Spannend duel in Bonn tijdens proces-Strack wster v VOORWAARDELIJK NOORS BOD OP WILLEM BARENDSZ MAAK BABY'S* UITZET COMPLEET MET DE HANDIGE ZWITSAL BABYSET BULTHUIS, Botermarkt 23 Kans op getuigenverklaringen van Strauss en zelfs Adenauer 9 Vervolg van pag. 1 Met een enkel woord Agenda I t ai f ss IJ fi h VRIJDAG 13 MAART 1959 Afhankelijk van het vangstquota-overleg De Noorse minister van Nijverheid, Bjaastad, heeft gisteravond te Oslo be kendgemaakt, dat Noorwegen officieel heeft aangeboden 55 miljoen kronen (ruim 29 miljoen gulden) te betalen voor het fabrieksschip van de Nederlandse Maatschappij voor de Walvisvaart, de „Willem Barendsz". Dit aanbod is gedaan na langdurige onderhandelingen tussen de Nederland se regering en de Noorse walvisindustrie. De onderhandelingen zijn gevoerd on der voorzitterschap van minister Sjaa- stad, die ook het initiatief tot*de onder handelingen heeft genomen. Afhankelijk gesteld Het aanbod is afhankelijk gesteld van het bereiken van een bevredigen de oplossing van de kwestie der vangstquota vöór 1 juli a.s., zo deelde minister Sjaastad verder mede. Een eventuele quotumregeling moet bevre digend zfjn zowel voor de Noorse re gering als voor de Noorse walvis- industrie. Het aanbod geldt niet de vloot van Jagers van de Nederlandse maatschap pij voor de Walvisvaart. Ofschoon men in bevoegde kringen van de Nederlandse regering nog niet kan bevestigen, dat uitsluitend over net voorwaardelijke Noorse aanbod officieel in definitieve vorm is verkregen, neemt men aan, dat dit inderdaad het geval is. Karakter Overigens wjjst men erp, dat de on derhandelingen, waarvan in het bericht van het Noorse telegraafagentschap sprake is, geen betrekking hebben op de verkoop van de „Willem Barendsz" zelf. maar op het al of niet serieuze ka rakter van de Noorse actie en op het niveau van het aanbod. De Nederlandse regering zou de door de Noorse regering gevraagde medewerking uiteraard al leen kunnen verlenen en zij zou haar bemiddeling alleen kunnen toezeggen, nadat zij zich zou hebben vergewist, dat een basis voor de eigenlijke onderhan delingen over de eventuele verkoop door direct belanghebbende partijen aanwe zig was, zo doef men in bevoegde krin gen te Den Haag opmerken. De voorzitter van de Noorse Vereni ging van Walvisvaaj-tmaatschappijen, Frithjof Bettum, heeft bekendgemaakt, dat Noorwegen met Engeland en Japan onderhandelingen over de kwestie der vangstquota zal beginnen, wanneer de aankoop van de „Willem Barendsz" is doorgegaan. Negerartsen in Zuid-Afrika ontevreden over beloning Prof. Gordon van de universiteit van Natal (Zuid-Afrika) heeft gisteren te Kaapstad meegedeeld, dat vele Zuid- afrikaanse negerartsen zo ontevreden zijn over het feit dat de regering hun aanzienlijk minder betaalt dan hun blanke collega's, dat zij solliciteren naar functies in Ghana, Nigerië en andere Afrikaanse landen. Zuid-Afrika heeft deze artsen dringend nodig, aldus prof. Gordon. Hij wees erop dat negerartsen hetzelf de hebben moeten doen als de blanke artsen om hun bevoegdheid te verkrij gen en dat soms onder bijzondere moei lijkheden. De Zuidafrikaanse raad van artsen en tandartsen, tot welke prof. Gordon sprak, heeft besloten een afvaardiging naar de minister van Volksgezondheid, Hertzog, te zenden. Advertentie. NIEUWS VOOR UW WONING IABO-TAPIJT, nieuwe kleuren 5.95 VELOURS-Fantasie, met licht-effect 14.90 TERLENKA-VITRAGE met ruche, 92 cm. breed 5.75 Vittorio Mussolini vrijgesproken van desertie-aanklacht Het Militair Tribunaal te Florence heeft Vittorio Mussolini, de oudste zoon van de Duce, conform de eis vrijgespro ken van deb eschuldiging van desertie. Hij was op 25 juli 1943 voor veertien da gen met verlof gegaan en niet naar zijn eenheid, een escadrille bommen werpers, waarvan hy kapitein-vlieger was, teruggekeerd. Het verlof viel sa men met de val van het fascistische regime. Vittorio was in 1951 door het Militaire Tribunaal van Milaan bij verstek tot twee jaar