mm RADIO De „Prinses Irene" ontkwam op 't nippertje aan een aanvaring Weg naar topconferentie is nu vrijwel „half - automatisch" OCTERNO STEP-SNS 3.50 GAINES Met een enkel woord SIEMENS en teJLurLsU Agenda DINSDAG 24 MAART 1959 Tijdens proef vaart Het nieuwe vlaggeschip van de Oranjelijn, de 8.526 ton nietende „Prinses Irene", heeft gisteren in dichte mist zijn eerste proefvaart op de Noordzee gemaakt. Het motorschip, gebouwd op de scheepswerf en machinefabriek „De Merwede' te Hardinxveld-Giessendam, is daarbij op het nippertje ontsnapt aan een aan varing met de 7.124 ton metende Duitse vrachtvaarder „August Thyssen", die buitengaats plotseling opdook uit de zware mist op een ogenblik, dat de Prinses Irene vrijwel geheel stil lag. Advertentie Het Duitse schip kwam in volle vaart op de „Prinses Irene" aan en zou het Nederlandse schip midscheeps getroffen hebben. Door een snelle manoeuvre slaagde men er aan boord van de „August Thyssen", die evenals de „Prin ses Irene" radar aan boord heeft, echter in, een aanvaring te vermijden. De meer dan 250 opvarenden, die deze eerste proeftocht meemaakten, hebben overi gens weinig van het voorval gemerkt. De „Prinses Irene" zal binnenkort worden ingezet op de lijn Rotterdam- Montreal, om samen met de „Prins Wil lem van Oranje", een ander schip van de Oranjelijn, een sneldienst voor pas sagiers en vracht te gaan onderhouden op dit traject.,, Het schip, dat op 9 april aan de rederij wordt overgedragen, zal op 29 april Rotterdam verlaten voor zijn eerste transatlantische reis naar Montreal. Zoals bekend is het passagiers- en vrachtschip wat zijn afmetingen betreft berekend op de doorvaart door de nieuwe St.-Lawrence zeeweg tussen Montreal en het Ontariomeer. Dit systeem van sluizen en kanalen zal de volgende maand onofficieel worden geopend, en in juni officieel in gebruik worden ge steld. Op een persconferentie aan boord van de „Prinses Irene" heeft de directeur van de Oranjelijn, de heer A. Veder, gistermiddag verklaard dat dit schip het eerste grote luxe Atlantische schip zal zijn, dat op of omstreeks 29 juni in Chicago zal aankomen, om daar deel te nemen aan de feestelijkheden ter gele genheid van de opening van de nieuwe zeeweg. Voor het zover is zal het schip, dat een accommodatie voor 115 passa giers heeft, weer een terugreis van Montreal naar Rotterdam via Plymouth hebben gemaakt. De reis, waarbij zal worden doorgeva ren naar Chicago, vangt aan in Rotter- Nog twee andere bezoeken van Koning Boudewijn Behalve aan Nederland zal Koning Boudewijn van België ook bezoeken brengen aan Luxemburg en de Verenig de Staten, aldus een mededeling van de opperhofmaarschalk aan Belga. Het officiële bezoek aan de Verenig de Staten vindt plaats op uitnodiging van president Eisenhower. Koning Bou dewijn wordt 11 mei in Washington ver wacht. Op uitnodiging van de groothertogin van Luxemburg zal Koning Boudewijn 16, 17 en 18 juni dat land bezoeken dam op 10 juni. Op de heenreis zal Southampton worden aangedaan. Met de bouw van een zusterschip van de „Prinses Irene", de „Prinses Margriet" is inmiddels op dezelfde werf in Hardinxveld-Giessendam een aanvang gemaakt. Verwacht wordt dat dit schip in 1961 in de vaart zal komen. Het zal eveneens op de route tussen Rotterdam, Montreal en Chi cago worden ingezet. Teraardebestelling Staatsraad Van Angeren Op de R.K.-Begraafplaats aan de Kerk hoflaan te Den Haag is gistermiddag ter aarde besteld het stoffelijk hulsel van mr. dr. J. R. M. van Angeren, lid van de Raad van State, oud-minister van Justitie. Er waren zeer vele belangstellenden, onder wie de vice-president van de Raad van State, dr. A. A. L. Rutgers, de mees te staatsraden en de secretaris van die raad, dr. Stellinga, de staatssecretaris- generaal van Binnenlandse Zaken, mr. J. B. Kan, namens de minister, de se cretaris-generaal van Justitie, mr. Ten- kink, eveneens namens de minister, mr. Schölvinck, raad-adviseur in algemene dienst van het departement van onder