 45-jarige bedrijfsleider uit Val- kenswaard was op 30 december met zijn auto door Ihet stoplicht aan het Haagse Schouw gereden, had bijna een aanrij ding veroorzaakt en was rustig door gereden. Zijn kenteken werd echter door verbalisant genoteerd en gisteren stond verdachte terecht. Omdat de verbalisant in nog drie andere zaken moest getui gen, verwarde hij per abuis de auto van verd. met een andere en noemde diens auto een z,g. „leelijk eendje", hetgeen de zichtbare verontwaardiging van verd. opwekte, daar deze een auto reed, waar in „een lelijk eendje" aldus verd. wel tweemaal kon. Verd. gaf toe. dat hy mogelijk door een stoplicht was gereden, maar bestreed het feit, dat hij bijna een aanrijding had veroorzaakt, daar hij dit had moeten merken. Toen de kanton rechter opmerkte, dat hij niet terecht stond voor een dreigende aanrijding, doch alleen voor het doorrijden bij een stoplicht en dus de dagvaarding niet goed had gelezen, keek verd. nogal be teuterd. Was hij daar nu helemaal voor uit Valkenswaard gekomen. Het vonnis was conform de eis f. 15 subs. 5 dagen. In de volgende zaak kwam „het lelijke eendje" toch nog terecht en werd diens eigenaar, omdat hij ook door bovenge noemd stoplicht was gereden, met f. 15 subs. 5 dagen gevonnist. VRIJSPRAAK NA AANRIJDING Een 32-jarige chauffeur uit Purmerend zou op 4 september met zijn oplegger bij het passeren van een bromfietser, niet voldoende zijn uitgeweken. De brom fietser was geraakt en over de kop ge slagen. Verd. had niets van de aanrij ding gemerkt en was doorgereden. Op een vraag van de officier moest de bromfietser toegeven, dat hij wel een borreltje had gedronken, al waren het er maar twee. „Zou U daardoor niet een beetje te veel hebben geslingerd?" aldus de officier. Een getuige had ter plaatse verklaard, dat de bromfietser op een onverklaarbare wijze was gaan slinge ren en ter zitting verklaarde een andere getuige, dat hij niet had gezien of verd. de bromfietser werkelijk hinderde. De officier ging dan ook zéér twijfe len aan de schuld van verd. en vroeg vrijspraak, waarmede de kantonrechter het volkomen eens was. Een 20-jarige chauffeur was op 6 oktober met een tractor en aanhang wagen tegen een stilstaande auto gere den, omdat hij niet tijdig tot stilstand kwam. „Dat komt", aldus verdachte, „omdat de aanhangwagen niet van remmen was voorzien. Ik had mijn baas hierop al verschillende malen gewezen, doch zon der resultaat. Nu werk ik niet meer bij hem en rijdt hij zelf met de tractor, maar nu heeft de aanhangwagen wel reanmen". De officier merkte op, dat een en ander verdachte niet geheel vrij pleitte en eiste f. 25 of 10 dagen. Het vonnis werd f. 20 of 5 dagen. BROMFIETSER GESCHEPT Een 37-jarige chauffeur uit Amster dam had op de Maredük bij het passeren een bakfiets geraakt en was, omdat hij niets had bemerkt, doorgereden. De benadeelde broodbezorger had hem later aangehouden en was niet mals met zijn kritiek geweest. Aangezien niet bewezen is, dat verd. opzettelijk was doorgereden, stond hij alleen terecht, omdat hij te BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN. Anna Wilhelmtoa, dr. van A. P. Sep en M. C. Zlrk2iee; Johan Wilhelm, zn. van A. J. ter Laak en T. Duivenvoorden; Wil helmus Jacobus, zn. van C. W. van Es en A. B. Knljnenburg; Petrus Cornells, zn. van C. W. van Es en A. B. Knljnenburg; Clazina. dr. van H. C. Brouwer en A. Colpa; Jacoba, dr. van G. KraalJ en M. A. van Inigen Schenau; Arnoldus Johan nes Gerardus, zn. van P. G. Kouwenhoven en M. M. Rulgrok van de Werve; Christina dr. van G. Vermeer en C. G. P. de Kruijff; Johannes Franolsous, zn. van J. M. A. Wortman en A. J. Kriek; Franclscus Gerardus Maria, zn. van P. H. R. J. van der Voort en A. H. M. Bemelman; Maria Dirkje Aukje. dr. van M. J. van Beijeren Bergen en Henegouwen en A. Postmus; Peter, zn. van J. J. Abspoel en G. K. Vandelaar; Monique, dr. van P. W. van der Valk en G. Noort. GEHUWD. B. den Os en W; Lardé; W. van Zonne veld en L. van der Meer. OVERLEDEN. H. van Putten. 