Topduel RCL - Sportlust na rust rumoerig jyffi Onverwoestbare Piet van de Pol ongeslagen kampioen 47/2 lZii TER LEEDE NOCH RVVH KON SCOREN IN MATIGE STRIJD MAANDAG 2 MAART 1959 Vierde klassers saterdagvoetbal De grote strijd tussen de koplopers van de 4e-klasse B, RCL en Sportlust is in een 20 zege voor de voetballers uit Woerden geëindigd. Voorlopig gaat dus nu Sportlust alléén aan het hoofd van de ranglijst. De vinnige en nogal rom melige stryd werd door RCL verloren door de verregaande onmacht van de Leiderdorpse aanval, want in het veld was de thuisclub heus niet minder. We zouden eerder zeggen: sterker, althans meer aanvallend. Bovendien stak de Sportlustdoelman Sleurink in uitstekende vorm en zó er af en toe gevaar dreigde stak hy door goed ingrijpen er bytyds een stokje voor. Ook de Sportlustaanval blonk niet uit door produktiviteit en dat er niettemin twee treffers te bejubelen vielen, komt slechts op rekening van de Leiderdorpse defensie, die overigens uitstekend werk deed. Twee lelijke steken liet de verde diging vallen, die beide door midvoor A van Vliet keurig werden afgestraft. Na 6 minuten spelen maakte Van Well de eerste fout en 7 minuten na de rust be ging stopper Gijs Maas een lelijke mis stap. En dit betekende 02. Daar bleef het by. Wél werd de felle stryd nadien on vriendelijk mi toen de RCL-midvoor v. Luik voor de tweede maal kort achter elkaar tegen de grond werd gewerkt - een kwartier vóór het einde! - barstte de bom. Achter het doel van Sleurink waar het tóch al erg rumoerig was na de thee men wachtte kennelijk op RCL- treffers! vormde dit kennelijk een ge rede aanleiding voor het publiek ora een robertje te gaan boksen. De opgewon den gemoederen werden door de drie aanwezige politiemannen tot bedaren gebracht. Toen dit was gebeurd kon een niet altijd sterk leidende heer De Rijken de strijd hervatten en de resterende 15 minuten laten uitspelen. Voor ons was de aardigheid er toen af- Gelukkig reikten de spelers na het verlossende eindsignaal elkaar de vrien denhand. Naar wy van de zijde van RCL verna men heeft midvoor v. Luik bij de bot sing met Sleurink een rib gebroken en één gescheurd! Oegstgeest—SV '35 Oegstgeest leed een verdiende 26 nederlaag tegen het Haagse SV '35. Tot de rust ging het nog wel met de thuisclub. Zelfs namen de roodgelen in de 15e minuut door Kraan een 10 voorsprong. De Hagenaars sloegen hierna echter terug en in de 31e minuut deponeerden zij de gelijkmaker achter invaller-doelman De Mooi. Ver volgens scoorde Oegstgeest nogmaals, maar de scheidsrechter zei tegen deze treffer: buitenspel. Toen was het met Oegstgeest gedaan, want na de thee voerden de bezoekers, mede door verde- digingsfouten, de stand tot 6—2 op. De tweede treffer van de thuisclub kwam tot stand uit een strafschop. Slootweg benutte deze elfmeterschop om de sco re van 1—3 op 2—3 te brengen. KatwijkHoekse Boys Katwijk heeft op afdoende wijze revanche geno men voor de 51 nederlaag, welke zij destijds bij Hoekse Boys moesten in casseren. In een vlotte wedstrijd won nen de Katwijkers met 50. Binnen 17 minuten stond het al 30 door twee treffers van Van Rooyen en een kogel van linksbuiten Herberts. Een kwartier Voorbereiding voor drielandentoernooi De achterstand die ongetwijfeld in de voorbereiding voor het komende drielan dentoernooi zaterdagvoetbal is ontstaan en die is toe te schrijven aan de slechte weersomstandigheden van de laatste maanden, wordt snel ingehaald. In de afgelopen week is reeds