wijs, mr. Donner, president van de Hoge Raad, enige oud-ministers, de heerH. A. Korthals, bestuurslid van de Wereld omroep en tal van andere vertegenwoor digers van organisaties en commissies, waarvan de thans ontslapene deel uit maakte. Tal van bloemstukken waaronder een van de Raad van State, dekten de baar. Conflict bij SAS opgelost Het conflict bij de SAS, waarbij de leden van de Scandinavische Verenigng van Vliegend Personeel per 1 maart j.l. door de directie van de maatschappij werden uitgesloten, is opgelost. Alle diensten, ook de intercontinentale naar Tokio over de Noordpool, naar Los Angeles, New York, Zuid-Amerika en Zuid-Afrika en naar het Verre Oosten via de zuidelijke route, zullen van mor gen, woensdag af worden hervat. Ook' de Europese lijnen, waarop een beperkte dienst werd onderhouden, zullen van die datum af met de oude frequentie wor den gevlogen. Op de lijn tussen Kopen hagen, Amsterdam en Brussel zal weer een DC-6 worden gebruikt in plaats van de Convair. In de Scandinavische Vereniging van Vliegend Personeel zijn Zweedse piloten en verder navigators en boordwerktuig kundigen van Denemarken, Noorwegen en Zweden verenigd. Naar bekend waren de Deense en Noorse vliegers met het nieuwe jaarcontract akkoord gegaan. De Zweedse piloten hebben zich thans ook bij de regeling, zoals deze voor hun Deense en Noorse collega's was vastge steld, neergelegd. De andere groeperin gen van het. vliegend personeel hebben evenwel betere arbeidsvoorwaarden ver kregen in vergelijking met die, welke in het nieuwe contract van 1 maart waren vermeld. Ruslaiuls financiële ..hulp" toegenomen De Amerikaanse regering heeft zon dag een studie gepubliceerd over de in tensivering van de hulpverlening in 1958 door de Sovjet-Unie aan de economisch minder ontwikkelde landen. Het doel van deze studie is het congres de reali teit aan te tonen van het door de Sov jet-Unie begonnen economisch offensief en de noodzakelijkheid er een overeen komstig Amerikaans programma tegen over te stellen. Zo heeft bijv. in 1958, aldus de stu die, Egypte van de Sovjet-Unie 175 mil joen dollar aan economische hulp ont vangen plus 100 miljoen uitsluitend be stemd voor de bouw van de dam van Assoean. Verder kreeg Argentinië 100 miljoen voor de ontwikkeling van zijn olie-industrie, Indonesië meer dan 225 miljoen dollar voor economische en mi litaire hulp, Irak 120 miljoen voor mi litaire hulp, Ceylon 40 miljoen voor eco nomische hulp, India 21 miljoen enz. Sedert 1954 heeft de Sovjet-Unie 1.602 miljoen dollar ter beschikking gesteld van zeven landen in het Nabije-Oosten en Afrika, zeven landen van Zuid- en Zuidoost-Azië, twee Europese landen en twee landen van Latijns Amerika, om gerekend 78.2 miljoen dollar aan mili taire hulp. Volgens de studie hebben de Verenig de Staten tussen 1948 en 1958 aan die zelfde landen economische hulp ver leend tot een bedrag van 6.005 miljoen wordt verder nog, dat niet het bedrag van 2.623 miljoen dollar. Opgemerkt wordtv erder nog, dat niet het bedrag van de Sovjetrussische hulp van essen tieel belang is, doch de intensivering van de door Moskou op dit gebied ge volgde politiek. Duitse meisjes liepen van huis weg Bij pascontrole ontdekt (Speciale bericüntgeving) De 13-jarige Roswitha, die in een kindertehuis in Ossnabrück in Duits land woont, besloot vorige week weg te lopen, daar de andere kinderen haar zo plaagden. Zij sprak over haar plan met haar vriendinnetje, de 12-jarige Elke, die direct bereid was mee te gaan. Elke had namelijk op school een vijf voor een Engelse repetitie gekregen en nu was zij bang, dat zij een stevige schrobbering van haar ouders zou krij gen. De meisjes trokken haar mooiste jurk aan en zaterdagavond tegen 6 uur gingen zij met een perronkaartje het station te Osnabrtick binnen. Zij stap ten in de Scandinavië-Express, die te gen halfzeven vertrek. Laat in de avond kwam de trein in Hoek van Holland aan. De passagiers dachten niet anders of de meisjes waren in gezelschap van him