SIMCA 'n BRIL DRAGEN Leiden wordt in toekenning van bouwvolume ernstig tekort gedaan rMaagden"-kolder in het verbouwde Casino Chr. zangvereniging „Ex Animo" bracht Baclis „Matthaeus Passion" GEBR. y. ULDEN fester VAN MUIJEN VRAGEN De schaar komt te veel terecht in Leidse laken" Muzikaal en religieus beleven voor tallozen in lijdenstijcl VRIJDAG 20 MAART 1959 V) Geen plaats meer voor volkstuincomplexen Wethouder A. J. Jongeleen, wiens „departement" ook bij deze be grotingsbehandeling weer in het middelpunt van de belangstelling stond, diende, nadat hij in de middagzitting reeds kort aan het woord was geweest, de raad in de avondvergadering het eerst van antwoord. Hoewel een eventuele huurverhoging een zaak van de landsregering is, kwam deze in zijn rede nog even om de hoek kijken. Aanleiding hiertoe vond hij in de uit de raad gedane suggestie om, teneinde de huurprijs te drukken, over te gaan tot een soberder uitvoering van de woningen. Inderdaad, aldus de wethouder, zou zulks b.v. mogelijk zijn door geen douchecel in de plannen op te nemen en ook geen gebruik te maken van wandtegels en b.v. betonemaille. De loethouder rekende echter voor, dat dit maar een klein bedrag op de totale bouwsom zou uitmaken. De snelle stijging van de bouwkosten is oorzaak, dat de huren zo opgelopen zijn. Een woning, welke men enige jaren geleden nog bouwde (met in begrip van de grondkosten) voor circa f. 16.000, kost nu ruim f. 19.000. Aandacht schonk de heer Jonge leen vervolgens aan de krotoprui ming, ivaarover later op de avond ook zoethouder mr. Drijber nog uit voerig kwam te spreken. Spreker, die er ook reeds bij de behandeling van het wegenschema op had gewezen, zei, dat de krotopruiming eerst goed aangepakt kan worden als dit schema in zijn eerste jase komt. Dan kunnen hele wijken worden gesa neerd. Financieel is het daarbij voor de gemeente van belang indien het thans uitgebrachte rapport-Bommer in een landelijke financieringsrege- ling loordt omgezet. Een regeling, welke beoogt, dat het rijk 80 in de verwervingskosten bijdraagt. BEBOUWING STATIONSPLEIN Een onderwerp, dat ook de wethouder zeer ter harte gaat, is de bebouwing van het Stationsplein. Vorig jaar zomer leek het erop, dat een plan gerealiseerd zou worden. Er waren enkele beleggers ge vonden. Plotseling ging dit niet door omdat één van de beleggers zich tot de Kamer van Koophandel had gewend, met het verzoek van haar te mogen ver nemen of er in deze omgeving ook vraag naar winkelruimte bestond. Het advies viel tegen en daarover teleurgesteld, kwamen de bouwplannen weer op losse schroeven te staan. Gelet op deze gang van zaken, was de wethouder gegriefd, dat men thans in de Kamer van Koop handel - hij had dit in de plaatselijke pers gelezen - teleurgesteld is, dat de bebouwing van het Stationsplein op zich laat wachten. Ondanks deze aanvanke lijke tegenslag heeft hij er goede moed op, dat men toch spoedig met bouwen zal beginnen. Onderhandelingen worden momenteel gevoerd over twee belanryke objecten. VERBROKEN RELATIE Uitvoerig ging de wethouder deze avond ook in op de woningbouw en de verbroken relatie met het Bouwdistrict. Op 1 januari j.l. waren in uitvoering, volgens de Memorie van Antwoord op het sectieverslag, 619 woningwetwonin gen, 269 woningen door particulieren te bouwen met premie, alsmede een bejaar dentehuis, eveneens met premie te bou wen, met totaal 108 bedden. Aan de hand van enkele provinciale percentages kwam spreker tot de con clusie, dat Leiden in de toewijzing van het bouwvolume ernstig tekort wordt gedaan. Dit is dan ook een reden ge- Veel tact, doch niet soepel Overweg Kanaalweg De voorzitter, die bij deze begrotings behandeling uiteraard veel aan „zijn" wethouders kon overlaten, had gister middag slechts een kwartier nodig om de raad van repliek te dienen. Met de raad was hy het eens, dat van de politie