38 jr.. man; L. Roeloffs, 82 Jr., vrouw; F. H. Montanus, 67 Jr., man; H. van Leeuwen. 86 Jr.. man; J. Kooreman, 64 Jr., man; W. de Haan, 93 Jr., man; R. I. E. F. Rein-hold, 59 Jr., we duwe v. F. Oldekop. dicht was gepasseerd en een schade van f. 23 had veroorzaakt. Dit was blijkbaar niet tot verd. doorgedrongen; steeds weer merkte hij op, dat hij niets van de aanrijding had bemerkt. „Als ik ervan bewust was, dat U opzettelijk was door gereden. zou mijn eis niet f. 15 of 10 dagen zijn", aldus de officier. „Dan zou ik, volgens het tarief voor dergelijke overtredingen f. 75 eisen, alsmede in trekking van uw rijbewijs." Het vonnis werd f. 12 boete of 5 dagen en betaling van de schade. SAMEN UIT, SAMEN THUIS Een 37-jarige sloper uit Leiden wilde op 19 december 's avonds laat op de Beestenmarkt op zijn bromfiets stappen, hoewel hij in kennelijke staat van dronkenschap verkeerde en, aldus de verbalisant, onvast ter been was. Verd. werd met zün bromfiets in de politie auto naar het bureau overgebracht. Na enige tijd mocht verd. naar huis, doch moest zijn bromfiets tot de andere dag laten staan. Dit was niet naar de zin van verdachte en indachtig het gezegde: tarnen uit, samen thuis" was verd. 's nachts ook op het politiebureau ge bleven. In een zeer uitvoerig verhaal, ontkende verd., dat hij dronken was geweest. Hij had slechts één pilsje en een cola gedronken. Voor het feit. dat hij onvast ter been was. had hij ook een verklaring. Hij was op de veter van zijn schoen gestapt en daardoor bijna ge struikeld. Van wartaal was geen sprake en op het politiebureau had hij. toen hij naar huis mocht, gevraagd: „Wie is er nu dronken, mijn bromfiets, of ik?" De getuigeverklaringen spraken echter tegen verdachte, die bleef ontkennen en ken nelijk verontwaardigd was over het vonnis van f. 11 of 5 dagen. N.V. Leidse Wolspinnerij ADMINISTRATIEF PERSONEEL KEERT IN LEIDEN TERUG De NV Leidse Wolspinnerij aan de Zoeterwoudseweg die indertijd haar be drijf naar Veenendaal verplaatste, ter wijl de administratie in Amsterdam werd samengetrokken, zal weer. zij het ten dele. naar Leiden terugkeren. Mo menteel worden tal van voorzieningen getroffen om de kantoren weer aan de Zoeterwoudseweg aan een goede huis vesting te helpen. Een maatregel, welke noodzakelijk is, met het oog op ruim tegebrek te Amsterdam, waar evenwel de showrooms gevestigd blijven. Over enige tijd hoopt de directie deze verplaatsing te realiseren. LUSTRUMCOMMISSIE VVSL De lustrumcommissie 1960 van de VVSL is als volgt samengesteld: mej. F. van der Hoog. praeses. mej. W. M. H. van Gunsteren. ab-actis, mej. L. H. Po lak. quaestrix, mej. M. Drabbe, assessor 1, mej. M. A. Sprenger van Eijk, assessor 2, mej. M. R. Levy, assessor 3. OP WEG NAAR VEENHUIZEN. Omdat hij één van de knapen was, die regelmatig de Steenstraat en omgeving onveilig maken met vechtpartijen en het lastig vallen van voorbijgangers, stond een 19-jarige Leidenaar terecht. In een zeer scherp gesteld requisitoir hekelde de officier het gedrag van deze knapen in het algemeen en die van verdachte in het bijzonder. „U