ouders. Dat dachten zij nog toen enige tijd later het tweetal ook aan boord van de Harwichboot verscheen. In Harwich liepen de kinderen tegen de lamp, omdat zij geen paspoort konden tonen. Zij werden weer op de boot ge zet en maandag kwamen zij terug in Hoek van Holland, waar de politie reeds op haar stond te wachten. Inmiddels was een verzoek om opspo ring en terugbrenging door de Duitse politie verspreid, zodat de Rotterdamse Vreemdelingendienst precies wist wat er met de meisjes aan de hand was. Van daag zouden zij naar Duitsland worden gebracht. Ministers behoeven slechts plaats, datnm en algemene agenda vast te stellen Macmillan confereerde met Senator Fullöright (Van onze correspondent in Washington) Eisenhower en Macmillan zijn gister middag als goede vrienden gescheiden. Beiden kunnen tevreden zijn. Eisenho wers aanzien als leider van het Westen is niet aangetast, daar zijn formule van vorige week inzake een eventuele top conferentie gehandhaafd bleef. Macmillan kan eveneens voldaan zijn, want in concreto behoeven dc ministers van Buitenlandse Zaken over niet méér eens te worden dan datum, plaats en een algemeen gehouden agenda voor de top conferentie. Bovendien zullen de minis ters besprekingen moeten voeren over diverse problemen, doch wanneer de Russen zich wat op de vlakte houden en niet te fel anti-Westers ageren kan de topconferentie niet in gevaar komen. Vandaar dat men het proces in de rich ting van een topbijeenkomst in Wash ington thans wel als „half-automatisch" kenschetst. Advertentie. 29.75 LEIDEN: Breestraat 35, Tel. 30768 Macmillan zou wensen, dat er een hele serie topconferenties zou plaatsvinden, bijv. iedere zes maanden een. Stapsge wijs zou hij aldus tot een verbetering in de betrekkingen tussen Oost en West willen geraken. Zijn ideeën stemmen overeen met die van senator Fullbright, de democratische voorzitter van de Se naatscommissie voor buitenlandse be trekkingen. met wie Macmillan vrijdag middag een uur heeft geconfereerd. Macmillan betoogde gedurende het weekeinde tegenover Eisenhower, dat topconferenties een forum voor bespre kingen tussen de grote mogendheden konden worden en de taak zouden kun nen vervullen, die oorspronkelijk is toe gedacht aan de Veiligheidsraad, die thans helaas tengevolge van het veto recht slecht functioneert. Maar voor die gedachte van halfjaarlijkse topconferen ties gevoelt Eisenhower weinig, omdat er o.m. vanwege de Russische mst-tot-pro- pagandasuccessen. natuurlijk ook bezwa ren aan kleven. Beraad Adenauer-Ollenhauer Bondskanselier Adenauer heeft gis teren met de sociaal-democratische op positieleider Ollenhauer besprekingen over de buitenlandse politiek gevoerd. In gewoonlijk betrouwbare kringen zei men later dat hun standpunten daarbij niet nader tot elkaar zijn gekomen en dat er aanzienlijke verschillen van me ning over vrijwel alle problemen zijn gebleven. Ollenhauer was vergezeld van prof. Schmid en Erler, twee sociaal-de mocraten die onlangs te Moskou met premier Kroesjtsjef hebben gesproken. Een woorvoerder van de sociaal-demo craten had vóór het onderhoud ver klaard, dat de partij tegen eind april een debat over de buitenlandse politiek had gewild maar hiervan had afgezien zolang er nog een kans was om een ge meenschappelijke politiek tot stand te brengen met het oog op de komende in ternationale onderhandelingen over Eu ropa. De politieke sfeer was echter aan zienlijk verscherpt door de christen-de mocratische verwerping van het sociaal democratische plan voor de hereniging van Duitsland dat de vorige week werd gepubliceerd, zo zei hij. ftUwia/rütia V J (J c i fl t S i4 VOOR HEDENAVOND Hilversum I, 402 m. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Pianospel. 18.30 Jeugdfanfare. 18.55 Paris vous parle. 19.00 V. a. kind. 19.05 Alles op één kaart. 20.00 Nws. 20.05 Gevar. muz, 20.55 De gekooide vogel, hoorsp. 21.35 Journ. 21.50 Gram. 22.25 Idem. 22.35 Filmpraatje. 