bij de naleving van het par keerverbod op de Breestraat veel tact wordt gevraagd. In de regel is deze, met inachtneming van het wegenver keersreglement, dan ook wel aanwe zig. Een tactvol optreden mag echter niet leiden tot soepelheid. Vreemde lingen zftn in Leiden van harte wel kom, doch zij zullen zich ook moeten houden aan de verkeersregels. De maximumsnelheid van motorvoer tuigen wordt regelmatig gecontroleerd. In de afgelopen maand werden nog 12 processen-verbaal opgemaakt. In Leiden en spreker is daar ook een grote tegenstander van zal men echter te vergeefs zoeken naar zg. autovallen. Uit het oogpunt van effiency kan niets ko men van een politie-post in Zuid-West. Bovendien zou het moeilijk zijn om een dergelijke post permanent te bezetten. Een stationcar rijdt regelmatig ook door de nieuwe wijken. De minister is niet bereid om een toe slag te geven aan politiepersoneel, dat een vreemde taal beheerst. Van ge meentewege wordt bij het behalen van een diploma echter een gratificatie van f. 50.— verstrekt. Ook het College acht de toestand by de spoorwegovergang in de Kanaal- weg (voor wielrijders onbewaakt, doch met knipperlichten en alarmsignaal) niet bevredigend. Van de minister hebben de Spoorwegen evenwel toe stemming ontvangen voor deze „bevei liging". Het College zal met de Spoor wegen contact opnemen om te zien of hierin geen verandering is aan te brengen. Een punt van overweging zal dan tevens uitmaken om het alarm signaal kortere tijd in dienst te stellen. GRENSWIJZIGING Ten aanzien van de grenswijzigings- voorstellen deelde de burgemeester nog mee. dat hij de indruk heeft, dat de minister en G.S. rekening houden met de gerechtvaardigde verlangens van Lei den. Het ligt in de lijn der verwachtin gen, dat het advies binnenkort aan de minister ter hand wordt gesteld. weest, dat Leiden onlangs uit het Bouw district is getreden. Van de 600 aan dit district voor 1959 toegeivezen woningen, wenste men Leiden aanvankelijk maar 213 woningen toe te kennen. Nadat wij onze bezwaren over deze gang van za ken hadden ingediend, werden dit er 253. Een aantal, waarmede Leiden geen genoegen kon nemen. Volgens de vige rende verdelingssleutel is er iets mis. „De schaar", aldus de heer Jongeleen, „komt te veel terecht in het Leidse la ken". Op 6 januari j.l. hebben wij ons, naar aanleiding van deze gang van zaken, in een uitvoerig schrijven tot Ged. Staten van Zuid-Holland gewend, waarop een bespreking met gedeputeerde Deeren- berg is gevolgd. Mede op diens advies, waarbij verwezen werd naar steden als Delft en Dordrecht, welke ook geen deel van een Bouwdistrict uitmaken, is Lei den toen uit het Bouwdistrict getreden. Thans is het de bedoeling om aan Lei den een afzonderlijk - en ook groter - bouwvolume toe te kennen. Wil het woningtekort in 1965 - en daar moet naar worden gestreefd! - opgehe ven zijn, dan moeten nog minstens 1700 a 1800 woningwetwoningen worden ge bouwd, hetgeen betekent, dat circa 360 woningwetwoningen per jaar in aan bouw moeten komen. Ook voor de pre- miebouw - waarvoor spreker een verhou- A. J. JONGELEEN geen grote trom. ding ziet van 70% woningwetwoningen en 30% premiebouw - zal daarnaast nog een toewijzing moeten afkomen. Naast de woningbouw - en daarover heerst in het College geen verschil van mening - dient de scholenbouw de voor rang te hebben. GEEN PLAATS MEER Over de vaste volkstuincomplexen kon de wethouder deze avond geen optimis tisch geluid laten horen. Was er aan vankelijk voor een dergelijk complex plaats in Leiden Zuid-West, het uitbrei dingsplan en de vermoedelijke omleg ging van de vaarweg (wegenschema) maken dit thans onmogelijk. Ook in Noord en de Meerburgerpolder is voor een permanent volkstuinpark geen plaats. Tegen een even buiten de stadsgrens geprojecteerd plan, maakt de Planologische Dienst bezwaren. Het zoe ken naar een oplossing geeft