Laafsie nieuws Paaskoeien van f. 2 a 3.000 per stuk! P. J. w. van Niekerk is vandaag veertig jaar bij de „Eendracht" In Sliksteeg: brand bij Brandt Het LEIDSCH DAGBLAD DONDERDAG 19 MAART 1959 Koninklijke onderscheiding opgespeld De heer P. J. W. van Niekerk viert vandaag zyn veertigjarig jubileum bij de brood- en banketbakkerij van de coöperatie „Eendracht" u.a. te Leiden. Vanmorgen werd hy met zijn echtge note en enige andere familieleden ont vangen in de koffiekamer van het Stad huis, waar wethouder J. C. van Schaik hem op hartelijke wijze toesprak. Wethouder van Schaik herinnerde er aan. dat de heer Van Niekerk veertig jaar geleden zijn loopbaan begon als hulp in de toen nog aan het Levendaal gevestigde bakkerij. Reeds na vijf jaar werd hij chef. Na deze korte toespraak deelde de heer Van Schaik mede, dat het H.M. de Koningin heeft behaagd de heer Van Niekerk te onderscheiden met de bronzen ere-medaille, vertoonden LEIDSE JEUGD TOUR Opdrachten-wedstrijd voor bromfietsers In de avonduren van 6, 7 en 8 april organiseert het actie-comité „Leidse Jeugd Tour" voor de tweede maal een opdrachten-wedstrijd voor bromfietsers. Deze wedstrijd, die verreden wordt als team-wedstrijd voor teams van drie bromfietsers, is vorig jaar bij de deel nemers bijzonder in de smaak gevallen. Reeds nu hebben vijf teams weer inge schreven, waaronder de winnaars van de eerste wedstrijd. De opdracht voor deze wedstrijd is zo danig, dat vèrnuft, terreinkennis en kaartlezen ten volle tot hun recht ko men. Voor inschrijving en inlichtingen: Houtlaan 9 en Florisstraat 31. Deze wedstrijd is de eerste van een serie evenementen, die de Leidse Jeugd Tour dit jaar op het programma heeft. Rolschaatsers, fietsers, bromfietsers en hcuders van vliegers staan dit jaar weer prettige avonden te wachten. Het comité overweegt zelfs een avond voetbaltoernooi voor de werkende jeugd op de opgespoten zandvlakten aan de buitenkant van de stad. Bij de insiders staat dit plan bekend onder de naam ..Operatie Sahara". Wie hiervan iets wil weten, kan ook bij de comitéleden terecht. LEIDERDORP De kosteloze inenting tegen pokken vindt plaats op dinsdag 24 maart van 34 uur in het gebouw Hoofdstraat 8. De heer A. H. J. de Graaf, alhier, slaagde voor het nieuwe VOA-examen, arbeidstechniek I (tijd- en beweging studie en bedrijfsorganisatie). VOORSCHOTEN NUTSAVOND GEEN DOORSLAAND SUCCES De Nutsavond van gisteren bracht de NRV Toneel- en Cabaretgroep uit Den Haag met het blijspel: „Vrouwen op het oorlogspad" van Rosemary Casey. Hoewel het stuk op zichzelf niet on aardig was, kwam het met deze ama teurs niet uit de verf, vooral niet door een gebrek aan vaart. Bovendien was de sfeer van een rijk gemeubileerde huiska mer ver te zoeken door een onsmakelijk gekleurd decor. Enkele spelers, onder wie we in het bijzonder „mevr. Colby" (Nel Hoogen- doorn) en Janet" (Ton Helmers) wil len noemen, voldeden uitstekend aan de eisen, die men aan amateurs mag stellen. Maar als geheel kon ons deze voorstel ling niet bekoren. Het is jammer, dat het Nut niet over meer financiële mogelijkheden schijnt te beschikken, want een avond als deze is voor Voorschoten, waar het culturele le ven toch al zo te lijden heeft onder de aantrekkingskracht van de grote steden, niet geschikt om de inwoners aan hun gemeente te binden. De concurrentie van een belangrijke televisie-avond maakte waarschijnlijk bovendien, dat de zaal slechts ruim voor de helft bezet was. BURGERLIJKE STAND Geboren: Elisabeth