AGENT-BEZORGER het helper EUROPESE SOLIDARITEIT TANDPASTA IVOROL ZATERDAG 21 MAART 1959 Dr. W. Albetla sprak voor Chr. Besturenbond De Europese gedachte is te belangrijk voor de toekomst van ons werelddeel, dat ons enthousiasme ervoor zou mogen luwen. Integendeel, wjj moeten steeds meer leren Europees te denken en bjj deze verdere verwezenlijking van de Europese solidariteit kan de christelijke vakbeweging een rol van betekenis spe len, zoals zy dat tot nog toe ook steeds heeft gedaan. Tot deze uitspraak kwam dr. W. Albe- da. wetenschappelijk medewerker van de Chr. Bond v. Werknemers in de Hout en Bouwnijverheid, aan 't eind van zijn causerie „Wij en de Europese economi sche gemeenschap", gisteravond gehou den voor leden van de Leidsche Chr. Besturenbond in het gebouw voor Chris- telijk-Sociale Belangen. De aanleiding tot de Europese integra tie waren niet in de eerste plaats eco nomische redenen, maar politieke over wegingen. De tegengestelde belangen van Frankrijk en Duitsland hadden al genoeg narigheid veroorzaakt en ge meenschappelijk hoopte men sterker te staan tegen de dreiging uit het Oosten. Bovendien raakte het economische po tentieel sterk achter by dat van de Sov jet-Unie en de Ver. Staten, tengevolge van geringere bodemrijkdom en de ta riefmuren. Zo ontstond het plan tot het vormen van een Economische Unie met als basis betere arbeidsverdeling, grotere produk- tie en lagere prijzen. De invoerrechten zouden worden afgeschaft en tegenover de landen buiten de Unie zou eenzelfde AANRIJDING OP DOEZASTRAAT EN LEVENDAAL Een 21-jarige wielrijdster, die gister middag, komende uit de Molensteeg. op de Doezastraat geen voorrang verleende aan een stationcar, werd door een auto gegrepen. Zij kwam op de motorkop terecht en even later tegen de grond geslingerd. Tengevolge van deze aanrij ding liep zij een hersenschudding en verwondingen aan de nek op. De EHD bracht het slachtoffer over naar het S t.-El is abe thziekenhuis. De zesjarige Tonny Rietkerk, uit de Nieuwe Brugsteeg, die gistermiddag, zonder op het verkeer te letten, net Levendaal overstak, werd aangereden door een auto. Het ventje, dat vermoe delijk een schedelbasisfractuur opliep, is overgebracht naar het Acad. Zieken huis. Geveilde percelen Ten overstaan van Notaris A. H. Doyer te Leiden. Woonhuis met afzon derlijke bovenwoning Decimastr. 32/32a in bod: f6.600.koper: H. van Kampen te Leiden, q.q. voor: f6.600.—. 7 woon huizen Bloemistenlaan 16 t/m 22 teza men in bod f15.800.koper: E. van Starkenburg te Leiden, q.q. voor f 16.000.Woonhuis met afzonderlijke bovenwoning Lammermarkt 37/37a in bod: f4.700.— gemijnd op fl.—Dit perceel is niet verkocht. Woonhuis Groenesteeg 73 in bod f2.400.— is niet verkocht. Ten overstaan van Notaris W. F. Karstens te Leiden. Woonhuis met af zonderlijke bovenwoning 3 Octoberstraat 2/2a in bod: f5.300.koper: J. B. de Groot te Leiden voor: f5.345.Woon huis met afzonderlijke bovenwoning 3 Octoberstraat 4,/4a in bod: f6.100. koper: M. van der Hoogt te Leiden voor: f 6.100.Woonhuis Oranjegracht 57 in bod: f 1.400.koper: J. van Iterson te Leiden, q.q. voor: f 1.400.—. Woonhuis Oranjegracht 32b in bod: f 1.340.ko per: T. Beeuwkes te Leiden, q.q. voor f 1.410.—Woonhuis Vliet 38 in bod: f 1.825.— gemijnd op: f975.