Roodmerk Groenmerk. lab AlbertHeijn OPEL AH heeft de lekkerste koffie! Hoop op berging van de Heieman H VAN WIJK HERINGA N.V. FACTURISTE VOLKSWAGEN ,r* ...daarom is natuurzuivere Planta zoveel smakelijker en gezonder u proeft de natuur in Natuurzuivere Planta DAGBLADRECLAME IS NIET TE VERVANGEN t0 Kwaliteitsgarantie maakt u het leven goedkoper WOENSDAG IS FEBRUARI 19» Coudenhove-Kalergi opper! een topconferentie Graaf Richavd Coudenhove-Kalergi, stichter van de Pan-Europe.se beweging, heeft in een memorandum aan de Westduitse regering een topconferentie in Parijs onder voorzitterschap van president De GauIÜe voorgesteld, zo ver luidt in BazeL Volgens het memoran dum, dat de titel draagt „Vrijheid of' eenheid" zou men op die conferentie niet alleen de Duitse kwestie moeten bespreken, doch mcketen proberen een einde te maken aam de gehele koude oorlog tussen Oost em West. De conferentie zoir de status van ver deelde landen als Duitsland, China,,, Korea en Vietnam, die een voortduren- de bedreiging voor de vrede zijn, kun nen bepalen. Men zou moeten aanvaar den, dat elke staat, die in feite bestaat,, recht heeft op erkenning en toelating tot de V.N., wat ook zijn grondwet of staatsvorm is. Aanvaarding van dit 1 beginsel zou tot oplossing van het Duitse vraagstuk zonder vredesconfe rentie of vredesverdrag kunnen leiden. Van Berlijn zou men een vrije stad, kunnen maken, en er het hoofdbureau van de V.N. vestigen, aldus het voorstel van Coudenhove-Kalergi. De Fan-Europese beweging werd bijna veertig jaar geleden in het leven geroe pen. Zü streeft naar het tot stand brengen van een Verenigd Europa en beëindiging van de koude oorlog en de bewapeningswedloop, het geen zou moe ten geschieden door algemene aanvaar ding van een politiek van vreedzaam naast elkaar bestaan der staten. Graaf Coudenhove-Kalergi is in Tsjecho-Slowakrje als zoon van een Hongaarse vader en een Japanse moe der, geboren. Hij heeft sinds 1923 pro paganda gevoerd voor Europese een wording. Dagelijks 15.000 bedrijfsongevallen Elf miljoen arbeidsdagen gaan er per jaar in ons land verloren door bedrijfsongevallen, waarvan er zich 15.000 per dag voordoen. In 1954 wer den 283.000 ongevallen met een ver zuim van langer dan twee dagen ge registreerd. Het aantal werknemers bedroeg toen totaal 2.200.000. Per jaar bedraagt het aantal dodelijke bedrijfs ongevallen 300, bij ongelukken op de weg komen 1.500 mensen om het le ven en 1.500 doden vallen als gevolg van ongevallen in andere milieus het gezin en de sector van de vrije tijdsbesteding. Het aantal bedrijfson gevallen blijft de laatse jaren gelijk, doch het aantal werknemers is ge stegen. Dit werd medegedeeld op een persconferentie door de directeur- generaal van de Arbeid, mr. P. H. Valentgoed en de directeur van het veiligheidsinstituut te Amsterdam, ir. E. Spaan. In dit instituut wordt van 2 t/m 6 maart a.s. de derde veiligheidsbeurs gehouden, een specialistenbeurs, waar op het instituut ditmaal speciaal de aandacht zal vragen voor het instellen van collectieve bedrijfsveillgheidsdien- sten voor groepen van kleine bedrijven (200 tot 250 man personeel). Er zijn circa 107 grote bedrijven die reeds zo n dienst hebben. De burgemeester van Amsterdam zal maandag 2 maart de beurs openen met het in werking stellen van een tel-zuil, waarop wordt aangegeven in welk tem po de bedrijfsongevallen zich afspelen. DE BELASTINGHEFFING OVER DUURTETOESLAG In 1958 werd aan degenen, die recht hebben op kinderbijslag een duurtetoe- siag van f0.10 per dag per kind uitbe taald, indien het loon niet meer dan f 16,per dag bedraagt. Een overeen komstige regeling geldt voor werk nemers, die kindertoeslag ontvangen. Deze uitkeringen moeten als loon worden beschouwd, zodat daarop loon belasting is ingehouden. Er is echter overeenkomstig de bedoeling