bent een heel eind op weg om in Veenhuizen terecht te komen". Con form de eis werd verd. veroordeeld tot f. 35 boete subs. 10 dagen. BETERSCHAP BELOOFD Een 19-jarige houtbewerker was reeds driemaal aangehouden, omdat hij op zijn motorrijwiel reed, zonder een rijbe wijs te bezitten. Zyn motor was nu in beslag genomen om herhaling te voor komen. Mede door de nogal uitdagende houding van verdachte, luchtte de offi cier zijn verontwaardiging in een zeer scherp requisitoir en eiste een onvoor waardelijke hechtenis van één week. Verd. was toen zichtbaar geschrokken en beloofde beterschap. Hij zou ook spoedig proberen zijn rijbewijs te halen. Na een ernstige vermaning van de kantonrech ter, luidde diens vonnis voor deze keer nog f. 75 boete of 20 dagen, alsmede teruggave van de motor om het rij examen af te leggen. Serum in koelkast naar Parijs De Trans Europa Express „Etoile du Nord", die vanmiddag om 13.28 uur uit Amsterdam vertrok, vervoerde op het traject Den Haag-Parijs een kilo serum. Dit geschiedde in opdracht van een van de klinieken van de Leidse Universiteit. Aangezien de sera niet warmer moch ten worden dan -4 graden celsius, waren zy opgeborgen in de koelkast van het restauratierijtuig. LEIDSE AMATEURFOTOGRAFEN BIJEEN Het is onmogelyk een juiste definitie te geven van het begrip „kunst", zo zei architect A. Grasman gisteravond in zijn voordracht voor de Leidse amateur- fotografen, die in „De Doelen" verga derden. Wel is zeker, dat een kunst werk niet kan ontstaan, wanneer „visie" ontbreekt, wanneer er geen gevoel voor „vorm" aanwezig is, wanneer men zich niet kan uitdrukken. Nadat visie, vorm en expressie nader onder de loep waren genomen, konden de leden vragen stellen. De heer Gras man merkte nog op. dat er onder de fotografen ware kunstenaars zijn. Voorzitter J. G. Gompelman sprak een slotwoord. DS. J. SIERAT BEROEPEN TE ZUNDERT Onze stadgenoot, ds. J. Sierat. voor heen zendingspredikant te Hollandia (N.-Guinea), heeft een beroep ontvan gen van de Hervormde Gemeente te Zundert (N.-Br.). In het verslag van het 65-jarig bestaan van het Wijkgebouw „Geloof, Hoop en Liefde" stond gisteren abusie velijk vermeld, dat „het onderling wan trouwen de samenwerking tussen leiders en bezoekers zo aangenaam kan maken" men zal reeds wel begrepen hebben, dat hier sprake moet zijn van „vertrouwen". Koningin Juliana zal scheepsdoop verrichten Het ligt in het voornemen van Koningin Juliana op zaterdag, 30 mei a.s. de tewaterlating te verrichten van het passagiersschip „Koningin Wilhel- mina" op de werf van de N.V. Scheeps werf en Machinefabriek „De Merwede" v.h. Van Vliet en Co. in Hardinxveld- Giessendam. Dit schip wordt gebouwd in opdracht van de Stoomvaartmaatschappij Zeeland en is bestemd voor de dienst Hoek van HollandHarwich. Advertentie zuiver wol licht van gewicht Italiaanse kleuren Speciale prijs leeftijd jaar kleine stijging per maal Romy Schneider verloofd In buitenlandse persberichten wordt melding gemaakt van de verloving van de populaire Duitse filmaotrice Romy Schneider met de jonge Franse acteur Alain Delon. Zij hebben hun verlovings feest gevierd in de Italiaanse stad Lugano. Erg veel ruimte had het jonge verliefde paar niet. want ongeveer hon derd fotografen zwierven er rond. die iedere beweging en ieder moment op de gevoelige plaat vastlegden. Romy en Alain hopen over ongeveer een jaar te trouwen. Advertentie sp fijn als «i i°*c ':n hv»* hobt! H. van Welzen sprak liet langst (1.35 uur), C. F. Lardee het kortst (8 minuten) De kort aan de begrotingsdiscussie