en drie maanden gevangenis straf veroordeeld, maar het vonnis werd geannuleerd omdat er een fout in de procedure was. De 42-jarige zoon van de Duce was uit Argentinië, waar hij sedert 1946 woont, naar Florence ge komen om uiteen te zetten waarom hij niet naar zijn eenheid kon terugkeren. Vittorio zei dat hij niet tijdig naar zijn eenheid kon terugkeren, omdat hij, toen zijn verlof afgelopen was, zich op het hoofdkwartier van Hitler ln Oost- Pruisen bevond. Generaal Casero, die destijds een ho ge post op het ministerie van Lucht vaart bekleedde, zei op de zitting, dat hy het na de arrestatie van de Duce noodeakelijk achbte, dait Vittorio een tijdje niet bij zjjn escadrille was. Daar om had hij de bevelvoerende officier voorgesteld Vittorio twee weken speciaal verlof te geven. Arrestaties in Nd-Rhodesië De leiders van de organisatie Zambia in Noord-Rhodesië zijn gearresteerd en de organisatie zelf is verboden. Dit heeft de gouverneur van Noord-Rhode sië, Sir Arthur Benson, gisteren via de radio bekendgemaakt. Hij noemde de Zambia - een splinter groep die zich van het meer gematigde Afrikaanse Nationale Congres van Noord-Rhodesië heeft afgescheiden - een ondermijnende en opstandlgde orga nisatie die de gezagsgetrouwe Afrika nen door middel van tovenarij en an dere „niet nader aan te duiden vervloe kingen" had geterroriseerd met het doel hen af te houden van deelneming aan de algemene verkiezingen van 20 maart a.s. in het gebied. Deze verkiezingen zouden volgens de Zambia een „aanflui ting van democratie" zijn. De maatregel volgt op de arrestatie van leiders van het Afrikaanse Na tionale Congres, eerder deze maand, in Zuid-Rhodeslë en Njassaland. de twee landen die samen met Noord-Rhodesië de Rhodesische Federatie vormen. Thans zitten Afrikanen in alle drie gebieden gevangen. Zoals bekend was in Zuid-Rhodeslë en Njassaland de noodtoestand afge kondigd naar aanleiding van ongere geldheden in het laatste gebied dat evenals Noord-Rhodesië een protecto raat is waarvoor Groot-Brittannië de verantwoordelijkheid draagt. Zuid-Rho- desië is een zelfbesturend gebied. Sir Arthur zei dat de leiders van de Zambia Afrikanen met de dood hadden bedreigd en verklaard hadden, dat Afri ka voor de Afrikanen is. Ook hadden z\j aangedrongen op ongehoorzaamheid aan „rechtvaardige wetten". Het gematigder Afrikaanse Nationale Congres van Noord-Rhodesië is, als eni ge congrespartij in de Federatie Rhode- sië, niet verboden. De minster van Belgisch Kongo, Van Hemelrqck, heeft de blanke kolonisten in dat gebied gewaarschuwd, dat ztl zich aan de politieke evolutie moeten aanpassen. Hetgeen in Kongo tot stand is gebracht noemde hij bewonderens waardig. Het was echter thans essen tieel een „atmosfeer van begrip, broe derschap en wederzijds respect tussen de Kongolese en de blanke bevolking" te kweken. Ministeries waren liet niet eens (Van onze correspondent in Bonn) In het proces-Strack te Bonn kwam het gisteren tot een woordenduel tussen een der beide beklaagden, prof. Hallstein, president van de Europese Economische Commissie, en de minister van Econo mische Zaken, prof. Erhard. Daarbü werd het duidelijk, dat het ministerie van Buitenlandse Zaken en niet Erhard zelf het aftreden van de hoge ambtenaar Strack als leider van de afdeling Nabije Oosten van het ministerie van Econo mische Zaken heeft geëist. Het gaat, zo als men weet, in dit proces om de be schuldiging, dat Hallstein en de huidige en de voormalige Duitse ambassadeur in Parijs, Blankenhorn en Von Maltzan, Strack zouden hebben weggewerkt van zijn hoge functie bij onderhandelingen met Egypte en Turkije, omdat hij tegen het Duits-Israëlische verdrag zou zijn geweest. Minister Erhard verklaarde, dat Von Maltzan in januari 1953 bij hem was ge komen en geëist had, dat Strack van zijn funotie zou worden ontheven. Vol gens Von Maltzan was dit nodig omdat de Turkse regering dit gewenst, had (het geen later niet het geval bleek!) omdat Strack betrekkingen