bij de tot standkoming van de genoemde wet, geen premie AOW noch premie ingevol ge andere sociale verzekeringswetten over geheven. Teneinde tegemoet te komen aan de administratieve bezwaren, welke uit dit verschil in behandeling kunnen voort komen. heeft de minister van Financien a.i, thans goedgekeurd dat bij de aan gifte voor de inkomstenbelasting 1958 van eventueel genoten duurtetoeslag geen opgave wordt gedaan, mits daar tegenover geen aanspraak wordt ge maakt op verrekening van de daarover betaalde loonbelasting. Deze regeling neemt uiteraard niet weg dat degene, die er belang bij meent te hebben dat deze bijzondere maatregel op hem niet wordt toegepast, de aangifte van zijn inkomen op de gebruikelijke wijze kan doen. Aan zelfstandigen die recht hebben op kinderbijslag ingevolge de noodwet kin derbijslag kleine zelfstandigen is even eens een duurtetoeslag uitbetaald, die echter niet aan de loonbelasting is on derworpen. Niettemin heeft de minister goedgekeurd dat ook deze duurtetoeslag voor de heffing van inkomstenbelasting 1h58 buiten beschouwing wordt gelaten. Op de kustvaarder „Helemar H". die vorige week vrijdag in de baai van Dun kore (Ierland) op de rotsen liep, en daarbij zware lekkage kreeg in de voor- piek en de machinekamer, zjjn LJmui- dense bergers maandag en gisteren druk bezig geweest met het overboord zetten van de lading kunstmest. De bergers van N.V. Bureau Wijsmuller te IJmui- den, welk bedrijf een bergingscontract met de kapitein van de „Helemar H" heeft afgesloten, hopen de nog nieuwe kustvaarder op het lege ruim drijvend en vlot te kunnen brengen. Het lossen van de kunstmest, die in het ruim in zakken ligt opgeslagen, ver loopt slechts langzaam, omdat elke baal door het ln het ruim binnengedrongen water nat is geworden en nu ruim 200 kg weegt. Baal na baal wordt met be hulp van motorlieren uit het ruim ge takeld. De zakken worden daarna stuk gesneden en de inhoud wordt ln zee ge stort. Maandag en gisteren zijn op deze wijze ruim 50 ton kunstmest gelost. Er kan alleen overdag worden gewerkt daar zich geen verlichting op de „Helemar H" bevindt en het 's nachts ook een te groot risico mee zou brengen om zich aan boord te bevinden bij onverwachte voorvallen. Alle hoop van de bergers ls thans ge vestigd op goed weer. Wanneer er niet al te veel wind opsteekt kan de „Hele mar H" naar hun mening worden be houden. De sleepboot „Simson" heeft reeds een sleepverbinding met het schip, zodat na het lossen van de kunstmest de ber- gingspompen op het ruim kunnen wor- Onlusten acht doden en 35 gewonden Bij incidenten in Brazzaville, de hoofdstad van Frans Kongo, zijn maan dag acht doden gevallen en 35 gewon den. Frans Kongo is een zichzelf bestu rende staat binnen de Franse gemeen schap. Het land telt 800.000 inwoners. Brazzaville ligt aan de rivier de Kongo, tegenover Leopold stad. de hoofdstad van Belgisch Kongo, waar zich onlangs eveneens ernstige onlusten hebben voor gedaan. Er zyn tal van arrestaties ver richt en er is thans scherp toezicht in gesteld in de inheemse wijken Potopoto en Bacongo, waar zich de relletjes heb ben voorgedaan. De Franse hoge com missaris heeft gisteren een verklaring uitgegeven, waarin hij waarschuwt tegen anarchie. De aanleiding tot de onrust schijnt gezocht te moeten worden in een tegen stelling tussen twee inlandse leiders. De oppositie in het parlement was de vorige week tot een boycot van de ver gaderingen overgegaan. Zij eiste, dat een datum voor algemene verkiezingen wordt vastgesteld. Na het debat over de begroting liet de regering van Abbe Fulbert Joeloe (van de plaatselijke af deling der Afrikaanse democratische volksbeweging) met spoed een wetsont werp aannemen, dat de parlementaire onschendbaarheid voor veertien dagen opschort. Intussen waren groepen aanhangers van Abbe