het College echter nog niet op. KLIMHEK ACHTER VAN DER WERF Afgedacht van het feit, dat het Colle ge geen speelgelegenheid in het Plant soen wenst te creëren, is de zandbak in een speeltuin op zijn retour. De sugges tie van mevr. Glastra van Loon: een klimhek in het Van der Werfpark, wil spreker in het College nog eens bespre ken. Wellicht, dat hiervoor achter het standbeeld van Van der Werf een plaats kan worden gevonden. Om op een ter rein vanaf te breken panden op de Haarlemmerstraat een speelruimte in te richten, kan spreker niet voelen. Achter het Levendaal was indertijd op een open terrein een speelplaats, doch deze is to taal vernield. Binnenkort is de aanbesteding te ver wachten van de uitbreiding van de riool waterzuiveringsinrichting in Noord. Een plan om voorlopig Zuid West te verbin den met het rioolgemaal in Noord komt spoedig in de Commissie van Openbare Werken. De taak van de welstandscommissie ligt op geheel ander terrein dan van de monumentencommissie. In juni j.l. is in Zuid West een plaats aangewezen voor een bejaardentehuis voor de Ned. Herv. Diaconie. De grond prijs kon echter nog niet worden vast gesteld. Zodra deze bekend is zal de Diaconie daarvan in kennis worden ge steld. VAN DISSELBRUG Het voorstel van de heer Woudstra (Van Disselbrug) wil het College wel in overweging nemen, vooral nu onlangs bekend is geworden, dat de gemeente voor deze brug nog een oorlogsschade zal ontvangen van f. 24.000. Voorshands heeft het College nog geen uitgesproken mening over restauratie «van deze brug. temeer daar er nog andere plannen tot bruggenbouw zijn. RESTAURATIE STADSGEHOORZAAL Terwijl een plan voor een volgende fase van de restauratie van de Stadsge hoorzaal klaar ligt. zal ook spoedig een onderzoek worden ingesteld naar de res tauratie van het Burchtcomplex. Bij het College is een mededeling binnengeko men, dat voortgang wordt gemaakt met de plannen tot verbetering van de ver binding met de kuststrook (badplaatsen) De provincie, attent gemaakt op de onmogelijke situatie bij de Wilhelmina- brug, antwoordde het College heel la coniek: „dat de breedte van het vaar water voldoende was". Thans zal dit pro vinciaal orgaan worden overtuigd, dat een verbreding van de brug, doch dan voor rijverkeer, ook tot zyn competen tie behoort. Heeft Rijksmonumentenzorg grote be langstelling voor het St.-Elisabethof, B en W zijn van oordeel, dat de huidige toestand een restauratie niet meer waard is. Technici van Rijksmonumen tenzorg en Gemeentewerken zullen een en ander nog eens in beschouwing ne men. Met het oog op andere plannen, voelt de wethouder niet zo veel voor een dras tisch opknappen van de zweminrichting De Zijl. Bij toenemende werkloosheid heeft het College 12 aanvullende werken (groot en klein) in portefeuille. GEEN GROTE TROM Tenslotte deelde de wethouder Jonge leen mede, dat er momenteel druk ge confereerd wordt over het structuur plan, dat reeds voldoet aan de inzich ten van Ged. Staten. Ook in dit opzicht zijn wij actief, al maken wij dan geen gebruik van de grote trom. Met nadruk stelde spreker, dat een Haagse overspil alleen door Leiden is op te vangen in dien er een grenswijziging komt. Simca de luxe 6.475.» Simca Elysée 7.450.» Simca Ariane 8.575.» O O Simca Beaulieu 10.300.» ALLEENVERKOOP HOGE RIJNDIJK 90 TELEFOON 23041 Het filmtheater Casino aan de Hoge- woerd heeft de voorstellingen weer vol ledig hervat. Een week lang zijn de deuren geslo ten gebleven. In die tijd werd op ener gieke wijze de laatste hand gelegd aan een verbouwing en modernisering, waar aan reeds maanden geleden was begon nen. Door deze werkzaamheden - het be staande „engelenbakje" werd tot over de volle breedte van de zaal uitgebreid - is o.m. de capaciteit van het theater met ongeveer zestig stoelen vergroot. Gisteravond had de directeur, de heer G. H. Groenewegen bij de heropenings