Laatste nieuws Chr. van den Heuvel (72) heden in Leiden plotseling overleden „De pruik van de koning" MAANDAG 2 MAART 1959 Vooraanstaande figuur in de A. R. Partij In zijn woning aan de Witte Singel is hedenochtend in de ouderdom van 72 jaar plotseling overleden onze stadge noot de heer Chr. van den Heuvel, lan delijk voorzitter van de Christelijke Boe ren- en Tuindersbond. De heer Van den Heuvel was in de kring van de Antirevo lutionaire Partij een zeer bekend en vooraanstaand figuur. Hij heeft voor deze partij van 1922 tot de laatste ver kiezingen in 1956 zitting gehad in de Tweede Kamer. In dat jaar wilde hij zich niet meer beschikbaar stellen. De heer Van den Heuvel werd op 12 februari 1887 in de Haarlemmermeer geboren. In 1912 zette hij zijn eerste schreden op het politieke pad. Toen werd hij raadslid van de Haarlemmermeer. Reeds tien jaar later volgde zijn verkie zing tot Kamerlid. Als zodanig heeft hij grote bekendheid verworven tijdens de crisisjaren, toen hij tal van maatregelen voorstelde tot leniging van de nood in de landbouw De overledene heeft nog vele andere functies vervuld. Hiervan noemen wij het lidmaatschap van de Centrale Grondkamer te Arnhem. Voorts is hij directeur geweest van de Bedrijfsver eniging „Het Platteland" in Gouda. En niet te vergeten zijn lidmaatschap van de Sociaal Economische Raad. Hij had niet alleen zitting in het dagelijks be stuur. maar ook nog in verschillende commissies, zoals de commissie Toezicht Feestavond Leidse Korfbalver. „Ons Eiland" In het clubgebouw van de Speel tuinvereniging „Ons Eiland" aan de Kortenaerstraat hield de Leidse Korfbalvereniging „Ons Eiland" za terdag een feestavond. De opvoering van het blijspel „De dochters van de baas", onder regie van mej. C. Dijkema, en opgevoerd door leden van de C.K.V. Warmond, was de hoofdschotel van deze gezel lige bijeenkomst. De band van de Chr. Jeugdvereniging U.K.S., o.l.v. Cces Cramer, verzorgde de muzikale omlijsting. De avond werd geopend met een wel komstwoord van de voorzitter, van de I.K.V. Ons Eiland, de heer L. v.d. Mark. In het bijzonder heette hij welkom de ere-voorzitter, dhr. S. Broers en het bestuur van de Speeltuinvereniging, de twaalftalcommissie en de juniorenlei ders. Na het openingswoord vervolgde de U.K.S.-band het programma met een potpourri van populaire nummers. „De dochters van de baas" is een klucht, waarin de steeds voorkomende onaangenaamheden met de huisgenoten en de logés altijd weer op voortreffe lijke wijze worden opgelost door de 17- jarige dochter Anne-Miek. Temeer daar èn de dochters van de baas èn de technische adviseurs, zijn as sistent en de boekhouder van de aan nemer Wortel op huwbare leeftijd zijn, zijn de grappige situaties niet van de lucht. Anne-Miek leidt echter alles in goe de banen en zij is het dan ook. die zorgt dat haar zusters Gerda en Rita en zij zelf de juiste en de voor hen bestemde man krijgen. Dirk Wortel, een aannemer van mid delbare leeftijd, heeft het dank zij hard werken kunnen brengen tot een goede welstand voor zyn gezin. Hij is een man. die met beide benen op de grond blijft staan, doch zijn vrouw. Trude, heeft het mede door de verloving van haar dochter Gerda. met jonkheer Archibald van Hooghae- ren wat hoog in het hoofd gekregen. Haar dochter Gerda staat volkomen on der haar invloed. Dirk Wortel vreest, dat zijn beide an dere dochters op den duur ook door deze hoogvliegerij beïnvloed zullen wor- den en maakt een plan om dit te voor komen. Door toevallige omstandigheden krijgt hij bij zijn plan de steun van zijn jongste doohter Anne-Miek, die voor dolle situaties zorgt. In het 3de bedrijf verdwijnen de jonk heer en zijn butler-uit de familiekring. Met deze verdwijningen komt een eind aan de verwikkelingen, welke de laatste dagen in huize Wortel hebben plaats gevonden. De toneelgroep van de C.K.V. War mond heeft bereikt wat zij zich ten doel hebben gesteld. Zij wist de aan wezigen een goed toneelstuk te brengen. Het stuk werd in een