—; dit per ceel is niet gegund. SOEFI BEWEGING In het gebouw Gerecht 10 hield mr. C. A. Baron Bentinck gisteravond een korte inleiding over de subtiele verhou ding tussen meester en leerling. In de esoterische school van de Soefi Orde speelt deze verhouding een belangrijke rol. Het persoonlijk contact met de Meester is van grote invloed op de in nerlijke groei en geestelijke vooruitgang van de leerling. Daarbij geldt het prin cipe, dat men leiding ontvangst en aanvaardt van degene, die het hoogste niveau van geestelijke realisatie heeft bereikt. De consequentie van dit prin cipe is, dat de Soefi Orde een hiërar chische structuur heeft. Toch is het ge loof van de Soefi democratisch, omdat hij gelooft in de goddelijke vonk, die in iedere ziel verborgen is. Vervolgens las de heer Bentinck een voordracht van Hazrat Inayat Khan voor over: Het pad van leerlingschap. Daarbij zijn vijf fasen te onderscheiden. In de eerste fase schenkt de leprling zijn vertrouwen aan de Meester. Hier na volgt een beproeving, welke uit op offering bestaat. De derde les is navol ging van de Leraar, niet alleen van diens uiterlijk gedrag, maar ook van zijn in nerlijke houding. Bij de vierde les komt de leerling zo ver, dat hij in wijzen en in dwazen, kortom in elke gedaante, zijn Leraar ziet, die hem iets leert. In de vijfde fase geeft de leerling de toewij ding, opoffering, hulp en eerbied, die hij tot dusver aan zijn Leraar heeft gege ven, aan iedereen, omdat hij in iedereen zijn Leraar ziet. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Helena Margreet, dr. van G. M. R. de Haan en C. E. de Bruine; Johanna, dr. van A. F. Hoppenbrouwer en A. G. Koele- wijn; Janneke Saskla. dr. van J. Huis man en E. W. Hoogland; Christa Ellen, dr. van J. Huisman en E. W. Hoog land; Engelbertus Jacobus, zoon van P. H. van der Zaal en M. Vermeer; Janny, dr. van J. Bijl en H. Stolk; Coen- raad Maria Hendrikus Jacobus, zn. van M. H. Tunnessen en J. P. T. Aarts; Al- bert Herman, zn. van H. Metselaar en C. Dekker; Catharlna Elisabeth Maria. dr. van A. Paauw en C. T. M. Bleljs; Mark Frederik. zn. van H. W. Gerth van Wijk en L. Kruijt; Marie Leonie Emilie, dr. van L. G. A. M. van Delft en E. M. Ruijg- rok; Willibrordus Gerardus Cornells Ma ria. zn. van J. C. G. Alkemade en E. J. van Wissen; Paul, zn. van W. L. H. Vogel en P. M. Wildenboer. ONDERTROUWD J. Minke en J. J. Brandt; P. de Vos en W. C. Galjaard; P. Wiegman en Z. van Dijk; A. F. van der List en G. van Schoonderwoerd den Bezemer; A. G. Mul der en C. M. Peters; J. H. L. P. van Pol en E. D. Polssonnler; P. J. Sassen en E. M. M. Pieterse; E. A. G. Brunt en W. J. de Munnik; I. Boom en J. Filippo; E. J. van der Kooij en P. M. Brugman; G. J. ten Boske en G. Borgers; A. Dörr en M. van der Zee; L. J. van Es en M. S. Min- noma; J. P. M. Paardekooper en M. W. C. Soontlëns; W. J. Wllkens en M. A. de Roo. OVERLEDEN A. van der Zwan. 47 Jr., man; H. Slui ters. 47 jr.. man; D. van Wouw. 80 Jr.. man; M. M. Smits, 85 jr.. weduwe van P. van Ulden; J. van der Lelie, 65 Jr., echtgenote van C. A. Bink. Iskar Aribo leidt Haags Toonkunstkoor Het bestuur van de afdeling 's-Gra- venhage en omstreken van de Maat schappij tot bevordering der toonkunst heeft de heer Hein Jordans te Vught op zijn verzoek op de meest eervolle wijze ontslag als directeur der afdeling ver leend. De heer Iskar Aribo alhier is voor het volgende seizoen bereid gevonden de voorbereiding en de leiding van de uit voering van Verdi's Requiem op 8 de cember 1959 en van Bach's Mattheus Passion op 2 april op zich te nemen. ACADEMISCHE EXAMENS Geslaagd voor het kand.ex. Gen. n de heren H. Maas Geesteranus (Biltho- veni) en J. C. M. van der Vijver (Schie dam); kand.ex. Franse taal- en letter kunde mej. C. Pieterse (Leiden) en de heer N. E. M. Osse (Den Haag); doet. ex. Franse taal. en letterkunde mej. J. P. Veenendaal (Scheveningen)kand. ex. Slavische taal- en letterkunde de heer W. E. Blom (Oegstgeest)doet. ex. gen. II mej. E. van Pelt (Voorburg) en de heren T. A. Stoppelaar (Den Haag) en H. J. J. Wellens (Den Haag); semi- deel, dat van deze vrije Furopes« n-- i artsex. mej. J. M. Balek (Den Haag) cn de heren W. Frijling (Leiden) en W. H. Kleinloog (Voorburg); artsex. mevr. N. KaanHevwood (Den Haag) en de he ren A. L. Hermans (Delft), H. W. A. van Oordt Den Haag), G. Richmond (Ver. St.), M. Rosenzwelg (Ver. St.) cum laude en E. R. Scheepe (Oegst geest). tariefmuur gelden. Het ligt voor de hand, dat bij de verwezenlijking van dit plan geleidelijkheid moet worden be tracht. Het verdrag geeft dan ook een overgangstijd aan van vijftien jaar. SUPRA-NATIONALE EUROPESE OVERHEID Behalve vrij handelsverkeer staan op het programma vrij dienstenverkeer en vrij personenverkeer. Om deze goed te laten functioneren zijn nodig een ge meenschappelijk vestigingsbeleid, een gemeenschappelijk kartelbeleid, coördi natie van het belastingbeleid, terwijl ook de financieringswijze van de sociale verzekeringen de aandacht vraagt. Een supra-nationale w-r- -se overheid is dus geen overbodigheid. De sociale para0van het verdrag tot samenwerking leidt tot vrije uit wisseling van werknemers en schept de mogelijkheid tot uitzending van ionge arbeiders voor rekening van de Euro pese organen. Dr. Albeda was van oor- beidsmarkt geen overweldigend gebruik zal worden gemaakt, misschien enkel, wanneer ergens ernstige werkloosheid optreedt. Formeel gesproken zal de ge leide loonpolitiek in Nederland kunnen worden gehandhaafd een der eisen van het verdrag is immers, dat de beta lingsbalans in evenwicht moet blijven maar op den duur zal ongetwijfeld de neiging ontstaan de lonen te richten op het Europese niveau. Een interessante vraag is nog. of wij moeten komen tot Europese organisaties cp het gebied van de vakbeweging en tot Europese onderhandelingen. Dr. Al beda gaf als zijn mening, dat de mo gelijkheid on Eurooees niveau loon eisen te stellen voorshands is uitgesloten Europese collectieve arbeidsovereenkom sten liggen in een zeer ver verschiet. De bijeenkomst stond onder leiding van voorzitter A. L. Verhoog, die een actie aankondigde, om het jubilerende DEL een feestgave te bezorgen. Ge dacht wordt aan een rusthuis voor wer kende mensen. Voorts werd de aandacht gevestigd op de pendule op de schoor steenmantel. een geschenk van de af deling hout en bouw. DE BESTE en niet duur.Tube 95.70-45 ct Genootschap Nederland-Engeland Ruim twee weken later aan aanvan kelijk in de bedoeling heeft gelegen heeft dr. V. Barocas gisteravond in „De Doelen" gesproken over ruimtevaart als fictie voor het Genootschap Nederland Engeland. Welke motieven tot dit uit stel geleid hebben weten wij niet, maar een feit is dat deze ene avond nu juist bijzonder slecht gekozen bleek te zijn: er waren buiten bestuursver:egenwoor- aigers, spreker, assistent, speciale gasten en pers aanzienlijk minder dan tien be langstellenden om het gesprokene aan te horen en de vertoonde lichtbeelden te aanschouwen. Voorzitter prof. dr. A. A. Prins weet dit in zijn welkomstwoord aan griep (waarvan ook de spreker de gevolgen ondervond) en aan andere toevallige omstandigheden. Dr. Barocas sprak over ruimtevaart door het oog van litteratoren uit het verleden en over de bijzondere moeilijk heden die in feite door de mens zullen worden ondervonden op zijn weg door het heelal. Het gehoor was geboeid, hoewel er in wezen niets meer verteld werd dan wat er de laatste jaren her haaldelijk in artikelen in kranten en tijdschriften uitvoeriger is verschenen. OUDERAVOND DA COSTASTRAAT Gisteren vond in de Openbare