op vier plaatsen in het land, o.a. ook te Kat wijk een gedecentraliseerde training be gonnen, waaraan 50 a 60 spelers deelne men. Aansluitend hierop begint in april de centrale training te Bilthoven. Aan de oefenwedstrijden is ruime aan dacht geschonken. De wedstrijd van de 3e-klasser Zwaluwen tegen een jeugd- elftal, die in december geen doorgang kon vinden, zal nu worden gespeeld op 14 maart a.s. Daaraan volgend vindt op 28 maart de jaarlijkse strijd plaats tus sen oost en west, die gerust als wapen schouw voor de komende interlands kan worden beschouwd. Voorts wordt ge tracht op 9 april a.s. een lichtwedstrijd tegen een bondsamateurelftal te spelen, terwyl de voorbereiding voor de strijd tegen Frankrijk wordt afgesloten met een wedstrijd van het voorlopig zater dagelftal tegen de eerste divisieclub „Leeuwarden" te Leeuwarden. Als laatste oefenwedstrijd voor de strijd tegen België wordt gepoogd om op 9 mei te spelen tegen de eerste divisie club Vitesse te Arnhem. Verder staan nog op het programma, zonder dat daarvoor nog data zijn be paald. de wedstrijd tussen oost en noord, een wedstrijd van een Zeeuws zaterdag elftal tegen een elftal, dat voornamelijk zal worden samengesteld uit spelers van het rayon Dordrecht, het Land van Al- tena en de Noordwesthoek van Brabant, vergeten gebieden zogezegd. Als slot wordt ter gelegenheid van de opening van de Velser sportweek op 11 juni a.s. een wedstrijd gespeeld tussen een Velser elftal en een westelijk zater dagelftal. Hattrick van Henk v.d. Mey in Rijnsburg (Van onze correspondent) Opnieuw een zege voor Rijnsburgse Boys. Ditmaal moest een medekan didaat voor de kampioenstitel van de derdeklasse A eraan geloven: het sterke Monster. De geelzwarte papie ren stijgen. De grote man in de Rijnsburgse ge lederen was Henk van der Mey. Drie maal bracht hy het net achter de Westlandse doelman in beroering. Voor rust zette hij zijn hoofd tegen een voorzet van Van Zuilen en dat be tekende 10. De gasten bicven hard nekkig hun aanvallen door het midden opbouwen, maar by de voortreffelijk spelende stopper Van der Sleet had men daarmee bitter weinig succes. Van dei- Sleet en in één adem mag doelman Heemskerk genoemd worden stond ook in de tweede helft als een rots in de branding, toen Monster zich een licht veldoverwicht verschafte. Opnieuw was het daarna Henk van der Mey, die het leer in de Monster-touwen kopte en tenslotte wist hij nogmaals de roos te treffen. Hoewel Monster nog hardnek kige pogingen deed om een tegentreffer te scoren, gevaarlijk konden de West landers bij de solide Rijnsburgse verde diging geen enkele maal worden. Het bleef 3—0 voor geelzwart. na de rust verrichtte Van Rooyen een hattrick en tenslotte scoorde ook v. d. Oever nog een keer: 50. Semper AltiusGWS In de eerste helft ging de strijd gelijk op. Deson danks slaagde GWS er door J. Zaal in de score te openen. Na de hervatting kreeg de Sassemse ploeg een inzinking en kon Knook gelijkmaken. GWS wist zich echter tijdig te herstellen en Van Dijk en v. d. Heuvel zorgden voor een 13 eindstand. SVOWKoudekerk Een schot van Van Heek. dat van richting werd ver anderd - in de 20ste minuut van de eer ste helft, heeft SVOW een verrassende 10 zege opgeleverd. In deze „derby" gaven de ploegen elkaar geen duimbreed toe. In de eerste helft was SVOW iets meer aanvallend, na de hervatting lan ceerde Koudekerk een offensief. Maai de bezoekers rekenden teveel op hun goalgetter Alb. Zweris. Maar deze werd ijverig