vlot tempo ge speeld en verrukkelijke dialogen tussen de dochters en de logés hielden de vaart erin. Voor de geleverde prestaties werd beide verenigingen een enveloppe met inhoud uitgereikt. LEIDERDORP BURGERLIJKE STAND Geboren: Masje P.. dr van P. D. van der Meij en N. M. Hofman. Ondertrouwd: C. Omnvering, 30 Jaar en G. Moraal, 27 jaar, W. S. Volkers, 33 Jaar en A. A. de Ruiter, 34 jaar. Getrouwd: L. M. J. Grimmon, 23 Jaar en G. H. van der Kwaak, 21 Jaar. Overleden: N. Filippo, wed. van W. van der Vlist, 101 jaar. Gebr. OEGSTGEEST Hogervorst brons kregen Kon Een veertigjarig jubileum komt wel meer voor, maar als twee broers beiden 40 jaar werkzaam zijn bij één en de zelfde baas, is het toch wel iets bijzon ders. Dit was vanmorgen het geval op de boerderij van de heer J. A. Uitten- boogaard, Rhijnhofweg 7. te Oegstgeest. Daar vierde men nl. het jubileum van MARKTBERICHTEN AALSMEER, 28 febr. C.V. Centrale Aalsm. Veiling G.A. Seringen: Stepman p. tak 5695. Legray 3954, Blauw 48100 Sneeuwbal 15—25, Anjers: rood per stuk 18—26, roze 1425, wit 21—36, Rozen: Better Times 4056, Rosalandia 5571. Edith Helen 55—75. Parel van Aalsmeer 5095. Geheimr. Duisberg 75115, Pech- told 3049, Towny Gold 3252, Verschu ren 38—49, Mad Ofman 70110, Stokman 4062, Prunus triloba per tak 2544, Prunus terrulata 110190, Forsythia 30- 49. Tulpen per bos: 75135, Narcissen 65- 95. Blauwe Druifjes 1525, Hyacinten m. bol 16—28, Diversen: Fresia per bos 65 120, Cyclamen 80125, Asp. Plumosus 100160. Iris 200385, Amaryllis per kelk 30—54, Anemonen per bos 6581. ROTTERDAM. 2 maart. Veemarkt. Aanvoer in totaal 2050, vette koeien en ossen 1060, varkens 990. Prijs in cents per kg- vette koeien le kw. 310/340. 2e kw. 298/310. 3e kw. 280/ 290, varkens (lev. gew.) 182, 180, 175. op de financiering van de bedryfs- lichamen, de commissie landbouw- en voedselvoorziening, de organisatiecom missie en de commissie ontwikkeling na tionale economie. Voorts was de heer Van den Heuvel, die de vorige week in de Stadsgehoor zaal nog een propaganda-avond van de Antirevolutionaire Partij leidde, voor zitter van de A.R. Kamercentrale Leiden en van de Leidse afdeling van deze party. HENGELSPORT Visvereniging De Dobber hield haar sluitingswedstrijd in het Aarkanaal. De vangst was zeer slecht. Na 2 x 1% uur gevist te hebben was de stand als volgt: 1 K. Lefeber, 6 st. 285 gr.; 2. H. Boot, 5 st. (kamp. '59) 275 gr.; 3. H. Hoppen brouwer, 1 st. 250 gr.; 4. P. Eradus, 5 st. 245 gr.; 5 A. Hoppenbrouwer, 5 st. 230 gr. 6. P. Hoppenbrouwer. 4 st. 185 gr.; 7. J. Eradus, 2 st. 140 gr.; 8. Chr Vries, 2 st. 85 gr.; 9. M. Eradus, 2 st. 70 gr.; 10. Kr. Sirat, 1 st. 60 gr. HENGELSPORT De Brasem hield voor zijn jeugdleden een sluitingswedstrijd te Rijpwetering. Het weer was goed, maar de vangst viel tegen. Uitslag: 1. R. Schouten, 330 gr., houder wisselbeker; 2. D. Vos, 280 gr.; 3. D. Schouten, 275 gr.; 4. W. Schouten, 215 gr, extra pr. gr. voorn; 5. J. Hun- dersmark, 190 gr.: 6. B. Schouten. 170 gr.; 7. J. van Went jr., 125 gr.; 8. L. A. Brero, 125 er.: 9. P van Leeuwen, 95 gr.; 10. A. J. Eradus, 90 gr. Haringvloot op 19 mei naar zee? Hoewel IJmuiden dit jaar niet het nationale accent zal hebben van de jaarlijkse vlaggetjesdagviering, heeft het vlaggetjesdag-comité hieraan reeds uitvoerige besprekingen gewijd. Zoals de kaarten momenteel liggen mag verwacht worden, dat vlaggetjesdag dit jaar tijdens de pinksterdagen zal worden gehouden, met dus de feeste lijkheden op de voorafgaande zater dag. In dat geval zal de vloot dinsdag na Pinksteren, dus op 19 mei, zee kiezen. Enige jaren geleden is in IJmuiden het besluit genomen om alleen wanneer IJmuiden de beurt heeft van het lan delijk accent van Vlaggetjesdag grootse festiviteiten te organiseren. De twee tussenliggende jaren zou de viering sober gehouden worden. Dit standpunt wordt gehandhaafd, wat echter niet wil zeggen, dat er niets gedaan wordt. Juist de zaterdag vóór Pinksteren leent zich zeer wel voor de