Lagere Opleidingsschool aan de Da Costastraat een ouderavond plaats. Precies om 8 uur kon de voorzitter der oudercommissie een vry groot aantal ouders welkom heten waarna in een vlot tempo de agenda werd afgewerkt. Het belangrijkste punt was de goedkeu ring van een schoolfondsreglement, ont worpen door de oudercommissie in sa menwerking met de Centrale Ouder raad. De goedkeuring der ouders was unaniem. De penningmeester dankte in zijn verslag de heer Derogè voor de prettige wijze van samenwerking bij de overdrage van de schoolfondskas. welke in een gezonde toestand verkeerde. Na de rondvraag werd het werk dei- kinderen bezichtigd en het paasrapport besproken. Dit rapport was enige dagen geleden uitgereikt, zodat de ouders naar aanleiding hiervan zich tot het onder wijzend personeel konden wenden. De Centrale Ouderraad was vertegen woordigd door de heer J. J. Regeer. MEJ. DRA. E. VIJLBRIFF VOORGANGSTER N.P.B. Onze stadgenote, mej. dra. E. Vijl- brief is benoemd tot voorgangster van de afdeling Haarlem-Noord van de Nederlandse Protestanten Bond. welke benoeming zij heeft aangenomen. REMBRANDT- LYCEUM Gisteravond verschafte de „Stichting Ceno" in het gymnastieklokaal van het Rembrandt-lyceum weer een genotvolle avond aan de leerlingen van deze school en vele van hun ouders. Leerlingen en enkele oud-leerlingen brachten muziek ten gehore (piano, fluit, cello, clarinet). Ook declamatie stond op het program, terwijl het koor van het Rembrandt- lyceum onder de bezielende leiding van de heer Bontje zich op zijn best deed horen. Het geheel was van een uitste kend gehalte en trok de belangstelling van de toehoorders, zowel van ouders en leerlingen, als ook van veie docenten, die met hun dames aanwezig waren. De medewerkenden aan deze geslaagde avond werden dan ook met een enthou siast applaus beloond. DIPLOMA-ZWEMMEN In „De Overdekte" hebben weer vele scholieren voor hun diploma gezwom men. Na afloop kon het diploma aan de volgende leerlingen worden uitge reikt: Josje Bekkers. Charlotte Bey, Ankie Bosman, Cobi Uit den Boogaard, Tini van Evert, Joke Hoogeboom. Ellv Hoogeboom, Irene van Dijk, Lenie van Houten, Charry Kenter, Elly v. Rooyen. Rietje Spek, Henny Kop, Attie de Graaf. Henny Link, Nelly v. Oosten, Di- neke Regeer. Anneke Rijsbergen. An neke Vos, Anneke v. d. Wetering, Conny de Wolf, Beppie v. d. Zeeuw. Sini van Leeuwen. Gudy Stouten. Lilian Borger- ding, Willy Barning, Connv v. Gelderen, Corry de Klerk, Marry Jansen, Rineke Reyneveld, Olga Veilbrief, Lyda Brus- see. Alie Coert, Corrie Groenendijk, Aleke Bonarius, Tineke de Haas, Marry Lavèn, Willie Mieloo, Yvonne Beugels- dijk, Joke Fasseur, Joke Klinkhamer. Tini Olvier, Nel Ouwerkerk, Janny Starre, Anja Keyser, Coby Batelaan. Ina van Beek, Greetje Hermans. Yvon ne den Hertog, Marry Klein, Bettv van Maanen, Annie Padding, Henny Sieval, Ineke v. d. Waals, Lea Wassenaar. Hann.v Sira, Mary Friesema, Wiesje Frankhuyzen. Bartha de Graaf, Anneke Griffioen, Joke de Heus, Adrie van Katwijk, Margreet Jungerius, Meta v. Rij, Adrie Visser, Wiesje Abcouwer, Yvonne v. Rheenen, Ditje de Lange, Joke Offerman. Marlon den Os, Yvonne Petit, Alie v. d. Reyden. Janny Roedoe, Ria Vos, Tillv de Klerk. Inge Looye- stein, Irene Kop, Riet Heus. Gistermiddag werd bij de visloods aan de Tweede Binnenhaven te Den Haas het liik.ie drijvende gevonden ven de zes-jarige Johan Rog uit de West duinweg. De jongen is vermoedelijk al spelende te water geraakt. LEIDERDORP Harmoniekapel en drumband concerteerden met succes De Harmoniekapel Leiderdorp gaf gisteravond in het Dorpshuis de derde openbare uitvoering