Ch. H., dr. van J. H. Querreveld en E. Ch. H. van Saanen; Franciscus J. M., zn. van F. C. Mens en M. T. E. Soeters. Overleden: T. de Roode, 67 Jr., echt genote van J. J. Planje; M. P. van Eg- mond. 82 Jr., weduwe van P. Mechelse; J. Pille, 75 Jr., echtgenote van W. v. d. Linden; B. van Gedrop, 74 Jr., weduw naar van J. C. Oomen. WARMOND FRANSE ONDERSCHEIDING VOOR J. B. W. A. GIESBERS De heer J. B. W. A Giesbers, pluim vee-deskundige ir. Warmond, is als voor zitter van de „Entente Europeenne d'Aviculture", het Europees Verbond voor Pluimvee en Konijnenteelt, door de Franse regering bij bevordering be noemd tot Commandeur in de Orde van Agrarische Verdiensten (Ordre du meri te agricole). BURGERLIJKE STAND Geboren: Elbert J. H., zn. van J. Ham- Btra en M. E. Hellen. Overleden: A. Sikktng, 59 Jr.; Q. van den Kerkhof, 63 Jr. Wethouder j. C. van Schaik wenst de heer P. W. van Niekerk geluk met jubileum en onderscheiding. (Foto Leidsch Dagblad) aan de Orde van Oranje Nassau, welke medaille hij hem onder hartelijke ge lukwensen opspeldde. Namens de coöpe ratie sprak de heer J. Mensen, voorzit ter, een gelukwens uit. De humanist als staatsburger Causerie van mr. A. Stempels Voor de gemeenschap Leiden van het Humanistisch Verbond hield mr. A. Stempels, hoofdredacteur van de N.R.C. gisteravond een causerie in „Het Gul den Vlies" over „De humanist als staatsburger". De titel van dit onderwerp, aldus spreker, suggereert een benadering door de mens van de politieke problematiek van een bepaalde kant uit. Als staats burger heeft men tegenover zijn mede staatsburgers een plicht tot politieke interesse. Hoe verhoudt zich de mens met een bepaalde levensbeschouwing tot die politieke interesse? Dat de levens beschouwing de politieke gezindheid en handelswijze kan beïnvloeden lichtte spreker met een paar voorbeelden toe. De situatie van het Staatsburgerschap is eveneens van invloed op de politieke verhoudingen. In landen waar kerk en staat niet gescheiden zijn spreekt men dan ook van een terreur van de meer derheid. Waar is de humanistische mens in Nederland aan toe? In ons land is er wel scheiding tussen kerk en staat. Voor een groot deel is hier de levensbeschou wing bepalend voor de politieke keuze, alsmede voor de vorming van de poli tieke organisaties. Wij kennen confessionele en niet-con- fessionele partijen. Deze hebben voor heen de politieke antithese in het leven geroepen. Er bestaat geen humanistische partij. Op de vraag of er zo'n partij zou moeten komen, antwoordt spreker, ogenblikkelijk, neen! De mens heeft een levensbeschouwing, maar een partij niet! Wel wordt er soms gesuggereerd, dat de niet-confessionele partijen, hu manistische partijen zyn. Zulke stel lingen worden dan vooral gebruikt aan ae rechterzijde. Volgens spreker zouden er helemaal geen confessionele partijen moeten zijn. In de politiek gelden slechts politieke overwegingen, niet die van een levens beschouwing. Uit de laatst gehouden volkstelling is gebleken, dat er toen 17% buitenkerke lijken waren. Schatten we voorzichtig, dat daarvan 12% humanistisch ge zind was. welke invloed is daarvan dan te merken bij de laatst gehouden ver- Een flinke binnenbrand, welke met een enorme rookontwikkeling gepaard ging, woedde gisteravond omstreeks kwart voor zeven in de gelijkvloers ge legen werkplaats van het Dieselpompen- re visiebedrijf „Elektra" van de heer W. M. Brandt in de Sliksteeg (Noordeinde). Toen de brandweer met groot mate rieel uitgerukt, in de nauwe