Joeloe en van zijn socialis tische tegenstander, Jacques Opangault, de straat op gegaan, waar zij elkander met messen en speren te lijf gingen. den aangeslagen. Bij hoog water zal dan een poging kunnen worden gedaan het kustvaartuig los te trekken. In Nederland thans tekort aan varkens De positie van de Nederlandse var kenshouderij is op het ogenblik niet briljant. Dit verklaarde ir. Th. C. J. M. Rijssenbeek .directeur van het vee teelt en zuivelwezen van het ministerie van Landbouw, Visserij en Voedselvoor ziening, gistermiddag op een te Utrecht gehouden vergadering van de Neder landse Zootechnische vereniging. Volgens ir. Rijssenbeek is de waarde van de Nederlandse zuivelproduktie „af boerderij" ongeveer 1300 miljoen gulden per jaar en die van de vleesproduktie ook. De jaarlijkse varkensproduktie heeft een waarde van 800 miljoen gul den. Ir. Rijssenbeek constateerde, dat er op het ogenblik een tekort is aan var kens. Dit tekort beïnvloedt de export van Nederlandse bacon naar Engeland. Van de totale aanvoer op de Londense baconmarkt neemt Denemarken ruim 40 procent voor zijn rekening en Neder land maar 4,5 procent- Volgens ir. Rijssenbeek is het ver ontrustend. dat Denemarken wel kans ziet met succes en zonder overheids steun bacon uit te voeren en Nederland niet. Hij acht het van groot belang, dat de Nederlandse positie op de Engelse markt wordt versterkt, aangezien de baconexport lange tijd de kurk is ge weest, waarop een lonende produktie van varkensvlees heeft gedreven. Gestegen goud- en deviezen voorraad De weekstaat van de Ned. Bank per 16 februari toont een stijging van de totale goud- en deviezenvoorraad van f. 5257 miljoen tot f. 5278 miljoen, waar van ongewijzigd f. 4299 miljoen aan goud. VLIET 15 LEIDEN, vraagt voor haar afdeling verkoop Gezocht wordt een accurate en betrouwbare kracht met kantoorervaring, die zelfstandig kan werken. Spoedige indiensttreding gewenst. Schriftelijke sollicitaties te richten aan afd. Personeelszaken, Vliet 15, Leiden. bestel (combi) met ruiten, type 1956 in zeer goede staat. Prijs zeer billijk. Papenlaan 47, Voorschoten, telefoon 3793 Van particulier te koop REKORD 1955, 2-deurs grijs, aan particulier. Prüs f3000. In prima staat. Brieven aan het bureau van dit blad onder no. 6681a 'I 1} Men HERKENT ZE DIRECT* de vrouwen,die van zuiver, natuurlijk voedsel weten. Hun gezonde kleur, hun stralende glimlach danken ze aan grapefruits, sla, tomaten... aan alles wat de natuur aan kostbaars biedt! Jong, slank en vrolijk door dagelijks vruchten, dagelijks groente, en... natuurlijk dagelijks Planta! Want Planta, gemaakt van louter plantenvetten, is even zuiver, een produkt van de natuur. Even voedzaam en toch... zo lichtverteerbaar. Evei. lekker en natuurlijk van smaak! Geniet van de natuur - geniet van Planta! U proeft 't bij de eerste hap; zo zuiver smaakt Planta alleen! En aanzienlijk goedkoper dan elk ander kwaliteitsmerk adj ...a De meest-geliefde AH-melanges Mild-KRACHTIGE koHie Wanneer u enig AH-artikel niet èlkc cent waard acht die u er voor betaalde, geeft Albert Hejjn u het volledige bedrag van uw aankoop terug. MUd-GEURIGE koHie 19 ot goedkoper dan elk ander kwal.te.tsmerk ZUURKOOL 500 gr. JS® THEE grijsmerk 100 gr. S3 MAÏZENA p. pak 19 VERMICELLI 250 gr. 19 MACARONI250 gr. 22 Haverstropa.mi" 200 gr. 39 DROPTOFFEES 200 gr. 45 Butterscotch 7 repenlOO PEPERMUNT 2 rollen 25 Pepermuntbal!» 250 gr. 39 Blikgroenteprijzen: nieuw leegtereeord EBWTEN MEV WORTELEN ePINAZtE (Joe er eens «at citroensap bp) llieiut SPERZIEBONENliter^ SNIJBONEN extra goed gevuld., hterbhk DOPERWTEN middelbterbü APPELMOES van goudreinetten literblik SS KAPUCIJNERS kant en klaar literblik SS NIEUW! PINDA'S "aWSSïfia 52 Zo'n fijne pinda proefde u in geen jaren.

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 4