22.50 Gram. 23.00 Nws. 23.15 Koersen v. New York. 23.2124.00 Muz. caus. Hilversum II, 298 m. KRO: 18.00 Lichte muz. 18.30 V. d. Jeugd. 18.45 Dit ls leven, caus. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Sportpraatje. 19.35 Gram. koor en sol. 21.55 Progr. over kernenergie. 22.25 Gram. 22.35 Tenor en piano. 23.00 Nws. 23.15—24.00 Gram. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. 20.20 Discussie. 20.5022.50 Filmprogr. VOOR WOENSDAG 25 MAART Hilversum I, 402 m. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nws. 8.18 De Ontbijtclub. 9.00 Gym. 9.10 Gram. (9.35—9.40 Waterst.). VPRO: 10.00 Boekbespr. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 V. d. vrouw. 11.00 Gram. 12.00 Lichte muz. 12.30 Land- en tulnb.- meded. 12.33 V. h. platteland. 12.38 Ham mondorgelspel. 13.00 Nws. en tentoonstel lingsagenda. 13.20 Dansmuz. 13.50 Medi sche kron. 14.00 Jeugdconc. 14.45 Gram. 15.00 V. d. jeugd. 17.00 V. d. mannen. 17.50 Regeringsuitz.Emgiratierubr. Het emigratiepraatje van H. A. van Luyk. VARA: 18.00 Nws. en comm. 18.20 Act. 18.30 RVU: Dingen van kunst en schoon heid tussen Donau en Meander, door G. Thole Beishulzen. Derde lezing. 19.00 V. d. kind. 19.10 De christen in de veran derde samenleving, caus. 19.25 VARA-Va- ria. VPRO: 19.30 V. d. jeugd. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Tussen de regels door. 20.15 Dit is uw leven. 21.10 Operetteconc. 22.20 Lichte muz. 22.45 Tussen mens en ne velvlek, caus. 23.00 Nws. 23.15 Gram. 13.15 Dixieland Date. 13.30 Nws. en ge- var. progr. 14.00 Lichte muz. 14.30 Nws. 14.45 V. d. kind. 15.00 V. d. vrouw. 15.30 Nws. 16.00 Ork.conc.: verz.progr. 16.30 Nws. 16.45 Lichte muz. 17.30 Nws. en Mrs. Dale's dagboek. 17.45 Gevar. muz. 18.30 Nws. en gevar. progr. 19.45 Hoorsp. 20.00 Journ. 20.25 Sport. 20.30 Nws. en gevar. progr. 21.00 Hoorsp. 21.30 Nws. en verz.progr. 22.30 Nws. en gevar. muz. 23.00 Gevar. muz. 23.30 Nws. 23.40 Gevar. progr. 0.30 Nws. 0.551.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk, 309 m. 12.00 Volksmuz. 13.00 Nws. 13.15 Ork.muz. 14.15 Operettemuz. 16.00 Ork.conc. 17.00 Advertentie Zo'n scherpe if Yl hoest maakt U doodmoe en ondermijnt Uw gestel. U bent er het vlugst van af met ABPjlSlBOOPfiBS Nieuw Frans aanbod aan Algerij nen (Van onze correspondent in Parijs) In Parijs wordt met grote spanning naar de persconferentie uitgekeken, die generaal Charles de Gaulle morgen in het Elysée zaj geven en waarbij het Franse staatshoofd, zo verwacht men, een nieuw verzoeningsgebaar in de richting van de Algerijnse rebellen zou willen maken. Tot vanavond vertoeft premier Michel Debré opnieuw in Alge rije, waar hij gisteren voor de radio nogmaals de diverse vredesvoorstellen van De Gaulle uitvoerig heeft opge somd en toegelicht. Het Franse opperbevel in Algerije schijnt tamelijk veel gewicht te hechten aan het feit, dat een fellagha-eenheid van ongeveer 150 man zich zondag aan de Tunesische grens met haar commandant vrijwillig heeft overgegeven. De manschappen, onder wie zioh jongens van nauwelijks zestien jaar bevonden, schenen jegens het officiële F.L.N.-opperbevel in verzet te zijn gekomen. Een derde van hun oor spronkelijke sterkte zou door de Alge rijnen al zijn gefusilleerd of uitgemoord en om een soortgelijk lot te ontkomen had de rest zich bij het Franse leger aangemeld. Ofschoon deze stap ongetwijfeld op onenigheid wijst in liet Algerijnse Be vrijdingsleger, lijkt het toch wel gewaagd met het Franse opperbevel in Algiers te spreken van een spontaan antwoord op een appèl voor een „vrede der dap peren", dat generaal De Gaulle op zijn persconferentie van 23 oktober j.l. heeft gelanceerd! Het zal echter interessant zijn uit de mond van de generaal zelf te vernemen, welke betekenis hij toekent aan deze desertie, die in officiële en politieke kringen in Algiers, en eniger mate ook in Parijs, wel enigszins over schat wordt. Op een Algerijns bevrijdingsleger van 20 a 30.000 man werpen een 150 deser teurs uiteindelijk ook niet zo heel veel gewicht in de schaal BINNENLAND