voorafgaande uitvoerige behandeling van wegenschema en vervoersrapport is o.i. van invloed geweest op de tijdsduur van de bespreking van de Leidse „miljoenennota" voor dit jaar, welke, wij hebben dit zaterdag reeds gepubliceerd, één uur en 41 minuten korter duurde dan in november 1957. Aan beide onderwerpen, welke slechts even ter sprake kwamen, is geen aandacht besteed. Evenals in 1957 had de heer H. van Liep de raad, zoals gezegd, dit jaar i r~* TD NT l-,; J 11i.,:- - Y Welzen (CPN) bij deze behandeling de „langste adem". En dit valt te begrijpen. Voorzitter van de kleinste fractie in de raad en het feit, dat zijn fractiegenote, mevr. J. M. van der Blom-Vijlbrief, van het nemen van het woord afzag, moest hij alle onderwerpen voor zijn rekening nemen. De heer C. F. Lardee (P.v. d. A.) die zyn aandacht maar alleen had te besteden aan de belangen van de volks tuinders, had hiervoor slechts zeven mi nuten nodig, en kwam hierdoor in tyd onder op de sprekerslijst te staan. Het College met één wethouder uit gebreid had dit jaar 15 minuten minder nodig, hetgeen vooral te danken is aan de voorzitter en wethouder Jongeleen, die 40 minuten en een half uur minder nodig hadden, dan in 1957. By de beschouwing van de gemaakte tyden der raadsleden, dient er rekening mee gehouden te worden, dat heren Piena, Harmsen en Ten Broek thans voor het eerst als fractievoorzitter op traden en dus ook vooraf een algemene beschouwing hielden. Dat de heer Harm sen thans als fractievoorzitter de plaats van mr. Woudstra inneemt, was weer van invloed op de kortere spreektijd van deze laatste. Sprak de KVP als fractie, waaronder wij om een zuiver beeld te verkrijgen ook de heer Van Dijk (R.-K.) hebben gerekend, bijna een uur langer dan by de behandeling van de begroting voor het jaar 1958, de VVD heeft zich als fractie de grootste beperking opgelegd en kwam dit jaar hoewel met meer dere leden van drie uur en één mi nuut op één uur en 57 minuten. één uur en 41 minuten in, de begrotings behandeling 1958, duurde twee uur en 19 minuten korter dan die van 1957. Het College van B. en W. aan het woord En nu de tyden. Het College van B. en W. maakte voor de verdediging van zijn beleid de volgende tijden: Burgemeester Van Kinschot sprak in totaal 26 minuten (v.j. 1 uur en 6 min.) Wethouder Van Schaik 1 uur en 26 min. (v.j. 1 uur en 36 min.). Wethouder Menken 1 uur en 23 min. (v.j. 2 uur en 6 min.). Wethouder Jongeleen 1 uur en 59 min. (v.j. 2 uur en 29 min.). Wethouder Stolp 1 urn- en 32 min. Wethouder Drijber 1 uur en 29 min. In totaal sprak het Collge dit jaar 8 uur en 15 minuten en bij de verdediging van de vorige begroting 8 uur en dertig minuten. Hoe lang de raadsleden spraken Voor de raadsleden noteerden wy de volgende tijden, met tussen haakjes de spreektyd bij de behandeling van de be groting voor het jaar 1958. Van Welzen Zunderman Van Nienes Knol Piena Winsemius lu.en35m. (lu.47m.) 1 u. en 16 m. (48 m.) 1 u. en 1 m. (23 m.) 1 uur (47 m.) 52 min. (23 m.) 52 min. r i3 ii De Duitser Willy Stocker uit Frei burg, heeft een opklapbare garage geconstrueerd. Het tentje, dat een houten vloer heeft, met een ge raamte van metaal, is vervaardigd van stof, die speciaal tegen verrot- ting geïmpregneerd is. Het geheel wordt geleverd in een flinke doos en kan binnen het uur opgezet worden. NED. HERV. KERK Beroepen te Oosterhout (N.-Br.) C. J. Janssen, kand. te Utrecht. Benoemd tot vicaris te Meppel Th. M. Loran, kand. te Driebergen. GEREF. KERKEN Beroepen te Eindhoven (6de pred.pl.) S. van Bekkum te Monster; te Tholen A. Heuzeveldt, kand. te Amsterdam. Ds. L. F. Stolk te Putten is benoemd tot leraar godsdienstonderwijs te Emmen. Aange nomen naar Dussen (N.