voorstelling de gelukwensen van vele ge nodigden in ontvangst te nemen. Vreemde gasten Ook „De blauwe maagden van St. Tri- nian's" waren op bezoek. Ongetwijfeld zeer zeldzame gasten. Van huis uit zijn het geesteskinderen van de in Engeland zo bekende tekenaar Ronald Searle. Hij creëerde die baarlijke duivels in charmante meisjesgestalten, dit het kostschool St. Trinian's bevol ken. Tezamen zijn ze het leger te bar en de politie siddert voor ze. Frank Launder en Sidney Gilliat heb- Uitgeput leunt de diamantendief in dameskleren achterover. Eindelijk durft hij even rust te nemen. Te vroeg echter. Want ook hij zal niet kunnen ontkomen aan de wilde horde Blauwe maagden van St. Trinian's", die deze week het witte doek van Casino onveilig maken. ben het aangedurfd deze getekende fi guren van Ronald Searle gestalte te ge ven op het witte doek. Het laat zich ge makkelijk begrijpen, dat een filmver haaltje even dol en dwaas moest zijn Slinkse wijze Derhalve winnen de „blauwe maag den" op slinkse wijze een prijsvraag van de Unesco en vertrekken ten onrechte naar Rome, nadat men mensen heeft moeten chanteren om voor het transport zorg te dragen. Terwijl de echte nieuwe directrice - „de beul" - in de klokketoren bengelt en ijverige pogingen doet om vry te komen, wordt een juwelendief ge dwongen om als directrice voor de ..lie ve jonge dametjes" op te treden. Het is Een belangrijke traditie Solisten bevredigden slechts ten dele Sedert 1942, met uitzondering van 1945, confronteert Herman de Wolff ons hier met Bachs' „Matthaeus Passion". „Ex Animo" is het koor, dat hij er toe heeft ingewijd. Elk jaar is er een grote schare hoor ders. voor wie het beluisteren van dit religieus-muzikale meesterwerk een geloofsbehoefte is. Wellicht was deze schare ditmaal nog groter dan anders in verband met het veertig-jarig bestaan van dit koor, dat dit jaar naar wij onlangs uitvoerig aankondigden herdacht wordt. Ook de getrouwe ere-voorzitter, dr. J. Riemens, gaf door zijn aanwezigheid opnieuw blijk van zijn onverflauwde belangstelling voor werk en streven van „zijn" Ex Animo". Het is Herman de Wolff, die de „Matthaeus Passion" hier bracht. Al kan men met hem van gedachte verschillen inzake de visie, al biedt de interpretatie geen nieuwe aspecten, dat doet generlei afbreuk aan zijn hoge opgave: Leiden zónder de „Matthaeus Passion" is ondenk baar gewordenDat betekent voor talloos velen een hoogtepunt van godsdienstig beleven in lijdenstijdwaarvoor zij hem oprecht dankbaar mogen zijn. In de zogenaamde dramatische tur- bae (volkskoren) en de wijdingsvolle, verstilde koralen ligt Ex Animo's grote kracht. Die volkskoren zijn vervuld van rea listisch uitbeeldingsvermogen. Men ziet en hoort als 't ware het volk met de dramatische gebeurtenissen meeleven, zij zijn bij de leden van Ex Animo in het geheugen gegrift. Er is geen aarze ling, zij flitsen of wervelen in samen gebalde suggestiviteit op en het is hier, dat grote waardering mag uitgaan voor Ex Animo's technisch kunnen. En ook de koralen, met als een der belangrijkste het „Wenn ich einmal soil scheiden", verdienen die achting: ge schoold, sonoor en vol wyding als zij opklinken onder de Wollfs accurate lei ding. Een zekere zwakte ligt nog bijv. in het openingskoor. het „Kommt, ihr Töchter, helft mir klagen", dat wij ons in gol- vend-soepeler. genuanceerder beweging denken, gedrenkt in smartelijke ontroe- Advertentle ADVOCAAT f4.25 per fles FRAMBOZEN BESSENWIJN f 2.55 per liter FRANc-r ».