De 2 glazenwassers, die vrijdagmid dag te Den Haag in de Grote Marktstraat bij de Bijenkorf een ernstige val maakten, zijn thans buiten levensgevaar. Hun toe stand ls, de inwendige kneuzingen die zij hebben opgelopen in aanmerking geno men, gunstig. Directeuren der Vrije Universiteit hebben in verband met de emeritering van prof. dr. A. Sizoo met ingang van 1 september a.s. dr. D. Kuljper Fzn. te 's-Gravenhage benoemd tot gewoon hoog leraar in de Latijnse taal- en letterkunde. Aan de van Iddekingeweg te Gro ningen is gistermiddag de 6-jarige Jo hannes Kuizinga onder een auto van de gemeentelijke reinigingsdienst geraakt en op slag gedood. Het ventje stak plotse ling de weg over, kwam onder een ach terwiel van de auto terecht en was op slag dood. De componist Jurriaan Andriessen heeft twee opdrachten ontvangen en aanvaard voor het componeren van mu ziek bij twee toneelwerken. De ene op dracht betreft het componeren van mu ziek bij „Trollus en Cressida", dat onder regie van Johan de Meester zal worden uitgevoerd tijdens het Holland Festival. De tweede heeft betrekking op „Iphige- neia in Aulus", dat op 25 april door de toneelgroep „Theater" onder regie van Richard Flink in Arnhem in première zal gaan. De 46-jarige kapitein van het Ne derlandse vrachtschip „Silvaplana", is in Kopenhagen veroordeeld tot een gevan genisstraf van vier maanden. Een bedrag van 31.200 kronen werd verbeurdver klaard. De kapitein had gedurende de laatste Jaren, tijdens 16 reizen tussen Nederland en Denemarken kans gezien 160.000 sigaretten Denemarken in te smokkelen. BUITENLAND Het aantal naar Australië emigre rende Zwitsers neemt gestadig toe. Na de jongste wereldoorlog hebben zich onge veer drieduizend Zwitsers in Australië gevestigd. In Zwitserland kent men geen mo ties van wantrouwen tegen de regering of een lid van het kabinet, waardoor deze zich genoodzaakt zou zien af te treden. Zo kan het voorkomen dat een minister zeer lange tijd in functie blijft. Dit is het geval met de minister van Binnen landse Zaken, Philippe Etter, die 28 maart a.s. zijn zilveren jubileum viert als lid van de regering. H11 heeft vier maal de functie van president vervuld. De huidige minister van Buitenlandse Zaken. Max Petitplerre, is al vijftien jaar lang lid van de regering. Duizenden leden van de Russische Jeugdliga zijn, gesteund door culturele deskundigen en met de zegen van het ministerie van Cultuur, een wetenschap- pelijk-atheïstlsche campagne begonnen, zo meldt Radio-Moskou. Leden van de Komsomol (Jeugdliga) verspreiden athe ïstische lectuur, terwijl de staatsdrukke rijen het aantal boeken over het athe ïsme, voor levering aan bibliotheken en boekenwinkels, hebben verhoogd. Volgens Vaticaanse bron zal Paus Joannes Dij de plechtigheden op Witte Donderdag in de Sint Jan van Lateranen zelf de voeten van twaalf armen mensen wassen evenals Christus bij zijn aposte len deed. De laatste Paus, die deze han deling verrichtte, was Paus Pius IX. De Frans-Belgische onderhandelin gen over de moeilijkheden, waarin de Belgische arbeiders In Noord-Frankrijk door de devaluatie van de Franse frank zijn komen te verkeren, hebben geleid tot een akkoord. Men is het eens gewor den over een verhoging van de lonen, die voor de mannelijke arbeiders in de me taalbedrijven globaal 19 procent en in de andere industrieën 17 procent zal bedra gen. Gisteren werd het werk in de meeste gevallen hervat. Het Oostduitse persbureau „ADN" meldt dat de prima ballerina van het ballet van het Bolsjol-theater te Moskou, Gallna Oelanova, en de Nederlandse schrijver Theun de Vries tot correspon derende leden van de Sovjetrussische Academie van Wetenschappen zijn be noemd. Een woordvoerder van de Jordaanse regering heeft tegengesproken, als zou er een nieuw komplot tegen de regering van Koning Hoessein zijn ontdekt. Het be richt was afkomstig van een dagblad in Damascus Syrië Een familievete over een huwelijks weigering heeft gisteren in Benevento Zuid-Italië aan vier mensen