onderhield met de exporteur Hertzlet, die het ministerie van Buitenlandse Zaken niet vertrouwde, en om zijn houding tegenover het ver- Advertentie. drag, met Israël. Over een brief, die een Egyptische attaché over Strack had ge schreven en waarin deze werd beschul digd van corruptie, repte Von Maltzan tegenover Erhard met geen woord. En het was deze overigens slechts valse be schuldigingen bevattende brief, die door Hallstein en Blankenhorn steeds als het kardinale punt naar voren was gebracht als de reden, waarom Strack verplaatst moest worden Onder de rafel..., Die brief, van zo groot belang in dit proces, kwam pas later via Hallstein bij Erhard. En Hallstein zou daarbij ge zegd hebben, dat beweerde hij tenminste dezer dagen, dat Erhard deze brief in de papiermand kon werpen, Strack kon la. ten verhoren of een onderzoek kon laten instellen. Erhard, gisteren daarover door de president van de rechtbank onder vraagd, schudde energiek zjjn hoofd en zei: „In mijn herinnering is er geen sprake van een dergelijke keuze". Hallstein tegen Erhard: „Ik heb U toch persoonlijk de brief gegeven om U daardoor de mogelijkheid te garanderen af te zien van een onderzoek tegen Strack?" Erhard: „Daar weet ik niets van". Hallstein opgewonden: „Wilt U dat dus uitsluiten??' Erhard: „Het is mogelijk. Voor mij stond de zware beschuldiging voorop en die eiste in elk geval een nader onder zoek". Hallstein: „U wilt het dus uitsluiten, dat ik het gezegd heb?" Waarop Erhard opnieuw zeer energiek het hoofd schudde en bij zijn woorden bleef: hij zei: „Wanneer ik het mij niet herinner, dan is het in theorie nog mo gelijk De indruk die men gisteren uit dit proces kreeg is, dat er tussen de mi nisteries van Buitenlandse Zaken en van Economische Zaken te Bonn bepaald enige spanning heeft geheerst en dat Erhard zeker niet als getuige optreedt om ten nadele van Hallstein en Blanken hom ook maar iets te verzwijgen. Eerder komt de minister in alle eer op voor zün eigen hoge ambtenaar Strack, die hij in tegenstelling tot Hallstein en de zünen zeker geschikt voor al zijn func ties achtte. Men meent te Bonn, dat de kans nu groot is, dat nog meer ministers in dit proces gehoord zullen worden, volgende week komt in ieder geval de minister van defensie Strauss in de ge tuigenbank en ook Adenauers naam is ais getuige reeds genoemd Verduistering van 63 mille ZES MAANDEN GEËIST Wegens verduistering in dienstbetrek king meermalen gepleegd van een totaal van f. 63.000, heeft de officier van Jus titie bij de rechtbank te Haarlem tegen een 53-jarige inwoner van Abcoude, oud directeur van een handelmaatschappij te Haarlem, een gevangenisstraf van zes maanden geëist. Uitspraak 27 maart. Advertentie BEAUJOLAIS 1955 f 3.— per fles OM"-*, Wijnhandel Macmillan komt dr. Adenauer tegemoet Heimwee naar Dulles Begrenzing vermindering, verdunning dat zijn de slagwoorden vol relativi teit, waarmee Macmillan om der wille van de zwakke brug, die hij in Moskou naar Kroesjtsjef meent te hebben ge bouwd, in Bonn heeft geleurd en hij zwakt deze toch al niet naar een ster kere houding neigende, maar, zoals men hier zegt, diplomatiek wel verantwoord de woorden, dan nog af om te voor komen ,dat zijn bezoek aan Adenauer even koel zou kunnen worden als dat aan De Gaulle. Het is 'n verfijnd soort diplomatie in het eigen Westerse kamp, dat Macmillan op deze wijze voert. Een politiek waarvan men hier te Bonn nog steeds niet al te veel verwacht. Men wil hier liever geen neiging tot het com promis op dit moment tonen. Men vreest dat dit de Duitse hereniging helemaal op de lange baan zal schuiven en men zou het liefst terugwillen naar de „goe de. oude tijd" toen Dulles het been nog stijf kon houden. Velen hier zien even wel duidelijk, dat het Duits-Franse ver zet tegen Macmillans buigzame maar in de kern overigens op haar stuk staande tactiek het moet afleggen tegen de Brits-Amerikaanse neiging om tegen de ingewikkelde politieke marktplein-stra tegie