Sliksteeg verscheen, stond de werkplaats in lich ter laai. Na een kwartier spuiten was de vuurzee bedwongen, doch was de werkplaats vrijwel geheel uitgebrand. Ook de op de eerste etage gelegen kan tine liep brandschade op. Hoewel de De brandweer in actie (Foto LD/Van Vliet) oorzaak nog niet kan worden vastge steld, wordt aan kortsluiting gedacht. De schade, die in verband met ziekte van de eigenaar nog niet kon worden bepaald, is aanzienlijk. Het bedrijf is echter tegen schade verzekerd. Het verkeer door het Noordeinde werd gestremd, aangezien de brandweerauto dwars over de weg stond, met het ach tereinde voor de ingang van de Slik steeg. Het verkeer werd tijdelijk omge leid. kiezingen! Van de 150 kamerzetels zijn er 72 toegevallen aan de niet confessio nele partijen. Dat is beduidend meer dan deze 12%. Men kan het uitgesloten achten, dat een humanist stemt op één der confes sionele partijen. Het humanisme heeft een eigen levensbeschouwing en levens beginsel. Het wil. dat er in de samen leving de menselijke waardigheid wordt geeerbiedigd. dat er vrijheid van ge dachte en van meningsuiting is en dat er sociaal-economische gerechtigheid zal heersen. Welke keuze moet hij doen als hij komt te staan voor de politieke problematiek? In de C.P.N.. waarvan het partijbe ginsel is geworden tot een confessie, kan men moeilijk eerbiediging van de men selijke waardigheid ontdekken Kunnen de humanistische levensbe ginselen leiden tot een uniforme poli tiek? Spreker acht dit niet noodzakelijk. Aan de hand van enige politieke pro blemen verduidelijkte spreker dit. Uit humanistische overwegingen is de bewapening moeilijk in overeenstem ming te brengen met het beginsel der menselijke waardigheid. Spreker is dan ook gegrepen door het puur menselijke, dat uit het streven van de P.S.P. naar voren komt: het radicaal pacifisme. Maar men kan ook van andere overwe gingen uitgaan. Als men met andere staatsorganisaties tot een soort wereld rechtsorde wil komen, dan zal er een politiemacht d.w.z. een gewapende macht nodig zijn om die orde te handhaven. Voor de vrijheid moet men wat over hebben, dus bewapening. In dit opzicht is er principieel geen verschil tussen de P.v.d.A. en de V.V.D. Ook op een aantal punten van econo mische politiek en conjunctuurpolitlek zijn socialisten en liberalen het wel eens. Er zijn echter een aantal andere punten, waarop men zowel de zgn. fy sieke controle als de globale methode kan toepassen: de eerste wordt in de regel door de socialisten, de tweede door de liberalen aangehangen. Is er nu in de humanistische levensbeschouwing een aanknopingspunt, dat rot de voor keur van het een of het ander leidt? De dieper liggende grond is voor spr. dat de levensbeschouwing voor de mens te universeel is om een basis ie zijn voor politieke keuze. Wel kan gesteld worden, dat individueel, politieke keuze aan de levensbeschouwing moet worden ge- toest. Het centraal stellen van welke levensbeschouwing dan ook voor een politieke partij, acht spreker in strijd met de diepe waarde van dat beginsel. Hij hoopt dan ook dat er nooit pogin gen zullen worden gedaan tot oprichting van een humanistische partij. JOURNALIST VANDAAG IN DJAKARTA AANGEHOUDEN Op last van de procureur-generaal heeft de garnizoenscommandant van Djakarta vandaag de 32-jarige journa list W. G. Callee door de militaire po litie laten arresteren. Aanvankelijk werd hij overgebracht naar het hoofdkwartier van de militaire politie. De heer Callee heeft zich in 1950 van