**~WfTV ner fies WijnhctncL allemaal zo vreemd, dat het zich niet in woorden laat vangen. Nauwelijks in beelden, De makers van deze - overigens typisch Engelse - komedie hebben zicht baar moeite gehad de potsierlijke paro die binnen de perken te houden. Uitgeleefd Met merkbare enthousiasme hebben zij zich uitgeleefd in de kolderachtige si tuaties, hebben zy flauwiteiten aan heerlijke humor geregen, hebben zij goedkope effecten naast kostelijke vond sten geplaatst. Maar alles by elkaar zijn zij er zeker in geslaagd een uurtje dolle dwaasheid te fabriceren als omlijsting van een aan tal treffende typeringen. De uitgestreken ambtenaar met bolhoed en paraplu, de dweperige vrouwelijke politie-agente, de onbetrouwbare huwelijksmakelaar en de busverhuurder-in-moeilijkheden, com pleet met pet en snor zijn onmisbare schakels in deze keten van kolder. Alas- tair Sim en de aantrekkelijke Sabrina waren ook nog van de party, al was het maar heel kort. Contrast Maar welk een contrast tussen deze hoofdfilm en die ragfyne, poëtische beeldmelodie van de Nederlandse cineast Joris Ivens, welke vooraf getoond werd. Deze ontroerende ode aan de Seine ver wierf in Cannes vorig jaar terecht een onderscheiding. Zo kort is dit filmpje nog maar in ons land. dat er slechts een gesproken Franse tekst by is. Men voelt het nauweiyks als een gemis. De beel den vertellen hun verhaal van ellende, liefde, leven en ïyden langs deze Franse rivier. En zy vertellen ons opnieuw, dat ons kleine landje grote cineasten kent. ring. Die „ontroering" kan in het alge meen sterker tot uitdrukking komen, maar het kan zijn, dat als men de „Mat thaeus Passion" veelvuldig heeft ge hoord, de diepste indruk eerst wordt on dergaan. wanneer de uitvoering op het hoogst denkbare plan staat. In dat ge val zou dus de schuld by de kritisch in gestelde toehoorders liggen. By Bach zyn voorts zoveel uitvoe ringsproblemen, als gevolg van inzicht aan de orde, dat wensen naar de per- soonlyke instelling van de luisteraar al- tyd over blijven. Zo zyn de strakke tempi van De Wolff en een zekere zwaarte in de overigens heldere toongeving, altijd punten, waar over te discussiëren zou zijn. Hoofdzaak by hem is de gedegen ernst, waarvan zyn directie vervuld is en die ons dan weer verzoent met een gemis aan de diepste muzikale wijding en bewogen heid. welke wy als ideaal voor een uit voering als deze vragen. Ook de lengte van de „onverkorte" auditie, welke de hoogste eisen aan de aandacht stelt, werkt wel eens als een handicap daar toe. Hetgeen intussen niet wegneemt, dat Ex Animo ons ook ditmaal op me nig moment gegrepen en geboeid heeft met haar expressieve en tot grote har monie samengeweven zang. Het koor bleek in het algemeen tegen zijn hoge taak opgewassen, waarmee het zowel vocaal als geestelijk het gehoor heeft meegenomen naar die geestelijke regionen, welke Bach reeds tijdens zijn aards bestaan „voorvoeld" heeft. Is er schoner doelstelling denkbaar, dan anderen daarvan deelgenoot te ma ken. Wat de solisten betreft: van hun keuze hangt voor een zeer groot deel het welslagen af. Onverdeeld gunstig waren onze in drukken ditmaal helaas niet. Een León Combé beantwoordde zeker slechts ten halve aan een in volkomen heid uitdragen van de Christusparty'. Deze bariton had aanvankelijk veel moeite zich te ontworstelen aan een stroeve toongeving, hoewel deze in het verloop van de avond aan soepelheid won. Qua voordracht deed hij veel lof waardigs. doch de jaren zijn niet onge merkt aan zyn vocaal kunnen voorbij gegaan. Zangtechnisch, zowel als muzikaal waren eigenlyk alleen de sopraan Heieen Verkley en de tenor Chris van Woer- kom (aria's) voor hun opgaven bere kend: de eerste trof sterk met haar reine stem. de laatste verraste door de lichte aanpak vgn de veeleisende, hoog liggende aria's. De tenor Gerard Honig was, naar wij menen, hier voor de eerste maal belast met de moeilyke party van de Evange list. Levendig was zyn verteltrant, doch zyn, naarmate de avond vorderde, ver hevigde expressiviteit, ging, speciaal in het hoogste register, wel eens ten koste van de klankschoonheid. Toch had hij enkele sublieme momenten, o.a. in het „Und welnte bitterlich". De alt Watty Krap beschikt over glanzend materiaal. Het is alleen