van Kroesjtsjef een eveneens ge nuanceerde methode te plaatsen. Adenauers vriendschap-uit-bereke- ning met De Gaulle zal waarschijnlijk zijn „heimwee naar Dulles", zelfs naar een flexibele Dulles, niet lang weer stand kunnen bieden Nederlandse inzending op „Floralies" te Parijs Aan de internationale Floralies te Parqs in het nieuwe gigantische Na- tiale Centrum voor Industrie en Tech niek wordt van 24 april tot 3 mei een grote Nederlandse afdeling verbonden. Het tentoonstellingsgebouw is een schepping uit gewapend beton met vloeiende lijnen van sohaaldak en glazen muren. In de tuin rondom heeft het Centraal Bloembollencomi té 75.000 dubbele vroege tulpen in 10 soorten en 30.000 hyacinten laten planten. De heer D. Sdhuyt zal voorts de binnenzending van het comité met een grote variatie afgesneden tulpen in mandwerk en modern sortiment hya cinten verzorgen. „Les heures Claires" heet de Neder landse inzending van 300 vierkante me ter boomkwekerij produkten, verzorgd door de heer G. Kiersch. Hij werkt met rondodendron, tal van azalea-soorten, forsythia, acer en coniferen. Voorts heeft de heer M. van Driel een 140 vierkante meter grote inzending snijbloemen van de Ver. de Nederlandse Bloemisterij ont worpen. In het midden van deze inzen ding komt een koepel begroeid met bou gainvillea's op met lelies begroeide pi laren. In de koepel komt een boeket rozen. Rondom zal men opnieuw bou gainvillea's en voorts lelietjes en aanslui tend arrangementen van roze en. rode rozen, gele en oranje anjers, fresia's, orchideeën en anthuriums aanbrengen. Het geheel staat tegen een achtergrond van seringen, anthurium, forsythia en kersenbloesem. De tentoonstelling wordt door de stad Parijs en de Franse Nationale Vereni ging voor Bloemisterij georganiseerd. Het gebouw heeft over twee verdiepin gen en drie galerijen een oppervlakte van 23.000 vierkante meter, met de tuin mee van 100.000 vierkante meter. Alle inzendingen zijn geïnspireerd op de his torie. de aardrijkskunde of een der söhone kunsten. Ons land koos de dicht kunst. Aan de tentoonstelling is een expositie van schilderijen „Schilders getuigen van hun tijd" verbonden. Engelse raket gelanceerd op basis in Australië Op de proefbaan voor raketten van Woomera in Australië hebben Britten en Australiërs gisteravond een „Black Knighf'-raket gelanceerd. De raket werd in bijna verticale richting afgevuurd om een hoogte te bereiken van 500 kilome ter. Dit was de tweede proef met een „Black Knight". De eerste was in sep tember van vorig jaar gelanceerd. Aan genomen wordt, dat de Britten zullen trachten met een raket van dit type, dat elf meter lang is. een kunstmaan in een baan om de aarde te brengen. Later is meegedeeld, dat de lancering een succes is geweest. BINNENLAND Op een velling van munten en pen ningen. die in het Carlton hotel te Am sterdam gehouden ls, heeft de collecte van Wallensteln f 36.000 opgebracht. De taxa tie bedroeg f 25.000. Het grootste deel van de te koop aangeboden munten en pen ningen zijn door buitenlandse handelaren en particulieren gekocht. Verschenen ls het voorlopig verslag der Eerste Kamer over de begrotingen van Zaken Overzee (1959) en Ned. Nieuw-Gui- nea. Verschenen ls het voorlopig verslag der Eerste Kamer over de begroting van Verkeer en Waterstaat. De Belgische minister van Buiten landse Zaken, de heer Wigny. neeft giste ren het lint van Commandeur in de Orde van Leopold II uitgereikt aan de Neder lander mr. M, F. F. A. de Nereé tot Bab- berich van Camphuysen, secretaris-gene raal van de Europese parlementaire ver gadering. De Nederlandse ambassadeur ln België, Jhr. Telxeira de Mattos, was hier- by aanwezig. Gistermiddag is te Hulsduinen door omwonenden aan de politie gemeld, dat ter hoogte van het badpaviljoen een mijn was aangespoeld. Toen de mynoprul- mingsdienst ter plaatse arriveerde was het intussen hoog water geworden, waardoor de mijn zover onder water was verdwe nen, dat aan het onschadelijk maken niet