Nederlander tot Indonesisch staatsburger laten natura liseren. Hij was in Djakarta correspon dent van Het Vrije Volk en AFP. De garnizoenscommandant heeft gezegd, dat hij geen reden voor deze arrestatie weet. ..Ik heb alleen opdracht gekregen om hem te laten arresteren", zo zei hy. Evenmin is de journalist in kennis ge steld van een tegen hem ingebrachte beschuldiging. De heer Callee, die inmiddels is over gebracht naar een militaire gevangenis, is tegen het einde van 1957 ook al eens een maand gevangen gehouden. Datfwas in verband met een artikel, dat hij voor een Indonesisch dagblad had geschreven. Zijn huidige arrestatie houdt vermoe delijk verband met een enkele dagen ge leden verzonden artikel, waarin hy meldde, dat de Indonesische regering de wens van de in Indonesië werkzaam zijride oliemaatschappijen zou inwilli gen. Deze hadden aangedrongen op een verhoging van de benzineprijs met zes tig procent. De Indonesische regering had daartoe besloten, ondanks hevig verzet van linkse groeperingen en de vakbonden. Het lag in de bedoeling dit besluit nog enkele weken geheim te houden. Inmiddels is van journalistieke zijde reeds fel geprotesteerd tegen de arres tatie van de heer Callee. Oudste A.N.W.B.-lid mr. C. H. Thiebout overleden In Naarden is op 91-jarige leeftyd overleden mr. C. H. Thiebout, die het oudste in leven zijnde lid was van de ANWB. De overledene, die jarenlang in zijn geboorteplaats Zwolle consul voor de ANWB is geweest, kreeg vorig jaar by de viering van het 75-jarig bestaan het ere-lidmaatschap aangeboden. Mr. Thiebout heeft van zijn jeugd af jefietst. Onder zyn vrienden had hy de bekende fiets- en schaatscrack Jaap Eden en jhr. Bosch van Drakesteyn. Nu zes jaar geleden, op 85 jarige leeftijd heeft men de overledene zijn fiets moe ten ontnemen, omdat hij er uit eigen be weging geen afstand van wilde doen. Mr. Thiebout was in Zwolle eerst ad vocaat en later bankier. Jarenlang heeft mr. Thiebout in Naar den gewoond. In het Gooi was hij we derom een yverig propagandist voor de ANWB. Bod op „Willem Barendsz" niet aanvaardbaar De Nederlandse Maatschappij voor de Walvisvaart N.V. deelt o.a. mee, dat de Noren een bod van 2.750.000 pond sterling op de „Willem Barendsz' hebben uitgebracht. Afgezien van de bezwaren, welke de maatschappij heeft tegen het voeren van onderhandelingen door de regering, buiten de maatschappij om, is het bod op zichzelf onacceptabel, omdat de prys beschouwd moet worden als een matige prijs voor het schip alleen en geen ele ment bevat voor het door de maat schappij te verkrijgen vangstquotum. Bovendien zijn de jagers en de „Bloe- mendael" niet in de koop begrepen, terwijl tevens de „Bloemendael" niet meer voor de walvisvaart mag worden gebruikt, zodat de overblijvende vloot slechts voor schroot kan worden ver kocht. Tenslotte zijn de condities bij dit bod, o.a. de „ontsnappingsclausule", van zo danig bedenkelijke aard, dat reeds daarom dit bod afgewezen dient te worden. Rondom de veemarkt (Van een deskundige medewerker) Langzaam maar zeker nemen de aan. voeren van kalf- en melkvee inclusief mager weidevee de laatste weken wat toe, maar toch is het aanbod momen teel nog aan de matige kant. De vee houders hebben ruim voldoende hooi en van een beste kwaliteit, zodat men geen haast maakt met datgene op te ruimen wat men gewoonlijk tegen het einde van de staltijd anders wel afzetten wil. De melk brengt een redelijk goede prijs op, dus men „trekt" nog wat ervan te na- len is! Aan