-Br.) G. A. Wes- terveld, kand. te Slagharen, die bedankte voor Godlinze; naar IJsselmonde P. van der Spek te De Lier. Bedankt voor Adu- ard, J. Dijkstra te Schermerhorn. CHR. GEREF. KERKEN Tweetal te Oud-Beljerland G. J. Buys te Papendrecht en S. van Zwoll te Kam pen. Bedankt voor Deventer J. M. Visser Dokkum. GIFT VAN f. 10.000 De gereformeerde kerk van Bloemen- daal ontving in de collecte een gift van f. 10.000, waardoor het mogelijk werd, dat ds. G. Toornvliet gedeeltelyk wordt vrijgemaakt voor zijn arbeid, verbonden aan radio-Bloemendaal. BIJBELDAG IN ANTWERPEN De protestantse kerken en geloofs gemeenschappen in België zullen op 1 mei (in België de nationale feestdag van de arbeid) een grote bybeldag hou den. Daarvoor heeft men op een tweetal kerkgebouwen in de Bexstraat te Ant werpen beslag kunnen leggen. De meeste sprekers van deze bijbeldag komen dit maal uit Nederland. In de ochtendver gadering zal ds. G. Winston uit Brussel spreken over „De waarde van de ge meenschap" en dr. H. Berkhof van het seminarie van „Kerk en Wereld" te Driebergen, over: „Geloof en techniek". In de middagvergadering zal dr. Berkhof eerst vragen beantwoorden over zijn rede. waarna dr. F. A. Nolle, genees heer-directeur van het Diaconessenhuis te Leiden, zal spreken over; „Geloof en genezing". In de avondvergadering zal de heer E. H. O. Willems uit Anderlecht spreken over: „De balans van uw leven" en ds. P. A. E. Sillevis Smitt, gerefor meerd pj-edikant te Rotterdam over: „De balans van de wereld". Van Dijk 46 min. (lu. 7m.) Harmsen 45 min. Ten Broek 44 min. (29 m.) Hagens 36 min. (31 m.) Kortmann 35 min. (42 m.) Portheine 34 min. (50 m.) De Bree 32 min. 9 m.) Den Dubbelden 30 min. Wiertz 29 min. Sannes 27 min. Wouddstra 24 min. (44 m.) Duyverman 24 min. Glastra v. Loon 23 min. Sommeling 22 min. (11 m.) Lamers 22 min. Lambermont 21 min. Van de Poel 19 min. Van Iterson 18 min. (30 m.) De Kier 15 min. 6 m.) Questroo 9 min. (18 m.) Roorda 9 min. Spierenburg 9 min. Bekker 8 min. Lardee 7 min. (16 m.) Mevr. J. M. van der Blom-Vyibrief (CPN) en de heer M. van Aken (P.v. d. A.) hebben niet gesproken. De fracties Tenslotte hebben wy nog uitgerekend hoe lang iedere fractie sprak. De P.v. d. A. (met 12 man) 5 uur en 53 minuten( 6 uur en 22 min.). De KVP (met 7 man, onder wie wy gemakshalve ook de heer Van Dyk (R.-K. rekenen) 3 uur en 46 minuten (2 uur en 56 min.). De Prot. Chr. (met 7 man) 3 uur en 13 minuten (3 uur en 41 min.). De WD (met 4 man) 1 uur en 57 mi nuten (3 uur en 1 min.). De CPN (met 2 man) 1 uur en 35 min. (1 uur en 50 min.). ACADEMISCHE EXAMENS Geslaagd voor het doctoraal examen Ned. Recht de heren N. A. Kamp (Ny- megen) en H. A. Bos te Bergen (N.-H.) De heer J. van de Kieft in Naarden's Diaconessenhuis Oud-minister van Financiën (Speciale berichtgeving) De oud-minister van Financiën, de heer J. van de Kieft, die in Bussum woont, is plotseling in het Naardense Diaconessenhuis opgenomen moeten worden. De heer Van de Kieft heeft dezer dagen een hevige galaanval en moest terstond naar het ziekenhuis worden overgebracht, voorlopig ter ob servatie. Verwacht wordt, dat de patiënt vol gende week zal worden geopereerd. Op het ogenblik is zijn toestand naar om standigheden redelyk wel. Behalve de partijvoorzitter Evert Vermeer ligt nu dus ook de oud-socialistische minister Van de Kieft in het Diaconessenhuis te Naarden. Dr. Kortenhorst