vlaggetjesdagviering. Het comité stelt zich voor binnenkort het programma definitief vast te stellen en dan nadere mededelingen te doen over de plannen om IJmuiden ook dit jaar weer een interessante vlaggetjes dag te bezorgen. Ds. H. H. BINNEMA OVERLEDEN. In de ouderdom van 79 jaar is te Landsmee overleden ds. H. H. Binnema, emeritus-predikant van de Geref. Ker ken. Ds. Binnema wer dte Ostende in België geboren. Na zijn theologische studie te Kampen, werd hij in 1904 te Munnekezyl in het predikambt beves tigd. In maart 1922 verwisselde hij deze standplaats met Landsmeer, waar hij werkzaam is geweest tot aan zijn eme ritaat op 1 juli 1947. Zijn stoffelyk overschot zal woens dagmiddag te twee uur op de Algemene Begraafplaats te Landsmeer teraarde worden besteld. Leidse raad bijeen Kleuterschool in de Oppenheimstraat Voor de behandeling van een agenda, waarby o.a. voorstellen aan de orde ko men voor de bouw van een instructiebad in de te bouwen nieuwe h.b.s. voor meisjes aan de Kagerstraat en de ac commodatie van de sportvelden in de Kikkerpolder, kwam cle Leidse raad hedenmiddag onder leiding van de bur gemeester bueen. Bovendien komt in deze zitting ook het rapport over het openbare personenvervoer in behande ling. Alvorens een groot aantal onderwijs- voorstellen, inzake het vaststellen van bedragen, bedoeld in artikel 55 van de Lageronderwijswet en voorschotten op de exploitatievergoeding van enkele openbare en bijzondere scholen werd aangenomen, werd de heer P. C. A. Ten Broek benoemd tot lid van de huurcom- missie. Een krediet van f 287.300.werd beschikbaar gesteld voor de bouw en inrichting van een openbare kleuter school aan de Oppenheimstraat. Met wyziging van een besluit van 3 september 1956 werd de bijdrage voor de Katholieke Sociaal-Pedagogische Schooldienst met ingang van 1 januari 1956 bepaald op: a. 100% van de salaris kosten van de psychiatrisch-sociaal werkster tot een door Burgemeester en Wethouders te bepalen maximum; b. f25.per onderzoek door een psveho- loog of psychiater tot maximaal f2000 per jaar en c. maximaal f 750.per jaar in de ovei-ige kosten. Teneinde de Ver. voor Veilig Verkeer in staat te stellen om witte jassen t.b.v. de jeugdverkeersbrigades aan te schaf fen, werd aan deze Vereniging een extra subsidie van f2000.verleend. Akkoord kon de raad, na korte discus sie, ook gaan met de oprichting van de Stichting Leidse Jeugdverblijven. Vooraf had de heer Zunderman <P. v. d.A.) het College van B. en W. hulde gebracht voor dit initiatief. De heer Questroo (Prot. Chr.) verwachtte een spoedige realisering (stichtingsakte etc.) van dit voorstel BOUW INSTRUCTIEBAD By het voorstel om over te gaan tot de bouw van een instructiebad bij de nieuwe h.b.s. voor meisjes kwam ook de totale bad- en zwemgelegenheid in Lei den ter sprake. De heer Zunderman (P. v.d. A.) wees nog eens op de grote nood van dergelijke inrichtingen in de Sleutelstad. Wat is hier de oorzaak van? In de pers komen ingezonden stukken voor, waarin hierover de raad en B. en W. een verwyt wordt gemaakt. Volgens spreker worden B. en W. buiten hun schuld gehandicapt in de uitvoering van de plannen. In de bouw van een instructiebad ziet spreker een eerste stap op de weg tot verkrygen van meer zwemgelegenheid in Leiden. (De zitting duurt voort) Onderhandelingen C.A.O. Grafisch Bedrijf hervat De commissie van goede diensten, die de ondernemersorganisaties en de ar beidersvakverenigingen in het grafisch bedrijf in januari hadden benoemd om uit de impasse te geraken die was ont staan door het vervallen op 1 november jl. van de collectieve arbeidsovereenkom sten, heeft haar voorstellen aan beide partijen voorgelegd. De hoofdfiguren van verschillende werkgevers- en werkne mersorganisaties hebben besloten aan de voorstellen van de commissie gehoor te geven. De commissie, bestaande uit drie leden van de SER, de heren prof. mr. W. F. de Gaay Fortman. T. J. Twynstra en W. F .v. Tilburg, dringt er bij de beide par tijen ernstig op aan