het leven gekost. De 22-jarige Gaetano Maiale heeft in een vlaag van woede, omdat hij niet mocht trouwen met Elisa Varricchio. de twee broers van zijn meisje doodgescho ten en Elisa's vader met een mes zo toe getakeld. dat de 70-jarlge man kort daar op overleed. Nadat hy Ellsa en een van haar zwagers met messteken nog ernstige verwondingen had toegebracht, pleegde Gaetano zelfmoord. Meer dan twintig mensen zyn in de rivier de Kosi in het noorden van de In diase staat Bihar verdronken, doordat de boot waarop zij voeren, omsloeg. Er be vond zich in totaal een zestigtal mensen aan boord. Meer dan 180.000 Japanse mijnwer- kers zijn gisteren in staking gegaan om kracht bij te zetten aan looneisen. Het is de grootste mynwerkersstaklng die de Japanse kolenmijnen in zeven Jaar heeft getroffen. In 66 mijnen is het werk stil gelegd. De Griekse regering zal het buiten land vragen de in de loop der laatste eeuwen uit Griekenland weggehaalde oud heidkundige schatten te doen terugkeren, aldus heeft de minister van Onderwijs, Voyatris, meegedeeld, men wil hiertoe de bemiddeling van internationale organisa ties inroepen. Een drie ton wegend blok ys, af komstig uit een plaats in Noord-Noorwe- gen, is gisteren te Lambarene, nabij Li- vreville, de hoofdstad van Gabon (Frans Equatoriaal Afrika), aan dr. Schweitzer overhandigd, die het in zijn ziekenhuis aldaar zal gebruiken. Het ys, dat meer dan duizend jaar oud is het is af komstig uit het Noordpoolgebied ls gedurende het vervoer over 12.000 km. slechts 336 kilogram lichter geworden (het heeft ook Nederland gepasseerd). Vierhonderd kilogram medicijnen bereik ten dr. Schweitzer met dezelfde zending. Ds. Mackenzie nam afscheid Van V.P.R.O.-rubriek „Voor de oude dag" Ds. W. Mackenzie, die enkele jaren voor de VPRO op maandagmorgen de veertiendaagse rubriek „Voor de oude dag" verzorgde, heeft gistermorgen af scheid genomen van deze functie. Advertentie Nws. 17.35 Gevar. muz. 19.00 Nws. 19.20 Ork.conc. 20.20 Hoorsp. 22.10 Jazzmuz. 22.30 Strykkwart. 23.10 Gevar. muz. 24.00 Nws. 0.101.00 Gevar. muz. Frankrijk 3, 235 en 280 m. 12.00 Nws. 12.05 Ork.conc. 13.25 Gram. 14.20 Solistenconc. 15.55 Gevar. muz. 16.55 Gram. 18.30 Kamermuz. 19.16 Ork. conc. 20.16 Madeleine et Judas, hoorsp. met muz. 23.10 Kamermuz. 23.5324.00 Nws. Brussel, 324 m. 12.00 Amus.-ork. 12.30 Weerber. 12.34 Gram. 13.00 Nws. 13.11 Gram. 14.00 Die Schöpfung, oratorium. 16.00 Koersen. 16.02 Gram. 16.30 Kamerork. 17.00 Nws. 17.10 Bazuinkwartet. 17.25 Gram. 17.35 Bazuinkwartet. 17.50 Boekbespr. 18.00 Gram. 18.10 Caus. 18.30 V. d. sold. 19.00 Nws. 19.30 Gram. 20.00 Hoorsp. 21.15 Gram. 22.00 Nws. 22.15 Caus. 22.55 Eth- nlsche muz. 22.55 Nws. 23.00 V. d. zee zeelieden. Brussel, 484 m. 12.00 Gevar. muz. 13.00 Nws. 13.10 Gram. 14.15 Belg. muz. 15.15 Omr.koor. 15.30 Gram. 17.00 Nws. 17.10 Gram. 17.20 Ba riton en piano. 17.50 Gram. 18.30 Jazz muz. 19.30 Nws. 20.00 Hoorsp. 21.46 Gram. 22.00 Nws. 22.10 Vrije tijd. 22.55 Nws. 23.30 Orgelspel. 23.5024.00 Soc. nws. in Esperanto. DINSDAG. De Harmonie: Ledenverg. Leidse Bond van Huis- en Grondeigenaren. 8 uur nam. Hoogl. Kerkgracht 33 a: Broederschap van oud-padvinders en padvindsters. 8 uur nam. Prediker: Evang. Joh. Maasbach. 8 uur nam. Universiteit (filmzaal): Filmstudie- kring K. en O. 8 uur nain. Wasenaar. Kievitskerk: Opvoering lekespel „De dag des Heren" van Nijhoff. 8 uur nam. WOENSDAG Acad. Ziekenhuis (kerkzaal)Halfuur van Bezinning. 12.501.20 uur nam. De Kleine Burcht: Ledenverg. Leidse Ver. van Postzegelverzamelaars. 8 uur nam. Gerecht 10: Paaswyding Splr. Genoot schap. Spr. ds. De Kam. 8 uur nam. Gulden Vlies: Ledenverg. Prot. Chr. Onderwyzersver, over al dan niet aan sluiting by het CNV. 8 uur nam. Gulden Vlies: Selskip Fryslan. Spr. dr. TJ. W. R. de Haan over Friese volksliede ren. 8 uur nam. In den vergulden Turk: Jaarverg. Ver. „Koninginnedag". 8 uur nam. Lakenhal: Opening tentoonstelling he dendaagse Nederlandse Keramiek, door wethouder Van Schaik. 