de andere kant zijn de kopers voor de huidige hoge prijzen ook niet zo wild, zodat de voorjaarshandel in langzaam tempo blijft marcheren, zonder dat men enige beweging van betekenis in de prij. zen kan waarnemen. De varekoeien, die voor de komende vetweiderij verhandeld worden, blijven zeer duur. Vrijdag was er hier te Leiden en volgens onze infor maties ook te Leeuwarden en Zwolle een merkbaar ruimere belangstelling van de zijde der vetweiders en werden er weer stevige rrij^en voor het magere vee ge vraagd, met het gevolg, een „stug dure" handel, zoals de vakterm luidt Op de slachtveeafdelingen zyn de aanvoeren ook niet bepaald ruim en hoewel we slagers en grossiers zeer horen klagen over „slapte in zaken" is het des te opmerkelijker dat de slacht- veeprijzen toch nog blijven oplopen. In de afgelopen week werd alles weer duin- geplaatst. meest tussen f. 3,20 en f. 3.60 per kg geslacht gewicht. De 3de klasse deed nog rond f. 3,per kg. Op de paasveetentoonstellingen, die weer in volle gang zijn, wordt dit jaar weer buitengewoon mooi vee getoond, hetgeen ook hier te Leiden aan de (al rijke belangstellenden niet werd onthou. den. De inzenders toonden nog geen haast met verkopen, dan alleen tegen „gekke" pryzen. Deze staan dan ook niet in verhouding tot de marktwaarden. We verwachten dat heel wat van deze „pronkstukken" van onze veemesterij tussen f. 2,000 en f. 3.000 per stuk zullen kunnen op brengen! De vette kalveren werden vlot opge nomen en de prijzen toonden een wat stijgende tendens, nl. f. 2.20f. 3.20 per kg. levend gewicht, terwijl de nuchtere kalveren, waarvan een zeer ruim aan bod. eveneens vlot wei-den opgenomen. Noteringen tussen f. 1.20 en f. 1.55 per kg. levend gewicht. In de gewichten tus sen 40 en 50 kg. Er was voor beide cate gorieën nogal wat vraag voor export. Ook de wolveehandel had een zeer be vredigend verloop met goede prijzen ooien met lammeren deden tussen f. 160 en f. 180 per stel. Jonge slacht schapen f. 90f. 135 per stuk. De wei- derij is gunstig geweest. Er werden 109 sohapen van de R.-K. Kerk publiek ver kocht tegen f 114 per stuk. Deze brach ten bijna het dubbele op van de in koopsprijs in mei 1958! De varkenspry- zen bleven voor de lichte vleesvarkens standhouden op f. 1.80f. 1.85, zwaar dere f. 1.76f. 1.80, maar met de zeer zware soorten ging het niet best. Deze liepen 4—6 cent lager af per kg. ZÊugen f. 1.60f. 1.72 per kg. naar gelang de kwaliteit. Italië neemt momenteel wat zware varkens af. maar niet voldoende om de markt in de hand te houden. De paarden waren zeer duur deze week. Een „valstrik" „Een valstrik", aldus betitelde mr. H. F. van Leeuwen, president-com missaris van de Nederlandse Maat schappij voor de Walvisvaart N.V. het bod van 2.750.000 pond, dat de Noren op de „Willem Barendsz" hebben ge daan. Welke prijs wij zelf in het hoofd hebben? Geen enkele. Een onderne mer mag niet in de eerste plaats aan liquidate denken. Wij zyn dan ook niet van plan een voorstel te doen „De Willem Barendsz" is het mooi ste en grootste schip van de walvis vaart. Het beschikt over de modernste installaties en heeft de grootste capa citeit", aldus mr. Van Leeuwen. „Wij zien de toekomst zeer hoopvol, zeker wanneer straks de twee in aanbouw zijnde vangers aan de jagersvloot kun nen worden toegevoegd. Op de quotum- onderhandelingen zullen wij onze eis van 8 van de totale vangstlimiet handhaven. Noorwegen had ons slechts 4.6 toegedacht en eist voor zichzelf niet minder dan 33.87 van de totale