bewaakt en kreeg geen enkele kans. BodegravenLeiden Leiden kwam met tien man naar Bodegraven, waarbij nog twee invallers. Van deze gehavende ploeg had Bodegraven toch wel moeten winnen. Dat gebeurde echter niet. Het v%\ V zeer matige duel werd afgesloten met een 1—1 stand. Slappendel opende na zeven minuten de score, maar het hard werkende Leiden kwam door Schuchard spoedig weer naast de thuisclub. In de tweede helft was het spel onbenullig. Enfin, de zon scheen lekker. AGT—Lisser Boys Een verjongd Lisser Boys won met 14 bij AGT, dat vooral voor rust nogal hard speelde. Broekhuizen opende voor de bezoekers de score, maar spoedig daarna moest ook doelman Muller naar het net. Bar- ten zorgde echter voor een 12 rust stand. Door een snelle actie van links buiten Ruwaard werd het na de thee 13 en tenslotte scoorde Monderiaan uit een penalty wegens hands 14. RASAlphia In de eerste helft wo gen beide partijen redelijk tegen elkaar op, alhoewel de Haagse gastheren Noor- lander tweemaal naar het net stuurden. Groenendijk had pech. toen een goed schot het houtwerk op zijn weg vond. De tweede helft was geheel voor RAS. maar door goed verdedigen van Bogaard en Bouthoorn bleef voor Alphia de schade beperkt tot een 30 nederlaag. Wedstrijden te Squaw Valley Jaervinen breekt wereldrecord op 1500 meter Het was een overgelukkige Juhani Jaervinen die aan het einde van de z.g. Vóórolympische schaatswedstrij den te Squaw Valley zijn trainer Lassi Parkkinen omarmde. En hier was ook wel alle reden voor. De Fin, die dit jaar op zo'n prachtige wijze in Oslo de wereldtitel veroverde, slaagde er namelijk niet alleen in het wereld record op de 1500 meter te verbeteren tot 2 min. 06.3 sec. (het stond op 2 min. 08.6 sec.), maar tevens verdrong hy op de wereldranglijst aller tijden over vier afstanden met een fantas tisch puntentotaal van 182.770 punten de Rus Boris Shilkov (183.337 punten) van de eerste plaats. Zijn totnutoe beste tyden zijn voor de 500 meter: 41.2 sec., voor de 1500 meter: 2 min. 06.3 sec., voor de 5000 meter: 8 min. 11.1 sec. en voor de 10.000 meter: 16 min. 47.2 sec. Juhani Jaervinen kwam in het met ruige bergen omringde vroegere India- nendorpje Squaw Valley tot 185.000 pun ten, met respectievelijk tijden van 41.2, 2.06.3, 8.33.4 en 16.47.2. Met dit totaal bleef hij, evenals in Oslo, vóór de stayer Knut Johannesen die 186.330 punten bereikte. Was het een wonder dat na afloop coach Lassi Parkkinen zei dat zijn pupil op het ogenblik de beste schaatser ter wereld is? Wim de Graaff toonde zich zijn uit zending waardig door een zeer goede prestatie op de 500 meter: 42.8 sec., de beste tijd ooit op deze afstand door een Nederlander gemaakt. De Rotter dammer staat nu met een punten totaal van 185.457 op de wereldrang lijst aller tijden op dezevende plaats. De uitslagen waren: 500 meter: 1. Gjestvang (Noorwegen) 40.7 sec.; 2. Disney (V.S.) en Voronin Rusland) 41.1 sec.; 4/5. Jaervinen Pleit was saterdag al beslecht Piet van de Pol. de onverwoestbare, heeft in de Haagse Dierentuin met succes de nationale titel ereklasse an ker kader 47/2 verdedigd. De beslissing viel zaterdagavond. Toen leed de enige concurrent van de Rotterdammer, Henk Scholte. in de partij tegen club genoot Cees van Oosterhout zwak begonnen, sterk geëindigd zyn eer ste nederlaag en aangezien het alge meen gemiddelde van Van de Pol, die gelijktijdig in 12 beurten van de reeds uitgeschakelde Wijnen won, aanmer kelijk beter was dan dat van de Uw philishave-apparaat J iedere maand 1 weer vlijmscherp. s Alom verkrijgbaar (Finland) en Carow (V.S.) 41.2; 13. Albinsscn (Zw.) en Wim de Graaff 42.8; 17. Gontsjarenko (Rusl.) en Cees Jan Kroon (Ned.) 43.1. 