onder leiding van dirigent J. F. J. Boelhouwer, lid van de Koninklijke Militaire Kapel, terwijl de drumband geleid werd door de heer B. v.d. Pluym. De voorzitter, de heer Spaargaren, heette alle aanwezigen hartelijk wel kom, speciaal de erevoorzitter, burge meester en mevr. Van Diepeningen, ir. Poels, wethouder Broxterman en dr. G. A. de Bruyne. Hij memoreerde, dat de kapel dit jaar in uniform gestoken is, en waar de prestaties een stijgende lijn vertonen, hoopte men nu ook aan con coursen te kunnen deelnemen. De drum band heeft dit al gedaan en de tweede prijs behaald. Het muzikale gedeelte van de avond werd geopend met het spelen van een pittige mars, gevolgd door de symfonie Concertante van G. Boedyn. die heel goed klonk. Na een parafrase over „Harre meine Seele" van E. Ruh, volgde „Les Dragons de Villars" van Maillart, in arr. van Chr. Muldermans, een stuk, dat heel wat van het uithoudingsver mogen der blazers vroeg. De laatste vier stukken van het pro gramma, nl. Erato Mars, Entree du De- filé, Manoeuvre Mars en Semper Fidelia, werden uitgevoerd in combinatie met de drumband. We menen wel de woorden van de voorzitter te mogen onderschrij ven, als we zeggen, dat de prestaties van de kapel een stijgende lijn vertonen. De heer Spaargaren dankte na afloop de heren Boelhouwer en v. d. Pluym voor hun leiding in het afgelopen jaar en hoopte, dat zij nog lange tijd de diri geerstok in Leiderdorp zullen hanteren. De toneelvereniging uit Zoetenvoude. o.l.v. de heer J. F. Hulsbos, voerde na de pauze het toneelstuk „De Poets van Akkerlust" op. Gecombineerde ouderavond van Hervormde Scholen De Hervormde scholen aan de Kas- tanjelaan en aan de M. P. Splinterlaan hielden gisterenavond in de aula van laatstgenoemde school een gezamenlijke ouderavond. De voorzitter der schoolvereniging, de heer M. P. Splinter zei in zijn openings woord, dat deze gecombineerde ouder avond een experiment was; hij hoopte op een geslaagde avond. Het hoofd van de M. P Splinter- school. de heer Planting kon tot zijn vreugde mede delen, dat in verband met de toeneming van het aantal leerlingen Gevraagd voor Warmond moet in Warmond wonen. Leeftijd boven 23 jaar. Aanmelden aan bureau Leidsch Dagblad, Witte Singel I, Leiden. Vandaag wordt in de Energiehalte i Toerisme geopend. Op de voor-1 hof"; op de achtergrond die van Rotterdam de Beun voor, Sport en j grond de stand van de Keuken-de K.N.V.V.L. bij het begin van de nieuwe cursus een vierde leerkracht benoemd zal kunnen worden. De heer Sleeboom deelde mede. dat het in de bedoeling ligt twee school reisjes per autobus te organiseren nl. èèn voor de laagste klassen en èèn voor de hoogste klasse. De grote vakan tie zal dit jaar nog 6 weken lang zijn, maar volgend jaar zal dit vijf weken worden. Er werd gezongen door de leerlingen der eerste en tweede klasse, waarna door leerlingen uit de hogere klassen een toneelstukje in twee bedrijven werd opgevoerd, een fragment uit het leven van Tom Sawyer. Het viel bij de ouders goed in de smaak en de kinderen kon den hun rol dan ook uitstekend. Later was er voor de ouders gele genheid met de onderwijzers te spre ken. Declamatie-civond N.C.V.B. De Ned. Chr. Vrouwenbond vergader de gisteravond in het gebouw Eikenlaan De vergadering stond in het teken van het komende Paasfeest. Daar de pre sidente, mevr. v. Stralen, door ziekte verhinderd was, leidde, de in de vorige vergadering pas benoemde mevrouw Bleiohrodt de avond. Zij sprak een en kel woord naar aanleiding van Lucas 23 over Jezus voor Pilatus. Mevr. P. DietsMetselaar was uit Gouda gekomen om te declameren, een cyclus