ernaar te streven, dat opnieuw een goede sfeer wordt her vonden indien het tot hervatting der on derhandelingen komt. Eerste vereiste daartoe is een uitgaan van de goede trouw van de tegenparty. De commissie beveelt de partijen aan de ondei'hande- lingen terstond te hervatten en als begin daai-van met ingang van 2 maart 1959 CAO's te sluiten, waarvan de inhoud ge heel gelijk is aan die van de op 1 no vember 1958 geëxpireerde. Deze nieuwe CAO's zouden moeten worden afgesloten voor een periode van drie maanden. Par tijen moeten naar de mening van de commissie er ernstig naar streven in deze pei-iode overeenstemming te berei ken over de inhoud van nieuwe CAO's. In de onderhandelingen moet ook het punt van de arbeidstijdverkorting wor den betrokken en wel in deze zin 'dat alleen nagegaan zal worden of in het grafisch bedryf een arbeidstijdverkorting mogelijk is die gemotiveerd wordt door een door haar veroorzaakte extra-stij ging van de pioduktiviteit. Zou over het punt arbeidsverkorting overeenstemming tussen partyen worden verkregen dan le vert het naar de mening der commissie geen bezwaar op deze overeenstemming in concrete artikelen van een CAO neer te leggen. Gisteren werd de Jan Steen ten toonstelling in het Mauritshuis te Den Haag gesloten. In precies tien weken werden ruim 73.500 bezoekers genoteerd. Een dergelyk aantal bezoekers voor één tentoonstelling is in de historie van het Mauritshuis nog niet eerder voorgeko men. de gebroeders D. en J. Hogervorst, die beiden veertig jaar landbouwersknecht bij de familie Uittenboogaard zijn. Het werd een hartelijke huldiging, waarby ook burgemeester H. L. du Boeuff aan wezig was. Namens H.M. de Koningin deelde de burgemeester mee, dat beide heren onderscheiden zijn met de bron zen eremedaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. Behalve de burgemeester sprak ook de heer Uittenboogaard, die enkele ge schenken overhandigde. De heren Ho gervorst ontvingen van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw een 'oor konde en verder waren er voor hen nog talrijke geschenken en bloemen. Ook de gebruikelijke enveloppen met inhoud ontbraken niet. Emigratie-weekeinde in Oud-Poelgeest Omdat emigratie zo'n belangrijke stap in het leven is, is het nodig dat men zich daarop goed voox-bereidt. Het Vor mingscentrum „Oud Poelgeest" rekent het zich tot taak regelmatig conferen ties te beleggen voor a.s. emigi-anten, waai-door zij in de gelegenheid komen van deskundige zijde infox-maties te krijgen over het leven in het toekomstig vaderland. Tydens het afgelopen weekeinde wa ren er circa vijftig toekomstige emigran ten naar Canada in het Kasteel „Oud- Poelgeest" samengekomen. De voorlich ting werd ditmaal verzorgd door de Hervormde Emigratiecommissie. De heer N. J. Prinsen, secretaris dezer Commis sie sprak zateravond over „Emigreren isvooruitzien!", terwijl daarna aan het woord kwam mej. A. Arriëns, die bij haar voorlichting dia's gebruikte en veel praktische wenken gaf. Gistermorgen vond een oecumenische huisdienst plaats o.l.v. mej. N. H. Volte- len, waarna ds. K. Hanhart, emigran ten-predikant van de Reformed Church in Lethbridge (Alberta) inlichtingen gaf over het kerkelyk en geestelyk leven in Canada. Des middags vond een geza menlijke verwerking van het weekeind plaats. VOORSCHOTEN R. Otten, hoofd ulo, nam. afscheid Er was zaterdagavond veel belang stelling voor de afscheidsavond, die de oudercommissie van de Openbare Ulo school in het Cultureel Centrum aan het scheidende hoofd, de heer R. Otten aanbood. Die belangstelling kwam niet alleen van ouders en leerlingen, maar ook van de autoriteiten. Zo sprak als eerste burgemeester C. J. van der Hoeven de heer Otten toe, herinnerend aan de afgelopen 3% jaar en aan het eerste zeer succesvolle eind examen. Ook de heer Altepost uit Rot terdam, inspecteur van het lager on- derwys in de inspectie Delft, wees op de goede resultaten van de school, op de voorspoedige groei. Evenals de burgemeester