5000 meter: 1. Johannesen (Noorw.) 8.12; 2. Aas (Noorwegen) 8.30.9; 3. Gios (It.) 8.31.3; 4. Seiersten (Noorw.) 8.32.5; 5. Jaervinen (Finl.) 8.33.4; 6. Albinsson (Zw.) 8.39.4; 7. Baeckman (Zw.) 8.39.6; 8. De Graaff (Ned.) 8.44.3; 12. Salonen (Finl.) 8.49.9; 15. Gontsjarenko (Rusl.) 8.57.6; 19. Cees Jan Kroon (Ned.) 9.39.0. 1500 meter: 1. Juhani Jaervinen (Fin land) 2 min. 6.3 sec. (nieuw wereld record) 2. Voronin (Rusland) 2 min. 11.1 sec.: 3. Roald Aas (Noorwegen) 2 min. 114 sec.; 4. De Riva (Italië) 2 min. 12.3 sec.; 5. Johannesen (Noorwegen) 2 min. 12.9 sec.: 7. Wim de Graaff (Ned.) 2 min. 14.0 sec.: 17. Cees Jan Kroon (Ned.) 2 min. 20.8 sec. 10.000 meter: 1. Knut Johannesen (Noorwegen) 16 min. 42.7 sec.; 2. Juhani Jaervinen (Finland) 16 min. 47.2 sec.; 3. Kjell Baeckman (Zweden) 17 min. 02.4 sec.: 4 Wim de Graaff (Neder land) 17 min. 12.1 sec.; 5. Torsten Seier sten (Noorwegen) 17 min. 14.2 sec.; 6. Mario Gios (Italië) 17 min. 14.4 sec. f Sei n eer te na.... Stopper In 't Veld beheerste het veld (Van een onzer verslaggevers) Een penalty voor Ter Leede en een doelpunt van RVVH. De penalty werd gemist en het doelpunt afgekeurd. Dat is zo on geveer alles wat er van deze za terdag gespeelde wedstrijd in Sas- senheim te zeggen valt. De Ter Leede-voorhoede had geen schijn van kans tegen de RVVH-verde- diging, waarin vooral spil In 't Veld een voortreffelijke wedstrijd speelde. In de eerste helft was het een vrij slappe vertoning. Beide ploegen tracht- N oord wij k-doelman liad slechte dag (Van onze correspondent) Noordwyk heeft van haar bezoek aan Capelle weinig vreugde beleefd, tenminste als wij het genoegen van de te spelen wedstryd even buiten be schouwing laten. De Capellenaren hebben vrywel de gehele wedstryd de badplaatsbewoners van het kastje naar het muurtje ge stuurd. Aangetekend moet daarbij worden, dat doelman Schmohl kenne lijk geen gelukkige dag had en bij en kele treffers niet helemaal vrijuit ging. Capelle opende de strijd met fris open spel, waar de Noordwijkse achter hoede vreemd tegenover stond. Spoedig kon doelman Schmohl naar het net. Na zes minuten moest hij dit vervelende werkje opnieuw doen, toen hij dacht, dat de bal naast zou gaan: 20. Capelle overheerste in deze periode over alle linies en wist met snelle aan vallen Noordwyk herhaaldelijk in de verdediging te dringen. Nog eenmaal moest de Noordwijkse verdediging voor de thee capituleren, toen doelman Schmol ver uitzijn doel kwam, terwijl Salentijn tevens in de buurt was. Een der Capellenaren was echter eerder bij de bal en wist deze in het verlaten doel te plaatsen30. Ook in de tweede helft bleef Capelle fel op de aanval spelen. Overigens ver zette Noordwyk zich nu steviger dan vóór rust. Toen Passchier een strafschop mocht nemen, plaatste hy de bal via de staander in het net: 13. Enthousiast probeerde Noordwijk nog meer van de achterstand weg te werken. Capelle gaf daartoe echter geen kans en toen de midvoor een kwartier voor het einde aan de andere kant raak schoot, werd daarmee de stand op 4—1 en tevens de strijd beslecht. Een beter spelend Ca pelle had verdiend gewonnen. ten met kort samenspel aanvallen op touw te zetten. Zonder succes, want de verdedigingen hielden van opruimen. Na een minuut of tien spelen kwam Ter Leede plotseling