kon worden gedacht. Dit zal van daag bij laag water geschieden. De myn ligt op een ongevaarlijke plek. Half oktober a.s. zal het nieuwe (het derde) lnstructlevaartulg van het Koninklijk Onderwijsfonds voor de Scheepvaart te water worden gelaten. In Januari van het volgende jaar kan de op levering worden tegemoet gezien. In te genwoordigheid van vele autoriteiten ls gisteren op de N V. Scheepswerf v/h J Hendriks te Dodewaard de kiel van het nieuwe schip gelegd. Dr. L. G. Kortenhorst. voorzitter van de Tweede Kamer der Staten-Gene- raal. zal woensdagmiddag 25 maart a.s. of ficieel het seizoen1959 van de minia tuurstad Madurodam openen. De volgen de dag is het stadje weer voor het publiek te bezichtigen. De president van de Association In ternationale des critiques d'arts, dr. H. Jaffé. zal op zaterdag 14 maart ln de aula van de Rijksakademie van Beelden de Kunsten te Amsterdam de "Prlx de la Critique" 1959 uitreiken aan de Amster damse beeldhouwster Charlotte van Pal- landt. BUITENLAND In de Canadese provincie Ontario zal men zaterdag een grote berenjacht hou den om nieuwe vachten te krijgen voor de berenmutsen van de Engelse konlnkiyke paleiswachten, welke blijkens recente kri tiek ln de Britse pers in hun vaak zeer lange staat van dienst aardig van de mot ten te lijden hebben gehad. Vlaamse studenten hebben gister avond te Leuven ln een betoging tegen de amnestiepolltlek van de regering vele straten opgebroken en het verkeer ont wricht. In mei 1961 zal te Moskou een En gelse Nijverheldstentoonstelllng te bezich tigen zijn en ln Juli van datzelfde Jaar richten de Russen een soortgelijke ten toonstelling te Londen ln. Dit ls het re sultaat van een bespreking van de Britse Kamers van Koophandel te Moskou. Unicef, het Kinderfonds van de Ver. Naties, zal dit Jaar aan 55 miljoen kin deren en Jonge moeders over de gehele wereld hulp bieden. Het vorig Jaar werden 50 miljoen moeders en kinderen geholpen vla de voedingsprogramma's en de ge zondheidsprogramma's van het Kinder fonds. Argentijnse militairen hebben don derdag het werk van de stakende stuwa doors ln Buenos Aires overgenomen. De staking die woensdag onwettig is ver klaard. kan zich tot andere Argentijnse havens uitbreiden als men voor dinsdag niet tot overeenstemming over loonsver hoging komt. Premier Fidel Castro van Cuba heeft bekendgemaakt, dat iedereen die zich aari staatsgelden vergrijpt, met de dood zal worden gestraft. West-Duitsland gaat de lichte tac tische straaljager van het Italiaanse type Flat G-91 ln licentie bouwen, zo is van de zyde der Flat-fabrieken te Turyn be kendgemaakt. De Duitse Bondsrepubliek zal ook vijftig toestellen van het genoem de type van de Italiaanse fabriek af nemen. De leider van de Joodse gemeenschap te West-Beriyn heeft ter demonstratie van de geest van de huidige „Week van christelijk-Joodse broederschap" een aan klacht tegen de 39-jarlge voormalige on derwijzer Karl Steinacker ingetrokken, die ervan beschuldigd was ln 1955 ln een café antl-semltische uitlatingen te hebben ge- iaan. De Nationale Bond van Spoorweg arbeiders. de grootste van de drie spoor wegarbeidersbonden in Engeland, heeft besloten onmiddeliyk een aanzieniyke loonsverhoging voor zijn 370.000 leden te eisen. Deze eis zal hoofdzakelijk worden gesteld wegens de aanzienlijke daling van de inkomsten der Engelse spoorwegarbei ders. die het gevolg is van bezuinigings maatregelen. Deze maatregelen houden minder overwerk en minder zondagsdien sten in. De tarieven voor het personenvervoer van de Belgische spoorwegen worden zon dag a s mer, ongeveer 5 procent verhoogd. In Brussel ls bekendgemaakt, dat het eer steklastarief wordt verhoogd van 1.40 tot 1.45 frank per km en dat het tweedeklas- tarief 90 centimes per km wordt tegen thans 85 centimes. De kunsthistoricus Bernhard Beren- son heeft een „Madonna en kind" van Ambroglo Lorenzettl uit zijn particuliere verzameling aan het Uffizi-museum te Florence geschonken, dat reeds in het be zit was van de twee zijpanelen van de triptiek, waarvan de thans geschonken schildering het middenstuk vormt. Het stuk dateert uit rond 1330, aldus meldt de „Times". VOOR HEDENAVOND Hilversum I, 402 m. VARA: 18.00 Nws. 18.15 Gram. 18.25 Lichte muz. 18.50 De puntjes op de i. caus. 19.00 V. d. Jeugd. 