en verdere sprekers wenste de heer Altepost de heer Otten veel voldoening in zijn taak in Velsen, waar hij hoofd van een zeer grote ulo .directeur van een handels avondschool en van een middenstands cursus wordt. De heer Oerlemans, hoofd Chr. Ulo, wees op de goede verstandhouding ed was geen concurrentie ds. E. Sa- raber sprak namens de Herv. Gein. en daarna dankte de heer Leenders. voor zitter van de oudercommissie de heer Otten voor alles wat hij voor deze jonge school gedaan heeft. Spr. overhandigde namens oudex-s en leerlingen een af scheidscadeau. Als oudste collega en tijdelyk waar nemend hoofd sprak de heer Van Bree- men namens de ulo-leerkrachten. Spr. wees op wat er tot stand gekomen was en ook op de zware taak, die de heer Otten wachtte in de combinatie van functies. Ook spr. overhandigde een geschenk. Dit deed namens de oud leerlingen mej. Loes Kramers. In zyn dankwoord memoreerde de heer Otten, dat men het slechte zo gauw mogelijk moet vex-geten en het goede onthouden. Alles wat bereikt is is in samenwerking met de collega's be reikt en de medewerking van het ge meentebestuur, ondanks botsingen, waardeerde spr. bijzonder. Zijn werk was steeds geleid door de gedachte het openbaar onderwijs te dienen. Na een korte pauze werd door de leer lingen op vlotte wijze een genoeglyk programma van ballet, gymnastiek o.l.v. de heer Jongkind) voordrachtjes en schetsjes afgewerkt, waarna men geruime tijd gezellig byeen bleef Jaarvergadering K.W. Vereniging PLANNEN VOOR VIERING KONINGINNEDAG De opkomst van de leden in de ver gadering van de Koningin Wilhelmina- vereniging, die in het Jeugdhuis van de Geref. Kerk gehouden werd, was maar zeer matig. Na een kort openingswoox-d door de voorzitter, de heer B. Hoogwerff Kroon, werden de gewone agendapunten van een jaarvergadering afgehandeld, waar by bleek, dat het aantal leden gestegen was van 903 tot 929. Het kassaldo be droeg f. 1092. Als nieuw lid werd in de kascommissie gekozen de heer Van Ameron. By acclamatie werden de heren F. H. van Meurs, P. G. Niersman en S. H. Kuipers als bestuursleden herkozen. Het komende koninginnefeest zal op ongeveer dezelfde wijze als andere jaren gevierd worden. Op 29 april gaat 's avonds de traditionele taptoe door, evenals een gezellige bonte avond in het Cultureel Centrum. Cabaret, zang, goo chelen en pantomime zullen het pro gramma vormen. Op 30 april: reveille van de gemeente toren, kinderoptocht, kinderspelen en traktatie. Als nieuw element noemde de voorzitter het optreden van de brand weer voor en met de jeugd. 's Middags als vanouds de volksspelen, voetbal en divex-se puzzelx-itten. Over de samenstelling en uitvoering van het programmablad werd nogal langdurig gediscussieerd. Het voorstel uit de vergadering om het blad te verkopen tegen een dubbeltje, vond geen weer klank bij het bestuur om de consequen ties tegenover de adverteerders. Het zal dus ook nu weer huis aan huis verspreid worden. Bij „nabestelling" zal echter een kwartje in rekening gebracht worden. Na een gratis verloting sloot de voor zitter deze geanimeerde vergadering. Christelijke zangspelclub „Staalwijk"' zorgde voor alleraardigste opei'ette Het was een by uitstek geslaagde voorstelling, welke de Chr. Zangspelcluh Staalwijk" zaterdagavond - de tweede is hedenavond - in de Leidsche Schouw burg heeft gegeven van de operette „De Pruik van de Koning". Deze avond had een byzonder karakter, want tevens werd het tienjarig bestaan van de zang spelclub gevierd. Ds. P. Kloek, ere-voorzitter, verwel komde in zijn openingswoord o.m. de genodigden, o.w. de heer G. Overduyn Jzn., beschermheer der vereniging, voorts de wethouder van Onderwijs, de heer J. C. van Schaik, de componist van do operette, de heer J. A. Tj. van dei- Wal en de secretaris van de Leidse JeugdaCtie, de heer G. Steinbach De operette begint met een vrolyke plumeau dans in net paleis van Koning Archibald III, die geen stofje kan zien en ter bestryding van dit kwaad er een klein legertje