los. Keeper Schouten kreeg drie felle schoten te verwerken, wat hij kennelijk met gemak deed. Mo- lema kwam ook nog gevaarlijk dicht voor het doel van de Ridderkerkers, zijn uit gekookt schot deed echter de bal juist langs de verkeerde kant van de paal gaan. Intussen was Henk Tijssen door zijn knie gegaan en kreeg zodoende last van een oude blessure. Hoewel het hem veel moeite en pijn gekost heeft, speelde hij tot en met de laatste minuut mee als linksbuiten. Een mooi gebaar, maar niet verstandig. R.V.V.H., zich niets aantrekkend van de reputatie van „een Ter Leede op eigen veld", wist op de weinige aanvallen van de rood-gelen wel antwoord. De Ridderkerkers namen het middenveld in bezit en vandaar af begonnen de kant- halves de aanval op te bouwen. Soms lukte dit aardig, maar het te korte spel leverde geen doelpunten op. Schieten kon men wel, maar het gebeurde te on besuisd. Zo bleef het bij gevaarlijke momenten. In de tweede helft kwam naar voren, wat er al een hele tijd had ingezeten, te stevig voetbal. Er werd hier en daar wat „geschaafd", men zei eens wat tegen elkaar en de stemming werd steeds slechter. De Tey ieede-spelers hadden het vooral op spil In 't Veld gemunt, die echter niets anders deed dan een voor treffelijke partij voetbal spelen. Hij be heerste het gehele veld! Ook R.V.V.H. maakte zich schuldig aan minder fair spel. Na ongeveer een kwartier spelen kwam er een uitstekende voorzet van rechts, welke door midvoor Valster ge bruikt werd om met een kopbal R.V.V.H. de leiding te bezorgen. Alles was al in kannen en kruiken, toen plotseling de grensrechter kwam vertellen, dat tijdens het voorzetten de bal achter was ge weest. Afgekeurd! Enkele minuten later kwam de hands bal van een der achterspelers van R.V.V.H. Penalty! Natzijl zou hem ne men. Hij nam een aanloop van ruim 10 meter en schoot vervolgens naast. De spanning steeg, maar het bleef 00. De stand gaf de verhoudingen uit stekend weer. ADO boekte een verrassende 2~~0 zege op Sportclub Enschede. Op de foto ziet men een Haagse aanval op het Enschedese doel. Voetbal in Engeland Bolton Wanderers uitgeschakeld Titelhouder Bolton Wanderers uitge schakeldDat was het sensationele nieuws van de kwartfinales van de Engelse bekercompetitie. Bolton, dat reeds drie wedstrijden nodig had ge had om van Prest-on Northend te win nen kon zaterdag de vechtlust niet meer opbrengen om zijn kansen serieus te verdedigen. Twee doelpun ten van Tom Wilson, de midvoor van Nottingham, vernietigde de hoop van de Boltonsupporters, dat hun club dit jaar voor de tiende maal de Engelse beker zou veroveren. De drie overige ontmoetingen eindig den alle in een gelijkspel. Het meest verdienstelijke resultaat was dat van de derdeklasser Norwich City, die tegen Sheffield United met 11 gelijkspeelde. Het vrijwel complete league-program ma leverde zaterdag ook een verrassing op. Arsenal werd de nieuwe leider, on danks het feit, dat Wolverhampton Wanderers met 4—1 van Manchester City won. Arsenal speelde deze week namelijk tweemaal en hoewel de over winningen op Leeds United en Man chester United aan de lage kant waren: respectievelijk 1—0 en 3—2, zette dat zoveel zoden aan de dyk, dat de Lon- dense club nu met één punt voorsprong bovenaan staat. De stand aan de kop ziet er als volgt uit: 1. Arsenal 41 punten uit 32 wedstrij den; 2. Wolverhampton Wanderers 40 punten uit 30 wedstrijden; 3. Manchester United 38 punten uit 31 wedstrijden; 4. Bolton Wanderers 35 punten uit 