8 uur nam. Rapenburg 61: K. en O.-cursus Hor monen o.l.v. dr. G. A. Overbeek. 8 uur nam. Stadszaal (kleine zaal)Filmavond over Oostenrijk voor Ver. van Oud-leer lingen Ambachtsschool. 8 uur nam. R.-K. Technische School „Don Bosco" (Boerhaavelaan 44)Diploma-uitreiking leerlingen avondschool. 8 uur nam. Stadzaal (foyer)K. en O. Lezing P. N. Windmeyer „Met de camera onderwa ter". 8 uur nam. DONDERDAG Café Aniba: Ledenverg. Leidse Tuiniers ver. „D.E.V.". 8 uur nam. Hogewoerd 175: Byeenkomst Jehovah's Getuigen. 7.25 uür nam. Marekerk: Kruisappèl. Spr. ds. H. Heule over „De drie kruisen op Golgotha". 8 uiur nam. ZATERDAG Doopsgezinde Kerk: Bijbelstudie Ad ventkerk 1011 uur voorm.; 1112 uur spr. ds. K. C. van Oossanen. ZONDAG Gerecht 10: Eredienst Soefi-beweglng. Spr. G. A. Leverland. 11 uur voorm. Hogewoerd 175: Wachttorenstudie Je hovah's Getuigen. 5.30 uur nam. DE BIOSCOPEN Casino „De blauwe maagden van St. Trinians" (alle leeft.). Werkd.: 2y2, 7 en 9.15 uur; zondag: 2y2, 4.45, 7 en 9.15 u. Trianon „Als de Kraanvogels overvlie gen" (14 jr.). Werkd.: 2y2, 7 en 9.15 u.; zond.: 2.15, 4.y2, 7 en 9.15 uur. Rex „Dracula" (18 Jr.). Werkd.: 2y2, 7.15 en 9.15 u.; zond.: 2y2, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. LIflo Vrijdag, zaterdag en zondag: „Ik beken" (18 jr.); maandag en dinsdag: „De Maniak" (18 Jr.); woensdag en donderdag: „U spreekt met uw moorde naar" (18 jr.).Werkd.:" 2^, 7 en 9.15 u.; zond.: 2y2, 4.45, 7 en 9.15 uur. Luxor „Jane Eyre" (14 jr.). Werkd.: 2i/2, 7 en 9.15 uur; zond.: 2y2, 4.45, 7 en 9.15 uur. TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum Geologie en Mineralogie v d Werfpark 1 Tentoonstelling geolo gie van Nederland Op werkdagen van 10-12 en 2-4 uur Zon- en feestdagen 2-4 uur Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25): Tentoonstelling Livinus, grafiek, fotogra fiek en fotopeinture. Werkdagen: 25 uur nam (tot en met 11 april). Te Leiden is geopend: Apotheek „Tot Hulp der Mensheid Hooigracht 48. tel. 21060 en te Oegstgeest: Apotheek Oegst- geest, Wilhelmlnapark 8, tel. 26274. Bij geen gehoor bij Uw huisarts of specialist, bel op dokterstelefoon 22222. In een toespraak, die in het zieken huis, waar ds. Mackenzie is opgenomen op de band was vastgelegd, zei hij dat het hem leed had gedaan de ver zorging van de rubriek te hebben moe ten beëindigen, maar wel was er bij hem vreugde over de gemeenschap met de luisteraars „in de grond, die ons allen draagt". Voor zeer velen betekent het een hele strijd om zich met het ouder worden te verzoenen. Het is echter een levens kunst, die waard is om te worden ver staan. Er is wijsheid en moed voor no dig om aan de wetten en de grenzen van het leven te gehoorzamen. Wie dit doet, zal de rijkdom van de ouderdom beleven en de kracht vinden om te strij den en te streven en zich over te geven aan dat „wat de toekomst brengen moge". Ds. Mackenzie besloot met de nieuw testamentische groet aan zijn luiste raars: „dat gij welvaart en gezond zijt gelijk uw ziel wel vaart". Dr. Spelberg, die ds. Mackenzie had ingeleid deelde nog mee, dat de mor genwijdingen op maandagmorgen op een geheel nieuwe leest zullen worden geschoeid en voortaan de volle beschik bare twintig minuten zullen beslaan. Griekse mythologie voor t.v. Te Bussum (Delta Film TV Produc tions) wordt op het ogenblik de laatste hand gelegd aan een film, getiteld: Daybreak of Europe", speciaal bedoeld voor tv-uitzending. Deze introductie van een filmserie over Griekse mythologie speelt ongeveer 450 jaar voor Christus in het Athene van die dagen. De pro- duktie en regie zijn in handen van Jaap Nieuwenhuis. Wim Bijmoer maakt de tekeningen, Max Dendermonde schrijft het commentaar. The Winslow Boy De Haagsche Comedie deelt mee. dat de televisievoorstelling van „-The Win slow Boy" op 1 april geen opvoering is van dit gezelschap, maar een individuele medewerking van een aantal leden van de Haagsche Comedie aan een telerecor- ding van de K.R.O. Hilversum II, 298 m. NCRV: 7.00 Nws. en SOS-ber. 7.10 Ge- wyde muz. 7.50 Een woord voor de dag. 