voorzitter der Tweede Kamer By K.b. Is benoemd tot voorzitter der Tweede Kamer voor het lopende zit tingsjaar dr. L. G. Kortenhorst. Werkt al veertig jaar in één bedrijf Drukbezochte receptie Groot en byzonder hartelijk was de belangstelling, welke zich gistermiddag concentreerde rond de figuur van de heer L. S. de Bode uit Voorschoten, die op 19 maart 1919 bij de Kon. Zilverfa- briek Begeer in dienst trad. De heer De Bode vierde dus zijn veertigjarig jubi leum. Hoogtepunt van de feestelijke bij eenkomst, welke in de grote bovenzaal van „Het Gulden Vlies" gehouden werd, was ongetwijfeld de mededeling van de burgemeester van Voorschoten, mr. C. J. v. d. Hoeven, dat het H. M. de Koningin had behaagd de jubilaris de zilveren ere-medaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau te verlenen. Tevoren waren reeds heel wat harte lijke woorden van dank en waardering tot de heer De Bode gericht. De direc teur van de Voorschotense Zilverfabriek, mr. S. A. C. Begaar, was verheugd, dat het jubileum gezamenlyk gevierd kon worden. Hy herinnerde er o.m. aan, dat de heer De Bode, die thans de functie van hoofdvertegenwoordiger en chef van de handelsafdeling in Den Haag vervult, als monteur zijn loopbaan bij het bedrijf begon na eerst het kolenvak vaarwel te hebben gezegd. Na enige tijd echter kwam de jubilaris in de verkoopafde ling terecht, waar hy al spoedig de juis te man op de juiste plaats bleek te zijn. In de loop der jaren heeft de heer De Bode zeer veel ervaring op kunnen doen, hetgeen volgens spreker van groot be lang geacht moet worden. Mr. Begeer zeide met voldoening terug te zien op de vele jaren van vruchtbare samen werking met de jubilaris. Hij uitte zijn waardering voor de wijze, waarop de heer De Bode de belangen van de zaak heeft behartigd, dankte voor de per soonlijke vriendschap en bood daarna ojn. een enveloppe met inhoud aan. De burgemeester van Voorschoten, mr. C. J. v. d. Hoeven, wenst de jubilaris geluk met de Kon. onder scheiding. (Foto LD/Van Vliet) Tweede spreker op deze middag was de heer Dirk Vos, directeur-generaal van de Kon. Ned. Edelmetaalbedryven, die behalve zyn gelukwensen namens het concern een verguld zilveren penning aan de jubilaris overhandigde. Ook hy achtte het een voorrecht met de heer De Bode te hebben mogen samenwerken zowel in tyden van voor- als van tegen spoed. De heer Ir. Vos, directeur van de detailafdeling, noemde de jubilaris een harde werker, die onder de meest moei lijke omstandigheden kan tonen wat hy waard is. De heer Cas Bouwmeester feli citeerde namens de collega's van de staf en bood een grammafoonplaat alsmede een enveloppe met inhoud aan. Als ver tegenwoordiger van het jubileumfonds kwam tot slot de heer F. Kriek met een geldsbedrag voor de dag. Dat de heer De Bode zich met al deze gelukwensen, bloemen en geschenken ten zeerste in genomen toonde spreekt welhaast van zelf. Met een enkel woord dankte hij allen, die ertoe hadden bygedragen, dat deze jubileumviering voor hem een onverge- telyke is geworden. Later op de middag - zeer velen waren inmiddels op de recep tie aanwezig - arriveerde de burgemees ter van Voorschoten. Deze noemde de heer De Bode een man, die plichtsbe trachting steeds voorop weet te stellen, sprak zyn beste wensen uit en speldde vervolgens de zilveren medaille op de borst van de jubilaris. De heer De Bode. die o.m. vergezeld was van zijn echtge note en kinderen, was ook voor deze hoge onderscheiding byzonder erken telijk.

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 3