vangst op. Dit is volgens mij de achter grond van het Noorse bod: het gaat de Noren niet zozeer om het schip maar om het verkrijgen van een zo gunstig mogelijk quotum". Sluiting zitting Staten-Generaal De minister van Binnenlandse Za ken, mr. A. A. M. Struycken, heeft vanmiddag in naam van H.M. de Ko ningin de zittingsperiode van de Sta ten-Generaal voor gesloten verklaard. Deze plechtigheid had plaats in het gebouw der Eerste Kamer. Om kwart voor drie vertrok de minister, die in ambtskostuum was, van het Huis Ten Bosch in een galaberliner naar het gebouw aan het Binnenhof. Hij werd begeleid door een escorte der Rijks politie in ceremonieel tenue. De kleine stoet trok onderweg nogal wat belangstelling. Te drie uur arriveerde minister Struycken aan de ingang van het ge bouw, waar hij werd opgewacht door een commissie van in- en uitgeleide. Deze bestond uit de Tweede-Kamer leden dr. Van den Tempel, dr. Albering en mr. Versteeg en de leden der Eerste Kamer Reijers en mevrouw Schouwe- naarFransen. Voorzitter dezer verenigde vergade ring was de voorzitter der Eerste Ka mer mr. J. A. Jonkman. FILMAVOND HERVORMDE JEUGDRAAD De Hervormde Jeugdraad te Noord- wijk organiseerde gisteravond in het Lido-theater een zeer druk bezochte filmavond. Vertoond werd de film „De voddenrapers van Abbé Pierre". De heer C. Lindhout sprak een in leidend woord. 's Midaags was voor de jeugd een film gedraaid met de titel „Lassie komt thuis". Na Singapore nu Prestwick en Manchester Zeer onwaarschijnlijk Wij vernemen van de zyde van de KLM, dat deze luchtvaartmaatschappij het na Singapore uitermate onwaar schijnlijk acht dat de Britse regering nog verdere restrictieve maatregelen ten aanzien van de Nederlandse bur gerluchtvaart zou overwegen. Desgevraagd deelde men ons van de zijde van het ministerie van Buiten landse Zaken en van het ministerie van Verkeer en Waterstaat mede, dat men daar over deze zaak nog niets heeft vernomen. kan niemand missen. Geen dag. Niet alleen om het nieuws, maar ook om de ADVERTENTIES ACTUEEL - BETROUWBAAR VLUG BEURSOVERZICHT Internationals lager AMSTERDAM, 19 maart Het was vandaag stil op hef Damrak. Van Wall Street ging geen stimulerende invloed. Gebrek aan kooporders bracht voor de internationale waarden lichte koersverliezen. Philips werd op circa 533 verhandeld tegen gisteren als slotprys 537. De converteerbare obligaties Philips waren eveneens lager. Unilever moest zich met een verlies van ruim 3 punten tevredenstellen. Kon. Olie verloor op circa f. 161 ruim f. 2, waardoor deze aandelen een gulden onder pariteit New York noteerden. De dividendverhoging van Aku had geen invloed op de koers. Bij zeer kalme handel werd 283 geno teerd. Aandelen KLM werden, ingevolge New York. een paar dubbeltjes lager geadviseerd; de dollarobligaties KLM kregen een prijshoudende advieskoers. Scheepvaartwaarden ondergingen geen veranderingen van betekenis t.o.v. woensdag. Ook in de cultuursector was de affaire wederom gering. Certificaten Deli behielden de vaste tendentie van de vorige dagen en waren op f. 145 ruim f. 1 hoger. HVA en Amsterdam Rubber eerder aan de koopzijde. Staatsfondsen prijshoudend zonder meer. De directie van de Maatschappij voor de Walvisvaart is niet voornemens tot liquidatie over te gaan (men zie elders). De maatschappij beschikt op haar ge bied over de beste vloot ter wereld en ziet de toekomst met vertrouwen tege moet. De aandelen werden een paar punten hoger geadviseerd. Aandelen Ingenieursbureau