19.10 Jazzmuz. VPRO: 19.30 Het platteland nu, gesprek. 19.45 De nationale inzameling van het Le ger des Hells, caus. 19.50 Sexuele hervor ming, caus. 19.55 VPRO-nws. 20.00 Nws. 20.05 Vrouwenleven nu en ln de toe komst, caus. 20.20 Klarinet en plano. 20.25 Boekbespr. 20.35 Europees commentaar. 20.45 Kamerkoor. VARA: 21.00 Villa Sl- dona, hoorspel. 21.20 Lichte muz. 21.45 Vandaag ben lk nuchter, klankb. 22.10 Musette-ork. en soliste. 22.25 Buitenl. overz. VPRO: 22.40 Zorg om de mens, ge sprek. VARA: 23.00 Nws. 23.15 Sport. 23.20 24.00 Muzikaal gesprek. Hilversum II, 298 m. NCRV; 18.00 Accordeonprogr. 18.20 De Hangmat. 18.50 Regerlngsultz.: Serie: Stu deren en student zijn. III. De aankomende student en het studentenleven, door G. de Wilde, voorz. van de Ned. Studenten raad. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Huls- muz. 19.30 Radiokrant. 19.55 Op de man af. 20.00 Gram. 20.30 Kunstrubriek. 20.50 De bijbel ln het tydbeeld v. d. kunst. 22.20 Theaterork. en sol. 22.45 Avondoverden king. 23.00 Nws. 23.15 Indiaanse muz. (met toelichting). 23.4524.00 Gramh. TELEVISIEPROGRAMMA NTS; 20.00 Zuster Angelica, opera. 21.00 23.00 Bur. biljartkamp. driebanden. Advertentie verlovingsringen mandersloot donkersteeg 14 VRIJDAG Gulden Vlies: Ver. voor pedagogiek. Le zing mevr. dr. E. Perelrad'Oliviera over: De hulsarts als pedagoog. 8 uur nam. Langebrug 63Tentoonstelling model Tabernakel. Spr. J. Rouw. 8 uur nam. Pieterskerk: Bevestiging Herv. Studen- tenlldmaten. 7.158.15 uur nam. Prediker: Spreker de heer K. Chr. Hoeksteln. 8 uur nam. Prytaneum: Ledenverg. Nieuw-Brunhll- de met filmvertoning. 7.30 uur nam. Rehoboth: Ledenvergadering Ned. Chr. Vrouwenbond. 8 uur nam. Stadszaal (foyer)Ned. Chr. Relsver. Spr. dr. L. van Egeraat over Italië. 8 uur nam. Schouwburg: K. en O. Haagse Comedie. „Antlgone". 8 uur nam. Stadszaal: Forum Liberale Studenten ver. 8 uur nam. Leiderdorp. DorpshuisPropagan- da-avond Tennisclub „De Munnlk". 8 uur ZATERDAG Breestraat 19: Evangelisatie „Ecclesia". 8 uur nam. Doelenkazerne: Jaarverg. Bond van Ned. Mil. Oorlogsslachtoffers. 3 uur nam.; avondfeest te 7.30 uur nam. Doopsgez. Kerk: Adventkerk: Evangell- satiedlenst te 3 uur. Spr. ds. Van Oos- sanen. StationspleinStrandsexucrsle Kon. Ned. lstorlscli VOOR ZATERDAG 14 MAART Hilversum I, 402 m. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.30 Hammondorgel spel. 8.50 Voor U en uw gezin, caus. 9.00 Gym. v. d. vrouw. 9.10 Gram. (9.359.40 Waterst.). VPRO: 10.00 Tijdelijk uitge schakeld, caus. 10.05 Morgenwijding. VARA 10.20 V. d. hulsvr. 10.50 Cabaret. 11.20 Buitenl. weekoverz. 11.35 Gram. 12.00 Pro- menade-ork. 12.30 Land- en tulnb.meded. 12.33 Orgelspel. 13.00 Nws. 13.16 Jazzmuz. 13.40 Sportnws. VARA: 14.05 v. d. Jeugd. 14.40 Harmo- nie-ork. 15.05 Van de wieg tot het graf, caus. 15.25 Concertgebouwork. en solist. 16.10 Het Pinkstersportfeest, caus. 16.20 Boekenwysheld. 16.40 Meisjeskoor. 17.00 Per expresse. 17.30 Act. 18.00 Nws. en comm. 18.20 Lichte muz. 18.35 Muziek- klosk. 19.00 Artistieke Staalkaart. VPROi 19.30 Passepartout, caus. 19.40 Het libe rale Jodendom, caus. 19.55 Deze week, caus. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Thuis best?, schets. 20.13 Gevar. progr. 21.30 Soc. comm. 21.45 Gram. 22.00 Dansmuz. 22.35 Opsporing verzocht. 23.15 Nws. 23.30 *.00 Gram. Hilversum II, 298 ra. KRO: 7.00 Nws. 7.15 Koorcono. 7.40 Gram. 7.45 Hoe?, caus. 8.00 Nws. 8.15 Gram. 8.50 V. d. hulsvr. 10.00 V. d. kleu ters. 10.15 Gram. 10.30 Ben Je zeslg? 11.00 V. d. zieken. 11.45 Gram. 12.00 Mid dagklok - noodklok. 12.03 Dansmuz. 12.30 Land- en tulnb. meded. 12.33 Gram. 12.50 Act. 13.00 Nws. 13.15 Zonnewyzer. 