van „Rondom Pasen" van Willem de Mérode. Mevr. Diets deed dit op ontroerende wijze. Dat zij ook de hu- moristissche kant van de voordracht kunst volkomen beheerste, bleek wel, toen zij na de pauze een Vlaams schets je alleraardigst voordroeg, alsmede twee fragmentjes van Aimie M. G. Schmidt. OEGSTGEEST Begrafenis oud- weth. Den Ouden Gistermiddag is onder zeer grote be langstelling het stoffelijk overschot van de heer J. den Ouden op de begraaf plaats bij het Groene Kerkje ter ruste gelegd. Onder de aanwezigen merkten wij o.m. op burgemeester H. L. du Boeuff, de wethouders en tal van raads leden van Oegstgeest, oud-burgemeester A. C. de Wilde van Valkenburg, as. J. C. Brussaard, geref. predikant "te Oegst geest, bestuursleden van de Leidse Hout- school, bestuursleden van de Oranje- vereeniging Oegstgeest, tal van aanne mers en leden ven cie A.R. Kiesvereni ging uit Oegstgeest eti tal van vrienden en kennissen van de overledene. Als eerste spreker trad burgemeester Du Boeuff naar voren, die de grote verdiensten van de overledene schetste voor de gemeente Oegstgeest» die hij heeft gediend als wethouder en raadslid. Hij heeft als zodanig een belangrijke pe riode meegemaakt en daarbij heeft men dankbaar gebruik gemaakt van zijn ta lenten. De gemeente is hem veel dank verschuldigd. Vervolgens sprak de heer B. J. Huurman uit Leiden namens de aannemersbond. Wij zijn hem zeer er kentelijk voor alles wat hij gedaan heeft voor de bond en vooral zijn adviezen zullen wij zeer missen. De laatste spre ker was de heer Jac J. Vqs, secretaris van de Oranjevereeniging. Ds. G. Toornvliet, geref. predikant te Bloemendaal, sprak naar aanleiding van Romeinen 8 l en Openbaringen 14 13. Hierna werd het stoffelijk overschot ter- aardebesteld. Een zoon dankte voor de belangstelling. VOORSCHOTEN L. S. DE BODE 40 JAAR BIJ ZILVERFABRIEK Deze week was het 40 jaar geleden dat de heer L. S. de Bode. Willem de Zwijgerlaan, alhier, in dienst trad van de N.V. Zilverfabriek „Voorschoten". De heer De Bode is thans hoofdvertegen woordiger en chef van de handelsafde ling in Den Haag. De huldiging vindt maandag in „Het Gulden Vlies" te Lei den plaats, eerst in intieme kring van 2.303.30 uur en daarna tijdens een re ceptie die tot 5.30 uur duurt. ZOETERWOUDE Opper N. Minnaard in het zilver Op 27 maart a.s. zal het 25 jaar gele den zijn, dat de opperwachtmeester der Rijkspolitie, N.. Minnaard, in overheids dienst trad. Op 27 maart 1934, werd de jubilaris aangesteld bij de douanen als hulp-commies met standplaats Nispen. Op 15 januari 1937 ging hij over naar de Rijksveldwaoht te Amsterdam, om in maart 1941 ingedeeld te worden bij de Staatspolitie. Na de oorlog op 1 maart 1946 werd het korps Rijkspolitie ingesteld en Minnaard ging daarin over als wachtmeester le-klasse. met stand plaats Zoetermeer. Hij diende in ver schillende gemeenten o.a. Sliedrecht, Numansdorp en Berkenwoude om op 1 februari 1947 te verhuizen naar Zoe- terwoude, waar hij op 1 januari 1956 werd bevorderd tot opperwachtmeester. Hij is thans plaatsvervangend groeps commandant. De heer Minnaard is een algemeen bekende persoonlijkheid in Zoeterwoude en omgeving en het zal hem dan ook aan belangstelling niet ontbreken. Twee glazenwassers in Den Haag zijn gistermiddag ernstig gewond, toen de zeven meier hoge ladder, waarop zij hun werk verrichtten, omviel. De ladder raakte de voe dingsdraden van de tram, die over een .afstand van tienlallen meters afbraken; een urenlange tram- stremming was hiervan het gevolg. Op de foto: Brandweerlieden be zig met het opruimen van de lad derwagen. Jaarvergadering