van kamermeisjes en huis knechten opnahoudt, veel groter zelfs dan zyn - weliswaar parmantige - lyf- wacht. Behalve zyn overdreven opvattingen over de reinheid in het paleis, is de ko ning ook erg precies by het beoordelen van mensen en zo schijnt prins Ottokar, die eens de domheid beging voor de grap s konings pruik te verstoppen, het voor altijd verbruid te hebben. Van een huwelijk tussen prins Ottokar en de dochter van de koning zal dus niets kunnen komen. Op een goede dag doet zich een gele genheid voor dat prins Ottokar de ko ning een grote dienst zal kunnen bewy- zen als het hem gelukt de pruik van de koning, die uit het paleis is gestolen, op tc sporen. Koning Archibald is namelyk zo uitermate trots op zijn prachtige pruik, dat hij aan hem die deze terug brengt. zyn halve koninkryk en boven dien de hand van zijn dochter uitlooft. Wij zullen de geschiedenis met deze pruik echter niet op de voet volgen, want het zou iets van de spanning weg nemen voor hen, die het stuk vanavond gaan zien. Evenals verleden jaar in „De Witte Wolf", vervulde Joke Bousie weder de hoofdrol. Het was zeker niet gemakke- lyk zich in te leven in de precieze ko- WASSENAAR Tweede lustrum Bond van Plattelandsvrouwen Het tweede lustrum van de plaatselyke afdeling van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen is feesteiyk her dacht met een samenkomst in het Deylerhuis, die door de leden met hun echtgenoten en een aantal genodigden onder wie mevrouw Ten Have, de echt genote van de burgemeester van Valken burg, werd bezocht, In een zyzaai van het gebouw was een tentoonstelling in gericht van handwerk door eigen leden. In een inleidend woord herinnerde de presidente, mevrouw A. StammesBrou wer aan de activiteiten, die de afdeling in de eerste tien jaren van haar bestaan heeft ontwikkeld. Afgevaardigden van Hollandsche My van Landbouw, Vereniging van Oud- Leerlingen en van Landbouwonderwys- inrichtingen en van de Jongerenorgani satie van de Hollandse Mij boden daar na met korte toespraken hun gelukwen sen aan bestuur en leden aan. De oud presidente, mevrouw H. G. van der Stoel—Otto verraste het bestuur met een geschenk namens de leden: een tweetal tinnen sexweerbladen. Na het officiële gedeelte volgde een feestprogramma met o.m.. voordrachts kunst door mevrouw Diet Bouwknecht, muziek door het duo Lenie en Nelie Hoogendoorn en een toneelstukje door bestuursleden opgevoerd, waarin een terugblik over de 10 jaren werd gegeven. ZILVERMEEUWEN IN VIERKAMP Een 23-tal leden van de R.-K. Zwem vereniging De Zilvermeeuwen heeft gis teren in Alkmaar deelgenomen aan het tweede gedeelte van een zwemkamp van de Nederlandse Katholieke Sportbond. Evenals enige tijd geleden in Wassenaar toonden de Vliegende Vissen uit Alk maar zich de sterksten; zij verkregen 1032,3 pnt. Op de tweede plaats eindigde Swift uit Den Haag met 1095.7 pnt: der de werden de Zilvermeeuwen met 1131.8 pnt, terwijl Amstel uit Amsterdam met 1237.7 pnt op de laatste plaats terecht kwam. Er zullen nu nog twee ontmoe tingen volgen in Amsterdam en in Den Haag. Spel met lucifers: schade 80.000 Gistermiddag omstreeks di'le uur ont dekte men in een grote houten loods aan de Wittelaan. bij het Kerkehout rookontwikkeling. Toen de brandweer mot de mistbrandspuit en even later met een grote autospuit de schuur be reikte bleken de vlammen zich al on geveer door het gehele bouwsel te heb ben verspreid en was er van de inven taris vrywel niets meer te redden. De schuur wordt door enkele firma's en particulieren gebruikt als opslagplaats, werkplaats of garage. Een grote groen- tenauto van de fa. Heins werd totaal verwoest. Twee andere personenauto's gingen verloren, een Caravan werd to taal vernield, een jeep van een zweef- vliegclub Mep schade op. Een koelkast, machines en motoren, die in een werk plaats stonden, werden door de vlam men vernietigd en ook een hoeveelheid hout en meubelen, die door een café bedrijf hier waren opgeslagen, gingen verloren. Slechts een