13.20 Lichte muz. 13.45 V. d. jeugd. KRO: 14.00 Idem. 14.10 Kon. Lucht macht Kapel. 14.35 Gram. 14.45 Kron. v. letteren en kunsten. 15.20 Gram. 15.40 Boekbespr. 15.50 De schoonheid v. h. Gre goriaans. 16.20 V. d. Jeugd. 16.50 Gram. 7.00 Eng. les. 17.20 Lichte muz. 17.40 Idem. 18.00 Journalistiek overz. 18.10 Strijkork. 18.30 V. d. Jeugd. 18.45 Vragen- beantw. 19.00 Nws. 19.10 Toespr. 19.15 Act. 19.25 Lichtbaken. 19.40 Radio Phll- harm. Ork. en solist. 20.30 Voordr. (20.50 —21.10 Gram.). 21.30 Gram. 21.55 Pol. caus. 22.05 Lichte muz. 22.35 WIJ lulden de zondag ln. Aansluitend: Avondgebed en lit. kal. 23.00 Nws. 23.15 Nws. ln Es peranto. 23.22 Gram. 23.2524.00 Lof. TELEVISIEPROGRAMMA AVRO: 17.00—17.30 V. d. Jeugd. NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. VARA: 20.20 Nabeschouwing verklezlngsuitsl. 20.30 Quiz. 21.25 Gevar. progr. BUITENLANDSE RADIOPROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service. 330 m. 12.00 Hoorsp. 12.30 Rep. 13.00 Gevar. muz. 13.55 Weerber. 14.00 Nws. 14.10 Gevar. progr. 14.40 Gram. 15.10 Hoorsp. 15.40 Or- kestconc. 16.40 Sport. 17.35 Gram. 17.45 V. d. kind. 18.00 V. d. kind. 18.55 Weer ber. 19.00 Nws. 19.15 Sport. 19.45 Amus. muz. 20.15 Pari. overz. 20.30 Interv. 21.00 Gevar. progr. 22.00 Nws. 22.15 Hoorsp. 23.45 Avondgebeden. 24.00 Nws. 0.060.36 Gram. Engeland, BBC Llghh Programme, 1500 n 24 7m. 11.00 Gevar. progr. (Om 11.30 en 12.30 Nws.) 13.00 Quiz. 13.30 Nws. en lichte muz. 13.45 Sportparade. 14.10 Gram. 14.45 Filmprogr. 15.10 Lichte muz. 15.40 Idem. 16.05 Sport. 16.20 Pianospel. 16.45 Sport. 17.50 Gram. 18.00 Sport. 19.00 Gitaarclub. 19.30 Jazz muz. 20.00 Journ. 20.24 Sport. 20.30 Nws. en gevar. progr. 21.30 en 22.30 Nws. 23.00 Dansmuz. 23.30 Nws. 23.40 Natuurhistorische Ver. 2 uur nam. ZONDAG Breestraat 19: Volle Evang. Kerk. Spr. B. W. J. Robert. 2.30 uur nam. Hogewoerd 175: Wachttorenstudie Je hovah's Getuigen. 5.30 urn nam. Lido-theaterInst. voor Arbeidersont wikkeling. „Casino de Paris". 10% uur voorm. Luxor-theaterBijz. Kerkewerk. Herv, Gem. Spr. prof. dr. H. Kraemer. 10.30 uur voorm, Steenschuur 6: Geünieerde Loge van Theosophen. 11 uur voorm. Rijksmuseum voor Volkenkunde: K. en O. Muzikale ontdekkingsreis o.l.v. dr. G. D. van Wengen. 8 uur nam. SchouwburgAbonnementsvoorstelling Toneelgroep Theater „Het donker boven aan de trap." 8 uur nam. Steenschuur 6: Ledenvergadering „De Natuurvriend". 8 uur nam. Voorschoten: Gebouw*Chr. Belan gen. Propagandafilmavond Nat. Chr. Geheelonthouders Ver. 8 uur nam. (4 uur kindervoorstelling) DINSDAG St.-Antonlusclubhuls: K. en O.-film „Henry V". 8 uur nam. Gulden Vlies: Nat. Woningraad. Spr. mr. C. M. van der Hoff, over: „Sociale kanten van standaardwoningen". 8 uur nam. Kantine DoelenkazerneGezelschap Tacques Bijleveld met strafschop". 8 uur nam. Pieterskerk: Avondretraite: inleiding H. Avondmaal prof. dr. A. Schaberg. 7.3C 10.45 uur nam. Prediker: Spr. Joh. Maasbach. 8 uur nam. Rijksmuseum van Oudheden: Lezing dr. W. Kramer over de nieuwe opgravingen ln Manchlng (Oberbayern)8 uur nam. SchouwburgAbonnementsvoorstelllng. Toneelgroep Theater „Het donker boven aan de trap." 8 uur nam. Stadszaal: Alg. vergadering Ver. van Onderwijzers en Onderwyzeressen in In spectie Leiden. 10 uur voorm. WOENSDAG. Acad. Ziekenhuis (Kerkzaal): Halfuur van Bezinning. 12.501.20 uur nam. Kantine Doelenkazerne: Tentoonstelling werken Van Gogh. 510 uur nam. Rapenburg 61: K. en O.-cursus Hormo nen o.l.v. dr. G. A. Overbeek. 8 uur nam. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Lezing E. Zurcher over problemen en achtergron den van de Schrifthervorming in het huidige China. 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal): Chr. Zangver. „Ex Animo". „Matthaus Passion". 7.15 u. nam. In den Vergulden Turk: Ledenverg. Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plant kunde. 8 uur nam. DONDERDAG Kantine Doelenkazerne: Tentoonstelling werken Van Gogh. 510 uur nam. Rapenburg 22; Auditie Stichting ..d'Op- rechte Amateur". 