jam mer. dat de zuiverheid niet steeds per fect is en de stem niet „staat", d.w.z. een soms tot in het hinderiyke uitlo pende golvende beweging in de toon- vorming. doet schade aan de indruk. De bas Meine Pot is op uitvoeringen als deze een getrouwe gast: zyn karak teristieke uitbeelding vergoedt hetgeen er aan een juiste toonproduktie nog mankeert. Het Rotterdams Philharmonisch Or kest, aanvankelyk wat slordig en on verschillig te werk gaand, wat luid ook, herstelde zich na de pauze beduidend. Van vele andere medewerkenden noemen wij Gertr. Maclaine Pont, betrouwbaar aan het klavecimbel, evenals Adriaan Blankenstein, die het orgel bespeelde. Alleszins gelukkig was ook de onder steuning van het jongenskoor van Ex Animo, met medewerking van dat van de Chr. Nat. school aan de Stadhou derslaan, dat punctueel geïnstrueerd is. Ook deze uitvoering heeft weer be antwoord aan veler wens: de „Matthaeus Passion" te ondergaan in de daartoe bij uitstek bestemde tijd. Herman de Wolff geeft ons ieder jaar deze gelegenheid. Zijn verdienste is daarom belangrijk! Van enige zyden bereikten ons klach ten over het onrustig gedrag van ver schillende leden van het Rott. Philh. Orkest tijdens de uitvoering, hetgeen op hen een storende indruk heeft ge maakt. Wy spreken hierby de hoop uit, dat daarin in den vervolge verandering moge komen. Persoonlijk heeft het ons gestoord, dat na het openingskoor nog bezoekers werden binnengelaten, waar door de uitvoering onderbroken moest worden. Het opzoeken van hun plaatsen duurde geruime tyd. In de toekomst die nen de deuren onherroepeiyk voor de laatkomers gesloten te zyn! H. LEIDEN HOOIGRACHT 54 NOORDWIJK - Pr. Bernhardstraat 51 Jaarvergadering Kynologenver. „Rijnland" Een bevredigend aantal leden was gisteravond aanwezig in de bovenzaal van café-restaurant „Zomerzorg", waar de Kynologenvereniging „Rynland" haar Jaarvergadering hield. Wegens buitenlands verbiyf van de voorzitter, dr. ir. P. C. Lindenbergh, stond de byeenkomst onder leiding van mevrouw C. C. van BuurenVeenenbos, die een hartelijk welkomstwoord sprak. De jaarverslagen van de secretaris, de heer G. Smits en de penningsmeester. de heer C. Barning, werden onveran derd goedgekeurd. Er is een batig saldo. Tot leden der kascommissie 1959 wer den benoemd mevr. M. WoesthoffSto ker en de heren M. Bakker en Van Meg- gelen. De periodiek-aftredende bestuurs leden, de heren G. Smits en C. Barning werden by acclamatie herkozen. Na afloop van het huishoudelyk ge deelte werden films en dia's vertoond van vroegere hoogtepunten uit het ver enigingsleven. MILJOENENOPDRACHT VOOR LEIDSE FIRMA De hoofdingenieur-directeur van Ryks- waterstaat te Den Haag heeft het aan nemersbedrijf Gebr. Schouls NV alhier een miljoenenopdracht verleend. Het werk omvat de aanleg van de aarde baan van het wegvak Tiel—Kes- teren van weg no. 15 van het Rykswe- genplan 1958 (Rotterdam-Ridderkerk- Gorichem-Ressen-Zevenaar). het bou wen van twee viaducten, benevens het maken van kunstwerken in dit wegge deelte met bybehorende werken onder de gemeenten Echteld, Lfenden en Res teren. Het werk vraagt een bedrag van f. 2.820.000 By beschikking van de minister van Onderwys, Kunsten en Wetenschap pen is benoemd tot wetenschappelyk ambtenaar lste-klasse voor de oogheel kunde, dokter B. A. Bijnsdorp, thans hoofdassistent. Bij K.b. is de aan dr. P. Dulle- meyer, wetenschappelyk ambtenaar 1ste klasse voor de algemene zoölogie aan de Leidse Universiteit, verstrekte opdracht tot het geven van onderwys, luidende ..De bedrijvende dierkunde", gewyzigd in: de beschryvende dierkunde en mor fologie. By beschikking van de minister van Onderwys, Kunsten en Wetenschap pen zyn prof. dr. A. G. H. Bachrach te Oegstgeest en dr. H. de Groot te Was senaar benoemd tot leden van de exa mencommissie Engels M.O.

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 9