A.R.P. en C.H.U. De Ant. Rev. Party, afdeling Zoeter woude, hield haar jaarlijkse ledenver gadering in café „Ik leer nog". Voorzit ter J. M. Kraan oponde de vergadering. Uit het jaarverslag bleek, dat de activi teit de laatste jaren wat was afgezakt, doch de nieuw gekozen voorzitter hoopt, dat voortaan hieraan meer aandacht zal worden besteed. Uit het financieel ver slag bleek, dat i. 32 in kas was. Bij de bestuursverkiezing werd de heer A.. Wissel tot secretaris gekozen. Na de koffiepauze werd een algemene bespre king gehouden. Verschillende vragen op het gebied van woningbouw, industrie plan en grenswijziging werd naar te vredenheid beantwoord door het raads lid de heer Joh. van Vliet. Over het punt bouw van een dierenasiel werd ruim gediscussieerd. Men had over het algemeen weinig waardering voor de bouw van dit object in de omgeving van woningen, terwijl in Zoeterwoude wel een geschikter terrein kon worden aan gewezen. Men is teleurgesteld, dat hier voor reeds een bouwvergunning is ver strekt. Een protest is reeds aan de raad verzonden en de belanghebbenden blij ven verwachten dat een wijziging nog mogelijk zal blijken. De heer C. Rijlaarsdam, voorzitter van de afdeling Zoeterwoude van de C.H.U., dankte het bestuur van de Ant. Rev. Partij, voor de uitnodiging en de in goede sfeer gehouden discussies. Van beide zijden sprak men de hoop uit, dat de samenwerking van de beide kiesver enigingen in Zoeterwoude het voorbeeld zal kunnen geven aan andere plaatse lijke afdelingen, wat uiteindelijk kan leiden tot een fusie van beide partijen, waarnaar men verlangend uitziet. COMPETITIE-INDELING K.N.C.B. Ht bestuur van de Kon. Ned. Cricket bond heeft de lste-klasse clubs als volgt ingedeeld: lste-klas A: ACC, HCC I, HCC II, Hermes DVS, Quick Hg, Rood en Wit. VOC. VRA. lste-klas B: Excelsior, Haarlem, HBS, PW. Quick N. Sparta. VW. Van de Leldse clubs. Ajax en LCC, ls de indeling nog niet bekend. NIEUWE UITGAVEN Oom Hulot Jean-Claude Carrière, uitgave by De Fontein. Utrecht. Taiga Herbert Reinecker, uitgave De Fontein. Utrecht. Alle wegen lelden naar Rome Adalbert Seipolt. uitgave De Fontein, Utrecht. Cafe Nolt Frans Brunklaus. uitgave De Fontein. Utrecht. Moord by eb Will Geerlink, uitgave N.V. Ultgevery W. P. van Stockum en zoon. Den Haag. De dag. dat Lincoln werd dood gescho ten Jlm Bishop, uitgave De Fontein, Utrecht. In het spoor van de buffels Sandor Kis. uitgave N.V. Ultgevery F.E.D., Am sterdam. Moord met muziek W. H. van Eem- landt. uitgave Antllope-reews, Ultgevery Het Wereldvenster, Baarn. Gode Duizendpoot W. H. van Eem- landt. uitgave Antilope-reeks, Ultgevery Het Wereldvenster, Baarn. Ik was een Russisch meisje Tanya Matthews, uitgave Antllope-reeks. Ultge very Het Wereldvenster, Baarn. Het Russische meisje ln het Westen Tanya Matthews, uitgave Antllope-reeks. Ultgevery Het Wereldvenster. Baarn. Onze man in Havanna Graham Greene, uitgave Uitgeverij Contact, Am sterdam. De verloren wereld Sirf Arthur Co- nan Doyle. Ultgevery Contact. Amster dam en Antwerpen. Medische Dienst Wassenaar Dokter A. S. ten Cate, Burchtlaan 9. tel. 3027 en dokter B. A. Geerling*, Storm van 's-Gravesande- weg 64, tel. 2137. Wassenaarse Apotheek, Schouwweg 32, tel. 2402. Warmond Dokter H. A. G. M. Wa lenkamp, Dorpsstraat 45, tel. 220. Voorschoten Dokter F. Swen, Veurseweg 20. taief. 2356. Wijkverple ging: Gezondheidscentrum, tel. 2177. Oegstgeest Dokter Meissner, telef. no. 24865. Leiderdorp Dokter E. J. Hoefman, Hoofdstraat 40, tel. 30070. Zuster A. Hoogvliet, Kom van Aalweg 7, tel. 24909.

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 9