8 uur nam. Rijksherbarium (Nonnensteeg 1); Le denvergadering Kon. Ned. Natuurhisto rische Ver. 8 uur nam. Schouwburg: Toneelgroep „Euripides". „Het lied van alle tyden". 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal)Chr. Zangver. „Ex Animo". „Matthaus Passion". 7.15 u. nam. BIOSCOPEN Rex: „Met ruw geweld" (14 Jaar). Werk dagen: 2.30, 7.15 en 9.16 uur; zondag: 2.30. 4.45, 7.15 en 9.15 uur; donderdag cyclus: „Scaramouche". Trianon: „Meisjes op bestelling" (18 Jr). Werkdagen; 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2,15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Lldo: „De naakten en de doaen" (18 Jr). Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Nordwestdeutscher Rundfunk 309 m. 12.00 Amus, muz. 13.00 Nws. 13.15 Ham mondorgel. 13.30 Jazzmuz. 14.00 Gevar. muz. 15.30 Volksliederen. 17.30 Lichte muz. 19.00 Nws. 19.30 Koorconc. 20.00 Klankb. 21.45 Nws. 22.10 Symf.-ork. 22.45 Gram. m .toelichting. 24.00 Nws. 0.05 Dansmuz. 1.00 Amus. muz. 2.155.30 Ge var. muz. Frankryk 3, 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.05 Orkestconc. 17.45 Gram. 23.05 Symf.conc. 23.53—24.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 m.: 12.00 Gram. 12.30 Weerber. 12.34 Gesproken aperitief. 12.45 Gram. 13.00 Nws. 13.11 Radio-Almanak. 14.30 Radlo- Journ. 15.00 Accordeonensemble 15.10 Ge var. progr. 15.45 Accordeonensemble (ver volg). 17.00 Nws. 17.20 Liturgische zan gen. 17.30 Gram. 18.00 Orgelrecltal. 18.30 V. d. sold. 19.00 Nws. 19.30 Gram. 20.00 Idem. 21.00 Idem. 21.15 Amus. ork. 22.00 Nws. 22.15 Verz.progr. 23.00 Nws. 23.05 24.00 Gram. 484 m.: 12.15 Gram. 12.54 Idem. 13.00 Nws. 13.10 Chansons. 16.00 Gram. 17.00 Nws. 17.10 Gram. 17.20 Bel Canto. 18.38 Gram. 19.30 Nws. 20.00 Gevar. progr. 22.00 Nws. 22.10 Jazzmuz. 22.55 Nws. 23.00 Gevar. muz. 23.55 Nws. Lu\or: „Meisjes ln uniform" (14 Jaar). Werkdagen; 2.30, 7 en 9.15 uur- zondag! 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. Casino: Wegens restauratie gesloten. TENTOONSTELLINGEN Academie; Tentoonstelling K. Sleger, Els van Bohemen, H. Bouraan, Q. Collard en A. Schoonhoven onder auspiciën Lelde Akademisch Kunstcentrum tot 24 maart). Lakenhal: Tentoonstelling betreffende kermisvieringen. Werkd. 104 uur. zon dags 14 uur nam. (tot 23 maart) Rijksmuseum Geologie en Mineralogie v. d. Werfpark 1: Tentoonstelling geolo gie van Nederland. Op werkdagen van 10-12 en 2-4 uur. Zon- en feestdagen 2-4 uur. Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25) Tentoonstelling Llvinus, grafiek, fotogra fiek en fotopeinture. Werkdagen: 25 uur nam. (tot en met 11 april). AVOND- EN NACHTDIENST DER APOTHEKEN. Te Leiden ls geopend de Zulder-Apo theek, Lammenschansweg 4, tel. 23553 en te Oegstgeest: Apotheek Oegstgeest, Wil- helminapark 8, tel. 26274. By geen gehoor by Uw huisarts of specialist, bel op dokterstelefoon 22222. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) Den Helder Ypenburg Vlisslngen Eelde Twente De Bilt Eindhoven Z. Limburg zwaar bew. geh. bew. geh. bew. zwaar bew. geh. bew. geh. bew. geh. bew. motregen ■a S nno 1022 4 4 n 1021 5 5 n 1022 5 3 ono 1022 -1 -1 nno 1020 2 2 nnw 1021 5 4 nw 1021 5 3 w 1021 4 3 d M i Helsinki onbewolkt nnw 1 -10 0 Stockholm onbewolkt no 1 -7 0 Oslo zwaar bew. windstil -1 0 Kopenhagen geh. bew. ozo 5 1 0 Aberdeen onbewolkt windstil -2 0 Londen onbewolkt w 2 2 0 Amsterdam geh. bew. nnw 4 5 0 Brussel mist n 1 3 0 Luxemburg zwaar bew. w 2 2 0 Parijs geh. bew. nw 1 4 0 Bordeaux licht bew. nw 1 5 2 Grenoble geh. bew. nw 8 7 1 Nice half bew. nnw 5 10 0 Berlijn licht bew. o 4 -2 0 Frankfort regen O 1 4 0.1 Münche<n regen wniw 2 3 1 Zürich regen wzw 1 3 Locarno half bew. windstil 2 0 Wenen regen ozo 2 1 0.4 Innsbruck regen O 2 5 5 Rome zwaar bew. nno 6 9 2 AJaccio zwaar bew. ono 9 0.1 Algiers half bew. wnw 8 12 7 Madrid licht bew. w 2 3 0 Malliorca licht bew. nnw 6 9 4

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 2