gedeelte van de loods, waarin materiaal van een aan nemersfirma lag opgeslagen bleef ge deeltelijk behouden. Omdat men kort voor de brand ontdekt had, dat kinderen bij de loods speelden, vermoedde de po litie. dat de brand door spelen met luci fer veroorzaakt was. Dit vermoeden bleek later juist te zijn toen de politie twee jongetjes van 5 en 7 jaar opspoor de. die met lucifers hadden gespeeld, een krant hadden aangestoken en de vlucht hadden genomen toen de brand uitbi'ak. De schade wordt voorlopig geraamd op f 80.000.en is vrijwel niet door verzekering gedekt. Het nablussingswerk duurde verschei dene uren. Aanbesteding In het openbaar werd aanbesteed de aanleg van de bestrating en riolering van de „Vlietwyk". Hoogste inschryvers waren: W. Geleyn en Zn te Ryswyk f. 161.000 en Van Eerden en Veldman te Den Haag f. 157.000. Laag ste inschryvers waren Gebr. Schouls, Leiden, f. 146.000 en J Stam te Voor schoten f 1746.240. De gunning werd aangehouden. ning, die ondanks dat hy van inzicht verandert, toch zyn waardigheid volko men weet te handhaven. De prinses werd knap gespeeld door Lenie van der Buuse, die tevens uitmuntte in het lied van de prinses als deze treurt om het wijkende geluk. Prins Ottokar. - een drukke afwisselende rol - vergde veel van Lien van Beek, temeer daar zij zich in andere sekse moest inleven, maar zy gaf desondanks een uitstekende vertol- king. - Bijzonder aardig waren de schetsjes met de rovers van de Zwakte Bende en ook het kijkje dat wij kregen in het le ven van de kabouters. Het - voor een groot deel zeer jeug dige - publiek heeft van deze vertoning dan ook buitengewoon genoten. Het werd deze avond wel wat laat - even na half twaalf - toen het doek voor het laatst viel. maar by het tienjarig jubileum van deze club, die telkenjare zulk een succes oogst, kon toch een kleine huldiging niet achterwege blijven. Ds. Kloek riep daarom op het podium de heer C. J. van der Zeeuw en mevr. C. Talens, die beide van de oprichting af respectievelijk als voorzitter en be stuurslid veel van hun tyd aan de club hebben gegeven en aan wie de vereni ging - aldus ds. Kloek - veel dank is verschuldigd. Voorts werden gehuldigd mevrouw D. Th. Stuifzand-Lamboo, die steeds de balletten verzorgde, de spelleider de heer J. van den Berg, de regisseur de heer P. J. Eikerbout en de pianist de heer W. Barendse. Op zyn beurt dankte de heer Van der Zeeuw ds. Kloek voor de steun, welke steeds van deze was ondervonden en sprak hij zijn erkentelykheid uit voor de prima medewerking welke de club in de afgelopen tien jaren steeds had gehad van het Leids Kamerorkest. Te Haarlem is in de leeftyd van 88 jaar overleden mr. dr. A. F. van Hall, een bekende figuur in het bank wezen te Amsterdam Hij is o.m. voor zitter geweest van de Vereeniging voor de Effectenhandel, vervulde een groot aantal commissariaten en iiau zitting in vele besturen. Mr. dr. Van Hall was de vader van de burgemeester van Am sterdam. Zijn stoffelyk overschot is van daag in alle stilte te Westerveld ge cremeerd. Het stoffelijk overschot van mr. dr. G. Kolff men zie eldei-s zal op woensdag a.s., 'smoi-gens te 11 uur worden bygezet in het familiegraf op de begraafplaats te Deil. De begrafenis plechtigheid zal zeer sober zijn, en slechts door familieleden woi'den byge- woond. Er zullen geen toespraken ge houden worden en er zullen geen bloe men zyn. Beurs van Amsterdam Maandag 2 maart ACTIEVE OBLIGATIE Staatsleningen ad f. 1000.— Vorige Slotkoers koers v heden Ned 59 4'/a 100% 100% Ned '58 4,.s 100,'g 100ft Ned '53 3% 94%B 94^ Grootboek obl 3% 82 Ned '47 3% (3) 9211 9*»- Ned '51 3% 95 Ned '53 (3%) 93.% 931/, Ned '56 3% 923'. 