28 wedstrijden. UITSLAGEN De uitslagen van de wedstrijden, ge speeld voor de kwartfinales van het toernooi om de Engelse voetbalbeker, luiden: Sheffield UnitedNorwich City 11; BlackpoolLuton Town 11; Aston VillaBurnley 00; Nottingham ForestBolton Wanderers 21. Uitslagen le divisie league: Arsenal- Manchester United 32; Birmingham City—West Ham United 30; Everton— Tottenham Hotspur 2—1; Leeds United Portsmouth 11; LeicesterNewcastle United 01; Manchester CityWolver hampton Wanderers 14; Preston North EndBlackburn Rovers 12. WIELRENNEN Swift De uitslag van de trainingsrit luidt als volgt: A- en B-klasse, 60 km.: 1. A. v. Wet- ten 1.26.14, 2. J. v. Wetten, 3. J. Riet hoven, 4. A. du Pau, 5. W. Knoppert, 6 W de Jongh. C-klasse. 51 km.: 1. R. v. Zelst 1.21.30, 2. F. v d. Broek, 3. W. Somerveld, 4. A van Zijp D-klasse, 34 km.: 1. H. Boelee 57.30, 2. F. Brittijn, 3. J. Breedeveld. Sensationele prestaties by het f kogelstoten zijn er in Los Angeles f tijdens een atletiekwedstrijd tussen i twee universiteiten geleverd. De 19- j) jarige Dallas Long bereikte 19.30 A meter en kort daarop overtrof de a wereldrecordhouder Parry O'Brien J zijn landgenoot met een worp van 1 19.35 meter. Beide prestaties waren r beter dan het officiële wereld- f record van Parry O'Brien, dat hij i op 2 november 1956, éveneens in Los Angeles, met 19.25 meter op de 4 recordlyst liet schrijven, doch a kunnen niet als officieel record worden erkend aangezien het niveau van de bodem niet aan de f internationaal gestelde reglementen f voldeed. f Parry O'Brien zat op de tribune toen Dallas Long 19.30 meter stoot- te. Dat was zijn eer te na. Hij 4 l rende naar de wedstrijdleider en a I vroeg of hij buiten mededinging a I mocht deelnemen. Reeds bij_ zijn J worp kwa tot 19.35 meter. ATLETIEK Jan Keesom won Maple Leaf-loop in Hilversum Jan Keesom van AV 23 uit Amsterdam heeft zondag de Maple Leaf-loop, een wedstrijd over 5000 meter, gewonnen in 16 min 14.2 sec. Direct na de start namen de Hilversummers Joop Groen (VF) en Jan Prins (GAC) de leiding, maar hal verwege het parkoers nam Jan Keesom de kop om deze niet meer af te staan. Hij zegevierde ruim 50 meter voor Lam (VIF Hilversum). PAARDENSPORT Jamin liep nieuw Europees record Het Franse paard Jamin heeft zon dagmiddag tijdens het „Grand Crite rium de Vitesse de la Cote d'Azur", een koers die meetelt voor het Europees Cir cuit. het Europees record over 1 km. ver beterd. Zijn kilometertyd over de gehele race was 1 minuut 15.57 sec. Keesom yaac ais winnaar van de Maple Leaf-loop door de finish. De uitslagen luiden: 1. Keesom (AV '23-Amsterdam) 16 min 14.2 sec; 2. Lam (VIF-Hilversum) 16.49.8; 3. Groen (VIF-Hilversum) 16.54.6 (eerste B-klasser)4. Suiker (DOS Rotterdam) 17.01.8; 5. Christ. (Sprint Breda) 17.04.6. Bij de dames zegevierde Gerda Kraan (Bataven Leiden) in een wedstrijd over 1500 meter in 5 min 37.2 sec. Eindhovenaar (resp. 33.80 tegen 22.70 van Scholte) kon de slotpartij de rang schikking niet meer beïnvloeden. Het toernooi kreeg zondag dus geen climax. Maar Van de Pol zorgde noch tans voor een imponerende prestatie, die zyn moyenne opvoerde tot precies 35,00. De laatste party tegen Henk Scholte werd namelijk een demonstratie van voortreffelijke biljart-techniek, gespeeld met een keiharde wedstrijdmentaliteit. UITSLAGEN. De Kleine 400 18 87 22.22 Metz 281 18 126 15.61 Scholte 400 17 92 23.52 Wynen 366 17 127 21.52 Metz 252 14 57 18.— De Ruyter400 14 135 28.57 Beekman 340 25 59 13.60 De Kleine 400 25 77 16.