voor Bouwnijverheid kregen opnieuw een hogere biedprijs als nawerking van de dividendverhoging. WISSELKOERSEN Amsterdam, 19 maart Londen 10.61%—10.62New York 3.77%3.77%Montreal 3.89y4—3.89%; Parijs 76.95—77.05; Brussel 7.54 7.55%; Frankfort 90.26—90.31; Stock holm 72.95y2—73.00%: Zürich 87.29%— 87.34%; Milaan 60.81 "2—60.80%Ko penhagen 54.80%—54.85%Oslo 52.96% 53.01%; Wenen 14.56%—14.57%; Ankara 3.76%3.77%; Praag 52.84—52.94; Lis sabon 13.24—13.25%. Advertentie glaasje Beurs van Amsterdam Donderdag 19 maart ACTIEVE OBLIGATIE Staatsleningen ad f. 1000.— Vorige Slotkoers koers v. heden Ned. '59 4% 100fS 100% Ned. '58 4% 100% 100% Ned. '53 3% 95% 95% Grootboek obl. 3% 82 Ned '47 3% (3) 92H 93 Ned '51 3% 95% Ned. '53 (3%) 94 94 Ned '56 3% 93% 93% Ned. '48 3% 89% 89% Ned '54 3% 89% 89 %B Ned. '55 I 3% 89% 89% Ned. '55 II 3%90% 90% Ned '37 3 90 90% Dollarlng '47 3 93% 93A Investeringscert 3 97H 97% Ned. 62-64 3 97A 97% Indië '37 A 3 96% 96 Grootboek '46 3 88y4 Ned. WJB 6% 111% 111% ACTIEVE AANDELEN Clt. Handl. en Ind. B. 38% 38 Nat. Handelsbank 145% 144 Ned. Handelmy 212 211 Amst Rubber 85 86A Ver. HVA-mij130% 131% Java Cult27% 27% Senembah 169% 169 Vorstenlanden10% 11 AX.U285 282% Berkel's Patent (v.) 230 Calvé Delft cert451 453 Deli Mij .en (Ver.) 143.90 145.15 Kon Pap v Gelder 215% 215 Hoogovens eet365 368 Müller en Co. N. B 296 295 Ned Kabelfabr 346 345 Philips 537% 533% Philips pref 234 239 Unilever 466% 463% Wilton Feyenoord 213 211 Biliton 2de r 235 240 Dordtse Olie gew 700% 695 Kon Petr (f.20.—) 164 162.50 Idem (50 a f.20.— 163.25 160.70 Holl Amer lyn I48y4 Java China Paket 130 131% K-L-M 130 130 Kon Ned. Stmv Mij 1373/. 136% Kon Paket My 130j/ i3oy4 Stoomvaart My Ned 1491 1491/ Nievelt Goudr eert U8% 118% v Ommeren eert 237 238% Kon Rott Lloyd 143 Ned Scheepv Unie 1297/8 120% NIET-ACTIEVE OBLIGATIE Prov.- en Gem. leningen A'dam '47 (3%) 3.. 95% idem '48 (3%) 95% 95% R'dam '52-1 (4%) 99% 99% idem *37 I-III (3%) 94% idem '38-1 (3%) 94% Bankwezen Bank N. G. '58 (5%) 104% 104% id. N. W. B. '52 (4%) 98% 98% Industr. Obligaties Philips Dollaring '51 98% 98 Premieleningen A'dam '53 3 99 A'dam '51 2% 88% 88 A'dam '56 I 2% 84% 84% A'dam'56 H 2% 96 96% Eindhoven '54 2% 80% 81 Enschede "54 2% 80% 81 Den Haag '52 I 2% 90 90% Idem H 2% 95 94L R'dam '52 I 2% 90% 90 Idem n 2% 92 91% Idem '57 2% 99% 99% Utrecht '52 2% 90% 90 Z.-Holl 1957 2% 97 97% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietinstellingen Robe co 403 403 Amst. Bank 272 272 H8.Ü eert216% 219 Rott. Bank 231% 230% Twentsche Bank 217 216 Industrie Ondernemingen Albert Heyn 205B 296 Borneo Sum. H. My 55% 55 Ned. G. en Sp fabr 266 268 Kon, Ned Grofsm 127% 127 Internatio 109% 109% Rott Droogdok My 617 Sikkens oakfabr '53 504% 501% Tieleman en Dros 7% Ned. My. Walv.vrt 106 108 Spoorwegen Deli Spoorweg My 8 8 Amerik. fondsen Canadian Pacific R 31 30% Intern Nickel 96% 95 y4 Anaconda 73% 72% Bethlehem Steel52% 52% Cities Service 60% 60% General Motors 46% 45Hexd. Kennecott116% 115 Republic Steel 72% 72 Chell OU 84% 83 Union Pacific 36 A 36 A Jn States Steel 93exd. 92% Nog enkele fondsen uit Leiden en omgeving Aandelen V.K 18/3 Edelmet Kon AA 56 Pref wa Idem 66% Electrolas B 303 308 Holl Constructie 328 330 Ing Dur v Bouwnyv 172B ld div 1958 167 B 170B Int Kunststof! Ind 49% 49% Leidsche Wolsplnn 297% 300GB Ver. Touwf abrieken 215 215 Wernlnk's Betonm 113 114 Van Wijk Tetiel 68 70GB daalberg 111% 111%

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 9