93 7I Ned '48 3% 87^ Ned '54 3li 89y4 88ü Ned '55 I 3%89 88y, L Ned '55 II 3 V* 90 JJ" Ned. '37 3 goy4 8g% Dollarlng '47 3 91% 92% Investeringscert 3 97» 071V Ned 62-64 3 96^ 96^ Indiè '37 A 3 qfi 8 qc? Grootboek '46 3 00y 1 Ned WB 6% jij 111% ACTIEVE AANDELEN Clt. Handi. en Ind B 38% 33:^ Nat Handelsbank 137 139 Ned Handelmy 201198% Amst Rubber 88% 88s' H.VA 130A 129% Java Cult29 29 Senembah 135y4 133 Vorstenlanden12 ns£ AXU 266% 261ft Berkel's Patent (v2 '4 220 Calvé Delft eert 446 440 Deli My.en (Ver) 153.25 150 50 Kon Pap v Gelder 216 216 Hoogovens eet 352 349 Miiller en Co N B 285% 28511 Ned Kabelfabr 326 325 Philips 525% 523% Philips pref 222% 222 Unilever 455% 447% Wilton Feyenoord 196 1941/. Biliton 2de r 209 210% Dordtse Olie gew 690% 691 Kon Petr (f 20.— 163.162.50 idem (50 a f.20.— 162.70 161.75 Holl Amer iyn 145 142% Java China Paket 133 KL.M 121.— 121.50 Kon Ned Stmv Mil 144% 133% Kon Paket My i28 129 Stoomvaart My Ned 155 151 Nievelt Goudr eert 122 120% v Ommeren eert y>~ 223% Kon Rott Lloyd 149 141 Ned Srheepv Unif 130% 128'; NIET-ACTIEVE OBLIGATIE Prov.- en Gem leningen A'dam '47 (3%) 3 93% 94% idem '48 (3%) 95 95% R'dam '52-1 (4%) 99 98% idem 37 I-II1 (3%) 93% 93% idem 38-1 (3%) 93% BEURSOVERZICHT Markt beheerst door de politiek AMSTERDAM. 2 maart. Voor de eerste beursdag van deze week werd de stemming beïnvloed door de internationale politieke onzekerheden, waarvan de kwestie Berlyn het middel punt was. De handel was zeer gering en de koersen waren aan de lage. voor Unilever en Aku zelfs aan de flauwe kant. Philips hield zioh vry goed. De aandelen waren slechts 2 punten bene den de slotkoers van vrydag jl. De con verteerbare obligaties Philips noteerden eveneens iets lager. Unilevers opende flauw op 446. min 9 punten; later kon de koers weer een paar punten aantrek ken. Aku opende vrywel prijshoudend op 265% doch publieke verkopen, waartegen hoegenaamd geen vraag aanwezig was, deed de koers dalen tot 258, by slui ting werd op 261 gehandeld. Kon. Olie schommelde rond de f 161 en verloren circa f170. Aandelen KLM werden een paar dubbeltjes hoger geadviseerd. Claims KLM schommelden rond de f 14.20. Vrijdag jl. was de slotprijs f 16 per claim. Aandelen KNSM noteerden 133% ex 11% dividend tegen de vorige slotprys 144% cum dividend. Van de cultures waren certifioaten Deli byna f2 lager. Amsterdam Rubber en HVA. Ze verloren circa 1 punt. Staatsfondsen goed prijshoudend. WISSELKOERSEN Amsterdam, 2 maart Londen 10.60%10.61%; New York 3.77fs—3.77H; Montreal 3.87%—3 88? Parijs 76.9577.05; Brussel 7.55%— 7.55%; Frankfort 90.31—90.36; Stock holm 72.95%—73.00%Zürich 87.38%— 87.43%; Milaan 60.83%—60.88%Kopen hagen 54.74 —54.79; Oslo 52.91%—52.96% Wenen 14.56%—14.56%Ankara 3.77% 3.77%; Praag 52.84—52.94; Lissabon 13.22%1334%. Bankwezen Bank N. G '58 (5%) 104% 104% id. N W B '52 (4%) 97% 97% Industr. Obligaties Philips Dollarlng '51 97% 97% Premieleningen A'dam '53 3 97% 97% A'dam '51 2% 90 90 A'dam '56 I 2% 85% 84% A'dam'56 n 2% 98% 98% Eindhoven '54 2% 82% 82 Enschede '54 2% 83% 83% Den Haag '52 I 2% 95% Idem II 2% 96 96% R'dam '52 I 2% 9?B 92 Idem II 2% 97% 98 L Idem '57 2% 104 Utrecht '52 2% 92% 92% Z.-Holl. 1957 2% 101 101 NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietinstellingen Robeco 394 393 Amst. Bank 269 266 H.B.U eert217% 217% Rott Bank 231% Twentsche Bank 222 220% Industrie Ondernemingen Albert Heyn 294 295 Borneo Sum H. My. 58L Ned G. en Sp. fabr 256 253% Kon Ned Grofsm. 131% 131 Internatio 105% 103% Rott. Droogdok My 598 598 Sikkens Lakfabr '53 487 485 Tieleman en Dros 8% 8% Ned My Walv.vrt. 81 80% Spoorwegen Dell Spoorweg My. 10% 10 Amerik. fondsen Canadian Pacific R. 31 31ft Intern Nickel 92% 91% Anaconda 70ftj 70% Bethlehem Steel.... 52% 52% Cities Service 58% 57% General Motors 46% 45% Kennecott112% 113% Republic Steel 71 71 Shell OU 78% 78% Union Pacific 37ft 36% Un States Steel 92% 92% Nog enkele fondsen uit Lelden en omgeving Aandelen V K 27/2 Edelmet Kon AA 60L Pref w.a Idem 68 Electrolas B 314 312 Holl Constructie 328 320GL Ing dut v Bouwnilv 171 169% ld <4 div 1958 161% 161% Int Kunststof! Ind 47 Leidsche Wolsplnn 253L 250GB Ver Touwfabrieken 219% 219 Wernink's Betonm 117 115GL Van wyk Tetiel 62% 63GL Zaalberg 106

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 11