— De Ruyter179 11 63 16.27 Van de Pol 400 11 156 36.36 Van Oosterhout 340 9 175 37.37 Beekman 400 9 182 44.44 Wynen 383 12 114 31.91 Van de Pol 400 12 107 33 33 Scholte 347 15 93 23.13 Van Oosterhou't 400 15 69 26.66 De Ruyter312 20 133 15.60 Van Oosterhout 400 20 93 20. Beekman 400 25 82 16.— Metz 379 25 72 15.16 Wijnen 393 12 115 32.75 De Kleine 400 12 119 33.33 Scholte 246 9 118 27.33 Van de Pol 400 9 175 44.44 De eindstand werd: m.p. car. brt. h.s. gem. Van de Pol 14 2800 80 209 35.— Scholte 10 2593 108 183 24.— Van Oosterhoüt 8 2175 92 175 23.64 De Kleine 8 2485 126 148 19.72 Wijnen 6 2583 83 265 31.12 De Ruyter 6 2182 110 135 19.83 Beekman 4 1885 110 182 17.13 Metz 0 1842 105 152 17.54 Het toernooi-gemiddelde was 22,78. Alle spelers bleven boven de degrada- tiegrens. VVSB liet winst bij TYBB: 3-1 (Van onze correspondent) Zowel TYBB als VVSB speelde in de eerste helft het beste spel. Beide par tijen wogen toen goed tegen elkaar op, al bleken de Haarlemmers beter de weg naar het doel te kunnen vinden dan de Noordwijkerhouters. De VVSB-achterhoede wist een half uur stand te houden. Toen moest doel man Piet Peters voor de eerste maal naar het net, na een voltreffer van de Haarlemse midvoor: 10. Bij een alge mene aanval van de TYBB-voorhoede werd de Bavo-achterhoede volgens de regelen der kunst opgerold, waarna de vrijstaande rechtsbinnen voor de juiste afwerking zorg droeg, 2—0. Aan de an dere kant probeerden Jan Nederstigt en Koomen het wel, maar de Haarlemse doelman liet zich niet verrassen. Dat deed hij wel een half uur later in de tweede helft, toen Jan Nederstigt een scherpe pass te pakken kreeg. Vóór de Haarlemse doelman erop bedacht was, suisde de bal langs hem in het net: 21. VVSB hield nu het middenveld stevig vast en wist meerdere gevaarlijke aan vallen op te bouwen. Het ontbrak ech ter aan de juiste afwerking, terwijl ook het spel te kort werd gehouden. Vyf mi nuten voor het einde viel de beslissing. By een snelle doorbraak zag de TYBB- linksbuiten kans een scherpe voorzet te lanceren, die door de rechtsbinnen keu rig benut werd: 3—1. Zaterdagvoetbal Uitslagen - standen 2e-KLASSE Excelsior M.Zwart Wit 22 Ter Leede—RVVH 0—0 Kozakken BoysHoogvliet 12 ZwartWit 11 7 3 1 17 28—15 Quick Boys 11 8 - 3 16 3419 Ter Leede 10 6 3 1 15 2&—13 Spijkenisse 9 5 2 2 12 3517 Hoogvliet 12 4 1 7 9 1730 ARC 10 3 2 5 8 17—34 RVVH 11 3 2 6 8 16—24 's-Grav. SV 11 2 4 5 8 22—28 Excelsior M. 11 2 3 6 7 15—29 Kozakken B. 10 2 2 6 6 17—21 3e-KLASSE A Rijnsb. BoysMonster 30 CSVDWoudrichem 01 VVGZ—DOTO 2—3 ZwaluwenOrnas 53 CapelleNoordwyk 41 Zwaluwen 12—18 CSVD 1111 Rijnsb. B. 11—14 Capelle 10—9 Monster 1214 Noordwijk 108 DOTO 12—14 Woudrich. 10—8 VVGZ 1212 Ornas 10—2 4e-KLASSE A SHS—JAC 1—4 KatwijkHoekse Boys 50 SVOWKoudekerk 1o RASAlphia 30 De LierDie Haghe 02 Die Haghe 12—22 VWS 10—9 SHS 1218 Katwijk 129 JAC 11—15 SVOW 13—9 De Lier 12—13 RAS 13—8 Hoekse B. 1212 Alphia 10—3 Koudekerk 1312 4e-KLASSE B RCLSportlust 02 DEVJOSVGT 5—2 Semper AltiusGWS 13 Oegstgeest—SV '35 2—6 BodegravenLeiden ll Sportlust 11—19 SVGT 11—10 RCL 11—17 Semp. Alt. 11—9 Oegstgeest 11—11 GWS 12—9 Leiden 11li Bodegrav. 11—8 SV '35 12—11 DEVJO 11—7 4e-KLASSE A (WEST I) VVGA—SNL 3—0 AMVJRobaver 40 AGTLisser Boys 1—4 A DMKinheim 31 SVJZandv. Meeuwen l3 ADM 11—19 AGT 10—11 Zandv. M. 11—17 SNL 10—9 T-i^ser Boys 1213 Robaver 116 Kinheim 12—13 SVJ 12—6 AMVJ 11—12 VVGA 10—4

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 6