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 V. d. zieken. 9.30 V. d. vrouw. 10.15 Gram. 10.30 Mor gendienst. 11.00 Gram. 11.20 Davld Cop- perfield, hoorsp. 12.30 Land- en tuinb.- meded. 12.33 Kamerkoor. 12.53 Gram. of act. 13.00 Nws. 13.15 Met PIT op pad. 13.20 Promenade-ork. en solist. 14.00 Gram. 15.00 Jeugdconc. 15.45 Gram. 16.00 V. d. Jeugd. 17.20 Klassieke muz. 17.40 Beursber. 17.45 Gram. NCRV: 18.00 Leger des Hellskwartier. 18.15 Spectrum v. h. organisatie- en ver enigingsleven. 18.30 Klaveclmbelrecital. 18.45 Boekbespr. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Muz. caus. 19A.30 Radiokrant. 19.55 Op de man af. 20.00 Amus. muz. 20.30 Passiestonde. 21.10 Passionsberlcht des Matthaus, oratorium. 22.35 Gram. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nws. 23.15 Sport- uitsl. 23.20—24.00 Gram. (over de 4e lijn van 1820 uur) Blue star - Beautiful love - To love you - Can't we talk it over - When I fall in love - Song of Delilah - My foo lish heart. Orkest Geoff Love; The Char leston, Bam dance, Orkest Victor Silves ter; The river Kwai March, Orkest Ray Martin; St. Bernard waltz,, Orkest Victor Silvester; Ballad of Davy Crockett, Or kest Ray Martin; La Conga, Rock around the clock. Orkest Victor Silvester; Hang your head In shame, String of pearls, You'll be the one. Don't be that way, Ole Napoleon, Hank Thompson and his Brazos Valley Boys; Hora staccato, Lolly too dum dey. Hit the road to dreamland. Way back home, Dry bones, Fred Waring and the Pennsylvanlans; I'm saving my self for you Lies, Eddie Heywood; Dia monds are a girl's best friend, Orkest Ray Martin; Autumn leaves. Coleman Hawkins; Love ls the tender trap, Orkest Ray Martins; No moon at all, Dance only with me, The Jonah Jones Quartet; Un chained melody, I believe, Jimmie Rod- gers; Am I blue. You're driving me cra zy, Orkest Jackie Gleason; Too young, Tammy, Jimmie Rodgers; Let's dance. Somebody stole my gal, Orkest Benny Goodman; Ain't she sweet, For dancers only, Tain't what you do, Well all right then. My blue heaven, Four or five times, Annie Laurie, Orkest Billy May. TELEVISIEPROGRAMMA KRO: 17.00 V. d. Jeugd. NTS: 20.00 Weekjourn. VARA: 20.30 Pol. uitz. 20.45 Discussie. 21.00 Het kind der tienduizen den, tv-spel. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service. 330 m. 12.00 Onbekend. 13.00 Gram. 13.30 V. d. boeren. 13.55 Weerber. 14.00 Nws. 14.10 Hoorsp. 14.40 Pianospel. 15.00 Ork.conc. 16.00 Hoorsp. 17.00 Vespers. 17.45 Voor oudere luisteraars. 18.00 V. d. kind. 18.55 Weerber. 19.00 Nws. 19.15 In the South- East. 19.45 Volksdansen. 20.00 Gram. 20.30 Quizprogr. 21.00 Ork.conc. 22.00 Nws. 22.15 Ork.conc. (verv.). 23.00 Caus. 23.20 Pianorecital. 23.30 Meditatie. 23.45 Pari. overz. 24.00 Nws. 0.060.36 Pianotrio. Engeland, BBC Light Programme. 150Q en 247 111. 12.00 Voordr. 12.15 Mrs. Dale's dagboek. 12.30 Nws. en dansmuz. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) p-°. as ■3 8 20 S? Den Helder mist ozo 1024 7 4 Ypenburg mist ozo 1022 8 7 Vlissingen mist o 1020 7 7 Eelde mist ozo 102 6 5 5 Twente geh. bew. w.st. 1024 8 6 De Bilt geh. bew. o 1023 7 4 Eindhoven mist o 1023 7 7 Z. Limburgmlst ono 1023 3 3 Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Genève Locarno Wenen Innsbruck Rome Ajacclo Madrid Mallorca Algiers a •0 ei 3 .9 a 1 fl (N geh. bew. wnw 6 1 0 geh. bew. nw 2 3 0 half bew. windstil -1 0 mist wnw 6 3 0 mist windstil 4 0 zwaar bew. 0 4 8 0 geh. bew. ozo 6 7 0 lioht bew. ono 4 6 0.3 liolit bew. ono 3 5 0 half bew. 0 2 7 0 geh. bew. zzo 3 11 0.6 zwaar bew. windstil 8 0 zwaar bew. nw 3 9 0 geh. bew. n 3 6 1 mist ono 2 6 0 mist zzw 2 4 0 mist ono 1 6 0.2 mist windstil 7 0 lioht bew. windstil 5 0 zwaar bew. verand. 5 0 onbewolkt windstil 2 0 lioht bew. windstil 10 0 onbewolkt ono 3 6 0 zwaar bew. zw 3 7 - geh. bew. no 3 12 licht bew. zzw 2 11 0

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 2